Havaalanında Yapılacak İşlemler

Havaalanı

Uçuş hakkında detaylı bilgilere yer vereceğimiz bu konuda, özellikle uzun yolculuklarda dikkat etmeniz gereken ve uçuş günün de havaalanına vardığınızda sizleri nelerin bekliyeceği hakkında bilgilere yer vereceğiz.
Sürekli seyahate çıkanlar için, en güvenli ve zamanında ulaşım için uçaklar tercih edilmektedir. Yolculuğa başlamadan önce rahat geçmesi için yapmanız gereken bir takım uygulamalar olacak.
Herşey önce havaalanında zamanında olup, Check-in işlemleri ve kontrollerin sağlanması için yetkilelerle görüşmek.
Uluslar arası uçuş için uçak saatinizden 1.30 Saat Önce alanda olmanız.
Şehirler arası uçuş için 45Dk önce alanda olmanız.
Her ihtimale karşı süreleri fazla söyledim, güvenlik kontrolleri oldukça sıkıntılı geçmektedir. ve bu süre zarfında uzunca kuyruklar olabilir, aynı şekilde havaalanındaki check-in işlemleri içinde sıralarda bekleyebilirsiniz. Biletlerinin online check-in yapacaklar için bu geçerli değildir. Check-in işlemlerini online yaparken site bavul sormaz, siz bavullarınızı online check-in bölümünden teslim edersiniz.
Uçuş saatini beklerken, havaalanında çeşitli market/mağazaları gezebilir, cafe veya özel oturma salonlarında vakit geçirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır  başlıklı makalemizde bilet alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında, detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

About Oxygen 59 Articles
Hayaller ile geçen bir yaşam ve bu hayallerin sürüklediği yolculuklar ve maceralar. İnsan hayatında hayallerin bitmemesi gerektiğine inanan biri olarak yaşamımı sürdürüyorum. Son günlerde sıklıkla blog yazıyorum ve bundan keyif alıyorum.

1 Yorum

  1. Bilgi ve haturlatmalar için teşekkürler.yurt dışına ilk kez çıkacaklar içinde ayrı bir makale bekliyorum sizden!mesela ben daha önce hiç yurt dışına çıkmadım ülkeden çıkarken ne gibi işlemler yapılıyor gideceğimiz ülkeye ulaştığımızda ne gibi işlemler yapılır nasıl bir form doldurulur merak etmiyorda değilim doğrusu! 😛

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*