Japonya Vize Nasıl Alınır

Japonya vizesi Türk vatandaşlarına üç ayı geçmeyecek sürelerdeki Japonya seyahatinizde vize istemeyip kapıda vize uygulamaktadır. Yine belirteyim pasaportunuzun süresi kalış sürenizden fazla olmamalıdır ama yurt dışı seyahati planlıyorsanız en az 1 yıllık hatta 5-10 yıllık alın aradaki fark fazla olmayıp ileriki yıllarda da işinize yarar. Japonya eski tip pasaportlara yani çipsiz olanlara vize şartı getirdiği için ya yenileyin ya da gitmeden önce Japonya vizesi alıp öyle gidin. Japonya ya girişte kalacağınız yer, kalacağınız süre ve ne kadar paranız olduğunu sorulmaktadır. Bu yüzden tedbirli olun çünkü geçmişte Türkiye den Japonya ya gidip vize tarihini geçirenler, Japonya da gayri yasal olarak çalışanlar hatta suç işleyenler bile olmuştur. Buna benzer olaylarda artışlar olmuş Japonya Hükümeti benzer olayların gerçekleşmemesi için Türk vatandaşlarına kontrolü sıklaştırmıştır. Hatta hava alanından geri yollananlar olmuştur. Her zaman tedbirli olmakta fayda vardır.

Özetleyecek olursam japonya vize uygulamamaktır.

Japonya’ya nasıl gidilir?

Janpoya Ulaşım

Japonya’ya THY nın İstanbul’dan Osaka ve Tokyo olmak üzere iki farklı şehrine aktarmasız uçuşları ile gidebilmeniz mümkündür. Arada promosyonlu indirimli uçuşları yakalamanız mümkün olup, ulaşımınızı oldukça ucuza getirebilme imkanınız vardır. İstanbul’dan Osaka’ya yaklaşık 12 saatte, İstanbul’dan Tokyo’ya da yaklaşık 14 saatlik uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz. THY dışında değişik havayollarının aktarmalı uçak seferleri mevcuttur. Bu uçuş seferleri aktarma sayısına ve aktarmadaki bekleme sürelerine bağlı olarak uçuş süreniz 24 saati geçebilmektedir. Yine ayni uyarıyı yapacağım uçuş saatinizi geceye alıp uçakta uyuyup yolculuk ederseniz hem tatilinize bir gün erken başlamış olursunuz hem de jetlag olma ihtimaliniz azalır.

Bu ülke hakkında daha fazla detaylı bilgi istiyorsanız asya ülkelerinden japonya kategorisine bakınız.

http://www.asyarehberi.com/category/japonya/

About Oxygen 60 Articles
Hayaller ile geçen bir yaşam ve bu hayallerin sürüklediği yolculuklar ve maceralar. İnsan hayatında hayallerin bitmemesi gerektiğine inanan biri olarak yaşamımı sürdürüyorum. Son günlerde sıklıkla blog yazıyorum ve bundan keyif alıyorum.

Toplam 2 Yorum Var

  1. Abi benim en çok gitmek istediğim yer burası kaç Türk lirası ile 15 günlük bir gezi düzenleye bilirim uçak fiyatlarını en ucuz olduğu zamanı bekliyorum bu konuda bir taktiğin var mı çok param olmadığı için her yerden kar etmem lazım 😀

  2. merhaba,
    ben serkan ben japonyaya gıdıcem ordanda gemı ıle guney koreye gecıcem japonyaya gırerken gemı ile ulkeden cıkıs yapmam sorun olmaz degıl mı ? bırde guney koredekı kalacak yerın ve ıstanbula donus bıletımın bılgılerını ıster mı ?

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*