Japonya Tokyo Gece Hayatı

Japonya Tokyo gece hayatı adlı yazımda, Tokyo’da yaşadıklarıma dayanarak Japonya eğlence hayatı uyarıları ile Japonya gece hayatı ve Tokyo gece hayatı ile ilgili bilgileri sizler ile paylaşacağım.

Tokyo eğlence hayatı

Japonya Tokyo Gece Hayatı

1- Japon Kültürü ile Türk kültürü arasında genel olarak çok büyük farklılıklar mevcuttur. Bu sebep ile bulunduğunuz ortamda daha dikkatli olmanız gerekmektedir. Japon kızları güler yüzlü ve sevecen görünüşleri ile sizi cezbedecektir. Ama Japonya için normal sayılabilecek çoğu davranışları bizler kolaylıkla yanlış yorumlayıp bunu bir sinyal olarak algılayabiliriz. Bu sebep ile Barda ya da sokakta tanışıp, kaynaştığımız, samimiyet kurduğumuz Japon kızlarının niyetleri farklı olabilmektedir. Çoğu Japon kızı yabancı erkekler ile yakınlaşmalarındaki gerçek niyetleri sizle yatmaktan çok sizler ile hoşça vakit geçirmek, bir yabancı ile İngilizce pratiği yapmak ve ya o günkü stresinden iş yoğunluğundan kurtulmak için değişik bir gece geçirip eğlenmek olabilmektedir. Bu sebep ile konuştuğunuz Japon kızın aklındaki ile sizin aklınızdaki farklı olabilmektedir.

Japonya geceleri

2- Yukarıda yazdıklarım doğrultusunda Tokyo gecelerinde kendinizi şartlandırmadan gece sonu skor yapmaktan ziyade o anın tadına vararak, eğlenceli ve sempatik davranınız. İş olacağına muhakkak varır bunu unutmayınız.

3- Japonya’daki kızlarının ilk niyetleri dediğim gibi gece sonu birliktelik olmamak ile birlikte sizlerin eğlenceli olması, onlara değer verdiğinizi belli etmeniz ile fikirlerini değiştirme olasılıkları mevcuttur. Sizler ile tekrar karşılaşmayacağını düşünerek sizlere unutulmaz bir gece yaşatabilirler.

 

Japon kızları4- Japon kızlarına karşı sakın ilk başta niyetinizi belli etmeyin. Genelde çekingen bir yapıya sahip olan Japon kızları, ilk adımı sizden beklemektedirler. İlk adımı siz atsanız dahi olumsuz cevap ile karşılaştığınızda dikkatli olup vücut dillerinden gerçek düşüncelerini okuyarak harekete geçiniz. Şayet sizle geceleme niyetleri mevcut ise ürkütmeden ve ısrarcı olmadan hareket ederek sonuca ulaşabilirsiniz.

5- Japonya gecelerinde  aktif olan birçok Japon kızı tam manası ile makyaj uzmanıdırlar. Gece loş ortamlarda ve renkli ışıklar altında gördüğünüz o güzelim Japon kızları makyajsız halleri ile karşılaştığınızda şaşırıp kalabilir hatta midenizin bile kaldıramayacağı bir karakter ile karşı karşıya kalabilirsiniz.  O yüzden takılacağınız bayanın sade, az makyajlı olan kızlardan seçmeye özen gösteriniz. Gerçi öyle bir uzmandırlar ki kendilerini az makyajlı sanmanız içten bile değildir.

6- Ayni Japon kızı ile üst üste iki gece geçirebilmeniz neredeyse çok zordur. Japon kızları yabancılar ile ilişkiye girmeyi tek gecelik tatmin olma ve eğlenmek için düşünerek hareket ederler. Bu sebep ile ertesi günü kızlar ile irtibata geçemediğiniz de moralinizi bozup beklenti içine girmeyiniz.

7- Japonya tatilinize internet den izlediğiniz pornolar veya animeler den etkilenerek sağdan soldan edindiğiniz Japon kızları vericidir, Japon kızları yabancı erkeklere bayılır, hastadır diye yanlış bilgiler doğrultusunda Japonya eğlence hayatı ve Japon kızları için gitmeyiniz. Japonya tatilinizde Japon kültürünü tanımak, değişik bir ülke görmek ve Japonya eğlence hayatının farklı özellikleri görüp eğlenmek amacını ön planda tutmaya çalışınız. Japon kızlarını ikinci plana alarak hareket ettiğiniz takdirde inanılmaz bir tatil yaşayıp şanslı iseniz de biri iki Japon kız ile samimiyet kurup geceyi birlikte geçirebilirsiniz.Japon kültürü

8- Japonya’da özellikle Tokyo gece hayatında paralı Japon kızları ile de ilgili birkaç bilgi vereyim. Tokyo gece hayatındaki Tokyo eğlence mekanlarında para ile Japon kızları ile birliktelik yaşayabileceğiniz yerler; Host Club, Massage Saloon, Soap House, Healt Saloon(House) gibi mekanlardır. Host Club larda çoğunluk Japon bayanlardan oluşmak ile birlikte bir çok Host Club a alınmıyorsunuz ya da alınsanız bile yadırganıyorsunuz ve Host Clublar da dirtekt olarak bayan ile birlikte olma imkanınız yoktur. Bayan sizi beğenir ve fiyatta anlaşırsanız mesai bitiminde yada ertesi günü mesai öncesi buluşup birlikte olma imkanınız olabilir.

9- Host Club lar dışındaki mekanlar da ise paralı olarak alacağınız bayanın Japon olma ihtimali ise çok düşüktür. Genellikle Koreli bayanlar ile az da olsa Filipinli, Vietnamlı ve diğer Asya ülkelerinden gelen bayanlar çalışmaktadır. Bir diğer paralı bayan alma seçeneği olan belirli bölgelerdeki yol üstünde iş tutan bayanlardan almaktır. Bu bayanların da büyük çoğunluğu diğer Asya ülkeleri vatandaşıdırlar. Bir diğer seçenek ise broşürlerden veya internetten bulabileceğiniz telekızlardır. Bunlarında hemen hemen hepsi Kore vatandaşıdır.

10- Tokyo gece hayatındaki bayan fiyatları ise 20,000 yen ile 160,000 yen arasında seyretmektedir. Buda kaba bir hesapla 500 Türk Lirası ile 4,000 Türk Lirası arasındaki bir paraya tekabül etmektedir. Saatlik olarak alınanlar 20,000 yenden başlayıp tam gün alınması durumunda ise 160,000 yen hatta özel durumlara ve isteklere göre milyonları görebilmektedir. Normal bir turist olarak birlikte olacağınız bayanın Japon olmayacağını bilmenizde fayda vardır diye düşünüyorum.

11- Tokyo eğlence hayatının bazı önemli bölgelerini ise aşağıda sıralıyorum.japonya gece hayatı

 • Gençler için Tokyo eğlence hayatı ve Tokyo gece hayatı bölgeleri; Harajuku, Kichijoi, ve tabi Shinjuku’nun bazı bölgeri.
 • Olgunlar için Tokyo eğlence hayatı ve Tokyo gece hayatı bölgeleri; Omotesando, Ginza, Aoyama ve tabi Roppongi bölgeleri.
 • Değişik tarzda Tokyo eğlence hayatı bölgeleri; Shinjuku’nun bazı bölgeleri, Shimokitazawa, Koenji, Yoyogi Park ve tabi ki Akihabara bölgeleri.

12- Japonya’da Eğlence yerlerinde dikkatli olmanızda fayda vardır. Özellikle bayanlar ile içki içerken. Sakın bayana içki söylerken fiyatını bilmediğiniz bir içki söylemeyiniz. Bayanın içkisini öğrenip fiyatını netleştirdikten sonra sipariş veriniz. Özellikle Roppongi deki barlarda daha dikkatli olmanız gerekmektedir. Keza bayan sizin adınıza bin dolarlık veya daha pahalı bir şarap söyleyip sizi orada rehin bırakabilir. Bir diğer husus ise kapısında zenci güvenlik görevlileri olan eğlence mekanlarından uzak durunuz . Özellikle Roppongide dikkatli olmanızda fayda vardır. Host Clublara girdiğinizde yine içki fiyatlarına dikkat edip aşırı bir sipariş vermeyiniz. Orada çalışan Japon kızlarının görevi sizi eğlendirmek ve sohbet etmek gibi görünse de esas görevleri sizlere su gibi para harcatıp en pahalı içkileri söylemenizi sağlamaktır. Zaten kaliteli ve düzgün bir Host Club yabancı uyrukluları içeri kabul etmeyip fiyatları da çok pahalıdır. Biz turistlerin yanımızda mekanı tanıyan veya iş adamı olan bir japon ile girme ihtimalimiz yoksa kesinlikle içeri giremeyeceğimiz türde mekanlardır.

Japonya Tokyo gece hayatı ile Tokyo eğlence hayatına değinmişken diğer konular ile ilgilide birkaç bilgi ve uyarı vereyim.Tokyo

a- Japonya tatilinizde otel seçimi ve ulaşım tercihleri:

 • Tokyo dünyanın en büyük Metropollerinden biri olması nedeni ile birçok bölgeden oluşmaktadır. Böylelikle bu bölgeler arası ulaşım ise oldukça uzun bir zaman ve mesafe demektir. Japonya tatilinizin Tokyo kısmında kalacağınız oteli seçerken çok dikkat etmenizde fayda vardır. İlk olarak Tokyo tatilinizde yapmayı planladıklarınıza uygun bir bölgede otel ayarlamanız faydalı olacaktır. Böylelikle tatiliniz süresince istediklerinize ulaşmanız daha kolay olacaktır.
 • Bir diğer önemli husus ise Metroya çok yakın bir otel seçmenizdir. Metro Tokyo’daki en önemli ulaşım aracınızdır. Bu yüzden Tokyo’ya geldiğinizde İngilizce olarak bir Metro haritası ile seferleri yazan bir kitapçık edindiğiniz taktirde ulaşımınız büyük ölçüde kolaylaşacaktır.
 • Otelinizi de  Metroya yakın seçmeniz durumunda otel Metro kısmında uzun yürüyüşlerden ve pahalı taksi ücretlerinden kurtulmuş olacaksınız.
 • Tokyo’da taksi ücretleri çok pahalıdır. Özellikle gece yarısından sonra çift tarifeden hesaplanmaktadır. Bu yüzden dönüşünüz için son Metroyu kaçırmamaya özen göstermenizde fayda vardır.Japonya yemekleri

b- Japonya tatilinizde yeme içme:

 • Tüm Japonya geneli itibarı ile sağlıksız yemek bulma şansınız nerdeyse yok denecek kadar azdır. Ama dikkat etmeniz gereken en önemli husus domuz eti ve yemekleri konusunda olacaktır. Japonya’da et fiyatları çok pahalı olduğundan Japon yemeklerinde hemen hemen hepsinde domuz eti kullanılmaktadır. Özellikle dana eti ile yapılan yemekler ile tavuk yemeklerini tercih etmenizde fayda vardır. Et dönerlerinde de domuz kullanılmaktadır. Kokusundan çok rahat anlayacağınız için uzak durmanızda fayda vardır.
 •  Japonya’da ki meyve fiyatları çok pahalıdır. Tezgahlardan meyve satın alırken çok dikkatli olmalı ve meyveleri mümkün mertebe ellememelisiniz. Ellediğiniz meyveyi almanız beklendiği için vazgeçtiğinizde tavır alınıp size ısrar ile satmaya çalışabileceklerini aklınızdan çıkarmayınız. Bu genel bir davranış biçimi olmamakla birlikte benim başıma 4-5 kez geldiği için uyarıda bulunmak istedim.

Domuz eti dolayısı ile nerede nasıl yemekler yiyebilirim diyorsanız, alternatifiniz çoktur. Bunlara örnek olarak;Japonya

 • Suşi: Çiğ balık ile yapılan Japon yemeğidir. Tavsiyem Suşi barlardan yemeniz. Suşi barların fiyatları çok uygundur. Aksi gibi Suşi House denilen kaliteli yerlerden yerseniz çok pahalıya gelecektir. Siparişinize göre hesabınız 200,000 yeni bile geçebilir. Aklınızda olsun.
 • Hazır Bentolar: Tabildot diyebileceğimiz hazır yemek kutularıdır. Hazır bentoları marketlerden veya Hazır bento satan dükkanlardan alabilirsiniz. Hazır Bentoyu alırken dikkat etmeniz gereken etli olmamasıdır. Diğer türlü olan balıklı sebzelilerden korkmayınız.
 • Fastfood türü: Birçok önemli Fastfood zinciri ile yerel işletmeler mevcuttur. Buralardan da tavuklu yemekler ile sebzeli yemekler yiyebilirsiniz. Birde belirtmek isterim sosis salam türleri de domuzdan yapılmaktadır o yüzden pizza siparişinizde bunlardan olmamasına dikkat ediniz.
 • Ekmek türleri: Japonya’da envai çeşitte ekmek türü bulmanız mümkündür. Hatta sadece bu ürünleri hazırlayan fırın market türü yerler mevcuttur. İsterseniz kavunlu ekmekten tutunuz, Körili ekmeğe kadar her çeşidi mevcuttur. Fiyatları da makul olduğu için bütçenize yardımcı olacaktır.
 • Family restoranları: Aile restoranı denilen bu restoranlar hesaplı yemek için idealdir. Dikkat etmeniz bu gibi yerlerde et türü yemekleri ile erişte türü yemeklerden uzak durmaktır. Erişte türü yemeklerde domuz kemiğinden hazırlanan et suyu kullanılmaktadır.
 • Diğer ülke mutfağı restoranları: Japonya’da birçok ülkeye ait restoran bulmanız mümkündür. İtalyan, Hint, Fransız restoranları gibi birçok alternatifi mevcuttur. Bu tarz restoranlardan uzak durmanızı öneririm fiyatları oldukça pahalı ve genelde doyurucu değildir.Tokyo gece hayatı

c- Japonya Tatilinizde Güvenlik ve Genel uyarılar:

 • Japonya Dünyadaki en güvenli ülke olarak bilinmektedir. Özellikle yabancı turistler için çok güvenli bir ülke olması ile tanınmaktadır. Fakat şansınızı zorlayıp alkol içip sağa sola sataşıp başınıza iş gelirse de bu oranın güvenli bir ülke olmadığını göstermez Sizlerin kaşındığınızı gösterir. Özellikle yabancıların oluşturduğu bölgelerde dikkatli olunuz.
 • Paranıza dikkat ediniz. Bütçeniz belli ise harcamalarınızı titizlikle yapınız.
 • Muhakkak yemek ve içki sipariş edeceğinizde muhakkak fiyatını öğrenip sipariş ediniz.
 • Yiyecek türü alırken muhakkak içeriğini ve domuz eti ile suyu kullanılıp kullanılmadığını sorunuz.
 • Bardan Japon kız almışsanız mutlaka Prezervatif kullanınız. Yabancı ile ilgilenen bir Japon bayan ilk kez sizle olmadığını ve daha önce başka yabancılar ile de birlikte olduğunu sakın aklınızdan çıkarmayınız.
 • Paralı kızları ile birlikteliğinizde de mutlaka prezervatif kullanınız. Çünkü Japonya’daki çalışanların büyük çoğunluğu Filipinler, Kore gibi ülkelerden gelmektedirler. Hiçbir şekilde de sağlık kontrolleri olmayıp hastalık taşıma riskleri çoktur. Anın büyüsüne kapılıp da ihmal etmeyiniz.
 • Türkiye’den gelirken sipariş türü şeyler almayınız. Hediyelik alımını mümkünse aile bireyleri ile sınırlı tutup Japonya’dan ayrılacağınız son dönemde yapınız. Böylelikle maddi yönden de sıkıntıya girmez ve daha önce gördüğünüz hediyelikler arasından Japonya’ya özgü hediyelikler almanız daha bilinçli ve kolay olur.

Tokyo geceleri

 

Bu yazımı çok önceleri hazırlamıştım. Son düzeltmeleri yaptığım günlerde aksilikler yaşayınca gecikmeli olarak ancak yayınlayabiliyorum. Tüm asyarehberinin değerli takipçilerine anlayışlarından dolayı teşekkürü borç bilirim.

 

 

Saygılarımla;

POUL

 

 Bir önceki yazımız olan Japonya Tokyo Anılarım’ı okumak için lütfen tıklayınız.

 

 

 

 

Toplam 2 Yorum Var

 1. Japonya mutlaka gitmek istediğim , gerek kültür gerek disiplin gerekse insana saygı açısından farklı bir yer , ışıl ışıl tabelarla süslü görkemli tokyo geceleride cabası. Amma velakin anladığım kadarıyla gece hayatı için hayal kırıklığı yaratacak ve bir o kadarda gereksiz pahalı olan bir yer. Gece hayatını bir kenara koyarsak görülmeye değer , iyiki de gelmişim diyebileceğin çok güzel yerleri mevcut. Hatta ve hatta karmaşık Tokyo metrosu bile görülmeye değermiş. Üstad yine çoık güzel bir anlatım. Teşekkür ederim.

 2. Evet nightmare kardeş. Japonya kültürü olsun tarihi olsun diğer ülkelerden çok farklıdır. Aslında gece hayatıda iyidir hareketli ve güzel. Sadece skor düşünmeyip eğlenmeye ve güzel bir tatil yapmaya gidilecek bir ülkedir.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*