JAPONYA

Japonya zihnimizde yer etmiş samurayların ülkesi, Japonya geyşaların, çay bahçelerinin ülkesi, sanayileşmesine ve modernleşmesine rağmen kendine has örf ve adetlerini korumayı bilen, modernleşmenin geçmişe sünger çekmek olmadığını ispatlarcasına tüm kültürel güzelliklerini, değerlerini korumayı bilenlerin ülkesi Japonya. Japonya anime kültürünü tüm dünyaya tanıtıp sevdiren, tapınakları ve festivalleri ile ziyaretçilerini büyüleyen ülke Japonya. İnsanlarının birbirine saygılı ve hoş görülü ayni zamanda mesafeli olduğu insanların ülkesi Japonya.

Japonya gezilecek yerler
Japonya Fuji Dağı

Japonya tatili tüm dünyadaki gezginlerin turistlerin hayalini süslemektedir. Tüm dünyadaki turistlerin akınına uğrayıp Japonya tatili yapanların hafızasında yer eden ender ülkelerden biridir. Kendi içinde barındırdığı hem modern hem de eski yaşam tarzı ile ziyaretçilerini karşılayıp, tamamen apayrı kendine has tarihi, kültürü, doğal güzellikleri, örf ve adetleri ile Japonya gezisi yapacakları beklemektedir.
Japonya’ya yapacağınız tatilde isterseniz büyük şehirleri gezip kültürlerini tanıyacağınız gibi isterseniz kırsal bölgelere günü birlik turlara katılıp tarihte yolculuk yapma imkanı bulabilirsiniz. İsterseniz kaplıcaları ziyaret edebilir, isterseniz tapınakları gezip görebilirsiniz. Japonya gece hayatı da çok hareketlidir. İstediğiniz türden evet doğru istediğiniz türden istediğiniz eğlenceleri bulabilirsiniz tabi paranızın yettiği yere kadar. Japonya yaşam standartları yüksek olan ve pahalı bir ülkedir. Buna rağmen turistler için dünyadaki en güvenilir ülke olma özelliğini uzun yıllardan beri elinde tutmaktadır.

Japonya cosplay anime kültürü
Japonya Cosplay Anime Kültürü

 

Tarihi boyunca dışa kapalı bir ülke olan japonya, diğer ülkelerle az iletişime geçmiş böylelikle diğer kültürlerden pak fazla etkilenmeyen kendine has ve özel bir kültür yapısı oluşturmuştur. Bü kültür yapısını günümüze kadar taşımayı becerebilen nadir ülkelerdendir. Tarihi yapıları, zengin kendine özgü kültürü ile tüm tarih boyunca dünyanın ilgi odağı olmuş olan bu adalar ülkesi son yüz yıldaki moderinleşme döneminde diğer ülke kültürlerinden etkilense bile de yine kendine has karakteristik özelliklerde eşi benzeri olmayan yeni nesil kültürü geliştirmiştir. Eski kültürünü unutmayıp koruyan yeni oluşan kültüre de sahip çıkıp kollayan bu ülke insanları çağdaş ve modern insanın nasıl olması gerektiğini tüm dünyaya öğretmektedir.

 

Japonya kültürü Japon kızları Jopon bahçesi

Japonya’da çok farklı tatil imkanları bulabilirsiniz. Lüks otellerde kalıp rahat ve lüks bir konaklama yapabilir, ya da Ryokan da kalıp Japon kültürünü bire bir yaşayabilirsiniz. Japonya’da büyük şehirleri dolaşabilir, çay bahçelerinde değişik deneyim yaşayabilir, Japon çiçek düzenleme kurslarına katılabilir, eşsiz güzellikteki Japon bahçelerini gezip oradaki göletlerdeki dünyaca ünlü Japon Koi (Japon sazan balığı) eliniz ile besleyebilir, Japonya gecelerinin ışıltılı hayatını tecrübe edebilirsiniz. Tamamen yapacaklarınız sizin bütçenize ve tercihinize kalmıştır.

Japonya kızları japon gecehayatı

Tokyo havaalanı
Tokyo Havaalanı

Japonya’ya nasıl gidilir?
Japonya’ya THY nın İstanbul’dan Osaka ve Tokyo olmak üzere iki farklı şehrine aktarmasız uçuşları ile gidebilmeniz mümkündür. Arada promosyonlu indirimli uçuşları yakalamanız mümkün olup, ulaşımınızı oldukça ucuza getirebilme imkanınız vardır. İstanbul’dan Osaka’ya yaklaşık 12 saatte, İstanbul’dan Tokyo’ya da yaklaşık 14 saatlik uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz. THY dışında değişik havayollarının aktarmalı uçak seferleri mevcuttur. Bu uçuş seferleri aktarma sayısına ve aktarmadaki bekleme sürelerine bağlı olarak uçuş süreniz 24 saati geçebilmektedir. Yine ayni uyarıyı yapacağım uçuş saatinizi geceye alıp uçakta uyuyup yolculuk ederseniz hem tatilinize bir gün erken başlamış olursunuz hem de jetlag olma ihtimaliniz azalır.

Toplam 11 Yorum Var

 1. Sayın Asya Rehberi
  Kiev anılarının ardından Japonya tanıtım yazısını ansiklopedik bilgiler bölümünü okudum Japonya hakkında ön bilgiler edindim sanıyorum bunun devamı olacak merakla bekliyor olacağım

 2. Dün yayınlanan japonya yazısı daha güzeldi. Burada da güzel bilgilere yer verilmiş. ama nokta atışı lazım bize 🙂 Japonyanın istanbulu neresi, izmiri neresi 🙂

  • Sn. Cem ülkeler farklılıklar gösterir böyle istanbulu ankarası diye belirlenemez. Nokta atışına ise ilerleyen günlerde nasıl Bangkok Pattaya şehirlerini tanıttık Japonyanın da önemli şehirlerini tanıtırken detaylı bir şekilde açıklayacağız. senin tabirinle beyoğlu neresidir laleli neresidir diye. Aksi gibi önünde 20- sayfalık tanıtım yazısı bulurdun.

 3. Sn.Asya Rehberi;

  Tüm internette gördüğüm Japonya hakkında en açıklayıcı bilgilerin olduğu yeni yazı diziniz hayırlı olsun..

  Yaşadıklarınızı tüm içtenliğiniz ve dürüstlüğünüzle anlattığınız yazılarınızı keyifle okuyorum.

  Bu yazılarınızla benim gibi gezgin ruhlu kişilere yeni coğrafyaları keşfetmek adına ilham veriyorsunuz.

  Tüm bu sebeplerle emeğiniz için teşekkür eder yazılarınızın devamını okumak için dört gözle beklediğimi belirtmek isterim.

  Saygılarımla

 4. Site yönetimine bir kaç lafım var. Tanıtım yazılarınız güzel vede açıklayıcı olmasına rağmen siteniz sadece erkeklere yönelik yazılar içeriyor. Biz bayanlara yönelik yazılar da yazılması iyi olur diye düşünüyorum. Bizim için örneğin alış veriş konusu açabilirsiniz. Bayanların ilgisini çekecek konulara değinirseniz sitenizin farklılığını öne çıkarırsınız diye düşünüyorum. Yoksa bu güzel tanıtıcı yazılarınız heba olacağı kanaatindeyim. Birde tanıtım yazılarınızdaki başlıklarada ek konular girerseniz iyi olur.
  Yanlış anlaşılmasın lütfen sitenizdeki tanıtımlar çok güzel sade ve yerinde konulara yer vermektedir ama nasıl erkekler için gece hayatı başlığı açıp altında da erkeklere yönelik eğlence hayatı ile ilgili bir kaç kelime ile açıklama yapıyorsanız bizler içinde yazarsanız iyi olur.

  • Sn Ebru Hanım ilginiz ve önerileriniz için çok teşekkür ederiz. Emin olun siteyi kurarken herkese her kesime hitap edecek şekilde kurmayı amaçladık. Yanlız şu sorunumuz vardı site kurucuları ve yönetiminde olan herkes erkek malesef. Bu yüzden bir bayanın görüş açısından bakma konusunda zayıf kaldık. Önerilerinizi değerlendireceğimizden emin olabilirsiniz.Fakat konularımız da yeni açılan başlık olan http://www.asyarehberi.com/tayland-pattaya-oteller yazısı yada http://www.asyarehberi.com/category/vize-almak katagorisi her kesime hitap etmektedir. Öneriniz doğrultusunda ayrı olarak alış veriş konularına da en kısa zamanda değineceğiz. Gitmeyi ödüşündüğünüz bir ülke konusunda sorularınızada cevap vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*