Amsterdam’a Hayran Olmak!

Hollandanın en populer şehri amsterdam aynı zamanda başkent!. Dünyanın en çok turist çeken ve en kalabalık şehirleri arasında yer alıyor.

Meşhur Dam Meydanı, Amsterdam’ın en turistik merkezlerinden Leidseplein Meydanı, Prenses, İmparator ve Centilmen kanalları, şehrin her yerinde karşınıza çıkabilecek rengarenk bisikletler, Madame Tussauds Müzesi, Van Gogh Müzesi ve Rijksmuseum gibi tadına doyum olmaz müzeler, Amsterdam Çiçek Pazarı Bloemenmarkt, Zaanse Schans’taki yel değirmenleri, Amsterdam’ın en büyük parkı Vondelpark… Amsterdam’da yapılacak şeyler ve Amsterdam’da görülecek yerler saymakla bitecek gibi olmasa da biz buraya ve buradaki renkli hayata hayran olmanız için en iddialı 10 sebebi bir araya getirdik; keyifle okuyunuz!

amsterdam

About Oxygen 60 Articles
Hayaller ile geçen bir yaşam ve bu hayallerin sürüklediği yolculuklar ve maceralar. İnsan hayatında hayallerin bitmemesi gerektiğine inanan biri olarak yaşamımı sürdürüyorum. Son günlerde sıklıkla blog yazıyorum ve bundan keyif alıyorum.

Toplam 2 Yorum Var

  1. Avrupada merak ettiğim nadir kentlerden biri. Sanırım sene sonuna doğru vizelerin kalkması oraya gitmem için büyük bir fırsat olacak.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*