Hikkaduwa Beach Festival

Hikkaduwa Beach Festival

Sri Lanka anılarımda Hikkaduwa Beach Festival ile Hikkaduwa Beach Party diye bilinen plaj partisinde yaşadıklarımı siz değerli asyarehberi takipçileri paylaşacağım. Sri Lanka maceralarımı elimden geldiği kadar yazıp Sri Lanka gezisi deneyimlerim ile yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Aslında ilk olarak Rio Karnavalı ile ilgili yaşadıklarımızı yazacaktım ama bir yanlış anlaşılma olduğu içi ilerde o yazımı da yazıp yollayacağım..
Ben yurt dışında, İngiltere’de Makine Mühendisliği okudum. İsmim Mehmet. İlk yıl hazırlık Lisan okulunda tanıştığım hatta üniversitede ayni daireyi paylaştığım arkadaşlarım ile hazırlık okulunu bitirdikten sonra 3 arkadaş Rio ya gidip karnavalın son beş günü boyunca çılgınca bir tatil yapmıştık. Bizim ekip 4 kişi ben yani Mehmet, Fransız arkadaşım Aron, Sri Lankalı arkadaşım Kusan bu üçlü ilk hazırlık kursunda tanışıp kaynaşmıştık ve beraberce Rio ya gitmiştik. Üniversite 1. Yılımızda ise İngiliz olan Gordon ile tanışıp, Gordonun yardımı ile hep beraber 4 yatak odalı uygun bir fiyata ev tutup taşınmıştık. Bu 4 kişilik arkadaş gurubu şimdi Sri Lanka’ya gezi yapma planları yapıyorduk. Geçen senede okuldan mezun olduğumuzda ev arkadaşım ki kendisi Sri Lankalıdır. Onun isteği üzerine 4 arkadaş yine yollara düşme planı yapmaya başladık. İlk olarak Temmuz ayı ortası Türkiye’de buluşup 1 hafta benim misafirim olduktan sonra topluca Sri Lanka tatiline gidilecekti. Yapılan ve karara bağlanan plan bu idi.

Sri Lanka KızlarıArkadaşlarım ile Antalya’daki yazlıkta 6 gün boyunca kalıp onlara Antalya Alanya Manavgat aklınızda ne kadar yer varsa gezdirdim. Arkadaşlarıma gündüz plajlardan karı kız ortamlarına kadar dolaştırmış, Türkiye’yi ve Antalya bölgesini tanıtmıştım. Gezip gördüğümüz yerlerde de Kusan a (Sri Lankalı arkadaşım) soruyorduk Sri Lanka ile kıyasla diye eh deyip başlıyordu anlatmaya. Öyle bir anlatıyordu anlattığı yeri bırakın Sri Lanka yı sanki Las Vegas, Miami, Bahamalar karışımı bir yermiş gibi anlatıyordu. Sonra anlatımını değişip anlatıyordu duyan Amozon ormanları ve ıssız bir ada sanırdı. Farklı şekillerde anlatıyordu Sri Lanka’yı.
Uzatmadan Konuya gireyim
Pazar günü Antalya’dan Dubai aktarmalı olarak Sri Lanka’nın Başkenti olan Kolombo’ya ulaştık. Uçakta Aron’un şakaları bize uçak yolculuğunun eziyetini ve çilesini unutturdu. Sri Lanka havaalanında bizleri Kusan ın babası karşılayıp Kusan ın ailesine ait olan Kolombo nun dışında sahil kenarında ki eve bıraktı. Ev o kadar iyi değildi, ama öğrenci adamın işine yeterdi ve artardı bile.
Hızla eşyalarımızı odalara fırlatıp, üstümüze mayo şortları çektiğimiz gibi hep birlikte sahilde aldık soluğu. Çevremiz de mayolu ateş gibi kızlar tangalar ipkiniler yabancı turistler görsel bir ziyafet bizleri plajda karşıladı. Gördüğümüz manzara tüm vücudumuza enerji depolamaya başladı. Çadırlar kuruldu…. Sakinleşmek için yavaş ve derin soluk alıp vermeye başladık ta ki çadırlar bozulana kadar. Kendimizi zapt ettiğimizde 100 mt ilerdeki kulube bar karışımı olan yere oturduk. İçecek olarak meyve kokteyli söyledik. Şemsiyeli ve büyük bardakta. İçip serinlerken kızların vücutlarından tanga ve ipkini bölgelerinden yukarıya yüz kısımlarına bakmaya başladık. Turistler normal hatta ülkelerinde güzel sayılmayacak tipteydiler. Ama yerli kızlar tam hayal kırıklığı yaşatmıştı. Ne Asyalı ne zenci nede Hintli idiler. Vücutları kırbaç gibi dokunsan yakacak nerdeyse ama yüzlerine kese kağıdı lazımdı. Yanına da 2-3 kilo bal belki yersiniz o zaman.

Sri Lanka GecehayatıBu hayal kırıklığı ile üçümüz Kusan a dönüp ona çıkışıp, onunla dalga geçmeye başladık. Hatta şansına Gordon Antalya da iken Rus turist te götürmüştü. Gordon da Antalya’ya geri dönmek istiyorum demeye başladı. Gülmekten resmen yerlerde yuvarlanıyorduk. Kusan hiç keyfini bozmadan yanımızdan kalkıp gayet cool vaziyette barın karşı tarafına yöneldi. Yanımızdan ayrılıp oraya oturduğu için acaba kırdık mı üzdük mü diye konuşmaya başladık kendi aramızda. Fazla üstüne gittik deyip, yanına gittiğimizde o ana kadar yaptığımız şakaları ve sözleri yüzümüze vururmuşçasına Kusan yanındaki sanat eseri gibi esmer güzeli bir Sri Lankalı kızla konuşuyordu. Hemen geri çark edip uzaktan dikizlemeye başladık. 20 ile 30 dk daha kızın yanında kalan Kusan kalkıp yanımıza geldi. Hiç konuşmadan yanımıza oturdu. Bizlerde meraktan çatlayıp dayanamayıp sormaya başladık. Meğer kızı eskiden tanıyormuş, bize hava attı mal. Bizde sazan gibi yakalandık. Ama ardından güzel haberi verdi. Kız da arkadaşları ile gelmiş yarın plajda buluşuyorduk. Hep bir ağızdan Kusan a manitalarla bu gece buluşalım bara eve davet edelim dedik. Kusan olmaz Aileyi ziyaret edeceğiz öyle karar kılındı dedi. Fazla üstelemedik Kusan ı kendi memleketi nasıl olsa zamanımızda bol deyip plajın manzarasına geri döndük.

Gece kusanın babası bizi alıp evlerinde yemeğe götürdü. Tüm aile bizi karşıladı. Sıra ile tanıştırıldık. Sofraya geçtik. Ama kadınlar ayrı masaya oturdular. Erkekler ayrı masaya. Bizim masanın başına Kusan ın abisi geçip tüm masa ile o ilgilendi. Yemek boyunca konuyu o açtı, o kapattı. Sanki masa gemi oda kaptanı gibiydi. İlk içkilerimizi içeceğimizde ayağa kalktığında herkeste kalktı, bizde onlara uyup kalktık bir şeyler söyleyip ilk içkiyi o içince geriye kalanlar içti. Gordon ise bana sor dedi nedir bu olanlar diye. Kusana sorduğumda Sri Lanka adetidir dedi. Sonra açıklarım deyip masaya yöneldi. Masadakilerin hepsi İngilizce konuşuyorlardı. Gece yarısını geçtikten sonra abisi bizi kaldığımız eve bırakıp Kusan a yarın sabaha araba getirttireceğini söyledi. Şanslıydık araba kiralamaktan da kurtulmuştuk bu vesile ile.
Söz verdiği gibi üstü açık siyah Suzuki marka arazi tipi araç getirdiler. İşimizi görürdü çok şükür. Şoförümüz ise Kusan. Tabi arada Gordon da kullanmıştı, çünkü o da alışıktı ters şeritte kullanmaya. Geceki soruma ise yanıt almıştım, masa kuralları gereği biri masayı kontrol ederdi o yönlendirir o karar verirmiş. İsmini de söylemişti ama geçmiş zaman unuttum. Pekte önemli değil.

hikka beach festÖğlene doğru Plajda manitalar ile buluştuk. 4 e 4 olmuştuk. Hep beraber takılıp işlerin kendiliğinden gelişmesini bekledik. Neticede kızlar bizi kendi aralarında paylaşmışlardı Kusan ın tanıdığı benim ile ilgileniyor, gurubun çirkin olan hafif kilolu kızı da Gordon ile. Gordon isyanlarda ama bizlerin ortamını bozmamak için belli etmiyor. Gündüz Plajda Gecede yakın yerdeki barda takıldık. Bar beklediğim gibi değildi. En azından Kusan ın bahsettiği Sri Lanka gece hayatı ile yakın alakası yoktu. İçkileri alıp kaldığımız eve geldik bahçede oturup içip eğlenmeye devam ettik. O gece aksiyon sahneleri yaşanmadı maalesef. Kızlar geç oldu deyip ayrıldılar.
Ertesi gün Gordon un tüm itirazlarına rağmen manitalar ile buluşup yakın yerlerdeki tarihi turistik yerleri gezdik. Kızlardan iş çıkarmayıp sadece gezip gördüklerimiz ile yetindik. Ben benim manitaya bir iki hamle yapıp yanaşmak istedim ama çabalarım sonuç vermedi. Geri döneceğimiz vakit hep bir araya geldik. Gordon yok onu aradık sonunda kızla ortaya çıktı. İstemem diyordu ama şeytan tüyü var sanki manitayı götürmüştü. Kızda anladığımızı fark etmiş bizden uzak durmaya çalışıyordu tabi acınacak halimize aldırmayıp bir güzelde dalga geçtik.
Gece manitalar ile Kolombo ya gittik. Kolombo daki Sri Lanka gece hayatının beklediğimden de hızlı ve renkli olduğunu gördüm. Bir iki clube e bara uğrayıp dolaştık sonunda girdiğimiz clubü beğenip, Geceyi orda sonlandırdık. Geri dönüş yolunda pek üzücü olmayan hatta bizler için sevindirici haberi de aldık. Kızlar sabah geri dönüyorlardı. Üzülmüş numarası yaptık. Moralimiz bozulmuş gibi davranarak kızları yolladıktan sonra hızla geri dönüp yine bir iki bara bakınıp en sonunda işlek cadde üstündeki güzel çikolataları aldık. İç açıcı değillerdi. Tek iyi tarafları sexy vücutları okadar.

Sri lanka geceleriErtesi gece Kusan ın abisi bizi gezdirip dolaştırdı ağırladı. Gecenin sonunda club de ayarladığımız yerli eskortlar ile geceyi geçirdik. Pek bir numaraları da yoktu özellikle Rio yu yaşamışsanız.
Sabah Kusan Bizleri 2 saat uzaklıkta olan Hikkaduwa ya götürdü. Görülmesi gereken yerleri hızla gösterip plaja indik. O ne? Burası coşmuş resmen, o güne kadar niye gelmedik diye başının etini yedik Kusan ın. Plajda yine ipkini tanga üstsüz ne arasan var, ama turistler genç güzel ve çıtır. Yerliler desen çoğunluğu melez esmer güzelleri sanki birer sanat eseri.
Kendimizi plajda kızara yanaşmaya adadık ama Sri Lankalı erkekler horoz misali bölgelerini korumaya çalışıyorlardı bir iki tanesi ile de istemeden dalaştık. Gordon ve Aron vücut geliştirme çalıştıkları için iri kaslı olmaları olayların ilerlemesine engel oldu tabi Kusan da araya girmişti. Sonunda Aron Fransız bir gurupla samimi olunca şansımız geri döndü. O gece kaldığımız eve dönmeyip geceyi kızlar ile kızların otelinde geçirdik.

Ertesi günü eve dönüp ufak birer çanta hazırlayıp geri döndük. Sanki kızlar bizi bekleyecek. Plajda kızları bulduğumuzda başka bir erkek gurubu ile beraberlerdi. Canımız sıkılsa da yapacak bir şey yoktu. Bunu fark eden Kusan bizlere merak etmeyin esas olay bu gece yılda bir kez düzenlenen Hikkaduwa Beach Festival bu gecedir dedi. Sadece gündüz dinlenelim hazırlıklı olalım dedi. Hiç duymadığımız için Kusan ı soru yağmuruna tuttuk. Meğer dünyaca ünlüymüş, Hikkaduwa Beach Party her cumartesi gecesi Plajda yapılıyormuş ama Hikkaduwa Beach Festival yılda bir kez beş gün süren bir etkinlikmiş. Oda bu gece başlıyormuş şansımıza artık. Bu festival için Sri Lanka gecelerinin son noktası diyebilirim. Gördükten sonra Rio ile bile kıyasladım denebilir. Öylesine çılgın bir ortamı vardı.

sri Lanka gece kulubüSaat 9 buçuk gibi plaja indik. Tüm sahilde müzikler ateş etrafında dans edenler Normal kıyafet giyenler, ipkinili tangalı yerli yabancı hatunlar.  Kurulmuş olan sahnelerde canlı müzikler her şey var. Eğlence son sürat tam gaz. Bizlerde balıklama dalıyoruz aralarına. İçip dans ediyoruz, yok böyle bir çılgınlık tanımadığın kız sana sarılıp seksi danslar yapıyor çadırı kurdurup gülüp bir başkasına geçiyor. Saatler ilerledikçe çılgınlığın dozu da artıyor. Özellikle turist kızlar üstlerini fora etmeye başlıyor. Aron a bakıyorum iki kız tarafından esir alınmış dans ediyor. Gordon ortada yok. Kusan ise yerli kızların arasında kafası kıyak bir şekilde bir kıza sarılıp diğerine geçiyor. Durum bu halde iken artık bende kendimi tutamayıp çılgınlık yapmaya başlıyordum. Kimi bulduysam sarılıp dans ediyorum. Bir ara karşımda dans eden kız altını bile çıkarıyor. Tam kıza sarılıp işe koyulacağım arkadaşları müdahale edip üstüne bir şeyler bağlıyor ama altında bir şey yok kız zıpladıkça her şey meydanda. Tabi bizim çadır da kuruluş vaziyette ama umursamayıp eğlenceye tam gaz devam ediyorum. Sonunda kızı ayarlıyorum, onların grupla takılmaya başlıyorum akabinde. Kayıp olan Gordon da yanıma geliyor. Diğerlerinin de keyfi kıyak. Kız beni elimden çekiştirip denize giriyoruz. Denizde film kopuyor resmen. Deniz sefamız başlıyor. Ama müdahale geliyor bizi dışarı çıkartıp uyarıyorlar. Meğer kalabalık başı boş değil sivil gezenlerde var aralarda. İnanın kızla daha hiç kelime dahi konuşmamıştım o ana kadar. Kızı elinden tutup ilk kez konuşup soruyorum otelin yakın mı diye. Kız az İngilizce ile yok diyor. Utanmayı atmışım hemen otele gidelim mi diyorum. Kızda tamam ama işimizi görüp partiye dönersek olur diyor. Bu kadarı da olmaz yani değimli? Kabul deyip yakında bulunan otele giriyoruz. Zaten oteldekilerde işi biliyor. Daha ben konuya girmeden soruyor tam gecemi yoksa 1-2 saatlik mi? Diye. İşimi 1 saat görür deyip az bir para (50 dolar) ödeyip 2 kattaki odaya manitayı atıyorum. Kızın çılgınlığı orda da devam ediyor tabi. Ben ona yumulacağıma o bana yumuluyo
Rahatlayıp Plaja döndüğümüzde bizimkileri bulamıyorum. O nedenle kız ve kızın gurubu ile devam ama bakıyorum kız başkasına yanaşıyor, siktir et deyip bende aynı guruptan başka biri ile dansa devam edip, partiyi ise onu ayarlayıp noktalıyorum. Kendime geldiğimde kız daha yatıyor kızın odasındayız bu sefer. Diğeri yalan söyleyip cebime zarar vermiş, bana boşu boşuna 50 dolar para ödetmiş.
Kızı uyandırmadan kalkıp dışarı çıktım. Bizimkiler nerde diye ilk sahilde dolaşıp baktım. Ortalarda yoklar, sonra arabayı park ettiğimiz yere gidiyorum. Kusan arabada direksiyonda uyuyor. Onu uyandırıyorum. Kendine gelmekte zorlanınca yakındaki marketten şişe suyu alıp bunun kafaya soğuk suyu boca ediyorum. İrkilerek kendine geliyor. az ilerden Aron sesleniyor Gordon nerde? Meğer o da bizleri arıyor. Başında hata yapmışız plan program yapmayıp anlaşmayıp dağılmışız. Aron ile konuşma esnasında Kusan hem korkup hem de merakla ne yapacağız deyip benden aldığı su şişesini sinirle arkaya fırlatıyor. O zaman bir ses İngilizce küfürler yağdırıyor. Bakıyoruz bizim Gordon gece işini arabanın arkasında görmüş yanında da 2 çıplak yerli kız. Üstlerine de örtüyü çekmişler fark edemedik tabi. Usulca kızları uyandırıyor. Gordon kızları oldukları gibi arabadan indiriyor çıplak olarak ellerine de mayolarını tutuşturup gidelim diyor. Ya durun kızlar ne olacak dememe kalmıyor Aron örtüyü kızlara sarıp geri arabaya biniyor tam gaz ileri artık.

hikkaduwa beach partyEve vardığımızda hatırladığımız kadarı ile geceyi birbirimize anlatıyoruz. En heyecanlısı Gordon yaşadı. Gordon 3 sefer yapmış ilk sefer 2 kız 2. Sefer benim guruptan tek bir kız büyük ihtimal ile benim 2. kız 3. Seferde yerli 3 kız ama biri elinden kurtulmuş. Kusan ı tut tutabilirsen artık övünmesini bitiremiyor. Aslında haklıda yaşamış olduğumuz çılgınlıklar Rio karnavalında yaşadıklarımız ile boy ölçüşür nitelikte idi. Eğlence ortamı da geri kalır yanı yoktu. Hafta içi gündüzleri artık hep Hikkaduwa plajına takılıyorduk. Geceleri ise Hikkaduwa Beach Festival i ziyaret edip bu çılgın geceleri bıkana kadar yaşadık. Bizim kızları da gördük Bizi tanımamış gibi davrandılar. Sorun değil alan razı veren razı. O tanımayanı ertesi cumartesi Hikkaduwa Beach Party de yine buldum. İntikamımı da fazlası ile aldım. Yine çılgın bir gece yaşadık. Anlatmak istiyorum ama o kadar yazı yazma kabiliyetim yok arkadaşlar kusurumu hoş görün artık.
O hafta arada bizleri babası ve abisi değişik yerlere götürdüler ilginç bir o kadarda güzel yerler. Bir kayalık gibi bir yer var girişte bilmem kaç bin yıllık resimler. Adamlar o zaman bile hatunları üstsüz olarak çizmiş. Girişinde ise aslan pençelerinden heykel kalıntıları var. Arasından giriyorsun ki aslan heykeli herhalde yıkıldı yoksa yıkılmasa dev gibi bir şeydi zamanında.
Kusan ın ailesi gerçekten çok düşünceli insanlardı. Gençlik durumundan anladıkları için arada bizlerle ilgilenip kontrol ediyorlardı. Hatta Türkiye’ye döndüğümde annemden öğrendim Kusan dan Babasının numarasını alıp irtibata geçmiş bizim peder. O kadar ki biz Sri Lanka da iken her gün görüştüklerinden samimi olup birbirlerini bile ziyaret ettiler.
Umarım yazım şeklimi yadırgamayıp zevkle okursunuz. Şimdiden yapmış olduğum yazım hataları için özür dilerim..

 

Bizler ile bu güzel anısını kaleme alıp paylaşan Sn. Mehmet e tüm asyarehberi ekibi olarak teşekkür ederiz.

Toplam 13 Yorum Var

 1. Asyarehberi, pattaya planları yaparken. Farklı ülkeleri tanıdıkça kafamız karışıyor. Ama hindistana yakın olan bir ülkeyi tercih etmek istemem. bir diğer merak ettiğim soru ise bu festival yada sri lanka gece hayatı çoğunlukla yerel halktanmı yoksa turistlerdenmi oluşmakta.

 2. Şahsen Sri Lankaya gitmeme rağmen ben duymadım Hikkaduwa Beach Festivali ve partisini mehmet kardeş güzel bir anı olmuş teşekkürler. Sayende yeni bir şey öğrenmiş oldum. Brezilya yazını ve Rio karnavali anını merak ile bekliyorum.

 3. Sn.Mehmet Bey;

  Elinize ve emeğinize sağlık,güzel bir anlatımla iyi bir makale olmuş…

  Sitedeki ilk Sri Lanka yazısından sonra daha önceden hiç bir bilgi sahibi olmadığım bu ülke hakkında internette biraz araştırma yaptım.Gece hayatı ile ilgili yorumlar ve resimer hiç de iç açıcı değildi..Örnek verecek olursak en ünlü Casino’sunun videolarını izledim.Sonuç eh işte..Dünyadaki en yüksek kazanma oranlı casinoymuş hesapta 🙂 Ancak siz Sri Lanka’lı arkadaşınızın ve ailesinin yardımları,konukseverliği ile kafa dengi arkadaşlarınız eşliğinde çok güzel bir tatil geçirmişsiniz…Burada gidilen coğrafyadan çok sizin ekibin kalitesi ortamı güzelleştirmiş gibi algıladım ben yazınızdan …

  Anladığım kadarı ile Hikkaduwa Beach Festivali zamanında bir nebze daha hareketli oluyor bu coğrafya..Ama bir Rio Festivali,Kazantip veya Sensation parti ortamını yakalayamaz diye düşünüyorum.Dolayısı ile bu coğrafyada illa bir risk alınacaksa 1-2 saat daha uçup dünyaca meşhur Maldiv Adaları veya Seyşeller ziyareti daha mantıklı olur kanaatindeyim..

  Saygılarımla

 4. İlk olarak dün benimle mesai yapıp emeğini ve değerli zamanını acımadan yazımı toparlamama düzenlememe bıkmadan sorular sorup beni yönlendiren Poul abiye teşekkür ederim. Poul abi olmasa yazacağım anımı istediğim gibi yazamayacaktım.

 5. Yorumları için diğer arkadaşlarımada teşekkür ederim soğolun.
  @ yeti; sizin daha önceki yazmış olduğunuz yazılarınızdan ve yorumlarınızdan biliyorum. Sizi kırmak istemiyorum. Yazmadan da edemeyeceğim. Ben Brezilyadaki Rio karnavalinde, Sri Lanka daki Hikka beach fest de ve Ukraynadaki Kazantip de bulundum. Bahsettiğiniz Sensetion partylerde bulunmadığım için konu dışı bırakıyorum. Anılarınızda ve yorumlarınızda gördüğüm yüksek kalitede tatil yapıyorsunuz o zaman Kazantipte bulunmadığınızı varsayıyorum.Sebebi ise Sizin gibi belirli standartları olan biri o sefalet yuvasında 1 gün dahi kalmayacağını düşünüyorum. Eğer bulundum ve memnun kaldım derseniz o zaman yazdığınız ve kendinizi tanıttığınız yazı ve yorumlar ile çelişmektesiniz demektir.
  Devamı olarak Rio Karnavali ile Hikka Beach Fest bulunduğum için kendi adıma kıyaslama yaptığımı altını çizerek belirteyim. Yorumunuzda benim düşüncem diye belirttiğiniz için sağolun. Herkes sizin gibi olmayıp kıyaslamayı gitmiş gibi yapabilir.
  İnsanların tercihleri öncelikleri farklı olabilir bu nedenle sözüm olmaz ama gidip görenlerin kıyaslamalırından bahsediyorum. Zaten yazımda yazdığım gibi ”yaşadıklarım boy ölçüşür” diye belirttim. Benim iki festivalde yaşadıklarım diye belirttim kesin konuşmadım.
  Dün Poul abi ile yazışmamız esnasında sıkça kullandığı bir bir cümleyi kullanacağım. 2-3 video seyredip 4-5 yazı okuyup o ülke hakkında gitmiş gibi yazı ve yorum yazıp insanları yanlış bilgiler ile yönlendirenler var demişti. Şimdi o sözü daha iyi algılıyorum. Bu sözüm size değil Yeti beyüstünüze alınmayın. İlk başta Poul abide hikayeme tereddüt ile bakmıştı. 2-3 saat kendi araştırmasını yapıp yayınlamaya karar verdi. Tabi kişisel resimlerimi yolladığımda yaptığı yorum ” oha kardeş bu ne ya ” diye idi 😀
  Evet arkadaş ortamımızın etkisi büyük ama sanılanın aksine Sri Lanka gece alemleri oldukça hızlıdır. Kumarhanelerde bulunmadım kusura bakma. Ben İngilteredeki sayısız bar disco benzeri yerlerde bulundum bazı mekanları oralardan daha canlı olduğunu belirteyim.
  Maldiv adalarında balayımı yaptım yaklaşık 8 ay evel belirteyim. Dediğiniz gibi ulaşım bakımında thy direk seferleri olduğu için Sri Lankadan daha kolay ve daha az süreli ulaşımı vardır.
  Saygılarımla,

 6. Yaw biz kime inanalım şimdi. Biri gitmiş rio ile kıyaslıyor diğeri bilmem kaç düzine ülke şehir gezmiş beşpara etmez gecehayatı eh işte diyo anladısam şerefsizim

 7. Yapmış olduğunuz yorum için teşekkür ederim SN: YETİ.
  Tek birşey söylemek istiyorum bahsettiğim pisliğin ne olduğunu ancak oraya giden bilir diyebilirim.

 8. Merhaba Asya Rehberi ahalisi
  Hiç boş bırakmaya gelmiyor siteyi takibi olayların ve gündemin dışında kalıyor insan, makaleler ardı ardına geliyor hızına yetişmekte zorlanıyorum ama olsun ben geriden gelmeyede razıyım
  Sayın Mehmet arkadaşım Sri Lanka da neresi sizi böyle bilmediğimiz bir ülkeyi tanıtıp yaşadıklarınızı anlattıklarınızdan dolayı teşekkür ediyor okuyunca makalenizi sizin pörtföy dolu devamını bekliyoruz

 9. Yeti ve mehmet kardeş bir gün işlerim yüzünden siteyi ziyaret edemedim ortalık toz duman olmuş. sonnokta kardeş olayları bilmesem inan bende senin gibi düşünürdüm.
  Mehmet arkadaşım ın yazısını araştırıp yayınladık. Zaten kendiside belirtti. ve bana kendi şahsi resimlerini yolladığında verdiğim tepki aynen oha idi. Yazıya resim seçerken inanın bende o resimlerden sonra oraları anlatan iyi resimler bulmakta zorlandım ama bu demek değildir ki mehmet arkadaşımızın yazdıkları yanlıştır.
  Yeti kardeş alınmana neden olacak bir kelime veya küfür içeren bir yazı malesef bulamadım. Şayet görüşün bu yönde ise bana düşen saygı duymaktır sen nasıl senin yazılarını eleştiren veyahut yapılan yorumlara tepki verip açıklama ihtiyacı hisediyorsan mehmet kardeşimizde aynini yapmıştır.
  Bir diğer ama burası ile alakası olmamasına rağmen hint konusunu buraya tekrar taşımn malesef beni üzmüştür kardeş. Sırf o sebeb ile eleştri yapman ve sri lanka halkının hint kökenli olduğu için de gitmeme demen malesef mehmet arkadaşımın bana özelden yazdığı fakat burda seni kırmamak adına yazmak istemediği yorumu doğrulamaktadır. Onun adına ben o bilgileri paylaşayım kardeş ilk olarak dediği doğru zaten hepimiz bilgi kirliliğinden şikayet ediyoruz ama burdaki yapmış olduğun tam anlamı ile budur kardeş . Katnip festivalinde konaklama yeme içme yaşam tarzı gerçekten pislik içindedir bak festivalin etkinlikleri değil oradaki yaşam tarzı diyorum . ama sen bunu dönüp gitmediğin diğer karnavaller ile bir tutuyorsun kardeş. ikinci olarak Sri Lanka yerine maldivlere gidin diyorsun sri lanka için de hintli olduğu için tercih etmem diyorsun. Şimdi maldiv halkıda hint kökenlidir. o zaman oraya gitmişsen oranın halkını slav halkımı sayacağız kardeş.
  Şimdi Lütfen Yazdıklarımızın bizleri götüreceği ziyaretçilerimizi götüreceği sonuçlarıda iyi hesaplayalım ve öyle yazalım.
  Tekrar teşekkür ederim

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*