BANGKOK GECE HAYATI

Bangkok geceleri sadece yetişkin erkeklere ve tabiri yerindeyse seks turizmine yönelik değildir. Bunların dışında normal barlar Disco Clublar ve de Restoranlarla doludur. Her kesime her yaşa hitap eden Tayland gece hayatının vazgeçilmezi olan Bangkok gece hayatı çok farklı bölgelere dağılmış durudadır. Bangkok gece hayatı nın, genellikle turistlerin tercih ettiği rağbet gösterdiği bölgeleri kısaca ele alıp tanıtmaya çalışsakta yeterli olmayacatır. Bangkok gece hayatının en bilinen iki yeri Bangkok Nana Plaza ile Bangkok Soi Cowboy’dur. Bangkok Eğlence Hayatı nın en renkli olduğu Bangkok Patpong Bölgesi, Bangkok Silom Road (yolu), Bangkok Sukhumvit Road (caddesi) üzeri olan bölgeleridir. Bu bölgelerin dışında kalan ve tanınmış yerlerde mevcut olmakla birlikte Bangkok gecehayatı nın en çok bilinen bölgeleridir. Ama bu demek değildir ki Bangkok’un gecehayatı bu bölgeler ile sınırlıdır.Bu bölgelerin dışında da gecehayatı nın canlı ve renkli olduğu başka bölgeler ve başka mekanlar mevcut olup, bu değişik bölgelerde bulunan gayet nezih vede kalıteli mekanlarda da eğlenip güzel bir Bangkok tatili anısı edinebilirsiniz.

bankok bar kızları

Bangkok gezisi yapmayı planlayanlar için öncelikle Bangkok gece hayatı hakkında bilmeniz gereken bazı ufak bilgiler vereyim.

 

1- BARFİNE: Beer Bar olsun Go Go bar olsun orada çalışan bir bayanı dışarı çıkarmak için bar fine ödemek gereklidir. Yani bu mekandaki çalışanı aldığınız için verilen paradır. Bayanla yapılan fiyat pazarlığı buna dahil değildir.

2- MAMASAN: Bayanları kontrol eden şahsa ki oda yaşça daha büyük ve de tecrübelidir mamasan diye hitap edilir.

3- SHORT TİME: Bayanlardan hizmet alımı(anlamışsınızdır) iki saate yakın olan kısa süreli Short Time denmektedir. Short Time’da Bar fine yoktur ama oda kirası adı altında ilave ücret alırlar ki bu da bar fine kadardır.

4- LONG TİME: Tüm gece boyunca bayanla beraber olmaya denir. Süresi normalde aldığınız saatten ertesi günün sabahına kadardır. Ama çoğu zaman sizle öğlene kadar kalır, kahvaltı yaparlar hatta dolaşmaya bile çıkarlar. İşim bitti gece kaçayım deme yoktur. Ücretlerini gidecekleri zaman alırlar.

5- GO GO BAR: Bu mekanlar aslında striptiz kulübüdür ve kapalı mekanlardır. İçeride dans eden bayanlardan beğendiğiniz ile içki içebilir, pornoyu aratmayacak şovlarını seyredebilirsiniz. Dans eden ve de ortamda bulunan tüm çalışanlarda numara vardır. Yanınıza çağıracağınızı numarası ile belirtmelisiniz. Bayanlarla beraber otele gitmek istiyorsanız önce bayanla anlaşıp daha sonra bar fine’nını ödemelisiniz. İster short time isterseniz long time alabilirsiniz. Bayan ücretleri bazında bulunduğu bölge içinde en pahalı mekanlardır. Hatta çok lüks olanların fahiş fiyatları vardır.

6- BEER BAR: Beer Barlar ise genelde bir bar etrafında taburelere sıralanmış kızların müşteriyi ağırladığı ve iki türü olan mekanlardır. Bunlar açık ve kapalıdır. Adından anlayacağınızı umuyorum. Çoğu Beer Bar kendini belli etmek için farklı konsept uygular. Ama genel tarz bu şekildedir. Beer Barların fiyatları Go Go barlara göre çok daha uygun fiyatlıdır. Toplu halde bir büyük çatı altında olan yerlere de Beer Bar Coplex (komleks) denir ve complex adı ile anılır.

7- LADY DRİNK: Bayanlara ısmarlanan içkiye verilen addır.

8- ÇAN ÇALDIRMA: Barlarda asılı duran bir çan göreceksiniz sakın çaldırmayın. Anlamı barda bulunan herkese içki ısmarlıyorsunuz demektir. Bazı barlarda da standart vodkayı, tekilayı alıp müşterilere dağıtıyorlar ama ansızın yüklü hesap ödeyebilirsiniz. Çalın derlerse çalmayın çünkü çan çaldırma mecburi değildir.

9-GENTLEMANS CLUBS: Bu tarz kulüpler daha sofistike daha lüks ve pahalıdır. Kısaca Go Go Barların lüksü diyebiliriz. Kendilerini Gerek ortamı gerekse kızların güzelliği ile belli etmektedirler.

Not: bu yazının aynisi Pattaya Gece Hayatı tanıtımında da mevcuttur

 

BU BÖLGELERE KISACA DEĞİNELİM

 

Nana hotel

1-Nana Bölgesi: Sukhumvit Caddesindeki Soi 4 de yer alan Nana Otelinden adını almaktadır. Nana Plaza’da yine bu bölgede yer almaktadır. Nana Plazayı bir pasaj olarak tasvir edip içindeki mağazalar yerine de barlar ve Go Go barların yer aldığını söylersek tam anlatmış oluruz. Nana Plaza nın dışında Soi 4 üzerinde yer alan sayısız Beer Bar, Go Go Bar ve Sokak Barları vardır. Bu sokak ayrıca yol kenarında ve Nana Oteli Girişinde müşteri bekleyen serbest çalışanları ile de meşhurdur. Bölge tamamen erkeklere yönelik eğlence mekanları ile doludur. Buradaki fiyatlar Sukhumvitten ve Soi Cowboydan sonraki üçüncü sırada yer almaktadır.

soi kowboy

2-Soi Cowboy: Sukhumvit Caddesindeki Soi 23 ün arka sokağında yer almaktadır. Adını orada ilk Go Go barı açan Amerikalıya Takılan Cowboy(şapkasından dolayı) adından alıp meşhur olmuştur. Bu sokak da tamamen yetişkin erkeklere yönelik Beer Barlar ve Go Go Barlarla doludur. Gündüzleri sakin olan bu sokak akşamın gelmesi ile 360 derece birden değişip neon ışıkları ve müzik sesleri ile dolmaktadır. Soi Cowboyda azda olsa serbest çalışan bulunmaktadır. Genellikle Beer Barlar ile anlaşıp orada müşteri beklemektedirler. Ayrıca Soi Cowboy’un girişinin dışındaki yolda da bekleyen serbest çalışanlar mevcuttur. Bu serbest çalışanlar genellikle hafta sonları buraya gelip ek gelir elde etmek isteyen öğrenciler veya normal Taylandlı Bayan veya Ladyboylardır. Bölge Fiyat bakımından Diğer yerlere göre daha pahalı olup sadece diğer lüks mekanlardan ucuzdur.

Bangkok gecehayatı

3-Silom Patpong Bölgesi: Silom yolu ile Patpong’u tek olarak ele alıyoruz zaten bitişiktirler. Silom yolu normalde gündüzleri tabiri yerindeyse Bangkok’un Walking streetidir. Gece olunca ise yerini canlı gece hayatına Barlara, Discolara ve Restoranlara bırakmaktadır. Bu bölgede Yetişkin erkeklere yönelik Beer Barlar ile Go Go Barlar Silom Soi 2 ile Soi 4 de yer almaktadır. Diğer yerlerinde de erkeklere yönelik mekanlar mevcuttur. Patpong ise gece pazarı ile meşhurdur. Ayni zamanda gece hayatı da oldukça popüler olup benzer mekanlar ile dolu olup bu bölgede sıkça Gay bar ile Boy bara rastlarsınız dikkat ediniz. Gece pazarı ile iç içe geçmiş Go Go Barları bile vardır. Silom Soi 2 ile Soi 4 deki mekanlar Soi Cowboydan çok az daha ucuzdur. Patpong ise yine Soi Cowboydan ucuz olup ayrıca bölgedeki serbest çalışanları da popüler yerlerdekine göre en ucuz olan yerdir.

Sukhumvit Road gecehayatı

4- Sukhumvit Road: Sukhumvit Caddesinde yer alan birçok lüks Club’tan tutun Beer Bara, Sokak Barından tutun sokakta çalışan serbest kızlara kadar yetişkin erkekler için her türlü imkanı sunmaktadır. Bunlara ilaveten cadde üstünde Restoranlar normal Barlar ve de Normal Turistlere hitap eden ucuzundan tutun en lüksüne kadar olan yerleri bulma imkanınız vardır. Bu cadde ayni zamanda serbest çalışan en çok kızların rağbet ettiği yerdir. Kimi üst geçit altında, kimi cadde boyunca, kimi de cadde kenarında yer alan sokak barları ile araba barlarında iş tutmaktadırlar. Bu bölgenin sabit fiyatı yoktur. Duruma göre fiyat çekerler. Mekanlar da ise en pahalı bölge olarak söyleyebiliriz. Sizlere araba barlarını denemenizi öneririm çok keyifli anlar geçireceksiniz emin olunuz.

Khao San Road geceleri

5- Khao San Road Bölgesi: Bu bölge gerek konaklama gerekse eğlence için Bangkok’un en ucuz bölgesidir. Bu bölgede Tayland gecelerinde önemli yer tutmasına rağmen yetişkin erkeklere yönelik mekanlar bulamazsınız. Tamamen normal turistlere hitap eden bir bölgedir. Bayan konusunda da bu bölgede zaten barlarda clublarda turist bulabilme şansınız oldukça fazladır. Mekanlar da serbest çalışan kızlar oldukça nadirdir. Ama hiç yoktur denilemez. Diğer bölgelere nazaran kendilerini belli etmezler durumunuza göre hareket ederler. Hatta normal tay kızı ayarladım diye düşünürken gece sonunda fiyat pazarlığı başlayınca hayalleriniz yıkılabilir.

Bangkok gece hayatına ufak uyarlarla devam edeyim.
Aslında sadece Bangkok için değil Tüm Tayland için uygularsanız daha iyi olur.Bangkok’ta loş tenha yerlere sakın girmeyin. Sukhumvit ve de diğer yerlerdeki köprü altı veya tenha yerlerde müşteri bekleyen kızlardan uzak durun. Mekan neresi olursa olsun açıkta gelen veya açılmış şişeden kesinlikle içmeyin. Kızların davet ettiği yere gidecekseniz bile yürüyerek değil taksi ile gidin ve inmeden bölgeyi iyice inceleyip öyle kapıyı açın. Geneli itibarı ile güvenli bir yer olsa da tedbiri elden bırakmayın.

 

 

Toplam 10 Yorum Var

 1. Usta bu sitede biraz daha takılırsam, bangkoka trans bilet alacağım ayrıca o resimdeki tablodaki super bussy yazısı neyi ifade ediyor.

  • record kardeş şayet okuduklarıdan etkilenip gidieceksen Bangkoku, Pattayayı yani tüm taylandı gördükten sonra hiç dönmek istemeyeceksin.. Ordaki yazan Go Go bar tabelasıdır.Zaten yazıda dediydim. pazar vede Barlar mekanlar iç içedir diye.

 2. Sayın asyarehberi siz bu yazıları bu kadar keyifli bilgilendirici vede keyifli yazmaya devam ederseniz bence siz acilen bir tur firması kurun ve rehberlik hizmetide vermeye başlayın sizin yazılarınızdan sonra taylantı görmek yaşamak isteyenler inan çok artar daha nice keyifli yazılar okumak dileğiyle

  • Sn. artema yapış olduğunuz bu güzel yorum için tüm asyareberi ekibi adına teşşekkür ederim. Belirtmek isterim ki bizim amacımız Ticari kar değil sadece elimizden geldiği kadar gidip gördüğümüz ülkeleri tanıtıp bir nebzede olsun yeni gideceklere yardımcı olabilmeltir. Daha önceki istemiş olduğun bilgileri umarım bu tanıtım yazımızda bulabilirsin

 3. Bu siteyi bir arkadaşımın tavsiyesiyle gördüm tüm yazılanları bir çırpıda okudum ve inanın kendi adıma taylantı anlatan rehber olabilecek bilgiler içeriyor emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliyorum ve bu site yeni bir müdavim daha kazandı

  • Sn. mercan;
   Siz müdavimlerin ve ziyaretçilerin sitesi olan asyarehberi hergün yeni müdavimler ve ziyaretçiler kazanıyor. Bunun örneklerinden biride sizsiniz. Yapmış olduğunuz bu güzel yorum içinde ayrıca teşekkür ederim.

 4. inanın bu yazıyı çıktı yapıp Tayland a giderken yanımda götürmediğime pişman oldum gittiğimde. Gitmeden önce sadece pattaya ya odaklanmıştım. Kısmet sonraki gidişime artık.

 5. Herkese merhaba..Takip edenler bilir TV2 kanalında yayınlanan Çok Gezenti programının bu haftaki bölümü Bangkok ile ilgili idi. Bende az önce interrnetten pop castini izledim.Bangkokta nereleri görülmeli ve neler yenmeliyi sade ve eğlenceli bir şekilde anlatmış yine Burak Bey.Ben bir hafta sonraki gezim için faydalı notlar aldım. Bangkoku sadece gece hayatı olarak planlamayanlar için rehber bir bölüm olmuş.Tavsiye olunur…

 6. Hocam ya söylediğin programı heycanla izledim de adam kendi kendinin şovunu yapıp ha bire tıkınıp duruyor bundan nasıl notlar aldığını anlayamadım hocam diğer yorumlarda yazdıklarında gördüm ki daha önce thailanda gitmişisin diye belirttin bende gittim bir kez giden bu programı izlediğinde yapımcıya küfreder

 7. bangkok un ucuz ayları hangileridir. ayrıca galiba. süt ürünleri pek yokmuş. ekmekde. kullanmıyorlarmış. ne kadar doğrudur..20 günlük 1 gezi için (eğlence bar disko) nereleri tavsiye edersiniz. 2. veya daha fazla yerde olabilir

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*