Phuket Gece Hayatı

Phuket gece hayatını bilen bilir. Tayland’ın önemli turizm ve tatil bölgelerinden biridir. Phuket gece hayatı, doğal güzellikleri, eğlence hayatı, adalar turu ve denizi  için Tayland tatili için seçilecek yerlerin başında gelmektedir.

Daha önce 3 kez Tayland tatili yaptım. Bu tatillerim esnasında Bangkok, Pattaya ve Phuket’te bulundum. Tayland’a ilk kez 2011 yılında bayram tatili döneminde satın aldığım 6 gece 7 günlük tur ile gittim. Tayland turumuz 2 gece Bangkok, 2 gece Phuket ve 2 gece Pattaya konaklamalıydı. Tayland Paket turunu 1050 dolara almıştım.

Phuket bar kızları

İlk Tayland gezimden fazla zevk alamasam da bu hoşnutsuzluğum tur acentesi kaynaklıydı. Uçakta ve bekleme süresinde konuştuğum diğer tur katılımcılarından farklı farklı fiyatlar duymam yediğim ilk goldü.

Bangkok 2 gece konaklamalı dedikleri de bir gece Tayland’a geldiğimizde ve 2. Gecede Phuket dönüşü gerçekleşti. Bangkok Turu ise 1. Gelişimizde 2-3 saatlik Bangkok gece pazarına götürülüp geri otele getirildik. Ertesi günü ise 4 tapınağı dolaştırarak Phukete hareket ettik.

Phuket ve Pattaya’ya da gittik. Phuket ve Pattaya’da da yaşadıklarımız ayni ölçüde berbattı. Çoğu aktiviteye münferit olarak katılmamız gerekti. Bizleri tur adı altında 2-3 tapınak ve etrafı dolaştırıp bırakıyorlardı. Belirttiğim gibi ilk Tayland tatilimin berbat olması Tayland kaynaklı değildi. Aksi gibi Phuket’de, Bangkok’ta ve Pattaya’da az da olsa görüp beğendiklerim ile görüp de yapamadıklarım ilgimi çekmişti. Tayland’da ki izlenimim güzel bir ülke tatil için ideal özellikle gece hayatı sevenler için bulunulmaz bir nimet.

Türkiye’ye döndükten sonra detaylı bir araştırma yaparak tekrar Tayland’a gittim. Tayland Tatilim sırasında yıllık iznimden kalan günleri hafta sonu ile birleştirerek 4 gece Bangkok ve 3 gece Pattaya şeklinde planladım. Hiçbir tura ve acenteye bağımlı kalmaksızın kendi başıma Tayland gezisine çıktım. Tayland uçak biletimi THY’nın aktarmasız uçuşlarından alıp 2. Tayland tatilimi gerçekleştirdim. Bangkok’ta gündüzleri Tapınakları, tarihi yerleri ve çarşıları gezdim. Bangkok’ta geceleri ise Nana Plazaya, Soi Cowboya kısacası bilindik ve tanınmış Bangkok gece hayatının canlı bölgelerindeki barlarda eğlenerek ve gece hayatının yasak şaraplarından içtim.

3 gecelik Pattaya tatilim zarfında ise gündüzleri dolaşarak geceleri ise Pattaya gece hayatının en hareketli bölgelerini gezerek geçirdim.

Phuket geceleri

Tayland’a yaptığım 2. Turumda Phuket’e yer vermemiştim. 2012 yılında tekrar yıllık izinlerim ile iki hafta sonunu birleştirerek 10 gecelik Tayland tatili planımı yürürlüğe koydum. 3. Tayland tatilim de ilk 3 gece Bangkok’ta kalacak, Bangkok’tan sonra Pattaya’ya geçerek 2 gece de orada kalıp Phuket’e geçecektim.

Tayland’a 3. Seferim sırasında Bangkok ayağından sonra gittiğim Pattaya’da ki konaklamamı bazı sebeplerden dolayı uzatarak tatilimin kalan süresi boyunca Pattaya’da kaldım.

Tayland’a gidip Phuket’i yine ziyaret edememiştim. Bir sonraki sene kesin giderim diyordum. Derler ya evdeki hesap çarşıya uymaz diye bende o şekilde 2013 Mart ayında kız kardeşimin düğünü gerçekleşti. Düğün masrafları, ev düzülmesi masraflar derken tüm aile taksitlerin içinde yüzmeye başladık. 2013 yılını boşa geçirip taksitleri ödemeye odaklandım 2014 yılının başlarında rahatladığımızı sandığımız esnada kız kardeşimin hem sevindirici hem de üzücü hamilelik haberi aldık.

İlk kız kardeşimin mutlu hamilelik haberi ile sevince boğulmuştuk. Ailemize yeni bir üye daha katılıyordu. Bende dayı oluyordum. Kız yeğenim olursa ne iyi olur diye hayaller kurup 4. Tayland tatilimin planlarını yaparak günlerimi geçirirken üzücü haberi alıyoruz. Kız kardeşimin hamileliği sorunlu, bebekler için kritik bir durum olduğunu öğrenip, tüm ailece yıkılıyoruz.

Eniştemin ailesi, ailem ve ben tekrardan borcun altına girerek, altın araba ne varsa satarak kız kardeşimi yurt dışına yolluyoruz. Sıkıntılı geçen günlerin ardından korktuğumuz olayları yaşamadan kız kardeşimin üçüzleri hayata gözlerini açıyor. Tüm aile de bir sevinç ki sormayınız. Böylelikle tüm aile borçları ödeyebilmek için seferber oluyor.

Phuket

Benimde artık Tayland’a tatil için gitmem hayal oluyor. Borçları ancak 2016 senesine kapatabilirdik. Günlerimi işe giderek ve Tayland hakkında yazıları okuyarak geçirmeye başladım. Mutluluğu yeğenlerimi severek buluyordum. Kızlardan birine benim adım olan Doğa adını koymuşlardı. Görseniz sanki adaş olduğumuzu biliyormuşçasına beni görünce hareketleniyor ağlıyor ta ki kucağıma alana kadar. Yeğenlerimi ziyaret etme dışında herhangi bir sosyal hayatım ya da gece hayatım da yoktu.

Eniştem bendeki durumu fark ederek onlarda kaldığım sıralarda internet geçmişime bakarak Tayland’ı araştırdığımı fark ederek benden habersiz, babam ve kendi babası ile konuşmuş. Ardından aile içinde benim için para toplamaya başlamış. Zaten tüm aile kıt kanaat geçiniyordu haberim olsa ilk baştan ret ederdim.

Eniştem, babam, eniştemin babası ve eniştemin amcası 3-4 ay içinde 3000 dolar para toplayıp biriktirerek konuyu aileye de anlatarak, bana parayı tatil yapmam için veriyorlar. İlk tepkim kabul etmiyorum oldu. Ailem ve eniştemin yoğun şekilde baskıları sonucunda kabul ederek Tekrar Tayland tatili planları yapmaya başladım. Bu seferki tatilimde bütçem sınırlı olduğu için ince eleyip sık dokuyordum. Araştırmalarımı yaptığım esnada aktarmalı 418 dolara uçak biletini bulmam ile Tayland ucuz uçak bileti kısmını tamamladım. Haziran ayı içerisinde bakındığım Bangkok ucuz uçak biletleri içinde hem tarihleri hem de fiyatı bakımından benim için en ideali idi.

Tayland gece hayatı

Şayet ilk Pattaya’ya gidersem yine Phuket’e gidemem düşüncesi ile Tayland Uçak biletinin ardından Tayland’a varışımın ertesi gününe Bangkok Phuket için 48 dolara uçak biletim için rezervasyon yaptırıp hazırlıklarıma başladım. İşyerimden cuma günü de dahil olmak kaydı ile 12 günlük yıllık iznim ile mazeret iznimi alarak hazırlıklarımı tamamladım.

Yolculuğum 16 saate yakın sürüp iki yıldan uzun süre uzak kaldığım Tayland Bangkok’a ulaşmıştım. Phuket’e ertesi günü gideceğim ve boşuna taksi vs masrafından kaçınmayı düşündüğümden gelmeden önce hava alanının yanındaki otelleri incelemiştim. Hava alanında iken 100 dolar bozdurup uygun fiyatlı internet destekli bir hat aldım. Yürüyerek hava alanından çıkıp civardaki otelleri incelemeye başladım. Dolaşıp otel bakınırken listemde olmayan bir apart otel buluverdim. Sanırım araştırdığım sıralarda ki tarihlerde odaları olmadığı için görememiştim. Ana caddede yürürken yolun az içerisinde boş arazinden sonra yemyeşil bir bina gözüme çarpıyor ve baktığımda odalarının da iyi ve uygun fiyatlı olduğunu görerek arayışıma son veriyorum. (Yeşil en çok sevdiğim renktir)

Golden Nest Service Apartment olan bu apart otelde bir geceliğine 600 baht ödeyerek yerleşiyorum. Odaları sade ve benim için yeterli. Amacım geceyi en ucuza kapatabilmek. Odaya yerleşerek dışarı yemek yemeye çıkıyorum. Ana caddeye geldiğimde sorarak bulurum hesabı yapmıştım. Yol kenarındaki orta yaşlarda bir Taylandlı adam ile işaret dili ile anlaşarak gösterdiği yönde yürümeye ve bakınmaya başladım. Karanlık da iyice çökmüştü. Bir süre yürüdükten sonra adamın dediği ve kullandığı zone isimli tabelayı gördüğümde içeri girdim. Mekanın adı The Zone Pub & Restaurant dı. Restoranın yan tarafına bakan dışarıdaki masalardan birine geçip yemeğimi söyledim. Mekan hem bar hem restorandı. Yemeğin ardından soğuk bir bira söyleyerek atmosfere ayak uydurarak eğlenceme başladım.

Taylandlı kız Jenny

Gerçekte yemeğimi yedikten sonra otele dönmek gibi bir planım yoktu bölgedeki birkaç bara uğrardım diye hesaplamıştım. Ama buradaki garson kızlar ve çalışanlar ateş parçası idiler. Hele de masama bakan Jenny bir başka idi. Adını unutamam ve bana yaşattığı o güzel geceleri. 😀

Jenny ile iş çıkışı buluşmak için anlaşarak gecenin bitimine kadar barda zaman geçirdim. İş çıkışı Jenny ile odaya çıkıp sabahladım. Bara sadece yemek ve içmiş olduğum 3 biranın parası olan 500 kusur bahtı ödedim. Sabah kalkıp geceden 1000 bahta anlaştığımız ücretini vererek Jenny’i yolcu edip odayı boşaltarak hava alanına yürüyerek gittim.

Uçakta kalkışı beklerken yan sırada oturan ve Türkçe konuşan iki genç ile tanıştım. İsimleri Doğan ve Osman olan bu iki genç öğrenci idiler. Onlar ile sohbet ederken arkalarındaki yabancı yer değişelim diye teklifte bulununca yerimi değiştirdim. Yol boyunca sohbet ederek kaynaştığım bu iki genç bana hangi otelde kalacaksın akşamı buluşur dolaşırız diye teklifinde bulundular. İşin gerçeği otelimi Phuket’e gittiğimde bulurum diye cevapladım. Onlarda bizim otelde ve ya yakınında sana yer bakarız diye yanıtladılar.

Osman ve Doğan Üniversitede öğrenci idiler. Aslında 6 seneden beri öğrenciymişler. Her sene 2 kez Tayland’a özellikle de Phuket’e gelip 3 haftalık bir tatil yapıyorlarmış. Onlar kendilerinden bende kendimden bahsedip sohbet ederek son yaşadığım ve neden 2 seneden fazla Tayland’a gelmediğimden bahsettim. Konu konuyu açınca bana uçak biletine para mı verdin dediğin gibi dünya kadar para ödemişseniz dünya kadar uçuş mili kazanırsın onları kullansaydın ya dediğinde aklıma gelmediğini ayni zamanda kartımda o özellik var mı bilmediğimi söyledim. Onlarda bana kendilerinin uçak biletine para vermediklerini kendi kredi kartlarından bedavaya getirdiklerini söyledi. Kısaca açıklayacak olursam ailelerinin tüm nakit akışları o kredi kartından döndüğü için tüm millsler de o kartta toplanıyormuş. Okul dışında da Barmenlik yaparak ve para biriktirerek ailelerinden para almadan ucuz yollu Tayland’a gelip eğlenerek geri dönüyorlarmış.

Phuket Patong

Şu lafını da yazamadan geçemeyeceğim. Türkiye’de dışarı çıktığımızda diğer arkadaşlarımız gibi 4-5 şişe bir yerine 1 şişe bira içiyoruz. Türkiye’de barlarda diskolarda aldığın bir bardak bira ile Tayland’da 4 şişe bilemedin 3 şişe bira içebileceğimizi hesaplayarak hareket ediyoruz. Dışarda mümkün olduğunca yemek yemeyip kendi yemeğimizi evde yiyerek dışarı çıkıyoruz. Böylece aldığımız para da elimizde kalıyor. Gençler işi çözmüşler ya helal olsun artık.

Bu konuşmalar ile Phuket’e varıyoruz.Sonunda defalarca ertelettiğim Phuket tatilim başlıyordu. Hava alanı çıkışı taksilere bakındığı mı gördüklerinde bekle bir kişi daha bulursak taksi tutarız diyorlar çok geçmeden uzun saçlı bir yabancı ile de konuşup ortaklaşa taksi ile Phuket Patong sahil yoluna hareket ettik. Bizler girişten az ilerde inerek, önceden anlaştığımız 150 şer bahtı yabancı gence verip yürümeye başladık.

Gençlerin kaldığı otel olan Phuket Grand Orchid İnn’e gelmeden yol üstündeki bir dövizciden de 300 dolar bozdurarak otele giriyoruz. Otel basit gösterişsiz bizdeki pansiyonlar gibi sadece ismi otel havası veriyor. İçeride Osman ile Doğan ek oda talep ediyorlar. Hep birlikte odaları görmeye çıkıyoruz. İlk pembeli menekşeli bir oda görüyorum ardından ise yeşilli olan bir odayı görüp beğeniyorum. Bu oda da sade ve gösterişsizdi. Ama ben beğenmiştim, benim için gayet güzel ve yeterli bir odaydı. Önemli olan fiyatıydı tabi.

Phuket adalar turu

Osman beğendiysen aşağıda pazarlığa başla diyor. Osman’ın dediği gibi aşağıda ilk 800 baht diyorlar yok ben uzun kalacağım yap bir babalık falan derken 700 sonra 600, 550 derken en son fiyat 500 baht da sabitleniyor. Osman yine yanımda odayı veya oteli değiştirmeyi düşünmüyorsan kalacağın günleri şimdi peşin öde ve odayı tut diyor. Dediği gibi yapıp 5 geceliğine odayı tutup 2500 bahtı ödüyorum. Osman ile odaya çıkarken Osman yavaşla diyor. Baktığımda Doğan adam ile hararetli bir şekilde konuşup tartışıyor. Az beklediğimizde bakıyorum görevli gizliden Doğan’a bir şeyler vermiş, görmezden gelerek sesimi çıkarmayıp yürüyorum. Yanımıza gelen Doğan bana ‘’usta al bakalım’ diyerek para uzatıyor. Bu ne falan derken açıklıyorlar. ‘’Otele müşteri getirme komisyonu usta” diyor. ‘’Biz her gelişimiz de burada kalıyoruz yerimizi de telefonla ayırtıyoruz. Bazen uçakta yolda Türk veya yabancı bulduğumuzda da otele getirip komisyonumuzu da alıyoruz. Senin durumunu öğrenmesek vermezdik haberin olsun usta’’ diyor. Verdiği paraya bakıyorum 450 baht almış komisyon olarak. Osman da sinirlenerek biz otelden adam da bizden tırtıklıyor burada diyor. 50 baht da otelci almış. Doğan ‘’çok para değil be usta bir gecelik navaleyi ile içkiyi karşılar daha ne olsun bu geceyi bedavaya getirdik işte’’ diyor.

Gençler Phuket’e gide gele iyice kaşarlanmış Phuket eğlence hayatının ortamlarının kurdu olmuş anlayacağımız. Tayland’da Phuket’de işler nasıl yürüyor iyice çözmüşler.

Phuket barları

Odalara çekilip yerleştikten bir saat sonra doğan kapıyı çalarak planın var mı yoksa gel beraber takılıp Phuket turu yapalım diye teklifte bulununca kabul edip birlikte dışarı çıktık. İlk olarak Phuket Patong sahil yolunda dolaşarak vakit öldürdükten sonra havanın kararması ile ucuza döner alıp yiyerek karnımızı doyurduk. Yürürken Osman ”Abi alkol durumun ne” diye soruyor. Anlamadığım için tekrar açıklayarak soruyor. ”İçki çok içer misin yoksa birkaç bira yeterlimi olur” dediğinde 2-3 şişe bira yeter de artar diyorum. Hemen ardından markete girerek 3 şişe bira alıp geliyor. Sahilde yol kenarında oturup biralarımızı içip ikinci şişelere geçiyoruz. Doğan ise ”usta sana en güzel ve en ucuz gece nasıl yaşanır göstereceğiz. Phuket gece hayatına adını yazacaksın merak etme” diye espriler yapıyordu. İkinci şişeyi devirdikten sonra dolaşmaya devam edip Phuket Bangala Road a giriyoruz.

Yol boyunca yürüyüp geri dönerek dolaşmaya devam edip bir barda soluğu alıyoruz. Oturduğumuz masanın arkasında 4 yabancı bayanın oturduğu masa var. Benim sırtım dönük olduğundan göremiyorum tabi. Yüzüm caddeye baktığı için caddeden geçenleri seyrediyorum. Bu sırada nasıl oldu nasıl yaptılar bilmiyorum. İlk Doğan masadan kalkıp arkadaki bayanların yanına oturuyor ardından ise Osman geçiyor. Bir bakmışım masada yalnız başıma oturuyorum. Dönüp baktığımda Osman gelsene diye işaret çakıyor. Biramı da alıp Bayanların masasına geçiyorum. Bendeki İngilizce orta düzeyde, sohbete başlayıp yarım saat sonra bardan ayrılarak Phuket Hollywood Diskoya hep birlikte geçiyoruz.

Disco da kadınlar masaya şişe çağırıp bizlere ikramda bulunuyorlardı. Osman da kulağıma eğilip ”abi Doğan’ın yanındakini Doğan kesinleştirdi Sende karar ver ki üçe üç kalabilelim’’ dedi. Osman’a NE oluyoruz ki dediğimde bana ”abi merak etme hem eğlence hem de gecemize renk katıyoruz. Merak etme Taylandlı kızda alırız daha sonra sen eğlenmene bak’’ diye cevap verdi. Bende Bayanları iyice süzdükten sonra Osman’a zenci dışındaki ikisinin de albenisi var zenciyi karıştırma dedim. O zaman Zenci benim diye yanıtlayarak iki kadından bana ilgi duyana yanaşıp samimiyeti ilerlettim.

Phuket tatili

Samimi olduğum Bayan İngiliz ve 36 yaşındaydı. Yaşına göre çoğu genç kızı cebinden çıkarırdı. İsmi Samantha idi. Yüzü de hatırı sayılır güzellikteydi. Zenci ise koca kıçlı ama yüzü güzeldi. Doğanın aldığı ise minyon tipli ve gurubun en genç ve en güzel kişisiydi. 4. olan ise de güzeldi ama biz 3 kişi olduğumuzdan o boşta kalmıştı. Gecenin ilerleyen saatlerinde Phuket gece hayatına veda ederek Bayanlar ile otele geçtik. O gece tahmin edemediğim bir gece yaşadım.  Bayana değer değmez çığlık basıyordu. Hatta sabah konusu bile oldu sabah kahvaltı sırasında çok gürültü yapıyorsunuz diye. 😀 Bende sinek ısırsa tahrik oluyor ben ne yapayım diye yanıtlıyordum.

Kahvaltıyı dışarıda yapıp, Osman’ın geceden ayarladığı ada turu için tekne bakmaya başladık. Ne turizm acentesi ne bir şey bizimkiler tanıyormuş zaten tekne sahibini. Adam ile buluşup ilk 2 adayı gördükten sonra bizleri Phi Phi adasına bırakıp geri döndü. Hep birlikte adada bulunan bungalovlardan bir geceliğine tutup geceyi adada geçirdik. Ertesi günü ayni kayıkçı bizleri alıp başka bir iki adayı dolaştırdıktan sonra Phuket’e geri dönüyoruz. Otellerimize dönüp dinlendikten sonra gençler ile buluştuğumda sıkıldım ben diyorum. Açıkçası Tayland’a İngiliz manita yapmaya gelmemiştim. Bunu da açık bir dille anlattım. Siz gidin benim için hasta oldu bilemedin Bangkok’a geri döndü deyin diye söylendiğim de. Doğan ‘’merak etme usta zaten bu akşam Bangkok’a geri dönüyorlar. Onları yollatır keyfimize kaldığımız yerden devam ederiz. Bizleri gece yemeğe davet ettiler otellerine gidip karnımızı doyuralım sonrasına bakarız’’ diye cevap verince bende oluruna bıraktım.

Phuket turu

Hep birlikte bayanlar ile kaldıkları otelin önünde buluşup, Otellerinin karşısında bulunan Pan Yaah restorana geçtik. O güne kadar yediğim en güzel ıstakoz ve balığı bu restoranda yedim. Güzel bir deniz mahsulleri ziyafeti çektikten sonra topluca Phuket Bangala Road a gelerek Phuket Tiger Diskoya girdik. Bayanlar ile masa ayarlayıp içki söyleyeceğimizde bir baktım Doğan viski, Osman tekila söylemiş Osman çaktırmadan ”abi sende vodka söyle” diyor. Dediğini yapıp söyledim. İçkiler gelip sohbete başladık şişeler bitmeden bayanlar birer şişe daha söyleyip ayağa kalktılar. Ayrılık vakitleri gelmişti. Yanımızdaki güvenlik görevlisine işaret ederek geliyoruz diyen Doğan ile dışarı çıkıp taksi ile bayanları yollattık. Sonra içeri geçip masaya oturduk. Osman bana ”abi 100 baht ver’’ dediğinde verdim. Doğan ve Osman’da 100 baht koyup güvenlik görevlisine verip garson istediler. Gelen garsona Yarım şişeden fazla olan viski dışındaki içecekleri almalarını söyledi. İsimlerimizi not alıp içkileri geri götürdüler.

İçip sohbete başladık. Osman ve Doğan kendi aralarında konuşuyorlardı. İsterseniz olduğu gibi aktarayım.

Doğan: Ohh be içim kurudu bu gecede ayni karıyla beraber olsam dayanamazdım.

Osman: İyi oldu hep zenciye denk gelmek istedim. Seninki nasıldı abi iyi miydi bari? (bana soruyor)

Ben: Gayet iyi geçti ama Tayland’a gelip de Phuket’te Taylandlı kız götürmesem içim yanardı.

Osman: Neyse yeşillik oldu be abi. Türkiye’de bu hatunlar olsa alayı çökerdi bunlara bizde bulduk beğenmiyoruz.

Doğan: Bak usta iki gece karıyı götürüp üstüne de bedava yiyip içtik başka ne istersin ki. Bir de bu geceki içkiler ile 3-4 günlük içeceğimizi temin ettik az mı?

Osman: onu geç de ne kadar para çıkardın onu söyle istersen.(gülerek soruyordu)

Doğan: Tekne sahibi sonraki seferini ücretsiz yapacak para vermedi. Taksici ise zaten bizden para almıyor ki komisyon isteyelim. Adadaki Otelden de sadece 1500 baht koparabildim hepsi o kadar karılardan para mı isteyecektim?

Tayland turu

Ben: Ne parası gençler?

Doğan: Usta komisyon tarzı paralar yolumuzu buluyoruz işte. Bedava yiyip içip karılara da vurduk.

Ben: Yapma yaa

Osman: Abi bu daha ne ki Kadir var birde o geldiğinde para bile artırıp geri dönüyor Türkiye’ye.

Doğan: Kadir de iğrenç nenem yaşındaki karılara vurup para alıyor. Kadirin işi bu zaten birde üstüne paramı versin yavşak.

Ben: alla allah

Doğan: Evet usta ama Kadirin götürdüğü karıları görsen iğrenirsin hepsi girecek mezar arayanlar.

Osman: Boş verin biz eğlencemize bakalım artık Karşıdaki Taylandlı çıtırlar nasıl davet edelim mi?

Doğan: Acelen ne be oğlum, daha erken bakınalım biraz. Usta sen ne diyorsun. Bu Avrupalı karılar tek başlarına ne diye geliyor sanıyorsun Tayland’a çoğu vuruşa geliyor. Eşek gibi çalışıp bir hafta tatil yapıp tatmin olmaya geliyorlar. Sadece tatil olsa erkek arkadaşları da gelirdi. Çoğu kocasını bile almadan sırf vuruşa geliyor.

Osman: Geçen sene aldıklarımızı hatırlıyor musun onlar nişanlıydı döndüğünde evleneceklerdi üstelik. Abi Avrupalıların çivisi çıkmış sana deyim

Konuşmalar üç aşağı beş yukarı bu şekildeydi. Dedikleri gibi de Bayanlar ile beraberken tüm hesapları onlara ödetmişlerdi.

Phuket gezisi

O gece bize pas atan kızlardan almadık hepsi 3-4 bin bahttan bahsediyordu. Disco da eğlenip otele tek döndük. Phuket’te 3. Gecemi yalnız geçirmiştim. Tatil planımı yaparken bir gece dolu bir gece boş geçireceğim diye hesap yapmıştım.

Ertesi günü öğlene doğru kalkıp dışarıda kahvaltı ettik. Adadaki başka bir plaja gidip yüzdük ve Otele geri döndük. O gece Phuket’in arka kesimlerinde Bangalaya uzak yerlerdeki barları gezip dolaşarak orada beğendiğimiz Taylandlı kızları alıp Bangaladaki Tiger diskoya geri döndük. Kızlar ile 1700 baht a anlaşmıştık. O gece Tiger diskoda eğlenerek geceyi Taylandlı kızlar ile geçirdik. Ertesi günü Ayni şekilde Patong sahil yolunda dolaşıp gezdik. Bana değişik aktivite ister misin diye sorduklarında gerek yok gezip dolaşalım yeter dedim. Sahilde Doğanın yanaşması ile 1200 bahta kızları aldık. Akşam ve gece Bangala Road da takılıp son durak olarak da Tiger disco ya gittik. Bu sefer aldığım kız çekingen bir tipti. Yüzü ve vücudu güzel olmasına rağmen ısınamamıştım. Orta derece bir gece geçirdim.

Ertesi günü oteli bir gece daha uzatıp Bangkok’a dönüş işlerimi hallettim o gece sadece dolaşıp gezerek vakit öldürdük. Doğan ve Osman yine iki yabancı ayarlamışlardı. Son gece mi de boş geçirip ertesi günü Bangkok’a geri döndüm. Kalan iki gecemde ise yine Nest Service Apartment e yerleştim. İlk gece The Zone Pub & Restaurant da akşam yemeğini yedikten sonra Jenny ile anlaşarak iş çıkışı buluştuk.

Tayland tatili

Ertesi sabah Jenny beni o bölgede dolaştırdı gecesi ise izin almıştı. Beni bölgedeki gece pazarına götürüp gezdirdi. Ardından Pazardaki satıcılardan yemek yedikten sonra ikişer bira alıp otele döndük.

Benimde son günüm gelmişti. Öğlen olmadan odayı boşaltıp bavullarımı emanete bırakıp tek başıma dolaşıp gezdim. Akşama doğru tekrar The Zone a gidip oturdum uçak vaktim gelene kadar son anlarımın tadını çıkarıp yürüyerek otelden bavullarımı alıp hava alanına dönüp işlemlerime başladım.

Tayland tatilimi bitirip geri döndüğümde cebimde 1900 dolar ve 2000 bahta yakın para vardı. Ulaşım uçak için 500 dolara yakın bir para harcayıp Tayland’a cebimde 2500 dolar ile gitmiştim. Tüm Tayland tatilim boyunca 600 dolardan az para harcamıştım. Otelleri hesaplı ayarlayarak ve gençlerinde yardımı ile bedava denebilecek bir Tayland Phuket tatili yapıp geri döndüm. Döner dönmez Kredi kartımın mils işlemini halledip. Seneye tekrardan bu tarzda ucuza bir tatil yapmayı planlıyorum.

 

Phuket Gece Hayatı adlı yazıyı yazan Sn. Tayland Fatihi ‘ne tüm asyarehberi ekibi ve müdavimleri adına teşekkür ederiz.

 

 

Toplam 3 Yorum Var

  1. Yazını bir solukta okuyuverdim. Gerçekten gezip görmek okumaktan daha iyi belirttiğin gibi idareli harcama yaparsan ve uçuş puanları ile biletini karşılarsan thailandda bir değil iki sefer yaparsın hocam. yazında sözünü ettiğin gençler işi çözmüş de yaptıkları ne kadar doğru o ayrı konu.
    bence fazla para harcamadan da tatil yapılabilinir. en pahalı gider uçak biletidir ona da çözüm bulunduğu zaman rahatlıkla güzel bir tatil yapabilirsiniz. bunun en güzel örneğinide sizin verdiğinizi düşünüyorum hocam. yazınız için teşekkürler. yazınız sayesinde cesaret bulup bende şansımı deneyeceğim.

  2. Tayland Fatihi ben şahsen Phuket’i beğenmedim kardeş. Geçtiğimiz eylül ayında 8 günlüğüne Tayland’a gittiğimde Phuketi de görüp tanıyayım diye gittim. inan 1 gün zor dayanabildim gerisin geriye Bangkok’a döndüp Pattaya’ya geçtim. Gerçi tüm tatilim berbat geçti o ayrı konu ama Phuket’te iken sel olayı yoktu. Yinede yazını beğenerek okudum.

  3. Sn Tayland Fatihi. Öncelikle şunu söyleyeyim. Aslında ekonomik bir tatilde nasıl yapılırın örneğini vermişsin. Doğrudur harcamanın sınırı yok. Eğlence mekanlarında parada saçabilirsin yada dediğin yolda ekonomik bir şekildede davranabilirsin. Bende phukette bulundum. Bangla road her ne kadar bir pattaya olamasa da canlı bir yer. Özellikle hollywood ve tiger disco iyiydi tabiki hollywood favorim. Ayrıca yüzmeyi seven insanlar için phukette bulunan adalar pahabiçilemez. Katıldığım turda gördüğüm phi phi adası muhteşemdi. Öyle bembeyaz incecik bir kumu öyle berrak bir suyu hiçbir yerde görmedim. Ben memnun kalmıştım. Öyle denildiği üzere pahalı bir yerde değil. Çok cazip konaklama olanakları var.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*