PATTAYA GECE HAYATI

Pattaya gece hayatı tüm Pattaya’da kendini belli etmektedir. Her adım başı Go Go Barlar, Beer Bar’lar ile Masaj Salonları bulabilirsiniz. Erkeklere yönelik hizmet verseler bile özellikle yabancı bayanlar da buraları ziyaret etmektedir. Tayland gece hayatı denince ilk akla Pattaya geceleri gelir. Başlıca gece hayatı bölgeleri ise, Soi Buakhao Metro (Soi Diana), Soi 7, Soi 8, Soi Diamond, Pattaya Walking Street ile Action Street’tir.

Pattaya gezisi yapmayı planlayanlar için öncelikle Pattaya gece hayatı hakkında bilmeniz gereken bazı ufak bilgiler vereyim.

1- BARFİNE: Beer Bar olsun Go Go bar olsun orada çalışan bir bayanı dışarı çıkarmak için bar fine ödemek gereklidir. Yani bu mekandaki çalışanı aldığınız için verilen paradır. Bayanla yapılan fiyat pazarlığı buna dahil değildir.

2- MAMASAN: Bayanları kontrol eden şahsa ki oda yaşça daha büyük ve de tecrübelidir mamasan diye hitap edilir.

3- SHORT TİME: Bayanlardan hizmet alımı(anlamışsınızdır) iki saate yakın olan kısa süreli Short Time denmektedir. Short Time’da Bar fine yoktur ama oda kirası adı altında ilave ücret alırlar ki bu da bar fine kadardır.

4- LONG TİME: Tüm gece boyunca bayanla beraber olmaya denir. Süresi normalde aldığınız saatten ertesi günün sabahına kadardır. Ama çoğu zaman sizle öğlene kadar kalır, kahvaltı yaparlar hatta dolaşmaya bile çıkarlar. İşim bitti gece kaçayım deme yoktur. Ücretlerini gidecekleri zaman alırlar.

5- GO GO BAR: Bu mekanlar aslında striptiz kulübüdür ve kapalı mekanlardır. İçeride dans eden bayanlardan beğendiğiniz ile içki içebilir, pornoyu aratmayacak şovlarını seyredebilirsiniz. Dans eden ve de ortamda bulunan tüm çalışanlarda numara vardır. Yanınıza çağıracağınızı numarası ile belirtmelisiniz. Bayanlarla beraber otele gitmek istiyorsanız önce bayanla anlaşıp daha sonra bar fine’nını ödemelisiniz. İster short time isterseniz long time alabilirsiniz. Bayan ücretleri bazında bulunduğu bölge içinde en pahalı mekanlardır. Hatta çok lüks olanların fahiş fiyatları vardır.

6- BEER BAR: Beer Barlar ise genelde bir bar etrafında taburelere sıralanmış kızların müşteriyi ağırladığı ve iki türü olan mekanlardır. Bunlar açık ve kapalıdır. Adından anlayacağınızı umuyorum. Çoğu Beer Bar kendini belli etmek için farklı konsept uygular. Ama genel tarz bu şekildedir. Beer Barların fiyatları Go Go barlara göre çok daha uygun fiyatlıdır. Toplu halde bir büyük çatı altında olan yerlere de Beer Bar Coplex (komleks) denir ve complex adı ile anılır.

7- LADY DRİNK: Bayanlara ısmarlanan içkiye verilen addır.

8- ÇAN ÇALDIRMA: Barlarda asılı duran bir çan göreceksiniz sakın çaldırmayın. Anlamı barda bulunan herkese içki ısmarlıyorsunuz demektir. Bazı barlarda da standart vodkayı, tekilayı alıp müşterilere dağıtıyorlar ama ansızın yüklü hesap ödeyebilirsiniz. Çalın derlerse çalmayın çünkü çan çaldırma mecburi değildir.

paaap owww dans

ŞİMDİ BÖLGELERE BİR GÖZ ATALIM.

 

1- Walking StreetwalkngGirişi Beach Road’ın  sonunda olan 500 metre uzunluğundaki bu yol üstünde Go Go Barların, Clubların, Beer Bar’ların parlak neon ışıkları ile Pattaya gece hayatının merkezidir. Daha doğrusu gece hayatı dünyaca tanınan caddesidir. Akşam 6’da trafiğe kapanmaktadır. Her mevsim aktif olan bu caddede parlak neon ışıkları ve her taraftan gelen değişik müzik karmaşası içinde durup müşteri çekmeye çalışan kızlardan Cadde üzerinde müşteri bekleyen Ladyboy’lara (travesti) kadar capcanlı bir ortamı vardır. Walking Street’i Pattayanın diğer yerleri ile kıyaslarsak bölgesel olarak en pahalı yerleridir. Buna caddede serbest çalışan bayanlar, Go Go barda çalışanlar ile Beer Barlardakiler de dahildir. Buradaki Rus bayanların fiyatları uçuk derecede pahalıdır. Zaten Pattaya’da Rusla ne işiniz olacak o zaman yakında Ukrayna var oraya giderdiniz.

2- Soi Buakhao ve LK Metro (Soi Diana): lkmetro2. Caddenin üst sokağı olan Soi Buakhao üzerinde Barlar, masaj salonları, Beer Barlar ve Go Go Barlar vardır. Walking Street’e göre daha az gürültülü ve de daha az kalabalıktır. Ortamı daha nezih ve de uygundur. Bu sokak üstünde LK Metro denilen Soi Diana diye adlandırılan yer tek bir bölgedir. Burada da ayni türde mekanlar ile Avrupai tarzda barlar vardır. Fiyatları Walking Street’e göre daha uygundur. Genelde yerleşik yabancılar tercih etmektedir. Buradaki çoğu Beer Bar normal bar gibi düzenlenip iç ve dış oturma seçenekleri vardır.

3- Soi 6-7-8: Bu sokaklar Beach Road ilesoi_7_pattaya 2. Road a dikey olarak bağlıdır. Soi 6 short time hizmeti veren bayanların bulunduğu mekanlarla doludur. Soi7 ve Soi8 ise Yine Go Go Barlar Beer barlar ve Beer Bar Coplexleri ile dikkat çekmektedir. Aralarda serpiştirilmiş restoranlar, Steak House’lar vardır. Buraların ortamları diğer yerlere nazaran oldukça iyidir. Bu sokaklarda yaşayacaklarınız tercihinize kalmış bir durumdur. Ama bu bölgeler fiyat bakımından merkez Pattya’nın en uygun mekanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Barda ya da oturma guruplarında oturup ortamın tadını çıkarabilir kızlarla şakalaşıp oyunlar oynayabilirsiniz. Ama maalesef üzülerek belirtiyorum 2014 de bir çok mekan kapanma noktasına gelmiştir.

4- Beach Road:Burayı deniz tarafı ve beeach pataya tarafı diye inceleyelim. Deniz tarafı sahil kısmına düşen yürüyüş yoludur. Tüm plaj boyunca uzanır. 2013 ve 2014 de yapılan yenilemeler ile gayet güzel sahil yürüyüş yolu olmuştur. Bu yol üstünde öğlen vakitlerinde seyrek olarak serbest çalışan kızlar ve de Ladyboylar görücüye çıkmaya başlar. Vakit ilerledikçe sayıları artıp havanın kararması ile sanki kocaman yol boyunca uzanan açık hava pavyonuna döner. Kızlar ve ladyboylar kaldırımda veya ağaç altlarında müşteri beklerler. Pattaya Beach Road‘da olay basittir durup başınızla hafif selam verseniz hemen yanaşıp konuşmaya başlarlar. Buradaki kızların tek avantajı fiyatlarının düşük olması ve barfine gerekmemesidir. Ama güvenliğiniz açısından riskli olma ihtimalleri vardır. Yol boyunca sıralanan kızların arasından çok güzel kızlarda çıkmaktadır hatta normal çalışmayan kızlar bile 1-2 günlüğüne takılıp cep harçlığı çıkarmak için buralara gelmektedirler. Yolun Pattaya tarafı ise standart Go Go barlar Beer Barlar vardır fiyatları biraz tuzlu olmakla beraber ortamları oldukça iyi ve kalabalık mekanlardır.

5- Action Street: Soi Buakhao bölgesinde actionolan bu yer aslında Beer Bar Komleksidir ama turistler tarafından pek ziyaret edilmediğinden oldukça tenha sayılır. Fiyatı en düşük mekanlar bu kompleksdedir. Kızları daha cana yakın daha sempatıktir. Sizinle diğer yerlere nazaran daha çok ilgi alaka gösterirler. Tek kusuru İngilizceleri Pattaya standartlarının altında olmasıdır. Yıllardan beri Pattaya’ya gelip giden müdavimlere eski Pattayannın gece hayatını hatırlatıp o dönemlerdeki barların ve kızlarının içtenliğini ve sıcaklığını sunmaktadır.

 

6- Soi Diamond: Aslında bu bölge sarkWalking Street ile ilişkilidir. Walking Street’girişi olan Soi14 ile Soi15 bölgesine verilen addır. Fiyat konusu ise Walking Street ile hemen hemen aynidir. Resmen saklı bir hazine gibi kendisini keşfetmenizi beklemektedir. Çoğu turist düz gitmeyi tercih etmesine rağmen bence Walking Street’ten daha çok ilginizi çekecek yerler bulacaksınız. Bu bölgede Barlar, Beer Barlar, Oteller ve de Go Go Barlar mevcuttur. Pattayanın İncisi de denebilir.
Bu merkezi yerlerin dışında Beach Road ile 2. Road arasındaki her yerde böyle mekanlar bulunmaktadır. Ayrıca Jomtien ve Naklua bölgelerinde de benzeri mekanlar vardır. Son yıllarda Soi Buakhaou’nun iç kesimlerinde yeni yerler açılmakta olup bu yerleri keşfetmek tamamen siz gece hayatı müdavimlerinin zamanına ve de maceracı ruhuna kalmış bir durumdur.

beeer bars Dancing-girls

 

Gelelim Disco ve Club’lara Pattaya hakkında az bilgi toplayanların dilimden düşmeyen liste hiç değişmez zaten. Bu Club ve Discolar’da ki kızlar ya serbest çalışandır ya da çalıştığı yerde müşteri bulamadığı için iş çıkışı buralarda şansını denemeye gelmiştir. Zaten piste ve de yanınızdan geçerken mimikleri ve de bakışları ile sizlerden işaret beklerler. Böyle yerlerde sizlere tavsiyem sizle ilgilenenlerden beğendiğinizi almanızdır. Size bakmayanı değil. Sonra yüksek fiyat çekti diye sinir olursunuz.
Mixx Discotheque, Club İnsomania, Hollywood Pataya, Lucifer Disco, Pattaya Differ Pub Club, Halo Club, Lima Lima Club, Marine Disco ve Xzyte Disco bu mekanlardan bazılarıdır.

 

 YAZIMIZIN İLK BÖLÜMÜ OLAN PATTAYA için tıklayınız.

 

Toplam 101 Yorum Var

  • Dün gece kaza ile arkadaştan gelen başka yazıyı Pattaya yazısının üstüne kopyaladım . Bu yüzden yayınlanması gecikti. Tüm okuyuculardan özür dilerim..

 1. Asya rehberi bu site isminin hakkını vermiş harika bir pattaya tanıtımı anlatım şekli ve tanıtım on numara olmuş emeği geçenlere teşekkürler izlemeye ve eşe dosta önerilebilecek bir site aynen devam

  • Sn. Artema Teşekkür ederim. Yeni olmamıza rağmen sitemize verdiğin desteği görmekteyiz. Vermiş olduğun destek için de ayrıca teşekkürü borç biliriz.

 2. böyle bir site için teşekkürler, yazıyı okuduktan sonra devamı olan pattaya ilk bölümün okuyacğaım

 3. Üstad harika bir tanıtım olmuş.Net ve gayet açıklayıcı.Hayal mahsulu hikayelerden insanları yanlış yönlendirenlerden iyice sıkılmışdık. Ellerine sağlık..

 4. Zaten bizim siteyi kurarken ki amacımızda buydu. Haklısın bizlerin de canı sıkılmış hatta Poul Üstadın madde madde doğruları yazıp soru sorduğunda ise yazılan yorumda çürütülen maddeleri açıklayacağına direkt şahsımıza hakaret dolu yapılan yazıyı da yorum olarak kabul edip iki gün boyunca yayınlayıp sonrada doğruları gösteren yazıyı kaldırmaları son damla olmuştu. Yani yalan yaz, yalan bilgi ver, yalanı ortaya çıkarana hakaret et arkandayım mesajı niteliğindeydi. Doğruyu bilip göstermeye çalışanlarada sakın eleştirip doğruları yazmayın diye tehditti yapılanlar.

 5. Sn.asyarehberi ekibi;

  Şimdiye kadar okuduğum en bilgilendirici Pattaya yazısıydı.Elinize ve emeğinize sağlık…

  Sitenin değerli müdavimi arkadaşlara naçizane bir tavsiyem olacak..Bu platform yeni oluşturmaya çalışılan her türlü forum ve siteden bağımsız bir yapı dolayısı ile daha önceden yaşadığımız kötü hatıralarımızı bir kenarıya bırakarak sadece bu siteye odaklanmamızın sitemizin gelişimi açısından daha olumlu olacağı kanaatindeyim.

  Saygılarımla

 6. Evet herkesin okuyup faydalanabileceği bir yazı. Pattaya gece hayatını tam olarak anlatan bilgi verici bir kaynak olarak değerlendiriyorum. Tayland gece hayatının astsolisti olan pattayayı gidip görün çok geç olmadan

 7. Birde daha fazla mekan adres bilgileri verirseniz. sizin gittiğiniz bildiğiniz daha iyi olur. hatta ayrı bir makale diye yayınlarsanız süper olur. Pattaya gece hayatı gibi.

 8. Uçağa biniyorsunuz! Hostes dahil herkes sizin Tayland vs’ye neden gittiğinizi biliyor.. Tapınak görmeye değil herhalde.. Yokluktan çıldırmak bu olsa gerek! Hem de gereksiz pahalı.. En azından 5 bin TL para harcamanız gerekli.. O parayı kişisel gelişiminize harcasanız bir iki kursa vs gidip insan içine karışsanız zaten hem ilişkiniz hem de stabil seksiniz olur. İşin sağlık boyutu var ona girmiyorum bile.

  • Görkem kardeş Taylanda giden çoğunluğun amacı doğru bayan ortamları ve pattaya gece hayatı içindir. Ama herzaman dediğimi de sende görüyorum gitmeden bilmeden yorum yapılıp konuşulması. ilk önce gidip gör derim Taylandı ama sadece pattaya yı değil Diğer yerlerinide. Yani herkesin amacı senin düşündüğün gibi değil malesef Görkem kardeş.Düşüncene saygım vardırama sorayım bir sana ; sitemiz yeni kuruldu ve ilk sayfalarda olan bir sitede değil amasen o kadar site arasında üstelikte pattaya gece hayatını tanıtan bir yazıyı bulup okuyup yorum yapıyorsun ki sitemizde farklı türde yazılar da vardır. tanıtıcı olan yada dün Ali arkadaşımızın eşi ile tanıştığı izlanda tatili yazısı var yani o kadar yazıdan sadece bu yazıyı bulabilmek için derinlemesine bir araştırma yapmışsın demektir. o zaman neden böyle bir arştırma içindesin soru 1? okadar yazı içinden sadece bunu okuyup yorum yaptın soru2? Taylanda veya başka kelimeyi aramamışsan nasıl sitemizdeki pattaya gecehayatı tanıtım sayfasına ulaşabildin soru3?
   Yani tencere dibin kara benimki senden kara hesabı görkem kardeş

  • Sn. bosch servisi uçak fiyatlarını takip edersen ve ölü sezonda hafta içi gidiş hafta içi dönüş ayarlarsan o kadar pahalı değil vede biletini birkaç ay önceden alırsan dediğin gibi uçuk gelmez. hatta kampanyalardan yakalarsan güzel bir fiyata da alabilirsin. Ama avrupaya vize sorunu ki alıp almayacağında muamma gitsen bile şöyle 1800-2500 tl ye nerde tatil yapıldığını merak ettim doğrusu.

 9. Sn.Asya Rehberi;

  Değişik coğrafyalarda tatil yapan bir kişi olarak size katılıyorum.Dünyanın hiç bir yerinde 100 TL karşılığında 20 yaşında bir kadın sizinle yol yordam bildikten sonra 24 saat boyunca siz git demeden birlikte olmaz…

  Dolayısı ile şu anda bir ay sonrası için 1500 TL seviyesinde İstanbul-BKK bileti bulunabiliyorken(Emirates,Qatar Airways gibi firmalardan) 500 TL uçak bileti bedeli ile bir Avrupa ülkesine gittik varsayalım.10 gün Tayland’da kalsak zaten günlük 140 TL farktan(Dolar kuru 2.40 ve Avrupa da bu işler saatlik ortalama 100$ seviyesinde )1.400 TL ilave masraf karşımıza çıkıyor.Birinde 24 saat canı gönülden birinde ise 1 saat süreyle bitse de gitsek modunda hizmet alıyorsunuz.Yani şuna benziyor 1 saatlik Lombarghini mi kiralayalım(otoban da 2-3 saat 250 km hızla kullanamayacaksanız sadece göz zevki olur bu araba) yoksa 24 saat Passat mı gibi bir durum söz konusu,tercih meselesi yani…Yani sonuçta aradaki farkla Avrupa bileti 1.900 TL olmuş oluyor.Konaklama,yeme-içme gibi harcamalar ise çoğu yerde standart…

  Geriye sadece uçuşun uzunluğu kalıyor ama burada da egzotik güzellikler,orjinal mutfaklar gibi faktörler devreye giriyor..Avrupa’nın en ünlü mutfağı Fransız mutfağı mesela ama değişik soslar dan başka hiç bir esprisi yok bence…veya bir okyanus plajında herkes Avrupa’da donarken güneşlenmeyi Eyfel kulesine çıkıp inmeye veya bir katedral gezisine kim değişebilir ki?

  Sonuç olarak herkesin fikirlerine ve görüşlerine saygım sonsuz ancak yapılan bir iş ne kadar meşakkatli ise alınan sonuç da o derece tatmin edicidir diye düşünüyorum..

  Saygılarımla…

 10. ben fıyatları merak ettım ustad ne kadar cık rakam goremedım yada yuksek rakamla uygun rakam arasında cok fark varmı sızce wıetnam mı pattaya mı? hangısı ask ıcın ıyıdır fıyat konusunda soylersenız yardımcı olursanız sevınırım merakla beklıyorum ustat saygılar

  • Murat kardeş bence pattaya daha uygun hem fiyat hemde dediğin için kardeş. şimdi çıkacağım için geldiğimde sana açıklayıcı olarak burdan yorum yazacağım.

  • Murat bey, yakında gitmeyi planlayan biri olarak pattaya her konuda bir gömlek iyi olduğunu söyleyebilirim. Bunu okuduklarıma istinaden söylüyorum. Daha detaylı bilgiler için sitede bir soru cevap kısmı şart en azından hızlı sonuca ulaşıp, yazılanları herkesin görmesini sağlarız 🙂

 11. Selam herkese Uzun süredir takip ediyorum.
  Verdiğiniz faydalı bilgiler için teşekkür ederim ederim. Mart ayı içinde gitmeyi düşünen var mı. Ben gideceğim ama daha önce hiç gitmedim. Tek gitmek benim için sıkıntı.

 12. yazını gerçekten beğendim, teşekkür ederim. Türklerden vize istemiyorlar sanırım değil mi? otel ayarlamadan gitsek ordan bulamazmıyız otel? fiyat belirtmemişsin rica etsem yazarmısın. pahalı ucuz da ne kadar 🙂

  • Sayın murat, vize istenmiyor. Daha detaylı bilgi isterseniz sitemizdeki vize kategorisine bakın.

   Otel ayarlamadan giden bir çok arkadaşımız var. Gidip odayı yerinde görüp, o şekilde karar verebilirsin. Ayrıca ödemeni nakit yaparsan indirimde isteyebilirsin.

   Otel fiyatlarına bir çok konuda yer verdik. Bunun için sitemizde yer alan diğer tayland yazılarını inceleyin.

 13. 🙂 yeni site hayirli olsun . siteyi kurmada emegi gecen arkadaslarin eline saglik basarilar dilerim …

  • Merhabalar hoşgeldiniz, yeni oluşum çok daha farklı ve daha sıcak geliyor bana, Herkes aklı başında ve sıcak kanlı kişiler. En önemlisi ticari bir kar güdülmeden, objektif bilgiler sunuluyor bizlere. Sizide aramızda görmekten mutluluk duyarız 🙂

  • Aramıza hoş geldim kardeş kusura bakma özelde bazı sorunlar var o yüzden site ile ilgilenemedim bir haftadır kardeş.

 14. slmlar. Arifin mençıstıra attığı golü arıyordum nerelere geldim 😀 iyiki geldim. çok farklı bilgiler edindim. sağolun var olun bir güzele yar olun 🙂

 15. Çok güzel yerler, umarım bir gün ziyaret etme fırsatı buluruz. Yazı da oldukça başarılı olmuş, emeğiniz için teşekkürler.

 16. yazınız gerçekten hoş, bir gün belkide bizde buralara gidip bazı şeyleri görebilme imkanı yaşayabiliriz umarım.

 17. bence gidilmesinde baya yarar var ben bir kere gittim ama peder yanımda oldugundan pek gezemedim bir gece kaçamak yaptım benim gittigimde türklerden bara girişte ücret almiyorlardi.. cünkü bizim vatandaslarımız zaten içeride dagıtıyorlar 😀

 18. Arkadaşlar pattaya için en geç mayıs ayı o zamandan sonra gitmeyin hava çok kapalı ve aşırı yağmurlu oluyor adamlarda alt yapıda yok bildiğin su baskını .

 19. Uzak doğunun hem kültürel hem de gece hayatı yönünden cezbeden ülkesi Tayland özellikle Pattaya, Phuket ve Bangkok ile öne çıkıyor. Bunlarda Pattaya gece hayatı özellikle Türk erkekleri için en tavsiye edeceğim bölge. Her ne kadar Tayland uçak bileti fiyatları yüksek gözükse de, 2 haftalık bir tatil yaparsanız, konaklama, gece hayatı ve diğer şeyler çok ekonomik olduğu için toplam masrafınız düşecektir. Özellikle mil kazanma yöntemleri kullanarak her yıl bir Tayland ödül bileti kazanabilecek uçuş mili biriktirebilirsiniz.

 20. Aslında Poul üstad basta olmak üzere bu site üstünden toplanıp, tayland’a çıkarma yapmak gerekir.. bende 4kere gitmiş biri olarak birbirini anlayan topluluk ile büyük eğlence olur Bangkok ve Pattayada.. 🙂

 21. geçen gün bi forum’da okudum TL bozmaya başlanmış bazı döviz bürolarında diye son zamanlarda giden arkadaşlar bu durum hakkında bilgisi olan varmıdır öyle bi durum varsa burda dolar yapıp orda bahta çevirince değer kaybı oluyo direk TL yi bahta çeviren bi yer bilen varmıdır?

 22. mert bey ben 3 ay önce 3 hafta kaldım en az 20 fark lı ofisde para bozdurdum ama hiçbirinde türk lirası bozulduğunu görmedim. Hatda tl bozan change ofis açma planı olan 1 tane türk arkadaş ile de tanıştım siz yinede döviz le gidin bence.

 23. bende bugüne kadar görmedim ama türklerin sayısına bakılırsa sanki bir ihtiyaç var gibi duruyor. Olsa hiçte fena olmaz .

 24. bencede bu bir ihtiyaç pattayada burdan tl yi dolara çevir orda bahta çevir paramızde değer kaybı oluyor

 25. Asya ülkeleri avrupa ülkelerini çoktan geride bıraktı… tekrar eskisi gibi olmaya başladı canlılığın ve hayatın tekrar asyaya dönmesi gerçekten güzel gelişmeler.

 26. çok merak ediyorum 🙂 asya ülkelerini kısa zamanda ziyaret edeceğim. pattaya gece hayatını birde biz görelim

 27. Arkadaşlar 12 Mayıs’tan sonra Pattaya’ya ilk defa gitmeyi düşünüyorum. Bu tarihlerde gidecek tecrübeli arkadaşlar varsa beraber de bir plan yapabiliriz.

 28. oncelikle yaziniz icin tesekkurler ben ilk kez gidecem 24 eylul den 8 ekime kadar arkadasa bileti gidis gelis 2000 tl ye ettihad havayollarindan kestim oteli kendim buldum the sun exclusive 35 dolara geliyor gunlugu bu oteli onceden bilen varmi ? ve fiyati uygunmu sizce ? ayrica 4000 baht gunluk hesap yaptim kendimce sizce yeterlimi ?

 29. sitenizde bilgi yönünden yazılanlar güzel ama herkes yaşadıklarını yaptıklarını yazmış bende bilgilerimi paylaşmak istedim. ben 4 defa tayland ülkesine gittim ve ocak 18 2017 tekrar gideceğim. harcanan para bizim paramız beni iyi dinlerseniz sizlere bol eğlence az para nasıl harcanır anlatayım.
  1. tayland tatili ikiye ayrılır ölü sezon ve yüksek sezon kasım 15 den, aralık, ocak, şubat ve mart 15 dir. bu arada aralık ve ocak ayı daha canlı bir ay,dır. ve diğer aylara göre tam iki katı para harcarsınız. uçak bileti. oteller. barlar ve bayanlar iki katı. 2. gelelim uçak biletine tayland,a gitmeden en az iki ay öncesinden skyscanner.com sitesinden günlük takip edin muhtelif havayolları kampanya yaparlar örneğin kasım ayında katar hava yolları1075tl ve fly dubai havayolları 1070tl. idi. bugun aynı ucaklar 2000tl. 3. indik havaalanına sadece 100 dolar veya 100 yuro bozdurun havaalanı kurları düşük üst katta lüks taksiler var 200tl binmeyin. alt katta normal taksiler var 1250tl onlar fazla söylesede pazarlık yapın hatta birkaç arkadaş olun yabancıda olsa farketmez ucuza gelir ve her yarım saatte pattaya otobüsleri var 130 baht klimalı rahat arabalar. sonuçta gezmeye gidiyoruz 35 dakika fark var aralarında 1120 baht cebinizde kaldı not 1tl 10 baht civarı eder. 4. gelelim otel fiyatlarına isim vermiyorum buradan yer ayırtırsanız hem hayal kırıklığına hemde üçte bir fazla para ödersiniz örneğin sitede yazan 100tl,lik otel orada 65 veya 70 tl korkmayın heryer otel. günde 350 bahttan edeceğiniz kar 10 günde 3500 baht eder otel farkı buda 100 dolar eder akıllı olun. 5. gelelim yemek işine pattaya sahil yolu ve arka blok yolu tek yönlüdür 12 ve 13 sokak arkasında villa market var ve tukkom telefon binası kime sorsanız gösterirler zemin katta veya bir alt katta top,s market var. bizim marketlerde olan herşey oralardada var. ekmek, peynir, zeytin, çay, şeker ve tüm sebze ve meyve çeşitleri var hatta ızgarada tavuk ve balık yaparlar aynı marketlerde herşey ucuz. toplu alışveriş yapın kahvaltınızı otelinizde yapın hatta ara öğünlerinizide otelde yapın. lokantaya gelince yine 12 ve 13 sokak arkasında iran lokantası var islami usul ne yerseniz yiyin 200 baht açık menü walking siti,nin yan tarafında arap lokantaları var islami usül benim favorim dubai restorant lavaş ekmek adana urfa tüm ızgara ve tüm yemekler burada var pahalı değil normal. 6. gelelim bar işine istediğiniz bara gidin ama fiyatını sorun yoksa iki veya üç katını ödersiniz ortalama en lük gazino ve barlarda bira fiyatı 80 ila 100 baht. bayan alırsanız masanıza onada aynı fiyat hatta bayana gelecek biraynın fiyatını sorun sizin karınıza olacaktır. 7. bayana gelince sakin ve kenarlardaki küçük birahaneleri seçin birkaç masası ve birkaç kız elamanı vardır. tekrar söylüyorum fiyatını sorun sizinle sohbet edeceklerdir asla ilk defa geldik demeyin içkinin ardından 300 baht oraya kız için para ödersiniz ve 1000 ila 1250 baht bayana verirsiniz sabahlarsınız. veya walkingden herhangi bir gazino,dan bayan alacaksınız çalışanlar hariç bar parası ödemeyin onlarda siz gibi müşteri anlaşın götürün. gelelim sahil boyuna (12 ve valking arası bayan almayın azeriler özbekler var rus diye tanıtıyorlar kendilerini asla almayın geceniz zehir olur) 1 ve 11 sokak arası heryer kız çok nadiren leydiboy olur. buralardanda alırken saat gece 22: ila 24: saatleri arası alın bir çoğu köylü kızı ve oteli yok olanlarında çok pis otellerde kalıyorlar 10 kişi bir odada sizinle çok uygun fiyata illaki geleceklerdir. not arkadaşlar bayanlar 3000 der 5000 der ne derlerse desinler siz kısa mesafe 2 saat en fazla 700 gece boyu sabaha kadar 1000 çok beyendiniz 1250 bahttan fazla vermeyin. güler yüzlü olun kaşlarınızı çatmayın. ukela hareketlerde bulunmayın birazda ağır abi olun
  yüksek sesle konuşmayın dinleri ve kralları hakkında asla konuşmayın ve küçümser hareket dahi yapmayın. türkiyedeki çok bilmiş ukela uyanık akıllıyım diye geçinenler burada para etmiyor. vay efendim çok para harcadık orada herkes yabancı dil bilmenize gerek yok rahat olun herkese iyi tatiller.

  • SELAM
   Ben de 2.kez gidiyorum nasipse 17 kasım da daha önce temmuz ayında yani ölü sezon da oradaydım fiyatlar sizin yazdığınız ile aynı idi sezonda iki katı diyorsunuz bu yazdığınız rakamların 2 katı mı?şu an otel için iki katına anlaştık ama dolar 2,8 idi 3,6 oldu

 30. 25 mart 21.55 uçağıyla sabiha dan doha aktarmalı bangkok ama direk pattaya ya geçecem.Tek başımayım ingilizcem orta seviyede bu 4. gidişim olacak, ilk defa tek başıma gidiyorum arkadaşım evden izin alamadı 🙂 2016 mayıs ta pattaya daydım…şimdi işleri ayarladık ve 8 günlüğüne yine pattaya..eğer tek gidecek arkadaş varsa bu tarihlerde tanışalım…

 31. her pattaya yazısı görünce mutlu oluyorum nedense ? hatun kısmında gerçekten en önemli detay kafanın uyuşması yoksa at gibi olsa neye yarar buzdolabı varsa ruhunda ? ama o abi diye bağıran pink pek bi tanıdık geldi açıkcası güzelceden bir toyotası varmı? ?
  Ayrıca gerçekten pattaya walking streetten ibaret değil o kadar farklı yerlerde güzel barlar var ki hele ki central festival in karşısında ara sokaktakilere derman yetmez

 32. Pattaya gece hayatı konusunda detayları bilgiler var. Bunların içinde özellikle insanların aklıda kalan sorulara cevap olabilecek yazılar hazırlanmış. Gece hayatı denildiğinde insanların eğlence anlayışları değiştiği gibi her türlü eğlence anlayışına pattaya hitap edecektir.

 33. Pattaya gece hayatına dair her şeyi paylaşmışsınız. Valla ne yalan söylüyüm asyalı kızlar benim zaaf noktam. Çok tatlı değiller mi? Pattaya’da eğlence merkezi olmuş. Buralara gitmek lazım. 🙂

 34. Elit gece hayatları çok güzel oluyor bu gibi yerlerde yaşatılar çok hızlı güzel anlatım olmuş eline sağlık

 35. 2013 yılında gitmiştim Tayland’a, gitmeden araştırıp gittim tabi ve yaklaşık 1 hafta Pattaya’da kaldım. Tek kelime ile mükemmel.. Hem gece hayatı, hem ücretler hem de şüphesiz kızları.. Akıcı bir yazı olmuş, teşekkür ederim.

 36. Sitenin değerli müdavimi arkadaşlara naçizane bir tavsiyem olacak..Bu platform yeni oluşturmaya çalışılan her türlü forum ve siteden bağımsız bir yapı dolayısı ile daha önceden yaşadığımız kötü hatıralarımızı bir kenarıya bırakarak sadece bu siteye odaklanmamızın sitemizin gelişimi açısından daha olumlu olacağı kanaatindeyim.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*