ANGELES CİTY Rehberi :)

İlk defa Asya’ya hatta ilk defa yurt dışına çıkan kişiler olarak rotamız Filipinler .  Manila’ya öğleden sonra indik. Hedef ANGELES 🙂
Makati-City-Filipinler-800x209

Dışarıda bir araç servisi yanımıza yaklaştı ve herşey dahil 2500 Pezoya anlaştık. Kazık yediğimizi o an anlamıştık ancak yapacak bir şey yoktu. Manila’dan Angeles’a gitmek bir mesele. Turist olarak bununla uğraşmayı doğal olarak istemiyorsunuz . Sizlere ilk tavsiyem konaklayacağınız otel ile mail ile iletişim kurun. Havalimanı karşılaması talep edin. Böyle bir hizmetlerinin olup olmadığını sorun. Genelde olmasa bile bu işi yapan birini ayarlıyorlar sizin için. Ben de daha önce mail attım ama 1600-1700 gibi cevapları çok bulduğumdan okeylemedim. Her neyse dakika bir  gol bir dedik ama yine de 3 kişi olduğumuzdan tutar çok koymadı bindik. Yolda 500 pezo yol ücretini de yine bizden aldılar:)

110 km’lik yolu ancak 2.5 saatte alabildik. Yol uzun değil ancak Manila’nın içinden geçerken 1 saatten fazla geçiyor o trafikte.

FilipinlerAkşam olduğunda ANGELES’a vardık. Otelimizi bulduk. Bilerek walking street’e yakın bir otel tutmuştuk. Tam içinde değildi ancak yürüme mesafesindeydi çokta memnun kaldık. Şoför yolda çocuğum var zor geçiniyorum muhabbeti yaptı inince de lütfen bahşiş dedi. Hayır desem de üsteledi. Ancak yine de vermedik. Zaten kazıklandığımızı bildiğimizden pişman da olmadık.

Daha sonra birlikte  walkinge indik. İlk defa bu tip bir yere gelen 3 türk olarak tedirgin olduk tabii:) Etraf ve Angeles bizim için hayal kırıklığıydı. Pislik içinde her yer. Bizde kasaba bile olamayacak bir yer nasıl bu kadar meşhur lan yanlış mı geldik moduna girdik. Sürekli yolda sakız satan viagra satan sigara satanlara hayır demek bizi bezdirdi. Herhalde bir 5 kez cadde de git gel yaptık. Sonra okuduklarımızından yola çıkarak bir yere girelim bir bira içelim dedik. Kapısında menüsü yazılı olan yerde bira fiyatını kontrol ederek içeri girdik . Bu derece tırsıyoruz 🙂

chillin-put-lewis-grandTürkiye’de hesap sokma işleri çok olduğundan menüyü getir dedik. İçerde bizle beraber 7 müşteri varsa 70 kız  vardı 🙂  Dedik doğru yerdeyiz. Ama bir bira içip çıktık. Bu şekilde 8-10 GoGo bar dolaştık. Giderek daha fazla kalmaya kızlarla muhabbete başladık. Kadınlar genelde 3000 baht istediler. Bar fine ? diye sorduğumda beni susturdular öyle şeyler söyleme diye polis vs olabiliyormuş 🙂 Neyse bir daha söylemedik tabii. Ancak istediğimizi bulamamış bulduğumuzla anlaşamamış halde yarı yorgun caddede turlamaya devam ettik. O sırada bir kız bana sarıldı . Yolda giderken hey nasılsın vs . Şişman ve güzel de değil aslında (en azından bizim elemanlar beğenmedi 🙂 . Ama alkolün etkisi midir  başka bir elektirik midir  bilmiyorum çok ısındım bir anda. Gençler ben bunu alacağım dedim. Güldüler ama al dediler 🙂 Hemen kapı önü anlaştık, 3000 pezo dedi. O zaman 180 TL’ye denk geliyordu . Long time herşey dahil:) Sonra bir baktım bizim elemanlara bulamadığımızı fark ettim. Kıza arkadaşlarıma da birini bulmamız lazım dedim. Yoksa gidemem. Gelin içeride oturun dedi. İçeri girdik bizim elemanlar beğenmedi. Başka arkadaşların yok mu dedim. Başka bara götürdü. Bizimkiler onları da begenmedi. 3. Barda kızın arkadaşlarını beğenmediler ama başka birilerini beğendiler. Kız bizim adımıza konuştu . 3000 pezo bar fine dahil. Ancak onlara parayı peşin istediler. Ben ise iş bitince veririm demiştim. Kıza sordum güvenilir mi diye. Ver birşey olmaz dedi. Sanki yıllardır tanıyorum gibi hissettim. Otelimize geçtik.

Ciddi anlamda çok güzel bir geceydi. Sadece sex değil sımsıkı sarılma ve muhabbet. Filipinliler İngilizce konusunda çok iyiler. Sabah 12 gibi uyandık . Arkadaşları aradım herkes sırıtıyor. Sorunsuz geçmiş geceler.  Kızın parasını ödeyeceğim ancak parayı akşam bitirmişiz. Dolar bozdurmam geerek. Özür diledim ödeyeceğimi söyledim . Önemli değil dedi. Kahvaltıya gidelim mi dedim ben. Tamam dediler. Birlikte kahvaltı yaptık . El ele dolaştık . Yeniden otele geldik yağmura yakalandık . Bu arada yine para bozduramadım yağmurdan 🙂  Otelde bir tur daha yaşandı 🙂 Ve ilginçtir ki kimse ayrılmak istemiyordu.
2241284-Angeles-Beach-Club-Hotel-Pampanga-Dining-2-DEF
Daha sonra akşam işe gideceğini bu yüzden eve gidip üzerini değiştirmesi gerektiğini söyledi.  Bizde  AVM ‘ye gidecektik zaten. Parasını bozdurup ödedim. Teşekkür etti ve gitti. Beni bir daha görmek istediğini söyledi ancak biz aynı mekana gitmedik 🙂 Gitmeyince de belamızı bulduk ama bunu başka yazı da anlatacağım 🙂

Ülkeye döndüğümüzde skype üzerinden her gün konuşuyorduk. Evli olduğumu öğrendi (orada söylememiştim) ve kamera karşısında resmen ağladı…
Bu kadar bağlanacağını ve benim bu kadar etkileneceğimi düşünmemiştim.  Ama filipinler her daim hatta şu yazıyı yazarken bile aklımda.

Bu yazıda sizlere tavsiyeler vermeyeceğim ancak yazının içinde zaten belirli noktalar var. Buna ek olarak bira 90-125 arasında değişiyordu. Bar fine kadınların ücretine dahil ve bazen peşin para ödüyorsunuz kız sonra kendi komisyonunu alıyor. Bahşiş zorunlu değil istemediler de zaten. Ama sadece 1500 Pezoyu onlar alıyormuş gerisi BAR sahibine gidiyormuş.

Angeles’ta sadece iyi şeyler olmuyor elbette başımıza gelen felaketi sizlere yazacağım 🙂 Orada da dikkat edilmesi gereken şeylerden bahsetmeye çalışacağım. O zamana kadar sağlıcakla kalın Asya ile kalın:)

Yazıyı bizlere gönderen değerli üyemize tüm ziyaretçilerimiz adına teşekkür ederiz. Yazının “Cebu- Filipinler Gece Hayatı”  Buradan okuyabilirsiniz.

Bu konu hakkında ilk siz yorum yapın

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*