Pattaya Eglence Hayatı 2015

Pattaya eglence hayatı 2015


Değerli Arkadaşlarım , Sevgili Tayland Dostları ve Asyarehberi Takipçileri ;

Pattaya Eglence Hayatı 2015 de size 2015 Tayland gece hayatı, 2015 Pattaya gece hayatı, 2015 Pattaya eglence mekanları Tayland Pattaya bilgisi vereceğim.

Pattaya eglence hayatı 2015

Belirtmek isterim ki; size şu an anlatacağım geçen Mart ayı başında gerçekleştirmiş olduğum Tayland seferi. Tayland gezisine daha önce 2012 ve 2014 Mayıs ayında 2 defa, 2015 yılında da 1 defa gitmiş, Pattaya tatili yapmış biriyim. Hal böyleyken müdavimler çok iyi bilir ki bir daha Tayland ve Pattaya’ya bir daha ne zaman gideceğinin ve bir sonraki Tayland ve Pattaya turu yapma düşüncesi içinde olursun. Bende bu düşüncede sıradaki Tayland Turumun hayalini kurup, Tayland Pattaya’yı düşlüyordum. Beni bu yolda harekete geçirecek Tayland ile Pattaya özlemimi giderecek bir kıvılcım arıyordum.

tayland tatili 2015Nitekim daha önceki Tayland ziyaretlerimi ve Tayland hakkında konuşup, Tayland geceleri ile Pattaya geceleri ni uzun uzun anlattığım ve evvelden oraya hiç gitmemiş 2 arkadaşım çıkagelip, hadi Pattaya’ya ne zaman gidiyoruz dediler. Fitilin ucu ateşlenmişti bir kere. Start butonuna basılmış ve bilet arama günleri başlamıştı. Ben düzenli olarak Skyscanner ve Momondo gibi uygulamalardan her gün bilet fiyatlarına bakıyordum. Son 2 senedir de bunu sürekli yapan biri olarak aslında o lokasyonda ki bilet piyasasını, fiyatların ne kadar düşeceğini ve bunların hangi firmalar tarafından yapılacağını az çok tahmin ediyordum. Derken sizlere şaka gibi gelecek hayal sınırlarını zorlayan derecede uygun bir Tayland uçak bileti buldum. 970 TL bedelli Moskova aktarmalı gidiş-dönüş Transaero havayollarına ait bir biletti. Böyle fırsat kaçırılmazdı. Nitekim de arkadaşlarıma bilgi verdikten sonra ucuz Tayland uçak biletlerini satın aldık. Bilette alınmışken bu yola girilmişti artık.

tayland geceleri 2015Takip eden günlerde kurduğumuz whatsapp grubu üzerinden ve de karşılıklı görüşmelerimizde arkadaşlarıma kısaca Tayland ile bildiklerim ile Tayland geceleri ve Pattaya geceleri ni anlatıyor, Tayland eglence hayatı ve Pataya eglence hayatı ile ilgili bilgi paylaşımı yapıyordum. Kısacası Tayland’a ve Pattaya’ya dair her şey hakkında iletişim içindeydik. Anlattığım her şey onları heyecanlandırıyor, Tayland gece hayatı ile Taylandlı kızların hayali ile Pattaya gezisini, teskeresini bekleyen askerler gibi plaka sayıyorduk. Arkadaşlarım Pattaya gezisinde yapacaklarımızı soruyor bende genel olarak cevaplar yapıp heyecanlarını doruğa çıkartıyordum.

Derken Tayland’a uçuş vakti geldi çattı. Uçağa ilk adımı attığımızda bu yola girmiş olmanın verdiği büyük bir heyecan içimizi kaplamıştı. Mutluluğumuzu kelimelerle anlatamıyor, parlayan gözlerimizle birbirimize bakıyorduk. Gece 2 gibi İstanbul Atatürk Havalimanından kalkmıştı uçak. Moskova saatine göre sabah 5:30 6:00 gibi orda olacaktı. 17 saat bekleme mevcuttu. Bu 17 saatte de Moskova’yı gezmeyi planlıyorduk arkadaşlarımla. Moskova’dan Tayland Bangkok’a gidiş uçağımız farklı havaalanından gerçekleşecekti. Tek sorun bavulları aktarmamışlar bize vermişlerdi.

Havaalanında önce trenle sonra metro ile Moskova’ya girdik. Kızıl Meydan’a yürüme mesafesinde bir yerde indik. Amacımız Tayland ve Pattaya’dan önce cila niyetine hem Kremlin sarayını hem de Kızıl Meydanı görmek kısa bir Moskova turu yapmaktı. Hiçbirimizde Rusça yoktu. Ben birkaç kelime biliyordum o kadar. Metrodan indik. Kremlin sarayını soracaktık. İngilizce birkaç kişiye soruyorum fakat sorduklarım arasında İngilizce bilen çıkmıyordu. Adres sormak için yoldaki güzel kızları seçiyor onlara soruyorduk. Hava çok soğuktu maksat içimiz ısınsın. Tabi ben Privyet, Kak Dela, Minya Zavut ve birkaç kelimeden olan Rusçamla belli yere kadar gelip tıkanıyordum. Derken nihayet İngilizce bilen yaşlı bir bayana denk gelip yol tarifini aldık. Artık yolu bulmuştuk. Kremlin sarayı için bilet almamız gerektiğini hatta bavullarımızı da bilet aldığımız yerde emanet olarak bırakabileceğimizi söylemişti yaşlı bayan. Dediği gibi de yapmış bavullardan kurtulmuştuk.

Pattaya tatili 2015Artık Kremlin, Kızıl Meydan rahatça gezebilirdik. Amma ve lakin üstün Rus ırkına bile bakarken benim aklımda Tayland ile Pattaya vardı. Bir an önce bekleme süresi geçsin şu uçağa binip özlemini çektiğim Pattaya tatilime başlamak istiyordum. Bu seferde koskoca Moskova’da uçağın kalkacağı havaalanına nasıl gideceğimizin telaşı sarmıştı. Öyle ki sorduğumuz kişilerden farklı cevaplar alıyor burada iyice kafamızı karıştırıyordu.

Metroya binmiştik. Aramızda kime soralım da kafamızda iyice netleşsin diye konuşurken karşımızda oturan saçları dik giyimi oldukça spor olan biz yaşlarda genç bir arkadaş gördük. Önyargı budur ya buda İngilizce bilmiyordur ya boş ver ne soracaksın ki diyorduk. Sonra deneyelim bakalım dedik. Adama sorduk. Meğersem adam Moskova’da yazılım şirketinde çalışan İngilizcesi gayet düzgün olan biri çıktı. Hal böyle olunca muhabbet koyulaşmıştı. Çocuk merak etmeyin bende sizin inmeniz gereken durakta ineceğim. Dolayısıyla o noktadan sonra binmeniz gereken otobüse de bindiririm sizleri deyince içimiz iyice rahatlamıştı. Bu bize iyi bir ders olmuştu. Öyle ki kılığına kıyafetine göre önyargılı olmamalıydık. Takriben 20-25 dakika süren metro yolculuğu boyunca koyu bir sohbet yaptık. Türkiye geldiğinden Türkleri sevdiğinden bahsetti. Bir insan bu kadar iyi olabilirdi. Dediği gibi metrodan inip bizi otobüse bindirdi. Artık içimiz rahattı. Havayoluna doğru ilerliyorduk. Havaalanına ulaştık. Çok üşümüştük. Allahtan Ruslarda doğalgaz bol, öyle bir yakmışlar ki sanırsınız yanınızda soba yanıyor. İliğimiz kemiğimiz ısınmıştı. Havaalanında 4-5 saat bekleyecek ve uçağa binecektik. Bu esnada sırayla kestirdik. Dinlenmemiz gerekti. Çünkü bizi uzun bir uçak yolculuğu bekliyordu.

pattaya 2015Derken aylardır beklediğimiz o an geldi. O çok sevdiğim Bangkok’taki havalimanına gitmek üzere Moskova’dan uçağa bindik. Çok büyük bir uçak ve neredeyse tamamı doluydu. Biraz ayağa kalkıp güzel Rus bayanlarına bakıp göz banyosu yaptım. Öyle ki güzel bakmak sevap olmasına rağmen belki güzele de bakarsak sevap kazanırız diyorduk. Neyse yolda biraz sohbet biraz dinlenme yeme içme derken zaman geçmişti. Ve uçak Tayland’a vasıl olmuş, Bangkok havaalanına inişi gerçekleştirmişti. Biz uçaktan iner inmez koşar adımlarla demeyeceğim koşarak bavulları almaya gitmiştik. Bavulları alıp pasaport kontrolünden geçtik.

2012 ve en son 2014 Mayıstan sonra her gün hayalini kurduğum topraklardaydım. Gariptir binlerce kilometre uzakta olan Tayland’da kendimi yabancı hissetmiyordum. Arkadaşlarla pasaport kontrolünden sonra hemen 2. kata çıktık. Çıkışı oradan yaptık. Çünkü orada dış hatlara yolcu getiren taksiler bizi Pattaya’ya daha uyguna götürecekti. İlk katta her zaman daha yüksek fiyat çekerler. 2. katta pazarlığımızı yaptık. 3 kişi toplam 1000 bahta taksiciyle anlaştık. Pattaya’ya doğru harekete geçtik. Mayıs ayında karşılaştığım bunaltıcı sıcaklardan eser yoktu. Hava sıcaklığı gayet makuldü.

tayland pattaya 2015Nihayet Pattaya’ya gelmiştik. Önceden de bahsettiğim gibi yabancı topraklarda değil de orda yıllarca yaşamış, farklı bir yerden memleketime gelmiş gibi hissediyordum Kendimi Pattaya’da. Öyle ki daha önceki 2 seyahatimde bana bu sıcaklığını vermişti Tayland. Tayland Pattaya’ya gelmeden önce otel ayarlamamıştık ki zaten adım attığın her yer oteldi. Çat kapı girip birkaç otele soracak odalarına bakacak kafamıza uyarsa kalacaktık. Amma ve lakin bu kez hesaplamadığım bir şey vardı. Pattaya’da yüksek sezondu. İlk girdiğimiz beğendiğimiz otel kendilerinde yer olmadığını söyledi. O otelden ayrıldıktan sonra birçok otelin olduğu Pattaya Second Road yoluna doğru hareket ettik. Burada birkaç otele girdikten sonra Pattaya Walking Street ile Pattaya Central Festival arasında bulunan konum olarak çok iyi olan bir bölgede otele yerleştik. Sezon olduğu için çok fazla pazarlık yapamadık ama yinede Booking fiyatının altına indirmeyi başardık.

Yorgunduk. Duşlarımız alalım biraz dinlenelim, Saat 6 gibi buluşalım dedim arkadaşlara. Herkes odasına çekilmişti. Saat 6 olduğunda otelden dışarı çıktık. İlk kez gelen arkadaşlarıma rehber niteliğinde bir Pattaya turu bir ön keşif yaptıracaktım. Central Festival, Beach Road, Tukcom civarı ve Walking Street’te bir gezinti gerçekleştirdik. Bu esnada Pattaya hakkında bildiğim her şeyi arkadaşlara aktarmaya çalıştım. Pattaya’da neler yapacaklarını nasıl davranmaları gerektiğini tek tek anlattım. Karnımız acıkmıştı. KFC de bir şeyler yedikten sonra otele döndük. 1 saat sonra lobide buluşalım duşunuzu alın gelin işte Pattaya geceleri efsane gece başlıyor dedim. Artık karanlık basmış Pattaya Walking Street bizi bekliyordu. Taylandlı kızlar ve meşhur gece hayatı tabi.Bekletmek olmazdı. Belli ki uzak kaldığımız mekanlar bizi çok özlemişti. İlk geceydi. Tabiri caizse eğlencenin dibine vurmalıydık.

Pattaya airport gogo bar 2015Nitekim öyle de yaptık. Geceye Airport gogo bar ile başladık. Airport gogo bar Pattaya Walking Streetin sahil tarafındaki girişinden girdikten sonra 2-3 dakikalık yürüme mesafesinde olan Walking Street üzerinde bulunan bir gogo bar. Airport konseptinde mavi hostes kıyafetli kızlar daha kapıda karşılayıp davet ediyorlar bizde kırmayıp giriyoruz. İçerisini girenler iyi bilir. Arka tarafında köpük dansı yapan çıplak kızlar vardır. Belli bahşiş bırakıp süngerle kızı köpüklersin. Bende arkadaşlarla tam böyle bir yerin karşısına oturdum. Arkadaşın bakışları hatunlar üzerinde kilitlenmişti. Hala açılamamış utangaç tavırlarıyla dikkat çekiyorlardı. Benimde niyetimde bir an önce adapte olmaları vardı. Süngeri alıp arkadaşın eline verdim. Hatun kişi bakışlarıyla arkadaşı davet ediyordu. Bu noktadan sonrada dur demek olmazdı. Köpük ve süngeri eline alıp işe koyulan arkadaşın mutluluğu pamuk şeker alan 6 yaşındaki bir çocuğun mutluluğuyla eşdeğerdi.

Gogo bar demişlen konsept olarak kapalı eğlence mekanlarıdır. Mekanda bulunan bayanlar oranın çalışanlarıdır. Direk dansı dediğimiz striptiz gösterisi yaparlar. Üzerlerinde numara vardır. Hoşuna giden bir bayan olduğunda numarasıyla çağrılır. Beraber içki içersiniz. Walking Street üzerinde Airport Gogo Bar, Baccara Gogo Bar ve Peppermint Gogo Bar gibi gogo barlara girdim. İçki fiyatları gayet makul, Ladydrink dediğimiz bayana ısmarlanan içkiler de keza uygun. Ama şunu söylemeliyim ki gogo bardan bayan almak oldukça tuzlu. Tabi bu Pattaya ya gittiğiniz döneme aldığınız saate, bayanın sizden aldığı elektriğe göre fiyat değişkenlik gösterir. Ama barfine ile beraber Mart yüksek sezon döneminde minimum 4500 5000 baht gibiydi. Düşük sezonda daha uyguna çıkarabilirsiniz. Ücrette yukarıda saydığım faktörlere göre değişkenlik gösterir.

Pattaya baccara gogo bar 2015 Pattaya Peppermint gogo bar 2015

Baccara gogo bardan da biraz bahsedeyim. Yine Pattaya Walking Street üzerinde ilk 5 te sayabileceğimiz Pattaya gece hayatı nda şöhrete kavuşmuş gogo barlardan. 2 katlı bir mekan. İkinci katında camdan zemin var. Dolayısıyla oraya oturduğunuzda bulunduğunuz yerden hem ikinci kattaki bayanları hem de alt katta olan bayanları izleyebiliyorsunuz. Gidin diye tavsiye edeceğim gogo barlardan bir tanesi keza Peppermint’te iyi.

tayland 2015Gogo bardan çıktıktan sonra Walking Street üzerinde yürüyorduk ki Rus reklamcı kızlardan biri bizi durdurup Endorphin Club’a girmemizi istedi. Türk olduğumuzu söyleyince bizle Türkçe konuşmaya başladı. Tayland da Türkçe konuşan bir Rus bize çok sıcak geldi haliyle kırmadık içeri girdik. Endorphin 2 katlı bir mekan. Mixx tarzı Thai ve Ruslardan oluşuyor. İlk kat karışık. 2. Katında 2 tane Rus dansçı platformda dans ediyor. Tek içki fiyatları Mixx gibi pahalı. Ama şişe fiyatları daha cazip. Eğer giderseniz bu mekan da şişe açtırılabilir. Sözüm ona 1 litre viski yanlış hatırlamıyorsam 1900 baht gibi bir şeydi. Ama şunu söyleyebilirim ki güzel bir mekan. Epey fazla sayıda güzel hatun mevcuttu.

Neyse oradan çıktık. Hazır olun Mixx e gidiyoruz dedim. Saat 12 gibi Mixx’e girdik. Yeni yeni insanlar gelmeye başlıyordu. Mixx bilmeyenler için söylüyorum. 2 kapısı var. Soldan girdiğinizde Rus ağırlıklı, sağdan girdiğinizde Thai ağırlıklı. Ben açıkçası tercihim her zaman Thaili bayanlar dır. Yapmacıkları yok. Müthiş derecede içten ve sıcaklar. Arkadaşlarımdan bir tanesi Rus aşığı olduğu için Rus avına çıktık. Yanaştığımız bayanlara nazikçe sordu. 6000-10.000 baht arası fiyatlar havada uçuşuyor. Tabi erken saat sormasının da sonucu da bu olur haliyle. Aynı bayanlar gece 3-4 ten sonra yarı fiyat ve daha aşağılarına da indiler. Şunu da belirtmek isterim bu konuya girmek pek istemiyorum ama merak eden ilk kez gideceklere bilgi olur mahiyetinde söylemek istedim.

Pattaya walking street 2015Neyse arkadaşlar saat 2 gibi Mixx ten çıkmış benim için Pattaya gece hayatında yeri her zaman ayrı olan daima birinci sırama koyduğum İbar ve İnsomnia ya doğru yürümeye başladık. Sanırım İbar ve İnsomnia ya uzunca değinmeliyim. Tabi bahsettiğim saatler İbar İnsomnia nın kalabalıkta zirve yaptığı saatler. Özellikle o saatleri seçmiştim. Arkadaşlarımın yüzündeki şaşkınlığı görmek istiyordum. I bar’a girdik içkilerimizi ve nargilemizi söyledik. Kuytu bir köşede duruyorduk. İçkimizi yudumlarken ben konuşuyorum arkadaşlarım can kulağıyla dinliyorlardı. Yine nasıl davranmaları gerektiğini anlatıyordum. Ibar gerek gözlerinin alışması gerekse fırtına öncesi sessizlik bir misali bir ön cilaydı. Aslında onlara göstermek istediğim Pattaya gecelerindeki Insomnia nın çılgın ortamıydı. 1 saat civarı ibarda vakit geçirdikten sonra insomnia ya çıktık.

Onları direk dans edilen platformların önüne götürdüm. Nutku tutulmuştu. Platformda dans eden kızlara kitlenmiş dediklerimi duymuyorlardı. Neyse ki bu şaşkınlığı çabuk üzerlerinden atıp düğünlerde zorla sahneye oynamaya çıkan kişiler gibi önce ellerini kaldırır misali yavaştan ısındılar. Yarım saat geçmişti ki artık müziğin ve eğlencenin ritmine kendilerini kaptırmışlardı. Ola ki ben bile gitsem farkına varmayacaklardı. Saat 04:30 a kadar eğlenip 3 erkek 3 bayan insomnia’yı terk edip, ilk Pattaya gecemize noktayı koymuştuk. Arkadaşlarım dışarı çıktığımızda parlayan gözlerle bana bakıp, Pattaya tatilimizin ilk günü olmasına rağmen hocam seneye bir daha geliriz dimi cinsinden bakışlar atıyorlardı.

Takip eden akşamlarda da aynı tempoda eğlenmeye devam ettik. Gerek kendim gerekse arkadaşlarıma söylediğim her zaman bir Türk’e yaraşır davranışlarda bulunmamız idi. İster Pattaya da İster Tayland’ın başka yerinde olun efendi, kibar olup insan gibi davrandığınız sürece karşılığını da alırsınız. Ben ve arkadaşlarımın da bunun hakkını layığıyla verdik diye düşünüyorum. Bu yazımdan sonra 2012 de ilk gittiğimde İnsomnia dan aldığım bir bayanla yaşadığım bir anıyı paylaşacağım.

Ben biraz da mekanlar hakkında bilgi vermek istiyorum.

Pattaya Lk metro 2015

Pattaya insomnia 2015IBAR ve INSOMNIA: İşte Pattaya Walking Street’in efsanesi en eğlenceli yeri. Pattaya’da ki birçok bayanın belli bir saatte mutlaka yolunun geçtiği bir mekan. Ibar için öncelikle kapıdaki korumaların aramasından sonra içeri giriyorsunuz ortası boş duvar kenarlarında masalar mevcut. Birkaç adım ilerliyorsunuz 2 adet bilardo masası. Kızlar erkekler bilardo oynuyor. Az biraz daha ilerliyorsunuz içeriden insomniaya çıkan merdivenler. Birkaç adım daha ilerliyorsunuz en arka kısmı terası yani açık hava sahile açılan kısım. Burada genelde müzik çalar ama dans yoktur. İçkini içersin, sisha ( nargileni ) içersin hoşuna giden size de ışık yakan bayanları çağırır birlikte eğlenirsin. İnsomnia ve ibar tüm sezonlarda ister düşük ister yüksek her daim full çeken mekanlardır. İçeride çok sayıda bayan vardır. Dolayısıyla eğer bir bayandan ışık alırsanız yanınıza çağırın eğlenin, sizi istemeyen bayanlarda ısrar etmeyin çirkinleşmeyin her zaman bir Türk’e yakışır nezakette olun ve davranışlarda bulunun.

İbar denilen yerde dediğim üzere pek dans yok. Daha cool takılabileceğiniz bir mekan. Açtırın şişenizi. Emin olun şişe açtırmanın inanılmaz bir havası var. Tüm kızların gözü üzerinizde oluyor. Gelelim şişe ne kadara açılır sorunuzun cevabına. Şöyle ki İnsomnia Card denen bir kart var. İlk katta ibar’dan alabilirsiniz. 500 baht veriyorsunuz karta. Burada uzun süre kalacaksınız insomnia card alın. Size her türlü içecekte % 20 indirim sağlayacaktır. Birde kartınızda puan birikiyor. Belli bir zaman sonra o puanları beleş içki ile değerlendiriyorsunuz. Biz 2000 bahta viski içtik. İnsomnia kartımız olduğu için 1800 bahttı bize. Ortalıkta dolaşan güvenliklere bahşiş verin. Ondan sonra ilgiyi görün. Bir sıkıntı olduğunda da kankan konumunda olan güvenlikler sana yardımcı olurlar, sizi kollarlar.

Neyse arkadaşlar ibar bu kadar yeter sanırım. İbar 4:00 – 4:30 da kapanıyor. Bu saatten sonra içerideki merdivenlerden yukarı çıkıyoruz. Pattaya eglence hayatı mekanlarının efsanesi İnsomnia’dayız. Dans eden kızlar onlara sarılan erkekler. Yüksek seste müzik, çılgın danslar,ışık gösterileri ve bir birinden çekici Tayland güzelleri. Insomnia dans etmeyi sevenler, temas etmeyi sevenler ( daha fazla açmak istemiyorum anlamışsınızdır ) için birebir bir mekan. Hala anlatırken içim gidiyor. Ben burada bayana ne veririm sorunuza gelince. Evvelden de bahsettiğim gibi aldığınız saate gittiğiniz döneme bayanın sizden hoşlanıp hoşlanmadığına dair birçok faktör belirler bunu. Ama Mart gibi yüksek sezonda 2000 baht gibi bir şey söyleyebilirim size.

Tayland gece hayatı 2015Pattaya Eğlence mekanları ile Pattaya Diskolarından konu açılmışken 808 Disco, Marine Disco, Endorphin Club, Lucifer Disco, Mixx Disco, Ibar Insomnia, The Pier Disco Pattaya da bunlardan aklıma gelenler. Freelancer denilen serberst çalışan bayanlar mevcut. Gogo barlar, Beer barlar, kompleks Beer barlar, Russian Cafe gibi cafe tarzı mekanlar. Pattaya Walking Street başından sonuna kadar bu konsepte saydığım mekanlarla dolu. Herkesin eğlence anlayışı farklıdır. Daha önceden de söylediğim üzere benim her zaman favorim Insomnia olmuştur.

Pattaya Beach Road yani Pattaya sahil yolu boyunca ayakta müşteri bekleyen bayanlar ve ladyboylar da mevcut. Gülümseyip yanınıza gelen kişinin ne olduğundan emin değilseniz kibarca sorarsınız. Ladyboy ise söyleyecektir. Yine kibar bir şekilde kırmadan istemediğinizi belirtin. Buradan bayan almak zannımca riskli, yinede almak isteyenler alabilir. Gerçekten genç çok güzel bayanlar da mevcut. Ama bana sorarsanız ben hiç almadım.

Aklıma gelmişken söyleyeyim short time ve long time gibi terimler var. Short time 2 saate kadar olan süre için kullanılır. Ücret sizin anlaşmanıza göre değişkenlik gösterir. Long time ise gece aldığınız bayanlar için geçerlidir. Gece alırsınız birlikte geçirirsiniz. Frekanslarınız tuttuysa bayan gün içinde sizle kalmayı sizinle dolaşmayı teklif edecektir. Yani şunu demek isterim ki siz ne kadar nazik ve kibar olursanız bunu katmerlisiyle geri alırsınız. O yüzden daima iyi olmakta fayda var. Öyle ki atalarımız ne ekersen onu biçersin diye boşuna söylememişler.

pattaya geceleri 2015Unutmadan söyleyeyim belki ben sadece Walking Street’i anlattım Ama düşünmeyin ki Pattaya sadece Walking Street ten ibarettir. Hayır arkadaşlar. Pattaya da Soi Buakhao, Soi 7, Soi 8, Soi Lk Metro gibi bölgelerde vardır ki bu bölgelerde de gece hayatı ile eğlenceler son derece hızlıdır. Walking Street’e göre fiyatlar daha uygundur. Hatta Soi Buakhao da Action Street diye bir yer vardır. Genelde sakin olur. Orayı da deneyebilirsiniz.

Gelelim masaj olayına. Pattaya da küçüklü büyüklü birçok masaj salonu var. Kimisi normal, kimisi mutlu sonlu olan yerler. Pattaya Masaj Salonları içinden Mutlu sonlu masaj salonlarına gitmek isterseniz Second Road dan 10 bahtlık tuktuklara binerseniz sizi götürürler. Honey2, Sabadee Room adını unuttuğum 1-2 salon daha var. Konsept şöyle. İçeri giriyorsun. Bikinili üzerinde numaralar olan 3 kategoriye ayrılmış kızlar mevcut. 2000 baht 2500 baht ve 3000 baht. Güzelliğine ve gençliğine göre fiyat işte. Numarasını söylemek suretiyle kızı seçiyorsunuz. 1,5 saat sürecek verdiğiniz paranın kuruşuna kadar karşılığını alacağınız ve ağzınız kulaklarınızda çıkacağınız bir masaj türü. Yani Köpüklü Thai masajı mutlaka yaptırın arkadaşlar. Aslında gerek baş gerek omuz gerek kol gerek ayak masajın her türlüsünü yaptırın. Gerçekten çok rahatlatıcı tavsiye ederim. Normal masajlarda 200 baht gibi fiyatlardan başlıyor. Yine Anatolia Türk restoranın olduğu sokakta Türk abimizin işlettiği nezih bir masaj salonu var tavsiye ederim.

pattaya sahil yolu 2015Yiyecek İçecek konusuna gelince. Bildiğiniz üzere Thai mutfağı da Türk mutfağı gibi zengin bir mutfak. Damak tadınıza uygun birçok şey bulabilirsiniz. Alabildiğine deniz mahsulü, birçok balık restoran var. Yine sahilde tezgahlarda balık ve tavuk döner bulabilirsiniz. Ayrıca KFC, Mc Donalds, Burger King gibi uluslararası zincirlerde mevcut. Pattaya Central Festival de alt katta Food kısmı mevcut. Sadece alt katla sınırlı değil. Üst katta sanırım 4. ya da 5. Katta Alaturca isimli Türk restoranı da mevcut. Oarad nefis kebaplar. De ve lahmacun çeşitleri bulabilirsiniz. Türk restoranı demişken, Pattaya Sahil yolundan Central Festivale doğru yürüdüğünüzde sağ tarafınıza bakın. Anatolia restoran göreceksiniz. İşletmecisi Cüneyt. Buradan selam olsun. Yine yanında başka bir Türk restoranı var Antep sofrası adıyla. Sözüm ona karnınızı doyurmak problem değil.

Ulaşım gerçekten Tayland Pattaya’da çok ucuz. Birçok yerde Tuktuklar mevcut. Açık hava taksileri 10 baht veriyorsunuz belli güzergahları var o güzergah üzerinde gidiyorlar. Yine motorbike taksiler var. Özellikle gece Walking de bayan arkadaş aldığınızda otele kadar olan ulaşımda motorbike taksi kullanabilirsiniz. Havadar ve güzel 100 baht alıyorlar.

Gündüz Pattaya turu planlayanlar için birkaç yer söyleyim. Gün içinde Central festivalde vakit geçirilebilir. Royal Garden Plaza var. Big C gibi büyük alışveriş merkezleri mevcut. Akşamüstü güneş battığında içkinizle sahilde vakit geçirebilirsiniz. Dinlendirici bir etkisi var. Yüzmek isterseniz Pattaya Jomtien Beach var.
Başka ne var diye sorarsanız The Million Years Stone Park, Nong Nooch Garden, Pattaya Mercan Adası gidilesi yerler. Stone Parkta timsahlar kaplanlar mevcut. Kaplanlarla fotoğraf çektirebilirsiniz.

Pattaya gece hayatı Pattaya gecelerinde, Pattaya gece hayatında eğlenceyi tavan yapıp, Pattaya tatilinizi dolu dolu yaşadıktan sonra birde dönüş günü vardır ki onu hiç anlatmak istemiyorum. Belki de rüyadan gerçeğe uyanış demeliyim. Emin olun o gün içinizden bir parça kopar. Ben otel odasından bavullarımı toplarken check out yaptığım anda çok karışık duygular içinde oluyorum. İçimde tarif edemeyeceğim tarzda bir burukluk. Taksiye binmeden önce o güzel şehrim Pattaya ya ve o güzel insanlara son kez bakarsınız. Sanki parkta oynarken babası tarafından alınan çocuğun, hayır baba ben daha oynamak istiyorum bakışları gibi. Şu an şu satırları yazarken son dönüşüm aklıma geliyor ve ruhum daralıyor. Üzülme diyorum kendime günler çabuk geçer 2016 Tayland planlarını düşün o güzel topraklara o güzel insanlara kavuşacağın anı düşün.

 

Elimden geldiğince her şeyi anlatmaya çalıştım arkadaşlar. Yazarken hoşunuza gitmeyen bir bölüm varsa kusurumuz affola.

Sağlıcakla kalın.

 

Pattaya Eglence Hayatı 2015 yazısını yazıp bizler ile paylaşan Sn. Nightmare45 e tüm asyarehberi ekibi ve müdavimleri adına teşekkür ederiz.

 

 

Toplam 23 Yorum Var

 1. nightmare45 kardeş güzel bir anlatım olmuş. Pattaya eğlence mekanlarına da yer verip açıklmalaenı da yapman cabası. Yazılarının devamını bekleriz.

 2. @ poul üstad dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık. Sevenler iyi bilir bu yazıları yazmakta okumakta ayrı bir zevktir.
  @ oxygen teşekkür ederim. Çok şükür ki senede birde olsa sevdiğim yerlere gitme fırsatı bulabiliyorum. Umarım yeni gidecek arkadaşlar için karanlık tünelin ucundaki ışığa kavuşturacak türde bir yazı olmuştur. İleriki zamanlarda farklı anılarımı da paylaşacağım

 3. hocam güzel bir yazı ve anlatımınız var i barı anlatımınız çok hoşuma gitti bilmeyenler sadece adını duyuyorlardı. Şimdi en azından resimlere bakarken içerisinin nasıl olduğunuda tasavur edebilirler. Elinize yüreğinize sağlık.

 4. Hocam bu yazıyı paylaşarak bilginizi ve tecrübenizi ıspatladınız. Yeni yazılar bekliyorum sizlerden. Bu arada sitroiadman diye birisi taylandaydı birliktemiydiniz onlarla.

 5. @ vedat , gidilen mekanların nasıl olduğuna dair en sevdiğim mekandan örnekle anlatmak istedim. Kafada tasvir ediecek güzellikte anlattıysam ne mutlu bana ve bu yazıyı okuyan arkadaşlara.
  @ Engin Şimşir , belittiğin üzere geçen aya ait bir yazı olduğu için gerçekliği tazeliği kadar.
  @ MC , bahsettiğin arkadaşla beraber değildik sadece buradaki yazılarından biliyorum. Ama buradaki güzel insanlarla orada karşılaşmak isterim. Umarım ileride bu gerçekleşir. Yeni yazılara gelince başımdan geçen bir kaç olayı paylaşacağım önümüzdeki günlerde

 6. Okudugum kadariyla simdiye kadar hem fiyat hem guzellik yonunden herkes insomnia tavsiye ediyor. sizce her tatil boyunca ayni yerde takilmak daha mi guzel? her zaman ayni yerde takilinca bayanlarda her zaman aynimidir? Ilk gittimizden bilmiyoruz tam olarak nereye takilmak daha guzel? bizim istedigimiz guzel bir eglence ve gece sonunda guzel bir bayan…. tavsiyelerinizi bekliyorum.

  Ikinci sorum gunduzleri deniz ve guneslenmek icin en guzel yer neresidir? okudugm kadariyla mercan adasi guzel temiz deniyor?

 7. Jan dostum ; bence farklı yerleri görmekte fayda var. Böylece kıyaslama imkanı bulur ve sana göre en güzelini keşfedersin. Ben walkingciyim ama bir başka arkadaşım Soi 7-8 daha iyi diyebilir. Her zaman aynı yerde takıldığında tanıdıkların çıkıyor. Kendi adıma benim tanıyıpta selamlaştığım çok bayan var aynı yerde 🙂 . Jomtien beach ve Mercan adası tavsiye ederim

 8. Jan kardeş her zaman farklı yerleri görüp denemeyi seven biriyim. Ama bu benim için geçerli olabilir bir başkası ise devamlı ayni bölgede ve aynı mekanları tercih edebiliyor. Bundan 10 12 sene önce Pattaya gece hayatında herkes Tonys den söz ediyordu. Pattaya da orayı tavsiye ediyordu. 6-7 sene önce hatta 4 sene öncesine kadar ise Mixx revançtaydı. Şimdilerde ise İnsomnia dan bahsediliyor. Anlayacağın zaman içinde herşey değişebiliyor.
  Kimisi tüm tatilini Pattaya Walking Street de geçirmeyi severken bir Başkası ise Pattaya sahil yolunu seviyor yada benim gibi Soi7 ve soi8 ile Soi Buakhao yu tercih edebiliyor. Anlayacağın kardeş herkese hitap eden bölgeler var sakinlik isteyene de gürültülü parlak ışıkları sevenlere göre de yerler ile bölgeler mevcut. Artık gerisi senin zevkine ve tercihine kalıyor.
  Şimdi Jan kardeş Deniz ve güneşlenmek için Pattaya Koh Larn adası olabilir yada Pattaya Jomtien Beach olabilir istersende Pattaya Naklua Beach de olabilir. Merkezi Yani Pattaya plajı pek temiz değil ama bu son gidişimde temiz gibi göründü bana. Fakat sana tavsiyem Pattaya da sadece güneşlenip plajın tadını çıkarmak istiyorsan Denizde yüzmeyeceğim dersen Pattaya plajını öneririm ama denizede girmek istiyorum diyorsan Naklua Plajı en temizidir. Fakat bunu da söyleyim ordaki deniz ve dalgalar bizim alışık olduğumuz Akdeniz dekilere benzemez kardeş ve denzin sakin hali bile bizlere dalgalı gelir yüzmekte zorlanırız çoğu zaman.

 9. Merhaba arkadaşlar bende yazımı yazdım onaya gönderdim 🙂 yanlız resim eklemeyi bulamadım bomba resimlerim var geir gelmez eylül için planlara başladık dönüş inanın insana çok koyuyor ve ciddi söylüyorum birazda hatunla duygusala bağladığım için ağladım 🙁 neyse inş yazımı yanınlarlar biraz karman çorman oldu ama heyecandan hehe

 10. @jan dostum biz 5 gece falan insomnia da takıldık orada hatunlar çoğunlukla aynı gold kartları var sen içki istediğin zaman kartlarını veriyorlar buda puan toplatıyo ve o puanlarla bedava yiyip içebiliyorlr oyuzden oraya abone oluyorlar 4. günde etrafta birçok kıza selam verdim desem yalan olmaz haha 🙂

 11. Anlatılanlara göre ölmeden önce uğranması gereken yerler varmış. Uğraşıyoruz bakalım. Adsense’den parayı vurursak volta 😀

 12. Taylan kardeşim öncelikle allah uzun ömür versin 🙂 . Kesinlikle gitmeni öneririm. Sadece pattaya değil Taylandın heryeri cennetten bir köşe. Eğlenmenin yanında insanı mutlu hissettiren huzur duyacağın inanılmaz bir etkisi mevcut. Öyle ki bir kez giden vazgeçemiyor ve üstüste yapılan seferler takip ediyor. Gün geliyor oraya yerleşmeyi orada yaşamayı bile düşünür oluyorsun. Git ve gör kardeşim gör ki biz ve biz gibi yazan herkes haklıymış diyebilesin.

 13. yaziniz son derece guzel ve akici olmus. Bende yaklasik 6 yildir taylandda yasamaktayim. Herhangi birsey sormak isterseniz elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.

  Saygilarimla,

 14. Teşekkür ederim Atalay Bey. 6 yıldır ordaysanız her türlü yazı ve yorumlarınızı zevkle okuyacağımızdan emin olabilirsiniz ki bu sitede yalandan ve abartıdan uzak gerçeği yansıtan yorum ve yazılar esastır

 15. Degerli arkadasim
  Gerek uslup gerek anlatim dili gerek anlatim acisindan her turlu yurdum insanina hitap eder sekilde
  okurken ( bende bunlari yasamaliyim ) algisi olusturan bu guzel yaziniza tesekkur ederken
  tayland turu icin kitapcilardan gezi rehberi satin alan arkadaslara acimamak mumkun degil para ile bile satin alinamayacak paylasimlariniz icin tum gezginler adina tesekkuru bir borc bilirim bir gun tanismak istegim ile saglikla kaliniz

 16. Güzel paylaşımınız için teşekkür ederim gerek özelden gerekse forum vasıtasıyla beni çok bilgilendirdiniz!siz ve diğer arkadaşlar sayesinde pattaya hakkında az çok bilgi sahibi olabildim!elinize emeğinize sağlık giden diğer arkadaşlarında bizi yaşadıkları tecrübelerle aydınlatması dört gözle bekliyorum kısmetse bende mayıs 2016 da aşık olduğum ülke Taylandda olacağım tabi sadece 15 günlüğüne 🙁

 17. Ender Bey , size yardımcı olduysam mutlu olurum. Sitenin ve burada paylaşım yapan arkadaşlarımızın ortak amacı yalansız doğru ve güncel bilgileri vermek. 15 güne gelince yeterli olsaydı eğer tekrar tekrar taylanda gitmez her geri dönüşümüzde bir sonraki seyehatimizi planlamazdık. Size de aynısı olacağından eminim. Aşk taylanddır , tayland aşktır.

 18. Neden olmasın Gezgin35. Belki orda olduğumuz tarihler çakışırsa tanışabiliriz. Ben seneye Nisan sonu mayıs başı gibi gitmeyi düşünüyorum

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*