Endonezya Bali Tatilim

Endonezya Bali TatiliSelam arkadaşlar. İsmim Murat. Asyarehberi sitesini zevk ile takip ediyorum. Bende Endonezya Bali de yaşadıklarımı elimden geldiği kadar yazıp paylaşmaya çalıştım. Umarım beğenir ve yayınlarsınız. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Endonezya turu Bali tatili me yaklaşık iki sene önce 9 günlüğüne çıktım. Daha önceleri Asya bölgesinde hiç bulunmamış ve Asya gecehayatı ile ilgili hiçbir bilgi sahibi bile değildim. Yalan söylemeyeceğim İnternetteki sitelerden Asyalı kızlar a ait videoları zevkle izlediğim çok olmuştur ve Asya ile ilgili tüm bildiklerim bu Adult videolarda gördüklerimden ibarettir.

Endonezya turuAma şimdi soracak olursanız; Endonezya Bali Tatilim Bali geceleri ve Bali gece hayatındaki eglence hayatı mekanları Endonezyalı Kızların güzellikleri ve tropik ve tarihi tur yerleri taze deniz ürünlerini sayabilirim.

Endonezya Bali’ye gitme sebebime gelecek olursak. Benim adıma olan fakat teyzemin kullandığı kredi kartın da biriken uçuş millerin son günleri yaklaşması üzerine o miller ile nerelere uçabilirim diye soruşturduğum da bana verilen yerler içerisinde ilgimi çektiği için Endonezya tatiline karar kılıp Endonezya uçak biletini aldım. Sağ olsun teyzem 1000 USD annem 1000 USD verince kendi harçlığım ile 3500 kusur USD ile Endonezya ya doğru yola çıktım. Bu saydıklarım 2 gün içinde olduğu için ne otel ne bir şey ayarlamıştım, sadece bir iki ufak ön bilgi edinip Endonezya Bali ye gidiyordum.

Endonezya’nın Başkenti Jakarta ya ulaştığımda akşam olmuştu. Yol yorgunluğu derken ucuz bir otel bulup yerleştim. Dışarı çıkıp yemeğimi yedikten sonra odama geri dönüp dinleneyim dedim. Yatış o yatış. Ne Jakarta gece hayatına nede Endonezya gece hayatındaki ilk gecemde bir aksiyon yaşadım. Ertesi gün odayı temizleyecek görevliler uyandırmasa uyuyup kalacaktım. Çarçabuk toparlanıp doğru hava alanına gittim. Jakarta’dan 2 saat sonra Bali’ye uçan uçak ile Bali’ye uçtum.

Endonezya tatiliBali’ye vardığımda taksi ile otel arayışına girdim ilk birkaç otel çok pahalı ya da beni kazıklamaya çalıştılar tam anlayamadım fakat en son taksici bana otel yerine villa isteyip istemediğimi sordu. Taksi şoförüne fiyat sorduğumda günlüğü 50-350 USD arasında değişir dedi. 50 USD kafama yatmıştı ama 350 USD çok uçuk bir rakamdı yinede gidip görelim dedim. Taksici ile bir iki yere uğradıktan sonra villaları görmeye başladık 200 USD likler den tutun 70 USD liklere ama tüm villalar süper yüzme havuzlu irili ufaklı her çeşit villa. En son 95 USD ye gayet güzel yüzme havuzlu bahçeli site içinde güvenlikli bir villayı tutup yerleştim. Taksiciye de 50 USD bahşiş veriyorum. Taksici bavuluma yardım edip bir türlü ayrılmıyor. Sorduğumda kendini tam gün tuttuğumu söylüyor. Fiyat diyorum 650 bin Endonezya parası diyor. Bir hesap kitap yaptıktan sonra Taksici ile 7 günlüğüne 300 dolara anlaşma yapıyorum. Okey diyor yüzü gülerek. İlk gün ile son gece taksiyi kullandı geri kalan günlerde kendi aracı olan salon tipi yeni bir araba ile beni Bali’de gezdirdi.

Bali’de olmanın heyecan ile dışarı çıkıyorum. Kaldığım yer bölge olarak Bali Seminyak bölgesinin güney kısmında kalıyor Bali Kuta bölgesine de çok yakın sayılır. Zaten bu iki bölge Bali gece hayatının kalbi sayılır. Çoğu kimse Kuta bölgesindeki gece kulüplerini diskoları tercih edip Kuta bölgesi için Bali’nin 1 numarası olduğunu deseler bile ben şahsen Bali Seminyak bölgesindeki barları Plaj Barları Kulüpleri daha çok beğendim. Bali Seminyak Benim için Bali gecelerinin 1 numarasıdır. Doğrusu ise Bali eglence hayatı mekânları olarak en iyileri Bali Kuta bölgesindedir. Ama benim tercihim Seminyak bölgesi olmuştu.

Konumuza geri dönelim Taksici ilk önce beni Bali Kuta bölgesinde dolaştırmaya çıkardı. Saat gece 10 civarı ama Bali gecelerinde pek bir hareketlilik yok nedense bir iki yere girip çıktıktan sonra ayaküstü bir şeyler yedikten sonra yine Bali gece hayatında dolaşmaya devam ettik. Kulüp 66 ya girdik. Orası canlı bir yer 30 dakika içinde kendime manita bile ayarladım. Keyfime diyecek yoktu. Fakat sonunda benden 2,000,000 Endonezya parası yani 170 USD isteyince vazgeçtim. Tabi kızın o esnada içtiği 3 kokteyl tarzı içkiyi de ödedim. Kendimi dışarı atıp Taksiciye olayı anlattığımda okey deyip beni bu sefer kaldığım yere daha yakın olan bir Plaj barına götürdü ve kendide benim ile birlikte içeri geldi. İçerisi tam bir tropik hava içinde. Bali’ye geldiğini tropik bir ülkede tatil yaptığını insana Bali gezisinde olduğunu hissettiriyordu.

Bali gece hayatıBöylesi daha iyi Disko istesem İstanbul’da da var en azından gittiğin ülkeyi az da olsun yansıtan yerlerde dolaş ki Endonezya’da olduğunu anlayasın.

15 dakika sonra üç güzel çıtır Endonezyalı kızlar tarafından kuşatılmış durumda idim. Taksici olaya el koymasa üçünün de içkileri bana girecekti. En güzel olan ile 700,000 Endonezya paransa tam günlük anlaştım. USD olarak 55 USD civarına geliyordu. Barda bir müddet takıldıktan sonra Bardan ayrılacağımızda hesap biraz kabarık geldi. İstenen para ile elimdeki hesap pusulası uyuşmuyordu. Taksici artık her işime koşuyordu o yüzden ona danıştım. O zaman bara para ödememiz gerek dedi aslında bar fiyatı o kadar yüksek değildi ama kızın içtiği içkiler çok yüksek fiyattan geçirmişlerdi. Hesabı ödeyip Bardan ayrıldık.

Bali Seminyak Bölgesindeki villaya geldiğimizde içtiği tüm içkilerin hesabını yatakta ve havuzda bir güzel sordum. Sağlam bir şekilde kızın ifadesini aldım. Yaptığımız sorgu sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü diyebilirim. 😀

Öğlene doğru Taksici geldi kızı onun ile yollatıp uyumaya devam ettim. Akşama kendime zar zor geldim. Akşamüstü tekrar dolaşmaya çıktık. Trafik ışıklarında beklerken yanımıza gelen çıtırl Endonezyalı kızlardan 600,000 Endonezya parasına yani 45 50 USD ye anlaşıp gecenin geri kalanında Bali’de onun ile dolaşarak geçirdim. Kız ilk geceki kızdan daha hesaplı ve insaflı bir yapısı vardı ama İngilizcesi çok zayıftı. Yinede Villaya gidene kadar benimle dolaşıp elinden geldiği kadar beni eğlendirmeye çalıştı.

Villaya geldiğimizde kızın içindeki canavar uyanmış gibi üstüme saldırdı dur bacım daha ilk gecenin yorgunuyuz diyemeden çırılçıplak havuzda kendimizi bulduk. ÇOOOOOOOOOOOOOOOK süper bir geceden sonra kız parasını alıp kendi başına yanımdan ayrıldı. Diğer kız ile kıyaslanamazdı bile. İlk gecekinden daha canlı aktif biriydi.

Bali geceleriBir önceki gün uyuduğum için o gün fazla uyuyamadım. Taksici ile ufak bir Bali turu yapıp bir iki tarihi bina ile kalıntıyı gördüm. Eee tatil dediğin arada bir tarihi yerlere de gitmeli yoksa geri dönüğümde nereleri gezdin diye sorduklarında sokaktan karı kız aldım oradan şuradan kız aldım diyemezdim. 😀

Bali turu dönüşü taksici masaj ister misin diye sorduğunda olur dedim. O konu hakkında bilgim vardı sağ olsun Adult videolar. Onların sayesinde Asya masaj salonlarını iyice internetten araştırmıştım.

Beni Bali masaj salonu olan bir yere getirdi içeride iki kız ile 1,000,000 Endonezya parasına anlaşıp içeri geçtim. Masajları gerçekten süper etimi kemiğimden ayırıp yoğurdular ama son rötuşu elle yapmaya kalktıklarında itiraz ettim. Maalesef orda öyleymiş daha fazlasını istersem oda parası ve ilave ücret vermem gerekiyormuş. Bende boşa atacak mermimiz yok nede olsa geceye cephanelikte bir iki yedek mermi bulunsun diye el muamelesi istemeyip masaja devam etmelerini istedim.

Masajdan sonra balık yemek için taksici beni Bali Sanur bölgesindeki bir restorana götürdü. İnanın gördüğüm hiçbir balığı hayatım boyunca daha önce görmedim adlarını bile bilmiyordum. Yine Taksiciden yardım isteyip ona göre en lezzetli olandan istedim. Çok güzel bir balıktı tadını hala unutamadım. Yemek sonrası Taksiciden Bali sokaklarında dolaşıp, Sokaktaki kızlara göz atmamızı istedim. Bali Sokaklarında baya bir dolaştıktan sonra dişime göre çıtır bir Endonezyalı güzel buldum. Kız ile 500,000 Endonezya parasına 40 USD anlaşıp, Birlikte Bali gecelerinde dolaştık fakat bu sefer villaya erken döndük.

Bu kızında içine şeytan kaçmıştı tüm gece rahat durmadı bana masaj salonundaki hayal kırıklığımı unutturdu. Sabahı zar zor ettik.

Bali sokaklarıTaksici ile birlikte kızı da alıp kahvaltı etmeye gittik. İlk kez kızlardan biri parasını alıp gitmemişti. Kıza belli etmeden taksiciye sorduğumda, Ya kızın acemi olduğunu ve bu işi devamlı yapmadığını ya da senden hoşlandı o yüzden diye söylediğinde, bende kıza dönüp sordum. Üniversitede okuyormuş üstelik kız benden 4 yaş büyüktü. Kızı görseniz kimlik sorarsanız hani o kadar genç gösteriyordu. Kızın İngilizcesi iyi olduğu için sohbet edebiliyorduk. Kıza gündüz takılalım dolaşalım mı diye sorduğumda kabul etti.

Kız ile plaja gitmeyi planladık. Fakat kızın Mayosu yok. olmadığı içinde kıza mayo almak zorunda kaldık. Kız istemeyip gerek yok denize girmem dışarıda dururum diyordu. Mayoyu alıp villada üstlerimizi değiştirmeye gittiğimiz de kız mayoyu giydiğinde öyle bir güzel olmuştu ki villadan çıkmadan bir daha ifadesini almak zorunda kaldım çünkü plajda kendimi zor tutup önüm şiş gezmek istemiyordum.
Endonezya Bali’de Plaj zevki yaparken yanımda da manita ile birlikteydim. Ne güzel bir duygu anlatamam. Kız ile plajda güneşlendik dondurma yiyip sohbet ettik. Güneş batmadan kız artık ben gideyim dinlenip işe çıkacağım diyince kıza 500,000 Endonezya parası daha verdim. Kız da gitmekten vazgeçip benle kaldı. Aslında ben kıza gündüz tarifesi için vermiştim o parayı ama kız farklı anlayıp işe gitmesini istemediğimi sanıp o parayı verdiğimi düşünmüş. Bende bozmadım.

O gün akşam yemeğini kız villada kendi elleri ile bana hazırlayıp havuzun kenarında kurduğumuz masada baş başa yedik. Endonezya tarzı bir yemekti gayette güzel hazırlamıştı. Kız ile sohbet edip şakalaştık ardından havuza girip serinledik. Yine ÇOOOOOOOOOOOK süper bir gece yaşayıp sabahladık. Bir gün önce uykusuz olduğumuz için öğleni bulduk.

Bali tatili

Kız beni uyandırdığında bana kahvaltı hazırlamıştı. Erkenden kalkıp kendi parası ile az bir şeyler alıp gece kalan malzemeleri de kullanarak hazırlamıştı kahvaltıyı. Birlikte kahvaltıya oturduk. Çayımı içip kızın benim için hazırladıklarını pişirdiklerini yedim. Kıza kahvaltı için teşekkür edip bu gün ne yapmak istersin diye sordum. Kız da bana sen ne istersen diye cevap verdi. İstediğimiz belli de artık güç derman kalmamıştı dinlenip enerji depolamam gerekliydi. O yüzden bana etrafı dolaştırmasını istedim. Kızda ilk önce kendi kaldığı yere uğrayıp kıyafetlerini değiştirmek istediğini söyledi olur dedim. Hazırlanıp çıktı 2 saat gelmeyince merak etmeye başladım. O esnada taksici de gelmiş kızı güvenliklerin siteye sokmadığını görünce yanına alıp getirmiş. Meğer kız 1 saattir dışarıda bekliyormuş.

Taksici bizi kızın dediği bölgede bırakıp 5 saat sonra ayni noktadan alacağını söyleyip yanımızdan ayrıldı kız ile birlikte Bali de dolaşıp turist olarak göremediklerimi görme fırsatı yakaladım. Güzel vakit geçirip Bali sokaklarında dolaştım. Geri dönüp villada üstümüzü değiştirip tekrar yemeğe çıktık bu sefer aklımda güzel bir restorana gitmek ve yemek yemekti kız kabul etmedi kendi tarifi ile sokak yemekleri yapan bir bölgeye geldik etrafta tezgâhlar kurulu bir tarafta yemek yapanlar var. Bizdeki Çarşamba pazarları gibi ama burada her şey var kalabalık ve gece olmasına rağmen cok çanlı bir yer. Ve yemek de yapılıyor. Atmosferi farklı ve ayrı güzellikteydi. Burada dolaşıp gezdikten sonra yol kenarına oturup yemeklerimizi yedik.

Endonezya Bali gece pazarıYemek yedikten sonra Taksiciden en klas bar neresi diye sorduğumda bizi Bali Sky Bar a götürdü. Kız ile manzaraya karşı içkilerimizi içip sohbet etmeye başladık. Fakat benim gözlerim etraftaki diğer kızlarda. Yanında melek gibi kız var, ne bok yemeye diğer kızlara bakıyorsun Allah gözünü doyursun diyeceksiniz de Sky Bardaki kızlar öyle böyle değil. Bakmamak için evliya olmak lazım hepsi güzel manken gibi hani Asya, Uzakdoğu filmlerin de oynayan kızlar olur ya her biri onlar gibi güzel ve çekici. Şerefsizim bakmayan adamın erkekliğinden şüphelenilir orada.

Benim kızla sohbet ederken yan tarafımıza bir kız geliyor ama ne kız ateş gibi mübarek. Dokunsan elini yakacak cinsten. Bizde kıza bakakalmıştık o esnada bizim kız baktığımı yakalamış olay çıkardı. Bana ben varken ne demeye başkasına bakıyorsun deyip çantasından parayı çıkarıp elime tutuşturdu al da git onun ile anlaş dedi. Aslında o gecenin parasını kıza daha ödememiştim. Kızı sakinleştirmeye çalışırken kız bu sefer diğer afete yönelip kaç para istiyorsun diye sormuş kızla nerdeyse kavgaya girişecek. Kızın elinden tutup hemen bardan ayrıldım. Kabahatli olduğumuz içinde kıza kendimi af ettirmek için çeşit türlü taklalar attım. Sonunda kendimi af ettirmeyi başardım.

Sonraki günlerimi ve gecelerimi kız ile beraber geçirdim. Kız benim ile çok ilgili benim fazla para harcamamı istemeyen hesaplı bir kızdı. Kızın bu tutumu aslında Taksiciye yaramıştı son günlerde toplasan 4 kez taksisini kullanmıştık.

Endonezya gece hayatıBalide’ki son günüm gelmişti, o sabah Jakarta’ya uçup, öğleden sonrada Jakarta’dan ve Endonezya’dan ayrılıp Türkiye’ye dönecektim. O gün kız ile aileme ve tanıdıklarıma ufak tefek hediyelikler almak için birlikte dolaşıp alış veriş yaptık. Akşam olduğunda villaya geri döndük. Kız bana sen bu gece dinlen sabah uçağın var ben ayrılayım yoksa ayrılmakta zorlanırım, seninle birlikte uçak alanına gelirim en iyisi şimdi vedalaşmak dediğinde, kıza son gecenin parasını da uzattım. Kız almayıp parayı istemedi. Bende gece de kal yarın uçağım 09,00 da 07,30 hava alanında olsam yetişirim dememe rağmen ne parayı nede kalmayı kabul etti. Parayı çok ısrar ettiğimde aldı. Taksiye bindirdiğimde gözleri dolu olduğunu gördüm. Yüzü bana bakmıyordu ama yanaklarının kenarından yaşları görebiliyordum.

Kız ayrılınca eşyalarımı toparlayıp bavulumu hazırladım uzanıp uyumaya çalıştım fakat uyku yok aklım Sky Barda ve orda gördüğüm Film yıldızları gibi güzel Asyalı kızlar da. Zaten taksicide içerde kanepede pinekliyordu ona seslenip Sky Bara doğru yola koyulduk.

Bara girip etrafımdaki güzel Endonezyalı kızları seyretmeye başladım. Her biri diğerinden ateşli kime yanaşayım derken önceki gelişimizde bakıştığım ve olay çıkan afet gelip seslenince karar vermeme gerek kalmadı. İki içki içip durumu mu izah edip saat 6 olmadan odadan ayrılacağımı o gecemin Endonezya da ve Bali de son gecem olduğunu söyledim. Kız bana manalı ve uzun bir süre baktıktan sonra diğer kız nerede diye sordu. O evinde dedim o zaman burada ne diye oturuyoruz zamanın az kalkalım dedi. Fiyat sordum kapıyı 3,000,000 dan açtı. o ayakta ben oturur vaziyette bekledik. Baktı kabul etmiyorum 2,000,000 olur dedi bende kalkıp taksiye binip villaya geçtik. Taksici gidip gelmeyim arabada uyuyacağım deyince, sakın beni unutma dedim sabah 05,00 da mutlaka bana seslen deyip içeri geçtim.

Jakarta gece hayatıOlamaz böyle bir şey, diğer kızlar için içine şeytan kaçmış içindeki canavar uyanmış diyorum da bu kız onların içine kaçan şeytanın canavarın ta kendisi meğer. Kızla yaşadıklarımı kayıt edip internete koysam hit rekoru kırar şerefsizim. Adult videolarda bile görmediğim, bilmediğim türlü şekiller ile arada da iki kez mola verip saat 05,00 bulduk. Kız için mükemmel kelimesini kullanacağım çünkü gerçekten mükemmelin de mükemmeli diyebilirim kız için. Yalnız tek kusuru vardı o da göğüslerinin silikonlu oluşu idi yoksa onlar da doğal olsa kesinlikle Bali’nin hatta Endonezya’nın Aşk tanrıçası ilan ederdim kızı.

Taksici seslenmese zamanın nasıl geçtiğini ne zaman saat 05,00 olduğunu anlamayacaktım. Kıza ücretini verip sağlam bir dudak alıp taksici ile kızı yollattım. Kalan eşyalarımı toparlayıp hazırlanıp taksicinin gelmesini beklemeye başladım.
Taksici beni alıp Hava alanına bıraktı ona da son günlüğünü ödeyip içeri geçtim. Aslında çok erken bile gelmiştim fakat tedbirli olmakta da fayda vardı. İlk önce Jakarta’ya uçtum uyku tutacağı için Jakarta da 2 saate yakın dolaşıp tekrar hava alanına geri dönüp uçağa check in yapıp uçağa yerleştim.

Tüm yol boyunca uyumaya çalıştım ama gözüme uyku girmedi. Aktarmada da uyuyamayacağım için Endonezya Bali’de telefonum ile çekmiş olduğum resimleri ayırıp bolca çektiğim manzara, tarihi bina, Turistik yerleri bir klasöre yerleştirdim. Kızlarla birlikte ve tek çektiklerim ile müstehcen olanları ayrı bir dosyaya yerleştirip resimleri ayrıştırdım. 3 saatlik bekleyişten sonra Türkiye’ye doğru yola koyulduk.

Eve vardığımda yorgun ve perişan bir haldeydim. Annem ve teyzeme hediyelerini verdikten sonra kısa bir sohbet edip telefondan çektiğim manzara ve turistik yerleri gösterip önce duşa ardından hafif kahvaltılık türü bir şeyler yedikten sonra odama geçip yattım.

Endonezyalı kızlarNe kadar uyuduğumu bilmiyorum teyzem ile annemin çığlıkları ile uyanmak zorunda kaldım içeri telaş ile geçip ne oldu diye soracağımda apartmandaki tüm kadınların salonda oturup benim telefonu incelediklerini gördüm. Gördüklerim durumu anlamama yetmişti. Bizimkiler ya da komşular telefondan resimleri incelerken benim diğer dosyayı da açmışlar ve oradaki oldukça sakıncalı olan resimleri gördüklerinde de çığlığı basmışlardı. En kötüsü alt kattaki komşumuzun kızı ayni zamanda kız arkadaşımdı. Artık yaşadığım paparayı, yediğim hakaretleri ve 2-3 ay boyunca komşu kadınlar ile bizimkilerden çektiklerimi anlatmama gerek yok sanırım sadece diyeceğim kız arkadaşımdan ayrıldım.

Aslında iyi oldu diyebilirim Dünyada o kadar yaşanacak olaylar o kadar gezilip görülecek yerler varken erkenden başımızı bağlamanın âlemi yok özgür olup gezmek, dolaşmak yeni yerler görüp hayatın zevkini çıkarmak en iyisi.

 

Endonezya Bali Tatilim adlı makaleyi yazıp bizler ile paylaşaşan Sn. Murat a tüm asyarehberi ekibi ve müdavimleri adına teşekkür ederiz.

 

 

Toplam 19 Yorum Var

  1. Murat bey öncelikle güzel ve aydınlatıcı yazınız için teşekkürler..Benimde ilk tercihim haline geldi Bali.Benim için bir yeri tercih edilebilir kılan şey gece hayatının yanısıra gündüz yapacağım geziler ve turlar. Anladığım kadarıyla Bali bu anlamda tatmin edecek beni.Pattayayı ezberledim ve gündüz yapılabilecek ve görülebilecek her yere gittim ve gezdim.Dolayısıyla yeni yerler görmek istiyorum.Tahminimce Bali gece hayatı Pattayanın yanında oldukça zayıf kalıyor ve masraflı.Yazınızdan hemen hemen her gece birlikte eğleneceğiniz birini bulduğunuzu anlıyorum.Taylanda göre biraz daha çaba istiyor birini bulmak galiba..Ama bu konuda sorun yaşayacağımı sanmıyorum..Umarım Kiev’de yaşadığımı yaşamam.Pattayadan sonra son derece sıkıcı ve zevksiz geçen bir tur olmuşdu gece hayatı yönünden..

  2. sanıyorum site sona erdi, uzun zamandır hikaye anlatılmıyor arasıra girip hikaye okuyorduk bitti diğer sitede hikaye azaldı sanıyorum herkezin içi gücü var kimse roman yazmıyor

    • Dostum, selamlar benim için Bali de riverviev masaj salonunu araştırırmısın, orada pek vaktim olmayacak 2 saatlik bir kaçamak yapmak niyetindeyim. Nokta atışı bilgiler ve alternatifler Laz’ım gerek. İnt

  3. Tatil için filipinleri düşünüyordum ama yazını okuduktan sonra bali nin daha iyi olacağına karar verdim.

  4. ulan sanki ben yaşamış gibi oldum burda 😀 baliye gidecektim hostel rezerve etmiştim şimdi onu iptal edip villa kiralayacam 😀

  5. Balide o fiyata masaj olmaz. ya masajcı ya aksici öpmüş seni. bizim paramızla 20-50 tl arası full bosy masajı heryerde yaptırırsın hemde kralını yaparlar. mutlu son yok tabi gerçek normal masaj. orası mutlu sonlu biyer olduğu için belki o fiyat dicem ama 500.000 ruphiye bile tüm gece kız alırken 1 milyon sadece masaja vermiş olmak çok saçma. Bali Asyadaki en uygun masajın olduğu yerdir. Bunu hatırlatmak istedim.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*