Avrupa’da Terör Paniği

Avrupaya gidecekler dikkat, Fransa, Almanya, Belçika ve Hollanda başta olmak üzere Avrupa’da terör alarmı verildi.

AB ile ortak istihbarat paylaşımında bulunan avrupa 20 e yakın uyuyan hücrenin saldırıya  geçeceğini bildirip. Törör alırmı verdi.”180 kişi eylam için hazır bekliyor” dendi.

Harlie Hebdo’ya yönelik düzenlenen saldırıların ardından Avrupa’da verilen güvenlik alarmı devam ediyor. Cuma günü Fransa, Belçika ve Almanya’da düzenlenen terör operasyonlarında 20’den fazla kişi gözaltına alındı. Fransa’da dergi ve Musevi marketine yönelik saldırıları düzenleyenlere destek sağladıkları gerekçesiyle yakalanan 12 kişinin gözaltı süreleri dün 48 saat daha uzatıldı. İngiltere’de de en üst düzey güvenliğe geçildiği açıklandı. Bu kapsamda birçoğu silahsız olan İngiliz polislerinin elektroşok silahlarıyla ve diğer güvenlik ekipmanlarıyla donatılacağı belirtildi. bbc.co.uk isimlerini açıklamadan konuşan Batılı istihbarat kaynakları ise “uyuyan hücrelere” dikkat çekti.

Kaynaklar, Fransa, Belçika, Almanya ve Hollanda’da radikal gruplarla bağlantılı olan 20 tane uyuyan hücrenin olduğunu aktardı. Bu hücrelerde her an saldırıya hazır olan 120 ila 180 kişinin var olduğu bildirildi. Avrupa Birliği ve Ortadoğu kaynaklı istihbarat yetkilileri, Belçika ve Hollanda için “ivedi tehdidin” var olduğunu belirtti. Belçika’da perşembe akşamı terör saldırısı hazırlığında olan iki şüpheli öldürülmüştü. Öte yandan Fransa’nın Vaucluse bölgesinde yaşayan Fas uyruklu bir Müslüman, komşusu tarafından öldürüldü.

 

 

About Oxygen 58 Articles
Hayaller ile geçen bir yaşam ve bu hayallerin sürüklediği yolculuklar ve maceralar. İnsan hayatında hayallerin bitmemesi gerektiğine inanan biri olarak yaşamımı sürdürüyorum. Son günlerde sıklıkla blog yazıyorum ve bundan keyif alıyorum.

Toplam 2 Yorum Var

  1. Kendileri orta doguyu yillarca karistirdi. Simdi ates kendilerine sicrayinca terorizmle mucadele adi altinda misilleme yapacakmis hollanda.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*