Hangi Ülkelere Vizesiz Gidebilirim?

Merhabalar, bana sık sık vize ile ilgili sorular gelmekte, tam olarak doğru cevabı verebilmem için araştırma yapıyorum. Bu konuda edindiğim kaynak ve bilgilere göre, en doğru bilgiyi bize Dışişleri bakanlığının sitesindeki yazılı açıklama verecektir. Aşağıdaki linkten detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, dilerseniz çağrı merkezini arayıp vize işlemleriyle ilgili gereken prosedürleri öğrenebilirsiniz.

http://www.mfa.gov.tr/turk-vatandaslarinin-tabi-oldugu-vize-uygulamalari.tr.mfa

Bunun dışında aklıma gelecek genel olarak bir kaç ülkeye giriş işlemlerini bu konu altından belirteyim.

Avrupa’ya gitmeyi planlayanlar schengen vizesine ihtiyaçları olacak ve gerekli evraklarla başvurup, vizelerini alabilirler.

Güney Amerika’da ise zaten her yere vizesiz gidebiliyoruz.

Tayland, Kamboçya ve Filipinler gibi Bazı ülkeler kapıda vize uyguluyorlar, bunun için extra bir işlem yapmanıza gerek yok.

İşin en zor kısmı amerika ve ingiltere vizesi, bunun için ayrı ve daha detaylı bir konu hazırlamayı düşünüyorum. Zamanım olduğu için size en doğru bilgiyi sunmaya özan gösterdim . Bizzat vize alan ve giden kişilerden edindiğim bilgi ve benimde vize başvurumun olduğu için istediğiniz soruları sorabilirsiniz.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır Tıklayınız..?

About Oxygen 60 Articles
Hayaller ile geçen bir yaşam ve bu hayallerin sürüklediği yolculuklar ve maceralar. İnsan hayatında hayallerin bitmemesi gerektiğine inanan biri olarak yaşamımı sürdürüyorum. Son günlerde sıklıkla blog yazıyorum ve bundan keyif alıyorum.

Toplam 2 Yorum Var

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*