Yeni Kral Halkı Paraya Boğdu

Suudi Arabistan’ın yeni kralı Selman bin Abdullaziz, göreve gelişi sebebiyle emekli, memur ve öğrencilere 2 maaş ikramiye ödenmesini emretti.
Yeni kabine üyelerinin açıklandığı görüşmede kralın tahta geçişi nedeniyle ülkedeki tüm öğrenci, memur ve emeklilere 2 maaş ikramiye verilmesi yönünde emir verdiği ifade edildi. Kral Selman duyurunun arkasından Twitter hesabından yaptığı açıklamada

“Sevgili halkım. Siz her şeyin en iyisini hak ediyorsunuz. Ne yapsam hakkınızı ödeyemem. Dualarınızı benden noksan etmeyin”.

dedi
Öte yandan Kral Selman’ın tahta geçişi sonrası kabinede köklü bir değişim yapması dikkat çekti. Kral Selman, İslami İşler, İletişim ve data Teknolojileri, Kültür ve Enformasyon, toplumsal İşer, ziraat ve sağlık bakanlarını değiştirdi. Kral, Ulusal Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri Bender bin Sultan’ın da görevine son verdi.

About Oxygen 58 Articles
Hayaller ile geçen bir yaşam ve bu hayallerin sürüklediği yolculuklar ve maceralar. İnsan hayatında hayallerin bitmemesi gerektiğine inanan biri olarak yaşamımı sürdürüyorum. Son günlerde sıklıkla blog yazıyorum ve bundan keyif alıyorum.

Toplam 2 Yorum Var

  1. Şimdi neden Türkiye’de yas ilan edildiği anlaşıldı:)Nedense bu kadrolaşma olayları her krallık ve diktatörlük rejimlerinde yönetim değiştiğinde göze çarpıyor..Tanıdık geldi biraz hikaye 🙂

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*