Pattaya Sokakları

Pattaya sokakları hayallerimin gerçeklikle buluştuğu bir yerdir. Tayland Pattaya gece hayatı, eğlenceleri, Walking Street, Masaj Salonları, sokakları ve kızları ile bambaşka bir şehir arkadaşlar. Ben diğer yazarlar gibi değişik ve farklı ülkelerde hiç bulunmadım. Kıyaslama yapabilecek bir durumum da yok. Diğer yazarlar gibi de defalarca Tayland Pattaya’ya gidip gelmedim. Pattaya gece hayatı ve Tayland gece hayatı hakkında bildiklerim sadece geçirdiğim bir haftalık sürede yaşadıklarımdan mevcuttur. Pattaya’da geçirdiğim her biri birbirinden güzel ve farklı 7 günlük Tayland tatilimin ardından Tayland’a neden aşık olduğunuzu ancak anlayabiliyorum.

İnanın söze nereden ve nasıl başlayacağımı hangi kelimeler ile Pattaya’yı tarif edeceğimi bilmiyorum. Aklımda Pattaya ile ilgili o kadar düşünce ve duygu var ki, doğru kelimeleri bulup düzgün cümle bile kuramıyorum.

Pattaya gece hayatı

İsterseniz ilk Pattaya tatiline nasıl karar verdiğimi ardından ise Pattaya’da ve Pattaya gece hayatında yaşadıklarım ile Pattaya sokaklarında gördüklerimi aktarayım.

Yaşım 22 arkadaşlar. Daha önce hiçbir ülkeye gitmedim, yurtdışı gece hayatı ile ilgili tecrübem yok. Tatil için hafta sonu için İzmir’e ve İstanbul’a gitmişliğim var. Hepsi o kadar. Onlarda da arkadaşlarımın yanına gittim. Bir iki bar ve arkadaş ortamına takılıp geri döndüm sadece.

Tayland ve Pattaya hakkında sadece normal insanların bildikleri bilgilere sahip olan birisiydim. Yani hiçbirşey bilmeyen birisiydim. Üniversitede sınav dönemini yeni atlatmış 2 dersten de seneye tekrara kaldım. Kafeteryada arkadaşlarla çay içerken gazetedeki uzak doğu, Asya tatil paketi reklamlarını görüp öylesine incelemeye başladım. Arkadaşlarımda hayırdır tatile mi gideceksin diye başlayan konuşmalar ile konuya girilip ilk önce Tayland’dan daha sonra ise gezileri esnasında yaşadıkları anıları paylaşılan sitelerden söz açıldı. Akşamı evde kendimi o sitelerdeki yazıları okurken buldum. Özellikle asyarehberindeki yazılar ve anılar hayret uyandıracak güzellikte anlatımları ile beni benden alıp hayal dünyasına sürüklemişti. Zaten siteyi takip edenler okuduklarımdan nasıl etkilendiğimi az çok anlamışlardır. Tayland ve Pattaya hakkında başka siteleri de inceledim. Bu siteler Pattaya gece hayatı ile ilgili ayni yazıları değiştirip değiştirip yayınlıyorlardı. Bir duygudan bir içtenlikten yoksundular. Bilgi verdikleri de klişeleşmiş konuları yazıp sunuyorlardı.

Pattaya hakkında ki yazıları ve makaleleri okuyup hayallere dalıp Tayland tatili rüyaları kurmaya başladım. Yazılarda anlatılan yerleri muhakkak gidip görmeli ve oraları gezmeliydim. Aklımda başka bir düşünce yoktu.

Sonunda kendimi bir haftalık Pattaya gezisi için Ağustos ayına bilet kesmiş, otel ayarlamış, uçak alanında sabırsızlıkla gitmek için bekler vaziyette buldum. Nihayetin de Tayland yolcusu idim.

Tayland gece hayatı

Bangkok hava alanından çıkıp soluğu taksicilerde aldım. Planım otobüs ile gitmekti ama daha fazla dayanamayıp bir an evvel Pattaya’ya gitmek için sabırsızlanıyordum.

En sonunda Pattaya’ya ulaşıp otelime yerleşip kendimi Pattaya sokaklarına vurdum. O an sıcakmış nemmiş vız geliyordu. Kendimi kaybetmiş bir şekilde Pattaya’nın sokaklarında dolaşıyordum. Pattaya Beach Road’a inip Soi 8’in köşesindeki Beer Bara oturdum. Bara oturmamın ardına 5 dakika geçmeden iki Taylandlı kız yanıma yaklaştı. Daha vakit erken olduğu için derin konulara girmeden sohbet etmeye başladım. Ben konudan kaçmaya çalışmama rağmen Taylandlı kızlar kendileri teklifte bulunup istersen ikimizle birden anlaşabilirsin teklifini getirdiler. Daha sonra gelir sizi bulurum şimdi yorgunum gibi bahaneler ile kızları savuşturdum. Kızlar telefon numaralarını verip başka müşteri için yanımdan ayrıldılar. Barda 1 saat takılıp otele geri döndüm.

Pattaya gece hayatına başlamadan 2-3 saat dinleneyim yol yorgunluğunu atayım diye düşünmeme rağmen 15 dakika yatakta döndükten sonra hazırlanıp kendimi tekrardan Pattaya’nın sokaklarına attım. Hava kararana kadar Pattaya’nın sokaklarında dolaştım. Haftalarca hayal ettiğim rüyalarını gördüğüm yerleri gezip görüyordum. Zaman nasıl geçtiğini bile anlamadım.

Hava kararmış saat 10 olmak üzere iken saatin farkına varıp Pattaya Walking Street’e geçim. Yine bir rüya alemindeydim. Pattaya gece hayatının kalbi olan Walking Street’i baştan sona 2 kez gidip geldim. Nereye gireyim ne yapayım diye kararsızdım. O kadar çeşitli mekan ve alternatif içinde kaybolmuştum. Pattaya’ya gelmeden önce birçok yeri incelememe ve plan yapmama rağmen yine de kararsızdım. İlk olarak Mixx Club’a girdim 1 saat Mixx de takılıp çıktım.

Pattaya Skyfall Gogo Bar

Geri dönüp yolumun üstündeki go go barları denemeyi düşündüm. Önümde SkyFall Go Go Bar belirince içeriye girdim. Saat de gece yarısını geçmişti. İçkimi söyleyip sahne şovlarını izledim. Porno filmlerin de gördüğünüz birçok sahneyi aratmayacak şovlardı. Diğer yandan da kızları gözlüyordum. En son 89 numaralı kızı gözüme kestirip çağırttım. Kızın numarası 89 artık kaç tane kız çalışıyordu hesabını yapınız. Kızla hızla sohbet edip ilk başta çok yüksek bir rakam söylemesi üzerine kızdan vaz geçip bir başkasına bakmaya başladım. Bu seferki 33 numaralı kızı seçmiştim. Kız da yanıma gelip sohbet ettikten sonra fiyatta 3500 bahta anlaşıp bardan ayrılacağımızda Bar fine adı verilen ve Bara ödenen paranın 800 Baht olduğunu duyduğumda inanın kızı aldığıma pişman oldum. Yetişip kız ile anlaştığım için seve seve o parayı da ödeyip kız ile ayrılıp kaldığım otele geçtik.

O geceki kızın bana maliyeti 5000 baht artı benim içtiklerim ile diğer kızın içtiklerini de sayarsak 6000 bahtı geçiyordu. Sabah kız ile kahvaltıya bile kalmayıp kızı yollattım. Pattaya gece hayatındaki ilk gecemde böylelikle sonlanmıştı. Arkadaşlar sizler sakın Go Go barlardan kız almayınız Go Go barlarda kızların içtiği içkilerin toplam fiyatına yakın kızları Beer barlardan alırsınız. Go Go barlara sadece vakit geçirmek ve şovları izlemek için giriniz. Pattaya gecelerinde birkaç gece geçirdikten sonra o şovları da görmek istemeyeceğinize eminim. Gerçek şovları odanızda yaşayacaksınız zaten.

İkinci günümde kızı yollattıkdan sonra tekrar uykuya dalıp akşama doğru uyandım. Dışarı çıkıp yemek yedim. Dolaşıp gezerek yine geceyi buldum. Tekrar Walking Street’e dönüp Bir aşağı bir yukarı dolaşıp İnsomnia Club a girdim. Geceyi sadece 2 şişe bira içip, pistte dans ederek, yanıma gelen kızlardan birine de içki ısmarlayıp 1800 bahta anlaşarak bitirdim. Öyle şişe açmanıza da gerek yok aslında. Her türlü kızlar sizin ile ilgileniyor. Gece 4 gibi İnsomnia’dan ayrılıp Otele dönüş yolunda yemek yedikten sonra otele gidiyoruz. Bir önceki geceden daha güzel bir gece yaşıyorum. Sabah kızın gülümsemesi ile uyanıyorum. Bir önceki kız gibi giyinip parasını beklemiyor. Yanımda kalıp kahvaltıyı odaya söylüyoruz. Kıza parasını verdiğimde beraber bir gece daha kalması konusunda anlaşıyoruz.

Gündüz Timsah çiftliğine, Kaplanlara ve Fillere gitmek istiyorum. Kız ise Pattaya Cartoon Network’den bahsedince aklıma Disneyland tarzı bir yer diye düşünüp oraya gitmeye karar veriyoruz.

Pattaya Cartoon Network

Kız benden ayrılıp 30 dakika sonra geri dönüyor bende hazırlanıp taksi ile gidiyoruz. Gittiğimiz Disneyland tarzı değil bildiğiniz Aqua park sadece Disneyland benzeri bir konsept yapmışlar. Kızla girip dolaşıyoruz. Çok eğlenceli bir yer herkese tavsiye ederim hele sörf yapıyorsanız sörf yerleri var mutlaka deneyin. İki kişilik giriş bileti 3000 bahta yakın sanırım Tayland vatandaşları daha ucuza bilet alabiliyor.

Pattaya Cartoon Network aslında çocuklar için ideal ama birçok turist ve Taylandlı da geliyor. Yanımdaki kızı görseniz çocuk gibi oradan oraya geçip mutluluktan ağzı kulaklarında eğleniyordu. İnanın o kadar eğlenen biri daha yoktu yemin ederim. Yiyecek içecek derken hesabımız 5000 bahta yaklaşıyor toplamda. Akşam olmadan ayrılıp otele geri dönüyoruz. Odada bir güzel dinlendikten sonra kız ile dışarı çıkıyoruz. O gece için Pattaya eğlence hayatının farklı yerlerini görmek istiyordum. Kızın ısrarı ile az dolaşıp İnsomnia’ya gidiyoruz. Kız Vodka içeceği için şişe olarak çağırıyoruz. O geceki masraflarım da 3000 bahtdan fazla tutuyor. Kıza verdiğim 1800 baht hariç tabi.

Sabah kıza arkadaşlarım ile buluşacağım sonra görüşürüz diye kırmadan yol veriyorum. Gündüz bir önceki planım olan Timsah çiftliği ve Kaplanlar için Motor taksi çağırıyorum. Motor taksici ile konuşup pazarlık ederken Pattaya Nong Nooch Village ‘ten bahsediyor. Demesine göre orada filler, kaplanlar, danslar, botanik bahçesi ve Thai Boks şovlarını görebiliyormuşsun. Fillere de binip Kaplanlar ile resim çektirebiliyormuşsun. Anlayacağınız hepsi bir yerde. Oraya gitmeye karar verip gidiyorum.

Pattaya Nong Nooch Village

Motor taksici beni bırakıp 3 saat sonra kapıda buluşmak için sözleşiyoruz. Başlıyorum tura. Dediği gibi Filler kaplanlar inanılmaz bahçe ve çiçekler tay dansı ve tay boksu gösterileri ne ararsanız hepsi mevcut. Motorcu aramasa zamanın nasıl geçtiğini bile anlamayacağım. Giriş ücreti 500 baht motorcu ve içecek fil binmesi derken 1200 baht harcıyorum.

Pattaya’da yapacaklarımdan birini de büyük zevk alarak tamamlayıp güzel anılar ediniyorum. Artık kimse file binmedin, kaplan ile resim çektirmedin diyemez. Gerçi kaplan ile resmim o kafesin arkasında uyurken çekildi ama olsun. Arkadaşlarıma gösterip havamı basıyorum.

O gece sadece dolaşarak Pattaya gecelerinin hızlı olduğu birkaç bölgesinde dolaşıp eğlendim. Gece için kız almadan otele geri döndüm. Ertesi sabah dinç ve zinde olarak Pattaya’yı keşfe çıktım. Sokak pazarına gittim. Pattaya’ya Tayland’a gelip te Thai masajını denememek olmaz. Ardından gözüme kestirdiğim bir Pattaya masaj salonu na girdim.  İçerdeki kızlardan en güzel olanını seçip full body massage istedim. Kıza toplamda 2500 baht ödedim ve hiçbir şey anlamadım.  Bir saat bile sürmeyen bu seansa ödeyeceğim para ile gece aldığım kıza masaj yaptırırım daha iyi bence. Masaj konusunda hayallerim ve beklentilerim karşılanmadı arkadaşlar. Kanıp da öyle paralar ile tak fişi bitir işi türündeki işlerden uzak durunuz. Tabi standart masaj, ayak masajı ve aromalı yağlı masajı yaptırınız muhakkak. Gittiğiniz yeri de özenle seçiniz. Ayak masajları ve normal masajlar saatlik 200 bahttan 600 bahta kadar değişir ama gerçek Thai masajı o parayı kuruşuna kadar hak eder.

Pattaya masaj salonu

Masajdan sonra da dolaşıp gezdikten sonra otelime dönüp duş aldım. Pattaya gece hayatındaki değişik yerleri görebilmek için o gece Walking Street’e gitmeyip, Pattaya Beach Road da yürüyüp Soi lerine girip çıktım. Pattaya Soi 8 deki Beer Bar kompleksindeki bir barda oturup eğlenerek bardaki çalışan kızlardan birini aldım. Kız çok gırgır şakacı biri. Kendine göre espriler yapıp vaktimi iyi geçirmemi sağlıyordu. Gogo bar ya da İnsomnia gibi değil daha rahat ve sakin bir gece geçirdim. Aslında burası daha huzurlu gelmişti. Kız ile 1500 bahta anlaşıp içecek bar fine derken 2500 bahta yakın bir masraf ile geceyi sonlandırıp, kız ile gece yarısı gibi bardan ayrılarak dolaşarak otele geçtik. O gece yaşadıklarım diğer kızlar ile yaşadıklarımdan da çok farklı idi. Detaya girmeyim en iyisi.

Pattaya geceleri

En sonunda rüyalarımdan uyanma vakti gelmiş Pattaya daki son günümü ve son Pattaya gecemi yaşamak için uyanmıştım. Daha Tayland’dan ve Pattaya’dan ayrılmama saatler hatta yaklaşık 1 gün olmasına rağmen günlerimin nasıl geçtiğini nasıl son gün olduğunu anlayamıyordum. Bu gerçek değil Pattaya da daha kalacak günlerin var diyordum kendi kendime. İnanamasam bile gerçek buydu. Son günümde bu duygulardan kurtulup gezmem gereken yerleri barları dolaşmaya başladım. Gün içinde yemek bile yemeden dolaşıp gezdim. Ayaklarım otele bile dönmüyordu. Ertesi günü sabah 6 da otelden ayrılmam gerekiyordu. Keşke 200-300 TL’ye daha ucuza bilet almayıp daha uzun süreli tatil yapsaydım diye kendi kendime kızıyordum. Denilenler doğruydu. Pattaya’yı yaşamak için en az 2 hafta gerekir diyorlardı. İnanın abartısız 2 hafta bile az gelir düşüncesindeyim.

Pattaya eğlence hayatı

Son günümü sadece dolaşarak geçirdikten sonra otele dönüp üstümü değiştikten sonra bir şeyler yemek için Pattaya Central Festival e doğru Beach Road üstünden yürümeye başladım. Pattaya’daki son gecemi nasıl değerlendirebilirim nereye gideyim diye düşünüp duruyordum. Central Festivale giderken yolumu uzatıp Beach Road’a indim. Tam Pattaya Royal Garden Plaza nın önünde park etmiş arabanın, renkli ışıklar ve müzik ile bar gibi çalıştırılan bir yeri görüp oraya oturdum. Bir iki bira içtikten sonra ortam kalabalıklaşmaya başlamıştı. Kalabalık içinden bir kız dikkat çekiyordu. Çok güzel şirin mi şirin bir kız. Bende kıza yaklaşıp sohbet etmeye başladım. Doğal bir şekilde içkimizi içip sohbet ettik. Karnım iyice zil çalmaya başlayınca kızı yemeğe davet ettim. Kız hemen fiyat konusuna girdi. Kız ile 1500 baht’a anlaştıktan sonra Hemen yanımızda bulunan Mc Donalds’a girdik.

Yemeklerimizi yerken sohbet ediyorduk. Kız Öğrenciymiş hafta sonları buraya takılıp para kazanıyormuş. Her halde onlar için doğal bir şey. Kızla yemek yedikten sonra hiç gitmek istemesem de Walking Street’e gittik. Walking Street de bir müddet dolaşıp 1 saatliğine 808’e girip çıktık. Ardından geri dönüp otele geçtik. Erken dönmemizi de kız istedi. Kıza son gecem olduğunu söylediğimde kendi teklif etti. Odaya çıkıp Pattaya gecelerimdeki son gecemde bulduğum bu eşsiz kız ile çok güzel bir gece yaşadım. Çok kısa bir süre uyuduktan sonra kalkıp hazırlandım. Kızı da uyandırıp veda ettim. Kız benle gelip taksiye binene kadar benim ile kaldı. Ardından içim buruk bir şekilde Pattaya’ya ve kıza veda edip Bangkok’a doğru hareket ettim.

Pattaya

Elimden geldiğince yaşadıklarıma ve detaylara yer verip Pattaya tatilimi ve Pattaya’da yaşadıklarımı anlatmaya çalıştım. Pattaya’da geçirdiğim o kısacık süre boyunca çok yer gezip gördüm. İmkanım olsa 2 hatta 3 hafta daha kalırdım.

Tayland özellikle Pattaya çok güzel bir yer. Ben Tayland’daki huzura ve rahatlığa aşık oldum. Hele ki Türkiye’de şimdi bir terördür bombadır aldı başını gidiyor. Bu haberleri gördükçe Tayland’a kaçasım geliyor. Ne huzur ne bir şey kaldı. Allah kısmet ederse Kış döneminde tekrar gitmeyi düşünüyorum.

 

Pattaya Sokakları adlı yazıyı yazan Sn. TRolcay ‘a tüm asyarehberi ekibi ve müdavimleri adına teşekkür ederiz.

 

 

Toplam 12 Yorum Var

 1. güzel bir yazı tebrik ederim bilgilendirici ve cesaretli bir yazı olmuş gerçekten oraları sevmene sevindim bende ilk kez geçen sene gitttim demekki ben biraz daha tutumluymuşum senın kadar para harcamadım ben günlük 6000 bin baht yesem gitmem oraya max 3500 buna bayanda dahil max 1500 2000 verdim hep imsommia veya sahilden aldım yemek 200 baht mc 2 ögün yemeye vakit ve mide kalmıyor zaten içki desen çok kaçırmaya gerek yok ama yinede daha az paralarada çok güzel tatiller yapılabilir

 2. Sevgili Kardeşim Trolcay ;

  Öncelikle 22 gibi genç bir yaşta bu fırsatı yakalamışssın. Ben 32 yaşındayım. 10 sene öncesini düşünüyorum. Üniversite yıllarımda çok sevdiğim chat vasıtasıyla insanlarıyla konuştuğum ve birçok kişide Tayland dendiğinde en ufak çağrışım yapmadığı bir dönemde benim hayallerimi süsleyen bir ülkeydi. Ama malesef fırsatım yoktu . Dönemin şartları elverişli değildi. Gidememiştim. Benimde ilk yurtdışı tecrübem 2012 de Tayland ile başlamıştı. İnan ki senin anlatııklarını , senin ruh halini gittiğim o dönem bende yaşadım. Çok şükür bu tarihten sonra gerek taylanda gerekse farklı ülkelere gitme fırsatım oldu. Şunu diyebilirm ki orada insanı mutlu eden huzurlu hissettiren farklı bir hava var. Bunu fazlasıyla hissediyorsun. Böyle bir ortamı bırakmak geri dönmek her daim insanda bir burukluk oluşturuyor. Şunu hep söylerim.Pattaya yı bir kez gören artık oralı olmuştur. Zaten sende bir daha gitmek istediğini belirtmişsin. Samimi anlatımın için teşekkür ederim.

 3. Güzel sade ve akıcı bir yazı olmuş kardeş. Nightmare kardeşimin de dediği gibi Tayland Pattaya’ya tekrar gitmeyi düşünmen ile oraları beğenip sevdiğini düşünüyorum.
  Evet yerden göğe kadar haklısın Pattaya ya tam olarak doymak için en az 2 hafta gerekir. Bu konuda sana katılıyorum. Daha nice Pattayalar diliyorum.

 4. güzel anılarınızı bizimle paylaştığınız için teşekkürler, en güzeli sizin gibi plan program yapmadan akışına bırakmak.

 5. 10 kasım 2015 tarihinde pattaya yolculuğum başlıyor.otel rezervasyonumu yaptırdım.rusya aktarmalı olarak gideceğim.sitedeki yazıların hepsini okudum notlar aldım kendime.kafamda belirli bir program oluşturdum.lakin telefondan internet olayı bnm için çok önemli işim gereği.wifi olmadığı yerlerde nasıl yapıcam.oranın en iyi 3gli telefon hattı hangisi acaba ve nereden alabilirim.bide ayrıca gece cluplerinde mix ve insumia dn başka yere gerek varmı. go go barlardan hangisini tavsiye edersiniz hesab olayında fazla yazmasınlar istiyorum.şehir içi vasıta olarak hangisini kullananayım.pratik hayat kurtarıcak bilgiler yazarsanız sevinirim abilerim.

 6. Ali Can Bey ;

  Internet olayı için pasaport kontrolünden sonra havaalanı içinde hat alabileceğiniz yer mevcut. Orda aldığınız hatta internet tanımlatabilirsiniz. Ayrıca havaalanından almadığınızı düşünerek Tukcom da ikinci katta da Thai hatları satılıyor. Hattın ismi Air di sanırım. Ben ondan almıştım. Gece klüplerine gelince evet mixx ve insomnia gibi mekanlar walking streetin en bilinen mekanları. Ayrıca Endorphin ,808 , The pier club , Marine disco , lucifer disco gibi alternatif yerlerde mevcut. Gogo barlardan ise kendi gittiğim ve bizzat bildiğim airport gogo , peppermint ve baccara yı öneririm. Hesap konusunda korktuğunuz gibi şeyler yaşamazsınız. Şehir içinde Tuktuk ları kullanabilirsiniz. Ayrıca motorbike taksilerde idealdir ulaşım için.

 7. nightmare kardeşim tüm cevapları vermiş zaten.
  Benim ekleyeceğim sadece Ali can kardeş. Gogolara fazla takılma içeri girdiğinde göreceğin manzaray aaldanıp takılma daha uygun fiyata discolarda ve de beer barlarda çok daha iyi eğlenirsin.

 8. nightmara ve poul abilerim çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.kafamda tüm hazırlıklarımı yaptım 9 kasım tarihini bekliyorum artık.inş bir sorun çıkmazsa güzel bir tatil beni bekliyor olucak sizin tavsiyeleriniz ve asyarehberi üyeleri sayesinde.geldiğimde mutlaka tatilimin özetini yazacağım buraya.

  • İnşallah güzel bir tatil yapar gelirsin kardeş. Unutma dikkatli olmak her zaman en iyisidir.Geldiğinde sıcak gelişmeleri ve hikayeni bekliyoruz.

 9. slm arkadaşlar inşallah martın 1 de tayland yolculuğum başlıyor martın 22 dede dönüş.biletimi katar havayollarından aldım taylanda ilk gidişim biraz çekingelerim var bu tarihlerde giden arkadaşlar varsa iletişime geçelim lütfen. mail adresim

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*