Phuket’te Ne Yenir. PhukeTurk Turkish Restaurant

Sevgili Asyarehberi Takipçileri ;

Takdir edersiniz ki Tayland’a yada başka bir uzakdoğu ülkesine gidildiğinde akla gelen ilk soru “acaba aç kalacak mıyım ” ” ne yiyebilirim ” ” damak tadıma uygun bulabilir miyim “  gibi sorular olur. Gerek alışkanlıklarımız , yemek kültürümüz ve damak tadımız olsun uzakdoğu mutfağından farklılık gösterir. Hal böyleyken bu soruların akla gelmesi çok doğaldır. Son yıllarda gerek Bangkok  gerek Pattaya gerekse Phuket’te Türk Restoranları açılmıştır. Bu yazımızda size Phuket’teki PhukeTurk Turkish Restaurant‘tan bahsedeceğiz.

Restoran müdürü Tolga Bey ile konuşmamızda bize şunları aktarmıştır.

Phuketurk Turkish Restaurant ismiyle  en turistik yer olan Patong’da hizmete başlamıştır. Kurulduğu günden itibaren mutlak kaliteyi ve müşteri memnuniyetini hedefleyen PHUKETURK TURKISH RESTAURANT müşterilerine geniş  yelpazede seçenekler sunmaktadır. Türk damak tadına uygun menülerinin yanında , Avrupa ve Asya mutfağına da hitap etmektedir.Hedefimiz Phuket’te Türk yemeği denildiğinde akıllara kazınmış bir işletme olmaktır. Bu bağlamda müşteri odak noktamızdır. Lezzetimizin yanında eğitimli personelimiz ve en önemlisi güler yüzümüz ile sizlerin hizmetinizdeyiz  ”

Burada iki kilit kelime göze çarpıyor. “Kalite” ve “müşteri memnuniyeti”

Tolga Bey ; Tayland’da yemeklerin damak tadımıza uygun olmayan yağlarla yapıldığını bu bağlamda kendilerinin tamamen damak tadımıza uygun zeytinyağı ve tereyağı kullandıklarından bahsetti. Sonuç olarak maliyetlerimizi arttırsak ta misyonumuz olan “Binlerce kilometre uzakta anne mutfağı” sloganıyla müşteriye türk damak tadını sunmaktır diyor. Dolayısıyla Restoranda mutfak en önemli yerimiz olarak bahsediyor.

Çalışan personeli soruyoruz. Bunun için çok çalıştıklarını kendisinin bu konuda her gün iş başlangıcında ve bitişinde personele konuyla ilgili gerekli söylemlerde bulunduğunu söylüyor. Genel olarak bakıldığında restoran girişinde bizi bayan bir çalışan güler yüzüyle karşılıyor. Daha kapıda iken bayan personelin ilgisiyle neler yiyebileceğimiz hakkında fikir sahibi oluyoruz. İçeri girdiğimizde ise müdire hanımın yakın ilgisiyle karşılaşıyoruz. Oturduğumuz gibi menü geliyor. Türk menüsü ve Asya menüsü ayrı ayrı.Ben Türk yemeği yiyeceğim diyenler Türk menüsüne , hayır ben farklı dünya mutfaklarından yemekler denemek istiyorum diyenler ise asya menüsünü inceleyebilir. Pizzadan , lahmacuna , kebablara , ızgara etlere , türk kahvaltısına , Asya ve Avrupa mutfağına kadar zengin bir menüye sahipler. Hele ki deniz ürünlerinden hoşlanıyorsanız Phuketurk Türk Restoranı  doğru yerdir diyebiliriz.

 

Deniz ürünleri konusunda zengin bir menüye sahipler.

Güler yüzümüz yanında hızlı servis konusunda da iddialıyız diyor Tolga Bey. Gerçekten de kısa bir süre sonra servislerimiz masamıza geliyor. Sıcak sohbetimiz devam ediyor. Türk restoranı olduklarını önceliklerinin her daim Türk insanı olduğunu söylüyor bize. Ancak genel görüşümüz bir çok mutfağa hitap eden zengin menüsü olan herhangi bir milletten bir insan için Phuket Patong’da ne yiyebilirim sorusunun karşılığını tam olarak alabileceği kaliteli ve her şeyden önemli çok hijyenik bir mekan. Tolga Bey ile sohbetimiz sıcak bir şekilde devam ediyor. Sanki yıllardır tanıdığınız bir arkadaşınız gibi sıcak ve samimi geliyor yaklaşımı. Bu yaklaşımı çalışan diğer personele de sirayet etmiş durumda. Kafanızı kaldırdığınızda güler yüzlü ve ilgili bir personelle karşılaşıyorsunuz. Güler yüzün yanında yediğimiz kuşbaşılı pide lezzetini Türkiye’de bile ancak sayılı yerde ulaşacağınızı belirtmek isterim.

Bizi böyle güzel bir mekanda misafir eden ve Phuket Patong’da Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini sunan Tolga Bey’e Asyarehberi adına teşekkür ediyoruz.

About Asya Rehberi 19 Articles
Asya ülkelerini, kültürünü, tarihini, yemeklerini, gece hayatını seven takipçilerimiz tarafından gezi günlüklerinin paylaşıldığı kapsamlı bir portal olma yolunda ilerliyoruz.

Toplam 2 Yorum Var

  1. Yakın bir zamanda bulunma şansı yakaladım. Yazıda anlatıldığı gibi bir yer. çok memnun kaldım. Phuket’e gittiğimde tekrar ve tekrar gitmek istediğim bir mekan

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*