VİETNAM SAİGON-4

Vietnam yazıma yani Vietnam gezisindeki anılarıma kaldığım yerden devam ediyorum. En son Vietnam masaj salonunda kalmıştık.

Konuya Dohang girdi beğendiğin masörü yanına çağırabilirsin dedi. Bu sefer kızlara alıcı gözle bakmaya başladım. İçlerinden beğendiğimi işaret ettim eli ile tamam deyip. Usulca masaya bakan kıza bir şeyler söyleyip, kızı gösterdi. Sonrada kendi için seçtiğini gösterip kızı gönderdi kız hemen kızları yanına çağırıp bir şeyler konuşup yanımıza getirdi. O esnada Yung da diğer bir kızı işaret edip yanına çağırmıştı. Sohbet etmeye çalıştıysam da pek başarılı olamadım çünkü Dohang hemen kalkıp içeri geçelim dedi. Kalkıp Özel odalara geçtik. Kız bornozumu çıkarıp beni bir güzel yıkayıp ardından da eli ile masaj yatağını işaret edip uzanmamı söyledi. Bende uzanıp full masaj dedim. Kız başladı beni yumuşak yumuşak yoğurmaya her seferinde uyguladığı gücü azar azar arttırıyordu. Omuzlarımdan başlayıp Belim bacaklarım ayaklarım, sonrada ters istikametle yukarı boynum derken ben helva gibi erimiş bir vaziyette zevkten dört köşe olmuştum.

30 dakika nasıl geçti anlayamadım. Kız durmuş bana bakıyordu dönüp kıza masaja devam etmesini söyleyince şaşırıp sadece masaj mı yaptıracaksın birlikte olmak istemiyor musun diye bozuk bir İngilizce ile sorunca, benim köşeli jeton düşüverdi. Kendimi masajın güzelliklerine o kadar kaptırmıştım ki bulunduğum yere gelme amacımı unutmuştum resmen. Kalkıp doğrulup kızı iyice bir süzdüm sonrada masaja devam etmesini rica ettim. Kız gerçekten çok güzel alımlı ve de kibardı ama yaptığı masajdan aldığım zevki afedersiniz birlikte olmaya tercih etmiştim. Nede olsa kendimizi hoca hanım a saklıyorduk. Bu sefer sohbet ede ede masaj yapmaya başladı onunda garibine gitmişti benim tercihim. Kendisini güzel mi bulmadığım için böyle davrandığımı sorunca. Bende çok güzelsin ama yeteneğin senin güzelliğini aşıyor diye cevap verdim anlamamış olacak ki tekrar sorunca tane tane söyleyerek açıkladım. Sohbet esnasında kıza sordum dışarı müşteri ile çıkarmısınız diye. Oda hatırı sayılır bir müşteri olursa Saygonda olamak şartı ile odasında hizmet verebileceklerini söyledi. Fiyat sordum cevap vermek istemeyince ısrar ettim. Meğer Dohang bana kesinlikle fiyat konuşmamalarını tenbih etmişti. Fazla ısrar edince 1 saatlik normal masaj ve de birliktelik 250 dolar dedi. Thailand ve Vietnama göre çok fahiş bir fiyat olmasına rağmen orası ve o ortam için ayrıca bu güzellikteki kız için değerdi hatta az bile gelirdi nemelazım.

Vietnam gezisi
Saigon Masaj Salonu

Masajın son 10 dk sını karşılıklı konuşarak sohbet ederek geçirdik. Konuyu yine dışarı çıkma konusuna getirip sordum. Saatlik değil de tam gün olur mu diye oda olur dedi bazı yabancı müşterilerin 4-5 kızı o şekilde kiraladığını söyledi fiyatı sorunca 1000 dolar dedi akşam 6’dan gece 2 ye kadar. Yine tam gün sordum olmaz dedi saat 6 da salonun açıldığını ve de 2 de kapandığını söyledi. O esnada yumuşak bir ses dışarıdan bize sesleniyordu. Kız yine beni baştan aşağı yıkayıp. Bornozumu giydirdi. Kıza bahşiş vereceğimde fark ettim yanımızda para yok iyi mi. Dışarı çıkınca bizimkilere az bekleyin geliyorum deyip. İçerde (ilk soyunduğumuz oda) gidip para cüzdanımı alıp bornozun cebine koydum tam odadan çıkıyorum beni ilk soyan kız kapıdan içeri giriyor. Beni görünce tekrar dışarı çıkıp kapıda bekledi. Kapıyı da kilitlediğimi görünce yanımdan ayrıldı. Tekrar içeri geçtim. Yung ile Dohang ayni masaya oturmuş beni bekliyordu yanlarında da bizim masörler. Geçip oturdum Dohang nere gittin deyince açıkladım. Yok dedi hesap ödemene gerek yok hepsi halledildi dedi. Tips dedim gerek yok falan dedi ama ısrar edince kız aldı tabi bir gözü Dohang da nede olsa hesabı o ödüyordu. Kız ile yarım kalan konuşmamıza orda devam etmek isteyip tekrar kıza sordum Tam gün çıkma imkanın var mı diye gündüz gezip etrafı görüp ardından da yemek ve de cluba gideriz olmaz mı dedim. Kızda Haa date (normal randevu) dedi olur ama akşam 6 ya kadar yoksa 1000 dolar salona ödemen gerekir ama gündüz olur dedi para istemez deyince Dohang konuyu tam anlamamış olacak ki. Müdahale edip bana istersen kız hazırlansın birlikte çıkarız dedi. Bende mecburen Dohana izah ettim. Kıza da çaktırmadan 9 da Gossip Club da randevumuz var unuttun mu dedim. Tamam dedi de o sırada bizi dinleyen Yung dellendi saate bakıp saat 9 olmak üzere fark edip, hemen hızla dışarı çıkarken saat geç oldu çabuk ediniz dedi. Saatin farkına o zaman varmıştık. Hızla içeri geçip üstümüzü giyindik bizi giydirmek için gelen kızlara da fırsat vermeden çabucak davranıp hazırlandık. Kızlara da 20 şer dolar tips verip dışarı çıktık birde ne görelim Bizim Dohang etrafta yok Yung da telefonla görüşüyor. O sırada telefonum çaldı Dohang dı Bana kızı ne gün istediğimi sordu. Bende pazar da olabilir pazarteside dedim. Bu gecenin gidişatına bağlı her şey deyip acele et gecikiyoruz deyip kapattım.
Arabada Dohang ı bekliyorduk. O esnada Yung Hva yı arayıp gecikeceğimizi söylediğini ve de gecikmeye kendi sebep olduğunu Kızlara 30 dk gecikeceğiz içerde buluşalım dediğini söyledi. İçim biraz rahatlamıştı. Bu esnada Dohang da gelmişti. Hep beraber yola koyulduk 20 dakikada da Gosipteydik.

Vietnam geceleri
Vietnam Gossip Club

Yung kızlara içerde bekleyin demesine rağmen Kimlyn dışarıda tek başına bekliyordu. Beni görünce de sinirini belli etti. O an anlamıştım çocuk ruhlu bir kız diye bazıları olur ya ne kadar büyürse büyüsün çocuk ruhlu oluyorlar o da onlardandı. Hafif kaprisli bir şekilde koluma girdi. Kim den özür dileyip toplantıda sorunlar yaşadık özür dilerim dedim. Yine kaprisli bir şekilde o zaman sen beni niye arayıp konuşmadın Yung u göstererek o Hva yı aradı dedi. Tamam deyip tekrar özür dileyip içeri doğru Yürüdük Tam giriş ücretlerimizi öderken bir bakıyorum eleman parayı iade ediyor. Ne olduk demeden içeri buyur ediliyoruz. İlk başta şaşırmama rağmen bize içeride oturacağımız yere kadar eşlik eden korumalara bahşiş vereceğimde almayıp Dohang a baktığımda vaziyeti anlamıştım ve de fazla ısrar etmedim. Oturduk.
Gurup yaklaşık 12 kişi kadardı ve de kızlar ağırlıkta idi. Aslında erkek olarak 4 kişi vardı hepsi 19-20 yaşlarında cıvıl cıvıl gençlerdi. İçecek ne alalım deyince Dohang müdahale edip, eli ile de yok işareti yapıp, guruba viet çe bir şeyler söyledi. Baktım herkes toplanıp kalkınca bende mecburen kalktım. Zaten gurubun bulunduğu yere kalabalığı zar zor yararak gelmiştik yine kalabalıkta görevliyi gurupça takip ediyorduk. Az sonra Gossip VİP deydik topluca… İlerimiz de sahne görünüyordu. Oturma gurupları gayet rahat ve de konforlu idi. Daha biz içecek sparişi vermeden masaya 2 şişe viski 2 şişe vodka birkaç şişede bilmediğim içki ve de meşrubatlar kondu getiren bayan görevlide Vietnemca bir şeyler söyleyip ayrıldı. Resmen Fransız kalmıştım ama yine Dohang a gıcık olmaya başlamıştım resmen hava basıyor şerefsiz dedim içimden. Dönüp ortama baktım herkes bana bakıyor Kim de koluma iyice yapışmış teşekkür ederim dedi. Bir şey anlamamıştım bön bön bakınıyordum sadece kızlardan biri ne içersin diye sordu. Viski dedim. Hemen bardağıma buz koyup doldurup kalkıp ta önüme kadar koyup gülerek yerine geçti. Bana bir itibar bir itibar anlatamam. Dohang a baktım gözlerini kaçırıyordu. Elimle işaret edip yanıma çağırdım. Geldi hemen soluma oturdu kulağına eğilip, ne oluyoruz dedim. Oda kısa ve de öz olarak. Senin adına buraya gelelim mi diye sordum hepsi kabul etti dedi. Eleman resmen bana jest yapıyordu. Bense elemanın hakkında ne kadar iğrenç düşüncelere kapılmıştım. Ona yanımda oturmaya devam etmesini söyledim. Zaten Yung Hva ile ilgilendiği için bizlerle alakası kalmamıştı dersem yalan olmaz. O kendi alemine dalmıştı kısacası. Yine Dohang kulağıma eğilip. Masaj salonundaki kızın yarın da dahil pazartesiye kadar boşalttığını işler yolunda gitmezse yedekte onun olduğunu söyledi. Eleman en ince detayına kadar organizeyi yapmıştı veselam.

Vietnam tatili
Saigon Club Görüntüleri

Neyse ortamda gırgır şamata Vietnamlı kızlar ve gençler cıvıl cıvıldı. Gayet neşeli ve de güzel bir ortamdı. Bazen Kim ile sohbet ediyor bazen de diğer gençler ile konuşuyordum. Lisan konusunda takıldığım yerde Kim ya da Dohang yardımcı oluyordu. Gerçi aşırı yüksek sesten hafiften başım ağrımaya başlamıştı, gecenin sonuna doğru ama zaten gecenin de sonuna gelmiştik. Hoca hanımla işler yolunda gibi görünüyordu. Hafiften de dalgayı bulmuştu. İlk Yung kalkabilir miyim diye izin istedi olur dediğimde Hva ile beraber 11 i biraz geçe ayrılmışlardı. Bizde topluca 12 olmadan ayrıldık. Kim hala koluma yapışmış haldeydi. Dohang ise kimseye yanaşmamış ortama öylece takılmıştı. Gençler tekrar teşekkür edip tek tek ayrılıyorlardı en son Dohang ben ve de Kim kalmıştık. Kim e ne yapmak istiyorsun diye sordum istersen kalacağın yere götürebiliriz dedim. Oda yok dedi daha erken takılalım diyince Dohang a döndüm o da bu saten sonra pek açık yer kalmaz dedi isterseniz sizi otele bırakıp ayrılayım dedi. Bende ne gerek var size oda tutum ya deyince Yung odadadır dedi. Yürüyüp arabayı aldık Bizi Otele kadar bırakıp yoluna devam etti. Bizde sarmaş dolaş şekilde odaya çıktık. Birde ne görelim şerefsiz Yung bizim odada işi pişiriyor. Oda darmadağın. Tabi ortamı görünce sinirlendim. Kapıyı hızla kapattığım için fark etmiş. Daha biz aşağıya inmeden yanımıza geldi. Konuşmaya çalışsa da dinlemeyip. Eşyalarını topla kendi odanıza gidin dedim. Bunu söylerken de bayağı sert şekilde söyledim tabi. Bir şeyler söylemeye çalışsa da dinlemeyip uyardım dediğimi ikiletme. Derhal boşaltın dedim. Kimle yürüyüp lobide oturduk. Kalkıp Resepsiyona görevli varsa 5 dk sonra odaya gönderip yatağın çarşaflarını ve de havluları değiştirmesini söyleyip Kimin yanına oturdum. Artık gecemizin içine edilmişti o kadar güzel ortamlardan sonra elin yavşağı yüzünden tümden keyfimiz kaçmış gecemizin içine etmişti Yung efendi resmen. Sinirim resmen burnumda idi. Neyse 10 dk sonra Hva ile Yung yanımıza gelince kıza oturmasını söyledim Yung da oturacaktı ki direkt olarak sakın oturma hatta yanımda dahi durma dedim. Bir şeyler söylemeye ye çalışsa da dinlemeyip Frank i aradım hemen cevap verdi Doktor Dohang yanımda işlerin iyi gitmediyse buraya gel dedi. Kısaca Yungu anlattım. Tamam dedi taksi tutup bayanlara sor buraya gelmek isterler mi diye. Bende sordum Hva yok gideceğim dedi. Kim ise kararsızdı ama olur gideriz dedi. Bende telefonda Frank e geliyoruz adres ne diye sordum. Saigon Bitexco Finans Toverin 52. katındaki Alto Heli Bar denen bir bardaymış. Tamam deyip taksi çağırıp, dışarıda taksiyi beklemeye başladık. Dışarı çıkarken Yung ın telefonu çalıyordu. Tahminim Frank tı çünkü telefona cevap verirken sesi titriyordu elemanın.

Vietnam gece hayatı
Saygon Alto Heli Bar

Neyse uzatmayım taksi ile 10 dakikada da binanın önünde idik. Yukarı çıktık Frank lerde oturuyordu yanlarına geçip oturduk. Masamız cam kenarında tüm şehir ayaklarımız altında idi muhteşem bir manzarası vardı. Manzaranın güzelliği bir nebzede olsun sinirimi almıştı. O sırada Frank Doktor bizi tanıştırmadın dedi. İnsanda kafamı bırakmıştı Yung efendi. Dönüp tanıştırdım. Sohbete başladık. Yavaştan keyfim yerine gelmişti. Daha sonra Frank izin isteyip kalktı. Bana da sakın yürüyerek otele dönme bu saatlerde taksi çağırıp öyle git Vietnam geceleri tekin değil deyip ayrıldı. Bizde 20 dakika daha oturup kalktık zaten barda kapandı kapanacak. Frank ın dediği gibi taksi çağırıp. Otele geçtik yine Kim e istersen seni kalacağın yere bırakayım diye sorunca. Yok dedi odaya çıkalım zamanımız az yarın öğlen Hanoi ye dönmem gerekir zamanı iyi değerlendirelim diye cevap verince şaşırıp pazartesi dönmüyor muydun diye sordum. Tabi Kim de sıkılarak bende akşam haber aldım pazartesi bir şeylerim var dedi(ne olduğunu tam anlayamadığım için yazamıyorum) hazırlık için erken dönmem gerekiyor o yüzden özür dilerim deyip koluma da iyice sarıldı. Birlikte odaya çıktık. Görevli sadece yatağın çarşaflarını ve de havluları değişmişti. Ama masadaki bardaklar yere saçılan eşyalarım ve de Yung un yaptığı dağınıklık ortada idi. Mecburen ortalığı azda olsa toparlamaya başladım ki duş sesini duydum ardından da Kim beni çağırdığını işittim. Bende kapıdan usulca kafamı uzatıp baktım gelmemi işaret edince de daha öncede dediğim gibi üstümdekileri çıkarmada çok hızlıyım diye. Saniyesin de ikimizde duşta idik. Gerisini anlatmama gerek yok sanırım. Sabah saat 9 gibi uyanıp odada kahvaltı yaptık. Ardından da tekrar birlikte duşa girip çıktık. Giyinip taksi çağırdım Kime gideceği yere kadar geleyi mi diye sordum yok gelme gerek yok dedi. Bende fazla ısrar etmedim sadece telefon numaraları vede mail adreslerimizi alıp verdik. Böylelikle hoca hanımı da yolcu ettik. Kim le halen irtibattayım devamlı Hanoi ye davet ediyor beni. Dur bakalım bu yaz planlarımda nasıl davranacağımı hiç bilemiyorum.
Şimdi adı geçen mekanlara gelelim. Gossip club ı daha sonra öğrendim Saygon gece hayatının hatta Vietnam Gece hayatınınen en ünlü Kulübüdür diye ki gerçektende çok güzel ve de nezih bir ortamı var içeride hem yabancı hem de Vietnamlı gençleri bulabilirsiniz. Ama belirteyim ilerleyen günlerde Saigon Gossip Club dan daha güzel ve nezih yerleri keşfettim. Saigon Bitexco Finans Toverin 52. katındaki Alto Heli Bar orası da çok güzel klas ve de en önemlisi muhteşem manzarası olan kalbur üstü bir bardır. Fiyatları tuzlu olmasına rağmen en azından 1 içki içip orayı denemenizi öneririm.

 

Yazının bir önceki bölümü olan VİETNAM SAİGON-3 ü okumak için tıklayınız.

 

Yazının bir sonraki bölümü olan VİETNAM SAİGON-5 i okumak için tıklayınız.

 

Toplam 17 Yorum Var

 1. Yaziyi okurken kendimi kaptirmişım tayland yazisi diye okuyorum. Taki 250 dolari gorunce bu iste bir terslik var diyip. Olayi anladim 😀 poul ustad anlatim tarzin gercekten harika tayland yazilarinin daha fazlasını bekliyorum.

 2. Bu yazı yine ilgi çekici yine çok cazip fakat bu mütevazi bütçelere birkaç numara büyük gelir rakamlar oldukça yüksek okudum keyif aldım devamını okumaya hazırım

  • Mercan kardeş yazıyı beğendiğin için çok teşşekkür ederim. Yanlız belirteyim saygonda gitmiş olduğum masaj salomu kalbur üstü kesime hitap eden bir salondu zaten sahibide Frank dir. sonradan öğrwnmiştim. normal masaj salonlarında fiyatlar gerçekten çok ucuzdur. 500,000-800,000 dong yani 25-45 dolar arasında değişir. fiyatları.

 3. Sn.Polat Bey;

  Sayenizde Vietnam’a gitmesek de gitmiş kadar olduk diyebilirim..

  Bir anı nasıl daha güzel bir üslüpla anlatılır bilemiyorum…

  Bu yazının ana fikri bence şu dünyanın neresinde olursa olsun insanlara hakettiğinden fazla değer vermemek gerek…Eceli gelen ……. miş deyişi aklıma geldi elemanı odanızda gördüğünü anı düşününce…

  Güzel yazılarınızın devamını dört gözle bekliyorum.

  Saygılarımla

  • Teşekkür ederim onur kardeş. Vietnamdaki anılarımı yazmaya ara verip diğer konulara değineceğim bir süre tabi arad bir yazının devamınıda yayınlayacağım.

 4. ama nasıl olcak guvenılırmı
  yada turla mı gıdılır nasıl olur ne kadar harcanır yardımcı olursanız sevınırım

  • Murat kardeş Toplamda ne kadar kalacaksın. artı ingilizcen yoksa gerçekten işin zor ama fransızcan varsa işini görür

 5. Poul üstad yazının devamını merak ile beklemekteyim birde sanırsam murat arkadaşın sorusuna cevap vereceğim diye yazmıştınız ama cevabı henüz yayınlamadığınızı görüyorum.

 6. Farklı sayfaya yorum yapıldığı için geri gelip siteye baktığımda soruya cevap bulmayınca verdiğim cevabı yeterli bulduğunu düşündüm. Ama yine de burdan açıklayım. Fiyatlar konusunda Vietnam daha uygundur diyebilirim Uçak biletleri arasında direkt olarak İstanbuldan uçacaksanız çok az bir rakam fark olduğunu göreceksiniz. Güvenlik bağlamında sadece turistlerin bulunduğu bölgelere ve turlara çıktığınız taktirde vietnam güvenli sayılabilir ama tek başınıza halkın içine karışayım diyorsanız dikkatli olmanızda fayda vardır. Bayan olayları yani murat kardeşimizin bahsettiği aşk olayları lüks olmamak kaydı ile 30 dolar civarıdır. gece klublerinden 100-80dolar arası bayyanlarla anlaşma olasılığınız vardır. Birde lüks barlar ve özel klübler vardır oralardaki fiyatlar çok pahalıya gelmektedir. ayrıca pattaya ile kıyaslayacak olursak pattaya doğal güzellikleri dışında diğer her konuda daha iyidir diyebiliriz. tabi bunları sadece kendi bulunduğum ortamlara dayanarak yazıyorum tüm vietnamı gezip görme imkanım olmadı malesef. birde Vietnamlı kızlarda pattayadaki gibi ilgi alaka beklemeyiniz.

 7. Merhaba,Bende ocak ayında Saigon’da olacağım.Kalbur üstü olarak bahsettiğiniz masaj salonlarının isimlerini alabilirmiyim ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

 8. Guru kardeş Saygon da gittiğim yerlerden hatırladığım mekan isimlerini yazımda belirtiyorum zaten. Kalbur üstü diye söz ettiğim Vietnam masaj salonlarından sadece birine girip tecrübe etme imkanım oldu. İsmi çok farklı ve değişik olduğu için aklımda değil malesef kardeş. Diğer yerleri de Saigon da turlarken bana gösterdiler. İçeri girmedim. Diğer kalbur ustü mekanları tecrübe etmediğim içinde her hangi bir yorumda bulunamıyorum.

  Saigon dönüşü sizinde Vietnam Saygon hakkındaki görüşlerinizi isterseniz de hazırlayacağınız makaleyi yayınlamaktan mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim. Şimdiden size güzel bir Vietnam Saygon tatili dilerim.

 9. Yanıtınız için teşekkür ederim. Büyük bir memnuniyetle Vietnam ve Filipinler’e ocak ayında yapacağım seyahatin ayrıntılarını paylaşırım. İyi bir gün dilerim.

 10. Yazı muhteşem belki üç. dört kere okudum. Gitme kararımı etkileyen bir yazıydı. Kasım sonu gibi ordayım işallah. Phoung Chua da belki deniz urunleri bile denerim.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*