Bangkok Pattaya Maceram

Bende size Tayland ile ilgili ufak bilgiler vereyim dedim. İlk olarak Bangkok tan bahsedeyim. Çok büyük gezmeye kalkın gezemezsiniz. Bangkok ta ucuz otel seçin. Sadece önemseyeceğiniz güvenli bir otel olması ve merkeze yakın yerde olması yeterlidir. Böylece taksi v.s paralarından kurtulursunuz diğer türlü harcamanız çoğalır. Tabi konforlu bir otel istiyorsanız yeni harcamanız artacaktır. Birde ziyaretçi bayan ücreti konusuna açıklık getirip sonradan süpriz olmasın diye fiyatta öyle anlaşın. Otele yerleştiniz çıkın gündüz dolaşın. Gideceğiniz yerleri görüp karar verin. Mümkünse gece olmadan ve alkolu fazla kaçırmadan bardan almak kaydı ile kız alın o size rehberlik yapar. Bangkoku dolaştırır sizin ile ilgilenir hoşça vakit geçirmenizi sağlar. İlk gecenizde kız almakla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Gezip gördünüz kızdan memnunsanız bir gece daha tutun yok memnun değilseniz yollatın. Ayrıca kızlarla iletişim konusunda çok rahat olun. Gerçekten sıcak kanlı ve ilgili insanlar karşınıza çıkacaktır. Gece dolaşmaya çıktığınızda bulursunuz. Sakın discolardan, yol kenarından kız almayın. Başınıza iş alabilirsiniz.  Genelde istediği fiyatın üçte ikisine razıdırlar. Fiyatta pazarlık yapın olmadı başka kıza yönelin. Kızlara hayvan gibi değil insanmış gibi muamele edin. Gündüzleri masaj salonlarına gidin. Tabi turistik yerleri gezmek istiyorsanız onları gezin. Yeme içme konusunda çekinmeyin. Sokakta döner satanlar meyve satanlar var alıp yersiniz. Tavuk ve balık türlerini tercih edin. Özellikle balıktan şaşmayın.

Bangkok gece hayatı
Kaldığınız odaya içkinizi dışardan alıp götürün. Sakın otelden içki satın almayın pahalı olur. Bangkok u gezecekseniz tuktuk ile pazarlık yapıp gezin. Taksiler ile uğraşmayın. Orta mesafelerde motor taksileri kullanın. uzun mesafelerde Metroyu tercih edin.

 

Bangkokta normal Taylandlı güzel kızları tavlayabileceğiniz yerler ise kitapçılar cafe ler ve genç kızların gittiği yerlerdir. İşiniz zordur çünkü turistsiniz ama imkansız değildir. (Benim bir kişi ile tanışmam ve daha sonra samimi olma olayına girmiyorum.)  Hızlı gençler denemeden bilemezsiniz. Sakın yalan konuşup bizleri utandırmayın. Şayet Taylanda yerleşecekseniz durum değişir daha rahat normal Taylandlı kız ayarlarsınız. Genelde Taylandlı erkekler aldattığı için yabancı erkekleri tercih eder bir çoğu.

Pattaya da yine oteliniz merkezi yerlere yürüyüş mesafesinde olsun. İsterseniz Bangkok taki taktiği uygulayıp gündüz vakti kızı alıp size etrafı gezdirmesini sağlayabilirsiniz. Pattaya walking street yolunda sadece gidip dolaşın belki görmek için bir yere oturup bir bira için. Sakın kız almayın. Walking yolu sadece ışıklı tabeladan ibarettir. Reklama kanıp dünya para harcamayın. Değmez. Daha güzel kızları 7.8. ve 11. Sokak ta bulursunuz. Pattaya da her yer bar ve bayan dolu onların amacı size kendilerini beğendirmek. Alternatifiniz çok anlayacağınız. Sakın gogo bardan ve plaj dan kız almayın. Gogo barlar pahalı plajdakiler de ucuz olmakla birlikte risklidir. Barlardan alın en uygun fiyatlı ve riski az olan yerlerdir. Kızlar sizle daha fazla ilgilenir. Pattaya da kız alırken dikkat etmeniz gereken kalabalık bardan erken vakitte almamaktır. Müşterisi az olan bardan alın fiyat pazarlığında avantaj elde edersiniz.

tayland gece hayatıBurda kendimden örnek vereyim. İkinci caddede otelden çıkıp birkaç bara uğradımç yoğun bir müşterileri vardı ordaki beğendiğim bayanlardan 2-3 tanesi ile pazarlık yaptım. ilk istedikleri fiyat 2500 bahttı. pazarlıkla 2000 bahta indi ama almadım. 8. sokağa girim o sokaktaki barlarda kalabalık olduğundan 7. sokağa yöneldim. orda müşterisi az olan bir bara oturdum. barda bulunan kızlardan beğendiğime bir içki söyleyip az sohbet ettim. fiyat konusunda ilk o kızda 2500 dedi kabul etmeyip 1500 dedim az düşünüp hemen kabul etti. Saat ise gece 12 oluyordu. Seçip pazarlık yaptığım tüm kızlar güzeldi. Tek fark Barların doluluğu ve saatin geç olmasıdır. İşte fark budur.

 

Gelelim discolara . Kız alırken çok dikkat ediniz. Fiyatı iyi anlaşıp hemen ayrılınız yoksa orda içtiklerini de ödemek zorunda kalırsınız. Bu dediklerim parası kısıtlı olanlar için geçerli. Para sorunu olmayıp zevkine düşkün olanlar istediği gibi davranabilir. Bu konuda tayland onlara tahmin edemiyecekleri bir dünya sunuyor. Yemek sorununuz yani Bangkok gibidir yollar meyve ve dönercilerle doludur. Tavsiyem bolca her çeşit balık yemeniz.

Şimdi hızlı gençlere tavsiyem. Kendinize güveniyorsanız Halk pazarlarından kız ayarlayabilirsiniz. Tabi yine para karşılığı ama bir nevi tatmin olma olayı söz konusudur. Aksi takdirde normal kız bulma durumu Pattaya için çok zordur. İmkansız değil ama çok zor.

Tayland geneli olarak söyleyeceğim tek şey vardır.  Kültürlerine adetlerine saygılı olup davranışlarınıza dikkat edinizdir. Unutmayın orada kendinizi temsil ettiğiniz kadar bizleride temsil ediyorsunuz. Kötü izlenim bırakmayın lütfen.

15 Günlük tatilimde çok farklı deneyimler kazanıp, çok yer gezdim, güzel anılarım oldu hepsini anlatmayı çok isterim ama zamanım maalesef yok. Sadece çok etkilendiğim Puket Karon Beach de yaşadıklarımıda anlatırım. bir sonraki yazımda.

 

 

Tayland yediğim en lezzetli balık
Tayland yediğim en lezzetli balık
Deniz pazarı

 

About oxxi 4 Articles
Selam ben oxxi

Toplam 6 Yorum Var

 1. Keyifle okudugum yazilardan biriydi, yasadiklarinizi canlandirabildim guzel zamanlar geçirmişsiniz. Size ozel olarak bir mail attim donuş yaparsaniz memnun olurum 🙂

 2. @new-fx15; beğendiğinize sevindim.

  @can; sizede teşekkür ederim. Mailine en uygun zamanda cevap vereceğim. İşim nedeniyle çok fazla vakit ve zaman ayarıyamıyor internete.

 3. Sn.Oxxi Bey;

  Elinize sağlık genel hatlarıyla çok güzel bilgiler vermişsiniz.

  Ben kendimi bir türlü Pattaya’nın büyüsünden kurtarıp da başka yerlere gidemiyorum Tayland’da her seferinde niyetlenmeme rağmen 🙂

  Phuket anılarınızı keyifle okuyacağımdan eminim.

  Saygılarımla

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*