Pattaya İlk Buluşma

Öncelikle herkese merhaba. Ben 27 yaşında, İstanbul’da yaşayan, orta derece yakışıklı sayılan sitenizin bir takipçisiyim. Arkadaşlarımla Kıbrıs’a gittikten sonra vize istemeyen ülkelere bakarken siteniz ile karşılaştım. Aslında Ukrayna hakkında araştırma yaparken, bir anda Tayland gezi yazıları arasında buldum kendimi ve o an itibarı ile vazgeçtim Ukranya planından ve Tayland hakkında detaylı araştırmalar yapmaya başladım. Sitede okuduğum makaleler beni iyice gaza getirdi derken arkadaşlarıma anlattım durumu onlarında gelmesini umut ederken çok uzak vb. mırın kırın yapmaya başladılar, bende site üzerinden yol arkadaşı bölümünden giden kişilere bakmaya başladım ama yine sitede okuduğum bazı makalelerde sorunlar yaşayan arkadaşlar olmuş onları gördükten sonra tek gitmeye karar verdim.

Tek başına gitmek konusunda en büyük sıkıntı yabancı dil çok ama çok az olması sorun teşkil etmişti benim açımdan. Sonra sitede giden abilerimiz kardeşlerimizin yüzde yüz eğlenemesin konuşmadığın şakalaşamadığın için ama çokta sorun olmaz gibi yorum ve yazılarını okuduktan sonra Tayland’a  gitmeye karar verdim ve bilet bakamaya başladım. Bu arada karar vermemde sitenizin çok çok büyük etkisi olmuştur. Tecrübelerini ve anılarını site aracılığı ile bizimle paylaşan abilerimize ve kardeşlerimize çok ama çok teşekkür ederim.

Karar verdikten sonra uçak bileti ve otel bakmaya başladım doğal olarak, uçak biletini Qatar Havayolları’nın kampanyasından 01 – 13 kasım tarihlerinde 3 saat Doha aktarmalı şekilde 1164 tl  fiyatla satın aldıktan sonra agoda üzerinde otellere bakmaya başladım. Çok fazla şu olsun bu olsun diye bakmadan, zevkler ve renkler tartışılmaz merkeze uzak ama orta derecede bir otel gözüme çarptı. Havuzu ve asansörü vardı. 45 m2 oda büyüklüğü vs. özellikler dikkatimi çekti ve Facebook üzerinden otelin sayfasını buldum ve malum soruları sordum otel çalışanlarına. Gece yanımda gelen misafire ücret alıp almadıklarını ve merkeze ulaşım imkanlarını sordum merkeze uzaktı çünkü bu soruların hepsini yandex çeviri kullanarak soruyorum otel çalışanlarına.. Onlarda misafire ücret istemediklerini ve tuktuk mototaksi ile ulaşımı sağlıyabileceğim bilgisini verdiler sağolsunlar. Otelin ismi de D Xpress Apartment. Bu arada 2 Kasım ile 10 Kasım tarihleri arasında toplam 598 tl karşılığında otel rezervasyonunuda yaptım. 10 Kasım’dan sonra Bangkok‘a geçmeyi düşünüyordum. Bu yüzden rezervasyon yapmadım ve yolculuk tarihinin gelmesini beklemeye başladım.

D Xpress Apartment

63 gün vardı daha, zaman geçerken yine bir kaç günde bir siteye bakıyorum derken son 20 gün felan kaldı artık siteye bir girdim Tayland Kralı ölmüş ve ülkede yas ilan edilmiş. Tabi ben şok ne olur ne biter acaba derken en son Pattaya‘dan gelen bir site üyesi abimizin kralın ölüşünün Pattaya’da hayatı çok fazla etkilemedi demesiyle biraz rahatlamıştım. Zaten daha 20 gün vardı, yine o 20 gün içinde ara ara takip edip bazı mekanlara da Facebook üzerinden mesajlar attım. Onlarda mekanların açık olacağı bilgisini verdiler bana. Mix, Insomnia vb. mekanlar mesaj attıklarım. 20 gün de geçmişti artık ve ben havalimanında uçak saatimi bekliyordum. 1 saat gecikmeli olarak uçağa bindik ve ilk olarak Doha’da 3 saat aktarmayı bekledikten sonra Bangkok uçağına bindim ve Bangkok Suvarnabhumi Havalimanı’na ulaştım. Uçakta verilen belgeyi doldurdum ve vize sırasına girdim kendi kendime sorun çıkar mı çıkmaz mı diye düşünürken bayan polis bir şeyler söylemeye başladı. Ben panik oldum tabii sürekli bir şeyler söylüyor, ben anlamıyorum.. Kadın baya terletti beni, tabi kamillik bendeymiş. Otel ve uçak rezervasyon belgelerini vermemişim onları verdim. Vize işini de hallettim. Hemen 100 dolar bozdurarak telefon hattı satın aldım. 500 baht verdim sonra en alt katta inerek Pattaya otobüs bileti aldım. 120 baht ve yaklaşık 2 saat sonra Pattaya’ya ulaştım. Otobüsten indim, indiğim yerde mototaksiler vardı. Otel rezervasyon kağıdını gösterdim, 100 baht dedi. Ben 50 dedim, olmaz dedi. Bende tamam diyerek yolda biraz yürüdüm başka bir mototaksi geldi, 50 baht dedim kabul etti. Neyse otele doğru gidiyoruz bu motoru kullanan oteli bilmiyormuş. Telefondan tarif ettim artık, güç bela bulduk oteli.

Otele girdim, resepsiyonda 3 tane bayan vardı. Verdim evrakları hoş geldin felan derken bunlar kendi aralarında bir şey konuştular. Güldüler felan ben niye gülüyolar lan bunlar derken bana bir şeyler söyledi. Evrakları alan bayan ben söylediklerinden Facebook ve mesaj anladım sadece.. Dedim demek bunla konuşmuşum neyse odaya çıktım gayet güzel üs kattan oda istemiştim. Söylemiştim yani üst kattan olsun diye.. Kızlardan biri çok tatlıydı, o an keşke İngilizce bilsem dedim yani odaya çıktık baktık sıkıntı yok ben eşyalarımı çıkardım ve yerleştirdim. Duş muş derken biraz kestiriyim dedim 3 saat uykuyla duruyorum ama yok uyku tutmuyor arkadaş kaç bin kilometre gelmişim ne uykusu derken giyinerek dışarı çıktım.

Mototaksi ile 40 baht karşılığında Walking Street yolunu tuttum. saat erken 9-10 civarı dedim hep resimlerini gördüm bi şu go go barlarına yakından bir bakayım. İlk olarak Sensations‘a girdim de o ne bir 50 bayan vardı heralde. Hemen yer gösterdiler, oturduk neyse nereye bakacağımı şaşırdım. O bu derken ben bir şey demeden hatun geldi oturdu direk. Dizine baktım idare eder sesimi çıkarmadım bir içki söyledim kendime. Kadın konuşuyor sürekli ben anladıklarıma cevap veriyorum.. Bir fiyat sorayım dedim, biliyorum fazla para istiyeceklerini yinede sordum. 1500 barfine 3000 de kendi istedi long time için, ben biramı içtikten sonra yavaştan uzadım. Saat 11 gibi bir Insomnia bakayım dedim. Saat erken olduğu için pek kimse yoktu orada da. Bir bira içtikten sonra saat 12 gibi otele geçtim tek olarak.

Ertesi gün gündüz Hilton Otel’in sahile bakmayan yolu üzerinde sanırım gece pazarı orası.. Oradan bir kaç parça eşya aldım. Daha önce sitede görmüştüm orayıda, telefondan bakarak buldum. Otele de çok uzak sayılmaz akşam yine go go barları dolaşmaya başladım. Sardı çünkü bu sefer Sky Fall ve bir kaç tane daha go go bara girdim. Hepsi hoşuma gitti ama en çok Infınity hoşuma gitti. Orada bir hatun çok fenaydı ona direk fiyat sordum 4000 baht + 2000 baht dedi. 2000 veriyim sana dedim. 2000 barfineyi göze aldım yani.. Yok dedi beni bitirdi.. Neyse bende oradan Insomnia‘ya geçtim. Ortam çok güzeldi, saat 12 – 1 dedim ben dün yanlış saatte gelmişim. İçeri girdim tek olduğum için ve çok fazla bütçem olmadığı için viski açtırmadım. 2 – 3 kişi gitsek her gece açtırırdım onu da söyliyim. Ben içmeyi sevdiğim için açtırırdım yoksa pek etkisi olduğunu sanmıyorum. Masada oturan bir çok kişiden daha güzel kızları aldım bence. Zaten viski açtırmanında bir espirisi kalmadı heralde. Ben bir kaç gece Insomnia‘da Arap olduklarını tahmin ettiğim kişilerin kızların dans ettiği yere çıkıp para attığını gördüm. Insomnia gerçekten güzel mekan ve çok güzel kızlar geliyor. Kız konusunda 1500 bahttan fazla veremedim. Biraz tiple doğru orantılı para istiyorlar, kızlarla çok fazla muhabbet edemediğim halde çok eğlendim açıkçası. Bakıp gülümsediğim kızla hemen dans ediyorum o da bana bakıp gülümserse tabi dilimin döndüğünce muhabbet ediyorum.

Hemen hemen her  gece Insomnia‘da takıldım , mekanda hiç sabit kalmadım dolaştım. Masada otursanız bile arada bir dolaşın çok güzel kızlar var ama dolaşmazsanız gözünüzün önünde olanı alıyosunuz. Sonra pişman oluyor insan tabi kendi fikrim benim tekrar gitsem yine aynı şeklide takılırım. Yani geceler böyle geçerken gündüzleri de timsah çiftliği , hakikat tapınağı , manzara tepesi ve big buda gibi gidilmesi gereken yerlere gittim.

Son 4 günüm kalmıştı artık.. Bir yandan eğlenirken diğer yandan üzülüyordum çünkü veda vakti yaklaşıyordu. Yine gece Insomnia‘da takılırken bir kızla göz göze geldik. O gecede bir çok kızla takıldım ama nedense bir türlü hiç birini alasım gelmedi. Neyse bu göz göze geldiğim kız bana bakıp gülümsüyor, bende çok fazla beğenmemiştim açıkçası derken başka biri benim bakıştığım kızın yanına gelip konuşmaya başladılar. Biraz konuştular sonra adam ayrıldı kızın yanından. Kız daha sonra yanıma geldi.. Yaştır, nerelisin vs. klasik sorulardan sonra az önce konuştuğu adamın kaç para verdiğini sordum. Kendimce anlattım, işte 2500 baht verdi dedi tabi doğru yanlış bilmem. Neden kabul etmediğini sordum, güldü bir şeyler söyledi. Seninle gelmek istiyorum gibi anladım ben. Kıza 1500 baht verdim kabul etti. Otele geçtik ertesi gün kız kalmak istediğini söyledi. Zaten saat 4 gibi yataktan yeni çıkmıştık. Ben yok mok desemde bir türlü gitmedi. Çıktık yemek yedik birlikte sonra kıza sen artık evine git dedim, yine gönderemedim. Sonra akşam saat 8 gibi ben ev gidiyorum ama geri gelicem diye yandex çeviriden çevirip gösterdi. Ben dedim tamam gidiyor gelsede ben çıkarım bulamaz beni diye düşünürken odanın anahtarını çantasına koymuş yürümüş gitmiş.. Dışarı çıkıcam çıkamıyorum saat 10 gibi makyaj yapmış üstünü değişmiş bir şekilde geri geldi. Sonra yine yandex çeviri üzerinde niye böyle bişey yaptığını sordum. O da anahtarı almasam sen giderdin dedi. Neyse o akşamda beraber çıktık. Motoru varmış, dolaştık.. Beni Türk lokantalarına götürdü. Kendim gitsem bulamam, ismini de hatırlamıyorum ama Türk yemekleri on numara. Kıza o an ısınmaya başladım, oradan çıktık Insomnia geçtik. Abi harbi kıskanç kadınlar kimseye baktırmıyolar sanki sevgilisiyim çok duramadık tabi yine geçtik otele öğlen 1 gibi kalktık bir şeyler atıştırdık. Ben dedim bu kızı şutlamam lazım kızın yatak performansı da çok iyi ters düz sıkıntı yapmıyor ama kızı geçen gece için parada vermedim gitsin diye artık biraz endişelendim açıkçası. Dedim beni mi dolandıracak konuşamıyoruz edemiyoruz hayırdır, kızın ismide BUM’du bu arada. Kız yine ben eve gidip geri geleceğini söyledi. Bende motora yakıt alması için 200 baht vermiştim buna. Odanın anahtarını yine aldı bu sefer gördüm bırakmasını söyledim, yok dedi. Elinden aldım anahtarı yine telefonlar girdi devreye işte sen beni gönderip başka kız alıcaksın gibi yazıyor, çeviriyor Türkçe’ye. Bende yatıcam sen geri gel ben odada olucam yazdım ama yemedi tabi verdiğim 200 bahtı suratıma fırlattı ve çarptı kapıyı gitti. Bu seferde vicdan yaptım, gittim peşinden geri getirdim, anahtarı verdim, 200 bahtı verdim. Bu sefer eşyalarınıda getirmiş kalan 4 günümü Bum’la geçirdik. He şimdi sorsanız pişman mısın diye değilim çok da güzel oluyormuş harbiden. Oradan biriyle gezmek, Mercan Adası‘na gittik mesela tek gitsem bu kadar sarmazdı herhalde.

Mercan Adası
Mercan Adası, Bum ile beraber
Mercan Adası

Ben sitede yazıları okurken bazı arkadaşların aldıkları kızlarla birkaç gün takıldıklarını okuduğumda kendi kendime söyleniyordum oraya gidip ne manıtası ben gitsem hayatta yapmam derken benimde başlıma gelmişti aynı olay istenmeyen ot burnunun dibinde misali.

Artık Bum’la baya kaynaştık. Küfür bile eder duruma gelmişti arada. Bana da küfür ediyordu. Belki kızanlar olacak, bana küfür öğrettim için ama olsun geldi aklıma bir anda öğrettim bir iki bir şeyler. Artık tatilin son gününe geldim. Eşyalarımı toplayıp otelden ayrıldım. Bum ile beraber normalde planımda 3 gün Bangkok’ta kalmak vardı ama gerçekten Pattaya’ya alıştıktan sonra çok zor başka bir yere gitmek. Bum ile birlikte Bangkok gittik. Gelmek istedi bende gel dedim. Uçak gece 12’de olduğu için o gün Bum ile gündüz dolaştık.

Sadece Bangkok  gördüğüm kadarıyla çok kalabalık ve çok trafik var. İyi ki Pattaya’da geçirmişim tüm tatilimi. Bum ile geldiğimden beri Facebook’tan hala mesajlaşıyoruz, Yandex çeviri sağolsun 🙂 Bende önümüzdeki sene için planlar yapıyorum. Çektiğim video ve resimleri gören arkadaşlar seneye bizde geliyoruz diyorlar, bakalım hayırlısı.. Bu siteyi kuran geliştiren kişiler başta olmak üzere tecrübelerini bize aktaran abilerime kardeşlerime canı gönülden teşekkür ediyorum. İyi ki bu siteye denk gelmişim diyorum sizlerin sayesinde çok ama çok keyifli günler geçirdim teşekkürler saygılar. Yazım hataları ve mekan isimlerini yanlış yazdıysam kusura bakmayın.

Pattaya İlk Buluşma adlı yazıyı yazan Sn. Şener beye tüm Asya Rehberi ekibi ve müdavimleri adına teşekkür ederiz.

About Asya Rehberi 21 Articles
Asya ülkelerini, kültürünü, tarihini, yemeklerini, gece hayatını seven takipçilerimiz tarafından gezi günlüklerinin paylaşıldığı kapsamlı bir portal olma yolunda ilerliyoruz.

Toplam 12 Yorum Var

 1. Kardeşim agzına saglık çok güzel anlatmışsın senden bir hafta önce tek başına gittim aynı duyğuluları yaşamışız her gece masamda 3 tane kız votka viski gırla gündüz gezmedigim turistik yer kalmadı 1500$ bir haftada yetmedi kıredi kartından çektim türkiyeye zor attım kendimi. resmen bagımlılık yaptı senin dedigin gibi videolarımı gören arkadaşlar beraber gidelim diyor ama ben hayır diyorum cünkü beni kimsenin sınırlamsını istemiyorum zaten taylantlıların ilk sordugu soru tek turistmisin oluyor
  agoda dan otele 800 , uçaga 1085 tl verdim … en kısa zamanda tekrar gidecegim.

  • Teşekkürler Mustafa kardeşim yorum için seneye bir sorun olmazsa yine gitmeyi düşünüyorum ama ben yanımda arkadaşlarımı götürürüm herhalde adamlar çok pişman ağlıyorlar resmen :DDD

 2. bende gitmeyi düşünüyorum aydınlatıcı oldu bu yazın teşekkürler. Bir şeyi merak ediyorum ama fiyatı nasıl soruyorsun ? biraz o kısmı detaylı anlatırsan çok minnetar olurum

  • öncelikle merhabalar gitmeden fiyat ve sayıları ingilizce olarak çat pat bilsen yeter zaten anlıyolar ne demek istediğini çok zorlanırsan zaten kızlar hemen telefon çıkartıp yazıyolar telefon ekranına istedikleri fiyatı sende kendi verdiğin fiyatı yazarsın sorun olmuyor

 3. Acımasız Masaörtüsü kardeşim 🙂 çok ürkütücü bir nick olmuş. Şaka bir yana denildiği üzere dil bilmeyen arkadaşlar ellerinde telefon çeviriciye yazmak suretiyle anlaşabiliyorlar bunun yanında rakamların dili tüm dünyada tek . Onuda tele yazıp anlaşabilirsin. Ama diğer arkadaşın dediği gibi rakamları söyleyecek kadar öğrensen daha makbuldür.

  Sevgili kardeşim yazına gelince gerçekten güzel bir yazı olmuş. İlk gittiğimde benimde hissettiklerimi şaşkınlıklarımı senin yazında da gördüm. Tayland sevgisi insanın kalbine girdimi atması zor oluyor. Bu nedenledir ki bir giden sonrasında defalarca gidiyor yada gitme umudunu içinde taşıyor

  • teşekkürler inglizcem var o konuda sıknıtı cekmem benim demek istedigim dilde değil soruyu kaba olmadan nasıl soruyoruz.Birde sormak istedigim ekstra birşey vardı fazla zamanını almazsa gogobarların önündeki hani cosplay yapan kızları çıkartabiliyo muyuz yoksa bait girl dedigimiz sınıfa mı giriyo

   • Kardeşim kaba olmadan sorma şekli en basitiyle benimle gelmek istermisin olur. Zaten akabinde sana ne kadar vereceksin diye soruyor yada direk istediği rakamı söylüyorlar. Direk soran kişilerde var ben onu tasvip etmiyorum. Gogo barlarda mekan önündeki advertiser lara gelince onlarda gogo çalışanlarıdır. Aynı kurallar onlar içinde geçerli.

 4. İngilizceyi çok dert etmeyin. Ben İngilizce biliyorum ama, bu kadar kötü telaffuz edip, aslında hiçbir halt İngilizce bilmemelerine rağmen, İngilizce bildiği hususunda bu kadar özgüvenli ve kendinden emin insanları Tayland’da gördüm. Bir insan “restaurant” kelimesini ne kadar kötü telaffuz edebilir? Artık beynelmilel bir kelime, Anadolu’da bir köylü de rahatlıkla kullanıyor. Kadın restaurant dedi Pattaya’da anlamam için 5 dk geçti. Ben anlamayınca bana sen İngilizce bilmiyorsun muamelesi çekti :)) İş hayatımda kullandığım, İngilizce gazete okuduğum halde :)) Neyse İngilizce konusunda korkmayın, bir şekilde iletişim kurulur.

 5. Gerçekten çok başarılı bir yazıydı. Nihgtmare ağabeyim sağolsun, internet üzerinden bana bir çok bilgi verdi. Bemimde bir sorum olacak: Ülkemizde ohal olduğuniçin yanımızda bazı belgeler getirmeliymişiz, bu konuda yardım edebilir misiniz?

 6. Sevgili Mehmet ,

  Ben ohal’in en ateşli olduğu olayların sıcak olduğu kurban bayramında Ekşm ayında yurtdışına çıktım. O dönem dediklerini bende duydum. E-devlet üzerinden sisteme girip hizmet dökümünü çıkarmıştım belki sorarlar diye ancak kimse birşey sormadı. Ne olur ne olmaz siz yine de hizmet dökümü çıkarın yanınızda bulunsun

  • 1 hafta önce 2 bayan arkadaş faceden yazdılar bana biz de gitmek istiyoruz diye gidilirmi diye sordular bende gitmekerini tavsiye ettim gitmişler çok eğleniyoruz dediler gitmeyen pişman olur bence hani derler ya ölmeden önce yapılması gereken şeyler diye bunuda yazın o listeye

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*