VİETNAM SAİGON-2

Vietnam anılarım -2-

Sabah pantolonumun cebindeki telefonun o tatlı titreşimi ile uyandım. Saate baktım saat sabah 9 u biraz geçmişti. Telefona cevap verdim. Arayan Naakka idi. Bana gelişmelerden bahsetti. Volfii lerin evini bulduklarını gecede oraya baskın düzenlediklerini, Evde aramada benim bahsettiklerimi doğrulayan bir sürü cd fotoğraf ve de deliller bulduklarını. Hatta Thailand da kendilerinin çekilmiş olduğu 2-3 filmlerini de bulduklarını söyleyip, Bangkokla görüşüp Kamboçya ile temas ettiklerini benden otelin adını ve de bölgeye gidiş yolunu ne kadar hatırlarsam anlatmamı istedi bende bildiklerimi en ince detayına kadar aktardım. Teşekkür edip kapattı. Telefonumu masaya bırakıp camları açıp odayı havalandırdım. Dai yatakta ters bir şekilde uyuyordu onu uyandırmayıp duşa girdim. Çıktığımda Frank telefonda idi onunla görüştüm. Soruyordu gece ve de sabah aradım cevap vermiyorsunuz diye ve de Daiyi aradığını telefonunun kapalı olduğunu, evi aradım eve gitmedi gece diyor. Bende gayet doğal olarak kusura bakma gece bayağı içtik aradığını fark etmedim. Şimdide duştaydım geç fark ettim dedim. tekrar Dai yi sorunca, yatakta uyuyor dedim. Daha uyandırmadım dememe kalmadı. Frank telefondan çıkıyordu resmen Dai ye bir şeymi yaptın? Gece ne oldu? Bastard, cunt ve de dahası.. İçimden adam kafayı yedi galiba. O kadar da sarhoş değiliz ki elin yumuşağını götürelim. O kadar kıza nefsimiz uyanmadı deyip telefonu suratına kapattım. iki dakika sonra tekrar aradı. Tekrar kapattım. Tekrar arayınca açtım bağırmaya başlayınca kapatacağım dedim. Az biraz sakinleşmesini bekleyip; ne bağırıyorsun. Gece yolladığın eskortu bile yollattım yok senin asistanına bir şey yapacağım dedim. Başım çatlıyor fazla yorma beni geldin mi onu söyle dedim. Akşama geleceğim dedi Dai uyanınca beni arsın. Ona yapacaklarını söyleyeyim sonra seni Saigon‘da istediğin her yere götürüp gezdirsin dedi. Tamam deyip kapattım.

bu vien gece manzaraları
bu vien gece manzaraları

Dönüp giyinirken jeton düştü benim. Dai den bahsederken dün sadece adını kullanmıştı ama şimdi ‘’she her’’ kullanmıştı. Olur mu olmazı deyip telefona sarıldım tabi Frank in telefon meşgul. Artık kafamda soru işareti vardı. Yavaş yavaş yatakta yatan Dai ye yanaşırken Frenk beni geri aradı direkt olarak sordum asistanın kız mı erkek mi diye. Kız tabi dedi. Bende dalga geçiyorsun, şaka yapıyorsun herhalde diye yanıtladım. Oda Ne şakası doktor o Mad Dog un kızıdır dedi. Tamam deyip kapattım. Mad Dog Frak ın abisi idi onunla da Tayvan da iken tanışmıştım Frank ile Hong Kong tan Tayvana geçmiştik o zamanlar. İki kez Tayvan da bulunmuştum bayağı seneler önce Mad Dog un hanımını da kızını da tanıyordum. İlk gittiğimde kız 4-5 yaşlarında idi son gidişimde de 11-12 yaşlarında. Ama içimden dalga geçiyor şerefsiz deyip tekrar Dai ye yanaştım. Yüzüne dikkatlice baktım gerçekten kız gibi yüzü vardı hatta bir bayanlardan da bayağı güzel ve de masum bir yüzü vardı da benim hatırladığım çocuğa hiç benzemiyordu. Boynu gayet narindi. Gömleğini aralayıp baktım sütyen mütyen yok. Mecburen göğüs kısmını görmeye çalıştım göğüsleri de küçük ama kız olduğundan artık emin olmuştum. Geçip koltuğa oturup kıza yaptıklarımı düşündüm. Kıza bayan ısmarladım, kıyafet denerken önünde soyunup giyindim(iç çamaşırı kullanmam). Kıza Vietnam gece hayatı, kadınlar ile ilgili birçok şey sordum Vietnam Saigon ile ilgili. Hatta odada içerken kendi çılgınlıklarımı anlattım. Çok güzel pot kırmıştım kızın yanında kendimi iyi tanıtmıştım. Şimdi geceki halleri davranışları bana niçin o kadar mesafeli davrandığına anlam vermiştim. İnanın utancımdan yerin dibine girmiştim. Bu olanları Mad Dog duysa kesin beni öldürür dedim. Mecazi anlamda değil gerçekten öldürürdü ailesine ve de dostlarına çok düşkündü.

bu vien gece mazaraları
bu vien gece mazaraları

İçim daralmaya başlamıştı iyice. Kalkıp mini bardaki buzluktan soda baktım kalmamıştı bende toniği alıp içtim. Bu esnada kız kalkmış ayni kedi gibi yatakta geriniyordu yüzüne dahi bakamıyordum inanın. İlk nerede olduğunu anlamaya çalıştı sonra anlayınca panikleyip üstünü başını elleri ile yokladı kıyafetleri üstünde olduğu için rahatlayıp bana dönüp günaydın dedi. Bende ona dedim de ona nasıl davranacağımı bilemiyordum açıkçası…
Dai gayet normal bir şekilde kalkıp duşa girdi çıktığında kahvaltı edelim mi diye sordum oda eve gideceğini annesinin merak ettiğini söyledi. Bende geleyim dedim. Irın kırın ediyor ayak diretiyordu. Bende anneni ara Kıbrıslı Pol ile beraberim gelsin mi diye sor deyince, Şaşırıp niye diye sordu. Bende annen belki beni hatırlayabilir dedim. Kız şoklarda annemi nerden tanıyorsun diye sorunca; sizin evde çok gelip gittim yemek yedim oradan tanışırız. Baban benim iyi bir dostumdu Frank amcan demedi mi? sana. Sen daha çocuktun o zamanlar. Ama senide hatırlıyorum paçamdan çekiştirip duruyordun dedim gülerek. Tabi bunun yanaklar al al olmuş sinirden kaşlarını çatmış bir şekilde. O zaman beni tanıyordun da ne diye o kadar terbiyesizce davrandın yanımda, Ben senin beni hatırlamanı bekliyordum. Sen kalkmış bana erkek mişim gibi davranıp çok çirkin hareketlerde bulundun dedi. O an düşündüm erkek olduğunu da hiç dememişti ya yani yine kabak benim başıma patlamıştı. Tamam tamam dedim yolda anlatırım sana sen anneni ara da gidip orda kahvaltı yapalım çok geç olmadan çıkalım deyip üstümü giyindim.
Dai ile arabada giderken her şeyi baştan anlattım. Oda kendini tanıdığımı, kız olduğunu anladığımı düşündüğünü söyledi bende erkek gibi giyindin nasıl anlayım dedim. Ne cevap verse beğenirsiniz. Sen tanımadığın erkeklere her zaman parfüm mü hediye ediyorsun? Kız da haklı. Onu da izah ettim Frank e aldığımı ama içimden sana hediye etmek geldiğini söyleyip. Neyse baban evde mi yoksa Frank ile mi gelecek diye sorunca sesizleşti. Bana dönüp babasının yaklaşık 2 sene önce rahmetlendiğini söyledi. Ardından Tayvan da kalamayıp Frank in yanına geldiklerini başlarından geçen olayları anlattı zaten gerisini de ben tahmin edebiliyordum.

saygon sokok pazarı saygon gece pazarı
Eve Geldik annesi beni sıcak bir şekilde karşıladı. Oturup eski günleri yad ettik. Kocası ile ilgili gerçekleri bana tek tek anlattı yazık olmuştu Allah rahmet eylesin ne deyim. Üzülmüştüm ama elden ne gelir.

Kahvaltımızı yaptık. Sonra Frank i arayıp kaçta geleceğini sordum. Bir önceki uçuşta yedekteyim, olursa erken gelebilirim size de haber ederim dedi. Günümün geri kalkanını anne kızla beraber dolaşarak geçirdim. Sokak pazarlarını gezdik alışveriş yaptık. Benim içinde değişiklik olmuştu. Kafamı toplamama çok yardımcı olmuşlardı.
Frank arayıp akşam 7 de orda olacağını uyuyup dinlenmemi söyledi onun tavsiyesi üzerine de otele geçip 3 saat kestirdim.
Dai beni almaya gelmişti. Yine takım elbise giyiyordu. Frank ın evde olduğunu oradan şirkete geçeceğini beni orda beklediğini söyledi. Hazırlanıp çıktık şirket binası çok uzakta değildi. Beni kapıda karşıladı. Ayaküstü hal hatır sorup, İçeri geçtik. Her zamanki gibi ilk iş konuşalım sonrasına bakarız deyip içeri geçtik. Bana bazı belgeler kafasındaki projelerden bahsetti bende elimde olan ve de üstünde çalıştığım işin belgelerini içeren flaş diski Frank e verdim. Hızla inceleyip, birkaç yeri arayıp bana dönüp olur dedi. Türkiye yi arayıp oradakilerle de görüştüm. Frenk ile de antlaştım. İş görüşmemizi 1 saat dolmadan bitirmiştik bile. Frank e hediyelerini verdim. Kalkıp dışarı çıkalım dedi. Tamam dedim. Dai de bizimle gelmeye kalkınca ona sen eve dön biz iş için başkaları ile de toplantı yapacağız deyip kızı yollattı. Ardından çıktık sohbet şamata. Doktor dedim bu saatte ne iş görüşmesi yapacağız ki? O da gülerek olur mu gidince anlarsın demez mi, o an buz kesildim . Bak doktor sürpriz de dersen bırakıp kaçarım haberin olsun dedim. Gülerek (Kamboçyayı biliyordu) yok dedi gentleman cluba gideceğiz dedi kızı da mı yanımızda götürelim.

vietnam club kızları
vietnam club kızları

Haklı idi esasen…. hade yürü deyip çıktık.Kaldığım bölgenin bayağı uzağında bir yerdi.Yolda giderken Frank den Vietnam gece hayatı ile ilgili sorular sorup Vietnam Saigon hakkında bilgiler edinmeye çalışıyordum. İçerisi çin tarzı dekore edilmişti. Geçip oturduk. İçecek olarak konyak söyledik. Yanımıza da 4 bayan çağırdık. Gelen kızlar bir birinden güzeldi. İçip alem yaptık ama böyle lüx ortamları sevmiyordum eskisi gibi. Dönüp Frank ede dedim Eskisi gibi değilim daha lokal daha sıcak yerleri tercih ederim diye. O da geceki mankeni götürdün şimdi mi lüksten bahsediyorsun deyince ne mankeni dedim ilk aklıma bile gelmemişti hatırlatınca, aklıma gelip yok onu ayni saat yollattım sana telefonda demedim mi dedim. Şu anda kimseye ilgi dahi duymuyorum. Gülerek o zaman bana 2k dolar borcun var demez mi niye diye sorunca kız mankendi tabi ki fiyatı tüksek olacak doktor dedi. Şaka falan dememe kalmadı garsondan dergi sordu getirdiler. Kızın reklamlarda çekilmiş resmini gösterince tanıdım hatta yoldaki panolarda da görmüştüm ama çıkaramamıştım o zaman. Dergide mayolu idi vücudunu görünce sesli bir ah çektim hem de ne ah inanamazsınız. O kadar muhteşem bir vücudu vardı. Şimdi bile ah çekerim aklıma geldikçe kaçan fırsatı.

saygon kareoke
Vietnam Karaoke Bar

Neyse oradan çıkıp yine yabancılar bölgesine geldik. Arabayı park edip dolaştık. Ara yola girdiğimizde ismi dikkatimi çekmişti Catwalk diye bir yer buraya girelim dedim. Girdik bildiğiniz karaoke bar ama. Kızlarda mesken tutmuş yanımıza yanaşanlar ile topluca içeri geçtik bir güzel masayı donattık. Yanımızda da çıtır vietnamlı kızlar. Gerçi kızlar Frank e göre değildi o genelde olgun ve de dolgunları tercih ederdi. Şansına bir tane geldi onu da bulup getirttik. İçkilere ödediğimiz fiyatı bilemeyeceğim çünkü hesabı Frank ödedi ama kızlar 400.000 dong yani 20 dolar. Onlar da 12 den sonra çıkabilirlerdi. Fazla uzatmama gerek yok orda olanları..
12 ye kadar kızlara şarkı söyletip alem yapıp Frank ile sohbet ettik. Oradan 3 kızla ayrılıp odaya gittim(ekstra 20 dolar daha verdim gurup için) Odada da içmeye devam ettik. Ardından yatağa girdik ama ben yine isteksizdim hatta bazı sorunlar bile yaşadım ilk başta. Ama sonra açıldım çok şükür geceyi de kurtardım böylelikle. Viatnam gecelerinin tadına varmaya yaşamaya başlamıştım artık.

Vietnam Saigon gerçekten çok ucuz. Vietnam Saigon gece hayatı da genelde ucuz olmakla birlikte bazı lüks yerlerde fiyatlar fahiş olur. Oradaki bayanları karaoke barlardan, normal barlardan ya da restoranlardan bulabilirsiniz. Zaten kendileri yanaşır ve de hemen hemen hepsinin fiyatları 400.000-600.000 dong 20-30 dolar arasında değişir. Ama dikkatli olun çalıştıkları yerden de komisyon aldıkları için hesabınızı şişirmede insafsızdırlar. Yani kıza 20-30 dolar verirken hesabınızda 200 dolarlık tahribat ta verebilirler tavsiyem genelde 11 gibi böyle yerlerden almanızdır çoğu mekanlar 12-02 arasında kapanır. Restoranlar ise 12 civarı yani hem kız müşteri bulamayacaktır hem de hesabınıza etki etmeyecektir. Birde lüks barlardan aldıklarınız pahalı olur normali 100-150 dolar civarı hatta daha da yukarı, Clublar ve Discolar da ki bayanlarda biraz tuzluya gelir 100 dolar civarına yani.

Şayet Vietnam gezisi  planlıyorsanız tek dez avanajınız vize sorunu olacaktır. Onu da aştığınız takdirde Vietnam tatilinizin muhteşem olacağından hiç kuşkunuz olmasın.

  Yazının ilk bölümü olan Vietnam anılarım-1- okumak için tıklayınız

Yazının devamı olan Vietnam anılarım-3- okumak için tıklayınız

Toplam 9 Yorum Var

 1. Sn.Polat Bey;

  Elinize sağlık çok güzel anlatmışsınız yaşadıklarınızı…

  Yalnız ya bende bir hafıza problemi var ya da siz her gezinizden sonra yaşadıklarınızı sanırım not alıyorsunuz..))Dünyada 30 ‘a yakın şehir gezdim günlerdir düşünüyorum neresi hakkında yeni bir makale yazsam diye bir türlü toparlayıp bir makale oluşturamıyorum…

  Neyse ben biraz daha düşüneyim bir şeyler çıkacaktır sonunda…

  2 bölümden oluşan bu güzel makaleniz için şahsım adına teşekkür ederim..Zaten mesafeden dolayı gidip gelmesi yorucu olan bu ülkeye bir de vize rejimi eklenince açıkçası bu güzel yazı ile ateşlenen gezi isteğim kursağımda kaldı diyebilirim..

  Saygılarımla

 2. Sevgili Paul
  2 gün siteye göz atamadım bu arada çok keyifli yazilar yayınlaşmış süper bir vietnam yazısı olmuş takıldığım bir yer oldu kamboçyada olan bir olay olduğunu anlıyoruz fakat olayı bilmiyoruz bu durum vietnamda sizi huzursuz ediyor bir yazı konusuda bu olabilir keyifle okur devamını bekleriz

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*