Tayland Pattaya 2015 Ziyaretim

Tayland Pattaya 2015

Tayland Pattaya 2015 ziyaretim’i yapıp Pattayadan geldikten sonra Pattaya Pattaya Pattaya diyorum başka bir şey diyemiyorum bir haftadır.
Öncelikle Pattaya Tatili me gitmeden önce benden bilgilerini yardımlarını esirgemeyen sayın site üstadlarına ve site yönetimine çok teşekkür ederim. Sizlerin verdiği bilgiler ve yol göstericiliğiniz sayesinde daha doğru bilgiler edinip Pattaya’da çok faydasını gördüm.

İlk olarak kendimden bahsedeyim yaş 20 Bursalıyım. Yurt dışına ilk çıkışım değil iki kez Kıbrıs bir kez Moldova bir kez de Ukrayna’ya gittim. Gitmeden önce Asya ülkeleri ile ilgili ne bir düşüncem nede bir sempatim vardı. Ortanca dayımın iş yaptığı firma ona ve diğer bayilerine Pattaya turu hediye etmiş dayımda o kadar işimin içinde nereye gideceğim deyip bana vermişti. Bende dayımın yardımı ile ilgili acenteye ulaşarak gidiş tarihimi ocak ayı yerine mart ayı başına aldırdım. 200 tl de masa altı verince çalışan işlemlerimi düzeltti. Beni diğer bir guruba ilave etti.

Pattaya 2015Gidiş tarihime kadar internetten Tayland Pattaya hakkında araştırmalarımı yapmaya başladım ayısız site forum dolaştım sorular sordum ve cevaplar aldım. En son bir sitede sorduğum soruya cevap veren bir hayırsever şahıs bana bu sitede Tayland ile ilgili doğru bilgi bulamazsın. Bilgili olanların hepsi asyarehberi diye bir siteye geçti diye mailime cevap yazdı. İyi ki de yazmış böylece doğrulara ulaşmam daha kolay oldu. Diğer sitelerdeki bilgilerden daha detaylı ve farklı bilgiler edindim.

Onlara bir iki örnek vereyim. Pattaya da kızların fiyatları diğer sitelerde para konuşmayın 1000 baht verin diyenler vardı. Bir diğerleri de 500 baht 1000 bahta tam gecelik alırsınız diyordu. Buradaki üstadlar ise 2500 bahttan açarlar 2000 -1500 e inebilirler buda ortamdaki müşteri yoğunluğu kalan kızların sayısı ve saatin kaç olduğuna bağlı olarak değişir demişlerdi. Kızların ilk söylediği fiyat ise sezonuna ve gelen turiste bağlı olarak da değişebilir demişlerdi. Dediklerini aynen orda yaşadım. Pattaya’da konuştuğum diğer yabancılar gelen turist sayısında askeri darbenin de etkisi ile düşüş yaşandığını bu sebep ile fiyatların düşük olduğunu diyorlardı. Sanırım bu örnek ile ne demek istediğimi anlatabilmişimdir. Gelelim benim yaşadıklarıma ve sizlere aktaracaklarıma 2015 yılı fırından yeni çıkmış bilgilere.

Tavsiye üstüne gitmeden bir gece önce 1-2 saat uyuyup uykusuz olarak uçağa bindim. Acentede kesilen Tayland Uçak Bileti Dubai aktarmalı olduğundan, İlk durağımız olan Dubai ye kadar uyumayıp aktarmayı yaptıktan sonra tüm yol boyunca uyudum. Söyledikleri gibi Tayland’a dinlenmiş uykumu almış dinç bir şekilde vasıl oldum.

Pattaya Central Festival 2015Gittiğim gurup Teknoloji ürünleri satan bir firmanın gurubu idi. Dubai’ye gidene kadar ve Bangkok’tan Otobüs ile Pattaya’ya giderken gurup üyeleri ile tanıştım. İçlerinde babasının yerine giden 22 yaşında bir genç de vardı. Geriye kalanlar ile aramızda fazla yaş farkı vardı. O yüzden genç ile takılmaya karar verdim.

Otele yerleştik. İlk gün guruptaki birkaç kişi ve genç ile dışarıyı dolaştım. Pattaya daki Koku o kadar rahatsız edici değildi. Aşırı bir nemde yoktu. İlk gece Topluca Pattaya Walking Street i dolaşıp birkaç yere girip çıktık. Guruptakiler ilk girdikleri yer olan Go Go bar dan dansçı kızları seçtiler. Oldukça yüksek bir fiyat ödediler.

Ben ise genç olan ile İ bara gidip orda bize yanaşan kızlardan biri ile pazarlık yapıp öyle aldım. İlk gelen kız ilk fiyat olarak 2500 baht çekti ben 1000 baht dedim kabul etmeyince diğer kız ile pazarlık yaptım kimse 1000 bahta gelmiyordu. En son kızlardan birine 1500 dediğimde 1750 bahta anlaştık. Hani 1000 bahta al git sorma sallayan sallıyor işte. Gece odada yaşadıklarımda oldukça güzeldi.

2. gün genç ile guruptan ayrılıp birlikte takıldık. Gurup ise Pattaya tapınak turu yapacaktı. Birlikte Pattaya sahil yolu nda ( Pattaya Beach Road ) dolaşıp üstadların tavsiye ettiği Pattaya Central Festival de yemeğimizi yedik. Ardından yine tavsiye edilen Pattaya Soi 8 e gittik. Dedikleri gibi kızlar daha ilgili sıcakkanlı.

Pattaya Go Go Bars 2015Barlardan birine geçip oturduk. Kızlar ile oyunlar oynayıp içkimizi içtik. Ben billardo oynamaya kalktım diğer genç ise kızlar ile oyun oynuyordu. Bir müddet sonra bağırmalar ile dönüp baktığımda genç bağırıp çağırıyor bira şişesini yere vurmuş Türkçe sövüp sayıyor. Hemen yanına gidip tutuyorum. Sakinleştirmeye çalışıyorum. Genç alkolü fazla kaçırmış sarhoş olmuş yatıştırmaya çalışırken olayı soruyorum. Bunun beğendiği kıza barın karşı tarafındaki diğer iki müşteri içki ısmarlıyor kızda gidince trip yapıyor bizimki. Zar zor yatıştırıp Oteli arıyorum. Guruptan kimse var mı diye sorduğumda ayrılmak üzereler diye cevap veriyorlar. Birini telefona çağırıyorlar telefonda olayı anlatınca konuştuğum kişi tamam az bekle geliyorum taksi ile deyip 5-10 dakikaya taksi ile gelip genci alıyor. Guruptakiler birbirini tanıyor zaten gencin babasını da doğal olarak.

Pattaya Walking Street 2015Genci yollattıktan sonra orda bulunan kızlardan ve müşterilerden özür diliyorum. Bardaki mamasan hesabını kim ödeyecek diye soruyor. Hesap da bana giriyor tabi. O an ÜSTAD ların uyarıları aklıma geliyor tanımadığın bilmediğin kişiler başına iş açabilir demişlerdi haklı olduklarını da böylelikle anlamış oldum. Gencin oldukça kabarık olan hesabını da ödedim. Olayı tatlıya bağladım.

Başım tokuştuğu için geri kalan günlerimde ve gecelerimde tek başıma takıldım. Oradan başka bara geçip olay olmamış gibi eğlenmeye devam ettim. Akşam otele döndüğümde genci buldum adam bırak özür dilemeyi teşekkür etmeyi sanki onu ben sarhoş etmişim gibi beni suçlamaya başladı. Kendi içmesini bilmiyorsa kendine hakim olamıyorsa ne yapayım. Ben iki bira içmiştim o ise 4 viski ile 6 şişe bira içmişti. Kızlara ise söylediği içkiler ise cabası. Canımı sıkınca dayanamayıp bardaki hesabı istedim. Tartıştık. Guruptakiler müdahale edince ödemek zorunda kaldı.

Gece tek olarak Pattaya Soi 7 de takıldım bir iki bara girdim. Fazla bir kalabalık yoktu. Yola bakacak şekilde oturup yolu izlemeye başladım. Kızlar ile sohbet edip. Beğendiğim kıza içki söyledim. Fiyat olarak 2000 baht dedi yine şansımı denemek için 1000 baht dedim 1500 e bağladık. Kızı alıp dolaşmaya çıktık. Beraber dolaşıp kıza dondurma aldım. Sanki lüks bir yemek almışım gibi sevindi. Yine yol kenarında satılan dönerlerden alıp yedik. Ve otele beraberce döndük.

Tayland 2015İlk kız duşa girdi girer girmez değerli eşyalarımı emniyete aldım kız duşta iken dışarıdan bir feryat bir çığlık sanırsın ki birini boğazlıyorlar. İlk kapıdan dışarı baktım koridorda bizim guruptakiler. Çıkıp iyice baktığımda olayın yan odamda olduğunu anladım içeri baktım. Müdürleri 50 li yaşlarda hafif kelce birisi yerde yatıyor kalp krizi geçirip kalbi durmuş halde bir diğer adam ise suni teneffüs yapıyor. Adam şanslı ki kalp masajı ve suni teneffüs yapan bir vardı yoksa diğer tarafa bileti kesmişti.

Ambulans gelip adamı hastaneye kaldırdılar. Gurubun tatili o anada bitiverdi. Olayı uçakta dönerken öğreniyorum. Müdürleri sanki temel atacak iki viegrayı birden alıyor. Ardından da kalp krizi geçiriyor. Hem kendinin hem de arkadaşlarının Tatilini zehir ediyor. Birde Müdür olacak nerenin müdürü ise artık.

Tayland Gece HayatıGeri kalan günlerimde dediğim gibi tek başıma gezip eğlendim. Yabancı turistler ile sohbet ettim. Kendi başıma mercan adasına gittim.

Tek başıma dolaşırken 3-4 kişi yanımdan geçerken sağlı sollu bana çarpıp cep telefonumu yürüttüler. İlk polise ardından Turizm Polisine gittim. Baktım tüm günümü onlar ile harcayacağım vazgeçtim. Burda da Üstatların dediği gibi yanıma ucuz telefon almıştım. Kaybım 70 tl ve 200 bahtlık dakika idi. Kendi İ-phone’um olsa Müdür gibi kalp krizi geçirirdim bende. Bu olan olaylar dışında her şey güzel eğlenceli geçti. Şimdi bu kadar şey yazdın nasıl oluyor da bir haftadır Pattaya yı sayıklıyorsun diye soracaksınızdır. Yaşadığım o kadar güzel anılarım maceralarım özel anlarım oldu ki bu olumsuzlukların hepsini sildi yerine dedikleri gibi hayranlık ve bağımlılığa bıraktı.

Bende şu anda ikinci Tayland ziyaretimi planlamaya başlıyorum. Eminim ki bu gidişim daha süper olacak neden derseniz artık ayağımız alıştı ortamları biliyoruz nede olsa. Sırada Daha fazla yeri görüp gezmek var. 😀

Yeni gidecekler içinde bir iki kelime ile belirteyim.

Pattaya Gece Hayatı 2015İlk olarak Yabancı dil ile ilgili sorun yapmayınız bir iki kelime bilmeniz yeterlidir. Yemek konusunu büyütmeyin yolda satılan dönerler meyveler var lezzetli balıklar var aç kalma diye bir sorun yaşamazsınız. Tanımadıklarınız ile fazla samimi olmayın eğlenin gezin ama baktınız ki kafanıza uymuyor bırakın kendi yolunuza devam dedin. Unutmayın oraya kısıtlı bir zaman aralığında tatil için gittiniz. O zamanı iyi değerlendirin. Yolda yürürken ve barda otururken Paranızı gösterip dikkat çekmeyin. Yanınıza pahalı cep telefonu almayın. Pattaya Tatiliniz boyunca sadece Walking street ie oradaki yerler ile yetinmeyin. Gece hayatı için diğer yerleri de dolaşıp görün. Gündüzleri sokaklarda dolaşın insanlar ile sohbet edin. En önemlisi orda bizleri de temsil ediyorsunuz aksi ters davranıp olay çıkarmayın. Kızları aldığınızda hemen odaya gideceğinize az dolaşın gezin öyle gidin. İnsanlara güler yüzlü ve saygılı davranın.
Şimdilik benden bu kadar kendime geldiğimde tekrar yazarım. Sağlıcakla kalın.

 

Yazının devamı olan Pattaya Gece Hayatı 2015 i okumal için lütfen tıklayınız.

 

Pattaya 2015 adlı yazıyı Pattaya’dan döner dönmez ayağının tozu ile bizler ile paylaşan Sn. Hawk a Tüm asyarehberi ekibi ve müdavimleri adına teşekkür ederiz.

 

Toplam 32 Yorum Var

 1. Ustam cok guzeldi kendine okutturdu. Ben olsaydim nasil bir tarikata denk geldim diye dusunmeye baslardim. Genc arkadasta film gibi koy koy izle. Tavsiyelerin icinde ayrica tesekkurler.

 2. uzun zamandır yeni bir yazı varmı yokmu diye siteyi ziyaret ediyordum. Sonunda aradığım tarzda bir yazı gelmiş. asyarehberi ekibine teşekkürler

 3. Teşekkürler abi çok güzel anlatmışsın teşekkürler güzel yazı olmuş emeği geçen herkese teşekkürler.

 4. yazıyı iki kez okudum. değişik bir yazı oldu diğer yazılanların aksine güzel anıların yerine uyarı niteliğinde yaşadığınız aksilikleri ele almanız çok iyi oldu. Sizin gibi gidecek olanlara yol göstereceği inancındayım.

 5. Abi buraya çok fazla giden var sanırım resimlerden anladığım kadarıyla baya eğlenceli ve güzel yer yazı zaten belli ediyor baya güzel insanları var ve güzel iklimin güzel insanları var

 6. Öncellikle abi güzel yazın için teşekkürler burasını yakından takip eden ve seven bir olarak diye bilirim ki çok güzel bir yazı olmuş ayaklarına ellerine sağlık bizler için derlemişsin yazını sunmuşsun teşekkürler abi yazılarının devamını bekliyorum.

 7. Sayın Hawk
  Bu bilgilendirici yol gösterici yazı için size teşekkür ederiz, büyüklere masal anlatılan bir yazı değil yol ve yordam gösteren bir yazı olmuş, belkide sizin yazınız dolayısıyla birçok gidecek arkadaş daha doğru davranışlar sergileyecek sorunsuz bir tatil yaşayacak tüm yazı ve tavsiyeler için teşekkürler

 8. Teşekkürler abi çok hoşuma gitti yazın devamını bekliyorum senden yakında bir yere seyahat planın var mı abi ?

 9. Yazınız için teşekkürler ederim keyifle okudum çok hoşuma gitti kaleminiz devamını bekleriz 2015 da başka nerelere gitmeyi planlıyorsunuz ?. Bu arada sitenin yeni tasarımı hayırlı olsun çok hoşuma gitti

 10. Herkese bu içten gelen yorumları için teşekkür ederim. Sayın artema özellikle sizin yorumunuza ayrıca teşekkür etmek isterim. Sadece gördüklerimi yazdım yoksa herkes gibi gittim gezdim yattım yıktım diye yazacağıma gördüğüm olumsuzlukları dile getirmenin daha iyi olacağını düşündüm.
  Sayın royal şu anda inanırmısın sonraki tayland gidişimin planlarına başladım uygun fiyata bilet yakalarsam ikiletmeden alıp gideceğim. bulamazsam da en geç 2015 eylül ayında Tayland da gitmeyi düşünüyorum.

 11. 2016 Şubat ayında Bangkok,Pattaya ya gitmeyi planlıyorum.. yaş 28 İzmir eğer gidecek varsa haberleşelim.. tel.no whatsaap. xxxxxxxxxxxxx

 12. 2016 da gidecek olanlar beni bulsun ingilizcem yok orada bana yardımcı olacak mesal bahttan falan anlamam türk parasıyla ne kadar olur bilemm gelecek arkadaşlar bana bu numaradan ulaşsın xxxxxxxxx

 13. Yazınız için teşekkür ederim 🙂 bende 2016 Şubat mart gibi gitmeyi planlıyorum telefon konusunda kendimize sahip çıkarsak çalışacağını düşünmüyorum ama tedbiride elden birakmamak lazım neyse benim en büyük sorunum dil bilmeden gitmek olucak.benimle gelmek isteyen arkadaslar facebooktan ulaşabilir. 2016 Şubat Mart gibi planım var

 14. Merhaba..Bende geçen sene gittim..21 ocakta yine gidiyorum..Geçen gidişimde orda bir sevgili yaptım 🙂 dolayısı ile karıya kıza para vermiyorum..:) Orda saygı olayı çok önemli..Birde şaşırıp fazla içmemek en güzeli..Sonuçta bütün pattaya yı s… ceksiniz..Tadını çıkarın derim..Saat farkını dikkate alın..5 saat ..

 15. Öncelikle siteyi yeni keşfetmiş birisi olarak yazılan yazılar yorumlar ve özellikle üstadlara verdiği bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Uzun süredir aklımda olan ama bir türlü cesaret edemediğim Pattaya tatili için tekrar cesaretlenmemi sağladılar. Burada okuduğum yazılar sayesinde Pattayada işime çok yarayacağını düşündüğüm notlar çıkardım. İngilizce konusunda çok iyi olmasamda tarzancadan bi tık ileri sayılabilir seviyem 🙂 bununda yeteceğini düdşünüyorum. Mesleğim gereği gidişim zahmetli olacak fakat nisan mayıs haziran aylarından birinde gitmeyi planlıyorum gidecek varsa ve kafalarımız uyarsa beraber gidebileceğim bir arkadaşla gitmeyi isterim… *******@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.
  Son olarakda üstadlara bir sorum var cevap verilirse çok memnun olurum. Benim direkt olarak taylanda gitmem engellenmiş durumda diyelim bende en kolay yol olarak malezya üzerinden gidebilirim diye düşündüm fakat malezyadan uygun uçak biletleri bangkokta bulunan adını tam hatırlamadığım diğer havalimanına uçak var buradan pattayaya ulaşım ile ilgili sitede bilgiye rastlayamadım konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşmaları beni mutlu eder…

 16. Engiyada kardeşim bahsettiğin havalimanı Don Meung ( DMK ) havalimanıdır. Buradan taksiyle pattaya’ya ulaşabilirsin. 1500 baht ideal bir fiyattır.

 17. Herkese Merhabalar, benim size sorum,sizce Pattaya gitmeden önce aşı yaptırmak gerekiyor mudur? gerekiyorsa hangi aşıları nerde yaptırabiliyoruz?

 18. Koray Bey ;

  Öncelikle burada hastalığa yakalanma riskiniz ne kadarsa orada da aynı riski taşıyacaksınız. Orasının hastalık yuvası olduğu gibi bir düşünceye sahip olmamak gerekir. Bununla birlikte google uzakdoğu aşıları diye bir arama yaparsanız tavsiye edilen aşılara ulaşabilirsiniz

 19. mart başında 2 arkadaş pattaya’ya gideceğiz, günlük 1000 baht’ı geçmeyecek ve walking streete yakın temiz güvenli otel bilgileri verebilirmisiniz,birde burdan rezervasyon yerine orda pazarlık yapmayı düşünüyoruz doğru mu sizce?

 20. Sevgili Miller ;

  Mart ayı Pattaya için sezondur.Buna bağlı otel doluluk oranları da yüksek olur. Buda çat kapı gittiğinizde pazarlık yapma şansınızı azaltır. Çatkapı gitme olayı düşük sezon için geçerlidir. Siz Agoda , Booking ve Trivago gibi sitelerden istediğiniz bölgede istediğiniz özellik ve fiyatta otelleri aratabilirsiniz

 21. Peki, taylandda ,bankamatik kartımızdan para çekmek istediğimizde, atm’den parayı baht olarak mı dolar olarak mı alıyoruz?? (hesabımızda Türk Lirası var) ??

 22. Baht olarak alıyorsunuz max 10.000 baht çekebiliyorsunuz. Tek seferde türk lirası bankanızın kuru üzerinden dolar a çevriliyor dolarda o atm nin kuru üzerinden baht a çevriliyor.

 23. Ocak ay sonu pattayadaydım,çok güzeldi gezilecek çok güzel yerler var ama bizim insanımız gezmeye deil.bayan görmeyegider.pattaya her tarafında bayandolu.barlar sokaklar sahil boyu heryerler alınablir.güvenli rahat bir ülke.ama abartıldığı gibi fiyatlar çok ucuz deil.fiyatlar ya buranın benzeri yada bursandüşük.bayanlar türkiyeden düşük.tatil askı yaşanabilir tabi tatil bitnce hersey unutulur ama paralı ask:)

 24. 8 mayıs’ta gidiyorum, walking streete onereceğiniz ucuz mekanlar hakkında bilgi verir misiniz, oyle 2000 baht falan ödemek istemiyorum.

 25. Serkan Bey ucuzdan kastınız alkol ise Türkiyeye kıyasla epey ucuz diyebilirim. Ama kastınız gece hayatı ( bayan almak ise ) o dediğiniz rakamları gözden çıkarmalısınız. İçki için walking üzerinde her mekana girebilirsiniz. Fiyatları makuldur

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*