PATTAYA

Pattaya

Pattaya; erkeklerin hayallerini süsleyerek, masal gibi geceleri ile anılarımızda yer eden, ziyaretçilerini masmavi denizi, altın sarısı kumsalları ve özellikle eşsiz geceleri ile karşılayıp, Pattaya kızlarının kendine özgü cazibeleriyle başımızı döndürüp kendine bağımlılık yaratarak Asya’nın efsanesi haline gelmiştir. Pattaya hakkında kısaca biz erkeklerin yaşarken cennete gidebileceğimiz yer diye anlatabilirim.

Pattaya’da yaşadıklarınızı asla aklınızdan çıkaramaz, Pattaya’dan ayrılır ayrılmaz tekrar orada olmayı dileyip, daha dönüş yolunda iken bir sonraki Pattaya gezisini planlayıp hayal kurmaya başlarsınız. Pattaya’da hemen hemen her şey erkekleri eğlendirmek ve de mutlu kılmak üzerine kurulmuştur. Yani tam bir sex turizm merkezidir. Yılda beş milyondan fazla turisti ağırlayan bu bölge tüm Dünyadan gelen turistlerin özellikle erkeklerin çekim merkezi haline gelmiştir.

Dillere destan olmuş Pattaya’nın gece hayatının tadına varıp Pattaya kızlarının sempatik, doğal ve içten yapılarını görünce yaşayıp tecrübe ettikçe gittiğiniz diğer ülkeler ile kıyaslayıp, neden daha önce Pattaya’ya gelmedim diye sitem etmeye başlarsınız.   Pattaya için söylenebilecek tek doğru şey ise -Pattaya anlatılamaz sadece yaşanır-‘dır.

beach road naklua walking

Son yıllarda bu imajnı değiştirme çabaları ile az da olsa bölgeye marka oteller ve de üst düzey turistler ilgi göstermeye başlamıştır. Lüks Condomium yapımları hızlanmış çevre ve de görsel kirlilikten başka işe yaramamıştır. Neticede yetişkinlerin ilgi odağı olmaktan çıkmamış aksine daha da fazla ilgi toplamıştır.

Pattaya geceleri dendiğinde ilk akla gelen Walking Street’dir. Yaklaşık 500 metre uzunluğundaki bu cadde akşamları trafiğe kapatılmaktadır. Bu cadde üstünde yetişkinlere yönelik sayısız gece hayatı mekanları bulunmaktadır.

beach road2 birds and bee kohlarn1

Pattayaya nasıl gidilir:

Pattaya’ya direk uçak seferleri olmadığı için Bangkok’tan taksi, otobüs ya da uçak seçeneklerinden biri ile ulaşabilirsiniz. İnanın ulaşımda pek zorluk yaşamazsınız. İlk gidişinizse her zaman dediğim gibi taksi ile gidiniz ama pazarlık yapınız.

Pattaya’nın 7-8 bölgesi vardır. Ama genel olarak üç bölgeye bölebiliriz.
1- Central Pataya ve Çevresi ( Yani Merkez Pattaya): Beach Raod ile Sukhumvit Road arasında kalan bölgedir. Beach Road’dan Başlayıp 2. Sai’ye(caddeye) kadar olan bölgedeki sokaklar da (soilerde) oldukça popülerdir. Soi Buakhao ise 2. Sai’nin hemen doğu tarafındaki üst sokağı olup bölgeye de adını vermektedir. Bu bölgede oldukça popüler olup ayni zamanda yerleşik yabancıların uğrak yerleridir.
2- Naklua Bölgesi: Bu bölge de Beach Road’ın bitiminden itibaren kuzey tarafında kalmaktadır. Bu bölgede güzel balık restoranları, fazla turist akınına uğramamış gece hayatı ile dikkat çekmektedir. Yine yerleşik yabancıların tercihlerinde ilk sırayı almaktadır. Son yıllarda hızla yükselen condomiumlarla bu güzelliğini kaybetmeye başlamıştır. Ama yinede en nezih ve de en ucuz bölgesidir.
3- Jomtien Bölgesi: Upuzun Jomtien plajı boyunca uzanır. Central Pattaya’nın Güney kesiminde kalır. İkisi arasında kalan Phratumnak (Tepesi) bölgesi vardır. Orada da lüks condomium ve oteller vardır. Jomtien’i ağırlıklı olarak Ruslar tercih etmektedir. Ayrıca Jomtien plajı ile üst cadde arasındaki sokaklarda (soilerde) masaj salonları barlar restorantlar bulunmaktadır.

Pattaya’da yeme içme:
Pattaya’da ne yenilir diye sorarsanız, istisnasız deniz ürünleri derim. Ama bunun dışında her türlü dünya mutfağına ait restoranlar bulabilirsiniz. Hatta Türk restoranları bulabilir ya da Soi Buakhao’da Yunan tavernasında yemek yiyip eğlenebilirsiniz. Sokaklarda satılan Dönercilerden tutun Central Festivalde ki restoranlara KFC’lere kadar alternatifler mevcuttur.

big buda jomtien beach non noochg

Pattaya’da gezilecek yerler:

Pattaya’da nerelere gidilir diye sorarsanız aşağıdaki kısa tanıtımlara bakınız.
1- Koh Larn Adası: Bali Hai Pier iskelesinden (Mixx disconun hemen karşı tarafı) kalkan feribotlarla yaklaşık bir saatte ulaşabilirsiniz. Bunun yanında sürat tekneleri ile de 20 dakika civarında ulaşmanız mümkündür. Feribotlar çok ucuz olmasına rağmen sürat tekneleri pahalıdır. Ya da isterseniz tur paketi alıp gidebilirsiniz. Koh Larn adası güzel kumsalları tertemiz berrak denizi ile sizleri beklemektedir. Pattaya’da denize girilecek en temiz plajlar bu adadadır.
2- Nong Nooch Botanik Parkı: Pattaya merkezden yaklaşık 20 km güneyinde Jomtien’in sonlarında, doğu kısmında yer almaktadır. Bu park türlü türlü çiçekler ağaçlar ve de özellikle orkideleri ile meşhurdur. Gezip görebilir, isterseniz gösteri salonuna gidip Tai Boksu ve de Thai dansları ile düğün canlandırma şovlarını izleyebilirsiniz. Park içinde file binebilir parkta bulunan hayvanlarla fotoğraf çekebilirsiniz. Fazla zamanınız yoksa çeşitli etkinlikleri bir arada bulabileceğiniz bir kültür köyüdür.
3- Tapınaklar: Pattaya’da bulunan büyük buda heykelinin yanındaki Wat Phra Yai ile Naklua bölgesinde bulunan Wat Sawangfa’yı sayabiliriz. Tabi bunun dışında düzinelerce tapınak olduğunu belirtmekte fayda vardır.
4- Under Water World Akvaryumu: Bu su altı dünyası parkında birçok deniz canlısını görebilir hatta besleyebilirsiniz. Asya ülkelerinde sayılı büyüklükte olan su altı parklarından biri olup yaklaşık üç bin deniz canlısına ev sahipliği yaptığı söylenmektedir. Gidip görmenizi tavsiye ederim.
5- Sriracha Tiger Zoo hayvanat bahçesi: Kaplanları görüp resim çekebilirsiniz.
6- The Million Stone Park And Crocodile Parkı: Bu parkta ise değişik taşlar fosilleşmiş ağaçlar ile güzel bahçeler ve timsah şovlarını bulabilirsiniz.

( Yazar notu: Bilgi amaçlı hayvan şovlarını paylaşmama rağmen hayvanları doğal ortamlarında gözlemleyip müdahale edilmemesi taraftarı olup, şahsen şov adı altında sırf turistleri eğlendirmek amacı ile hayvanlara işkence çektirircesine yapılan bu gösterilere karşı olduğumu belirtmek isterim. )

Pattaya gece hayatı:

Pattaya gece hayatı tüm Pattaya’da kendini belli etmektedir. Her adım başı Go Go Barlar Beer Bar’lar ile Masaj Salonları bulabilirsiniz. Erkeklere yönelik hizmet verseler bile özellikle yabancı bayanlar da buraları ziyaret etmektedir. Tayland gece hayatı denince ilk akla Pattaya geceleri gelir. Başlıca gece hayatı bölgeleri ise: Walking street, Soi Buakhao Metro(Soi Diana), Soi 7, Soi 8, Soi Diamond ile Action Street’tir.

pattayabarscompl

YAZININ DEVAMI PATTAYA GECE HAYATINDA Yayınlandın Tıklayınız..

 

 

Toplam 4 Yorum Var

  1. Pattaya hakkında okuduğum çoğu tanıtıcı yazılardan daha iyi. Pattaya tatili için bir nevi rehber diyebiliriz.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*