Tayland Gece Hayatı

Tekrar merhabalar. Söz verdiğim gibi Tayland gece hayatı yazımda Pattaya ve Bangkok’ta yaşadıklarım ile Tayland eğlence hayatında ve gece hayatında edindiğim izlenimleri sizler ile paylaşacağım.

İlkyazımda kendimden söz etmiştim. Orada da belirttiğim gibi hastalanmam ile yurt dışı seyahatleri yapışım ve tam bir tatil bağımlısı olduğumu belirtmiştim.

Tayland

İş ve tatil amaçlı olarak gittiğim Kıbrıs’a gitmiştim. Kıbrıs’ta karşılaştığım bir arkadaşım ile sohbet edip konuşuyorduk. Arkadaşım ile yurt dışı seyahatlere ve gece hayatı ile ilgili konuşmaya başlayıp gittiğim ülkeleri anlatmaya başladım. Kendisi de bana 90’lı yıllarda Ukrayna ve diğer Rus ülkelerine gittiğini, şu andaki gözde destinasyonunun Asya ülkeleri ve özellikle Tayland olduğunu söyledi.

Ve anlatmaya başladı; ağzım açık şekilde dinlemeye başladım. Özellikle Tayland hakkında bana birçok bilgi verdi. Tayland’da yaşadıklarını, Pattaya gece hayatını, Bangkok gece hayatını, Tayland insanını, Tayland’ın doğal güzelliklerini anlatıp Tayland’da yaşadığı maceraları anlatıyordu. Konuşmamıza ilk resmi şekilde başlamamıza karşın sohbet ettikçe resmiyet samimiyete dönüşmüştü. Artık hitap şekillerimiz bile değişmiş Abi Kardeş gibi daha samimi bir şekilde birbirimize hitap eder olmuştuk. Kıbrıs’ta sanki ruh ikizimi bulmuştum.

Türkiye’ye döndüğümde arkadaşımın abimin verdiği bir siteyi incelemeye aldım. O site ile yetinmeyip, Asya ülkeleri ile ilgili bir sürü sitede gezip dolaştım.

Belarus’a vizeler kalkmıştı. Bunu fırsat bilip, hafta sonu tatili için Belarus’a gittim. Belarus’da ki ilk gecemde dolaşırken aklımda Abimin anlattıkları vardı. 90’lı yıllarda bu ülkeleri gezdiğini ve o zamanların şimdikinden çok farklı olduğunu söylemişti. O dönemlerde 100 dolara Rus devletlerinde 1 ay krallar gibi yaşardın diyordu. O dönemleri görüp yaşayamadığım ve kaçırdığım için abime gıpta ediyordum.

Bangkok

Belarus tatilimi bitirdikten sonra Türkiye’ye döndüğümde Belarus’ta istediğim gibi eğlenemediğimi fark ederek, İlgimi tekrar Tayland’a ve Asya ülkelerine yoğunlaştırdım. 2014 yılı neredeyse bitmek üzereydi. Bir türlü fırsat yakalayıp Tayland tatili için kendime zaman yaratamamıştım.

2015 Ocak ayında çıkan bir fırsatı değerlendirip ilk Singapur’a 3 günlüğüne tatile çıktım. Ardından 1 haftalık Tayland tatili için planlar yapmaya başladım.

İşleri yoluna koyarak 1 haftalık Tayland Tatili için kolları sıvadım. Şubat ayı ortalarında Taylan’da uçuyordum. Bir hafta işten uzak olmak benim için çok farklı bir durumdu. Ne olacağı belli olmaz, bir durum olur düşüncesi ile de 3. güne yani Pazar gününe de ayrı bir dönüş bileti aldım.

Cuma günü gece uçağı ile Tayland Bangkok’a uçtum. Öğle vakti Bangkok’a varmıştım. Şubat ayında soğuk havadan çıkıp gittiğim Bangkok hamam gibi sıcak gelmişti. Otele gidip odaya çıkana kadar geçen süre sıcaktan dolayı bir asır gibi gelmişti. Sıcaktan dolayı havanın kararmasına kadar odada dinlenip gece dışarı çıktım. Gece olmasına rağmen hava yine çok sıcak geliyordu.

Bangkok’ta ki ilk gecemde sıcaktan fazla dolaşmayıp ulaşımımı taksi ile yaparak. Bangkok gece hayatının önemli olan birkaç mekanına gittim. Ertesi günü Bangkok Tapınaklarından birkaçını gezip dolaştım. Hava sıcak ve havada değişik bir koku vardı. İlk gelişimde bu kokuyu fark etmiştim fakat koku kendini daha da belli ediyordu. Tapınak turunu yaparken vücudum az da olsa sıcağa adapte olmuştu. Akşama kadar Bangkok’ta dolaşıp gezdim. Akşam olduğunda ilk günkü gibi sıcağı dayanılmaz bulmuyordum. Gece Bangkok sokaklarında dolaşarak yine Bangkok eğlence hayatının önemli bölgelerini dolaşıp birkaç mekana girip çıktım.

Pattaya

Tayland Bangkok’taki 3 günlük tatilim hiç sıkılmadan ve ne olduğunu anlamadan geçivermişti bile. Sırada Pattaya vardı. Pazartesi günü öğleden sonra Pattaya’ya geçtim.

Pattaya gece hayatındaki ilk gecemde Pattaya Walking Street de dolaşıp orada bulunan kulüplere girip eğlendim. Ertesi günü Pattaya’da ki birkaç tapınağı gezip dolaştım. Akşamüstü Pattaya Beach Road da dolaşarak gece ise Walking Streetdeki mekanları gezerek geçirdim. 3. Günümde sürat teknesi ile Pattaya’nın açığında bulunan adaya gittim. Gecesi de diğer gecelerden farklı olarak Pattaya eğlence hayatının diğer bölgeleri sayıla bilinecek soilerdeki farklı barlara uğrayarak dolaşarak geçirdim.

Son günümde Bangkok’a geri döndüm. Akşamı Bangkok sokaklarında dolaşarak Bangkok eğlence hayatının aktif olan bölgelerinde gezinerek bölgedeki birkaç bara girip çıktım. Gecesi yani Perşembe gecesi Türkiye’ye dönüş için hava alanına gittim. Hava alanında sürpriz olarak uçağın rötarlı olduğu haberini aldım.

Rötar boyunca beklerken orada bulunan birkaç yabancı turist ile sohbet ederek zaman öldürdüm. Kimisi ta İngiltere’den 5 günlüğüne Tayland turuna gelmiş, Bir diğeri ise ta Amerika’dan bir haftalığına sırf Pattaya gece hayatı için gelmiş. Türk olduğumu ve Türkiye’den geldiğimi öğrendiklerinde şanslısın Tayland’a sık sık gelip gidebilirsin diye söylemlerde bulunmuşlardı. Hala daha ne demek istediklerini tam anlamış değilim.

Pattaya beach road

3 saatlik rötar ile gelen uçağa binip Türkiye’ye dönüş yolunda Tayland gezisinden kendimi tatmin olmuş bir duygu ile dönüyordum. Tayland’da gezip gördüğüm yerleri, Tayland gece hayatını, Taylandlı kızları düşünerek uykuya daldım.

Uyandığımda uçağımız Türkiye semalarına girmiş pilot iniş için anons yapıyordu. Gümrük işlemlerini yapıp acele ile toplantıya yetiştim. Toplantı sonrası ofisimde Tayland’da yaşadıklarımı düşünüyordum. Tayland güzel bir ülkeydi ama içimde sanki bir eksiklik duygusu vardı tekrar tatil yapma isteğim vardı. Bu duyguyu her tatil sonrası yaşadığım için biliyordum. O hafta sonunu evde dinlenerek ve birikmiş işlerime göz atarak geçirdim. Hafta içi işlerime yoğunlaşarak o hafta sonunu da Türkiye’de geçirdim. Ama içimde inanılmaz bir tatile gitme isteği vardı. O duyguyu anlatamam.

Bangkok eğlence hayatı

Tayland’dan gelişimin bir hafta sonrası tekrar tatile çıkmayı düşündüm. Tayland’a ulaşım uzun sürdüğü için Ukrayna’ya gittim. Asıl sürpriz Ukrayna’da beni bekliyordu. Ukrayna gece hayatına artık aşina olmuştum. Ne yapılır ne edilir biliyordum. İlk gece mekanlara takılıp eğlenmeye çalıştım. Ukraynalı kızların boyu posu, beyaz tenleri ve güzelliklerini Tayland’da iken Taylandlı kızlar ile kıyaslamıştım zaten. Rus kızları uzak ara öndeydi. Haklarını yemeyim Tayland’da da çok güzel kızlar gördüm çekici ve alımlı idiler fakat büyük çoğunluğu sıradan kısa boylu ve fazla güzel olmayan kızlardı. Ruslar gibi her biri ayrı bir güzellikte değildi.

O gece aldığım kız ile sabahladıktan sonra gece yaşadıklarımdan hiç tatmin olmamıştım. Ayni durumu Türkiye’de aldığım Ukraynalı kızda da yaşamıştım. O hafta sonu sanki hiç bitmek gibi gelmedi. Daha önceleri sıkıldığım oluyordu fakat bir şekilde değişiklik yaparak değişik bir mekana uğrayarak bu sıkıntımı giderebiliyordum.

O hafta sonum tam bir hayal kırıklığı idi. Ukrayna eskisi gibi zevk vermiyordu. Açıkçası kendimi hiç tatil yapmış gibi hissetmiyordum. Türkiye’ye döndüğümde Kıbrıslı Abim ile konuşmamızda bu yaşadığım duygulara da değindim. Abim telefonda kahkahayı basıp sen Tayland’ı gördükten sonra başka bir ülke seni tatmin etmez kardeş, sen Tayland’a aşık oldun dedi. Abimin dediklerine o anda olmaz deyip, bir hafta sonra ise haklılığına inandım.

Bangkok gece pazarı

Her zamanki gibi siteden siteye atlayıp Tayland yazılarını okuyarak geçirdiğim iki haftanın sonunda dayanamayıp ikinci Tayland Tatiline çıkmaya karar verdim. Bu seferki kalış süremi 12 güne çıkararak hazırlıklarımı yaptım.

İkinci Tayland Gezisinde de Sadece hafta sonları Pattaya’ya gidip Pattaya gece hayatına takıldım Hafta içi ise Bangkok’ta kalıp bölgeleri birer birer keşfettim. Bangkok’ta Bangkok sokaklarında dolaşarak Taylan halkı ile kaynaştım. Gündüzleri değişik destinasyonlarını gezip Tayland tatilime renk katıp Bangkok gecelerinde ise birçok gece kulübüne, bara, gogo bara girip takıldım. 12 gün inanılmaz bir hızla geçmişti benim için hafta sonu iş yerinde bazı pürüzler oluşmuştu telefon ile halletmeye çalıştım. O sorun olmasa tatil süremi bile uzatırdım. Sorun dolayısı ile dönüş tarihimde değişiklik yapmadan Türkiye’ye geri döndüm. Uçakta bir öncekine benzer duygular yaşıyordum fakat bu duyguların artık ne anlama geldiğini kesin kez biliyordum artık.

Türkiye’de 1 ay hiç yurt dışı yapmadan işlerime odaklandım. Bir ayın ardından gözlerimde buram buram tüten Tayland’a geri uçtum. Tayland’ı artık tatil yeri, dinlenme yeri olarak görmüyordum. Eskiden benim için yurt dışı tatillerim demek bende yemek, su ve hava gibi bir ihtiyaç halini almıştı. Tayland yurt dışı seyahatlerimde aradığım her şeyi fazlası ile bana sunmaktaydı. Artık Tayland benim için hayatımın bir parçası haline gelmişti.

Tayland eğlence hayatı

Üçüncü Tayland ziyaretim esnasında ilk işim kiralık daire bakmak oldu. 18 bin bahtlık küçük 25 metre karelik stüdyo daireden, 350 bin bahtlık 460 metre karelik çatı katına kadar birçok yeri gezip gördüm. En sonunda aylık 38 bin bahta iki yatak odalı 113 metre karelik 24 saat güvenliği olan bir daire bulup kiraladım. Şu anda aylık aidatlar ve temizlik için ödediklerim ile 42-45 bin bahtta mal oluyor. Yatak odasının birini ofise çevirdim. Mevcut olan interneti yüksek hızlı ile değişerek ilk hafta içinde kiraladığım dairede yaşamaya başladım. Gün içerisinde daireden işlerimi 3-4 saat takip edip kendimi Bangkok’taki yaşantıma bırakıyordum. Böylelikle kendi cennetimi kurdum diyebilirim. Hızla geçen 2 hafta sonunda Türkiye’ye geri döndüm.

Türkiye’de 2 hafta, Tayland’da 2 hafta şeklinde dönüşümlü bir yaşantım oluştu. Bazen 3 hafta Türkiye 1 hafta Tayland olabiliyordu. Her ay Tayland’a gidip geldim. Şu anda benim vazgeçilmezim ve ikinci evim diye Tayland’dan söz ediyorum.

Pattaya gece hayatı

Gelelim Tayland’da görüp yaşadıklarıma. Özellikle internet ortamlarında çok farklı yazılar bulmanız kaçınılmazdır. İlkyazımda da değindiğim gibi. Tayland hakkında yazı yazanlar bunları kendi tecrübeleri ile ve yaşadıkları ile şekillendirmişlerdir. Fakat bir çok yazı ise bu tarz yazıları baz alarak yazılmış ve bir çok küçük yanlış anlaşılmalara sebep olmuştur. Çoğundan sitenizdeki yazılardan haberdarsınız sanırım.

Bunlardan en büyüğü Tayland’da paranız ile her şeyi satın alabilirsinizdir. İnanmayın Taylandlı bir kişi size ısınmamışsa işini sadece para için yapar onun ilgisiniz çekmek için fazla para harcasanız bile enayi gibi yolunursunuz.

Bir diğer önemli konu ise safsata olmakla birlikte gerçekliği de olan Türklere karşı bir soğukluk olduğu yönündedir. Bunu safsata kısmına ve gerekçesine değinecek olursak. Özellikle Pattaya gece hayatında olan kızların yaşadığı tecrübelerden kaynaklı diyebiliriz. Pattaya’da şahsen yapılan yanlışlardan kaynaklanan soğuklukları Tayland’da biz Türklere karşı bir anti pati var şeklinde gelip yazılar yazıp bunu internette dolaştırmaktadırlar. Aksine kalkıp kendi öz eleştirisini yapıp kendi tavırlarını sorgulasa işin gerçekliliğinin kendi davranışları olduğunu anlayacaktır. Bu işin safsatası siz doğru yolda olduğunuz takdirde kimse kalkıp sizi yadırgamaz. Ve Tayland’da Türkler istenmiyor lafları tamamen safsatadan ibarettir.

Bangkok gece hayatı

İşin gerçeklik kısmına gelelim. Bana göre bu tarz yorumları sadece uzun süreden beri Tayland’a gidip gelen şahıslar yapabilir. Sebebi ise Tayland’ın eski hali ile yeni halini, Tayland halkının o zamanki davranışları ile şimdiki tutumlarını kıyaslayabilirler. Tayland’a uzun bir süreden beri gidip gelen ve Bangkok’ta karşılaşıp tanıştığım bir tanıdığımın yorumunu yazayım. Tayland’a 2000 li yılların başında ilk seferini yapan arkadaşım o tarihten itibaren her yıl 2 kez Tayland’a gelip gitmiş biri olarak bu kelimeleri ve yorumu yapmıştır.  Sohbet esnasında konu açılınca aynen bu kelimeler ile açıklama yapmıştır.

‘’İlk Tayland’a geldiğim zamanlarda Türkiye’den fazla bir turist gelmiyordu. Özellikle gece hayatı için gelen çok azdı. O zamanlar hali vakti yerinde olanlar geliyordu. Gelenler ise Tayland halkı tarafından çok seviliyorlardı. Sebebi ise oturaklı olunması giyim ve konuşmalara dikkat edilmesi, insanlar ile ağır başlı ve içten olunmamız ile tanınıyorduk. Tayland halkı biz Türklere çok cana yakın bir şekilde ilgi ile davranıp bizleri diğer Avrupalılardan ve Amerikalılardan daha çok sevip saygı duyuyorlardı. Bizleri kendilerine yakın görüyorlardı. Çoğu mekan sırf Türkler ziyaret ediyor diye kızların uğrak yeriydi. Mekanlar Türkleri çekmek için türlü şeyler deniyordu. Geçen zaman içinde ise Tayland’a gelenlerin sayısı artarak gelenlerin ise davranışlarındaki kalite düştü. Şimdi çık bak yoldan geçenlerin tavırlarından Türk olduğunu çok rahat anlarsın. Tayland’a 18 yaşında 200-300 dolar cebine koyup gelen var. Böyle bir para ile de Tayland’ı satın aldım edası ile davranarak tatil yapıyor. Hatta Dil lisan bilmeyen, Konuşmayı ve insanlara davranmayı bile bilmeyen kişiler var.Bu gibi durumlar Tayland halkı üstündeki beyefendi ve dürüst imajımızı kötü anlamda etkiledi. Sonucu olarak eskiden Türk olduğumuz için bizlere diğer turistlerden daha fazla değer veren, özel ilgi gösteren ve farklı davranan Tayland halkı ve kızları bizleri diğer Turistler ile ayni şekilde karşılamaya ve değerlendirmeye başlamışlardır. Son bir iki yılda yaşananlar ile de prestijimiz iyice düşmüştür:’’

Pattaya sokakları

Bu arkadaşımın dediğine hak vermemek elde değil ama bu yorumu 2013 veya 2012 yılında 1-2 kez giden biri bilemeyip bana göre bu yorumu yazamaz. Bunu neye göre kıyaslayıp yazıyor onu da sizlerin yorumuna bırakıyorum. Burada tek gerçeklik var Artık Türk olduğumuz için Taylandlı kızlardan özel ilgi görmüyoruz. Bir Avrupalı bir Amerikalı gibi bizlere sıradan davranışlar göstererek ilgileniyorlar. Bu bizlere bir anti pati ve soğukluk var demek değildir. Sadece Elde edilen İmtiyazlı halimizi kaybettik.

Gelelim kendi görüşlerime Bangkok’ta son gidişimi saymazsak biz Türklere ne özel ilgi ne de bir anti pati vardır. Zaten Bangkok gece hayatının döndüğü mekanlar ve bölgeler çok olduğundan dolayı fazla bir göze batmış lığımız yok. Fakat Pattaya’da İlk başta Türk’üm dediğinde hafif bir soğukluk hissetmedim desem yalan demiş olurum. Bu soğukluk ise yine mi bir Türk tarzında bir soğukluktur. Kızla bir müddet sohbet edip zaman geçirdikten sonra ise bu soğukluk geçiveriyordu. Bir diğer kız ise Türk olduğumu duyduğunda bana yapışmış ve beni sahiplenmişti. Şu an itibarı ile de işte böyle bir tezat ile de karşı karşıya kalıyoruz.

Tayland’da çok ağırbaşlısından sapıtanına kadar birçok ülkeden kişi ve gurup ile karşılaştım. Sonuçta onlara nasıl davranılıyorsa Tayland halkıda bizlere öyle davranıyor.

Pattaya walking street

Bangkok ile ilgili de çok pahalı deniyor buda safsatadan ibaretdir. Aksine Bangkok’un Pattaya’dan daha ucuz ve güzel yerleri vardır. Bangkok Pattaya’nın aksine tek merkezli olmayışı yüzünden gidenler Bangkok’da belli bölgelere odaklanmış oluyorlar. Odaklanılan yerler ise Bangkok’un tanınmış bölgeler olup fiyatları da o yönde pahalı olmaktadır.

Bir diğer konu ise Taylandlı kızlar vericidir. Sarışın renkli gözlü iseniz parasız ayarlana bilinir yönünde yazılarında kendini övenler var. Aldanıp da bu yazılar doğrultusunda hareket etmeyiniz. Ülkesine kısa bir süreliğine gelen bir turist ile ancak arkadaş olunur. İstediğiniz kadar yakışıklı ya da paralı olun farketmez. Sadece ayarlayabileceğiniz Gece hayatı kızlarıdır. Normal çalışan ve namuslu kızlara zor yanaşırsınız. Hele de niyetiniz belli ise. Facebook ve diğer kanallar yolu ile de kızlar ile tanışabilirsiniz. Bu gibi kızlar para avcısı ve koca peşinde olanlardır. Birçok yerde hesapları vardır. Sizler ile sohbetlerinde sizi yönlendirmeye başlarlar. Gidip gezip birlikte olduğunuzda kızın ya gecehayatı çalışanı ya da size para harcatan koca peşinde olan biri olduğunu görürsünüz. Bu dediğim görmek isteyen için geçerlidir. İstisnai durumlar da vardır fakat öyle gidip ilk geceden beraber uyuyamazsınız uymuşsanız zaten dediğim gibi bir kızdır.

Tayland geceleri

 

Gelelim Tayland gece hayatı ve kızlarının fiyatlarına;

Bangkok eğlence hayatı için 1000 baht dan 50,000 bahta kadar kız bulabilirsiniz. Ödeyeceğiniz fiyat bulunduğunuz mekanın kalitesine ve bölgesine göre değişecektir. Yolda çalışan çok daha güzel kızlar bulabilme ihtimaliniz bile mevcuttur.

Pattaya eğlence hayatı fiyatları ise daha stabil durumdadır. 1500 baht dan 5-6 bin bahta kadar kız bulabilirsiniz. Kızların fiyatları ise mekanların bölgesine, türüne ve kızın güzelliğine göre değişmektedir. Hatta kızlar bazı durumlarda yüksek fiyat bile söyleyebilmektedir.

Bu verdiğim fiyatların en yükseğini ödeseniz bile alacağınız hizmet paranızdan çok davranışlarınızın karşılığı olacağını asla unutmayın. 1500  bahtlık kıza iyi davranırsanız 50,000 bahtlık kızdan daha fazla sizin ile ilgilenecektir. Aksi gibi 50,000 bahtlık kıza yanlış tavırlar sergileyip davranırsanız, 1500 bahtlık kızın normal davranışından bile daha az ilgi alaka görürsünüz. Demedi demeyin.

Tayland’da karşılaşacağınız çoğu davranış ayna misali sizlerin tavırlarınız ve davranışlarınızın karşılığı olarak sizi bulacaktır.

Bir sonraki yazımın konusu ise Ukrayna daha doğrusu Rus devletleri ile Tayland kıyaslaması ve farklılıkları yazısı olacaktır. Kısmetse hafta içi bitirip, Perşembe olmadan yollayacağım. Olmazsa artık Tayland dönüşünde yollarım.

 

Tayland Gece Hayatı adlı yazıyı yazan Sn. Yusuf ‘a tüm asyarehberi ekibi ve müdavimleri adına teşekkür ederiz.

 

 

Yazarın bir önceki yazısı olan Ukrayna Gece Hayatı adlı yazıyı okumak için lütfen tıklayınız.

 

 

Toplam 18 Yorum Var

 1. ben ilk yurt dışı gece hayatı turlarına Taylandla başladım, son 1 senede 3 kez gittim, şimdide başka yerlere gitme isteğim var ama bu yazılanlara falan baktığım da izlenimim başka yerlerde buradaki kadar mutlu olamayacağım yönünde. Tayland’tan sıkıldım mı hayır ama hani yeşillik olsun diye başka yerlere de gidesim var. ama nereye gidilir ki, alternatif olarak ?

 2. Sn Yusuf Bey ;
  Binlerce kilometre uzakta evimdeymişim gibi hissettiğim yerdir Tayland , dertten tasadan uzak huzur bulduğum yerdir Tayland , fakirliğe rağmen mutlu olmasını bilen yüzlerdeki gülümsemeyi eksik etmeyen insanların yeridir Tayland , bir dosttur Tayland , yaşananlara sırdaştır Tayland. İşte tüm bunlar için Ukrayna yazınızdan sonra tayland yazınızı yazacağınız zaman böyle bir yazı yazacağınızı tahmin etmiştim.
  Sn Hardv , ukrayna , rusya ve yaltaya gitmiş biri olarak ben tayland derim.

 3. nightmare45
  1 sefer hariç diğerlerinde hep tek gittim pattaya ve tek başına gittiğimde yanıma birini alamayacak kadar zil zurna sarhoş olup ws den sabahın ilk ışıklarında kilometre ötedeki otelime tek başıma rahatça gidebileceğimi biliyorsan güvenlik açısından diğer yerlere göre hatta türkiyeye göre şimdilik daha görmeden ukrayna ya göre tek geçerim gibi gözüküyor güvenlik açısından taylandı, ama oralarıda merak etmiyor değilim ama hayal kırıklığıda yaşamak istemiyorum. 🙂

 4. hardv kardeş imkanların doğrultusunda gidebildiğin kadar farklı ülkeye gidip gezip gör kardeş. Hayata 1 kez geliyorsun bunu unutma. Değişik ülke görmek değişik insanlarla kültürlerle tanışmak insanın ufkunu genişletir. Yurtdışı tatillerin sadece gecehayatı odaklı olmasın. Farklı ülkelre gidip farklı insanlar ile kaynaş en büyük zenginlik budur kardeş.
  Benim sana naçizhane tavsiyem tatil sürende gittiğin ülkenin sınır komuşularını yakın ülkeleri birkaç gün ayırarak gezebilirsin.
  Örnek verecek olursak diyelim ki Filipinlere gideceksin, gidiş yolu üstünde Malezya Endonezya var 3-4 gün oraları görebilİrsin yada Tayvan yapacaksan Hong kong ve Çin yapabilirsin kardeş.

 5. abi hani maksat eğlenmmek ya, gaye türkiyenin bunaltıcı haber trafiğinden,yaşamından uzalaşıp 1 hafta 10 günlüğüne insanın bütün dert tasa sıkıntılarını bir kenara koyması, hani gecenin 4.30 unda bir beer bar da ingiliz, alman, norveçliylen herkes kafa milyonken geyik çevirmekte insanı mutlu ediyor.ki tek başıma son gelişimde(kurban bayramı) 2 hafta boyunca tek kelime türkçe konuşacak türke rastlamadım. ingilizce rüyalar görmeye bile başlamıştım. ama tek başınayken öncelikle güvenlik önemli, mesela bir akşam baya bi abartıp gogo barın birinde türk parasıyla 5 tlye bira+ vodka şot gecesi vardı 6 kez satın aldım daha sonra insomniaa ya zar zor kendimi atıp, orda da biraz daha demlendikten sonra, barda uzaktan geçen akşam aldığım kızı görünce otelime kendi başıma gidemeyeceğimi söylediğimde, beni otelime götürüp duş aldırıp yanımda kalmaya devam etmesi kadar insana güven veren bir şey yok. başka bir yabancı memlekette olsa soyulup soğana çevrilirdim o akşam . işte ben böyle yer arıyorum dünyada başka varsa 😀

 6. hardv kardeş dediğin özellikte bir ülke yok. Pattaya da bu durumda şanslı olduğunu da söyleyim. Bir sonraki seferde yine bu kadar içip iyi niyetli birine denk geleceğinin garantisi yok malesef bu her yer için geçerlidir. Bu yüzden eğlenirken sakın alkol alımını fazla yapmayınız diye uyarıyorum kardeş. Verilmiş sadakan varmış

 7. İyi kötü insan heryerde mevcut. Öyle bir durumdan yararlanacak insanlarlada karşılaşabilirdin. Dolayısıyla şanslıymışsın

 8. doğrudur her yerde illaki kötüler de var. mesela bundan bir önceki, seferimde, beach road da ladyboylar cüzdanımı çalmaya çalışmıştı. farketmesem,alkollü olsam cüzdanı kaptırmıştım. ama ne oldu ondan sonra sokaklarda dolaşırken kredi kartlarını, kimliği ne varsa otelde kasada bırakmaya başladım, hani cüzdan artık cepçilikle öyle böyle bir şekil gitse, en fazla bi kuru cüzdan, birde o gün harcadığımdan geri kalan 1-2 bin baht gider.

 9. yaziniz cok guzel o kadar ince detaylar yazmissiniz ki dervisin fikri neyse zikride o olur siz karsinizda duranlara paranin kolesi diye bakarsaniz onlarda size enayi diye bakar biz 2 arkadas 10 gunluk tatil boyunca gitmedigimiz yer gormedigimiz aktivite kalmadi bu zaman zarfi icerisinde thai tanidigim bir kiz arkadasin arabasiyla dolastik tum thailand i gezdirdi nredeyse iyi insansaniz iyi insanlar karsiniza cikar bu bi gercektir aynisini atinada yasadim ukraynada yasadim iyi insan olmak samimi olmak sicak kanli olmak onemli yoksa sizin cebinizdeki paranin insanlar icin pek bir degeri yok ve orada kurulan o guzel dostluklar suan hala devam ediyor bunuda unutmamak gerek…

 10. teşekkürler paylaşımlarınız için özellikle değerli dostların yorumlarıda aydınlatıcı nitelikteydi 🙂 @canavar dervisin fikri neyse zikride o olur size katılmamak elde değil 🙂

 11. merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce yılbaşı aktivitesi için moskova biletimi aldım. çok yakın bir arkadaşım moskovada yaşadığı için birazda onun bilgilerine güvenerek moskova eğlencesine akmaya karar verdim ))))) ama TÜRKİYE CUMHURİYETİMİZİN rusya uçağını vurması ile her şey değişti rusyaya türkiyeden gelen vatandaşların alınmıyacağına vede giden misafirlere zorluk çıkartmalarından dolayı kararımdan vazgeçtim.thy’de aldığım biletimi sağolsunlar hiç zorluk çıkartmadan ülkedeki yaşana sorunlar yüzünden benim seçeceğim herhangi bir ülkeye ücretsiz değişim yapabilceklerini söylediler thy teşekkürler bu arada.. bende forumlada başka yerler araştırırken karşıma bu site çıktı yorumlar için sağolun benim sormak istediğim şeylerden birisi kalınacak bölge neresidir şehir merkezine yakın olan yerleri tercih etmek istiyorum özellikle giden arkadaşlardan..mail atabilirsiniz telefonlada arar paylaşımlardada buluna bilirsiniz

 12. Sevgili Yavuz ;

  Moskovadan vazgeçmişsin o kısmı anladım.Fakat nereye gideceksin söylersen yardımcı oluruz.

 13. merhaba yavuz tuzun bey.bence sorunuzun cevabı yukardaki yazıda belirtilmiş 🙂 şaka bir yana ben şahsen hiç yurtdışına çıkmadım elime sizinkisi gibi bir fırsat geçse düşünmeden taylanda uçak bileti alır giderdim!fırsatınız olursa diğer konularıda okuyun eminim karar vermenize yardımcı olacaktır!ben 8 aydır pattaya hayaliyle yanıp tutuşuyorum ama maddi imkanlarım el vermediği için sabırla para biriktirip bekliyorum!tabi taylanda gitmenin THY ile aktarmasız 12saate yakın süreceğinide unutmayın eğer kısa süreli bir plan yaptıysanız 1gününüz yolda geçecektir!burda gerek PAUL abi olsun gerek nightmare45 kardeşim olsun ve diğer tecrübeli arkadaşlar olsun size yol göstericeklerdir!tabi önce karar vermeniz gerekiyor umarım Taylanda gidersiniz!orası benim gibi bazı arkadaşların hayallerini süslüyor :))

 14. ben yazmayı unutmuşum kesinlikle aklımda şu anda tayland var hazır thy böyle güzellik yapmışken sadece bangkok değil pattaya planımda var gezi içerisinde

 15. Yavuz Bey Merhaba ;

  Tayland kararınız bence isabetli olmuş. Thy ile uçmanızda ayrıcalık tabi. Direk uçacaksınız. Gidiş 9 saat ve dönüş 10 saat tutmakta. Sitemizdeki makaleleri incelediğinizde aklınızdaki tüm soruların cevabını bulacaksınız. Kalacak yer ile ilgili bilgiye gelince Sayın Poul’un http://www.asyarehberi.com/sana-doymak-mumkun-degil-pattaya ilgili linkte verdiği cevap var. Bangkok ile ilgili bilgiyi bu linkten inceleyebilirsiniz. Pattaya konusuna gelince ; benim tercihim daima Second Road olmuştur. Hem eğlence mekanlarına hemde Royal Garden , Mike ve Central Festival gibi alışveriş merkezlerine yakındır. Otelleride Agoda sitesinden aratabilirsiniz. Zira uzakdoğu lokasyonunda en uygun fırsatlar buradan çıkar. Ayrıca bu linkimizi de http://www.asyarehberi.com/tayland-pattaya-oteller inceleyebilirsiniz.

 16. isabetli bir karar vermişsiniz bencede Yavuz bey 🙂 nightmare kardeşim gerekli açıklamalarıda yapmış artık bizede yazınızı okumak düşer iyi tatiller 🙂

 17. arkadaşlar internetten tanıştığım bayan arkadaşım var bangagta beni çağırıyor hiç yurtdışı tecrübemyok ve taylant kurallarınıda bilmiyorum dikkat etmem gereken dedir tecrübesi olan arkadaşlar lütfen paylalırmı teşekkür ederim

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*