Pattaya’da 3 Ay (Kasım – Aralık – Ocak 2017)

Pattaya in Love

Direk konuya girmek istiyorum. Bu makale buraya yazdığım 2. makale olacak fakat ilk makaleyi bazı arkadaşların seviyesiz yorumlarından dolayı silmiştim. O yüzden bayan fiyatları konusuna çok girmek istemiyorum. Yine o fiyata bayan yok alamazsın gibi yorumlar geleceği için o konularda detaya çok inmeyeceğim.

Pattaya denilince akla ilk bayanlar geldiği için benim başımdan geçen olayı sizlerle paylaşayım. Pattaya’ya ilk gittiğim zaman Haziran 2016’da gidip temmuz ayında dönmüştüm. 3 haftalık bir tatildi. Daha sonra Türkiye’de biraz vakit geçirip başlıkta da belirtiğim gibi kasım aralık ve ocak ayı için Pattaya’ya gittim. İlk Pattaya’ya gittiğimde ilk 3 gün başka bir kızla tanıştıktan sonra tatilimin sonuna kadar başka bir kızla tanışmıştım. Hızlıca geçeyim oraları 3-4 gün para verdikten sonra daha para veremeyeceğimi ama yinede benimle kalırsa 2-3 günde bir verebileceğimi söyledim. Şunu da belirteyim barda çalışan bir kız değildi. Bu sadece sadece tanıdığının barında yine bar girl gibi oturmuştu fakat asıl işi o değildi. Neyse her gün para veremeyeceğimi söyledikten sonra tabii ki olmayacağını söyledi ama yinede benimle kalmaya devam etti. Tatilimin sonuna kadar 2 günde bir 1000-1500 baht veriyordum. Yeme içme için güzel mekanlara gidiyorduk. 24 saat beraberdik. Geleceğe dair konuşmalar yapıyorduk. Tabi kız “Sen turistsin. Gideceksin ben burada kalacağım.” diye triplere grip kavga çıkartıyordu. Gece odadan 3-4 gibi tribe grip çekip gitmişliği de var. Toplamda 8-9 ay beraber olduysak 30-40 kere kavga edip, 2-3 gün konuşmadığımız zamanlarda oldu. Çok sorunlu bir kızdı. “Bana bakamazsın. Gideceksin. Yazmayacaksın bana” diye durmadan kavga ediyorduk.

3 haftayı tamamladıktan sonra dönüş günüm geldi. 3 haftada olanları anlatmıyorum. Detaya girmek istemiyorum. Amacım 2. tatilimi anlatmak çünkü.. Dönüş günüm geldi. Taksiye binip, Bangkok‘a gittik. Duygusal anlar yaşandıktan sonra ben Türkiye’ye geri döndüm. Türkiye’de geçirdiğim 3 ay boyunca durmadan konuştuk. Onun buraya ne zaman gelebileceği hakkında konuşuyorduk. Bilet fiyatlarına bakıyorduk hep. Daha sonra ben işten ayrıldığımı söyledim. Oysaki zaten çalışmıyordum. O öyle biliyordu sadece. Daha sonralarında biletini kendi alacağını söyledi. Buraya gelip buradan Bodrum’a 1 ay civarı gidip kalacaktık. Tabi oradaki masraflar bana ait doğal olarak. Gel gelelim işin sonuna yaklaşmıştık. Gelecek gibiydi ama aktarma yapacağı ülkeden korktu. Müslümanlardan korkuyordu açıkçası. O ülke yüzünden gelemeyeceğini söyledi. O ülkede Ürdün’dü. O halde benim geleceğimi söyledim. Tabi bu konuda çok ciddi değildim. Aslında geldim geliyorum muhabbetleri çok döndü kızın inancıda bitmişti ama işin sonunda biletimi alıp Pattaya’ya tekrar gidiyordum.

Ben gittiğim o arada kızla kavgalıydık. Pattaya’ya gelip odama yerleştikten sonra daha önce bana kızın attığı konuma doğru yani odasına doğru yola koyuldum. Kız bana evinin oradaki wifi şifresini vermişti. Telefonumda internet olmadığı için evin orada o wifiden bağlanıp bana yazarsın diye.. Bende evinin oraya geldiğimde verdiği wifi yi bulup bağlanıp aradım kızı. Zaten tam doğru yerdeymişim emin olmak için dışarı çık dedim. Zaten baktığım kapıdan dışarı çıktı.. Sonra buluştuk boynuma falan atladı tabii.. O an her şey yeniden başladı. İlk başlarda benim tuttuğum otellerde kaldık daha sona ona gidip kendisinde kalmamı istedi. Bende onun odasına doğru çantamı toplayıp yola koyuldum. Aralarda tek tek söylemek istemiyorum toptan söyleyim kız çok sorunlu bir kızdı. Akşam 11 12 gibi 3 4 kere beni odasından koyduğu oldu tabi toparlanınca tam giderken boynuma sarılıp kucağıma atlıyordu. Ben bunun odasına yerleştim. Tabi bunun arkadaşları kızı doldurmaya başlamıştı çoktan. O çocuk sana para vermiyor evine niye alıyorsun cık git kafana göre takıl istediğin herkesi direk ayarlarsın hayatına bak ona niye takıldın diye bunu doldurup duruyorlardı. Kızda gerçekten çok güzel bir kızdı tabi makyajla bütün tay kızlarında olduğu gibi makyajla before after gibi oluyordu. İnanılmaz bir değişim oluyordu. Soi 6‘ya gittiğimizde bile çok dikkat çekiyordu. Bir resim paylaşmak isterdim aslında ama maalesef.. Arkadaşları bunu doldurduğu için aramızda para kavgası çıkıyordu.

Durmadan 1 2 gün konuşmadığımız zamanlar oluyordu. 2 gün sonunda ya o ya da ben kapı çalıyorduk. Zaten kavga etmişsek ben otel odasına geçtiysem oda odamı biliyorsa hiç değişmez 2 günün sonunda gece saat 4’te diskodan çıkıp kafası bir milyon kapımı yumrukluyordu.. Ama o gelmeden ben gidersem içindeki özlem tam birikmediği için beni görünce umursamaz davranıyordu. Gidersen git sana kalmış keyfin bilir diyordu arka tarafı kalkıyordu açıkcası. Benim düşünceme çok yanlış gelen kaldıramayacağım şeylerde yapıyordu. Bir keresinde ben onda kalırken telefonunu hep benden saklıyor fakat önceki tatilimde telefonu bendeydi bakıyordum istediğim gibi. Aa bu sefer telefonu benden uzağa koyuyor.. Hep telefonunda bir şeye bakarken birinden mesaj geldi. Hemen telefonu kapattı. Tabi anladım o an her şeyi ben. Çocuğun biriyle mesajlaşıyormuş. Zorla aldım telefonu.. Her şeyi gördüm tabi o anda. Telefonu yatağa atıp hemen toplanıp yağmur olmasına rağmen çıkıp gitti odasından. Arkamdan tuttu sarıldı falan tabi ama benim o an o odada durmam imkansız. Tabi daha sonra yine bir şekilde barıştık. Telefonu alıp baktığımda ben 1 çocuk sanırken abartısız 30 civarı kişiyle konuşuyordu. Resimlerini atıyordu kalpler falan filan.. Bir sürü program kurmuş telefonuna. Tabi bana bunun açıklamasını “Senin buraya gelip gelmeyeceğin belli değildi bende kendi hayatımı düşünmek zorundayım” diyordu.

Daha sonra bu programların hepsini sildim. Kimseyle konuşmadı tabi.. Arada 2-3 samimi olduğu, görüştüğü kişi yine mesaj atıyordu buna. Özledim seni vs. gibi. Tabi bu görüştüğünü ama sadece o kadar ileri gitmediğini söylüyordu. Hatta bir keresinde aksam buluşacaktık. Tesadüfen onu beklerken onun oturduğu bir barın karşısına oturmuşum. Bu orada, 3 kız birde.. O ilk telefonuna baktığımda gördüğüm çocukla oturmuş içki içiyorlardı. Bana sonrasında “Biz orada otururken o bizi görüp yanımıza geldi” dedi, bende onu orada görünce o bara gidip arka masasına oturdum. Kızın gözünün içine bakıyordum. Zaten çocuğu bana anlatmıştı. Tipini görünce hemen o olduğunu anladım. Kan beynime sıçradı. Çocuğu gidip 2 saniyede boğabilirdim ama çocuğun bir şeyden haberi yoktu. Sevgilisi yok biliyor kızın. İş kızda bitiyor. Gene bir şekilde tuttum kendimi. Kızı da rezil edebilirdim diyeceğim de kime rezil olacak. Zaten oranın tarzı bu.. Etraftaki bütün kızlarda öyle.. Bir gün birisiyle beraberken diğer gün başkasıyla.. Yani kız orada gidip arkamdan iş çeviriyorsun desem kimseye rezil olmaz. Zaten oradakilerde aynı şeyi yapıyor. Neyse kendimi tuttum. Çocuk gidince bunu yanıma çağırdım. Normale girmiştik çünkü oranın Türkiye olmadığını Pattaya olduğunu anlamaya başlıyordum…

Türkiye’de yapacağınız şeyleri orada yapamazsınız. Bütün düşünce yapınızı değiştirmeniz gerekiyor. Biraz daha geniş olmanız gerekiyor. Zaten olamam, kaldıramam derseniz hiç ciddi ilişkiye girmeyin orada. Bana bile karadenizli olmama rağmen ben bile artık oranın tarzına alışıyorum sanıyordum fakat öyle olmadı. Patladığım günler çok oldu. Odadayken sinirlenip kendi tişörtümü yırtıp kızın üstündeki tişörtü parçaladığım zamanlarda oldu. O çocuk daha sonra bara geri geldi. Beni kızla görünce tabi bir daha yazışmamışlar her halde. Yaptığı yanlışlar bitmedi tabi. Bunun nedeni benim ona para vermediğimden dolayı. Direk kendini bana adamak istemedi. Artı olarak arkadaşlarının dolduruşu da vardı. Sabah yemek almaya gittiğinde telefonuna baktım. Benim yanımda yatarken çocukla mesajlaşmış. Çocuk buna “Seni istiyorum bana gel otelimi odamı biliyorsun zaten” diye mesaj atmış buda kimsin iyiyim falan diye cevaplar vermiş. Tabi o mesajı görünce kızın dışarıdan gelmesini bekledim aşırı sinirli bir şekilde. Kendimi çokta frenleyemiyordum. Telefonunu falan atıp kırabilirdim. Tabi sonrasını düşündüm ve tuttum kendimi. Buna mesajı gösterince gayet umursamaz bir şekilde, “Senle kavgalıyken çocuğa numaramı verdim o da mesaj atmış. Herkese attığı mesaj.. Kafası iyi bu yüzden odasına falan gitmedim” dedi. Aslında odasına gidecek bir boşluğu da yoktu. Hep benimle beraberdi. Bunu da alttan aldık.. Alttan almamın nedeni kıza para vermiyor olmamdı. Para verip bunları yapsa gözünün yaşına bakmazdım. Gerçi yemesi içmesi, arada özel ihtiyaçları her şeyini ben karşılıyordum. En azından 3 ay boyunca çok para harcamadı. Bütün kavgaları tek tek yazamam. Çok kavga ettiğimiz zamanlar oluyordu oradayken de.

Ben ülkeme geri döndükten sonrada kavga etsek 2-3 gün sonra barışıyorduk, ayrılamıyorduk bir türlü.. Bizi bitiren zaten arkadaşlarının dolduruşu oldu. Bana bakamıyorsun, para vermiyorsun mevzularıydı hep. Yavaş yavaş sonuna geleyim artık.. Ayrıca ben bunun 2 tane kuzeniyle ve erkek kardeşiyle de tanıştım. Yani aslında bu büyük bir olay.. Beni ailesiyle tanıştırması da, benim dönüşüme 10 gün kala aramız aşırı derecede iyiydi. Christmas (yeni yıl) için alışverişlere çıkıyorduk. Her an beraberdik. Ayrıca bu fotoğrafçı kadın erotik resimleri çekiyor ama ben orada onunla kaldığım için beni yalnız bırakmamak için hep erteliyordu işi. Fakat son 10 günde yani yıl başında ailesinin evine gideceği için para lazım artık bana. Oda kirası, motor kirası, ödemesi gereken bir sürü şey vardı. O yüzden para lazım, çalışmam lazım artık dedi. Bu arada motor demişken; 2 kere kaza yaptım bunun motoruyla. İlkinde 2.000 baht vermiş hasardan dolayı. Bana da söylemedi. Sadece tartışırken arada söyledi. Açıkça bana ver demedi. Kazalarda hasar almıştım. Bana sabah, öğlen, akşam pansuman yapıyordu. Aşırı derecede ilgileniyordu. Zaten bunları anlatmama gerek yok. Tay kızlarının nasıl ilgili olduklarını biliyorsunuz. Kendime yapmaktan tiksindiğim şeyleri bile direk kendi yapıyordu. Detaya girmeyim, anlamışsınızdır.

Son 10 gün çalışmaya başladı. Bende seninle olacağım diyordum. Ona yardım ediyordum. Alınması gereken şeyler falan varsa onları hallediyordum. Bir de çıkarıp arada bana para vermeye kalkıyordu. Bugün iyi çalıştık, gidip et yiyelim falan deyip yemek ısmarlıyordu. Şöyle söyleyim, aslında son 4-5 güne girerken benim üstüme aşırı gelmeye başladı. Sen gideceksin, arkadaşlarımı ben burada göreceğim. Bana hep laf ediyorlar, diyordu. Yüzük alsan en azından o kadar mahçup olmam onlara diyordu. Bu yüzük olayı daha öncede konu olmuştu ama o zamanlar 1500 liralık yüzük istiyordu. Daha aşağısı olmaz, kırılır falan diyordu. O kadarını ben karşılayamayacağım için olmaz tarzında konuşuyordum. Olmayacağını anlayınca direk altın 550 bahta alyans aldım ona. Onu da almamın nedeni aslında nişanlıktan daha çok evinde 1,5 ay kaldım. Hiç bir şey vermedim. O konuda çok rahatsız olduğum için bir şeyler yapmak istedim.

Artık 3 ayın sonuna gelmişim.. Durumumda yok. Yüzüğü almadan önce param kalmadı biliyorsun. Yüzüğü alırsam eğer ben gidene kadar bana sen bakarsın artık dedim ve 5-6 gün yemek, içmek, bar her şeyi o ısmarladı. Ben Pattaya’ya tekrar onun için gitmiştim. buyuk bir olasılıkla, para konusunda sıkıntısı yoktu. Durumu iyiydi. Şöyle söyleyeyim. Kumar alışkanlığı da vardı. 3 ay da telefondan oynayarak zaten 40.000 baht civarı belki de daha fazla kaybetmiştir ama arkadaşları sağ olsun çok iyi dolduruyorlar onu..

Gel gelelim ben 30 Aralık’ta artık döneceğim. Buda ailesinin yanına gidecek. Erkek kardeşi geldi arabayla onu almaya.. O zamana kadar bende geleyim seninle falan diyordum. Şakayla karışık, o da bizim durumumuz tam kesin değilken seni ailemle tanıştırsam, sonra biz ayrılsak onlara karşı çok mahçup olurum diyordu. Tabi bu düşüncesi vedalaşırken, ben hava alanına gidene kadar değişti. Keşke sende gelsen kardeşim ağladığımı görünce onu neden götürmüyoruz o da gelsin demiş. Zaten kardeşiyle aram iyiydi. Çok pişmanım keşke benimle gelsen nasıl seni de almadım yanıma diye çok üzülüyordu. Bana hep senin beni sevdiğinden daha çok seviyorum diyordu. Ondan da emindim aslında beni çok sevdiğinden. Kavga ettiğimizde zaten gittiği yerler belli onun.. Oralardan geçerken arkamdan koşarak aşkım aşkım diye bağırıp gelmesi, 40 cm. topukluyla koşup, yola çıkıp motor taksiye atlayıp benim önümü kesmesi de çok oldu. Detaya girmiyorum.. Çok şeyler vardı benim için yaptığı..

Yani bir Pattaya’lı bir kızın cebinden para çıkarıp bana bir şey ısmarlaması, beni odasına alması büyük bir olay. Tabi bunlar feleğin çemberinden geçmişler. Aklında illaki bir plan program vardır. Benim işim olmasa bile ailemin durumunun iyi olmasından dolayı ona bir şekilde bakacağımı, Türkiye’ye geldiğinde rahat edeceği gibi düşünceleri vardır. Körü körüne birisine bağlanacak kadar saf değil hiç biri. Neyse ben Türkiye’ye döndüm. Artık o da 10 gün ailesiyle köyünde kaldı. Aramız çok iyiydi. Çok duygusal konuşmalar geçiyordu aramızda ama ben ona da söyledim sen Pattaya’ya döndüğünde hiç bir şey şuan ki gibi olmayacak, her şey değişecek dediğimde, hayır öyle olmayacak diyordu. Tabi Pattaya’ya gitti. İlk günde sorunlar basladı. Arkadaşları yine buna saldırdı, yine durmadan diskolara gidip adamlara numarasını vermeler başladı. Telefonlarımı açmamalar başladı. En son bana “Aldığın 550 bahtlık yüzükle hayatımı ben garanti altına alamam”, demesiyle başladı her şey.. Sonra benden habersiz diskoya gidip adamla içmişliğiyle devam edip, telefonlarımı açmayıp.. Şöyle bir şey söyleyim size. Gece 4 saat bana cevap vermiyor fakat 4 saatin sonunda adamın biri buna mesaj atmış, seni özledim bana gel diye. Buda tatlı falan yazmış sonra çalışmam lazım falan yazmış. O mesajı screen shot alıp bana atıyor, bak bana güven kim bana ne yazdı sana gönderiyorum diyor. Bu nasıl bir mantık! Ben 4 saat bekliyorum ama o 4 saatin içinde adamla mesajlaşıyor ama bana cevap vermiyor. Benden habersiz bir de diskoya gitmiş.. Halen gelmiş bana güvenmen için sana resmini attım konuşmaların, halen yaranamıyorum tarzında konuşuyor. Bu kadar aptalca bir düşünceye sahip olamaz. Her halde bilerek yapıyor bunları.. Zaten bu kavgaları çıkarmasının nedeni, benim biran önce iş bulup onu yanıma aldırmam, beni harekete geçirmek için yapıyor farkındayım hepsinin…

Kız sonuçta taktiksiz ilerlemiyor. O son olayla başladı sona yaklaşmamız.. Ben artık kendime yediremedim. Beni 8 ay beklemiş, yani artık beklemekten kasıt ne bilmiyorum. Yine sağda solda yapacağını yapmış. İlişkiye girmeden her şeyi yapabileceğini, sorun olmayacağını düşünüyor. Çalkalanma o olayla başladı. Ben uzunca bir mesaj atıp bitirdim. Bu sefer ki sonun diğerlerinden farklı olduğunu söyledim, bitti. 1 gün sonra aynı gece özledim diye mesajlar atıp durdu. Konuşmak istemedim ama açıklamaya çalıştı her şeyi. Aradım, konuştuk. Bir anda bir baktım sanki ben suçluyum, ben kendimi savunuyorum kıvamına getirdi olayı 2 saatin toplamında. Ben konuştum. Zaten çok söyleniyorsun demeye başladı. O kadar konuşup o hatalıyken, o hatalı olmasına rağmen halen ben konuşunca yine arka tarafı kalktı. Madem öyle bu, her taraftan resmimizi silmişti. Her şeyi eski haline getir dedim. Tamam falan dedi, kapattık telefonu. 2-3 saat sonra yazdığımda, ne oldu dediğimde.. Sana karşı hislerim eski haline geldiğinde düzelteceğim her şeyi dedi. Sanki suçlu benim. Yanlışı yapan benim! Birde üstüne hislerinin düzelmesini bekliyormuş.

Aslında şunu da söyleyeyim. Her yanlış yaptığı şeyden sonra, hep değişmez aynı şeyi söylüyordu. Sen benle iken başkasıyla beraber oldun. Biliyorum, eminim bundan diyordu. Hep bu kozu kullanıyordu ama sadece düşünce.. Elinde emin olacağı bir şey yok. Her kavgada bana bunu söylüyordu. O zaman 10 sene sonra kavga ettiğimizde sen yine bunu söylersin diyordum. Anlamıyordu hiç bir şeyi ya da anlamamazlığa vuruyordu. 2-3 gün konuşmadığımız zamanlarda bile, o ayrılmış 2 günün sonunda, benden ayrıldın kesin bitti mi, diyordu. Zaten ayrılmışsın benden, sanki ben ayrılmışım gibi konuşuyordu. Neyse bana hislerim eski haline gelsin, o zaman koyacağım resimleri deyince, ben hiç olmadığım kadar çıldırdım. Yazıyorum gene geç cevaplar, arkadaşımın odasındayım diyor. Gece 1 arkadaşının bebeğinin oyun oynarken resmini çekmiş. Lan gece 1 de bebeğin ayakta ne işi var. Resim sanki önceden çekilmiş gibiydi. Kamera aç dedim. Uyuyoruz şimdi, arkadaşım bana söyleniyor. Rahatız oluyor ışıktan diyordu. Oysaki zaten 10 gündür arkadaşında kalıyor. Hiç öyle bir şey olmuyordu. Oda da buyuk, gidip başka yerde konuşabilirdi benimle ki zaten o saatlerde komple herkesin yatması imkansız.. Arıyorum, yazıyorum cevap yok.. Kızın bende Facebook şifresi vardı. Buna o dolduruşa getiren arkadaşı yazdı. Yazar yazmaz hemen mesajını açtı. Dedim o kızın mesajını açıyorsun. Ben arıyorum burada bana bakmıyorsun. Tabi ben iyice çıldırdım açmayınca. Daha da kızdım sonra tabi 15 dakika sonra o uyuyor dediği arkadaşı Facebook’ta online oldu. 1 saaat online kaldı. Bende ona bunu söyleyince 4-5 saat sonra, nasıl istiyorsan öyle düşün diye mesaj atmış.

O kadar aramalarıma mesajlarıma karşılık olarak sadece öyle bir mesaj atmış bana. Bundan sonra konuşmayı bıraktım. Bana yine 2 gün sonra gece mesaj atmış. Özledim gibilerinden ama hiç aramadı. Aramıyorsa zaten bir şey var sonra ben geri döndüm buna. Hiç bir telefonumu açmadı. Sonra her yerden engelledi. Sildi Facebook’una baktığımda en son adamın tekini eklemiş diskoda tanışıp. En sonunda Facebook şifresini de değiştirdi. Ulaşılabilecek her yerden sildi açıkçası beni. 8 ay durmuşsun, 1 ay daha dursan zaten ben seni buraya alacağım ama arkadaşlarının dolduruşuna daha fazla karşı koyamadı. Bir anda kestirip attı her şeyi. Daha önce 40-50 kere ayrıldığımız, kesin bu sefer bitti dediğim oluyordu ama hep barışıyorduk. Bu sefer öyle olmayacak. Bugün 3.gece yazmadı.. Zaten beni kesin unutmak için başka birisini bulmuştur kendine.

Daha da yazmaz.. Yazarsa da zaten ben ne yaparım hiç bilmiyorum. Beraber 700-800 tane farklı resmimiz var. Her anın videosunu çekmiştik. O kadar her şeyi beraber yaparken, gelecek planları yaparken birden bire bu şekilde nasıl davrandı, bilmiyorum.. Benim 8 ay boyunca hiç söylenmediğim kadar söylenmemin iyice onun artislenmesıne neden olduğu da bir gerçek. Bunları yazmak istedim. Kendi başımdan geçen olayları yazarak belki rahatlarım diye düşündüm. Bildiğim şey, arkadaşlarının onu doldurup o kadar beraber oluyorsunuz sana para vermiyor demesiydi. Yani bedava o şeyleri yapmak zoruna gidiyordu. Öyle bir yerde Pattaya’da kimse öyle bir şey yapmaz diye kendini salak yerine koyuyordu tahminimce. O yüzden o şekilde kesip attı. Gelelim sonuna.. Arada doğal olarak 3 ayda başımdan çok olaylar geçti ama ben sadece bu konuya odaklanıp yazmak istedim. Araya başka bir şeyler katmak istemedim. Diğer arkadaşlarında dediği ve Pattaya’ya giden herkesin dediği gibi, ciddi bir şey düşünmeyin oradakilerle.. Her gün rahatınıza göre takılın.

Pattaya’da 3 Ay (Kasım – Aralık – Ocak 2017) adlı yazıyı yazan Sn. NoName beye tüm Asya Rehberi ekibi ve müdavimleri adına teşekkür ederiz.

About Asya Rehberi 21 Articles
Asya ülkelerini, kültürünü, tarihini, yemeklerini, gece hayatını seven takipçilerimiz tarafından gezi günlüklerinin paylaşıldığı kapsamlı bir portal olma yolunda ilerliyoruz.

Toplam 26 Yorum Var

 1. Kardesim aylardır sitede makale bekliyorum ve ilk yorumu yazanım sanırım o derece 🙂 günde 3 kere giriyorum gerçekten . Aa makale yüklenmiş dedim açtım zevkle okuyorum bir baktım hayat hikayeni yazmışsın. Tam kapatacaktım ki öyle bir sardı hikayen seninle şu anda dertleşmek istedim. Çok samimi bir yazıydı içmeyen adamı ayyaş yapar hikayen. Üzülme ama her ne kadar arkadaşlarının dolduruşu da olsa bir yerlerde o da yapmış yapacağını sana. Gene iyi dayanmışsın. İyi hazmetmişsin. Gerçi öyle anlatınca garip duruyor kendi dediğin için söylüyorum geniş görünüyor durum ama aynısı bana da oldu. Ukranyada iken okadar artık alışıyorsun ki onların hayat tarzları disco bar ve yaşamda yaptıkları türkiye de olsa asla konuşmazsın ama orda nedense daha kolay geliyor. Neyse hiç takma kafana biliyorsun kaybedecek olan tarafı daima kim olduğunu…

 2. Tecrubesizlik diyelim , kimseden görmediğin ilgiyi alakayı birden görünce insanın gözü kapanıp bağlanıyor , ne iş yaptığına karakterine bakmadan değer veriyosun ,bu yazıyı yazalı 1,5 ay olmuştu faka yeni onaylandı son yazdığım üstünden daha da kötü şeyler yaptı onları anlatmaya gerekk yok zaten anlattıklarım yeter , o kızla beraber olmasan başka birisiyle beraber olsan yine o kızın gösterdiği ilgiyi alakayı bana göstericekdi zaten , benim şansım daha 2.kızda takılıp kalıp gözlerimin kapanmasıydı , tecrube edinip anlıyorsun hepsinin paranının peşinde olduğunu , bu yazıyı zaten anlatıp rahatlamak için yazmıştım , oraya ilk defa gidiceklere ders olsun demiiyorum çünkü olmaz nekadar okuyup öğrensenizde yaşayınca farklı oluyor herkes kendi tecrube edinip öğrenmek durumunda , gerçi herkezinde kişiliği farklı ben adam yerıne koydum koymamam gerekenlerı sonununca ucu bana dokundu yanlıs kısıye deger vermıceksın

 3. Yabancılara yolunacak kaz gözüyle bakıyorlar orada acı ama gerçek 🙂 3 ay iyi bir süre.
  Başından geçenleri anlatırsan seviniriz. Bir de yer işini nasıl hallettin 3 ay boyunca
  ev tuttun mu fiyatları ne kadar?

 4. Çok içten ve alışagelmişliğin dışında bir makale olmuş , ben zevkle okudum bi gelişme olursa yazarsan müteşekkir olurum.
  Ayrica tavsiye veya ayrıca ilk defa gideceklere demek istediğin birşey var mi?

 5. Tahir kardeşim geçmiş olsun öncelikle, bu yaşadıklarını paylaşarak umarım bir nebze de olsa için rahatlamıştır. Ben senin yazını tesadüfen gördüm, açıkçası okudukça Burak kardeşimin dediği gibi sardı, Ben İstanbul da 36 yaşında mali müşavirlik yapan önceden evlilik yaşamış ama şimdi hayatı fazla da ciddiye almayan bekar bir adamım, Benim başıma gelen olay daha farklı, sosyal paylaşım sitelerinden birinde thai li bir kızla tanıştım neyse önce telefonda video resim vs.. görüştük daha sonra ben Tayland a gittim, beni havaalanından aldı sağolsun, bu kız 26 yaşında küçük bakkal tarzı bir yer işletiyor ailesini işlettiği yeri vs.. gördüm, geceleri bir kaç gün birlikte bir kaç gün ben tek takıldım, ama kültürleri bize hiç mi hiç uymuyor biladerim. Bak şimdi
  Phukete gitmek için acenta bakıyordum fiyatlar vs.. için neyse o gün akşamında aslında akşamda değil saat 17.00 civarında 2 tane başörtüsü bağlamış kız gördüm, bu kızlar motorsikletten bir şeyler indirip kaldırımın kenarına, bunları yerleştirmeye başladılar daha sonrasında küçük bizim pilav arabalarına benzer bir seyyar teşhir reyonuna benzer birşey oldu, elimde kutu kola sigara gittim bunların yanlarına,i yardım ettim sonra konuşmaya başladık, bu kızlar 19 yaşında ve ikiz miş, gerçektende kopya gibilerdi, neyse biladerim kızların ailesi tusunami de ölmüş, kızların hikayeleri beni şoke etti, 3 senedir aynı yerde her akşam bu araba tezgahını kurup çalışıyorlarmış, bana da birşeyler ikram ettiler konuşmaya başladık ister inan ister inanma Tahir, tam 4-5 saat kızlarla konuştum, bana anlattıkları şeyler bütün kızların genç yaşta evlendiğini hemen hemen hepsinin bir çocuğu olduğunu yabancı biri ile evlilik yapıp hayatlarını kurtarmak istediklerini paraya ve elektronik eşyaya düşkünlükleri vs. vs.. anlattı da anlattılar yeminle. Kızlara giderken 100 USD verdim zorla aldılar, neyse 2-3 gün Phukete gittim orada da takıldım gece vs.. döndüğümde benim hatuna bu ikizlerin yanına gitmek istediğimi söyledim oda önce mırın kırın etti sonra kabul etti, yemek vs.. yedik benim kız onlara Surin (taylandda bir şehir) de doğduğunu işyerini vs anlattı, sonra oradan ayrıldık, ertesi gün bu kızlar benim hatun ile ilgili olarak benimle konuşmak istediklerini söylediler gittim konuştum, kızlar bana bu kızdan uzak dur senin kanını emer tarzında birşeyler söyledi, o günden sonra ben kıza uzak ara yapmaya başladım telefonunu karıştırdım benim gibi 5-6 tane adama yazmış daha 6 gün önce, anında sktri çektim engelledim görüşmüyorum, sonuç aynı kızların dediği gibi bütün dertleri PARA ABİCİM, sana geçmiş osun tekrardan.

 6. Bakın arkadaşlar kimse yanlış anlamasın ama bu kızların erkek versiyonları veya kadın versiyonları ülkemide yok mu ? Yurtdışında hayatım kurtulsun zengin olayım diye kaç tane erkek-kadın almancı veya gurbetçi diye tabir edilen ve gram hisleri duyguları olmadıgı halde hayatlarını kurtarmak adına almanya,hollanda,fransa gibi bir sürü ülkeye evlenip yerleşen insan var.Şimdi ben 3 kez taylanda gitmiş ve 10 senelik turizmci birisi olarak ki daha geleli 10 gün oldu bu insanlar iyi niyetli bunların amacı sizin kanınızı emmek degil inanın onlarda evlenip düzgün yuva kurmak ve düzgün bir hayat yaşamak istiyorlar.Tayland’ın fakirligini ve yerel halkın pattaya dışında nasıl yerlerde yaşadıgını çok iyi iş bulanların ayda 6-7 bin baht aldıgını düşünün.Bu insanlar emin olun art niyetli oldukları için degil evet erken yaşta evlenip kocasından adam olmayınca ayrılıp en az bir çocukla hayatına devam eden insanlar.Ve her birisi ailesine para gönderiyor,kaldıgı odanın kirası,kişisel ihtiyaçları,yemesi içmesi varsa motorun taksiti borcu derken inanın giderleri çok fazla ve kazandıkları ile sürdürdükleri hayat malesef ülkesine giden yabancı turistler.Söyleyecek,anlatacak çok şey var konu dagıldıysa kusura bakmayın ama dedigim gibi eger siz gerçekten göze alırsanız evlenip oraya yerleşmeyi yada evlenip türkiye’ye getirmeyi mutlu bir evlilik olabilir ama bu konu çok geniş ve kültür farkları var herkesin altından kalkabilecegi şeyler degil.Benim öyle bir niyetim var ben şu an Arabistan’da çalışıyorum.Tayland’da kız arkadaşım var ve işi gücü var öyle para falan göndermiyorum kafamda bazı işler var birikim yapıyorum şu an.

 7. JhonJhon – 3 ayın 1,5 ayı kadar kızın odasında kaldım , kalmak istemedim çünkü yapıcaklarını biliyodum kendi odasının vermiş olduğu rahatlıkla bana 3 5 kere gece çık git odamdan hadi yine iyilik yapıyım gideceğin yere motorla bırakıyım dedi , öle olucağını bile bile gittim ki düşündüğüm gibi oldu ,onun odasında kalmazsam daha beni göremezsin başka birileriyle beraber olucağımı düşündüğü için yada onun odasında kalırsam kirayı veririm diye düşündüğü için benim odamda kalıcaksın yoksa biter ilişki dedi bende kaldım ara ara sürelerle 1,5 ay kadar, geri kalan 1,5 aydada 10 15 otel değiştirdim durmadan 4 5 gün biyerde kalıp otel değiştiriyodum durmadan bavul açıp kapatıyordum günlüğü 50 60 liralık yerlerde kaldım ama en mantıklısı aylık oda bulup orada kalmak hem bavul açıp kapatmak derdirden kurtulursun hemde daha ekonomik , ben öle yapmadım açıkcası bu kız benim odamı öğrendikden sonra ayrılsakda gece 4 5 de kapımı yumrukluyordu yerim tam belli olmasın arada oda değiştiririm diye öle yapdım , kızın odası jömtien plajındaydı ,oda tutugum zaman genelde oralarda tuttum yada central soi 5 de kaldım yan taraf direk soi 6 zaten en hareketli yer soi 6 işini gör çık misali yada alıcağını al git mekanları , 3 ayda okadar çok şey yaşıyorsunki turıst gıbı degılde artık oralı gıbı hıssedıyorsun kendını ama ben cok buyuk bır bolumunde aynı kızla kaldıgım ıcın hep onun ortamındaydım,ılk pattayaya gıttıgımde 3 .gece gece saat 5 de beach road da kafam ıyı yururken lady boy anıden bana sarılıp boom boom dıyıp benı bıraz sarsdıkdan sonra ayrıldı yerıne gıttı 2 sanıye sonra hemn cebıme elıme attım yanımada cok para almazdım yanımdada 1300 baht vardı elıme cebıme bı attım bombos hıc bısey yok ladyboyun yanına gıttım hemen tuttum cıkar ver dedım ama bende yok ara benı dedı sonra hemen karsıdakı motor taksıye atlayıp gıttı bıseyde yapmak ısdemedım 1300 baht ıcın bıde ustune gece 5 paradan cok kızın benı soyması cok zoruma gıtmısdı ogunden sonra layboy gorunde elımı dırek cebıme atıp paraları koruyorum bu ılk gıdısımden aklımda kalandı , ikinci gidişimde ise artık bıraz daha tecrubelı oldugumdan oyle bısey yaşamadım daha temkinliydim

 8. Gecekartali – ilk gideceklere söliceğim tek şey şimdiye kadar görmediğiniz ilgiyi görüceksiniz size özelmiş gibi gelicek kızın yapdığı herşey ama onun hayat tarzları o sizden sonra size yapdıgı herseyı basklasına yapıcak buna kapılmayın dicem ama okuyarak tecrube edinemezsiniz yaşamanız lazım ki aynı şeyi ben ilk tatilimden sonra 2. gidişimde kendime dedim bidaha o kızla görüşmücem kafama göre takılcam diye ama havaalanına inip odaya yerleşip direk kızın odasını bulmaya gitmiştim o yuzden kendınızı frenleyıp baglancagınızı anladıgınızda dırek kestırıp atın emınım o an uzunldugunden daha fazla uzulursunuz kesdırıp atmazsanız.paran oldugu surece senınle beraberler yuzde 95 ordakı kızlarım hepsı bu sekılde ,benım kızın bı arkadası vardı ıngılız bı cocukla berabermıs cocuk buna aylık 10000 baht gıbı bısey gonderıyormus kızla o parayla ben nabıcam burda dıye cocugu fılan bırakmıs oysakı kız zaten bızımle dıskoya geldıgımde herkesle dans edıp ellesıyor yanı kız hem cocukdan para alıp aynı zamanda baska kısılerle geceyı gecırıyor bıde usdune cocuga gıdıp para konusunda gıder yapıyodu zaten yapıcagını yapıyosun bıde cocuga laf edıyor ,parayı alıp odada dursa yada yanlıs bısey yapmassa anlarım ama herseyı yapıyor bıde cocugun gonderdıgı parayı begenmıyor , şuan ki durum uzun zamandır konusmuyoruz gecen bıseyler oldu konusmaya basladık ama herseyı aynı gene konusmaya basladıkdan ertesı gun party varmıs oraya gıtmıs butun gun telefonu kapalı daha konusalı 1 gun olmus hemen partye gıdıyor telefonuda kapalı zaten anladım benı delı etmeye calısıyordu , ama oltaya gelmedım busefer hıc bısey yazmadım sonra sabah bana yazıyor benı nıye aramıyorsun yazmıyorsun aynısın halen baska sevgılın var dıyıp uste cıkmaya calısıyor hep oldugu gıbı arasam nolcak zaten telefonu kapalı onu arayıp ulasamadıgımda delırmemı ısdıyordu ole olmayınca uste cıkmaya calıstı hemen sonra acıklamıyorum ne ısdıyorsan dusun fılan dedı neden kapalı nerdeydın fılan deyınce bende bırakdım artık ıyıce sacmalasıyordu olaylar artık amacını ogrenıyordum , en son daha dun aşkım dıye mesaj attı bugunde benı halen ıstıyormusun turkıyeye gelmek ısdıyorum fılan dıyor , o arada bana yazama kadar kımle neler yapdıysa gene bana gerı donuyor

 9. Mert – yani kim tutarsa diye herkesle yazısıyorlar sen yıne ıyı 5 6 kısı gormussun ben abartısız 25 30 farklı kısı gordum farklı programlarda ustune ustluk o samımı konusdugu bı cocukla barda otururken gordum yanında 2 kız arkadası daha vardı , cocukla ılıskıye gırmedıgı surece yanlıs bısey yokmus gıbı dusunuyorlar cogu ole zaten ,en azından bızle dusuncelerı gelenek lerı herseyı cok farklı beraber olmak gercekden cok zor ,herkesın kısılıgı aynı degıl tabı ama kımsede kız arkadasının baska bırıyle konusmasına ızın vermez heralde

 10. Burak – beraberken yada yapdıgı yanlış bıseyden haberın yoksa kendını dunyanın en mutlu adamı gıbı hıssedıyorsun bende senın gıbı dusunuyordum ama hataları gorunce dusuncem degıstı , bızım konusdugumuz konu pattaya kızları ıster orada normal bı ıs yapsın gene sana para gozuyle hayatını kurtarma gozuyle bakıcakdır yanı iş yıne paranda bıtıyor , pattayanın kuralı budur paran oldugu surece senınle kalırlar hayatlarını belkı kurtarırsın çunku dedıgın gıbı cok zor sartlarda kalıyorlar , dedıklerının hepsıne katılıyorum ama onu kurtarabılırsın umıdıyle sana yaklasıyorlar , yada benım kız gıbı para almasalar bıle gunluk yemesı ıcmesını bedavaya getırmeye calısıyorlar , yanı emın olun sızın dusundugunuzden 10 kat daha derın dusunuyorlar kendılerını

  • Ben iş parada bitmiyor demedim dostum.Ben diyorum ki bu mantıkla yıllardır Türkiye’de çevrende hiç mi kadın yada erkek evlenip kurtulma ümidi ile çeşitli avrupa ülkelerine gitmedi ? Yani bu mantık ve hayal sadece Tayland kızları için geçerli degil dünyanın her yerinde var.Ben turizmin içinde oldugum için çok fazla şey gördüm,yaşadım tecrübe ettim o yüzden sürekli bu tayland kızları paranızın peşinde mantıgı dogru degil dünyanın her yerinde bu iş böyle adı üzerinde gece hayatına takılıyorsun tabi ki para peşinde..Ukrayna’da aynı Rusya’da aynı Malezya,Endonezya,Filipin sayabilirim daha fazlasını ama anlaşıldıgımı düşünüyorum.Saglıcakla.

 11. bu arada 550 baht yazmışım yada altın yazılmış alyansa tekrardan okuyunca gördüm 5500 olucak o önemsiz ama düzeltmek isdedim

 12. ayrıca baya bi arkadaşı doluduruyor bunu oyuzden ole davranıyor demısım ,bunu daha sonra anladım arkadaslarının doldurusundan daha cok sankı arkadasları doldurmus gıbı kendı dusuncelerını bana soluyordu arkadas doldurması fılan yokmus yanı okadar kendı dusunlerını ole yansıtıyordu bana

 13. Burak _ soylediginin her noktasina katiliyorum en azindan tay kizlari aldiginin 10 kat fazlasini veriyor bize ,turk kizlari taylarin 10 da biri bile etmez bu konuda diger ulkenin kizlarida ayni sekilde buna burda kimsenin itirazi olmaz ama pattaya hakkinda pattaya kizlari hakkinda konusdugumuz icin kiyaslama yapmadan direk pattaya kizlari hakkinda konusuyoruz , yoksa soylediginin her kelimesi dogru

 14. Beyler ben 1993ten beri pattayaya gidiyorum anlattıklarınızın içinde doğrularınızda var yanlışlarınızda ama size bir tüyo vereyim cüzdanınızın içini boşaltıp param kalmadı artık deyip kıza gösterin büyük bir çoğunluğu sizi olduğunuz yerde sap gibi bırakıp gidecektir onun için beni seviyor bana aşık ayaklarını geçin ha birde çok para istiyorlar diyorsunuz onları o hale Türklerle ruslar getirdi eskiden 400 baht verip 24 saat beraber olurdunuz şimdi 3000bahta sabah 9da gidiyor onun için fazla şımartmayın hepinize iyi günler.

 15. Bende 5 ay önce tek başına pattaya ilk defa gittim 7 gecede 1500$ harcayıp krallar gibi yaşadım teknoloji ve bu site sayesindeki çok güzel kızlarla tanıştım fakat bir kız bana çok güzel bir ders verdi… 19 yaşında bir kızla 3 gün takıldım sevgiliden öte çok iyi bir kızdı giderken çok ağladı beni şaşırttı. sonraki günlerimizde çok görüntülü telefon görüşmesi yaptık. kiramı ödeyemiyorum dedi para gönderdim. şu lazım dedi para gönderdi. facebook sayfasına fotoğraflarımı yükledi.. tabi zaman zaman türkçe ögrenip bana jest yapıyordu. megersem o türkçeyi pattayada tanıştıgı 50 yaşındaki türk bir dayıdan ögreniyormuş dayı buna türkiyeden 5000 tl gönderdi doğal olarak yeni sevgilisi artık oydu… bu bana çok büyük bir ders oldu şimdi mayıs sonu 15 gece gidiyorum artık daha dikkatli ve daha cimri olacagım…

 16. 1 ay pattayada kaldım.
  kıza para vermedim isteyecek dıye bekledım ıstemedı.
  giderken vereyın dedi parayı cıkarınca bi ton ağladı.
  kamerada 2 aydır görüşüyoruz paranın bahsi dahi açılmıyor.
  kızı işten cıkardılar parası kalmadı yıne benden 5 kurus istemedi.
  hergun tekrar ne zaman gelecegımı soruyor.
  sinsi kızlardan uzak durun

 17. Geçmiş olsun kardeşim,ama benimde fikrim açık olarak hepsi paranın peşinde, günlüğü 200 dolara willa kiraladım, gece hatunu aldım takıldık vs.. sonra görüşmedim sürekli arıyor sürekli arıyor neredesin ailemle seni tanıştırmak istiyorum diye, aradan 2-3 gün geçti ben farklı hatunlarla takılmaya devam ettim, ertesi Cuma günü yanında 2-3 tane farklı bayan arkadaşı ile willaya geldi gece saat 02.00 de, bu nasıl mantık anlamadım, sordum bunlar kim neden geldin vs… seni özledim dedi, içimden LAN BAK DALGANA dedim, hadi sen geldin bunları neden yanında getiriyorsun dediğimde o kızlar beni merak etmiş, LAN YÜRÜ… Belki başkası akıyor bu gece mübarek der kumarcı jargonuyla ama bana ters, düşünsenize abi herşeyi ayarladım şarap masaj hatun vs.. tam mevzuya dalacaksın o gece başka bir kızla kapıda 3 tane hatun, sanki kocam birde hesap soruyor bana, zar zor ikna ettim neyse gitti, bu sefer evdeki hatun söylenmeye başladı bunlar kim ne kadar çok kız arkaşın var vs.. diyerek gece yalan oldu,
  Phukette kaldığım zaman mesela 5 gün kaldım, Danimarkalı grup olarak tatile gelmiş olan bir hatunla tanıştım, gece içki havuz vs.. takıldık, kızla daha sonra 2-3 gün görüşemedim, o boşlukta başka bir thaili kızla 1.5 gün birlikte oldum, Daha sonra Danimarkalı hatunla Phukette gece kulubunde kızın arkadaş grubu vs.. içiyoruz takılıoyruz gece daha yeni başlıyor, fakat saat 12.30 gibi Thaili hatunu gördüm görmemezlikten geldim, o beni görmüş olacak ki yanımıza geldi nasıl bağırıyor hesap soruyor, sanki 6 çocukla evde bırakmışım gibi, yanımdaki arkadaşlar gülmekten öldüler benim halime, Danimarkalı hatun da yalan oldu, o gecen sonra, diyeceğim arkadaşlar DİLİNİ, DİNİNİ, KÜLTÜRÜNÜ, AİLE YAPISINI bilmediğin Hatunla ciddi ilişki evlilik ciddiyet vs.. olmaz kardeşim, git takıl takılabildiğin kadar, Türk kızları vs.. karşılaştırma yapılınca Türk kızlarında bu kadar genişlik ben görmedim ne yalan söyleyeyim, en küçük misal Villayi kiraladığım emlakçıda çalışan 23 yaşında bir kız, herşeyi hallettim villayı tuttum vs.. neden hemen hemen her gün arar nasılsın neler yapıyorsun diye, umarım anlaşılmışımdır, Tahir kardeşim sana geçmiş olsun

 18. belki yazıyı okudukdan sonra devamını merak edenler vardır diye yazıyorum , bu olaylar oldukdan sonra ustunde 3 4 hafda gectıkden sonra bana mesaj attı senı ozledım benı turkıyeye gotur orada senınle olmak ısdıyorum dıye , benımde bu aralarda antalyaya yerlesme gıbı bı secenegım var bende gayrı resmı tamam antalyada yasarız beraber dedım , ben ole dedıkden sonra butun gun telefonunu kapatıp zar zor ona ulasdıkdan sonra bana acıklama yapmıyorum ne ısdıyorsan dusun umrumda degıl dıyen kız en ufak bıseyde acıklama yapıp durmadan yapdıgı seylerın resmını gondermeye basladı , kavga edıcek gıbı olunca benı sakınlestırmeye calısıp sen bole yaparsan bız nasıl aıle olucaz demeye basladı , bunun bu degısımını gordukden sonra cok daha fazla sogudum ondan nasıl bırısı oludugu bılmesem olumlu yonde degısıcek dusuncelerım ama bu davranıslarının sırf onu ordan aldırmak baska bır hayata baslamak ısdedıgı ıcın yapdıgını bılıyorum

  • Kardeşim yazını ibretle ve senin adına üzüntüyle okudum.. Çünkü şu an da benim de başımda seninki kadar olmasada bir Tai’li kızla aynı durum var.. Phuket’te tanışıp eğlendiğimiz ve yaklaşık 2 haftadır yazıştığımız bir kız var.. Ayrıca ikimizde ingilizceyi çok iyi bilmiyoruz ama nir şekilde anlaşmaya çalışıyoruz.. İlgi ve alakaları gözümüzü o kadar boyuyo ki kötü yanlarını jiç görmüyoruz.. Yazını ve yorumları okuyunca daha dikkatli olmaya karar verdim.. Artık şansıma..

 19. Bugun itibariyle arkadasının arkadasının facebookunda videolarında yakaladım thai restaurantında çalısıyorum diyen kız gayet seksi kıyafetle yarı cıplak dıger kızlarla gece klubunde bagıra bagıra eglenıyorlar ,diğer vıdeodada en yakın 2 arkadası erkeklerle sarmas dolas zaten 2 ay sonra kendıne ıphone altın kolya altın bıleklık alınca anlamıstım buda kanıt oldu , arkadaslar yazımı okuduysanız içimde hep bı umut vardı kac ay ugrasdım ama sonunda ne oldugunu gordunuz yenı gıdıcek arkadaslar işinizi gorup devam edın kımseye deger vermeyın benım basıma salaklıgımda deger verdım en yanlıs ulkede en yanlıs yerde verılmemesı gereken bırıne verdım sız vermeyın , keyfınıze bakın

 20. Sevgili Taho ;

  İlişki yaşadığınız bayan yada bayanların ne yaptıklarını bildiğiniz için buna razı olur yada olmazsınız. Belli bir noktadan sonra birliktelik duygusallığa dönüştüğünde insanlar bazı gerçekleri görmez yada görmek istemez. Ama bu işin başındayken bildiğin gerçekleri değiştirmez. En güzeli eğlenmesini bilmek ve kendini kaptırmamak ve de kabullenip herkese yaptığıyla saygı duymak

  • evet dogru soluyorsunuz en basından berı bılıyodum sadece gormezden gelıp kendımı avutuyordum ama gozum ıcıne bakıp bukadar yalan soleyıp bıde ustune vıdeoyla kanıt bulunca gorunce yapdıgı soledıgı yalanları ınsanın zoruna gıdıyor

   • son sölediğinize katılmıyorum gözünün içine bakıp yalan söleyen birisine saygı duyulmaz , takma isim kullanıyorum ismimin belli olmasını istemediğim için fakat siz açıkca sölediniz ismimi teşekkürler bunun için ayrıca

 21. hikayeyi silme yerini bulamadım gerekli yorumları arkadaşlardan aldım , hıkayeyı bıkac yere yazdıgım ıcın hangı kullanıcı adıyla yazdıgım farkında degılım , ısmımın gorunmesını ısdemedıgımden dolayı hıkayeyı sılmeme yardımcı olursanız sevırım

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*