Tayland Pattaya Maceram

Tayland Pattaya maceram da ilk olarak kendimden söz edeyim. Tayland Pattaya’ya 3 kez gittim. Pattaya gece hayatı ile tanışmam 2011 yılında idi. Pattaya’ya ilk gidişimin ardından Pattaya gezisi benim için vazgeçilmez olmuştur. İlk gidişimden sonra her yıl gitmeye başladım. Şimdi ise 2015 mayısını iple çekiyorum. Sizlere ikinci gidişimdeki Pattaya anılarımı anlatacağım.

İlk Pattaya tatilimin ardından hayatımda bir boşluk oluşmuştu dersem yalan olmaz. Pattaya gecelerini Pattaya kızlarını düşünmediğim bir an bile yoktu. Dayanamayıp ikinci Pattaya gezisi için biletimi alıp hazırlıklara başlamıştım bile. Hazırlıklarımı tamamlayıp gideceğim günü iple çekmeye başladım.

Sonunda Uçakta Tayland’a doğru gidiyordum. Aklımda Tayland gece hayatı ve daha önce yaşadıklarım ile Beraber olduğum birbirinden güzel Taylandlı bayanlar vardı. Uçağımız Tayland Bangkok’a öğle vakti iniş yaptı. Gümrük işlemlerimi yapıp valizimi alıp hava alanından çıktım. Türkiye’de iken çoğu arkadaşım Bangkok’ta neden konaklamıyorsun, gitmişken tecrübe edersin demişlerdi. Planımı 2 gece Bangkok yapmama rağmen, Bangkok’ta kalmayıp. Pattaya otobüslerinin kalktığı yere doğru yola koyuldum. Taksiye vereceğim para ile yeyip içerdim. İşten 12 günlük izin almıştım. Sağ olsun doktor arkadaşım bana 4 günlük hastane raporu hazırlayacaktı döndüğümde. Böylece 15 gün boyunca Pattaya’nın tadına varıp gece hayatına dalıp çılgınlar gibi eğlenecektim.

Pattaya Central Festival
Pattaya Central Festival

Nihayetinde Pattaya’daydım. Otel arayışına girdim. Sonunda AA Otel’de deniz manzaralı ve oldukça uygun fiyata odamı tuttum. Otel Beach Roada bakıyordu Walking Streete ve diğer yerlere merkezi konumda idi. Bina olarak eski ve az döküntü gibi duruyordu. Sonuçta oteli satın almıyordum. Benim için merkezi olması, ziyaretçi sorunu olmaması klimalı ve kasası olması yeterli idi. Otel bunları karşılayıp ilave olarak deniz manzarası ve merkezi konumda olması ile tercihimde diğer gördüklerimin önüne geçmişti. Otelden gayet memnun kaldım ve her gidişimde bu oteli tercih ediyorum.

Odama yerleşip, otelin yanındaki marketten ihtiyaçlarımı satın alıp odaya yerleştirdim. Ardından sabırsızlıkla beklediğim Pattaya’ya kendimi vurdum. Vakit daha gündüzdü Beach Road’da az yürüyüş yaptım. Sonra Central Festivale gidip yemek yedim. Orda çalışan sevimli ve sempatik Taylandlı garsonla şakalaşıp vakit öldürdüm. Kız oldukça güzel ve çekici idi. Ama en iyi özelliği kibar ve cana yakın olması idi. Şaka ile benle çıkar mısın diye sordum. İlk gülümseyip cevap vermedi. Kalkacağım zaman gırgırına tekrar sordum. Bekle deyip kağıda telefon numarasını yazıp verdi. Bende bayana otelimin adını cep numaramı yazıp verdim. Tekrar otel odama çıkıp gece için az istirahat ettim.

Tayland Yengeç Yemeği
Tayland Yengeç Yemeği

Saat akşam 9 gibi kalkıp Pattaya geceleri için hazırlandım. Odamdan çıkıp, merdivenlerden lobiye inerken cebim çalmaya başladı. Cevapladığımda garson kız arıyordu. Otelin girişindeyim seni bekliyorum deyip kapattı. İlk şaşırdım. Otelden çıkınca bayanı gördüm. Güzel ve sade bir kıyafet giyiyordu. O sempatikliğinin üstüne birde acayip seksi olmuştu. Yanına gidip seslendim. Beraber yürüyerek Walking Road’ın girişine geldik. Bana ilk gelişin mi diye sordu. Bende yok ikinci gelişim dedim. Bayanda bana nereye gitmek istersin diye sordu. Bende sen nereye istersen oraya gidelim dedim. İlk yemek yiyelim dedi. Olur dedim. Yoldan geçen servise binip yolumuza araç ile devam ettik. Sohbet ederek gideceğimiz yere vardık. Burası Tayland yemekleri yapan bir restoranttı. Oturduk bayan yemek söyledi. Bende yemeklere baktım. İçim sinmediği için balık yapıyorlar mı diye sordum. Bayan benim adıma yemek söyledi. Gelen yengeçti. Türkiye’den farklı bir tarzda pişirilmiş üstünde yeşil soğan ve farklı sebzelerden vardı. Görünüşünü beğenmedim. Bayanın ısrarına karşı denemek amacı ile tattım. Çok lezzetli ve daha önce yediğim yengeçlere lezzet olarak fark atıyordu. Yemeğimizi yerken sohbet edip birbirimizi tanıyorduk. Sohbet esnasında Yengecin değişik türde de pişirildiğini söyledi. Hemen spariş verdim. Halen her gittiğimde yengeçten yerim o kadar çok beğendim.

Restorattan çıkıp yürüyerek Yabancıların işlettiği bir normal bar olan yerde oturduk sohbet edip biramızı içtik. 1 saatten fazla barda oturduktan sonra tekrar yürüyerek Beach Road’a indik. Burası Beach Road’ın öteki ucu idi. Beach Road’da el ele tutuşup yürüyorduk. Bir kız bayana seslendi. Durup sohbet ettiler. Karanlıktan ilk başta diğer kızı görememiştim. Sonra gözlerim alışınca bayan ile ayni restorantta çalışan bir diğer garson olduğunu fark ettim. Gündüz işe gidiyordu. Gecede Beach Road’da müşteri bekliyordu. Uzatmadan devam edeyim. Kızın yanından ayrıldık. Yürümeye devam edip yol kenarında oturduk. Sohbet ediyorduk. Bayana Gece Club üne gidelim mi diye sordum. Yok geç oldu yarın sabah işe gitmem gerek dedi. Böylece kalkıp yine servisi durdurup servisle otele kadar geldik. Bayan otelin önünde benle beraberdi. Yukarı gelmek ister misin diye sordum. Bayanda Olur ama 1000 baht ta olur dedi. Şaşırmamıştım. Diğer arkadaşı Beach Road’da iş tuttuğu için aslında bekliyorum. Pazarlık etmeden kabul edip odaya çıktık. Güzel bir gece geçirdim.

Pattaya Beach Road
Pattaya Beach Road

Bayan gece benle kalıp sabah erkenden kalktı. Odadan ayrılacağında seslenip beni uyandırdı. Bende parasını verdim. İstersen senle geleyim diye teklif ettim. İstemeyip Resepsiyona bilgi ver ki kimliğimi alayım dedi. Tamam deyip aradım. Odadan çıkarken bana dönüp akşam çıkmak istersen ararsın dedi. Olur deyip, uymaya devam ettim. Kalktığımda öğlen oluyordu. Kahvaltı için bayanın çalıştığı yere gittim. Beni görünce yanıma geldi az sohbet edip şakalaştık. Diğer kızda çalışıyordu. Akşam 9 da otelin önünde buluşmak için sözleştik.

Bayanın yanından ayrılıp Pattaya’da dolaşmaya başladım. Masaj salonuna gidip güzelce masaj yaptırıp rahatladım. Mutlu sonu es geçtim. Pattaya’da dolaşmaya devam ettim. Akşama doğru otele döndüm. İyice dinlenip hazırlandım. Saat 9 oluyordu. Lobiye inip bayanı bekledim. Bayan da fazla gecikmemiş tam vaktinde dışarıya gelip beni aramıştı. Beraberce yengeç yemeye gittik ama başka Tayland restoranına. Yine bolca dolaşıp eğlendik. Bayana bu sefer erken vakitte Clube gidelim mi diye sordum. Kabul edip, ne Mixx e nede İnso ya gittik. Gittiğimiz yer ne clubtı nede disco. Hard Rock otelin havuz başı partisiydi.

Hard Rock otelin önünde durmuş telefonla konuşuyordu. Sonra kapatıp dışarıda bekledik. 10 dakika geçince bayana ne olduğunu sordum. Bayanda bizi içeri alması için arkadaşımı bekliyoruz dedi. Bende ne gerek var parasını verip gireriz ne olacak dedim. Bayanda olmaz dedi sadece otel müşterileri katılabilir ve 20 yaşından büyükler girebilir dedi. Ben 19 yaşındayım giremem az daha bekleyelim arkadaşım gelecek dedi. 10 dakika sonra arkadaşı geldi bizi alıp içeri soktu. 2 yerde 100 baht bahşiş verdim ayıp olmasın diye. Arkadaşı da bayandı. Bizim bayana mayo ayarlamış bana da şort bulmuştu. Üstümüz değişip partiye katıldık. Çılgın bir partiydi. Havuz başı ama her yer köpük dolu. İnsanlar çılgınca eğleniyor. Bizde aralarına kaynaştık. Bayanın arkadaşı bize devamlı ücretsiz içki getiriyordu. Sadece içkileri ödesek 2000 bahtı geçerdi tahinim. Parti bitmeden göze batmamak için ayrıldık. Bayanın arkadaşına 500 baht bahşiş verdim. Bayandan öğrenmiştim Partiye giriş ücreti 200 baht kişi başıydı. Arkadaşının bu bahşişi hak ettiğini düşünüyorum. Üstümüzü değişip Otele geçtik. Geceyi yine birlikte geçirdik.

Beach X Party Hard Rock Otel
Beach X Party Hard Rock Otel

Sabah uyandığımda bayan yanımda uyuyordu. Saat ise öğle vaktini bulmuştu. İşe geç kaldığını düşünüp bayanı uyandırdım. Bayanda bana bugün benim tatil günümdür dedi. Uyanıp kalktı. İstersen beraber sana gitmediğin yerleri dolaştırayım dedi. Hazırlanıp çıktık. Otelin yanındaki bir yerden motosiklet kiraladık bir günlük. Motosiklet ile beni Pattaya dışındaki bir sürü yere götürüp gezdirdi. Değişik yerlerde oturup yemek yedik. Muhteşem bir gün yaşadık. Günlerden de pazardı. Onunda çekiciliği ile tüm günümüzü ve gecemizi beraber gezerek dolaşarak geçirdik. Otele geldiğimizde yorgunluktan bitkindik Odaya çıkıp yine geceyi beraber geçirdik. Ertesi sabah erkenden kalkıp yine beni uyandırdı parasını verdim iki günlük 2000 baht. Sordum dün Gündüz için ne istiyorsun diye. Bayan gerek yok bende eğlenip tatil yaptım dedi. Resepsiyonu arayıp kimliğini vermelerini söyledim.

Bayan ile tüm tatilim boyunca beraberdim arada bir yorgunum deyip erkenden yollatıp bardan kız aldığım oldu. Bayanın da yorgunum deyip erken ayrıldığı günleri de kaçamaklar için değerlendirdim. Bazı gecelerde kendi benden para almadı. Sonraki tatil günü Çarşamba idi o günde bolca gezip eğlendik.

Dolu dulu geçirdiğim tatilimin bitmesine saatler kalmıştı. 15 Günlük Pattaya tatilim nasıl geçti hiç anlamadım. Artık ayrılık vakti gelmiş odada valizimi topluyordum. Bayanda yanımda yatakta bağdaş kurmuş beni seyrediyordu. İkimizin de yüzünden düşen bin parça. Bavulumu toparladıktan sonra taksi ile benimle beraber otobüs terminaline kadar geldi. Sarılıp vedalaştık Otobüse bindiğimde arkamdan el sallamaya başladı. Otobüs köşeyi dönene kadar da sallamaya devam etti. 1-2 dakika sonra cep telefonumdan sinyal geldi mesaj gelmişti baktığımda bayan bana mesaj yollamıştı. Face den beni bul tam adım budur diye Bangkoktan da aramayı unutma diye.

Burada belirteyim bayanın adını isteyerek belirtmedim çünkü yine Central Festival deki yerde çalışıyor. Yaşamış olduğum bu pattaya anımı sizlerle paylaşmak istedim.
Saygılarımla, Tuktukcu.

Sitemize bu yazıyı yollayan Sn. Tuktukcu adlı arkadaşımıza tüm asyarehberi ekibi adına teşekkür ederiz.

 

Toplam 48 Yorum Var

 1. Güzel anılar yaşamışsın tuktukcu kardeş şahsen ben beğendimde başka nick name kullansaydın daha güzel oludu bence. 😀
  Şaka bir tarafa yazı için teşekkür ederiz kardeş

 2. süper bir tatil olmuş senin için tebrik edErim orda en önemli şey insanları kırmamak sen gerçekten kıza değer vermissin oda sana karşılığında sevgisini şu anki fiyatlar hakkında biraz bilgi verebilirmisin. otel ne kadar gecelik kaldın ve beachroad bayan fiyatları max ne kadar yemek vb ne kadar gidiyor bilgi verirseniz sevinirim

 3. Sn.Tuktukçu .Bey(Garip oldu biraz ama isminizi bilmediğimden böyle hitap ediyorum kusura bakmayın)

  Öncelikle çok samimi içten bir yazı olmuş elinize sağlık…

  İlk Tayland tatili nasıl yapılması gerekiyorsa o şekilde hareket etmişsiniz ve de sonucu güzel anıarınızla almışsınız.Daha dün bir arkadaşımla görüştük yeni Tayland tatilimiz için o ilk defa gelecek ..Dedi ki”abi ben mesela clubten bir kızı değil de restauranttan bir garson kızı tercih ederim böyle bir şey mümkün mü?”Biraz önce aradım dedim internette bir yazı var oku bakalım mümkün müymüş?:)

  Okumuş yazıyı abi diyor bir an önce biletleri alalım 🙂

  Sonuç olarak sadece Tayland ‘da değil dünyanın bütün coğrafyalarında bizlere yakışan şekilde hareket edersek eğer güzel bir tatil yaşamamamız işten bile değil…Ancak Tayland’da tabiiki herşey daha kolay zaten sanıyorum bu yüzden çok rağbet gören bir ülke..

  Güzel yazılarınızın devamını bekler bu güzel yazınız için şahsım adına teşekkür ederim.

  Saygılarımla

 4. Arkadaşlar ismimi vermediğim için aklıma bu takma ad geldi birazda müziplik olsun dedim 🙂
  Oğuz,POUL,Yeti arkadaşlarım yaşamış olsuğum anıya gösterdiğiniz bu yorumlardan dolayı çok sevindim. zamanım oldukça yine bir maceramı yazıp yollayacağım. Şimdiden teşekkür ederim.

 5. Oğuz arkadaşım sorduğun soruların cevaplarına gelirsek
  İsmini verdiğim ve kaldığım AA oteli gerçekten çoğu otelden çok daha uygun fiyatlıdır. son gidişim olan 2014 haziran ayında 12 geceliğine 9,000. baht odaya ödedim. Beach road ile ilgili olarak kesin diyemiyorum ama fiyatları 1000 baht civarı idi. ordan 1 kez kız aldım çok beğenmiştim kızı 1200 baht ödedim tümgün kızla dolaşıp eğlendim geceyide birlikte geçirdim.

  • selam sizinle mailleşmek isterim tecrübeli gibisiniz iş amaçlı taylandda olacaım 3 gün de kendime ayırmak istedim

 6. Kardeşim okudum güzel bilgiler vermissin Teşekkürler sence sahilden bayan arkadaş almak ne kader güvenli ve temiz 2. barlar da fais fiyatlar varmış 2000 5000 arası bayanlar isteyebiliyormus senin düşüncenin gördüklerini nelerdir bu konuda ve yemek konusunda nerde uygun günlük max harcama ne olur otel bayan içki klasik masaj vb ? kaç dolar yeterli cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

  • Oğuz kardeş soruna ben cevap vereyim istersen tuktukçu kardeşimizde kendi cevaplar nasıl olsa
   Şimdi çoğu kimse tasvip etmiyorum diyor gerekçe olarakt yok sağlık konusu yok güenlik konusunu öne sürüyor bir kısmıda bilmediği için duyduğunu aktarıyor. bunlara açıklık getirelim önce şimdi Go go barlar Beer Barlar da çalışan kızlar sağlık kontrolünden geçiyormuş o yüzden sağlıklıdır deniliyor ama bu nu şöyle deyim pattayada öyle hastahane kapasitesi yoktur ki haftada 500 bin kıza tahlil yapıp kontrol etsin. bırak doktoru tahlilleri bile yapamazlar yani barlardaki çoğu kızın kontrolleri göstermeliktir ama en azından yılda 1-2 kere gerçek kontrol yapabiliyorlar. Beach roaddaki kızlarda bu durum yoktur evet yoktur. zaten hastalık riskini azaltmak istiyorsanız önleminizi alacaksınız heryerde olduğu gibi. ikinci olarak tuzak hırsızlık ve dolandırma olayları olabilir doğrudur bunlar oluduğu takdirde kızı bulabilmen nerdeyse imkansızdır. Barlardan aldığın kızın çalıştığı yer belli başına kötü bir olay gelirse polise çalıştığı yeri söylediğin takdirde kızı kolay bulurlar. ama Beach road dan kız alırken dikkatli olursan ve kızın istediği yere değil kendi oteline gidersen kimliği olmayan kızdan uzak durursan, odandaki ve cebindeki paraları güvene alıp kızın çıkışında da iyice kontrol edersen sorun yaşama ihtimalin azdır.Pattayada her zaman tedbirli olman gerekmektedir oğuz kardeş. işi boşverirsen başın ağrır. yani ister Beach roaddan istersen Barlardan kız al tedbirli olursan sorun kalmaz. Kaldıki çoğu kimse İnsomania , mixx gibi clublardanda kız alıyorlar ordan aldığın kızıda başına iş geldiği takdirde bulamazsın.
   Hatta şöyle söyleyim Beach Roadda çok güzel vede bu işi arada bir yapanlar var onlara denk gelme ihtimalin bile vardır arkadaşımızın yazısında söz ettiği bayanlar gibi.
   Sonuç olarak Beach Road dan kız alırken daha dikkatli olursan tedbirini alırsan Kızın yönlendirmelerine göre değil kendi bildiğin yerlere gidersen ve en önemlisi kimliğini resepsiyona bıraktırırsan diğer yerlerden aldığın kızlardan pek farkı kalmaz sadece farkı fiyat vede bar fine olmamasıdır.

 7. merhaba arkadaşlar
  Hergün merak ve heyacanla acaba bugün yenibir makale varmı diye heyecanla bakıyor makale ve yorumları okuyorum benim için alışkanlık oldu aynen devam sn. tuktukçu nikli arkadaşada selam oğuz arkadaşın dönüşünde makalesinide okumak isteriz

 8. Yine bir taylant sevdalısından bizleri kıskandıracak bir yazı bu taylant insanlarda bağımlılık yapıyor bir giden hep gitmek istiyor inşallah bir gün bizede kısmet olur

 9. Malesef öyle arkadaşlar resmen bağımlılık yaratıyor ve fazla ziyaret ettikçe dahada bağımlı yapıyor insanı

 10. Bu site bu forum en dürüst ve güvenilir bilgiler veriyor teşekkür ederim herkeze millet kafadan sallıyor diğer sitelerde gitmeden görmeden yorum ve hikaye yazan gördüm (: bende Mart ayında orda olucam ne yaşadım dakika olarak buraya iletmek istiyorum herkez bilgilensin diye

 11. Sn.Oğuz Bey;

  En son Mayıs 2014 ‘te gitmiş biri olarak o zamanki fiyatlarla ilgili size biraz fiyat bilgisi vermek istedim hatırladığım kadarıyla..100 $=3200 baht civarı idi o dönemde artık buna göre hesaplarsınız.Normal masaj 2 saat 500 baht biz her seyehatimizde Sabai Dee sulu masaj salonunun tam karşı çaprazında bir yer var oraya gidiyoruz.Çok temiz nezih bir yer ismini hatırlayamıyorum şu anda ama kesinlikle memnun kalırsınız.Bu fiyat hemen hemen her yerde sabittir..Yemek konusunda kahvaltı en önemli öğündür diye düşündüğümüzden kahvaltılıklarımızı vakumlu paketlerde yanımızda götürüyoruz.Akşam yemekleri yediğiniz yere ve yediklerinize göre değişiyor.Mc Donalds ta 70-150 baht arası yemek yiyebilirsiniz,central festival çarşısında ortalama 300-500 baht arasında damak tadınıza uygun yemekler bulabilirsiniz,walking street te 50 bahttı yanlış hatırlamıyorsam gibi bir paraya tavuk döner yiyebilirsiniz.Beach Road da Jomtien bölgesine yakın Gulliver diye bir restaurant var balık hariç her şeyi yiyebilirsiniz kişi başı 500-700 bht arasında eğer deniz balığı seviyorsanız malesef bütün Tayland da ben düzgün bir ne balık ne de balık pişiricisi bulamadım fakat balık dışındaki bütün deniz ürünlerinde çok iyiler ve enerji deposu olan bu yiyecekler çok işinize yarıyor…İlk defa gidenlere sıklıkla tavsiye edilen Walking Street’in başındaki King restaurant ta Türkçe şarkı söyleyen şirin bir bey haricinde utanmasalar peçeteden bile para alıyorlar ortalama kişi başı 1000-1500 bahta çıkarsınız…Hilton otelinin en üst katında süper manzaralı bir roof bar var maliyetli olmasına rağmen lezzetli aperatiflerle beraber içkinizi yudumlayabilirsiniz.Akşam gezmesinde standart clubler var herkesin bahsettiği Mixx,Insomnia,Pier gibi buralarda direkt şişe açın sürekli aynı yerlere gideceğinizden ilk gün bir indirim kartı çıkarttırın masrafınızı azaltır.Bunların dışında lokal halkın rağbet ettiği Hollywood diye bir club var mutlaka gidin ve disco tarzı canlı müzik nasıl yapılıyormuş bir görün derim ..mükemmel bir yer..,güzel bir uygulama var çoğu klüpte mesela şişeyi açtınız ama bitiremediniz diyelim şişeyi sizin adınıza rezerve alıp ertesi gün gittiğinizde tekrar servis yapıyorlar.2.gidişinizde sadece yanına gelen kola,redbul gibi şeyleri ödüyorsunuz..Her gece bir şişe açarsanız ortalama 2000-2500 baht civarına mal olur.alcazar show vip(yani en ön sıradan)900 baht normal sıralar 600 baht(mutlaka görün derim çok ihtişamlı bir sahne sovudur.)sezlong+şemsiye 100 baht.Tuktuk 10 baht sabaha karşı walking street çıkışında olanlar taksi gibi çalışır ne koparırlarsa alırlar fiyat olarak,50 metre daha yürüyün walking streetin girişini arkanıza alıp sağa doğru,köşeyi dönünce normal tuktuklar doldukça kalkıyor yine ücret 10 baht olmak üzere kişi başı..Günlük 7eleven market harcaması yaklaşık 300-500 baht civarı(breezer,su,bira,sigara vs)kadın 1000 baht-5000 baht arası zevkinize göre değişir.Ortalaması 1500 bahttır.Yani sonuca gelecek olursak otel,uçuş ve transfer harici 3 öğün de dışarıda yediniz varsayalım(günde 2 öğünden fazla yemek pek mümkün olmuyor)günlük 200$ civarı bir harcamanız olur eğer elektronik alışverişine girmezseniz.orjinal mağazalrdan olmak kaydıyla tavsiye ederim uygun fiyatlar var.Hediyelik eşya için Central alışveriş merkezini geçip sola doğru girince sokak arasında Türk bir abi var güzel indirimler yapıyor…Uçuş şu anda THY 11.03 İstanbul kalkışlı 2400 TL civarında Emirates te 1550 TL’ye bilet var aynı tarihlerde,zaman kısıtınız çok yoksa yani 1 haftalık gitmeyecekseniz aktarmalı uçuş aradaki fiyat farkıyla tatilinizin bir bölümünü bedavaya getirmek adına cazip olabilir….3-4 yıldızlı düzgün otellerde 40-50 dolar civarı günlük diyebiliriz.Havaalanı pattaya transferi zevkinize göre 100 baht ile 5000 baht arası değişir.(100 baht otobüs-1000-1500 baht taksi-5000 baht içinde escortlu lüks minibüs)))yani ortalama 1000 baht dersek (gerek yok ama ilk sefer taksiyle gittik diyelim)10 günlük doyasıya bir Pattaya tatili aktarmalı uçuş tercihinde size 3000-3500 $ civarına mal olur diyebiliriz.Artık daha az veya daha çok kalacaksanız da günlük 250 $ arttırıp eksiltirsiniz.

  Mart ayında Bkk+Pattaya planımız var ben 7.500 TL’lik bir bütçe ayırdım mesela…

  Tayland da hiç para hesabı yapmadığımdan ve de pek ayık gezmediğimden biraz dağınık bir yazı oldu kusura bakmayın..

  Saygılarımla

 12. sevgili yeti yorumunu okuduktan sonra birşeyler yazma gereği hissettim. Konu yeme içme; Bende taylanda bulunmuş biri olarak balık konusunda onlar kadar usta bir millet görmedim. özellikle phukette hergün balık yedim. Diğer deniz ürünlerine zaten alışkın olmadığım için arada bir yemeyi denedim. Bunun dışında sokak satıcılarından tiskindim. Mc Donalds tarzı yerlerde takıldım ama balıktan anlayan ve her çeşit balık deniz ürünü bulunan bir ülke.
  dipnot: bana göre

 13. Vay be gelip yorum yapıp cevap verene kadar usatalar işgal etmişler banada söylenecek söz bırakmadılar resmen.

 14. Sn.Oxxi Bey;

  Tabi ben cümleyi Tayland’da diye yazınca hata yapmış olduğu farkettim yorumunuzu okuyunca..Doğrusu Pattaya’da olacaktı.Ben Tayland’da Pattaya hariç bir yere henüz gitmedim ancak Phuket’in Pattaya’ya göre daha kaliteli bir yer olduğunu biliyorum.Muhakkak daha iyi balık restaurantları vardır.Zaten yorumunuzu bana göre diyerek bitirmeniz ne kadar saygılı bir insan olduğunuzu gösteriyor..Ben de bu hatamdan dolayı sizden ve herkesten özür diliyorum…Tabi biraz benim balık konusunda seçiciliğim de söz konusu,haftada dört gün deniz ürünleri yiyen birisi olarak hamsi buğlamayı tuzda beyaz lagos a değişmem mesela veya lüfer ızgaranın yerini dünyadaki hiç bir balık tutamaz mesela..Pattaya’da gittim balığı kendim aldım restaurantın mutfağına kendim girdim pişirdim yine de istediğim tadı yakalayamadım ben bundan bahsetmek istemiştim yorumumda ancak yine eklemek isterim ki balık hariç bütün deniz ürünlerini farklı tekniklerde ve çok güzel pişiriyorlar…

  Zaten yorumlarım genelleme değil şahsi fikirlerimizi aktardığımız cümleler oluyor dolayısı ile herkesin damak tadına ve zevkine olan saygım sonsuzdur…

  Sn.Tuktukçu Bey aylardır bir toparlayıp da Tayland yazısı yazamadığım için aklımda kalanları haddim olmayarak yazınızın altında paylaştım..Sürç i lisan ettiysem affola…

  Saygılarımla

 15. yeti hocam ve diğer tüm arkadaşlara teşekkür ederim yeti hocam öncelikle pattaya çok iyi analiz etmissiniz biz 5 kişi gidiyoruz Dediğiniz gibi her gece şişe açtırmayı düşünüyoruz kişi başı dediğiniz gibiyse pek birşey düşmüyor 😀 30 40 tl gibi bir rakam bayan arkadaş olarak bütçemiz kısıtlı açık söylemek gerekirse paspal istemiyoruz ama 1500 baht sınır olarak koyduk sonuca gelirsek 1500 bayan 750 otel ayarladık 500 yemek düşündük aparatif gibi türkiyeden getircegimiz şeylerde var çunki 250 normal masaj düşündük günlük 500 baht gece kişi başı içki düşündük max 4000 baht gibi bir rakama güzel bir eğlence yapabiliriz gibi düşündük ama siz 200 dolar olur demissiniz bu konuda kaygım oluştu eksik kaldık dememkki 😀

 16. yeti kardeş gerçeği konuşmak gerekirse ben Tüm taylandda hergün olmak üzere balık ve deniz ürünleri tüketirim yani istisnai günler olmuştur. dediğin gibi bizim karasularmızdaki balıklar orda yok ama ordada logos bulabilir mercan bulabilirsin hemde devasa boyutlarda….
  sokaklarda ve pazar yerlerinde pişirilip satılan balık türleri de gerçekten lezzetlidir ayrıca restoranlarda yapılan balık yemeklerinide özel bir şekilde pişirilmesini sağlayabilirsin. şimdi biz alışmışız ızgara kızartma buğulama diye tabiki farklı pişirilme teknikleri ile yapılan balık yemekleri bizim damak zevkimize uymayacaktır. Ben şahsen tiger karidesi çok severim ama ordaki yapılış şeklinden pek hoşlanmam ya sarmısakla kızartmalarını isterim yada ızgara yapmalarını söylerim böylece yediğimden zevk alırım. Demem o ki tabi kişiden kişiye zevkler farklılık göstermektedir. bir çoğu tai yemeklerini sevmesine rağmen ben pek alışamadım.
  Sana bu söylediklerimi istersen mart ta gittiğinde bir dene derim kardeş

 17. Sn.Oğuz Bey ;

  Rahat olun Pattaya da her bütçeye göre eğlence var..Ama ben bugüne kadar Pattaya da hiç bir hesabın tuttuğunu görmedim.. 🙂 Polat bey dediğim gibi tamamen damak zevki geçenlerde 2.5 kg lık bir Mercan geldi masaya yeni çıkmış denizden inanın ayıp olmasın diye yedim Akdeniz balık kültürü ile benim alıştığım Karadeniz balık kültürü pek uyuşmadığindan sanırım böyle bir durum konusu 🙂 deep freeze sezonda 50 lüfer 2 kasa çinekop koyan pek kişi yoktur sanırım bu biraz spesifik bir durum))
  Saygılarımla

  • Ona bakacak olursan dünyanın neresi olursa olsun ilk üç tercihim Voppa Karadeniz hamsisi kızartma(mısır unu ile) ve süpye Kalamar değil. Bunlar benim favorılerimdir. Bende dondurulduktan sonra balığı yiyemiyorum malesef…

 18. baligi geçelim abi o zaman (: yeti abi mix ve diğer gece clup lerinde 5 kisi 1 şişe artırmak daha avantajlı mi olur fiyatlar ne genelde bilgi verirseniz sevinirim

 19. @yeti O nasıl söz hepimizin amacı bilgi paylaşımı bunu sen yapmışsın ben yapmışım farketmez
  ama keşke toparlayıp şöyle sağlam bir yazı yazsan daha iyi olur gibime geliyor. yani dağınık ve karışık olacağına daha detaylı ve uzun bir yazı çok güzel olurdu.

 20. Sn.Oğuz Bey

  Size naçizane tavsiyem 5 kişi takılmayın..2+3 kişilik 2 takıma ayrılın mesela .. Bu şekilde daha kaliteli eğlenirsiniz. . Nasıl olsa şişe bitmese de aynı şiseyi ertesi güne rezerve yapabiliyorsunuz .. club e odaklanmayın buradaki kızlar genelde daha tecrübeli yani size daha çok para harcatacak kızlar olacaktır .. barlar kız almak için daha uygun olur .. beach road u da deneyebilirsiniz .. kısıtlı bütçeniz varsa tatilin sonuna kadar aynı kızla takılmayın onun masraflarını da sürekli ödememek adına .. yine her 2-3 günde 1 gün mola verebilirsiniz unutmayın tatil aynı zamanda dinlenmedir. .

  Tuktukçu ve Can beyler inşallah kısa bir süre sonra ben de toparlayıp 1 yazı yazacağım Tayland la ilgili ..

  Saygılarımla

 21. Tüm Tayland severlere özellikle Polat dostuma ve Yeti dostuma selamlarımla başlamak isterim sözlerime.Validenin sağlık sorunları nedeniyle bir süredir tüm forumlardan uzak durmak zorunda kaldım. Hatta çok istememe rağmen şöyle güzel bir makale bile yazamadım Polat dostuma söz vermeme rağmen.Ama şimdi gördüm bu makaleyi ve o günler geçti gözümün önünden. Söylenecek çok şey var anlatılacak çok anı..Ama şu an bende o kadar enerji ve sabır yok dostlar..En kısa zamanda kendimi toparlayabilirsem hem forumda aktif olacağım hemde Nisan ayında planladığım Tayland gezime ağırlık vereceğim.Bu kez sadece Pattaya’ya gitmeyeceğimden Phuket ve Bangkok içinde araştırma yapmam lazım. Ama şimdilik şu kadar söyleyeyim Taylandın tadını çıkarmak için sadece dürüst ve içten olun.Onlar sizin ne istediğinizi biliyor sizde onların istediğine saygı duyun gerisi gelecektir kendiliğinden. Balık konusuna gelince ..Benimde her gün tercih etmesemde zevk alarak yediğim balığı en çok Pattayada Nak Lua’daki balık halinin yanındaki seyyar pişiricilerden aldım.Balık pazarıda ilginç bir yer.Daha önce görmediğiniz deniz canlıları türlerini orada görebilirsiniz. Seçtiğiniz balığı oradaki pişiricilerden ücretsiz pişirtebilirsiniz.Tamamen mangalda yaparlar ve son derece lezzetlidir.Eğer yanınızda thaili kız arkadaşınızda varsa balığı elleriyle temizler ve sana yedirir. Beach road mevzusuna gelince sahilden kız alınmaz anlayışına karşı olduğumu belirtmek isterim.Son gidişimde bir çok kez sahilden kız aldım. Hepsi çok iyi çıktı.Hem güzel hem ilgili hemde hesaplı idi.Örneğin sahilden direk odaya aradan yemek yemek için dışarıya oradan seven eleven yada family marketden içki alıp tekrar odaya oradanda aman sabahlar olmasın.Akşam üstü saat 20.00 dan sabah 10 a kadar maliyet 1000 bath kıza 300 bath içkilere 300 bath yemeğe dersen 1600 batha biter.Bu hesaba rağmen halen İmsonia veya Mixx diye tutturursanız ya paranız çoktur yada sabrınız.Çünkü clübden alacağın kızın en büyük derdi ustanında dediği gibi sana maksimum para harcatmak ve gecenin bir yarısı kaçmaktır.(Tecrübe ile sabittir.) Biraydı sishaydı (nargile) derken ne olduğunu anlamdan clübe 1000 bath bayılırsın yarım saatde. Gecenin devamında yenen yemeği ve kıza vereceğin parayı hesaplarsan minumum 3000 bath gitti gider…Neyse şimdilik bu kadar..Devamı sonraya:))

 22. Sn.Vartutre Bey;

  Öncelikle hürmetli büyüğümüz;validenize çok geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim.. İnşallah acil şifa bulur…

  Canı yürekten söylüyorum yapacağımız bir şey var ise bir mesajınız yeter…

  Merak edilen bir konu hakkında kısıtlı bütçeli arkadaşlara yol gösterici bilgiler vermişsiniz elinize sağlık…

  Balık konusunda ise inşallah bir gün Sn.Polat Bey ve size bir balık pişiririm burada bir de gider beraber Thailand’da yeriz sonrasında kararımızı birlikte veririz…

  Saygılarımla

 23. Çok sağolun temennileriniz ve ince düşünceniz için Yeti Bey..Ben İzmir’de bnalığın rakıyla en güzel buluştuğu yerdeyim.Her zaman beklerim.Polat üstad ta biliyor bir gün mutlak Tayland yapacağız beraber Ali kardeşimle birlikte.Gönül sizleri de istiyor..Saygılar bizden..

 24. Büyük geçmiş olsun savaş kardeş. annenizin bir an önce sağlığına kavuşmasını dilerim. Gidip gezip görmek güzel kardeş ama önemli olan sağlık bence kardeş.

 25. Annemin sağlığı ile ilgili güzel düşünceler için tüm dostlarıma sonsuz teşekkürler.. Dün akşam annemle konuştum. Sesi iyi geliyordu. Ağrılarının azaldığını bu sebepten ameliyatı bir süre daha ertelemek istediğini söyledi ve hayatın normal akışında beni azad etti:)) Artık yavaşdan ısınmaya başlasam iyi olacak..

 26. İnan sabah sabah bu güzel haberi alınca çok sevindim savaş kardeş. Annenizin durumunun iyi olmasına sevindim açıkcası inşallah durumu tamamen düzelir.

 27. Sn.Vartutre Bey;

  İnşalah bununla geçmiş olsun diyelim,umarım ameliyata hiç gerek kalmaz..Haddim olmayarak söylüyorum kendi annemden yola çıkarak,yaşlı insanlar ameliyattan çekindiklerinden pek iyi olmasalar da durumlarını öyleymiş gibi ifade edebiliyorlar…

  Anneniz hanımefendinin rahatsızlığını ve yapılacak ameliyatın olası risklerini bilmesem de sonrasında daha sıkıntılı sonuçlarla karşılaşmaktansa güvendiğiniz bir doktorun(malesef güvenecek doktor da pek kalmadı memlekette)konu hakkındaki önerilerini dikkate almanın daha doğru bir yaklaşım olacağı kanaatindeyim…

  Tekrar acil şifalar dilerim…

  Saygılarımla..

 28. Poul üstad annemle ilgili duygularının samimiyetini biliyorum.Çok sağolasın.En kötü günler geride kalmış olsun inşallah. Yeti Bey haklısınız da büyüğümüzdür bir noktadan sonra fazla ısrarda geri tepiyor.Bir süre gözetim altına alacağım durumu.Bu son cümlemle konuyuda kapatmış olayım.Herkesin eğlenme ve gezme amaçlı okuduğu makaleyi daha fazla sıkıcı hale getirmeyeyim.Herkese ince düşünceleri için teşekkürler..

 29. arkadaşlar 25 mart ta 2 kişi gidecez gelmek isteyen takılmak isteyen varsa beraber takılalım otel olarakta nova platinum hotel pattaya ayarladık mehmet_kratos@

 30. Arkadaslar Merhaba 16 nisanda orda olucam. Booking.com da nova Platinum Otel 3 gece kahvaltı dahil 9000 baht rezervasyon yaptırdım sizce çok mu kazık bir otel

  • Evet kardeş hattinden fazla kazık bir fiyat lakin unutmamak gerkir nisan ayı da yoğun sezonun sonlaruında yer alır. Başka otellerede baksaydınız daha iyi olurd diye düşünüyorum

 31. Sn. Ceycey rezervasyon yaptırmadan önce sitedeki gerekli konuları ve yorumları okumanızı akıbetinde otel ve rezervasyon işlemlerini yapmanız sizin için iyi olurdu.

 32. Kısa tadında güzel bir tatil yaşamışsınız. Anlatımınız ve olaylara bakışınız çok güzel. Kısmatse bende taylanda tatile gitmeyi planlıyorum ve sitedeki yazıları kendime rehber olarak edineceğim.

 33. Oxygen ve poul abilerim selamlar bu siteye girdikten sonra pattayaya en kısa sürede gitmem lazım sizlerden biri ile gitmek çok iyi bir tecrübe olur 10 gün herşey dahil tabii uçak biletide ortalama 7-8 gün bir kıza 2000baht ödediğimi varsayarsak bana neye mal olur o güzel sorunlarınızı bekliyorum

 34. Merhaba…tayland pattaya ve bangkok tatili yapacagim 15 gun toplam..sadece düzgün eglenceli bi arkadas ariyorum bay bayan farketmez..irtibat no 551 175 55 94…arayin yada mesaj atiniz..tarihi beraber belirleyebiliriz..simdiden teşekkür ederim.benim bu 3 gidisim olacak ama arkadas olmadan canim fazla sıkılıyor o yüzden durust bir arkadaş arıyorum.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*