Batum’da Kazıklanma

Ben Rize’de yaşıyorum. Çevremde herkes pasaport istemiyor diye sürekli olarak Batum’a gidip geliyor. Ben ve 2 arkadaşım, bizde gidelim ve gezelim diye yola çıktık. Sarp sınır kapısından sorunsuz geçtikten sonra bir taksici yanımıza yanaştı ve merkeze götüreyim dedi. Bizde hiç pazarlık yapmadan bindik ve merkeze geldik. İnerken ilk şoku yaşadık. Adam tam 50 lari istedi. Yuh demi….

Neyse dedik adama parasını verdik ve gitti. Sonra bir otele yerleştik ve gündüz vakti kenti gezdik. Bence gayet güzel ve gezilecek yerleri bol olan bir şehir. Gece olunca otelimize döndük ve akşam yemeği yedik.

Gecenin ilerleyen saatlerinde bir arkadaşımız uyuyunca ben ve diğer arkadaşım ise bir gece kulübüne birşeyler içmeye gittik. Eğlence ardından çıkışta tam olarak 2.şoku yaşadık. İçtiğimiz 2 bira için 100 lari, ve içeri giriş parası için kişi başı 200 lari ve toplamda 500 lari. Yuhhh.

O kadar çok şaşırdıkki. Hesabı ödemek istemeyince görevlilerle kavga ettik. Nihayetinde kavga sonucunda toplamda 500 lariyi 250 ye kadar indirdik. 250 lariyi ödedik ve çıktık. Ödediğimiz yüksek ücret ve yediğimiz dayata yanımıza kar kaldı.

Sonuç olarak Batum’a ya gitmeyin ya da çok dikkatli olun.

About Oxygen 60 Articles
Hayaller ile geçen bir yaşam ve bu hayallerin sürüklediği yolculuklar ve maceralar. İnsan hayatında hayallerin bitmemesi gerektiğine inanan biri olarak yaşamımı sürdürüyorum. Son günlerde sıklıkla blog yazıyorum ve bundan keyif alıyorum.

Toplam 2 Yorum Var

  1. Enteresan. Müsadenizle Batumda alışverişle ilgili bir kaç şeyde ben ekleyeyim. Batum kenti Alışveriş açısından çok uygun bir şehir olduğu söylenemez. Kentte şuana kadar yapılmış büyük bir alışveriş merkezi bulunmamaktadır. Sadece yeni yapılan Babilonia var ama onunda inşaatı uzun süreceğe benziyor. Alışveriş için dilediğiniz her şeyi bulamasanız da günlük ihtiyaçlarınızı karşılamak için Batum meydanında ve ara sokaklarında uygun mağazalar bulabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*