Nasıl Ucuz Bilet Bulunur

Değerli asyarehberi takipçileri; Herkesin bildiği gibi Nasıl Ucuz Bilet Bulunur sorusu uzak lokasyonlu ülkelere tatil planları yaparken sürekli olarak karşımıza çıkmaktadır.  Bizi en çok düşündüren konuların başında uygun ve hesaplı uçak bileti bulmak ve mevcut olan uçak bileti fiyatlarını nasıl aşağı çekebiliriz gelmektedir. Bilindiği üzere en büyük masraf kalemi bilet fiyatlarıdır. Nasıl ucuz bilet bulabilirim, nasıl takip etmeliyim, hangi dönemler uçak bileti alınır, nereden alınır, nelere dikkat etmeliyim, nereden bakmalıyım gibi birçok soruyu aydınlatmak adına sizlere biraz yardımcı olur düşüncesi ile bu çalışmayı yaptım.

Ucuz uçak bileti

Uçak bileti alırken nelere dikkat edilmeli konusundaki hususlara geçmeden önce ilk olarak Skyscanner sitesinin Türkiye araştırmasından çıkan sonuçlara değinelim.

Türkiye odaklı benzer bir araştırma geçen aylarda bilet fiyatı karşılaştırma sitesi Skyscanner tarafından yapılmıştı. Uygun fiyatlar dış hatlar için 27 hafta öncesinden ortaya çıkıyor. Fiyatlar bu dönemde ortalama yüzde 14.9 daha ucuz. ‘Rezervasyon İçin En Uygun Zaman’ raporuna göre, son dakikada ucuz uçak bileti bulma efsanesi kimi zaman doğru olsa bile, bu durum özellikle beş saat ve üzerindeki uzun mesafeli uçuşlar için geçerli. Örneğin Türkiye’den yapılan Tayland uçuşları için seyahat tarihinden 15 hafta öncesinde bilet fiyatları yüksekken, en uygun fiyatlar genellikle 5 hafta öncesinde bulunabiliyor.

Uçak bileti alırken nelere dikkat edilmeli:

1 – Rota seçimi:

Rota seçimi seyahatlerde birinci derecede önem taşıyan bir konudur. Bu  yüzden gitmeden evvel iyi bir planlama yapmanız gerekmektedir. Burada harita bilgisi çok önemlidir. Birbirine yakın lokasyondaki ülkelere yaklaşarak gidilmelidir. Önce daha uzak noktaya sonra ortadaki noktaya daha sonra ilk gidilen noktadan daha öteye gitmek yerine düzenli ve birbirini takip eden rotalar seçmekte yarar vardır. Hem daha az yorucu olur hemde zamandan kazanırsınız. Hemen bir örnekle açıklayalım. Gidiş-Dönüş ana uçuşumuz Bangkok olsun. Oradan sonrada kafamızda belirlediğimiz bir kaç lokasyon olsun. Şimdi google maps açalım bu noktalara bakıp plan yapalım.

 

direk

Gördüğünüz gibi aktarmalı uçuş yaparak 1049 TL gibi bir parayı cebinizde tutuyorsunuz. Yaklaşık 12 saatlik beklemede de Kiev’i görebilme şansınızda mevcut.

Farklı bir bakış açısıyla bakarsak gidiş ve dönüş yaptığımız ülke Tayland’da tüm tatilimizi geçirsek aktarmalı da 1706 TL, direk uçuşta 2512 TL ödeyecektik. Yine gördüğünüz üzere Kuala Lumpur, Singapur ve Phuket’i 243 TL’lik ilave bilet masrafıyla görmüş oluyoruz. Dolayısıyla bir yere gittiğimizde civar ülkelerede uğramanın çok fazla maliyet getirebileceği düşüncesinde olmayın. Yeter ki doğru rota yapın ve tarihlerde esnek olun.

direk2

Yine yukarıda ki rotada Singapur ve Kuala Lumpur yerleri değiştiğinde toplam fiyatta 60 TL gibi bir fark oluşuyor. Dolayısıyla önceden böyle opsiyonları kullanıp doğru rota yaparak bu farkında cebinizde kalmasını sağlayabilirsiniz .

2 – Gidiş-Dönüş tarihlerinde esnek davranmak: 

Burada ki kastım uçuşlarınızı hafta sonuna getirmek yerine hafta içi uçuşlarını tercih edin. Hafta sonu konaklama yapın. Bilinmelidir ki hafta içi uçak biletleri her zaman hafta sonu biletlerinden daha uygundur. Bilet alımlarınızı son saatlere bırakmayın. Rotanız belli ise 2-3 gün öncesinden almaya özen gösterin. Uçuş saatleri olarak gece saatlerini seçin. Daha uygun fiyatlı uçuşlar mevcuttur.

3 – Havaalanı seçimi: 

Bir şehirde belli bir hava alanı seçme yerine tüm hava alanlarını seçin. Bangkok örnek vermek gerekirse iç uçuşlarda Don Meung havalanı daha uygun olacaktır.

4 – Havayolu şirketlerine abonelik: 

Sık kullandığınız hava yolları şirketlerinin sitelerine üye olun. Uçuşlarınızı kaydettirin. Böylece puanlar kazanır aynı şirketle yaptığınız uçuşlarda bu puanları kullanabilirsiniz. Bu seçenek çok sayıda ucuş yapanlar için geçerlidir.

5 – Havayolu şirketlerinin sitelerine e-bülten aboneliği: 

Mümkün olduğunca bildiğiniz hava yolu şirketlerinin sitelerine girip e-bültenlerine abone olun. Böylece farklı dönemlerdeki promosyonlardan e-mail yoluyla bilgilendirilebilirsiniz. Bir örnek vermek gerekirse Qatar Airways bu konuda iyidir.

6 – Gidiş-Dönüş yada tek yönlü uçuş seçme taktiği: 

Her ne kadar uçuşların büyük bir kısmında gidiş-dönüş her zaman daha uygun fiyatlı olsa da bazen gidiş ayrı dönüş ayrı biletler daha ekonomik gelebiliyor. Tabi burada gidiş dönüş farklı havayolları kombinasyonları ile gerçekleşiyor. Bu seçeneği de göz ardı etmeyin.

7 – Uçak bileti arama siteleri ve uygulamaları: 

Bu konuda size yardımcı olabilecek siteler ve bunların android ve ios gibi işletim sistemlerine ait paket programları mevcuttur. Örnek vermek gerekirse en bilinenleri Skyscanner ve Momondo. Bu programlar size ilgili tarih ve lokasyonda tüm havayollarını tarayarak en uygun fiyatlı biletleri önünüze getirir.

8 – Uçuş türü seçimi: 

Aktarmalı mı uçmalıyım , direk mi uçmalıyım. Aslında bu konunun derinlemesine incelenmesi gerekiyor. Aktarmalı uçuşlarda özellikle vize sorunu olmayan ülkelerden yapılan uzun süre beklemeli bir aktarmada o ülkeyide görebilmek adına bence son derece cazip. Örnek vermek gerekirse benim Mart 2015 de Moskova üzerinden yaptığım Bangkok uçuşu 17 saat Moskova beklemeliydi. Bu zamanı biz Moskova’yı dolaşarak geçirmiştik. Buda hesapta yokken artı bir ülke daha görebilmenize yardımcı olacaktır. Benim acaba diyerek seçmiş olduğum bu uçuş daha sonra iyi ki yapmışım gibi bir sonuca dönüşmüştü. Ayrıca aktarmalı uçuşlar her daim direk uçuşlardan daha ekonomiktir. Fakat ben rahatıma düşkünüm diyorsanız direk uçuşları seçebilirsiniz. Para da sizin seçimde sizin sonuçta 🙂 Örnek vermek gerekirse herhangi bir zamanda THY direk uçuş Bangkok 2500 TL seviyelerinde iken aktarmalı bir uçuşla 1000 TL’ye yakın paranız cebinizde kalacaktır.

9 – Mil puanlı kredi kartı seçimi ve kullanılması:

Günümüzde bazı bankaların yaptığınız alışverişe mil puan veren kredi kartları bulunmaktadır. Bu kartlarla hem alışverişlerinizden mil puan kazanır hem bazı hava alanlarında hizmetlerinden yararlanır hem de alacağınız biletleri bir sene sonra ödeyebilirsiniz.

Farklı kartların farklı özellikleri mevcuttur. Piyasada birçok kredi kartı bulunmaktadır. Bunu göz önüne alarak kullandığınız kartın özelliklerini ve mils kazanımları ile kullanımlarını bankanızdan öğrenmeniz önem arz etmektedir. kartınızı gerekirse size uygun olan kart ile değiştirip yapılan kampanyaları takip ederek kartınızdan maksimum fayda elde edebilirsiniz. Kartların özellikleri ve mils puan kazanımları ile harcanmaları birbirinden farklılık göstermektedir. Örneğin bir bankanın kartı ile uçak bileti alırken milslerinize ilave olarak sizlerden alan vergisi talep edilirken yanınızdaki kişiye ilave bilet aldığınızda hatırı sayılır bir indirim uygulanmaktadır. Bir diğer kart ile uçak bileti fiyatından daha az harcama yaparak elde ettiğiniz milsler ile yaptığınız harcamaların üstündeki bir uçak biletini alabilirsiniz. Mils elde etmek için devamlı olarak kartınızın ve bankanın kampanyaları ile anlaşmalı yerleri takip etmeniz size hatırı sayılır miktarda mils kazandıracaktır.

Tabi ki her zaman havayolu bir seçenek değil. Bazen deniz yolu bazen demiryolu bazen karayolu daha mantıklı seçenek olabilir. Peki bunu nereden bilebilirim ? İşte size vereceğim örnek siteler.

https://www.rome2rio.com

https://12go.asia/en

www.seat61.com

Bu sitelerde de tren , feribot ve karayolu gibi seçenekleri görebiliyorsunuz.

Ben sizlere Skyscanner kullanımı hakkında bilgi vermek istiyorum.

ADIM -1 – www.skyscanner.com.tr sitesine girilir. Kalkış-Varış lokasyonu seçilir. Kalkış ve dönüşte en ucuz ay seçeneği seçilir. Ara düğmesine tıklanır.

ADIM -2- Çıkan takvimde gidiş ve dönüşte uygun fiyatlı en ucuz kutucuklara tıklanır. Seçim yapılınca Uçuşları Göster butonuna tıklanır.

ADIM -3- Önünüze gelen uçuşlardan en uygun olan seçilerek alım aşamasına kadar ilerlenir. Bundan sonrası klasik satınalma sürecidir.

Ayrıca vereceğiniz e-mail adresinizle fiyat alarmı oluşturduğunuzda istediğiniz lokasyona istediğiniz tarih aralığında size günlük güncel uçak bilet fiyatları bilgisi gelecektir.

Aşağıda bununla ilgili resimli anlatımı bulabilirsiniz.

123Bütün bu hususlar hassasiyetle takip edildiğinde uçuş maliyetleriniz azalacak paranız cebinizde kalacaktır. Ne diyelim hayırlı yolculuklar 🙂

 

 

Toplam 100 Yorum Var

 1. Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş kardeş. Özellikle farklı destinasyonlar ile ilgili verdiğin örneği çok beğendim. Zaman sorunu olmayanlar için tek seferde az bir fark vererek 2-3 değişik ülkeyi gezip tanıyabilirler.
  Ellerine sağlık nightmare kardeş.

 2. Sayın Poul ;

  Görüşleriniz için teşekkür ederim. Bundan böyle kampanyalı bilet haberleri bu konu altından paylaşılacaktır.

  Uygun bilet demişken daha önce Hong Honk için bildirmiş olduğum kampanya devam etmekte.
  Ayrıca ;

  Aralık-Ocak-Şubat-Mart-Nisan aylarında İstanbul-Tokyo gidiş dönüş 1400 civarından başlayan fiyatlarla aktarmalı uçuşlar mevcuttur.

  Haziran ayında İstanbul-Bangkok gidiş dönüş Ukrayna havayolları ile 1450 tl civarından başlayan kiev aktarmalı uçuşlar mevcuttur.

 3. emeğine sağlık nightmare45 çok bilgilendirici bir paylaşım olmuş bu rotayla hemen hemen bangkoka gidiş ücretiyle farklı 2 ülke görme şansımızın olması harika 🙂

 4. güzel yazı emeğine sağlık. Benim bi sorum var hocam ben gideceğim tarihi vs ayarladım bileti de buldum fakat dolar üzerinden satış olduğu için bileti alamadım bi türlü döviz hesabı açmak istemiyorum tl hesabımdan almaya çalışıyorum yeterli para olmasına rağmen kabul etmiyor nasıl alcaz bu bileti

 5. Süleyman Bey ,
  Gideceğiniz tarih aralığını ve lokasyonu verirseniz size yardımcı olabilirim. Birde bileti nereden almaya çalışıyorsunuz ?

 6. mart ayında gideceğim qatar airwaysden doha aktarmalı bangkok uçuşu için qatarairways’in kendi sitesinden almaya çalışıyorum

 7. Hangi ödeme şeklini kullanıyorsunuz ? Kredi kartı ise internet alışverişine açık mı ? Yada farklı bir satınalma yolumu kullanıyorsunuz ? Benim dediğim yöntemle kolay bir şekilde http://www.skyscanner.com.tr adresindende kolayca alım yapabilirsiniz

 8. nightmare hocam internetten defalarca alışveriş yaptım fakat tl hesabı olduğu için mi kabul etmiyor döviz ödemesini bilmiyorum. Skyscanner da gogogate adresine yönlendiriyor güvenemiyorum kısacası

 9. Sıkıntı yok hocam. Çok kere skyscanner da farklı firmalar üzerinden alım yaptım. Zaten milyonlarca kişi tarafından bilinen ve alışveriş yapılan bir uçuş arama sitesinde güvenilir olmayan bir firma üzerinden bilet alımına izin verilmez. Qatar kendi sitesinde kullanacağın kredi kartı her ne kadar risk taşıyorsa buradaki firmalar içinde aynısı söz konusudur. Dolayısıyla rahatlıkla biletinizi alabilirsiniz.

 10. Sevgili Arkadaşlar ;

  Ocak-Şubat-Mart Ayına KLM havayolları ile İstanbul-Manila gidiş-dönüş biletleri 1306 Tl dan başlayan biletler mevcuttur.Uzun beklemeli ve Amsterdam aktarmalıdır.

  Aralık-Ocak-Şubat-Mart-Nisan-Mayıs-Haziran aylarında Air France ve KLM havayolları ile İstanbul-Hong Honk gidiş dönüş 979 Tl dan başlayan fiyatlarla biletler mevcuttur. Bu fiyat şaka değil gerçek. Beklemesi uzun olsa da bu fiyata beklemeye değer diye düşünüyorum.5 saatten başlayan veya daha uzun süren beklemeler mevcuttur. Bana göre değerlendirilmesi gereken bir fırsattır.

 11. Uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, dünya çapında seyahat trendlerinin nabzını tutan Seyahat Alışkanlıkları Raporu’nu yayımladı. Rapora göre, Türkler sıra dışı tatil deneyimleri sunan ve vize gerekliliği olmayan ülkeleri tercih etmeye başladı.

  Türkiye’deki kullanıcıların 2015 yılında yaptığı uçak bileti aramalarının incelenerek yorumlandığı 2015 Seyahat Alışkanlıkları Raporu‘nda, geçtiğimiz yıla kıyasla en çok tercih edilen ülkeler, en çok seyahat edilen dönemler ve seyahat zamanlamalarına dair önemli bilgiler yer alıyor.

  Rapor, 2015 yılında Türklerin rotayı vize istemeyen, kapıda vize alınarak ya da e-vize yoluyla gidilebilen ülkelere çevirdiğini gösteriyor. Skyscanner 2015 Seyahat Alışkanlıkları Raporu’na göre; Türkiye’deki kullanıcıların ilgisinin 2015’te en çok arttığı, seyahatin yeni yedi harikası şöyle sıralanıyor.

  Skyscanner 2015 Seyahat Alışkanlıkları Raporu, Türklerin sadece vizesiz ülkeleri değil aynı zamanda egzotik ve uzak destinasyonları da tercih ettiğine işaret ediyor. Honduras’ın, Türkiye’den yapılan uçak bileti aramalarında, geçen seneye kıyasla, ülke bazında %328’lik artış göstermesi bu sonucu destekliyor. Karayip Denizi kıyısında bulunan ülkenin batısında Guatemala, güneybatısında ise El Saldavor bulunuyor. Genelde tropikal ve ılıman iklimin hakim olduğu Honduras, egzotik kültürü ve ünlü doğa turları ile Türk seyahatseverlerin ilgisini çekmişe benziyor. En az 6 geçerli pasaportu bulunan seyahatseverler, ülkeye vizesiz giriş yaparak 90 güne kadar kalabilirler.

  Uygun fiyata bilet satın almak isteyen seyahatseverler ise Skyscanner’ın Fiyat Alarmı özelliği ile seyahat etmek istediği destinasyon ve tarih için fiyat alarmı kurarak, takip ettikleri uçak biletinin fiyat değişikliklerinden anında haberdar olabiliyorlar. Honduras’a gidiş dönüş biletleri aktarmalı olarak ortalama 2300 TL.

  Güney Amerika’da yer alan Bolivya’ya, Türkiye’den yapılan uçak bileti aramaları geçen yıla oranla %228’lik bir artış gösteriyor. En çok artış kaydeden ülkeler sıralamasında ikinci sırada yer alan ve Brezilya, Arjantin ve Paraguay ile komşu olan Bolivya, renkli sokaklarda gezmeyi, farklı bir kültürü deneyimlemeyi tercih eden Türk seyahatseverlere hitap ediyor. En az 6 geçerli pasaportu bulunan seyahatseverler ülkeye vizesiz giriş yaparak 90 güne kadar kalabilirler. Bolivya’ya gidiş dönüş biletleri aktarmalı olarak ortalama 4350 TL

  Balkan kültürünü deneyimlemek için mükemmel destinasyonlardan biri olan Karadağ, Türkiye’den yapılan uçak bileti aramalarında, geçen seneye kıyasla, ülke bazında %57’lik bir artış ile 2015’in en çok tercih edilen ülkeleri arasında yerini alıyor. Yüksek dağlarındaki milli parkları, deniz kıyısında konumlanan tarihi kentleri ile Karadağ, Türk seyahatseverlerden vize istemiyor. Karadağ’a gidiş dönüş biletleri aktarmasız olarak ortalama 620 TL.

  Skyscanner 2015 Seyahat Alışkanlıkları Raporu’na göre; Türkiye’den yapılan uçak bileti aramalarında Ukrayna, geçen seneye kıyasla, ülke bazında %56’lık bir artış ile en çok tercih edilen ülkeler listesinde dördüncü sırada yer alıyor. Türk seyahatseverler doğası, tarihi, mimarisi, denizi ve eğlence hayatıyla her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan Ukrayna’ya, 60 güne kadar olan ziyaretlerini vizesiz olarak yapabiliyor.Ukrayna’ya gidiş dönüş biletleri aktarmasız olarak ortalama 630 TL.

  Arabistan Yarımadası’nın kuzeydoğusunda ve Basra Körfezi’nin kıyısında yer alan Kuveyt, Türkiye’den yapılan aramalarda, geçen seneye kıyasla %55’lik bir artış yaşıyor. Orta Doğu’nun en güçlü ekonomilerinden birine sahip olan Kuveyt’in başkenti Kuveyt ekonomi, siyaset ve kültür merkezi olarak konumlanıyor.
  Diplomatik, hizmet ve resmi pasaport sahibi Türk vatandaşları, 90 güne kadar olan seyahatleri için vize almadan ülkeye giriş yapabilirken, umuma mahsus pasaport sahipleri, 3 aya kadar olan seyahatleri için havaalanından vize alabiliyor. Kuveyt’e gidiş dönüş biletleri aktarmasız olarak ortalama 605 TL.

  Skyscanner 2015 Seyahat Alışkanlıkları Raporu’na göre; Güney Asya’da, Hindistan’ın güneyinde ve Hint Okyanusu’nda yer alan bir ada ülkesi olan Sri Lanka, Türkiye’den yapılan uçak bileti aramalarında, geçen seneye kıyasla, ülke bazında %41’lik bir artış ile altıncı sırada yer alıyor. Tropikal ormanları, baharat bahçeleri ve pirinç tarlaları ile dikkat çeken Sri Lanka, binlerce yıllık zengin Budist tapınakları ile de Türk seyahatseverlerin gözdelerinden biri haline geliyor.
  Umuma Mahsus Pasaport sahibi Türkler, 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini, http://www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkenin sınır kapılarından alabiliyorlar. Sri Lanka’ya gidiş dönüş biletleri aktarmasız olarak ortalama 1510 TL.

  Güneydoğu Asya’da, Çinhindi Yarımadası’nın güneybatı kısmında yer alan Kamboçya, Türkiye’den yapılan uçak bileti aramalarında, geçen seneye kıyasla, ülke bazında %4o’lık bir artış ile listede yedinci ve son sırada bulunuyor. Bin yıllık Angkor tapınağı, yeşil doğası, şirin kasabaları ve muhteşem günbatımı manzarası ile Kamboçya, Türklerin en çok tercih ettiği seyahat destinasyonları arasında yerini alıyor.

  Umuma Mahsus Pasaport sahipleri, 30 güne kadar sürecek olan turistik amaçlı seyahatleri için Kamboçya’nın ülkemizdeki Fahri Konsolosluğu’nun yanı sıra sınır kapılarında da vize alabiliyor.
  Kamboçya’ya gidiş dönüş biletleri aktarmasız olarak ortalama 2350 TL.

 12. nightmare45 hocam size özel olarak teşekkür etmeliyim hatta etmeliyiz ne güzel ne bilgilendirici yorumlarınız ve yazılarınız var tebrik ediyorum anlatım dili anlaşılır ve sade aynı zamanda verilen bilgiler çok kapsamlı emek harcandigi ve ciddiyetle arastirildigi belli Teşekkürler gerçekten iyiki varsınız.

 13. Rica ederim Pluse. Elimden geldiğince bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Olabiliyorsak ne mutlu bize

 14. nightmare kardeş 10 kelime daha yazsan makale olacaktı neredeyse yazın. 😀
  Ellerin dert görmesin üşenmeden devamlı yeni kampanyalar ve uçuş bilgilerini bizler ile paylaşıyorsun

 15. Arkadaşlar önceki mesajlarımda bahsettiğim ;

  İstanbul-Hong Honk yönüne gidiş dönüş kampanyalı biletler devam ediyor.

  Ocak-Şubat-Mart-Nisan aylarında İstanbul-Tokyo gidiş-dönüş Air France havayolları ile Paris aktarmalı uçuşlar 1400 tl dan başlayan fiyatlarla ;

  kampanyalı uçuşlar mevcuttur.

 16. Nightmare kardeş bu fiyat Japonya için inanılmaz bir fiyat. Sadece aktarmalımı yoksa esnek mi fransada 2-3 gün bekleme yapıp ardından tokyo yapmak da mı ayni fiyata geliyor. Bilgilendirmelerin için teşekkürler kardeş:

 17. Sayın Poul Air France ile yapılan uçuşlarda havaalanında 2 saat 5 saat arası değişen beklemeler mevcut. Dediğiniz gibi Tokyo için iyi bir fiyat. Ayrıca beklemeside son derece makul

 18. Sevgili Kaan ,

  Taipei de göz altına alırım isteğiniz üzere. Fakat şunu söylemek isterim ki uzakdoğunun Tayland Hong Kong Tokyo gibi popüler lokasyonlarına türkiyeden çok fazla sayıda uçuş olmakta. Bu uçuşlar içinde dönem dönem kampanyalı biletler olmakta. Dolayısıyla vietnam yada kamboçya düşüncesi olan birinin istanbuldan bu uçuşlara bakmak yerine buraya yakın olan tayland uçuşlarına bakması ve tayland üzerinden bu ülkelere gitmesi çok daha cazip ve mantıklı olacaktır. Taipeyide bu bağlamda değerlendirebilirsiniz.

 19. Arkadaşlar sürekli Uzakdoğudan haberler veriyoruz . Biraz da Avrupa ve diğer kıtalara bakalım dedik. İşte uygun uçuşlar :

  Ukrayna Lviv , Kharkiv ve Kiev gibi yerlere çok uygun uçuşlar bulunmakta. Thy nin yaptığı kampanyada 354 tl dan başlayan İstanbul-Kiev gidiş -dönüş uçuşları bulunmakta. Lviv daha da ucuz.

  Macaristan Budapeşte’ye Wizz Air ile 155 tl dan başlayan gidiş-dönüş uçuşları bulunmakta. 2016 Ekim’de vizelerin kalkacağını da düşünürsek artık Avrupa’yı daha yakın hissedebiliriz.

  Yine Gürcistan Batum’a istanbuldan 300 tl dan başlayan gidiş dönüş biletleri mevcut.

  İsveç 229 Tl , italya 229 TL , Danimarka 234 Tl , Yunanistan234 Tl , Bosna Hersek 237 Tl , Romanya 239 TL , Hollanda 248 Tl Almanya 278 TL dan başlayan fiyatlarla uygun gidiş-dönüş biletleri mevcut.

  Gelelim Uzakdoğuya ,

  İstanbul-Bangkok an itibarıyla en uygun bilet 1477 tl dan başlayan fiyatlarla Air Astana ile beklemeli uçuşlar mevcut.
  istanbul- Manila 1512 tl dan başlayan fiyatlarla Saudia Havayolları ile aktarmalı ;
  istanbul-Kuala Lumpur 1481 tl dan başlayan fiyatlarla yine Air Astana havayolları ile aktarmalı ;
  istanbul-Hong Kong 1288 tl dan başlayan fiyatlarla Cathay Pacific havayolları ile aktarmalı

  uçuşlar bulunmaktadir. Değerlendirmek isteyenlere duyurulur.

  Not : Kaynak Skyscanner sitesidir.

 20. Nightmare kardeşrehber turizm acentesi gibisin valla kardeş. Bundan sonra bilet alacağımda sana sormadan bisiklet bileti bile almayacağım kardeş.
  Vermiş olduğun yararlı bilgiler faydalanmak isteyenler için hazine niteliğine sahip bilgilerdir.

 21. Günaydın Sevgili Asyarehberi Takipçileri ;

  Size Qatar Airways’ın kampanyasını duyurmanın heyecanını yaşıyorum

  Şubat-Mart-Nisan-Mayıs-Haziran aylarında Qatar Airways Doha aktarmalı İstanbul-Bangkok uçuşları 1078 tl dan başlayan fiyatlarla. Çok sayıda uçuş mevcuttur. İlgilenenlere duyurulur

  Ayrıca yine Qatar Airways ile ;

  İstanbul-Kuala Lumpur 956 Tl dan başlayan gidiş dönüş biletleri

  İstanbul-Hong Kong Cathay Pacific havayolları ile 1286 Tl dan gidiş-dönüş ,

  İstanbul-Cakarta Qatar Airways 1055 tl dan gidiş dönüş

  biletler mevcuttur.

 22. Bende şimdi gördüm dostum.Bu fiyata Bangkok bileti almayanı dövüyorlar:))) Alemlere akmayı bir tarafa bıraksak bile A380 ile uçmak için bile kaçmaz bu fiyatlar..Bende 1252 tl ye aldım diye sevinmişdim.Demekki kampanyanın da kampanyası varmış..

 23. Aynen Vartutre. Qatar Airways’in şu ana kadar yaptığı en büyük kampanya deniliyor. Promosyon dönemlerinde % 30 düşürüyordu. Bu sefer % 40 lık bir indirim söz konusu. Kaçıran yazık eder. Umarım bir çok kişi görür de yararlanır

 24. Gerçekten inanılmaz bir kampanya fiyat çok düşük gerçi baktım tek bir uçuşa 1000 civarı fiyat verilmiş kalkiş saati 18 civarı diğerleri 1300 civarı diye gördüm momondoda ama yinede süper kampanya vartutre abim seule Qatar ile 980 civarı bilet var rotayı bir sonraki sefer daha doğuyamı kirsak 🙂 Nightmare hocam sizede özel teşekkür sayenizde kampanyaları maillerden önce görüyoruz.

 25. keşke tarihler uygun olsaydı benim planıma ama genede sevindirici bir haber. Umarım aynı kampanyayı kış dönemi içinde yaparlar.

 26. Pluse kardeşiminde dediği gibi seoul lokasyonunda 980 den başlayan biletler mevcut. Elin arabı üıkemizde kampanyalarıyla şov yaparken thy nin bizi yolunacak kaz gibi görmesi çok acı

 27. inanılmaz bir kampanya görünce bende şok oldum 🙂 normal şartlarda alacağım uçak biletiyle şimdi alırsam uçak bileti + konaklamayıda kapsıcak bir fiyata denk gelmiş oluyor şuan iş yerimi şıkıştırıyorum bana tarih verin diye eğer tarih verirlerse hemen alırım bilet!acaba kampanya ne kadar sürer bilgisi olan varmı?

 28. Sevgili Endy

  Bu sefer hem tarih olarak hemde uçuş sayısı olarak çok sağlam bir giriş yaptılar. Benim tahminim maksimum 5 gün kalır. Hızlı olmakta fayda var diye düşünüyorum

 29. Arkadaşlar Qatar Airways kampanyası hala devam etmekte. Bangkok tarafına her ne kadar ilk günkü kadar uygun biletler olmasa da hali hazırda 1279 tl dan başlayan biletler mevcut.

  Kore Seoul tarafına şaka diye tabir edilebilecek ancak gerçek olan 842 tl dan başlayan gidiş-dönüş biletleri mevcut.

  Kuala Lumpur tarafına 1071 Tl dan başlayan fiyatlar mevcut.

  Singapur tarafına 1269 Tl dan başlayan fiyatlar gidiş-dönüş biletleri ;

  Endonezya Cakarta tarafına 1233 tl dan başlayan gidiş-dönüş fiyatları

  Hong kong tarafına 1300 tl dan başlayan gidiş dönüş fiyatları

  mevcuttur. Teşekkürler Qatar Airways 🙂

  Not : Qatar Airways’den gelen maile istinaden kampanya 4 gün içinde sona erecektir.

 30. inanılmaz kampanyalar bunlar özellikle kore Seoul bileti vakti olanlar seoul gidiş alarak ardından dönüşlerini tayvan vietnam hongkong şangay tayland dan birini yada fazlasını ekleyerek az bir fark ile birden fazla ülkeyi gezip görebilirler diye düşünüyorum. teşekkürler Nightmare kardeş çok bilgilendirici yazılar yolluyorsun.

 31. Rica ederim Sayın Poul. Umarım olabildiğince çok kişi bu paylaşımımızı görür ve bu kampanyadan yararlanır

 32. An itibarıyla Bangkok tarafına 1400 civarı rakamlardan başlayan Aeroflot ve Etihad Airways uçuşları mevcut

 33. Arkadaşlar Nisan-Mayıs aylarında Istanbul-Bangkok tarafına Moskova aktarmalı Aeroflot uçuşları 1376 tl dan başlayan fiyatlarla.

 34. Şu ara aktarmalı bu hattan uçan varmı acaba varsa tecrübelerini paylaşsa çok iyi olur. Millerim var cesaretim yok

  • Aslında aynı konuyu bende merak ediyorum. Ama şöyle de birşey var.Sorun olsa bu kadar uçuş koymazdı İstanbul’a Aeroflot.

 35. O uçuşların bazıları iptal oluyor dolu olmadığı için veya diğer uçuşla birleştirebiliyor. Ayrıca orada pasaportta sıkıntı yaşamanız muhtemel benim döünüşüm uçak düştükten sonra idi. Onümdeki Türk arkadaşı tekrar başa yolladı pasaport polisindeki abla. Tabi bende hemen peşine takılmıştım 🙂 Gidişimdeki uçuşta da uçakta içki içen gençler için koca uçak ashkabat a indi. İki saat uçakta bekledik. Yani herşey olabilir.

 36. sabahki fiyat esenboğa-bangkok uçuşu içindi, öğlen vakti 1520ye yükseldi. İşin enteresanı 5 gündür 2700 lerde seyir ediyordu. yüzde 50 indirim. çok güzel diyorum.

 37. Yakın zamanda gitmeyi planlamıştım. fakat hesapta olmayan temiz bir araç denk geldi, borca girince planlar değişti. yoksa bu rakamlara kaçmazdı. Bir kaç kişi tur-acente tavsiyesi istemişti yabancı diline güvenenlerin yalnız daha hesaplı ve keyifli tatil yapacaklarından eminim. Tercihlerini seyahat acentasından yana yapacaklarda iyi araştırmalarını ve herşeyi netleştirmelerini, size imzalatacakları sözleşmeyle söylediklerinin tutup tutmadığını iyi takip etmelerini söylemem gerek.

 38. Şunuda ekleyeyim, gidemiyorum lakin kullandığım bir kaç uygulama ve takip ettiğim birkaç site vaıstasıyla istanbula gelen gelecek olan taylandlı hanımefendileri 🙂 Misafir ediyorum, uluslar arası ilişkilerimizi geliştiriyoruz.Bende bunlarla ilgilimi yazıp çizip göndersem 🙂

 39. Bu akşam THY uçağı ile 2 arkadaş,gidiyoruz.. Yarın sabah Bangkok’a iner inmez Pattaya’ya geçeceğiz kısmetse 12 gün kalacağız, ben de ilk kez gideceğim oraya ilk kez giden biri olarak gördüklerimi,tecrübe ettiklerimi dönünce sizlere bildirmeye çalışacağım,ben bu siteden çok yararlandım, dönünce kendimde ufak bi katkı sağlamak isterim.. şimdiden herkese selam ve saygılarımı gönderiyorum.

 40. Arkadaşlar ;

  Nisan-Mayıs-Haziran aylarına Etihad Airways ile istanbul-Seoul biletleri 1226 tl dan başlayan fiyatlarla ;
  Nisan- Ekim ayları arasında Qatar Airways ile İstanbul-Manila biletleri 1375 tl dan başlayan fiyatlarla ;
  Nisan – Haziran ayları arasında Air Astana ile İstanbul-Kuala Lumpur biletleri 1365 tl dan başlayan fiyatlarla ;
  Nisan – Ağustos ayları arasında Qatar Airways ile İstanbul-Cakarta biletleri 1382 tl dan başlayan fiyatlarla ;

  kampanyalı biletler mevcuttur . İlgilenen arkadaşlara duyurulur

 41. Arkadaşlar ,

  Mayıs ve Haziran aylarında İstanbul-Bangkok Royal Jordanian Havayolları ile Amman aktarmalı 1306 tl dan başlayan fiyatlarla

 42. teşekkürler Nightnare45 her zamanki gibi kampanyaları duyurmayı ihmal etmiyorsun 🙂 temmuz eylül arası güzel bir kampanya duyurusu bekliyorum senden 🙂

 43. Turna.com’a Özel Maldivler, Ortadoğu, Hindistan, Sri Lanka ve Doğu Afrika %40 Daha Ucuz

  Turna.com’a özel olarak Maldivler, Hindistan, Sri Lanka, Ortadoğu ve Doğu Afrika uçuşları tüm yıl boyunca %40 indirimli.

  Biletinizi 18-28 Nisan tarihleri arasında Turna.com’dan satın alın, 15 Aralık 2016’ya kadar %40 indirimli fiyatlarla en egzotik destinasyonlara çok uygun fiyatlarla uçun.

  Kampanya kapsamında, aşağıdaki şehirlere Gidiş – Dönüş Flydubail ile 1.000 TL’nin altında fiyatlarla uçma imkanınız var. Kampanya sınırlı sayıda koltuk için geçerli olacağından, biletinizi hemen satın almanızı tavsiye ediyoruz.

  Kampanya kapsamındaki şehirler ve özel fiyatlar :

  Şehir Kodu Özel Fiyatlar
  Dubai DXB $ 203
  Kathmandu KTM $ 393
  Colombo CMB $ 354
  Sialkot SKT $ 344
  Karachi KHI $ 310
  Delhi DEL $ 269
  Mumbai BOM. $ 293
  Zanzibar ZNZ $ 430
  Dar Es Salaam DAR $ 423
  Kabul KBL $ 413
  Kuveyt KWI $ 163
  Doha DOH $ 282
  Dammam DMM $ 259
  Khartoum KRT $ 220
  Gassim ELQ $ 239
  Karachi KHI $ 310
  Cidde JED $ 313
  Medine MED $ 413
  Muscat MCT. $. 204
  Djibouti JIB $ 409
  Riyadh RUH $ 213
  Male MLE $ 354
  Chennai MAA $ 283
  Hargeisa HGA $ 529
  Quetta UET $ 354
  Juba JUB $ 539
  Lar LRR $ 414
  Dhaka DAC $ 424
  Asmara ASM $ 393
  Jazan GIZ $ 313
  Faisalabad LYP $ 309
  Chittagong CGP $ 399
  Hyderabad HYD $ 332

  Kochi COK $ 273
  Lucknow LKO $ 439
  Hail HAS $ 249
  Multan MUX $ 303
  Yanbu Al Bahr YNB $ 294
  Taif TIF $ 364
  Thiruvananthapuram TRV $ 324
  Abha AHB $ 313
  Ahmedabad AMD $ 424
  Duşanbe DYU $ 584
  Al Najaf NJF $ 374

  Kampanya 18 Nisan-28 Nisan tarihleri arasında satın alınacak biletlerde geçerli olup, seyahat dönemi 25 Nisan 2016 ile 15 Aralık 2016 arasında olabilir.
  Kampanya bayram dönemini içeren günler için geçerli değildir. (2 Temmuz – 9 Temmuz ve 9 Eylül – 18 Eylül tarihleri arasında kampanyalı fiyatlar bulunmamaktadır.
  Kampanya sadece İstanbul Sabiha Gökçen (SAW) çıkışlı gidiş dönüş uçuşları için geçerli olup, tek yön uçuşları için geçerli değildir.
  İndirimli ücretler müsaitlik durumuna göre sınırlı sayıda koltuk için geçerlidir.
  Biletlerde iptal, değişiklik ve iade işlemi yapılamaz.

 44. Taylandseverlere müjde .

  Mayıs-Ekim dönemi için Etihad Airways ile İstanbul-Bangkok gidiş dönüş Abu Dabi aktarmalı uçuşlar 1209 dan başlayan fiyatlarla mevcuttur. Bu fiyat böyle kaliteli havayolu şirketi ile çok makul bir fiyattır. İlgilenenler duyurulur.

  Ayrıca aynı havayolunun Nisan-Ekim dönemi arası İstanbul-Seoul 1237 tl dan başlayan fiyatlarla , istanbul-singapur 1370 tl dan başlayan fiyatlarla , istanbul-kuala lumpur 1126 tl dan başlayan fiyatlarla kampanyalı biletler mevcuttur

 45. Arkadaşlar dün bildirdiğim Etihad Airways kampanyasına bugün Qatar Airways’den karşı atak geldi.
  Mayıs-Ekim dönemleri arası İstanbul-Bangkok gidiş dönüş Doha aktarmalı uçuşlar 1216 tl’dan başlayan fiyatlarla

 46. nigtmare45 abi bilmedigim.icin soruyorum abi bizde bu catar emirates ve etihad la ilkkez yurtdisina bangkok a gitmeyi dusunuyoruz abi bu aktarmada bizi diger ucaga kim yonlendiriyo nasil oluyo o abi ve ucak ta sormak abest olcak belki ama yiyecek ve icecekler ucretsizmi oluyo abim onceden bilmekte fayda var abi simdiden tesekkurler

 47. Evet kardeşim yiyecek ve içecekler ücretsiz. Uzun süre uçtuğun için böyle bir güzellikleri var. İstanbuldan aktarma havalimanına geldiğiniz zaman transit yolcu konumunda oluyorsunuz. Uluslararası diliyle transit passengers bölümünden geçtikten sonra bilette yazan kapı numarasına doğru ilerliyorsunuz. Takıldığınız noktada havaalanındaki yetkilelere biletinizi gösterebilirsiniz. Yardımcı olurlar

 48. Sevgili Engsimşir

  Hep kendi açımdan ucuz bilet yakalayım alayım amacıyla sürekli biletlere bakardım. Bazen hergün bazen gün aşırı. Bu bende alışkanlık haline geldi. Almayacak bile olsam hala bakarım. Yakalayınca da sitedeki arkadaşlarla paylaşayım dedim

 49. bilgilendirme için teşekkürler kardeşim son istatistiklere baktığımızda qatar airways 3 ayda bir kampanya yapıyor hatta o 3 ayın arasına sıkıştırdığı site üzerinden yapılan kampanyalarıda oluyor tabi bu istatistikleri senin bilet kampanyaları konusunda uyarıların sayesinde haberimiz oldu 🙂 Ağustosda gidecek biri olarak bir sonraki kampanyayı beklicem zira şuanda hedeflediğim nakde ulaşmadım bi aksilik olmasında sonraki kampanya duyurunu bekliyor olacağım 🙂

 50. Sevgili Forum Dostları ;

  Haziran Ayında Gulf Air ile Bahreyn aktarmalı İstanbul- Bangkok gidiş dönüş biletleri 1090 tl dan başlayan fiyatlarla ;
  Haziran ayında Saudia Havayolları ile Cidde aktarmalı çok uzun beklemeli istanbul-Singapur gidiş-dönüş 1154 tl dan başlayan fiyatlarla ;
  Haziran ayında Saudia Havayolları ile Riyad aktarmalı kısa beklemeli İstanbul-Cakarta gidiş dönüş 1068 tl dan başlayan fiyatlarla ;
  Haziran ayında Saudia Havayolları ile Cidde aktarmalı kısa beklemeli İstanbul-Manila gidiş dönüş 1063 tl dan başlayan fiyatlarla ;

  kampanyalı biletler mevcuttur. İlgilenenlere duyurulur.

 51. Sevgili Asyarehberi Takipçileri ,

  Gulf Air’in Bahreyn aktarmalı Istanbul-Bangkok gidiş dönüş uçak bileti kampanyası 1032 tl dan başlayan fiyatlarla. Ancak sadece Haziran ve Ağustos aylarında.

  Yine Qatar Airways dün yeni bir kampanya yaptı.Daha önce yaptıkları gibi çok çarpıcı değil. Istanbul-Bangkok Doha aktarmalı uçuşlar gidiş-dönüş 1321 tl dan başlayan fiyatlarla. Tüm yılı kapsıyor

 52. Arkadaşlar Gulf Air den yine güzel bir kampanya.
  Eylül-Ekim-Kasım-Aralık aylarında Istanbul-Bangkok uçuşları gidiş dönüş 1034 tl dan başlayan fiyatlarla. Bahreyn aktarmalı uçuşlar mevcuttur. İlgilenenlere duyurulur

 53. Arkadaşlar ;

  İstanbul-Bangkok gidiş-dönüş 1190 tl’dan başlayan fiyatlarla Abu Dhabi aktarmalı Etihad Airways uçuşları mevcuttur. Ayrıca 2017 de bazı aylarda bu rakam 1061 tl yada düşmektedir. Kısa ve uzun beklemeli seçenekleri mevcuttur.

 54. Arkadaşlar 2016 Ekim-2017 Nisan dönemleri arasında Royal Jordanian Havayolları ile Istanbul-Bangkok uçuşları 1200 civarı fiyatlarla. İlgilenenlere duyurulur.

 55. Arkadaşlar 2017 Nisan-Ağustos döneminde Istanbul-Singapur direk uçuşlar THY ile 1336 tl dan başlayan fiyatlarla. Ilgilenenlere duyurulur

 56. Arkadaşlar ,

  Flydubai ve Royal Jordanian olmak üzere 2 havayolunun kampanyası devam etmekte.

  Istanbul-Bangkok gidiş dönüş Dubai uzun aktarmalı Flydubai uçuşları 1100 tl dan başlayan fiyatlarla ,

  Istanbul-Bangkok gidiş dönüş Amman (kısa ve uzun aktarmalı ) uçuşları 1250 tl dan başlayan fiyatlarla sunulmaktadır.

  • Hocam baktım ürdün hava yollarına dediğiniz gibi bi kampanya yok sadece gidiş 1.250 lira var dönüş 4.000 küsür 😀

 57. Üç aydır kimse kampanya yapmıyo yaa, Emirates’ten sürekli mail geliyo, büyük indirim falan diye, bakıyorum her gün skyscanner’da verdikleri fiyatın aynısını veriyolar 🙁

 58. Sevgili Monoblaine34 ,

  Açıkçası geçen sene bu açıdan çok berektli geçti. Ben Ocak ayı siçerisinde sağlam bir kampanya bekliyorum. Bekleyelim görelim

 59. Arkadaşlar yılın ilk kampanyası Qatar Airways ten geldi. Birçok uzak doğu lokasyonuna 400 dolardan başlayan fiyatlar mevcut. Şunu da eklemek isterim. Dolar nereden nereye geldi. Dolayısyla artık 1500 tl seviyelerini çok iyi fiyat olarak değerlendirebilirsiniz

 60. Abi ne indirimi 1.600 1.500 liraya indirim mi oluyor ? ben daha 2 ay önce 1000 liraya git gel buluyodum taylanda , beklemede kalıyorum takipteyim illaki bulucam yine ucuz bilet 1.500 lü rakamlar ucuz değil bence dolar istediği kadar artsın.

  • Öncelikle Ürdün Havayolları değil Qatar Airways. Ayrıva şunu bilmelisiniz ki bilet fiyatların Tl ye göre belirlenmiyor. Dolar üzerindendi yine dolar üzerinden. Bende Eylül de 1150 tl ya gittim. Dolar 2,90 idi. Şimdi dolar 3,72. Doların geldiği bu seviyede bilet fiyatlarıını 380-420 dolar olduğu aralık çok iyi kampanya fiyatlarıdır. Fark sadece şu daha 2-3 ay öncesinde dolar 3 e yakın iken 1100-1200 aralığındaki aynı fiyat biletin karşılığı şimdi 1500 tl. Dolayısıyla doların bu rakamlara geldiği şu günlerde dediğin rakamlar hayal. Ama bazen hayallerde gerçekleşebiliyor

 61. Ben bi tane aldım valla 🙂 mart ayı için, 1.524 TL’ye, Kurban ve Ramazan bayramları için de bakmıştım ama o dönemlerde indirim vermiyor maalesef.

 62. Arkadaşlar Etihad Airways bir kampanya yaptı. Istanbul-Bangkok Dubai aktarmalı uçuşlar 420 dolardan başlayan fiyatlarla

 63. Arkadaşlar THY Mayıs ve Haziran ayı için Bangkok ve Kuala Lumpur’ a 1863 tl dan başlayan gidiş-dönüş kampanyalı biletler mevcuttur

 64. Arkadaşlar ;

  Mayıs ayı ve kısmen de olsa Haziran ayı için ,

  Flydubai ile İstanbul-Bangkok gidiş dönüş Dubai aktarmalı uçuşlar 1447 Tl ;
  Qatar Airways ile İstanbul-Bangkok gidiş dönüş Doha aktarmalı uçuşlar 1578 Tl ;
  THY ile İstanbul-Bangkok gidiş dönüş direk uçuşlar 1878 Tl ;
  dan başlayan fiyatlarla.

  Saudia Hava yolları ile Mayıs ayında İstanbul-Singapore gidiş dönüş Cidde aktarmalı uçuşlar 1375 TL ;
  Saudia Hava yolları ile Mayıs ayında İstanbul-Kuala Lumpur gidiş dönüş Medine ve Cidde aktarmalı uçuşlar 1352 TL ;
  Saudia Hava yolları ile Mayıs ayında İstanbul-Cakarta gidiş dönüş Cidde aktarmalı uçuşlar 1341 TL ;

 65. Arkadaşlar herkese merhaba ,

  Size Singapur Havayollarının yaptığı kampanyadan bahsedeyim.

  Temmuz ayına İstanbul-bangkok gidiş dönüş singapur aktarmalı uçuşlar 1612 Tl dan başlayan fiyatlarla ;

  Temmuz ayına İstanbul-Kuala Lumpur gidiş dönüş singapur aktarmalı uçuşlar 1612 Tl dan başlayan fiyatlarla ;

  Yine farklı aylarda İstanbul-Bangkok gidiş dönüş THY ile 1850 tl dan başlayan fiyatlarla ;

  Yine Temmuz ayında İstanbul-Tokyo gidiş dönüş singapur aktarmalı uçuşlar 1664 Tl dan başlayan fiyatlarla. Japonya için çok iyi fiyattır.

 66. Arkadaşlar ;

  Haziran-Aralık ayları arasında Qatar Airways’ten Kampanya ;

  Doha aktarmalı İstanbul-Phuket uçuşları 427 $ ‘dan başlayan fiyatlarla ;

  Doha aktarmalı İstanbul-Bangkok uçuşları 427 $ ‘dan başlayan fiyatlarla ;

  Yine aynı aylar içinde Türkmenistan Havayollarından çokta kısıtlı olsa da bir kampanya söz konusu İstanbul-Bangkok uçuşları 413 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

 67. Selamlar
  Öncelikle emek harcayarak benzeri olmayan böyle emsalsiz bir site kurup okurlarını her konuda karşılıksız olarak doğru bir şekilde yönlendiren başta Poul, Nightmare45, Oxygen üstadlara ve anılarını, tecrübelerini paylaşıp bilgiler veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Bir süre önce hayallerimin ülkesi Tayland ve diğer uzakdoğu ülkeleri ile ilgili bilgiler toplayıp araştırmalar yapmak için tesadüfen rastladığım bu sitenin tüm yazı ve makalelerini okuyarak müdavimleri arasına eğer kabul ederseniz ben de katılmış bulunmaktayım.
  Şu an 44 yaşındayım. Mesleğim nedeniyle gençlik yıllarımdan itibaren her daim hayallerimin geri planında tutmuş olduğum Tayland/Bangkok-Pattaya ve Uzakdoğu ülkelerinde tatil yapma şerefine erişemediğim için sizler gibi şanslı olamasam bile artık bu hayallerim sayenizde en ön plana oturmuş durumda. Fakat şafak bir hayli sıkıntılı. 2020 yılı itibariyle bu hayallerimi gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Aylar ve yıllar çok çabuk geçiyor. Umarım ömrüm olur ve dünyanın cennet bahçeleri olumsuz yönde daha fazla değişime uğramaz. Daha şimdiden sitede paylaşılan bilgi ve tavsiyelerden, konaklanabilecek ve gezilecek yerler, mekanlar hakkında notlar aldım. Ben de sizler gibi ilk tecrübelerimi, yaşadıklarımı burada paylaşmak isterim.
  Tüm asyarehberi ziyaretçi ve müdavimlerine sağlıklı günler diler, selam ve saygılarımı sunarım.

  • güzel yorumunuz için teşekkür ederiz, ben bahsettiğiniz isimler kadar bilgili ve tecrübeli olmasamda onların nebzinde birşeyler paylaşmaya devam ediyorum. Sizde hoşgeldiniz aramıza, katılımlarınız devamını dilerim.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*