Taylanda Vize Nasıl Alınır

Tayland gidiş

TAYLAND VİZESİ

Tayland Türk vatandaşlarına kapıda vize uygulamaktadır. Gidişinizde dikkat etmeniz gereken pasaportunuzun en az altı aylık olmasıdır. Uzatma yapacak yada yeni alacaksanız daha uzuzn süreli almanızdır yönündedir. Uçakta verilen forma kalacağınız otelin adını yazmanız istenir. Gitmeden otel ismini not alırsanız faydası olur. Alacağınız 30 günlük vize yapacağınız tatil için sizlere fazlası ile yeterli gelecektir. Daha fazla kalmak isteyenler ise elçilikten 60 günlük (2 giriş haklı) veya 90 günlük (3 giriş haklı) vize alabilirler. Yalnız bu vizelerde her 30 günde yurt dışı yapıp gelmeniz gerekmektedir. Vize tarihinizi geçirmemeye çalışın. Geçirdiğiniz zaman veya herhangi bir sorunda polis tespitinden önce göçmen bürolarından vizenizi en fazla 1 haftalığına para karşılığı uzatabilirsiniz ve de geçmiş günler için cezanızı ödeyebilirsiniz. Vize tarihini geçirip uzatmadan tespit edilmeniz durumunda daha fazla ceza ödersiniz. Bazı durumlarda ya da vize sürenizi çok uzun süre geçirmişseniz deport edilme olasılığınız da olabilir. Alacağınız yeni vize süreleri uçakla girişte 30 gün karayolu ile de 15 gündür.

Tayland Vizesi
Tayland Vizesi

TAYLAND’A NASIL GİDİLİR?

Tayland’ THY ile en kısa dokuz saatlik direkt uçak seferleri ile gidebilmeniz mümkündür bu seferlerin dönüşü de 10 saat olmaktadır. Bunun yanında aktarmalı olan değişik hava yollarına ait seferler mevcuttur. Bu seferler aktarmalı olup 12 saat ile 23 saat arasında uçuş artı bekleme süresi sonunda sizi Tayland’a ulaştırır. Direkt sefer yapan THY maliyet açısından pahalı olmakla birlikte ulaşım zamanını ele aldığımızda en avantajlısı durumundadır.” Özellikle de zamanı ve de tatil süreleri kısıtlı olanlar için.” Uçak biletinizi alırken yolculuk zamanınızı gece saatlerine denk getirip varış saatinizide sabaha ayarlarsanız hem zamandan tasarruf eder hem de uçakta dinlenip uyuyacağınız için Tayland’a vardığınızda dinç ve de enerjik olursunuz.

Tayland hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız tıklayınız..

Tayland_Vizesi

About Oxygen 60 Articles
Hayaller ile geçen bir yaşam ve bu hayallerin sürüklediği yolculuklar ve maceralar. İnsan hayatında hayallerin bitmemesi gerektiğine inanan biri olarak yaşamımı sürdürüyorum. Son günlerde sıklıkla blog yazıyorum ve bundan keyif alıyorum.

Bu konu hakkında ilk siz yorum yapın

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*