PATTAYA KASIM 2015

Pattaya Kasım 2015; Tayland tatilim sırasında Pattaya ve Phuket’de gezdiğim yerler, turlar, gece hayatı, eğlence hayatı mekanları ve anılarıma yer vereceğim. Benim için unutulmaz Tayland anılarımı sizler ile paylaşacağım.

Phuket Vip Room

Sıkıcı iş temposundan sıkılmış yazın tatil yapamadığım için içerlenirken, nette daha önce sadece ismini duyduğum fakat hakkında hiçbir fikrimin olmadığı Asya ülkeleri tatilini gördüm. Biraz araştırmalar sonucunda farklı sitelere girip baktım ve bir anda kendimi asyarehberi.com adresinde buldum. Gördüklerim okuduklarım beni benden aldı. Yazıları okurken o anları yaşıyor yazarların duygularını hissedebiliyordum. Acayip bir merak sarmıştı içimi. Akşamları işten çıkıp hemen PC’nin başına oturup sitedeki yazıları yorumları okumaya başlıyordum. Ve sonunda kararımı vermiştim Tayland a ve Pattaya ya kesinlikle gitmeliydim. Bu kararımı belki de asyarehberi sitesinde ağırlıklı olarak Tayland tatili ve Pattaya tatili yapan yazarların, Tayland gece hayatı ve Pattaya gece hayatı ile ilgili yazılarından etkilendiğim için vermiş olabilirim. İyi ki de etkilenip kendime asyarehberini rehber olarak seçmişim.

Öncelikle şunu paylaşmak isterim. Diğer tüm sitelerde yazılanları bir kenara bırakın kesinlikle doğru adrestesiniz. Burada yazılanların hepsi doğru hepsi yaşanmış bilgiler. Zaten Tayland, Pattaya, Phuket ve Bangkok dendiğinde Asyarehberini tek geçerim.

Kararımı Tayland tatili olarak verdikten sonra, yaklaşık bir haftalık araştırmalarım sonucunda kendime bir yol haritası çıkardım. Sağ olsun bu konuda Poul abim çok yardımcı oldu. Ona buradan tekrar ilgi ve alakası için teşekkür ederim.

Öncelikle ilk iş olarak uçak biletlerine bakmaya başladım. Uzun bir yolculuk olacağı için hem en ekonomik hem de en kısa zamanda orada olmalıydım. Airticket  bavul skycanner dan araştırmalarım sonucunda 1550 TL ye Rusya aktarmalı Tayland Bangkok uçak biletimi Aeroflottan aldım. 10-20 Kasım gidiş dönüş biletlerim cebimdeydi artık. 😀

Phuket gece hayatı

Farklı sitelerdeki yorumlarda Aeroflot hakkında çok iyi şeyler söylemiyorlardı. Lakin fiyatı gayet uygun ve hesaplı olduğu için tercih sebebim olmuştu. Doğru bir tercih yaptığımı uçağa bindiğim ilk dakikadan anlamıştım. Hostesler gayet ilgili ve yardımsever, koltuklarınızda battaniye terlik uyku gözlüğü kulaklık önünüzde TV her şey düşünülmüştü. Yolculuk boyunca 3 sefer yemek ikramı bunların yanında istediğiniz anda içecek ikramı yapıyorlardı. Herkese tavsiye edeceğim bir hava yolu şirketi lakin şu an Rusya ile aramızda çıkan olaylar sonunda riske girilir mi bilmiyorum takdir size kalmış. Benim Tayland’a gittiğim tarihlerde ortalıkta bu tarz olaylar olmadığı için Moskova aktarmalı uçağımda hava alanında bize hiçbir zorluk çıkarmadılar gayet kibar ve hoşgörülü idiler. Lakin şu anda duyduğum kadarıyla işler değişmiş TC vatandaşlarına çok zorluk çıkartıyorlarmış haberiniz olsun.

Uçak biletlerini hallettikten sonra tatil planımı oluşturmaya çalışıyordum. 5 gün Pattaya 5 gün Phuket olacak şekilde otel rezervasyonlarına bakıyordum. İleride bahsedeceğim gibi Phuket’e vardığımda çok büyük pişmanlık yaşadım. Keşke Pattaya tatil günlerimi daha çok tutup Phuket tatilime daha az zaman ayırsaydım. Makale ve yorumlarda gördüğüm kadarıyla oraya giden herkes otel rezervasyonu yaptırmadan gidiyorlar ve oteli orda gezip öyle ayırtıyorlar. Ben ilk defa gidecek birisi olarak cesaret edemedim otelimi önceden ayarlayıp aldım. Pattaya otellerini ve Phuket otellerini tek tek Booking ve Agoda dan baya inceledim. Rahatıma ve titizliğe biraz düşkün olduğum için biraz daha kaliteli otellere yöneldim. Burada da bir pişmanlık yaşadım otelim çok güzel olmasına rağmen hem Pattaya hem de Phuket’de hayat hep dışarıda o yüzden keşke normal bir otel tutup daha ekonomik ayarlasaydım. Neticesinde oteli sadece yatmak için kullanıyordum. Emin olun havuzları falan inanılmaz güzel olmasına rağmen sadece bir iki defa sırf o kadar para verdim gireyim demek için kullandım. 😀

pattaya ve ben

Uzun araştırmalar sonucunda Pattaya da Siam@Siam Design otel ve Phuket’de de Holiday İnn Express otellerinden yerimi ayırttım. Gecelik ortalama 105 TL ye gelmişti. Çünkü yaklaşık 3 ay öncesinden rezervasyon yaptırmıştım. Otel konusunu da burada hemen anlatayım. Öncelikle otel bakarken kesinlikle kahvaltı ve yemek olayına girmeyin. Daha ekonomik ve istediğiniz şeyleri dışarıda kolaylıkla bulabilirsiniz. Gitmeden önce otelle irtibata geçin gece yanınızda gelen hatuna ek ücret ve para alınıp almadığını sorun. Ben öyle yaptım. Yazdığım bu iki otelde ilave para talep etmiyorlar ve aşırı güvenli. Hatun akşam sizle otele giriş yaparken kimliğini veriyor ve sabah giderken aşağıdan sizi arayıp teyit alıyorlar herhangi bir problem var mı gitsin mi diye. O yüzden ben kaldığım bu iki otelden de dünya kadar memnundum her gün temizlik yapıyorlar içecek servislerine bakıyorlar çalışanlar aşırı derecede yardımsever ve ilgili. Eğer maddi açıdan bir probleminiz yok ise kesinlikle öneririm. Hele ki Pattaya da bulunan siam@siam otelin 27. Katında çok güzel 2 tane havuzu var. Pattaya ayaklarının altında Beach Road dan Walking Street e kadar her şey gözünün önünde.

Pattaya masaj salonu

Gelelim uçuş süresine ve Bangkok hava alanına. Ben ilk önce İstanbul’dan Moskova’ya 4 saat uçtum. Daha sonra 3 saat Moskova da bekledikten sonra 9 saat Bangkok sürdü. Uçakta akşam hava biraz soğuk olduğu için yanınıza hırka tarzında bir şey alın. Veya kalın giydiyseniz Bangkok a inmeden önce wc de kıyafetlerinizi kesinlikle değiştirin. Uçaktan indiğiniz anda aşırı bir nem ve sıcak sizi bekliyor olacak aklınızdan çıkarmayın.

Uçak Bangkok a indikten hemen sonra direk acele şekilde pasaport kuyruğuna girdim çünkü aşırı kalabalık vardı. Uçaktan inmeden önce hostesler size Tayland’a giriş yapmanız için 2 nüshadan oluşan belge veriyorlar. Belgede isminiz telefon numaranız kalacağınız otel ne amaçla geldiğinizi filan soruyorlar. Onları doldurup öyle pasaport kuyruğuna giriyorsunuz. Doldurduğunuz o belge sizin Tayland a giriş belgeniz oluyor. Kesinlikle kaybetmeyin çok uğraşırsınız. Bu arada gitmeden önce pasaportunuzun fotokopini çektirin yanınızda sürekli fotokopi bulunsun pasaportu taşımayın kaybetme riskine girmeyin.

Neyse ben girdim kuyruğa sıranın bana gelmesini bekliyorum. Önümde yaklaşık 30 kişi var ve her biri yaklaşık 1 dk içince giriş yapıyorlar. Sıra bana geldi verdim pasaportu polis önce suratıma baktı daha sonra 1 dakika bekle dedi. Acayip şaşırdım noluyoz fln dedim içimden. Daha sonra bir görüşme yaptı yanımda başka bir polis ve yanında da bir Türk vatandaşı. Bizi çıkardılar kuyruktan başka bir tarafa aldılar. Sonradan anlıyoruz ki Tayland’da yazın meydana gelen patlamada vatandaşın  üzerinden sahte Türk pasaportu çıkmış. O yüzden TC vatandaşlarına ayrı bir uygulama yapıyorlar. Resmimizi çektiler nerede kalacağımızı, dönüş biletimizin olup olmadığını fln sordular bir de kağıt imzalatıp yaklaşık yarım saat beklettikten sonra vizemizi verdiler. O yüzden zor bir durumla karşılaşmamak için otel önemli değil de en azından dönüş biletinizi alın.

Aslında bu uygulama benim için çok iyi oldu. İşlemleri yaparken yalnız tatile gelen Murat abimle tanıştım. Kendisine aynı benim gibi ilk defa Tayland a gelmiş. Orada kısa muhabbetten sonra kendisiyle kafalarımız uyuştu. Birlikte valizlerimizi aldıktan sonra bir miktar para bozdurduk. Bu arada hava alanında en fazla 50 dolar bozdurun kur orada biraz düşük. Para işini hallettikten sonra aynı Atatürk hava alanında olduğu gibi önce camla ayrılmış kapıdan geçiyorsunuz. Kapıdan geçtikten sonra Rent a car firmaları döviz büroları otobüs firmaları yemek yeme alanları fln var. Kapıdan çıktıktan sonra hemen karşıda True Move isimli telefon firması var. Biz Thai telefon hatlarımızı oradan aldık. Çeşitli paketler var hangisi hesabınıza gelirse onu alın. Biz içerisinde 4gb internet olan hattı 400 bahta satın aldık kullanım süresi bir ay. Çünkü Türkiye ile sürekli internet üzerinden görüşme yapacağım için bana uygun olan buydu. Kesinlikle tavsiye ederim hem de her tarafta çekiyor hem de hızlı interneti var. Siz telefonunuzu veriyorsunuz oradaki çalışan personel hattı takıp gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra çalışır bir şekilde size telefonunuzu geri veriyor. O yüzden çok kolay telefon işi sıkıntı etmeyin.

Tayland telefon kartı

Daha sonra sayfadan aldığımız notlar sonucunda bir alt kata inip 8 nolu çıkış kapısından Huavin isimli otobüslerin olduğu yere geldik. Hava alanından Pattaya 300 bahtı ve saat başı kalkıyorlar. Biz iki kişi olduğumuz için murat abiyle konuşup taksiyle gitmeye karar verdik. Taksiyle pazarlık edip bizi toplam 1000 bahta otelimize kadar bırakacaktı. Toplam diyorum çünkü otoban parası var pazarlık yaparken bunu da belirtin yoksa sizden ayrıyeten otoban parası alırlar uyanık olun. 😀

Ve artık 110 gün şafak saydığım Pattaya’ya doğru gidiyorduk. İçim içime sığmıyordu aklımda bir dünya hayallerim vardı. Yaklaşık 1 buçuk saat yolculuktan sonra Pattaya ya varmıştık. Yolda murat abiyle muhabbet edip Pattaya hakkında aldığımız notları paylaşıyorduk. O da aynı benim gibi asyarehberi.com dan bilgiler alıp not etmişti. Telefonlarımızı kaydedip akşam için buluşacaktık. Taksici beni soi 2 de bulunan otelime bıraktı daha sonra murat abiyi de oteline bırakacaktı.

Otele girip hemen check in işlemlerini hallettikten sonra odama çıkıp güzelce yerleştim. Saat öğlen 2 idi. Duş alıp 2 saat kestirdim. Daha sonradan aşağı inip en azından otel çevresini öğrenmek amaçlı keşif turuna çıktım. İlk izlenimlerim gayet güzeldi. Yorumlarda bahsedilen kötü koku çok fazla yoktu tatilim boyunda hiç etkilenmedim desem yeridir. Sadece seyyar satıcıların önünden geçerken biraz ağır bir koku oluyordu o kadar.

Daha sokağa yeni çıkmamıştım ki ne göreyim. O meşhur Pattaya masaj salonu Honey2 ve Sabaii Dee 😀 Zaten yorgunum diyerek hemen Honey2 ye girdim. İçeri girdiğimde uzunca bir duvar önünde oturan yaklaşık 100 tane Taylandlı kız. Sizde bunların hemen karşısında bulunan koltuklara oturuyorsunuz ve istediğiniz kızı seçiyorsunuz. Koltuğa oturmuş hatunlara bakarken hemen oradan hafif yaşlı sonradan konuşunca öğrendiğim bunların maması olan kadın geldi. Slm mrb fln derken nerelisin diye sordu Turkiye dediğimde kadın başladı Türkçe konuşmaya. Kırmızı 3000 sarı 2000 mavi 1000 fln diye. Acayip şaşırmıştım sonra dedim ki ah biz Türkler ah. 😀

Gözüme kestirdiğim hatunu söyledim 2000 baht dedi biraz pazarlık yapayım dedim ama nafile orada pazarlık geçmiyormuş. Neyse hatuna aldıktan sonra üst katlarda bulunan odalara geçiyorsunuz. Oda gayet güzel içerisinde jakuzi yatak duş alma yeri fln var klima tv vs fln. Hatun önce sizi soyundurup jakuziye alıyor. Su dolu jakuzide sizi iyice bir yıkıyor. Daha sonra deniz yatağına yatıyorsunuz kadın sizi iyice bir köpüklüyor sonra başlıyor üstünüzde çıplak vücuduyla masaj yapmaya. Öle bir kayıyor ki üstünüzde anlatamam. 😀 Kısa kesiyorum burayı anlatsam kelimeler yetmez. Daha sonra yatağa geçiyorsunuz yağ masajından sonra tek seferlik boom boommm. 😀 Gayet rahatlamış bir şekilde seansınız bitiyor. Yaklaşık 1 saat sürüyor.

Aslına bakarsanız ben bu masaj salonlarına oraya kadar gitmişken uğramadan olmaz mantığıyla gittim. Çünkü sonuçta 1 saatlik bir olay ve bir defa boom boom yapıyorsunuz. Bahşiş alkol fln derken 3000 baht para verdim. Oysaki o paraya gece cluplardan daha uyguna hatun alıp otele getirip sabaha kadar hem masaj hem eğlenebilirdiniz. Ama belki hayatımda başla hiç gelemeyeceğim için girmemek olmaz, para önemli değil anılar kalsın hafızada yeter diye düşünerek hareket etmiştim. 😀

Pattaya manzarası

Daha sonra biraz daha dolaştıktan sonra otele geçip uyudum çünkü çok yorgundum ve beni Pattaya geceleri bekliyordu. Gece saat 10 a yakın murat abi aradı. Çıkalım dolaşalım diye onun oteli Walking Street e yakın olduğu için dedim ben senin oraya doğru gelirim. Hemen üstüme başıma düzgün bir şeyler giyip Türkiye’de nasıl özen gösteriyorsam o şekilde hazırlanıp attım kendimi dışarı. Bu arada değinmeden edemeyeceğim lütfen orada kendinize üstünüze başınıza dikkat edin. Sonuçta orada Türk halkını temsil ediyorsunuz. Hal ve hareketleriniz tutarlı olsun. Birçok kez karşılaştım bizimkilere. Bir dünya dangalaklık acaip acaip hareketler ve terbiyesizlikler fln yaparak eğleniyoruz düşüncesindeler. Yanımda hatun var laf atıyor. Üstünde askılı atlet altında çakma adibas yazan şort döşten çıkmış kıllar fln. İnsan gibi davranmayı bilmeyen adamlardan olmayın. Unutmayın siz ne kadar onlara karşı kibar ve ılımlı olursanız onlarda size o kadar ilgili oluyorlar.

Neyse ben yavaştan soilere bakaraktan Beach Road üzerinden Walking Streete doğru yürümeye başlıyorum. Sahil kenarında sıralanmış müşteri bekleyen bir dünya hatun var. Hepsi slm veriyor size karşı gülüyor sizi çağırıyor fln. Aralarında çokta güzel hatunlar var ama sayfadan edindiğim bilgiler neticesinde Pattaya da hiç sahilden hatun almadım.

Neyse murat abiyle buluştuk başladık gezmeye tüm soilere girip çıktık. Çıktık diyorum ama zor çıktık yapışan bırakmıyor arkadaş, içeri gel beni al seni istiyorum fln diye başlıyorlar konuşmaya. Daha ilk gün ve gece daha erken olduğu için sadece geziyoruz biz.

Daha sonra attık kendimizi Pattaya Walking Streete. Aman allahım burası ne böyle. Yazılanların hepsi gerçek bambaşka bir dünya burası ne ararsan var. Pattaya gece hayatı denildiğinde neden ilk akla Pattaya Walking Street geldiğini şimdi gördüğümde anlıyorum. Her tarafta hatunlar gece clupleri go go barlar. Siteden not ettiğim go go barlara girip çıktık. Alcatraz Airport benim görüp beğendiklerimden. İçeri giriyorsunuz içeride 50 60 tane yarı çıplak hatun sahnede şov yapıyorlar. Kenarlarında oturup bir içki söyleyip onları seyrediyorsunuz. Beğendiğiniz olursa yanınıza çağırıp alkol ısmarlıyorsunuz. Kesinlikle bir zorlama fln yok isterseniz tek bira için seyredin yanınıza gelen kızlara istemiyorum derseniz hemen gidiyorlar. Ortalama sizin içkiniz 100-200 baht kızlarınki 250-400 baht. Beğenirseniz pazarlık yapın kızla ama unutmayın bar fine parası vermek zorundasınız mekana. Çok güzel hatunlar olmasına rağmen ben go go barlardan hatun almadım çünkü pahalı. Bir kız almanın maliyeti 5000 6000 baht tutuyor. O paraya gece cluplerinden 3 tane hatun alırsınız gecelik.

Monkey beach

Neyse efendim gelelim benim için Pattaya tatilimin ve Pattaya gece hayatının unutulmazı İnsomnia ya. Pattaya da İnsomnia, Mix, ve Lucifer gibi gece clupleri var. Hepsine girip eğlendim ama benim en çok sevdiğim insomnia oldu. Nedendir bilmiyorum ama bana çok samimi bir mekan geldi. Mix 2 bölümden oluşuyor bir kısmında Ruslar bir kısmında Taylandlı kızlar var. İnsomnia da genelde içerde hep thai li kızlar ve çok fazla turist kız gelmiyor. Arada Tarkan parçası çalıyor bu arada 😀

İnsomnia gece 10 dan sonra açılıyor. Öncesinde alt katta bulunan i-bar var. İ-bar fırtına öncesi sessizlik gibi. Önce orada oturup yavaştan içiyorsun gelen hatunları kesiyorsun daha sonradan İnsomnia ya çıkıyorsun eğlence başlıyor. İnsomnia da duvar diplerine döşenmiş localar ve ortada bulunan standlar var. Ben genelde hep standlarda takıldım çünkü hatunlarla daha iç içesin. Alkol fiyatları Türkiye’ye göre ucuz lakin fiyatlar saatlere göre değişiyor.11de aldığınız birayla gece 2 de aldığınız biranın fiyatı farklı oluyor. He unutmadan alt katta bulunan i-bardan insomnia kart alın içki alırken bir miktar indirim yapıyorlar kartın bedeli 100 baht.

Hatun meselesine gelirsek şöyle söyleyeyim içerde bulunan tüm hatunları alma şansınız var. İster bir bakış atın isterse gidip konuşun mesele belli zaten arkadaş oraya gelenin amacı belli o yüzden rahat olun kızlar direk yapışıyor size zaten. Şahsen ben oraya Pattaya da kaldığım süre boyunca her gece gittim. Birazda giyim kuşam düzgün olunca orda bulunan tüm kızlarla bir muhabbetim olmuştur. Gidiyordum hatunun yanına sohbet muhabbet kaç para istiyorsun fln derken kucak kucağa danslar öpüşmeler fln direk başlıyordu. Anlayacağınız çok rahat ortam yeter ki siz onlara ılımlı yaklaşın yüzünüz gülsün ondan sonra devamı geliyor.

Orada yaşadıklarımı anlatsam roman olur buraya sığmaz o derece yani. Hatun fiyatlarına gelirsek şöyle diyeyim ben en fazla 2000 baht verdim. Ama bu benim sayemde oldu. Arada bi espri yapıyordum gülüyordum şakalaşıyordum derken kızlara verdiğim parayı kabul ettiriyordum. Dedim ya iş sizde bitiyor diye. Yoksa kıza isterseniz 10 bin baht verin kız sizi istemezse kabul etmez. Ve benim aldığım hatunlar o geceki en güzel hatunlardan bir tanesi oluyordu gören hepsinin dibi düşüyordu lakin o gece o hatun benimdi. 😀

Hatunlar genelde erkenden otele gitmek istemiyorlar. Gece saat 2 3 e kadar orada sizinle eğlenmek istiyorlar. Aslına bakarsanız en güzeli de böyle erken den otele gidip ne yapacaksınız. Zaten hatun ertesi gün akşama kadar sizinle beraber oluyor otelde.

Ben günlerimi genelde Pattaya gece hayatına, Pattaya eğlence hayatına ayırdığım için çok fazla bir yeri gezmedim. Gündüz hakikat tapınağına bir kez Koh Larn adasına bide Big Budaya gittim. Koh larn adasına Walking Street’in sonunda vapurlarla gidiyorsunuz gidiş geliş 400 bahtı. Diğer yerlere taksiyle gittim. Zaten her taksicide Pattaya da gidilmesi gereken yerleri gösteren anlatan broşür tarzında kağıtlar var. Yani açıkçası Pattaya da az biraz İngilizcen varsa zorlanmazsın. Taksiciler ile kesinlikle pazarlık yapın çünkü götürecekleri yerler yakın mesafeler o yüzden git gel 200 300 bahtdan fazla vermeyin. Bu arada telefonunuzda mutlaka google maps uygulaması olsun çok işinize yarıyor.

Phuket

Pattaya tatilim bittikten sonra bir taksiciyle anlaşıp 1300 baht karşılığında Bangkok’da ki Don Muang hava alanına gittim. Bu hava alanı Bangkok da genelde iç hat uçuşları için kullanılan yer. Yaklaşık Pattaya dan 2 saat sürüyor. Suvarnabhumi hava alanıyla da arası 45 dakika fln. Aynı bizim Sabiha Gökçen gibi düşünün. Phuket e ulaşım uçakla olduğu için biletimi Türkiye’de iken airasia dan gidiş dönüş 200 TL’ye almıştım. Bangkok dan Phuket uçakla 1 buçuk saat sürüyor.

Phuket’e indiğim ilk andan itibaren izlenimlerim biraz canımı sıkmıştı. Çünkü aşırı derecede turist vardı. Oysa Pattaya da genelde hep thai halkı var. Valizimi aldıktan sonra çıkıştı bulunan limusine service adında Patong Beach’e götüren araçlar var. 250 baht karşılığında sizi otelinizin önüne kadar bırakıyorlar. Bu arada kasım 2015 te baht kuru 1 dolar=35.80 baht.

Hava alanından Phuket Patong Beach 1 saat fln sürüyor trafik çok yoğun olmazsa. Otele yerleştikten hemen sonra attım kendimi dışarı. Phuket tamamen turist yığınağı desem yalan olmaz. Her tarafta turist thai halkı az denecek kadar sadece çalışan insanlar var. Biraz etrafı dolaştıktan sonra ilk izlenimlerim oldukça canımı sıkmıştı keşke yazımın başında da dediğim gibi sadece 10 gün Pattaya yapsaydım dedim içimden. Bangla Road da adımlarken her tarafta tur şirketleri gözüme çarptı. Sitede yazınlardan aldığım notlara bakarak kendime 2 tane tur satın aldım. Zaten her acentenin önünde bir dünya turla ilgili broşürler fln var. Hepsinin üzerinde fiyatları yazıyor lakin kesinlikle pazarlık yapın. Üzerinde 3000 baht yazan turları ben 1700 bahta satın aldım ve tur içerisinde her şey dahil speed botlarla gidiyorsun.

İlk gün Phi Phi adası Monkey Beach ve birkaç ada programı olan turu satın aldım. 2. gün ise James Bond adası turunu. Tur satın aldıktan sonra size makbuz veriyorlar ödediğinize dair. Sabah sizi 7 gibi alıyorlar ve akşam 6 gibi tekrardan otelinizin önüne bırakıyorlar. Özellikle bu iki tura gitmenizi tavsiye ediyorum kesinlikle çok güzel yerlere götürüyorlar. Phi phi adası turunda yüzme imkanınız var çok güzel koylara götürüyorlar renkli balıklarla yüzebiliyorsunuz dalış yapıyorsunuz. James Bond adası turunda yüzme imkanınız çok yok daha çok resim çekilirsiniz atv, fil safarisi fln var. Bu arada Phuket e gitmişken Tiger Kingdoom a kesinlikle gidin kaplanlarla resim çektirip onları besleyin. Giriş parası en düşük 800 baht. Taksiyle ulaşıma ben 200 baht vermiştim.

Phuket ulaşım

Phuket Pattaya da göre her yönden pahalı bir şehir bunu aklınızda tutun. Yeme içme taksiler tuk tuklar içkiler hatunlar hepsi Pattaya ya  göre pahalı. Çünkü tamamen turistlerin olduğu bir yer. Phuket gece hayatına gelecek olursak yaşam Bangla Road üzerinde bulunan mekanlarda. Pattaya gibi geniş soiler fln yok. Bangla Road üzerinde en meşhuru Tiger disko. Hemen yanında Sedection disco var. Bu diskolar Rusların işlettiği genelde rnb müzik çalan turistlerin çokça yer aldığı bir yer. Bunların hemen karşısında İllizion clup var burasıda yine aynı şekilde rnb müzik çalıyor. Bu mekanlar dans etme eğlenme yönünden oldukça başarılı yerler. Ama içeride genelde hep turistler var ve paralı thai kızları azınlıkta. Benim size tavsiye edeceğim çok beğendiğim mekan ise Bangla Roadın sahil kısmından girdiğinizde hemen 200 m ilerde solda kalan Vip Room Clup. Mekan konsept olarak İnsomnia ile aynı. Genelde hep paralı askerler bulunan Taylandlı kızlarla dolu. İşleyiş aynı İnsomnia. Çok fazla turist de gelmiyor. İçeride çok sağlam hatunlar var İnsomnia dan daha iyiler diyebilirim. Phuket de kaldığım  5 gün boyunca hep burada takıldım ve hatunları buradan aldım. Fiyatları genelde 2000 ile 4000 arasında değişiyor. Hatta 2 tane efsane Rus abla vardı son gecemde 100 dolara onu aldım maksat anı olsun diye. 😀

Valla unutulmaz Tayland tatilim buraya yazmakla bitmez. Geleli 10 gün olmasına rağmen aklım fikrim kalbim hepsi orada kaldı diyebilirim. Burada ne kadar anlatırsan anlat boş orayı gidip yaşamak lazım. Ama ben şahsen tekrardan gidecek olsam kesinlikle sadece Pattaya ya giderim. Phuket e tatil yapmaya gidilir. O kadar yolu çekeceğime denize ve sahile Bodrum’a Alaçatı’ya giderim. Orada da bol bol turist var zaten. Gidiş amacınız benim gibi eğlenmek ve Tayland gece hayatına doyup unutulmaz bir yurt dışı gezisi yapmak ise tek adres Pattaya.

Şimdilik anlatacaklarım bu kadar. Tayland dan yeni gelmiş birisi olarak soracağınız bir şey olursa cevaplamaya her zaman hazırım. Tekrardan asyarehberi.com ve Poul abiye teşekkür ederim bizlere vermiş oldukları gerçek ve samimi bilgiler için.

 

Pattaya Kasım 2015 adlı yazıyı yazan Sn. Ali Can ‘a tüm asyarehberi ekibi ve müdavimleri adına teşekkür ederiz.

 

Toplam 61 Yorum Var

 1. Ali Can kardeş teşekküre gerek yok inan ama yinede güzel sözlerin için teşekkür edrim kardeş. Ben çok kişiye yardım ettim götüreceği kıyafete hatta kaç adet çoraba kadar bilgi verdim. ama sonuç 1 yıl sitede gözükmeyip tekrar, Tayland tatili yapmak için bilet alınca aklına geldik ilgili şahsın. Tabi bu bir kişiye mahsus değil bir çok kişiye yardımcı olduk zaten bu görevimiz.
  Yazını severek okudum. güzel ve gerekli yerlerde kendine özgü açıklayıcı bilgiler paylaştın sağol. temennim Tayland ve Pattaya ya ilk ama son seferin olmaz.

 2. teşekkürler Ali Can kaç zamandır son durumları merak edip duruyordum sayende biraz olsun merakımızı giderdik!phuket hakkındaki düşüncelerini dikkatle dinledim!özellikle gitmeyi planladığım bir bölgeydi ama tavsiyene uyup en fazla 3günümü ayırmaya karar verdim!oradaki esas amacım gece hayatından ziyade adaları gezmek!sanırım 3 günde fazlasıyla yeterli olur oradan arttıracağım gün sayısını Bangkoka ilave ederim 😀 bir gün bende anımı ve izlenimlerimi paylaşacağım inşallah 🙂 Taylanda daha uzun günler geçirmeniz dileğiyle hoşçakalın dostlar 🙂

 3. Sevgili Ali Can ,

  Güzel anılarını bizimle paylaştığın için teşekkür ederim. Taylandın her yerini sevmekle beraber benimde favorim Pattayadır. Sanırım yeterli enerjiye sahip olduğum sürece de Pattaya olacak 🙂 ibardan alınan indirim kartları 2 çeşittir. Biri 100 baht ücrete alınır ve % 10 indirim sağlar diğeri ise 500 baht değerinde gold carddır ve içeceklerde % 20 indirim sağlar. Gold card sahipleri insomnia vip katınıda kullanabilirler. Airport gogo benimde favorilerim arasındadır gidecek arkadaşlara şiddetle tavsiyemdir. Sanırım şu Phuketteki Hollywood disco Vip Room Club olmuş. Benimde Phukette uğrak mekanımdı. Poul üstadında dediği gibi umarım daha güzel tekrarlarını yaşarsınız

 4. Ender vural phuketteki adalar için karar sana kalmış lakin en önemli 2 tanesi phi phi ve james bond.diğerleri bunların benzerleri bana kalırsa bu ikisini görmen yeterli.daha ayrıntılı soruların olurda cevaplarım.

 5. Nightmare45
  Evet yeni adı vip room.bnce phuketteki en iyi mekan.diğerleride çok kaliteli mekanlar ama bu imsomniaya biraz benziyo.kesinlikle tekrardan gideceğim en yakın zamanda

 6. Alıcan kardeş öncelikle bu güzel yazını bizlerle paylaştığın için çok teşekkür ederim. İlk defa bir makaleyi okurken, kendimi buldum. Orada yaptıkların ve tarzın tam beni tarif ediyor. Bende olsam aynen böyle bir makale gönderir, seninki gibi bir tatil geçirirdim. O yüzden tanışmak isterim seninle 🙂

 7. Ben de döneli 3 gün oldu. Pattaya harici Kamboçya ve Vietnam’ı da gezdim. Herkesin dediği gibi Pattaya ayrı bir dünya. Eğlence için gidilecekse üzerine tanımam. Bu arada bütün forumlarda aman beach’den hatun almayın deniyor ama discoda ya da barda ayarlanan kızın onlardan ne gibi bir farkı var bilmiyorum. Bir de kendini kaptırıp hatunu falan öpebiliyorsun, sonra da ulan acaba öpmesemiydim diye hayıflanıyorsun. Belki de en sağlam yerler gogo ile soapy salonları. Yine de her zaman tedbirli olmak iyidir. Bu arada barlarda, kulüplerde buzlu bir şey içmeyin. Ne içerseniz için şişe olsun. Çünkü içkinize katılan buzlar şebeke suyundan yapılıyor. Hatta dişinizi bile şişe suyu ile fırçalayın, yoksa 2 gün benim gibi hoplayıp durursunuz. 🙂

 8. Oncelikle uzun bir aradan sonra vartutre, poul, hasan abi , son kaptan, nightmare kardesim ve beni bilen herkese tekrar selamlar. Alican kardesim yazin cok guzel ve oralari bilen birisi olarak gayet samimi, guzel ve gercekten yerinde ve yararli bilgiler iciren bir yazi olmus. Ozellikle hollywoodun yerine kasım basında acilan vip room ve son zamanlarin gozde mekani ( gerek getirdikleri konuk djler ve dunyaca unlu starlar sayesinde) illuzion hakkinda verdigin bilgiler gidecek olanlara ısık tutacaktir kesinlikle. Eline yuregine saglik.

 9. Aleykümselam hoşgeldin Babaali . Tekrardan seni ve yorumlarını görmek güzel. Illuzion gitmemiş biri olarak bu söylenenlerden sonra merak içerisindeyim. Phukete uğradığında gideceğim mekanlar arasında ilk sıraya koydum

 10. teşekkürler @alican3446 gerektiği takdirde bilgilerinize başvuracağımdan şüphenüz olmasın 🙂 @corpse dostum senden bir makale bekliyorum bende özellikle kamboçya ve vietnamı çok merak ediyorum acaba pattayadan 1hafta feda edip gidilecek bir bölgemi 😛 bu arada seni tekrar aramızda gördüğüme sevindim @BABAALI tanışma fırsatımız olmasada yazılarınızı takip ettiğimi söylemeden geçemeyeceğim 🙂

 11. Şuan pattayadayım bugün kralın doğum günü olduğu için mekanlar kapalı..turla kamboçya düşümdüm 12600 baht falan tutuyor..3 gün 2 gece çokmu azmı bilemedim ya da içinizden bu konuda birşeyler önerebilecek varmı ?

 12. Aleykum selam BABA ALI abim hosgeldin abi merak ettik ozlettin kendini puzzle in eksik parcasiydin abi geldin tamam olduk simdi ucmaya haziriz abim?

 13. Alican kardeşim eline sağlık çok güzel bir yazı olmuş. Bende 2012’de pattaya ve bangkok’a gittim. Halen aklımda bir türlü kısmet olup tekrar gidemedik. Site yönetiminden bir ricam olacak. Bir youtube sayfası açıp orada da kendi çektiğimiz videoları paylaşabilirsek çok güzel olur.

 14. Babaali dostum hoşgeldin:)) Umarım bu sözleri Bangkok’ta da 9 Mart’da söylerim yüzüne karşı..Anladın sen..

 15. Yeni edindiğimiz bilgilere göre taylanda şuan sıkı bir denetim ve güvenlik önlemi uygulaması başlamış. Özellikle bangkok da işid militanlarını arıyorlarmış. kimliği belirsiz 4 kişiyi tutuklamışlar. Orta doğu ülkerinden gelen kişilerinde vizelerini onaylamıyorlarmış. Bu yönde haber kanalları ve gazeteleri sürekli yayın yapmakta bilginiz olsun.

 16. Dün yabancı haber sitesinde bununla alakalı bir yazı okudum. 10 işid militanının Ekim ay ıiçerisinde Tayland’a giriş yaptığı Rus turistlere yönelik bir saldırı düzenleneceği bilgisi vardı. Habere göre 10 militanın Rusların fazla olduğu Bangkok ,Pattaya ve Phuket bölgelerine dağıldığı ve bu bölgelerde eylem hazırlığı içerisinde olduğu belirtiliyordu. Tayland Polis Teşkilatı konu ile ilgili haberi yalanlamış. Ama ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Temkinli olmakta fayda var.

 17. @smn; Osman kardeş hoşgeldin. Sitenin youtube sayfası mevcuttur yanlız daha o aşamaya gelemedik. ve video yükleyebilmek için kişilere tek tek yetki verilmesi gerekiyor malesef. Bu olumsuzluğu nasıl aşabileceğimizi düşünüyoruz zaten. Ali can kardeşimizinde bir dünya çekilmiş videoları vardı onları bile yayınlayamadık. Sen de internet ve bilgisayar işlerinde uzmansın çözüm önerilerin varsa çok makbule geçer.

 18. Gerçekten bir video kanalı elzem aslında yurtdışında Muadil sitelerin var ve cok faydalı oluyor yerinde anlatilarak çekilecek videolar daha anlaşılır ve güzel olacaktır.Hatta hem ingilizce hem türkçe yapılabilirse dahada evrensel olur ve kanalı dolayısıyla siteyi bir başka boyuta taşıyabilir tabiki bu site bu haliyle bile değerli yorumcuları ve son derece faydali bilgileriyle asya konusunda bir numaradır ama daha iyisi neden olmasınki?

 19. Paul abim bencede paylasilan Makalelerin disinda birde geziler sirasinda cekilen fotograf veya videolar anlatimlarin yani sira gorsel de sunulabilinirse sitenin mukemmelliginin ustunen farkli bir mukemmellik katicaktir. Bu konuda yapicagimiz tatiller sirasinda gorsel paylasima bilgi ve katki sunabilmek icin elimizden gelenide yapmayada haziriz abim, size ve tatil sever herkese saygilarimla….

 20. Pluse kardeş katılıyorum ama şu ana kadar fazla bir istek gelmediği için video olayına fazla girmedik. durum değerlendirmesi yapıp çözüm üretmeye çalışılacaktır merak etme. O güne kadar canlı yayından Pattaya Walking Street ile değişik yerlerdeki webcam görüntüleri ile en azından Pattaya yı izlemekle idare ediver şimdilik kardeş.

 21. Son Kaptan kardeş bazı yazılarımızda yazarın çektiği bir kaç fotoğrafı kullandık. Fakat benim şahsi görüşüm kişisel fotoğrafların kullanılmaması yönündedir. Sebebi ise internet ortamında her yere dağılabilir. Sizin için özel anlamı olan bir fotoğrafınız başka sitelerce kullanılıp hatta sizin görüşlerinize ters bir yazıda yayınlanabilecektir. Bu ise oldukça rahatsız edici ve can sıkıcı bir durum yaratacağı düşüncesindeyim.

 22. selam arkadaşlar aranıza yeni katılan birisi olarak geçenlerde bende bir yorumda bulunmuştum moskova’daki olaylardan sonra bende thy den aldığım biletimi yön değişikliği yaparak pattaya’ya çevirdim. 29/12 akşamı yola çıkıyorum 1 haftalığına oradayım.sitede bilgi veren yorum yapan her keze teşekkürler her kez birbirine yardımcı oluyor,yorumlarda okuduğum üzere otel rezervasyonu burdan yapınca süprizler oluyormuş odaları görünce onun için ben otel işini oraya bırakıyorum.
  biz TÜRKÜZ görüp dokunmadan karar veremeyiz neticesinde )))))))))))
  dönünce iyisi kötüsü neler yaptık neler yaşadık bende aktarımlarda bulunacağım

 23. A.S yavuz kardeş. Aramıza hoş geldin. Öncelikle sana şimdiden iyi tatiller. Yalnız o okuduğun makalelerdeki yazıların hiçbiri Pattayanın Turist doluluğunun pit olduğu tarihlerde gidenler tarafından yazılmadı. Bu yüzden senin gideceğin 29 aralık gecesi ile 2 Ocak tarihlerinde kapı girişi düzgün otel hatta oda bulma şansın çok az olacaktır. O tarihlerde neredeyse düzgün olan otellerin tamamının odaları tükenecektir. Ha ölü sezon veya doluluğun yüksek olmadığı zamanlarda dediğin gibi kapı girişi otel bulup yerleşmek en mantıklısı olur. Hem odaları görür hemde fiyatlarda pazarlık yapabilirsin. Bildiğin gibi 25 aralıkta xmas ardından da yeni yılın olması özellikle Avrupalılar için tatil fırsatı olarak değerlendirilip kullanılmaktadır. Olayı bizdeki bayram tatilleri gibi düşünebilirsin bayram da iyi bir oteli son dakikada bulma şansın yoktur. Bu durum da aynisidir. Pattaya ve Bangkok ise o tarihlerde en dolu dönemini yaşayacaktır. Riske girmeyip otelini gitmeden ayarlamanı öneririm. Bende bir aksilik olmazsa 23 aralıkta gidip 3 ocakta dönmeyi planlıyorum. Önümüzdeki hafta kesin gidip gitmeyeceğim belli olur ama ben bile her zaman kapı girişi otel bakarak bulduğum halde riske etmeyip otelimi bildiğim ve tanıdığım otellerden telefonla ayarlayıp cuma gününe kadar opsiyon aldım. İşim şansa bırakmadım anlayacağın.

 24. Sn. Poul Vietnam yazısından sonra 3 kombo pack yaparak seyahatimizi sağsalim az hasarla bitirdik. İçlerinde en güzeli yoktu hepsinin yeri ayrı ayrı idi. Vietnam’a 4 gün yetmedi. Cambodia Sİem Riep Angkor Wat tapınaklara doyamadım. Phuket te bir kaç tur daha yapılabirdi… Hepsi çok güzeldi…

 25. kardeşim bilgiler için çok sağol gerçekten çok faydalı. Ben birşey sormak istiyorum 26şubat-6mart arası 10 gün pattaya gezisi düşünüyoruz 2 arkadaş.Malum gece hayatı için:). ulaşım-konaklama haricinde 5000 baht birgün için tüm ihtiyaçlarımızı karşılamak için yeterlimidir acaba? Go-Go barlardan kız almayın demişsin -ki çoğu yerde aynı şeyi okudum fiyatından ötürü, publardan alacağımız kızların gecelik veya shor-term fiyatları nedir ve bu publarda ladyboy çok barındırılıyormu?

 26. Sevgili Erman ;

  Makalelerimizi okuduğunda sorularına cevap alacaksın. Bununla ilgili paylaşım ve yorum yapan arkadaşlarımız var. Okuduktan sonra yinede bir sorun varsa buradan cevaplarız. Ama ben ayrıntıya girmeden net olarak söylemeliyim ki 5000 baht günlük yeterli bir para

 27. eyvallah poul başkan yorumun için.Ben pattaya’ya uçak biletini hediye gibi aldım resmen biraz mecburi oldu benim tatil senin anlıyacağın bide yakın bir tanıdığım arkadaşım sayesinde 13 yıldır orada yaşayan bir ortak arkadaşımız var otel işi basit anlatmak istedigim .benim sormak istediğim başka bi konu var asıl araştırıyorum ama çokta açıklayıcı şeyler çıkmıyor karşıma tayland yurtdışı sağlık sigortası yapan firmalar bulamıyorum nette. bilgisi olan veya daha önce özellikle tayland’da geçerli sağlıksigortası ayprıran varsa bana isim versinler.firma isimleri

 28. Yurtdışı seyehat sigortası sakatlık hastalık ve ölüm durumlarını kapsamıyor mu? Benim bildiğim kapsıyor. İstediğiniz bu değilmi ?

 29. Yavuz Kardeş;
  Ben Anadolu sigortadan yaptırdım. Hastalık vs den öte bilet iptali hatta valiz kaybında bile ödeme şekilleri var. Çok şükür 20 günde 8 uçuşumda da hiçbir şeye ihtiyacım olmadı. Fiyatı 40 küsür tl idi galiba… İşbankasından bakabilirsin

 30. Ketuda kardeş hoş geldin. artık sıcağı sıcağına bir makale bekliyoruz senden.

  Yavuz kardeş bilinen tanınmış olan tüm sigorta acentelerinden yaptırabilirsin. İstediğin herhangi bir şartı da isteğe göre yaptırtıp farkını ödeyerek sigortalatırsın. Sigortanın kapsamını okuyarak seçiniz bana göre çünkü sigorta her şeyi kapsamıyor nerdeyse hiçbir şeyi de diyebiliriz. Bir iki örnek verecek olursak kronik hastalığınız yada geçmiş hastalıklarınızın tekerrürü ve onlara bağlı yeni bir hastalığı kapsamıyor. her hangi bir salgın hastalığı da kapsamıyor. Kaza sonucu olanlarında ise yine ayni. örnek olarak adalar turuna gittiğinizi varsayalım kaza geçirirseniz speed bot ile gittiğiniz için karşılanmıyor. normal ferry ile gitmişseniz bu sefer sertifikalı çalışanlar yüzünden sorun çıkartıyorlar. Örneğin sel ve doğal afeti de karşılamıyorlar. Tabi bu dediklerimi kalem kalem ek ücret vererek yaptırtabilirsiniz.

  Erman kardeş yeterli para konusu görecelidir. kimisi günlük 500-1000 bahta gece hayatına takılmadan günü geçirebilirken kimisi ise günlük 20,000 bahtı rahatlıkla harcayabilir. verilecek cevaplar ise kişiye göre değişebilir. sorunun yanıtını okuduğun makalelerin içinde bulacaksındır ama yine de ben vereyim. otel dışında normal bir şekilde harcadığın takdirde 5000 baht yeterde artar bile yeter ki işin ucu kaçırılmasın.

 31. Selam ben de geçen yıl 24 ocak-5 Şubat arası dolu dolu bir Pattaya macerası yaşadım.İlk defa gitmeme rağmen burdaki yazılar sayesinde Pattayayı İzmirden daha iyi tanıdım yazılarını paylaşıp bize bilgi veren herkese teşekkürler. Gitmeden önceki hesap 6 gün pattaya-2 gün Bangkok-4gün phuketti ama Pattayaya takılınca 12 gün orada bitti Tabi virüs vücuda girince döner dönmez skyscanner dan gelecek yıl için bilet taramasına başladım. 4-5 hafta sonra mailimde Kuala Lumpur 1035 tl yazısını görünce hemde THY aktarmasız hemen bileti kaptım Önümüzdeki Ocak21 de uçuyorum. Bu sefer tatilin hepsi pattayada geçmesin diye 2gün kuala Lumpur- 5 gün pattaya- son 3 gün phuket uçuşlarını otellerini peşin olarak aldım 29 ocak-3 şubat arası 6 günü akışına göre hareket etmek için boşta bıraktım.Pattaya yı zaten biliyorum,Bangkok ve phuket hakkındada yazılarınızdan gerekli notlar alındı 2 gece kalacak olsamda Kuala Lumpur hakkındanda bilgisi olanlar önerilerini paylaşırsa sevinirim. Dönüşte bende bir yazı paylaşmayı düşünüyorum. Geçen yıl Pattayadan bir telefon aldım gayet memnunum bu yılda bir telefon ile bir laptop almayı düşünüyorum bu konuda Kuala Lumpur daha iyi diyorlar sizce neresi uygundur? Birde son yazılarda Yücel beyin masaj salonunu ve kendisinden bahsedildiği yazı hoşuma gitti ,mutlaka uğrayıp tanışacağım.

 32. Arkadaşlar ben şuan pattayadayım lao ve kamboçyaya gittim geldim burdan giriş çıkışlarda hiç bi sorun yaşamadım ben içiniz rahat olsun..ısıd ın giriş yaptığı söylentisi burdada var evet ama günlük hayat gayet güzeş devam ediyor..bu arada kısa bi bilgi vereyim otelde 1000 bahta kalıyorum herşey var günlük 2 adet su çay ve kahve bedava layd free..bayan almak isteyen arkadaşlar wolking street te 2000 den 5000 bahta kadar bayan var ama mekanlarda para isteyebiliyor soi 6 caddesi de 2000 2500 baht..mekan parası bazı yerlerde 500 bazı yerlerde içtinizi ödersiniz bi bira 60 bah 120 baht arası soi 7 ve dier yerlerde 1500 bahttada bulabiliyorsunuz ..yiyecek olarak burda her şey var yaklaşık 3 tane türk restaiorant gördüm yiyecek konusunda bi sıkıntı yok avm lerde ekmek bile var alır istedinizi yersiniz otelde günlük üç öğün 600 700 bahta mal olur rahatlıkla asada doyabilirsiniz..walking streete gezin ama bayan ları diğer yerlerden alın boşyere mekanlara para ödemeyin gezin dolaşın istediniz yere girin.ve mutlaka 1 defa tai masajı yaptırın 400 500 baht arası 2 saat gercekten rahatlıyorsunuz dier masaş body to body 2000 2500 3000 baht ben çokta sevmedim ama deneyin kısaca burda herşey güzel pahalı deil çok ucuzda deil ama yinede para yetmiyor herşeyi denemek istedinizde sevgiler saygılar benim otel soi 4 te the front beach hotel iyi biyer burdan daha önce a one starda kaldım orada iyi internette bazı oteller fiat aynıyken burda sordınuzda bazen daha düşük te olabiliyor 400 500 baht günlük anca farkediyor sanırım bye merak ettiniz olursa yardımcı olurrum burdan

 33. sevgili Alibaba35 ;

  Öncelikle Malezya Kuala Lumpur’da uzakdoğu lokasyonunda görülmeye değer yerlerden bir tanesi. Nüfusunun büyük bir bölümü Müslüman. Ama istanbul şehri gibi her türlü yaşam tarzını görebileceğin bir yer. Çok sayıda turist var ve turistler için herşey düşünülmüş. Malezya Kuala Lumpur da eğlencenin merkezi Bukit Bintang denilen bir bölge. Bu bölgede beer barlar tarzında eğlence mekânları mevcut. Başta Vietnam olmak üzere kamboçya ve thailand dan gelen kızlarla karşılaşmak mümkün bu mekanlarda. Özellikle telefon almayı düşünenler için önemli bir yer. Elektornikte vergi yok. Dolayısıyla fiyatlar diğer Asya ülkelerine oranla daha düşük. Ben daha önce Samsung Note 3 ve İphone 6 plus telefonumu buradan almıştım. Öyle ki Iphone da neredeyse Amerika fiyatıyla kafa kafaya.
  Low yat plaza diye şehir merkezinde 7 katli bir elektronik alışveriş merkezi mevcut. Bilgisayar fotoğraf makinesi cep telefonu almak istiyorsanız kesinlikle uğrayın derim. Görülmeye değer yerler arasında dünyanın en büyük ikiz kulesi Petronas mevcut. Petronas’in karsisindaki Kuala Lumpur Tower a çıkarak o yükseklikten hem patronası hemde şehri fotoğraflayabilirsiniz. Gerçekten müthiş fotolar elde edebilirsiniz. Yine Petronas karşısındaki milli park görülmeye değer bir yer. Müslüman bir ülke olmasından dolayı çok ihtişamlı camileri mevcut. Kuala Lumpur’da bunun dışında China Town ve indian Town görülmesi gerekli yerler. Yine Batu Caves te mutlaka görülmesi gereken bir yer. Tabi ben o kadar merdiven çıkabilirim diyorsanız 🙂

 34. Bilgi için teşekkürler nightmare45 Bende oteli bukit bintagdan ayarlamıştım isabet olmuş:) .Cuma günü Kuala Lumpura iniş 11:30 ama 6 saat ileri olduğu için bir anda 17:30 olacak, Pazar saat 10 da bangkoka uçuş bi tek cumartesi sağlam kalıyor, birbuçuk günde nereli gezebilirim göreceğiz bakalım.

 35. Dediğim yerleri bir buçuk gün içinde belki yorucu olacak ama gezebilirsin. En görülesi yer Petronas ikiz kuleleri ve milli parkı. En azından buraya gitmelisin

 36. Sayın Yavuz Tüzün

  Açıkça e-mail , telefon numarası gibi iletişim adresi verilmesinden yana değiliz. Ayrıca kendi adıma konuşursam ben zaten mail adreslerinizi görebiliyorum. Bir sorunuz varsa buradan sorabilirsiniz ki tüm üyelerimiz yararlansın.

 37. Site yönetimi olarak mail telefon numarası gibi şahsi iletişim bilgilerini yazılarda ve yorumlarda yayınlanmasını etik ve doğru bulmayıp yasaklamış bulunuyoruz. Ayni şekilde başka sitelerin facebook gibi linklerin de site yönetimi tarafından onaylanmadan yazılması yasaktır. Yayınlayan ve ısrar ile devam eden her kim olursa ilk yorumlarının oto onayı kaldırılacak devamı halinde ise siteden ip adresi banlanacaktır.

 38. merhabalar tekrar geçen akşam neden mail adresimi yazdım bende çok anlamadım ama kusura bakmayın tekrar yazdıktan sonra geri alma şansım yoktu artık. daha önce ki yorumlarımda otel işini bangkok ta yaşayan bir arkadaşım çözecekti sonradan bu kararımdan vaz geçtim kimseye eziyet olmaya değil tatile gidiyoruz sonuçta otel rezarvasyonlarına bakıyorum birde yorumlara bakıyorum hiç birbirrini tutmuyor bana pattaya’da tavsiye ediceginiz otel istiyorum.

 39. Sayın Yavuz Tüzün ;

  Yorumların birbirini tutmaması kişilerin ordaki alışkanlıklarıyla alakalı bir durum. Şöyle ki kimi Walking Street müdavimidir. Bu bölgeye yakın otelleri tercih eder. Kimi Soi 6 , Soi 7 , Soi 8 ya da Soi Bukhao gibi yerlerde eğlenmeyi sever . Dolayısıyla bu bölgedeki otelleri tercih edebilirler. Bu tamamen alışkanlıklara bağlı birşeydir. Benim kişisel görüşüm Pattaya Central Festival ile Walking Street arası bölgede kalan Beach Road ve Second Road da bulunan otellerdir. Agoda , Booking ve Trivago gibi sitelerden ve uygulamalardan bu otelleri arayabilir bu sitelerin harita uygulamasından yararlanabilirsiniz.

 40. İyi seneler herkeze. Ben şu anda pattaya’dayım inanılmaz kalabalık ve sıcak her yer benim gibi turist dolu otellerin çoğu dolu olmasına rağmen ben rahatlıkla otel bulabildim geceliği 1100 baht benim için ideal bi rakam. Bu forumda okuduklarım aynen doğru çıkıyor walking street geceleri dolu sabaha kadar eğlenceli fiyatlar bilindik değişme yok yılbaşı olmsına rağmen. Şimdilik yazacalarım bu kadar dönünce detaylara gireriz. Tekar herkeze mutlu yıllar

 41. Poul abime selamlar ve nightmare45 abimede 10 günlük bir pattaya tatilinde uçak otel yemek ve sekiz gün günlük iki bin baht ortalama harcadığımı düşünürsek ne kadar paraların ustalar

 42. mehmet bence baya uyguna tatil yapmişin bende bir ay içinde pattaya tatili düşünüyorum gece hayatı için gidecegim için pattaya benim için en uygunu olacaktir.. yorumu yaptim.. kendi kendime.. ama suna karar veremedim.. turla mi gideyim yoksa tek başıma mı ingilizcem biraz zayıf oldugu için turla baslayip oradan turdan ayrılmak olabilir..

 43. Selamlar..mart ayında 2 kişi pattaya’ya gidiyoruz, ben yemek konusunda çok seçici olduğum için, eminim ki orda çok sorun yaşayacağım, bunun için burdan beyaz peynir,kaşar,zeytin,konserve vs. gibi şeyler götürmek istiyorum..Asıl sorum, peynir,zeytin gibi gıdalar,oraya gidene kadar yollarda,sıcakta bozulmaz mı? bu gıdaları götüren varsa önerilerini rica ederim.

 44. Selamlar Koray Bey

  Pattayada burger , mc donalds , kfc gibi uluslarası fast food zincirleri mevcut. Ayrıca central festivalde damak tadına uygun bir çok ülkenin mutfağına ait yemekler bulabilirsin. Bunun yanında hem burada hemde beach road ile second road bağlayan sokaklarda bir kaç türk restoranı mevcut. Kahvaltıda menemene kadar herşey mevcut. Yinede yanımda götüreceğim dersen ben simit alırken yanında aldığımız tek yiyimlik üçgen tarzı peynirler götürmüştüm. Zeytin ve sucukta götürmüştüm. Sıkıntı olmaz. İstersen sende götürebilirsin

 45. Dünya mutfağı olan bir yere gidip zeytin peynir sucuk götürmek nedir, güldürmeyin insanı :D, inşaata ameliliğe gitmiyorsunuz sonuçta 🙂

 46. Nihayetinde benim gibi yemek konusunda oldukça kıl ve önyargılı olan bir insan için söylediklerimin götürülmesinde herhangi bir sıkıntı yok. Varsın gurmelerin içinde inşaat amelesi olalım

 47. Oxygen bey,
  Damak lezzeti sizinde kabul edeceğiniz üzere kişiden kişiye değişir. Siz portakallı pekin ördeğini tercih ederken ben pilav üstü kurufasulye’yi hiç bir şeye değişmem:) siz deniz mahsullerine bayılırken benim denizle ilişkim sadece bira içtikten sonra girmek zorunda kaldığım yer olur:) .. Sevgili Nightmare45 arkadaşım; biz seninle 2 amele olarak erzaklarımızı götürmeye devam edelim, varsın sevgili gurme arkadaşlarımız bizi kınasın..:) saygılarımla..

 48. İlk olarak bundan bir ay öncesine kadar aklımın ucundan Tayland ın T bile gecmezdi. Ta ki bir arkadasımın gidip 1 ay kalmasından sonra öve öve bitirememisinden dolayı neredeyse 1 ay dan fazla bütün gün Tayland hakkında makale forum yorum okuyorum. En kısa zamanda okuduğum duyduğum herkesin hayranlıkla bahsettiği Tayland a gideceğim. Yorumlarda nightmare 45 rumuzlu arkadasımız Işıd den bshsetmiş. 1. Işıd in giremediği yer kaldımı? 2.Bizim Türkiyede teror var hergun bombalar eylemler şehit haberleri. Daha gecen gün İstanbul un en fazla güvenlikli olan havaalanında olay olmadığımı. Bizim yaşadığımız yer çok mu güvenli? Hergün bir olay oluyor ki bir önceki yaşanan olay bile unutuluyor. Kaderimizde yazılan var ise asla değiştiremeyiz.

 49. Ayrıca biz turist olsak Türkiye ye gelmek istermiyiz? Şöyle bir bakın Ankarada yaşanan bombalı eylemi Taksimde ki yaşanan olayları hangimiz hatırlıyoruz. Doğu tarafımız oldu Suriye Irak hangimiz gider o taraflara.? Türkiyede allaha emanet yaşıyoruz şu anda. Siz kendinizi bilmezseniz hertaraf da sorun çıkar şöyle bir düşünün o kadar karı kız bizim Türkiyede olsa hergün bir cinayet çıkar. Bence benim gibi seviyesini bilen her arkadas gitsin. Mis gibi okyanus havasını tertemiz plajları hayvanat bahcelerini tropikal meyvalarını tadın. Sex 2.planınzda olsun zaten erkek başına 50 tane bayan düşdüğü memleketde zaten olur kasmayın kendinizi tadını çıkarın şahsen ben öyle yapıcam. Herkese iyi tatiller bol şanslar

 50. Mehmet Kardeşim selamlar ;

  Öncelikle dediğin gibi evet hepimiz allaha emanetiz. O tehlikeyi ben belirteli çok oldu. Onuda Taylandla ilgili yabancı bir haber sitesinden okumuştum ve gidecek arkadaşları uyarmak istedim. Tayland herekese her kesime hitap eden bir yer . Tadını çıkarın. Dönüşte yazınızı yayınlamaktan mutluluk duyarız

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*