Öncelikle merhabalar,
2015 yılının ilk ayında siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırladığımız asyarehberi.com adlı siteyi kurarken hepimiz tek bir ortak amaç etrafında toplandık. Amacımız ise biz ve bizim gibi gezgin ruhlu kişilerin bir arada olacağı samimi bir ortam yaratıp, gittiğimiz ülkelerdeki yaşadığımız deneyimleri ve de tecrübeleri siz değerli okuyucularımız ile paylaşıp, gidip görmeyi planlayan geleceğin gezginlerine de soru sorup yardım ve de bilgi alacağı bir siteyi hayata geçirmekti.
Site aracılığı ile yol yordam gösterip yardımcı olup, karşılıklı paylaşımlarda bulunmaktı. Başlangıçtaki hedefimiz adından da anlaşılacağı üzere Asya ülkeleri ile sınırlı olmakla birlikte, ekibe katılan yeni arkadaşlarımız sayesinde hedeflerimiz büyümüş, tüm ülkeleri kapsayacak genel bir siteye dönüşmüştü. Sitenin son kontrollerini yaparken asyarehberi ekibi olarak en büyük sorun ile baş başa kaldık. O da hakkımızda yazısının yazılması idi. Çünkü bu kadar tecrübeli, gezip görmüş, farklı coğrafyalarda bulunmuş kişilerin takdir edersiniz ki farklı zevkleri, kendine özgün kişilikleri ve en önemlisi de farklı gezi tercihleri vardı.

Kısaca değinecek olursak; ailesi ile yurt dışı gezisi yapmayı sevenden sadece gece hayatı için Tayland’a seyahat eden arkadaşlarımıza kadar. Tarihi yerleri görüp kültürleri tanımayı tercih edenden 2 kez arka arkaya Rio Karnavalına katılan arkadaşımıza kadar. Her evlilik yıldönümünü farklı ülkede kutlamadan hoşlanandan sadece kumar için 5-6 ülkeyi ziyaret eden arkadaşımıza kadar. Asya rehberinin çatısı altında böylesine farklılık gösteren bir gurup oluşturmuştuk. Aslında bu farklılıklarımız ayni zamanda zenginliğimizdi. Tek ortak amacımız paylaşımlarda bulunmak ve internette sıkça karşılaştığımız bilgi kirliliği yapanlardan farklı olarak, ilk gidişlerimizde bizlerinde yaşadığı sorunları kaleme alıp bizden sonra gidecek olan arkadaşlarımıza bir nevi gezi rehberi rolü üstlenmekti.

Tabi anlaşılacağı gibi bu sorunlu görevde de bana verildi. Ama farklıklarımıza rağmen amacımız bir olup sizlerinde asyarehberi ekibine katılmanızı diliyorum.
Böylelikle hem gezgin ruhlu arkadaşlarımız çoğalır bir aile oluruz, hem de gidecek arkadaşlarımıza yardım eder yeni arkadaşlıklar başlatırız.

Saygı ve Sevgilerimle
Asya-rehberi ekibi.

 

Bu konu hakkında ilk siz yorum yapın

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*