Pattaya ve Ben

pattaya ve benPattaya ve Ben, Pattaya gece hayatı şöyle Tayland tatilimde şunları yaşadım Pattaya geceleri inanılmaz Pattaya tatilimi unutamadım gece hayatı çok çılgın gibi başlayan İnternette herkes tarafından yazılmış dünya kadar yazı ve makale var. Pattaya eglence hayatından Tayland eglence hayatının her köşesi ile ilgili bir sürü yazıyı okuyup gidenlere ve yaşadıklarına imrenerek birçok Türk arkadaşımız Tayland’a ve Pattaya’ya nasıl giderim diye hayaller kurup tatil planları yapmaya başlıyorlar.

Sene 2011de bende onlardan biriydim. Okuduğum inanılmaz maceralardan etkilenip, Tayland’ın neyi var ki bu kadar kişi takip edip yazılar yazıyor, Pattaya hakkında sorular sorup Tayland geceleri hakkında ipuçları arıyor diye meraklanıp ilk bulduğum indirimli Tayland uçak biletini kapıp yollara düştüm.

pattaya 20152012 Haziranın da Tayland’a ulaştım. Bangkok da konaklamadan taksi ile Pattaya’ya geçtim. Öğleden sonra Pattaya’daydım. İnternetten liste yaptığım otelleri ve Guest House ları dolaşmaya ve kalacak yer bakmaya başladım. Pattaya’ya gelmeden önce Kalacak yer ayarlamamıştım. İlk girdiğim Guest House fiyat olarak ve odanın iyi olması sebebi ile tutup, odaya yerleştim. Akşam dışarı çıkıp herkesin hayran olduğu anlatmakla bitiremediği Pattaya sokaklarında dolaşmaya başladım. Buranın neresi cennet yol kenarları çöpler ile dolu. Havada ağır bir koku var. Cennet yerine bunaltıcı bir nem ve sıcak hava vardı karşımda.

Pattaya’ya gelmeden kendim internetten inceleyip oluşturduğum haritadan bakıp Pattaya Beach Road a doğru yöneldim. Geçtiğim sokakta çöplerin içinden kedi büyüklüğünde fareler oynuyordu. Tiksinerek Pattaya sahil yoluna çıktım. Yol boyunca esintinin verdiği ferahlık ve kokunun kaybolması üstüne biraz kendime gelip gelir gibi oldum. Sahil yolunda yürürken Taylandlı kızlar seslenip işaretler çakıyorlardı. Umursamayıp kaldığım yere geri döndüm. Terden ve sıcaktan sırılsıklamdım. Cennetmiş o makaleleri yazanların kaldığı yerler herhalde gecekondu bölgesindeydi diye düşünmeden edemedim o zamanlar. Pattaya’ya geldiğime o anada pişman olmuştum. Dünya kadar uçak bileti vermesem bir saniye dahi durmazdım Pattaya’da.

Pattaya beer barGece 10 a doğru tekrar dışarı çıktım. Pattaya için hazırladığım haritadan bakıp Pattaya Walking Street e doğru yürüdüm. Herkesin sözünü ettiği Pattaya King Sea Food restoranda kendime karışık bir tabak seçip sipariş verdim. Geçip denize bakan bir masaya oturdum. Gelen balıkları iştahla yedim. Burada hakkını vereyim Balık ve deniz ürünleri birinci sınıf. Benden ilk artı puanı deniz ürünleri ile almıştı Pattaya ama denilen cennetten uzak ara fark vardı daha. Dediğim gibi İnsanların sözünü ettiği cenneti göremiyordum daha.

Yemekten sonra tekrar Pattaya için yaptığım plana bakıp, O dönemlerde herkesin sözünü ettiği anlatmakla bitiremediği Tony’s ile Mixxe doğru Walking Street boyunca yürümeye başladım. İlk Tony’s e girdim. O dönemlerde yazanların çoğu Tony’s Pattaya gece hayatının vazgeçilmezidir. Tony’s şöyle güzel Tony’ in ortamı ve kızları şöyle güzel, Tony’s de Türk olduğunu söylediğinde özel ilgi görürsün diye birçok yazılar ve makaleler vardı. Tony’s i Pattaya eglence hayatının kralı ilan etmişlerdi yazılarında. Neticede içeri girdim. Beklentilerim olumlu yönde olmasına karşın gördüklerim yazılanlardan çok farlıydı. Rezalet değil rezalet ötesi bir yer bana göre. Tabi sonra öğreniyorum ki yazanlar başka yerde okuduklarını kopyaladıkları için 5 6 sene öncesinin Tony’s ini güncelmiş gibi anlatıyorlardı. Fakat o anda bunu bilemediğim için Pattaya benden eksi bir puan daha almıştı.

Tony’s den çıkıp bu sefer Mixx e mi gideyim yoksa kaldığım Guest House’a mı geri döneyim diye düşünmeye başladım. Tayland Pattaya bende tam anlamı ile hayal kırıklığı yaşatıyordu. Gitmeden önce gözümde canlandırdığım ve merak ettiğim cennetten eser yoktu. Cenneti bırakın üstüne para verseler bir daha Tayland’a tatile gelmem diye düşünüyordum.

Utopia Rock House PattayaMixx e doğru yürürken o kadar gürültünün içinden kulağıma White Lion’un ”When The Children Cry” şarkısın sözleri gelmeye başlayınca, şarkının nerden geldiğini anlamaya çalıştım. Hemen yan tarafımda çıkmaz sokak gibi bir ara yolda Utopia Rock House adlı barı gördüm. Müzik oradan geliyordu. Yaklaşıp dinlemeye başladım. Barda canlı müzik yapılıyordu. Gurubun performansı gidip gördüğüm birçok yerden ve guruptan çok daha iyiydi. Mixx i siktir et dedim şu ana kadar bir tek deniz ürünleri benden artı puan aldı gerisi fos çıktı. Mixx’in de aynı olmayacağı ne malum deyip içeri geçip oturdum. O gece güzel bir canlı Rock performansı ile içkimi içip eğlendim. Pattaya benden ikinci artısını almıştı.

Keyifsiz olduğumdan içkiyi de fazla almıştım o gece. Saat iki gibi bardan ayrılmak istediğimde sendelediğim için masaya geri oturdum. Barda garsonluk yapan Minny adlı Taylandlı kızla arada sohbet ettiğim için kızla samimi olmuştum. Minny durumu fark ettiği için yanıma gelip kendinin az sonra işten çıkacağını bu halde ayrılmamamı kendisinin bana yardım edeceğini söyledi. Aslında o kadar sarhoş değildim. Yol yorgunluğu ve hayal kırıklığı sebebi ile biraz sendelemiştim sadece ama kızın teklifini kabul ettim. Kız işlerini toparlayıp yanıma geldi. Çıkalım dedi. Birlikte bardan ayrıldık. Hangi otelde kaldığımı sorup seni bırakayım dedi. Taksi çağıralım dediğimde gerek yok arkada motorum var onu alayım gideriz diye cevap verdi. Motor ile beni bıraktı ve yanımdan ayrıldı.

Pattaya eglence hayatıSabah uyanıp dışarı çıktım Pattaya turu yapayım birde Pattaya’nın gündüz halini göreyim dedim. Yine ayni izlenimler ile karşılaşıp, gece Pattaya Utopia Rock House bara geçtim. Bu sefer erken gitmiştim. Canlı müzik eşlinde ve Minny ile sohbet ederek zaman geçirdim. Minny benim için o ana kadar Pattaya cenneti yerine karşılaştığım Pattaya cehennemindeki bir vaha görevi görüyordu. Bu sefer içki olayını ağırdan alıp Minny’e işin bitince dolaşalım mı diye sordum. Teklifime ilk başta canı sıkılan Minny kendini açıklama ihtiyacı hissedip. Kendinin bu işleri yapmadığını açıkça belirtti. Bende biliyorum dediğimde o zaman neden teklif ediyorsun diye tavır yapınca, Minny’e yukarda yazdıklarımı anlatıp Cennet diye Tayland’a geldiğimi ama o ana kadar görmediğimi söyledim. Sadece Deniz ürünleri ile Bardaki Canlı performansı beğendiğimi birde kendisinin bana gösterdiği yakınlıktan etkilediğimi söyledim. Minny ise Kız arkadaş arıyorsan bara gelen kızlar var istersen seni tanıştırayım dedi. Yok dedim ben senle dolaşıp zaman geçirmek istiyorum, Odaya kız atmak istesem her yer o tarz kızlarla dolu dedim. Meramımı zor da olsa anlatabildim nihayetinde Minny de teklifimi kabul etti. Gece bardan izin alıp erken benle dolaşmaya çıktı. Birlikte Sahil yoluna çıkıp dolaştık.

Beni bırakacağı sırada Minny e yarın buluşalım mı diye teklif ettim. Bana Pattaya’yı ve etrafı gezdirirsin. Rehbere tutup ona para vereceğime sana veririm dedim. Düşünüp olur dedi.

Ertesi gün Minny beni öğlen aldı motoru ile dolaştırdı. Türlü yerlere ve mekanlara götürdü. Minny’ e minik diyordum. Aslında minik kalıyordu yanımda. Bana Pattaya’yı sevdirdi. İlk gelişimde göremediğim Pattaya’nın güzelliklerini ve Minny de bulduğum arkadaşlığı ve insanlığı sayesinde Pattaya’da ki ilk gördüğüm olumsuzluklar kaybolmuştu. Pattaya’da ki tatilim boyunca bana rehberlik edip arkadaşım oldu. Odaya kız ayarlayacağımda bile anlayış gösterip yardımcı bile oldu. Minny ile karşı cins olarak değil bir arkadaş olarak değer verdim ve hiçbir zaman iyi niyetini süistimal etmedim. Pattaya tatilimin son günü Minny e para verdim. Fazla verdiğimi söylese de ısrar etmek zorunda kaldım. Sonuçta Minny’in iki çocuğu olmasına rağmen zorluklara göğüs geren erkek gibi bir yapısı vardı.

Türkiye’ye geri döndüğümde bile haberleşip konuşuyorduk. Bana ikinci Tayland tatilim için yardımcı bile oldu.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar. Nede olsa Pattaya’dayım şu anda ve daha sonra yine kısa bir şeyler yazıp yollarım.

Sağlıcakla kalın.

Pattaya gece hayatı 2015Tüm asyarehberi takipçileri tekrar merhabalar.

İlk yazımda belirttiğim gibi şu anda bu satırları Pattaya’dan yazıyorum. Öncelikle sitenizi Pattaya’ya gitmeden önce keşfettim. Güzel paylaşımlar ve ortamı olduğunu gördüm. Aslında pek yazı yazan biri değilim ama bende sitede bir şeyler paylaşmak istiyorum.

Pattaya’ya 2012 den beri 4. Gidişim. Herkesin hemfikir olduğu noktaya bende katılıyorum. Pattaya insanı cezp ediyor. Kendine bağımlı yapıyor. Herkes gibi bende Pattaya’ya Pattaya gece hayatı için geliyorum. Pattaya gecelerinde yaşadıklarım 28 yıllık yaşamımda ne Antalya da nede gittiğim başka ülkelerde yaşadım. Evet yanlış yazmadım. Sakın övünüyor diye de düşünmeyin. Tayland’a gelmeden önce başka ülkelerde de tatil yapma olanaklarım oldu. Fakat ilk Tayland gezisinin ardına gittiğim Rusya beni kesmedi diyebilirim. Tayland gece hayatında yaşadığım hazları ve mutluluğu hiçbir yerde bulamayacağımı o zaman anladım. O zaman anladım ki benim için ideal olan yer Tayland doğal olarak da Pattaya tabi. 😀

İlk yazdıklarımda Pattaya’ya ilk gidişimi, Pattaya tatilimin ilk günlerinde edindiğim ilk izlenimleri ve hayal kırıklıklarımı yazıp ardına Minny ile tanışmam ile durumu tersine çevirip Pattaya’ya tekrar şans vermem gerektiğini yazmıştım. Minny ile yazışıp 2013 senesinin Ağustos ayına düşük fiyata bulduğum Tayland uçak bileti ile tekrar Tayland’a uçtum.

Tayland’a gelmeden Minny ile anlaşıp bana rehberlik yapmasını istemiştim. Minny de bardan ayrıldığı ve işlemediği için kabul etmişti. Para da istemem demesine rağmen ısrarım sonucu günlüğü 500 baht artı masraflar olarak Bana Tayland tatilim boyunca rehberlik etmesi konusunda anlaştık.

tayland geceleriBeni Bangkok Hava alanından Minny karşıladı. Birlikte İlk iki gün Bangkok’ta kalıp dolaştık. Bangkok da kalmak için bize ucuz ama kaliteli bir otel ayarladı. İki ayrı oda tutmuştu. Bangkok’ta dolaştığımız zaman ulaşımımızı tuktuk ve de metro ile yaptık.
Bangkok da iki güzel gün geçirdikten sonra Birlikte Pattaya’ya geçtik. Pattaya’da kalacak yeri olduğu için sadece bana otel ayarlamıştı. İlk Pattaya seyahatimde kaldığım Guest house a göre kaldığım otel bana beş yıldızlı gelmesine rağmen fiyatı ise o kadar ucuzdu. Bunu Minny’e sorduğumda Otelde misafir için yer ayırttığımda bana %30 komisyon önerdiler bende senin kalış ücretinden kesmelerini istedim dedi. Vay be farka bak ve kızın yaptığı dürüstlüğe bak dedim içimden. Alacağı komisyon benim ona verdiğim günlüğün yarısından fazlaydı.

Pattaya’da Minny ile gezip dolaştık beni Pattaya masaj salonundan tutun go go barlara götürüp gezdirdi. Ben diskoları pek seven biri olmamama rağmen Minny ile değişiklik olsun diye Mixx İnsomnia ve birkaç diskoya gittik. Şimdi sizlere yazacaklarımı dikkatli okumanızı öneririm. Her gittiğimiz yerden çıkışta ya da ertesi günü Minny o mekana gidip elinde para ile gelip bana veriyordu. İlk getirdiği para Pattaya ya geldiğimiz gün ayni anda olan bir olaydı. Masaj salonuna gitmiştik Minny ile beraber. Ben full masaj aldım sonu mutlu olanlardan. İçeri geçip işimi gördükten sonra dışarı çıktığımızda Minny bana 800 baht verdi evet tam 800 baht. Nedir diye sorduğumda benim için komisyon verdiklerini söyledi. Şaşırıp kaldım tabi. 500 bahtı geri verdim Minny e ama istemedi. En son 300 ü zorla verdim.

Ardından o gece Pattaya 2. Road da bir bara girdik. İyi de içip eğlendik. Barda çalışan kızlardan biri ile anlaşıp bardan ayrıldık. Ertesi günü Minny bana yine para verdi miktar tam olarak aklımda değil ama 1000 bahta yakın bir miktardı. Bardan ayrılacağımızda Minny’i yanlarına çağırıp, komisyonu verip ardından beni tekrar bara getirmesini istediler. Bu olaylar Pattaya’da gittiğimiz tüm yerlerde gerçekleşti. Hatta Mixx ile İnsomnia’da da ayni olaylar tekrar etti. Her defasında Minny bana veriyor bende kendisine zorla vermeye çalışıyordum. Neticede de yarısını zorla kabul ediyordu.

Minny ile Pattaya’nın altını üstüne getirdik diyebilirim. Minny sayesinde Tay halkının gerçek doğasını yalan diyebileceğim duyduklarımdan ayrı olarak gerçek Tayland’ı tanıdım. Artık Tayland dışında başka bir ülkede tatil yapmayı düşünemiyordum bile. Hatta bırakın Tayland’dan döndükten sonra sonraki Tayland turunu planlamayı, ben Pattaya’da iken bir sonraki Tayland ve Pattaya turumu planlamaya başlıyordum. Zaten burada yazıyor olmamda bunun ispatı.

pattaya songkran 2015Tas tamam 21 günlük Pattaya tatilim boyunca Minny ile beraber Pattaya da her yeri dolaştık beni turistlerin gitmediği daha değişik bölgeleri gezdirip bana unutulmaz üç hafta yaşattı. Minny ile konuşmalarımız sırasında Minny’e sen neden rehberlik yapmıyorsun bu işte iyisin diye takılayım dedim. Minny ise bende düşünüyorum ama nasıl yaparım bilemem dedi. Baktım Minny gerçekten ciddi konuyu irdelemeye başladık. Değişik sitelere girip inceledik. Benim de abone olup takip ettiğim Türk sitelerinde Minny’in tanıtımını yaptım. Minny de kendine ilk önce bir blog oluşturdu sonrada site açtı. Onların da linklerini verdik. Elimden geldiği kadar bir turist gözü ile Tayland’dan ve Pattaya’dan ne beklenilir sorularına cevap bulmasına, bir turist gözü ile bakmasına yardımcı olmaya çalıştım. Güzel günlerdi.

Sonunda ayrılık gecesi gelip çatmıştı. Son gecemizde Minny e bana Pattaya ve Tayland Rehberliği için 21 günlük ücreti olan on bin baht yerine 500 dolar verdim itiraz istemem dedim. Neden böyle yaptın diye sorarsanız. Zaten Minny bana geri verdiği paralar o paraya yaklaşırdı. Hakkı olanı geri verdim. Üstelik yeni bir yola çıkıyordu kız. Sermaye yapar diye düşündüm.

Pattaya beer garden 2015Son gece rock müzik ve diskolar yerine Walking Streetin Pattaya Beach Road’a çıkışında Bulunan Pattaya Beer Garden da oturmayı tercih ettik. Yanı başımızda denizin dalgaları sanki Pattaya bana beni bırakma dermişçesine sesleniyordu. Konumuz ayrılık ve Minny’nıin Rehberlik işine ne gibi yardımım dokunabileceği idi. Zaten tanıtımını ve site ile bloğunun linklerini verdiğim yerlerden beş altı talepte gelmişti. Fakat hepsi 2014 yılı içindi. O zaman kadar iş yaratmak düşüncesi ile sitelerde daha aktif olacağımı söyledim. Türkçe yazanlara da İngilizceye ben çeviririm senin için dedim.

İlk kez bir ülkeden ayrılırken içimde bir burukluk oluşuyordu. Anlatılmaz duygular içinde sabaha kadar Minny ile beraber sohbet edip sabahladık. Yemek yedikten sonra eşyalarımı toplayıp, Bangkok Hava alanına doğru yola çıktık. O esnada yaşadığım duyguları anlatamam.

Türkiye geldiğimde bir hafta adaptasyon süreci yaşadım dersem yalan olmaz. Ardından Minny ile görüşüp ona müşteri ayarlama işine giriştim. İlk olarak takipte olduğum bir siteden gelen müşteri talebi ile müşteriyi Minny’e yönlendirdim. Adam 6 gece kalacaktı. Müşteriye gündüz için 500 baht artı gece de rehberlik istiyorsa 500 baht daha fiyat verdim. Artı tüm masraflar transfer ve yemek ödemeleri adama ait olacaktı. Adama da özellikle belirttim. Gece rehberliği sadece Pattaya eglence mekanlarına gidilip yardımcı olunacağı rehberlik yapılacağı yönünde olup, rehber bayan ile ilişki ve de başka bir konu söz konusu dahi olmadığı yönünde uyardım. Adam da tabi oğlum o nasıl söz, biz delikanlı adamız Anadolu çocuğuyuz bizm kitapımızda yanlış olmaz diye cevaplar verdi.

tayland kızlarıMinny bunu Bangkok da karşıladı ayarladığı otele kadar refakat etti. İlk akşamı Wallking Street civarında bir iki mekana götürdü. Kızlar ile adam adına pazarlık bile etti. İkinci gün gündüz adamın isteği üzerine aldığı bayan ile birlikte adaya götürdü. Sonra gezdirip gece tekrar alıp gezdirdi. Bende Minny ile devamlı irtibat içinde olayı uzaktan takip ediyorum. Bu şekilde üç gün üç gece geçip 4. Gün adam başladı terbiyesizleşmeye. İlk Minny’nin orasına burasına el atmaya başlamış ardından sıkıştırmaya tabi. Minny konuyu bana aktarınca adama mesaj attım. Nerde senin delikanlılığın diye. Adam da tabi yüz yüze değiliz ya klavye delikanlısı kesildi o yaşta. Ne kelimeler yazıyor anlatamam. Adam nasıl olsa Pattaya’yı az biraz tanıdı ya çirkefe yatıp parayı vermeyecek aklı sıra. Minny de ben adam ile yazışırken benden habersiz polise haber veriyor. Olay polislik oluyor.

En son Turizm polisinde görevli Türk polis benle telefonda konuşuyor olayı aktarıyorum ve adam ile ilk baştan beri yazıştıklarımız mail atıyorum. Sitedeki yorumları da yollayıp, bunları ayni şekilde de Minny’e yolluyorum. Ona da açıklıyorum bu yazışmaları Tayland polisine de ver. İsterlerse turizm polisinde Türk polis var tercüme ettirebilirler. Netice itibarı ile o gece hem ben hem de Minny İçin stresli ve uzun bir gece oldu. Sonuç olarak adam ilk başta kabul etmediği halde yazılanları görünce parayı ödemek zorunda kaldı. Üstelikte tamamını.

Bu olaydan sonra Minny müşterilerden günlük ücretini peşin alacağı konusunda karar verip o şekilde gidecek olanlar ile konuşmaya başladık. Burada belirteyim adam geldiğinde sitede ileri geri yazılar yazınca gerçekleri açıklayıp zaten açtığım Face hesabı bu iş için açıldığından adamın yazdıklarını ve yaptıklarını her yerde yayınladım. Üstelik adamın facedeki arkadaşlarına tek tek mesaj atıp adamı bir güzel rezil ettim. Öyle değil böyle olur. Ardından da yeni bir face hesabı oluşturdum. 😀

Pattaya walking streetİkinci müşteri benim yakından tanıdığım bir arkadaşımdı ona da bu olaydan bahsettiğimde tepkisi vay hayvan yaşından bile utanmıyor mu birde delikanlıyım ayaklarına yatıyor diyeydi de arkadaşıma o kadar izah etmeme rağmen, o 4 gün bile dayanmayıp 2 gece kıza asılmış rezalet çıkarmıştı. Tabi geldiği zaman ifadesini aldım. Suçu hemen alkole attı da kime yutturacak, o giderken biz o yollarda cenabet geziyorduk. Söke söke geriye kalan günlerin parasını kıza yollamasını sağladım.

Yazacaklarım şimdilik bu kadar bir kaç güne kalmaz yazının son kısmını da yazıp yollarım.

Asyarehberi takipçileri tekrar merhabalar. Üç gündür siteden bakıyorum benim yazım yayınlanmadı diye ardından mailime mesaj atıldığını gördüm. Tamamını tek kalemde yayınlayacaklarını söylediler. Biz yine kaldığımız yerden devam edelim. Bu seferki yazımı fazla uzatmayacağım çünkü yarın benim Pattaya’daki son gecem ve şimdiden bunalıma bağladığımı söylemek isterim.

Ardından Minny ile bekar erkekler dışında ne gibi bir çözüm buluruz diye arayış içine girdik. Sonuç olarak ise sadece aile ve çiftlere yönelik hizmet vermeye başladı. İlk başlarda sıkışıklık yaşamasına rağmen işlerini düzene soktu. 3 gidişimde maddi olarak sıkışıklık içinde idim. Minny de Türkiye’den gelecek 15 kişilik bir gurup ile konuşuyordu o sıralar bana istersen gel masrafını guruba yazarız rehber olarak uçak bileti kısmına da yardım erdim seni özledim dedi. Onlar zaten 4 günlüğüne gelecekler sonra biz beraber gezeriz o zaman zarfında müşteri de az yerime başkası bakar dedi. Garibime gitmesine rağmen olur diye cevap verdim. Sabah mailimde Tayland Uçak bileti bilgilerim vardı git biletini al diye Minny mesaj atmıştı bana. Şaka sanıp mesaj attım doğruyu diyordu. Gidip iki ay sonrası tarihli aktarmalı olan Tayland uçak biletimi aldım.

taylandGidişim gurup ile ayni uçaktaydı. Gurup sayısı 15 yerine 13 kişi idi. Onlara havaalanında yardımcı oldum. Bangkok’a vardığımızda bizi Minny ile iki kız karşıladı. Yanlarında ise başka bir genç Taylandlı erkek vardı. Onlar minibüse bindiler bende Minny’nin kullandığı araca geçtim. Pattaya’ya giderken bütün yol boyunca sohbet ettik. Minny işleri büyütmüştü bir sene içinde. Kendine araba almış. Rehberliği alamadığı için şirket kurup yanında 5 adet rehber çalıştırmaya başlamış. Bu gelen gurup da son Türk kafilesiymiş Minny’nin. Neden son kafile dediğimde Türkler çok problemli kendileri bile ne istediklerini bilmiyor diye cevap verdi. Bende her halde ilk gidenlerden bahsediyor diye düşünüp sustum. Pattaya’ya da gelmiştik ama sağa dönüp Pattaya’ya gireceğimize yola devam edip sol tarafa yönelmişti. Nereye gidiyoruz dediğimde benim evde kalacaksın ailem de seni merak ediyor dedi.

Sonra evlerin içinden geniş bahçeli göl kenarında olan evine geldik. Eşyalarımı alıp içeri geçtiğimizde ailesini tanıştırıp benim adımı kullanıp ardına Pii Kayii diye ekledi. Bu kelimeyi Bangkok uçak alanında da beni yanındaki iki kız ile erkeğe tanıştırırken kullanmıştı. Onlarda bana o şekilde hitap etmişleri. Merak edip sorduğumda anlamının büyük erkek kardeş, abi olduğunu öğrendim. Evdeki annesi ve babası beni çok sıcak bir şekilde karşılamıştı. Dünya tatlısı iki kızı da ayni şekilde sanki kendi ailelerinden biriymişim gibi beni karşıladı.

tayland eglence hayatıKısa bir tanışma faslından sonra acelemiz var gidelim dedi. Birlikte gurubun kalacağı otele geçtik. Türk gurubu sorunsuz bir şekilde yerleştirip ödemelerini de yaptırtıp komisyonunu aldı. Komisyon ise çok para 13 kişi 13 oda üzerinden 5 gecelik konaklama hesaplanıp Minny e de öyle ödediler. Parayı alıp guruptakiler ile Akşam 8 de buluşmak üzere deyip ayrıldık. Erkek rehberi oteldeki işler için bırakıp Minny’in ofisine geçtik. Dedim ya kız işi büyütmüş. Hemen odasına geçip hızla işlemleri halledip üstüne kot şort ve tişört geçirip dolaşalım dedi. Çıkıp birlikte yürüyerek dolaştık. Yine ayni kişi yine o cana yakın Minny. Para insanı değiştirir derler ama Minny’i hiç değiştirmemişti. Oturup saatlerce sohbet ettik. Bana planlarından projelerinden bahsetti. İşi büyütecekti ve merkez olarak Bangkok’a geçecekti 2015 yılında. O ana kadar Pattaya’ya gelen ufak tefek guruplar ile uğraşmış ama talep geldiği için kendi işini kurmuş. Anlayacağınız Allah yürü ya kulum demiş Minny’e, Minny de bu fırsatı iyi değerlendirmiş.

Akşam gurup ile buluşup gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra daha önce görmediğim iki Taylandlı genç gurubu devraldı. Onlar da guruba Pattaya gece hayatı konusunda rehberlik yapacaklardı. İşlerini hallettikten sonra eve geri döndük. Ailesi ile yemek yedikten sonra az oturup, yine o eski motoru ile Pattaya’ya indik. Bana nere gitmek istersin diye sorduğunda dolaşalım hasret giderelim dedim. Birlikte dolaşıp Türkiye’de iken hayalini kurduğum Pattaya’nın sokakları ile hasret giderdim. Ardından Utopia Rock House geçtik. Bir zamanlar barda garson olarak çalışırken tanıştığım Minny ile o ortamda müşteri olarak oturuyorduk. Bir ara işleri yoğunlaştığında Minny kalkıp garsonluk yapıp yardım etti. O derece alçakgönüllü bir kızdı Minny.

Güzel 15 günlük bir Pattaya tatili yaptım. Derler ya sıcak sudan soğuk suya elimi değmedim. Benim durumum da aynen öyle idi. Nerdeyse hiç masraf etmedim. İstememe ve ısrar etmeme rağmen Minny kabul etmedi. Buruk bir ayrılık ile Türkiye’ye geri döndüm. Minny Bangkok’a taşındı. İşlerini büyüttü. Erkek guruplar içinde Rehberlik hizmeti veriyor erkek rehberleri vasıtası ile. Fakat Türk müşterilerden sadece çiftlere ve Tayland kültür turu isteyenlere tur yapıyor. Sebebini ise Türk arkadaşların çıkardıkları sorunlar olarak belirtti. Fakat tahminim dediğinin fazlası vardır.

Gelelim 4. ve sonuncu Pattaya 2015 tatilime.

Tayland gece hayatıŞu anda Pattaya’dan bu yazıları yazıyorum. Elimden geldiği kadar daha önce yaşadıklarımı ve gördüklerim ile bende ayrı bir anlamı olan olayları siz asyarehberi takipçileri ile paylaştım. Bu senenin Nisan ayı başında kendim kestiğim Tayland uçak biletti ile Tayland 2015 tailim için Tayland’a geldim. İlk İki gece yine Minny’nin Misafiri oldum. Bangkok’ta benimle ilgilendi gece dışarıya çıkartıp gezdirdi. Gece bayan almak istediğimde yok dedi gece benim evde kalacaksın hevesini Pattaya gecehayatına sakla dedi.

Pattaya’da ki kaldığım oteli yine Minny ayarladı. Bana parasını bile ödettirmedi. Pattaya’da çalışanları devamlı beni arayıp hergün otelime uğrayıp benle ilgilendiler. Minny ile de hafta sonları Pattaya’da buluşup dolaştık. Yanımda Minny varken yine bana hesap ödettirmedi. Atıyorsun, sallama diyenler olabilir işin gerçeği bu. Maalesef çoğu tanıdığım erkekten daha delikanlı çoğu tanıdığım insandan da daha insancıl bir kişiliği vardır Minny’nin. Bana böyle davranmasının beni bir abi gibi görüp değer vermesinin de, ona yapmış olduğum ona göre çok büyük olan yardım bana göre ise sadece insanlık görevim olan ufak olaylardır.

Neyse son gidişimdeki olaylara yer vereyim. O güne kadar zamanımın çoğunluğunu Minny ile beraber geçirdiğim Pattaya da tek başıma dolaşıp gezdim. Minny’nin bahsettiği birçok Türk arkadaşın yaptıklarına şahit oldum. Hatta birine geçtiğimiz hafta şahit oldum. Her zamanki gibi akşamları Utopia Rock House’a takılıyordum. Barda da beni iyice tanımışlardı. Personelden olsun İlk çıkan Rock gurubundan, sona çıkan gececi Rock gurubuna kadar hepsi ile samimi olmuştum. Barın müdavimlerini de az çok tanıyordum. O akşamda barda oturmuş yanımda da orda tanıştığım yabancı turistler ile müzik dinleyip keyif yapıyordum.

Bir ara müziğe ara verildiğinde yan masadan homurtular geldiği için dikkatimi o tarafa verdim. Yabancı olan ve barın müdavimleri arasında yer alan bir aile yolu gösterip konuşuyorlardı. Oturduğum yerden olayı göremediğim için Masadakilere ne olduğunu sordum. Bana sokaktaki sokak performansı yapan adamı işaret edip olayı aktardı.

Ortamdan bahsedeyim. İlk yazımda da belirttiğim gibi Tony’s den Mixxe doğru az yürüdüğünüzde az ilerde çıkmaz sokak olan sola doğru ufak bir sokak var oranın sağ tarafında yer alan bir bar burası. Çoğu zaman müşterileri çok olduğunda sokak kenarına da Masa atıp oraya da müşterileri oturuyor. O akşam sokakta masa yok ama o masaların önünde devamlı duran bir Sokak sanatçısı var. Beyaz giyinmiş yüzünü korku filminden çıkmış gibi boyatan ve bardaki herkesin tanıdığı biri. Bende her önünden geçtiğimde masasındaki bahşiş kutusuna 50 baht 20 baht bazen de 100 baht bahşiş atarım. Bardaki diğer turistlerde öyle yapıyorlar. İşte bu sokak sanatçısının yanına birkaç kişi gelmiş resim çekilecek diye oradaki sanatçı ile dalga geçip türlü hareketler el kol hareketleri yapıyorlar. Tabi bardaki yabancı turistlerde bu olayı gördüklerinde yadırgıyorlar ve kınıyorlar.

Pattaya geceleriBu hareketleri yapan şahısları da anlatayım ki kişilikleri ve tavırları iyi anlaşılsın. Adamlar ya 3 ya da 4 kişi biri Pembe şortlu bir diğerinin ayağında plaj terliği. Bu kıyafetler ile Walking Street de dolaşıyorlar. Allah bilir o kıyafetler ile Walking Street’deki barlara diskolara da giriyorlardır. Plaj kıyafetleri ile ayaklarında terlik ile Pattaya’nın en canlı gece hayatının en çok yaşandığı yerde geziyorlar. İnanılır gibi değil. Üstelikte bunu yapanlar Türk arkadaşlarımız. Pembe şortlu olan adam vücut çalıştığı belli üst kısım gelişmiş. Yanındaki Arkadaşı ise zayıf hafif kısa boylu biri. Zayıf olan ayağında plaj terlikleri ile dolaşıyor. Diğer arkadaşları da onlar gibi şortlu. Hepsinin sakalı uzun ama diğer arkadaşlarının bayağı bir uzun.Kıayfetleri dışında Eğlence yapıyoruz diye sergiledikleri tavır ve hareketleri o yaştaki genç biri için yakışık almıyordu.

Bu sırada müzik başlıyor Pembe şortlu olan diğerine sesleniyor. Tanju ve ya Tayfun diye ama müzikten tam çıkaramıyorum adını. Fakat adamların türk olduğunu hemen anlıyorum. Benim üstümde de ‘’I love Türkiye’’ yazan bir tişört var. Şimdi bara gelirler beni fark edip yanıma gelirler diye düşünüp bardan fark etmeyecekleri şekilde ayrılıyorum. İleriden adamların yaptıklarına dönüp tekrar bakıyorum adamlar yine ayni mod da malesef. Olaydaki kişiler biraz daha dikkatli olup, etraflarına saygılı davransalar, kılık kıyafetine özen gösterseler, efendi gibi eğlenseler ne olurdu. Sonuçta yabancı bir ülkede kendi memleketini tanıtıyorsun değil mi ama.

İşte bunun gibi birçok kişinin de burada da yazıldığı gibi eğleniyoruz deyip böyle saçmalıklar, tavırlar ile etrafın tepkisini alıp Türk oldukları içinde etiket biz Türklere çıkartıyorlar. Orada bulunan Taylandlılar ve yabancılar nereden bilsinler ki oradaki adamların tüm Türkleri temsil etmediğini. Tabi biz sadece bu gibi ufak tefek olaylara şahit oluyoruz ama Pattaya da devamlı yaşayan kişiler bu gibi davranışları sürekli gördükçe ve bunların devamlı şekilde tekerrür etiğini anlayınca doğal olarak bizler hakkında iyi düşünmezler değimli.

Ertesi sabah bu olayı telefonda Minny’e anlattığımda ufak olay dedi. Ben sana anlatmak istemiyorum ama sadece düşün ben neden Türklere rehberlik yapmak istemiyorum. Sende Türksün benim için değerli olan insanların arasında en başta gelenlerden birisin ama benim gördüklerimi ve yapılanları görsen sende o kararı verirdin dedi.

pattaya ladyboyBende konuyu irdelersem duyduklarımdan hoşlanmayacağımı düşünerek konuyu kapattım. Daha sonra o adamlardan zayıf olanı İ Barın önünde gördüm. Kılığı içler acısı bir durum kılığı kılık değil 14 yaşındaki ergenler gibi yırtık kot üstünde içeri giriyor. O an içimden gidip şunlara iki çift laf edeyim bu ne hal hint fakiri gibi diye ama kendi durumunu kendi düştüğü içler acısı halini bile göremeyen adama ben ne desem boş olur birde bunlar üç dört kişi kalkar dayılanırlar sonrada olay çıkar gecemiz mahvolur diye düşündüm. Adamlar bu yaptıklarını doğal görüyorlar demek ki. Halbuki adamlar biraz özenli giyinse saçına başına sakalına dikkat etse etrafına karşı az biraz davranışlarına özen gösterse iyi olurdu. Çünkü hepsinin de görünüşü pırlanta gibi cevher gibi ama yaptıkları ile kendi kalitelerini ve ayni zamanda bizlerin kalitesini düşürdüklerinin farkında bile değillerdi.

Bu verdiğim örneğin dışında da olaylara şahit oldum fakat bu örnek en basiti olduğu için anlatıyorum. Diğerleri bende kalsın.

Yazımın başında da dediğim gibi bu benim 4. Pattaya tatilim. Pattaya da yaşadıklarım ve gördüklerim ile Tayland’a aşık oldum diyebilirim. Şimdiden daha ayrılmadan içimi bir hüzün kapladı. Yarın Pattaya da son gecem ardından Bangkok’a Minny’nin yanına geçip bir gece kaldıktan sonra ertesi sabah Türkiye’ye geri döneceğim.

İnanın içimden Tayland’dan ayrılmak gelmiyor bir türlü. Kısmet yılsonuna artık. Bir sonraki Tayland seyahatimde ne gibi olaylar yaşayacağız Allah bilir. Belkide gidip geri dönmem bile. Çümkü Minny ısrar ile gel benle çalış Türkiye ayağını sen yönet bana yardımcı ol diyor.

 

 

Pattaya ve Ben yazısını hazırlayıp bizler ile paylaşan Sn. PattayaRocker e tüm asya rehberi ekibi ve müdavimleri adına teşekkür ederiz.

 

 

Toplam 45 Yorum Var

 1. Pattaya ve Ben adlı makale sitemize 15 gün önce ilk bölüm yazısı gelmiştir. Ardından kısa olarak ikinci ve üçüncü kısımları geldiği için hepsini ayrı ayrı yayınlamak yerine bir arada tek bir makale olarak yayınlamayı uygun gördük. Anlayışından dolayı Sn PattayaRocker nikli yazarımıza teşekkür ederiz.

 2. Sevgili kardeşim yazının tümünü okuyup en sonuna takıldım. Gelme kardeşim. Minny ile beraber kal. Eminim bu duruşunla yanlış hareket sergileyen türk kardeşlerimize öğreteceğin çok şey var. Gelirsen aklın orda kalacak. İnsan mutlu olduğu yerde yaşamalıdır. Sende bunu yap. Samimi anlatımın için teşekkürler

 3. @o anlattığın pembe şortlu benim arkadaşım sen hangi açıdan baktın bilmiyorum sokak sanatçısından başlamak istiyorum adam ölü taklidi yapıyo elinde bir bıçak ve kesik el var resim çektiriyorsun onu kesiyormuş gibi bahşiş atmak değil mevzu sanki onu öldürmüssün gibi poz veriyorsun bu 1 ı love you yazan tişörtün varmış ne güzel çok sevdim bizim bıraktığımız izlenim eminim senden çok daha iyidir öyle olmasa biz insomnia ya girdiğimizde bizim için güvenlikler yolu açmaz herkes selam vermez bunu resimlerlede sana izah edebilirim artı orada temizliçi bir bayan var gördünmü adını biliyormusun hiç sanmıyorum biz o kadınla bile okadar hoş bir diyalog kırdukki sen anlayamazsın kötü izlenim bırakan bir insanı kimse arayıp sormaz değilmi 4 kişiyiz bütün kızlar hala bizi arayıp nezman geleceksiniz diyorlar ve benim şortum kırmızı beyaz çokmu içtin şortu pembe gördün bunada güldüm doğrusu 3 kişiyle tanıştık onlar senin gibi yabani değillermiş hemen selam verdiler hatta bizim 1 arkadaşımız bizden sonra 6 gün daha kaldı onlarla takıldı sadece sen böyle düşünürken biz türklere yakışanı en iyisiyle yaptık he ı love you turkey yazan tişörtümüz yoktu kusura bakam biz özelbir şirkette çalışıyoruz senin 14 yaşınd gibi giyinen dediğin arkadaşta 2 ay önce en karizma müdür ödülünü 15 kişinin oyuyla alış bir arkadaş sen hangi modayı takip ediyorsun bilemedim valla :)))))))

 4. Efendi gibi eğlenseler demissin kavgamı çıkardık birine küfürmü ettik bak ne diyosun beni görmediler çünkü bizim etrafımızla bir işimiz yok hepimiz kendi halinde insanlarız bir kere kavga çıkmadı ortamımızda kızlara okadar iyi davrandıkki kimse gitmek istemedi senin yaptığın yargısız infaz hiçbirşey görmeden arkadaşım verip veriştirmissin asıl senin zihniyetinde sorun var bende diyorumki tipik türk işte dışardan bakar ne isterse onu düşünür haha tanımadan yorum yapmak nedir he bunlar barda olay çıkardı karakolluk oldu kızı dövdü dersen görsen hee ozaman dur haklısın derim biz temizlikçi bayana bile ismini soran hatrını soran bahşiş veren insanlarız yahu seni çok içerledim arkadaşım kendimi bilmesem oha adamlara bak neler yapmışlar der geçerim ama çok yanlış düşünmüşsün be kardeşim olsun hepimiz insanız keşke uzak durmayıp selam verseydinde nekadar yanıldığını anlasaydın terlik mevzusunada güldüm çok çünkü ben bir hatunla 4 gün geçirdim ilk gün hariç oda hep insomnia ya terlikle geldi kendi halkı böyle davranırken senin terliklere laf etmende olmamış be arkadaşım gelemden önce iyi görüneyim diye armaniden gömlek lacostan ayakkabı zaradan pantolon ve şort aldım markaları özellikle yazıyorum ki bu markaların nasıl bir konsepte çalıştığını bilir herkes çünkü ama çok ta büyük bir yanlış yapmışız 10 tl ye ı love you turkey yazan tişörtümüz yok :))) sen o tişörtle takmimde hiçbir yere giremezsin böylemi türkleri iyi tanıttın pes :))))

 5. O anlattığın yırtık pantalonlu arkadaş benim , insanlara yanlış biçimde yorum yapmışsın olmadı arkadaşım! senin bakış açıcını hiç anlamadım.Çünkü sen modanın (m ) sinden anlamadığın belli. Galiba sen biraz sarhoştun sen hayal görmüşsün. Biz Türkleri iyi temsil ettik sen rahat ol insanlar, pattaya iyi giyinen ve tarz 4 Türk gördü inan buna , sana bunu ispatlarım. Gel istanbul Nişantaşına sana ispat edeyim.Bu arada sakal da modadır arkadaşım ve pattayalı arkadaşlarda gerçekten çok hoşlandı. Arada Şort be parmak arası terlik giymek de gayet normal tatil yeri , sence takım elbiseyle mi gelseydik? Senide hatırlıyorum üzerinde uzun süre 4 gün boyunca l love Turkey tişörtünü üstünden çıkarmadın 😉 Şunu bil halen bizi arıyorlar seni arayan var mı sorarım sana? Öyle bizi tanıttın ki sanki kavgacı , küfür eden , barbar gibi insanlar olarak tanıttın , sanki olay çıkarmışız . Bak arkadaşım senin ruh halini bilemem ama biz 4 arkadaş efendi ve işinde gücünde kariyer sahibi adamlarız. Bu arada biz bara giriş yaparken dikkat etseydin tüm herkes selam veriyor güvenlik eşliğinde VİP e çıkıyorduk , Kıskanma arkadaşım inan sende yaşarsın.Saygılarımla….

 6. Sakaldan bahsetmissin 🙂 ya kardeşim hangi devirde yaşıyorsun sen Aallah aşkına şu anda sadece türkiyede değil dünyada moda sakal bütün herkes sakal erkeğin makyajıdır diyor sen sakala tutulmussun ya hakkaten tanımak isterdim böyle bir kişiliği 🙂 benim takıldığım kız sakal sana çok yakışıyo kafanı traş edeyim van diesele benze diyor haha sen kösemisin abi kıskançlıktan yazmış demekten başka mantıklı açıklama bulamıyorum Yemin ederim sana kızsammı gülsemmi karışık duygulara soktun beni 🙂 çok yaşa emi gece gece neyse eylülde oradayız biz görürsen uğrama yanımıza malum bizim yine ı love you turkey yazan tişörtümüz olmayacak bizi ararsanda insomnia vip katında bulabilirsin temizlikçi ablaya seçkin i arıyorum de gösterir yerimizi 😉

 7. Selam, sn.steroidman sinirlenmiş 🙂 ama sinirlenmene hiç gerek yok sevgili dostum. Herkesin tatil anlayışı farklıdır. Kimi jilet gibi giyinip traşını olup gezmeyi severken. Bir başkası spor bir şekilde dolaşmayı sever. Lakin yazarın anlattıklarını onaylıyorsanız bana görede tatil o değildir. Saygı sevgi başka bir konudur, eminim burdaki herkeste fazlasıyla olan bir husustur. fakat insanlar dış görünüşleriyle karşılanır, şahsiyetleriyle uğurlanırlar. diye bir söz vardır. Yazarımızı tanırım kötü bir niyetle sizi eleştirmediğini düşünüyorum. Özet şudur sizi orda gördüğünde o birkaç saniyede dış görünüş, vücut dili ve tavırlarınız yazarımıza negatif şekilde geri dönmüş. Ayrıca bunları okuyunca aklıma Nasreddin Hoca fıkrası ye kürküm ye demiş, aklıma geldi. 🙂

 8. Bende yakında ziyaretimi gerçekleştiriyorum biletim felan hazır. Sizlerin rehberliğinde keyifli yazılar okuyorum ama bu olay tartışmaya dönüşmemesini rica ediyorum. Kim olduğunuz ve ne yaptığınız arasında çizgi vardır; biri sizi tanımlar diğeri sizi tamamlar. Bu çizgiyi korudukça biz daha konuşmaya baslamadan fikir verir. ve her zaman kazançlı oluruz

 9. @oxygen gunaydin kardesim ya sinirlenmemek eldemi ne guzel demissin herkesin tatil anlayisi farkli elestri yapilirda bu kadar bilincsizce yapilmaz valla bu arkadas keske 1-2 resmini paylassaymista tatilde nasil giyinilir gorseymisiz @mc dostum seni simdiden kiskandigimi bil 🙂 muthis bir tatil seni bekliyor emin ol 1-2 takim elbise gotur yanliz malum bazi arkadaslar yadirgayabilir seni 🙂

 10. Bu tartışma bile Tayland dostlarının bu siteyi ne denli takip ettiğinin bir işareti. Sanırım bu tartışmanın kaynağı bakmak ile görmek arasındaki fark. Ne olduğundan ziyade insanlarda nasıl göründüğünle izlenimler oluşur. Tanıdıktan sonrada gerçekten doğruymuş yada yok canım ne önyargılı davranmışım deriz. Belkide ilk izlenim olarak gerçekte öyle olmayan bir olayı farklı algılayıp oluşan kötü izlenim be buna bağlı bütünü öyle görme. Tamamen ilk izlenimin verdiği bilinçaltı. Sonuç olarak herkes birbirini anlatmış. Bu izahlardan sonra bir okuyucu olarak arkadaşlara siz böylesiniz demem yada yazar üfürmüş demem. Yanlış anlaşılma , yanlış görme , farklı görme , negatif algı diyelim. Bu arada tuvaletteki bayanı bende bilirim. Benimde muhabbetim vardır böyle emekçileri hiç bir zaman boş geçmem. Arka arkaya yazılanları görünce meşhur’ BEN YAPTIM’ türk filmi repliği aklıma geldi 🙂

 11. @nightmare45 takip etmezmiyiz arkadasim cok seviyorum bu siteyi bir kisi yuzundednde vaz gececek degilim bende yazimi yolladim 🙂 ama resim eklemeyi bulamadim sordum siteye msj attim donuste olmadi sonradan ekleyebilirim ins yapmak istenen ne tatil keyif degilmi kendimizi kasmaya ne gerek var cok sukur tatilimiz boyunca bu arkadas haricinde kimseden 1 kelime yanlis kotu birsey duymadik alnimizin akiyla ciktik geldik hatta simdi ucak bileti konaklama yeri bakmaya basladik 🙂 benim kizin bir lafi vardi hic unutmam ve okadar gururlanirimki onu duyduguma bana dediki butun insomnia sizden cok hoslandi herkes sizinle gelmek istiyor ama seni birakmam 🙂 sahit oldugum olayda var ben 4 gun bir kizla takildim cokta sevdim kizi hala gorusuyoruz ilk gun haricinde makyaj yapmadan cikti gece hep terlikle 🙂 ikinci gece yan masadan bir kiz geldi bu cocugu cok begendim bununla takilabilirmiyim dedi benim kizda olmaz o benim diye yapistirdi lafi biz disardan antipatik gelsek heralde boyle bir olayda yasamazdik saygilarimla arkadaslar

 12. sizler bu tatilden keyif almaya çalışın , maalesef Yazıyı yazan arkadaş Anlıyorum gerçekten bizi kıskanmış senin ne iş yaptığını , kaç yasında oldugunu bilmiyorum ama daha fikren kendini gelistiremedigin belli. Biz 4 arkadaş pattaya da Türkler Arak Avrupalı turistler den daha Avrupaliydik , sizlere bunu instagram ve Facebook dan göstermek isterim ama reklam olmayalım. Hee bu arada eğer İstanbul da yasıyorsan bize Ulaş mekanlara nasıl girilir ve mekanlarda nasıl takilinir öğretelim sana. Pattaya 4 tane insan Gördü Villa’mızda gelen bütün kızlar bizden ayrılmak istemedi yaklaşık 26 bayan neden acaba Öğrenmek istersen gel yanıma ararım sende sorarsın. Insan gördüler , tarz gördüler , Şekil gördüler . Saçlardan da bahsetmişsin ya benim gittiğim berberlerin Kapısı’ndan geçemezsin. Sen daha markanın ne oldugunu ve Moda’nın ne oldugunu bilmiyorsun , bosuna yorumlama. Kısacası çok güzel bir tatil geçirdik ve senin gibilerle muhattap olmadık l Love you Turkey Tişört le gezmedik ve Butun İnsomnia da etkinizi bıraktık olumlu olarak. İstanbul da pattaya da bizi bilen bilir. Eylül Ayında yine oradayız sende buyur gel Villa’mızı ziyaret et ortam Gör yaşamamışsindir söz Ücret istemiyoruz misafirin 😉 herkese tavsiye ediyorum sevgili dostlar , böyle arkadaşları fazla dikkate almayın . Yırtık pantalon Hint fakirini temsil ediyormuş Hahaha 🙂
  Sağlıcakla kalın , eğer karşılaşırsak selam verin Allah in selamdır Borçlu çıkmazsınız 🙂

 13. Selamlar saygılar arkadaşlar. Yazım yayınlanmış ardına da bir sürü yorum yapıldığını görüyorum.

  İlk olarak olumlu ve olumsuz yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
  Sayın Asyarehberi yazımı düzenleme konusunda ve diğer konularda yapmış olduğunuz yardımlardan dolayı sizin nezrinizde ben teşekkür ederim.
  *
  Sayın Nightmare45 belki bu gidişimde durumu değerlendiririm. Dediğin gibi insan mutlu olduğu yerde yaşamalı fakat Türkiye’de de ailem arkadaşlarım var anlayacağın kararsız bir durumdayım ve bu konuyu iyice düşünmeden karar vermek istemiyorum. Ani bir karar ile sonraki yaşamımın olumsuz etkilenmesini istemem.
  *
  Sayın streoidmen yapmış olduğun yorumlar için ilk önce teşekkür ederim. Ne ben sizi gerçek hayattan tanırım nede sizler beni. İnanın o esnada müzik durup ara vermese yan masadakilerin sizler hakkında konuştuğunu duymayacak vede sizleri görmeyecektim. Konuyu ele alış biçiminiz ve kendinizi savunmaya çalışma tarzınız ile emin olun bizlerin sizleri iyice tanımamıza yardımcı olmuştur. Yazımda sizler için hakaret veya aşağılayıcı bir ibare kullanmadım. Kaldı ki yazdığım gibi barda bulunan diğer yabancılar sizi yadırgayıp eleştirdiği için sizleri farkettim ve bunu da yazımda açık bir şekilde belirttim. Barda bulunan bir çok kişi sizi eleştirip yadırgıyordu. Bu benim görüşüm değil barda olanlardır malesef. Yazımda ise ne kavga çıkardılar nede küfür ettiler dedim. Onu da nerden çıkardığınızı anlamış değilim. Fakat konuyu öyle yorumluyorsanız benim fark etmediğim ama sizlerin bildiği olaylardan dolayı o kanıya vardığınızı düşünüyorum.
  Fakat hakkınızı vereyim yorumunuzda bahsettiğiniz temizlikçi bayana iyi davranıp bahşiş veridiyseniz sizleri takdir ederim. Fakat bir doğru bir yanlışı götürmüyor arkadaşım. Diğer yorumlarınızda ise bir tek benden bunu duyduğunuzu yazdınız. Bu yazıyı yazmasam bunu da duymayacaktınız malesef.
  *
  Sayın Poyrazz sizede yorumunuz için teşekkür ederim. Sizede diyebileceğim evet modayı o kadar iyi takip eden biri değilim. Fakat nerde nasıl giyineceğini de çok iyi bilirim. Sırf modayı takip edeceğim diye yaşıma uygun olmayan ortama uygun olmayan kıyafetleri markadır diye giyen biri de değilim. Berberimin önünden geçemezsin demişsin keşke Pattaya ya gitmeden de bir berberinizden uğrasaydın arkadaşım.
  Beni Nişantaşına davet ettin arkadaşım ve birde ilk yorumlarınızda özel bir firmada yönetici olduğunu yazmıştı streoidmen. Nişantaşı dediğinize göre firma dediğiniz büyük ihtimal ile bir mağzadır. Sizler de o mağzada yönetici konumundasınız diye tahmin ediyorum. O zaman konuyu size uygun açıklayım. Mağzanıza gelen bir müşterinin paralı olduğunu biliyorsanız sağlam alış veriş yapacağını biliyorsanız kapısını da açarsınız iyide karşılarsınız ikramda da bulunursunuz sonuçta mağzaya para bırakacaktır ve o yağlı müşteriyi kaçırmak istemezsiniz. İnsomnia için anlattıklarınız da buna benzer arkadaşım. Size hürmet edip yolu açar ama yüzünüze demediğini kendi aralarında arkanızdan konuşurlar.
  Bir de İnsomnia da VİP den bahsettiniz okuyan da bilmediği için vay be VİP diyecek. Pek bir espirisi yok VİP nin onuda belirteyim daha az kalabalıktan hoşlanan, özel bir ortamda rahat takılmak isteyen herkes oraya çıkabilir. Gitişte kartınızı almışsanız elini kolunu sallayan herkes ikinci kattaki VİP bölümüne çıkar, olmadı güvenliğe 200 baht verirsin sana merdivelerin son noktasına kadar eşlik bile eder.Bu gösterilen hürmet senin şahsına yada kişliğine değildir yaptığın harcamayla ilgilidir. Yani Vip deyip de durmayın lütfen.
  Gelelim bizi kızlar arıyor seni kaç kişi arıyor diye sordunuz. Kızlar konusu da haklısınız numaranızı verdiğiniz tüm kızlar sizle yazışır mesajlaşır. Çünkü onlar için potansiyel müşterisiniz. Onların gelir kaynağısınızdır. Tabi ki sizler ile haberleşip arayıp soracaklardır. Lütfen bunlar ile Pattaya yı bilenlere gidip gelenlere övünmeyin İnanın size gülerler arkadaşım. Kıskanma konusuna gelince ne deyim inan bilemiyorum gülmek dışında arkadaşım. Netice itibarı ile kılığınızı ve tavırlarınızı kendinize uygun görüyorsanız söylenecek bir söz yok arkadaşım. Siz bildiğniz yola devam edin. Pattaya yı bilenler ve siteyi takip edenler ne demek istediğimi anlamışlardır.
  Kaç yaşındasın ve ne iş yapıyorsun dedin burda kendi reklamımı yapacak değilim bazı kimseler gibi. Fakat tahmin ettiğim gibi bir mağza yöneticisi veya sahibi bile olduğunuzu varsayarak söylüyorum benim bulunduğum mevkiye gelmeyi bırakın hayal bile edemezsiniz.
  *
  Sayın Oxygen adamları sadece ben yadırgamadım ki barda bulunanların nerdeyse tamamı adamları gösterip kınıyordu. Ben yazımda avrupalı olun da demedim ve avrupalı özentisi biri de değilim. Fakat adamlar tavırlarını ve giyimlerini kendilerine yakıştırıyor. Hal böyle iken istediğim kadar anlatayım kaç yazar arkadaşım.
  *
  Sayın Mc yapacağınız Pattaya tatilinizde size şimdiden iyi eğlenceler dilerim. Umarım iyi bir tatil geçirir ve güzel bir yazı ile anılarınızı biler ile paylaşırsınız.
  Belirtiğiniz konuya ise katılıyorum MC arkadaşım. Kısa ve öz olmuş.
  *
  Konu amacından saptığı için asyarehberi sitesini takip edenlerden özür dilerim.

 14. Hakaret kullanmadigin laf hint fakirimi haha gercekten hala komikliklere devam ediyorsun muzik durmasa sizi fark etmeyecektim diyorsun butun cevrenin yadirgadigi insanlari nasil fark etmezsin ayip dogrusu 😉 neyse fazla uzatmaya gerek yok zit fikirlerin insanlariyiz poyraz arkadasim seni davet etmis villamiza kibarlik yapmis tebrikler i love you pattaya 🙂

 15. Arkadasim biz istanbula donmusuz ne potansiyel musterisinden bahsediyorsun hala iki satir yaziyla insanlar sizi tanidi diyorsun ya sabirr sen insanlari ne cabukta not veriyorsun anlamis degilim bir kere oturup konusmadigin insanlarla girdigin polemige bak benin icin musterinin ne giydigi onemli degil bu arada kisiligi bana nasil davrandigi bana ne kazandirdigidir benim insaatci musterimde var santiyeden cikip geliyor efendi cana yakin ayaklari camirli geliyor mekanina ne diyim ayy ayiya bakmi birak bubisleri tek takil zaten kimse boyle bir kisiliklede takilmak istemez :))))

 16. Sn. steroidmen, Sn. Poyrazzz ve Sn. PattayaRocker polemiğe ve konu dışı yorumlarınız bundan sonra bloke olacaktır. Israr ile aayni tarz yorumlar yazılması durumunda yazı yorumlara kapatılacaktır. Yapmış olduğunuz yorumlar bilgi verici ve yol gösterici nitelikten uzaklaştığı için bu kararı almak zorunda kalmış bulunuyoruz anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

  Saygılarımla, asyarehberi ekibi

 17. Merhaba asya rehberi benim yazımınsize gönderdim ve resim ekleyemediğimi belirttim mail adresiniz var ise oraya resimleri göndersem siz ekleyebilirmisiniz yada açıklama yaparsanız ben düzeltirşm şimdiden teşekkürler

 18. Sn. Poyrazzz uyarımızı dikate almayıp yorum yapıp, ayrıca yorumunuzda yazdıklarınız yapıcı olmaktan uzak ve aşağılayıcı tarzda yazıldığı ayrıca bilgi verici bir konu içermediği için bloke edilmişir.

 19. Bu sefer yorum yapıp karışmayacağım dedim fakat bu noktada karışma ihtiyacı hissediyorum.
  PattayaRocker kardeş yazdığın yazı güzel sürükleyici içten bir yazı olmuş. Yazından da analışılıyor Pattaya’yı seven Tayland halıkına düşkün birisin bizler gibi. Yayınlatmış olduğun yazı için ellerine sağlık kardeş. Yaptığın yorumda da İnsomnia ve İ bar ın Vip bölümü için açıklayıcı bilgi verdiğin için ayrıca soğolasın bilmeyenler için kafalarındaki bir soru işaretini kaldırmış oldun.
  Şimdi gelelim stroidmen Poyrazzz ve senin arandaki sürtüşmeye. Yazıyı üçkez okudum özellikle tartışma konusu olan kısmı defalarca okudum gözümden kaçan bir anlam bir içerik varmı diye inceledim kardeş. Bulamadım açıkcası hatta yazında pırlanta gibi cevher gibi kelimeler dahi kullanmışsın. Olayı tasvir ettiğin gibiyse demeyeceğim çünkü stroidmen ve Poyrazzz kardeşlerim kendi yorumları ile bazı noktaları doğruladı. Yazında yazdığın vede onların doğruladığı bir kıyafet şort terlik ile İnsomnia ya girdiğini görsem bende yadırgar ve eleştiririm. Bana istediğiniz kadar ödül aldım müdürüm bakanım deyiniz. Kıyafetler konusunda sana katıldığımı belirtmek isterim kardeş. Kısacası kalkıp bana Pattayayı anlatmaya kalkmayın.

  Şimdi yazacaklarım şahıslara yönelik değil genellemedir.
  Gelelim genel konuya Pattaya’da ve Tayland’da sizi görenler bu falan yerin müdürüdür bu bakandır milletvekilidir demez. Sizi ilk olarak kıyafetiniz kılığınız ve davranışlarınız ile yargılayıp hakkınızda karar verir. Çok efendi biri olabilir çok kültürlü kendini bilen biri de olabilirsiniz lakin yapmış olduğunuz yorumların tarzından bu seçeneği de elediğimi üzülerek belirtmek isterim. ama dış görünüşünüz ile kişiliğiniz bir değilse sizlere dış görünüşünüze göre değer biçerler bunu sakın unutmayın. Burdaki yazılarımda ve arkadaş sohbetlerimde dediğim kelime aynen şudur. Kılığınıza kıyafetinize davranışlarınza dikkat ediniz bizleri orda yanlış tanıtmayınız diye.
  Pattaya da temiz düzgün düzenli giyindiğiniz sürece kimse giydiğiniz kıyafetin markasına bakmaz ne giydiğinize bakar. İkinci olarak ise onlara karşı davranışlarınıza dürstlüğünüze ve hareketlerinize bakar. Şayet paralı olduğunuzu biliyorlarsa ki bu gece hayatı emekçileri için geçerlidir ne kıyafetinize ne tipinize nede davranışlarınıza bakıp direkt cebinize odaklanırlar. Eğer davranışlarınızda kusur varsa artık onların gözünde yürüyen atm sinizdir sizlere karşı herhangi bir duygu yada sempati beslemezler. Yine size saygı ilgi gösterirler ama demek deildir ki onların üzerinde iyi izlenim bırakılmıştır. Pattya’da ve Tayland’da kimse gelip yüzünüze kardeşim kılığın yanlış hareketlerin yanlış yakışmıyor demez kendi aralarında konuşur ve sizleri görmezden gelmeye çalışırlar. Ama bu dmek değildir ki sizlere bir tepki gelmediği içn doğruyu yapıyorsunuz. Zaten tepki gelirsede son nokta olduğu için gelir. Tabi kıyafet için tepki alınmaz ama sergilenen tavırlar ve hareketler bu sonucu doğurur bu tepki ile karşılaştığınız zaman geç kalıdığınızı anlarsınız ama iş işten geçmiştir artık.
  Saygılarımla Poul

 20. @arkadasina destek cikmak guzel paul neyse sayfa yoneticinziin dedigi gibi bu tarz seyler yazmaya gerek yok Allah sizle bizi karsilastirmasin okadar 😉

 21. stroidmen kardeş benim yazdıklarım kimsenin şahsına yönelik değildir inan. bu yazdıklarım kendi düşüncelerim ve görüşlerimdir. Arkadaşa destek konusuna gelirsek site kuruluşu aşamasınada tanıdığım ve bildiğim iki arakadaşa burdan yanlış gördüğüm konularda uyarı yapıp kendi düşüncelerimi yazdım ve eleştirdim. İstersen yazdığım bir iki yazıyı ve yorumu oku kardeş o zaman anlarsın görüş açımı kardeş. Evet bencede gerek yok kardeş burda herkes birbiri ile saygılı ve eşit şekilde davranır ve davranmalıdır. Pattaya ya gidip eğlenmene ve orda güzel unutulmaz anılar ile dönmene senin adına bir tayland sever kişi olarak inan çok sevindim. Kişiler arası görüş farklılıkları ve tarz davranış farklılıkları olabilir ama bu gerçekleri değiştirmez bana göre. belki sizler ile bende pattaya da olup tanışsak belki orda uyarır yüz yüze konuşulunca ise söylenmek istenenleri daha detaylı bir şekilde anlatabilirdim. Ama temennine saygı duyup katılıyorum kardeş.

 22. 3 haftadir farkettim yeni sitemizi’ yeni sitemizi diyorum cunku oncelikli olarak POUL BABAALI VARTUTRE gibi bu abilerimiz ve bircok okuyupta yorumlarini tanisamadigimiz buyuk yurekli ve iyi niyetli abilerimizin buraya tasindiklarini gordum ve site mukemmel otesi 3’4 kisililik sizleri ornek alan ve taylandlilarin kalbinde sevgi birakan abilerimizin bayragi biraktigi yerden alip ulkemizi ve insanlarimizi taylandlilarin kalbinde daha saygin ve sevgi duyulmasi gereken insanlar haline getirmek icin Bu mucadeleyi devam ettirmeye geliyoruz buyuklerimizin izni ve tavsiyleriyle siki durun yeni yol gosterecek kaptanlar okuyup ogrenip yetisiyor!!!!! Herkese saygilar sevgiler…

  • Aramıza hoş geldin son kaptan kardeş. Asyarehberi sitesini diğer sitelerde farklı kılan atmasyon ve bilgizce yazılmış makaleler yerine gerçekleri yazan paylaşan, Tayland Pattaya’ya daha önce gitmiş saygın efendi ve bizleri layıkı ile temsil etmiş kardeşlerimizin arkadaşlarımızın Taylanda gidecek olanlara bilgileri tecrübeleri çerçevesinde yardımcı olacağı bir site olarak kurmayı amaçladık. Tai bu tüm dünya ülkeleri içinde geçerlidir. Yurt dışında yaşanan gerçek hikayeler ve tecrübeliler ile yeni gidecekleri bir araya getirmektir amacımız. Site hiç bir şekilde kar amacı gütmeyen sosyal paylaşım platformudur. Zaten günlük 1000 hitin üzerinde alan bu siteye reklam bile koymadık. Tekrar aramıza hoş geldin son kaptan kardeş.

 23. Hosbulduk poul abi. Siz ve diger abilerimizin Verdigi bilgilerden ilk kez yurt disi tatline cikacagimiz icin aklimiza not edip ve hafizamizin alamadiklarini telefonlara bile not edip siz buyuklerimizin yurt disindaki insanlik ile davranis ve dusuncelerinizi, verdiginiz rehberlik bilgileri birlestirip ulkemiz insanini ve insanlik tarzini en iyi sekilde nasil gosteririz temsil ederiz bilinci icinde, hem kendimiz hemde insanimiz icin aylardir caba icinde bilgi topluyoruz Iyi niyetiniz ve yardimseverliginiz karsisinda Asya rehberine, poul abi size ve diger buyuk yurekli abilerimize yurekten saygilar Sevgiler ve hurmetler…

 24. Sn. son kaptan Pattaya ve Tayland hakkında sormak istediğin konu olursa ilgili konulara yorumyazıp rahatlıkla sorabilirsin. Sitemizdeki üstadlar, yazarlar ve konuya vakıf olan müdavimler sana ellerinden geldiği kadar yardımcı olacaklarına eminim.

 25. Selamlar sevgili dostlar.
  Sn.pattayarocker yaziniz bununla kisitli kalmasin devamini bekliyorum.

  Striodman ve tayfasinada ozelestiri olarak apaciler gibi, suratta 5 kilo kil, ayakta terlik. Popoda durmayan pantol yada sort ile o cok sevdiginiz nisantasindaki mekanlarin birine girmeyi deneyin sizi kapisindan sokacaklarmi bakalim.

 26. pattayaroker ellerine sağlık bize bu güzel yazı ile aydınlattığın ve kendini bilmeyenlerin yaptıkları yanlışı bile kabullenmeyen arkadaşlarımızın tavırlarını eleştirdiğin için. Yaptığın yorumun ilede onların seviyesine inmeyip efendiliğini koruduğun için ayrıca tebrik ederim.
  Arkadaşlar kalkıp benim demeseniz size kim laf diyecek ki ama kendinizi savunak için yazıdaki anlatılanları doğrulamakla kalmayıp yorumunuzu okuyanlarada kendinizi çok iyi tanıttınız bundan emin olun. Tayland dada bu tavırlar ile bizleri iyi şekilde tanıtmışsanız ve bunuda tayland tarz gördü diyorsanız artık allah ıslah etsin derim size. Sadece kafamda şu soru var sürekli marka marka moda moda deyip duruldu ya kim takar modayı Tayland da moda yı mı takip ediyorsun temiz tertipli yerine göre giyindiğin sürece başka bir şeye ihtiyaç yoktur orda inanın. Yorumunuzda Hava sıcaktı o yüzden diğer turistlerde öyle giyiniyordu diye yorum yapıp yazsaydınız en azından şimdi yazarı eleştirip acaba ön yargılımı davrandı tartışması yapacaktık. Fakat moda marka dediğinizde aklıma gelmiyor değil o zaman iç çamaşırınızda marka ise onunlamı dolaşacaksınız sokaklarda. sakalda modaymış o zaman Taliban da modayı ilk keşfedenmi oluyor allah aşkına. Sizler ve sizin zihniyetinizde olan kişiler yüzünden Tayland’da Türkler için bir antipati oluşuyor. Rica ediyorum çok birşey değil sadece temiz düzgün giyinin etrafınıza karşı saygılı olunuz davranışlarınıza dikkat ediniz ki o zaman Tayland Türk gördü diyelim çok şey mi isteniyor acaba

 27. Öncelikle herkese günaydın. Tayland’tan döneli 3 gün oldu. Makale hazırlağındayım. Yine aydınlatıcı ve okuyanın yüzünde bir gülümseme yaratabilecek bir yazı olsun istediğimden biraz zaman aldı. Ama bir kaç gündür bu topic altındaki tüm yazıları okudum. Pattayarocker üstadın yazdığı tüm tespitlere sonuna kadar katılıyorum. Bu sitenin kuruluş aşamasından ve öncesinden beri Poul üstadla görüşüyoruz. Babaali dostumda dahil olmak üzere gerçek Taylant severlerin ortak düşüncesi oraya giden vatandaşlarımızın bazılarının sergilediği nahoş ve bize yakışmayacak hareket ve giyim biçimi. Kendi adıma gündüzleri terlik şort ve ince bir üstlükle gezerken gece hayatı için daha derli toplu giyinirim. Örneğin pantolon ve gömlek gibi. Ama mutlaka ayakkabı giyerim altına. Burada amaç sadece şık görünmek değil karşındaki insana değer verdiğini hissettirmek. Ayrıca İmsonia gibi mekanlarda sürekli dans ettiğinizi düşünürseniz terlik gayet saçma bir seçenek. Benim birlikte olduğum bayanların tamamı oraya gelmeden mutlaka bir güzellik salonuna uğrayıp geliyor . Nedeni dış görünüşün ilk intibadaki önemi. Yoksa kimse şortla geldiğiniz için gece birlikte olma teklifinizi reddetmez. Ama gecenin ilerleyen saatlerinde ve günlerde farkı görür ve anlarsınız. Tayland müdavimi dostlarım ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaktır. Bu sakal konusu da çok ilginç. Şu ana kadar tanıdığım hiç bir Thaili kadının sakaldan hoşlandığını duymadım. Tam tersi erkek arkadaşından sürekli traşlı olmasını istediğini biliyorum. Çünkü ciltleri son derece hassas olduğundan ve herhangi bir bölgede oluşabilecek hassasiyetin kendileri açısından son derece riskli olduğunu gözlerimle şahit oldum. Sözümü toparlamak gerekirse ülkemdeki kadınlara nasıl saygı gösteriyorsam aynı saygıyı Thaili kadınlara da gösteriyorum. Ülkemde en janti mekanlara nasıl giyinip gitmem geriyorsa Taylantda da öyle giyiniyorum. Şu ana kadar bir zararını görmedim. Aksine her zaman beklenen biri oldum. Herkese tavsiyem size nasıl davranılmasını istiyorsanız öyle hareket edin. Kendinizi ve en onemlisi Türkleri temsil ettiğinizi asla unutmayın. Aksi davranışlarda orada son derece yadrıganan arap ve hintlilerden bir farkınız kalmaz…

 28. Sn. gençtürk, Sn. tuktukcu, Sn tolga, Sn. Hawk, Sn. hüseyin, Sn. crissphuket, Sn. alp34, Sn. gezgin, Sn. ebru ve Sn. ILoveTürkiye yorumlarınızı tek tek onaylamak yerine sizlerin adına hepinizin ortak fikirleinizi kısa ve öz olarak ben yayınlamayı uygun buldum. Umarım anlayış gösterirsiniz.

  Sn. PattayaRocker, yukarda adını verdiğim asyarehberi yazarları ve değerli Tayland sever müdavimlerimiz ortak fikir olarak yazınızı güzel keyif verici, olduça içten bulduklarını ve görüşlerinize katıldıklarını bildirmişlerdir. Yazınızda belirttiğiniz davranışları ve yapılan yorumları tasvip etmeyip, kınadıklarını yorumlarında ortak ve açık bir şekilde dile getirmişlerdir. Hepsinin temennisi yazılarınızın devam etmesi yönünde olup, yazmış olduğunuz makale için teşekkürlerini iletmişlerdir.

  Son olarak Sn. ebru size ve Sn. Oxygene Kendi Tayland tatili için yapmış olduğunuz yardımlarınızdan dolayı özellikle sizlere teşekkür ettiğini belirtmiştir.

  Saygılarımla,

  Asyarehberi

 29. Vartutre abi hosgeldin nasilsin abi.. O mukemmel anlatiminla yazilarini biz genclere verecegin tavsiyelerini not etmek icin sabirsizlikla bekliyoruz abi saygilar herkese…

 30. Sağol kardeşim son kaptan..Yazımın birinci bölümü olan Bangkok ve Phuket kısmını yolladım.Yakında yayınlanır tahminimce.. Şimdi Pattaya ile ilgili kısmı yazmaya çalışıyorum..Oldukça kısaltmaya çalışıyorum ama ben uğraştıkça yazı uzuyor sanki..Bakalım nasıl bitecek..

 31. Abi yazilarini Tavsiyelerini okudukca. Ve o tavsiyelet karsisinda oraya gidip sunu bunu yapariz hayaline girince inan insan bitsin istemiyor o yuzden kisa yaziyim diye dusunme abi

 32. Sn. Vartutre yazınız sitemize ulaşmıştır. Editörlerimiz şu anda diğer makaleler ile uğraşmaktadırlar. Gerekli düzenlemeler yapılıp, yazınız iki gün içinde yayınlanacaktır.

 33. Yazınızı güzel ve ders verici olmuş. üstüne de eleştirilenlerin burdan çıkması oldukça büyük bir süpriz yani. benim düşüncem yorumu,ları bu şekilde olanlar pattaya gece hayatında ne haltlar karıştırmış ne pislikler yapmıştır kim bilir.

 34. herkese merhabalar; ben de 13-27 temmuz tarihleri arasında Pattaya’da olacağım o coğrafyaya ilk gez gideceğim ve yalnızım.bu yüzden kafamda bazı kuşkular,şüpheler var ama bakalım inşallah güzel bir tatil deneyimi olur.geldiğimde ben de buradan yaşadıklarımı paylaşmak isterim

 35. Herkese saygılar selamlar saygıdeğer abilerim üstatlarım siteye yeni katılmış olmakla beraber 15-17 olan sayfa sayısındaki tüm yazıları aylardır tekrar tekrar okuyorum ve bende sigaradan daha fazla bağımlılık yaptığını hissediyorum.Umarım bir gün banada gitmek nasip olur temennisiyle kendimi şu anlık avutmakla yetiniyor ve çeşitli imkansızlıklardan dolayı sadece iç geçiriyorum. Burada bunu yazmak doğrumu yada diğer üstatlarımıza ayıp olurmu diye kendime sormadan edemiyor fakat Sn. @PattayaRocker abimizin yazısında diğer abilerimizdede olduğu gibi kendimi bambaşka bir dünyada bulmuş gece gece yak sigaraları modundayım. Siteyi nasıl kullanacağımı bilmediğim için burdan sormak isterimki Sn. @PattayaRocker abimize nasıl özelden ulaşabilirm acaba…Sorumun abes kaçması ihtimaline binayen özürlerimi bir borç bilirim…Saygılarımla

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*