Tayland Gecehayatı 2015 Bangkok

Tayland Gece Hayatı 2015 BangkokTayland gecehayatı 2015 Bangkok yazısı ile Tayland gece hayatı ve Bangkok gece hayatına dair kendi görüşlerim ile Bangkok tatilime yer vereceğim.

Sevgili asyarehberi ailesi bendeniz Ali. Sakın Babaali üstat ile karıştırmayın ben o tecrübeleri daha edinmedim. Benim mütevazı Tayland gecehayatı 2015 Bangkok yazıma asyarehberi ailesine selamlar saygılar sunarak başlıyorum.

Gidenlerin hasretlik çektiği, gitmeyenlerin ise hayalini kurduğu Tayland tatilimi sırası ile Bangkok, Pattaya ve Phuket tatili şeklinde yaptım.

26 Aralık 2014 tarihinde İstanbul’dan Tayland gezisine doğru yola çıktım. Tayland uçak biletimi, otel ayarlamalarımı, kafamdaki tüm soruları Tayland da gitmeden önce takip ettiğim sitedeki tecrübeli ağabeylerim yazılarından yola çıkarak aldım. Onların yazılarını davranış şekillerini ve özellikle yazılarında anlatmak istedikleri uyardıkları konuları tek tek hafızama kazıdım. Sitenin adını vermeyeceğim ama o tecrübeli ağabeylerimiz Babaali ile Poul abi idi. Zaten onların yazıları olmasa cesaret edip Tayland’a Pattaya’ya Bangkok’a gitmeyecek. Belki ileriki tarihlerde fırsat bulamayacağım için böylesi güzellikte olan bir ülkeyi ziyaret etmekten mahrum kalacaktım. Sağ olun var olun Babaali ve Poul üstatlar. Birde Vartutre abi vardı yorumları ile çok yardımcı olmuştu onu da unutmadan belirteyim.

Bangkok 2015Sonuç olarak cesaret bulup Tayland macerasına başladım. Bangkok havaalanına heyecanlı bir uçak yolculuğu sonrası geldim. Bu benim ilk yurt dışı yapışımdı. İçim içime sığmıyor kanım kaynıyordu. Bir yandan da tedirginlik içindeydim. Çünkü çoğu sitedeki yazılarda Bangkok için açıklayıcı yol yordam gösterici mevcut bir yazı yoktu. Bangkok ile ilgili Bangkok gece hayatını anlatan fazla bir kaynağa sahip değildim. Dostlarım sizler şanslısınız ki şimdi asyarehberi var bahsettiğim ağabeylerimiz de burada. Tayland gece hayatından tutunda Bangkok eglence hayatına Bangkok gezisi esnasında ihtiyacınız olan her şey sitede mevcut durumda. Ben bu şanstan mahrum kaldığım için tedirgindim. Bangkok da doğru yolu bulur, diğer sitelerdeki yazılardan edindiğim Tayland gecelerine ait bilgiler ile Bangkok geceleri ile baş ederim diye düşünmüştüm işin gerçeğini söylemek olursa.

İlk durak Bangkok’tayım, havaalanından bir taksiye atladığım gibi sitelerde adı geçen Bangkok Sukhumvit Road diye taksiciye söyledim. Taksici yüzüme mal gibi bakıp neresine gideceksin diye sorduğunda afalladım. Taksici haklı sanki mahalle bakkalının adresini veriyoruz sanki Bangkok 100 ile 200 nüfuslu köy de bizde ortasındaki sokağı söylüyoruz. Taksiciye bir dakika deyip telefona sarılıyorum hattım Tayland şebekesini desteklemiyor. Bangkok’ta kalacağım otelimin adını da tam hatırlamıyorum. Nasıl ederim diye düşünürken aklıma otel adını not aldığım kâğıt geliyor. Uçakta verilen forma yazmak için not alın demişti yazısında o zaman Poul üstat. Hemen kâğıttan taksiciye adresi verip otele doğru yola çıkıyoruz. Bangkok’taki otele giderken camdan dışarısını seyrediyorum. Bir bakıyorum ayni yerden ikinci geçişimiz, ardından üçüncü olunca taksiciye hop diyorum buradan 3 kez geçtik. Taksici suratını ekşitip mırıldanıyor cevap yok. Sonrasına beni otele bırakıyor 800 bahttan fazla taksi ücreti istiyor. Bangkok’taki ilk kazığımızı taksiciden yiyorum afiyetle.

Bangkok geceleriOdaya çıkıp yerleşiyorum. Oda iyi olunca olayın sıkıntısını üstümden atıyorum. Biraz dinlenip sonra Bangkok da etrafı kolaçan ederim diye yatağa uzanıyorum da Uyumak ne mümkün dostlarım. Aylarca heyecanla beklediğim Tayland Bangkok‘taki ilk günüm gözünüze uykumu girer.

Yirmi dakika bilemedin yarım saat sonra otelin çıkışındayım. Heyecandan kalbim çatlayacak şekilde atıyor. Kanım kaynıyor yerimde duramıyorum gecede olmak üzere. Ya bismillah deyip Bangkok’ta dolaşmaya başlıyorum. Sitelerden duyduğum o kalabalık Bangkok gece hayatı artık gözlerimiz önünde. Artık hayal kurmama gerek yok çünkü o an o esnada Tayland gecelerini birebir yaşıyorum dostlarım. Zaten karşım ünlü Bangkok Nana bölgesi oraya giriyorum. Dostlarım anlatamam öyle canlı bir cadde her yerde insanlar. Cedde de keşmekeş var ama o bile güzel geliyor. O kadar Tayland ve Bangkok ile ilgili hayal kurmuşuz ki kırk yıllık hasret giderilmiş gibi mutluluktan ayaklarım yere basmıyor.

İlk durağım Bangkok Nana Plaza. Giriyorum içerisi sıkışık karman çorman bir yer. Ünlüymüş ben ünlüymüş münlüymüş anlamam dostlarım ben gördüğüme bakarım. Gördüklerim ile de Bangkok Nana Plazayı beğenmedim işin doğrusu. Nerdeyse oradakilerin yarısından fazlası travestiydi. Bir iki yere girip çıkıyorum. Hatta iki üç kişi görüp beğendiğim için sohbet ediyorum beğendiklerimin hepsi travesti çıkıyor. Dedikleri gibi Taylandlı Travestiler Taylandlı kızlardan güzel bunu bilginize sunayım dostlarım. Çok dikkatli olmazsanız gümbürtüye gidersiniz dikkatli olmakta fayda var.

Spankys club BangkokNana Plaza da dolaşırken Spanky diye bir yere giriyorum içerisinde uzun dar oval şekilde dans pisti var. Direkli falan kızlar onun üstünde dans ediyorlar. Kapıdan girer girmez karşımda bu görüntü. İkinci kız ise süper bir güzellik. Yanından geçerken bakacağım ama kızlar başlıyor ellerindekiler ile bana vurmaya. Dur aman ne oluyoruz demeye kalmıyor diğerleri de vuruyor. Pistten uzaklaşıp acaba yanlış bir şey mi yaptım da kızlar vurmaya başladı diyorum. Kızların vurduklarında ağrı falan yok zaten. Ellerindekiler de yumuşak isteseler de ağrıtamazlar da sebepsiz yere vurdukları için şaşırıp kalıyorum. Bir bakıyorum içerdeki erkek görevli o anda bana doğru geliyor. Tamam dostlarım Bangkok’taki ilk gecemizde kavgaya girdik deyip, kaçayım mı yoksa kendimi kavgaya mı hazırlıyım derken erkek görevli yanıma gelip kibar birşekilde masa gösteriyor. Bu nasıl iş şimdi girer girmez dayak atıyorlar sonrada masaya davet ediyorlar sapık mıdırlar ne. Yoksa Tayland kültürü ile mi alakalı anlam veremiyorum o kısa zaman zarfında. Tayland ve Bangkok gece hayatı ile ilgili okuduklarımda da böyle bir bilgi görmemiştim iyi hatırlıyorum. Gösterdiği masaya oturup tonik istiyorum. O anda bir başka müşteri içeri giriyor kızlar ona da başlıyor vurmaya. Müşteri ise kızın elindekini alıp kızlara vurup gülüşüyorlar. O anda köfteyi çakıyorum. Bu barın adedi bu diye. Sonrasında ise isminin de bu yüzden Spanky olduğunu öğreniyorum. İnsan bilmeyince ve ani olarak karşılaşınca tedirgin oluyor.

Tayland gece hayatıToniğimi içerken beğendiğim kızın numarasını söyleyip yanıma getirtiyorum. Sohbet edip, tabi kendi çapımızda. Çünkü İngilizce bilgim, okuduğumu çok iyi anlamama karşın pratiğim zayıf. Şiveli konuşmaları ise hiç anlamıyordum ilk başlarda ama 2 3 günden sonra çok fazla sıkıntı çekmedim. Kız ile pazarlık aşamasına geçiyoruz. Kız ilk 4000 baht istiyor. Ben 2000 baht diyorum 3750 baht diyor ben yine 2000 baht diyorum. Bu sefer kız 3700 baht diyince son fiyat deyip 3000 baht fiyat veriyorum. Kız ilk kabul etmese de razı oluyor. Anlaşıp 600 baht da bara verip kız ile dışarıda dolaşmaya başlıyoruz. Duyar gibiyim yuh ne yaptın usta ya bu kadar para verilir mi diye. Doğru dediniz yüksek bir fiyat aslında ama bulunduğumuz tarih 27 Aralık cristmas ile yeni yıl arasındaki bir tarih. Tayland’ın en yüksek sezonu ve en pahalı tarih aralığındaydım. Bangkok’ta kalışım esnasında en ucuz olarak aldığım ikinci kızdır. En ucuzunu ise Nana otelin girişinde karşılaştığım kız ile 2500 bahtta anlaşmıştım. Geriye kalanlara 3500 hatta 4000 baht verdim. Son dönüş zamanımda ise Bangkok The Pimps Clup da 8000 baht bile ödedim. O yüzden bu konuyu eleştirmeye kalkmayın bence doğrusu budur gidenler bilir ne demeye çalıştığımı.

Bangkok gece hayatıKızla dışarıda Bangkok sokaklarında dolaşıyoruz kız elimi tutuyor. Yeni âşıklar gibi el ele dolaşıyoruz. Tayland Bangkok tatilim için hayalini kurduğum şeylerden birini yaşıyordum o esnada. Kız acıktım dediğinde bende acıktığımı fark ediyorum. Dostlarım nerdeyse iki gündür yemek yememişim. Heyecandan açlığımı bile unutmuştum. Kız acıktım dediğinde aklıma geliyor açlığım ve kıza iyi bir restorana gidelim, bildiğin bir yer varsa gidelim diye teklif ediyorum. Kız ise yok benle gel deyip beni cadde üzerinde bulunan sokak satıcılarından birine götürüyor.

Yol kenarında büyük bir tezgâh, 5 kişi çalışıyor. Biri mangal başında, bir diğeri çukur saçta kavurma tarzı yemekleri pişiriyor, biri hazır yemeklerin başında sokakta aile restoranı mübarek. Bakınıyorum da hiçbir yemeği tanımıyorum bilmiyorum domuz mudur yoksa böcek midir bilmediğim için kızdan yardım istiyorum. Kıza domuz istemediğimi anlatmaya çalışıyorum ilk Pig diyorum anlamıyor. Helal diyorum ayni durum. Cep telefonumdan bakıp çevireyim diyorum ama hat çalışmıyor yeni hat almayı da unuttuk iyi mi şimdi. Başlıyoruz Taş devri lisanına, ilk horg hog diye burnumdan domuz sesi taklidi yapıyorum yine anlamıyor. Müslüman diyorum yüzüme bakıp gülüyor. Kıza anlatana kadar Şebek maymununa dönüyoruz yolun kenarında. Etraftakilerde halime bakıp gülüyorlar. Allahtan oradakiler den biri kıza telefonu ver diyor da kurtuluyoruz. Kendi telefonum aklıma geliyor da kızınkini kullanmak aklıma gelmiyor. Kız hemen kendi telefonundan çeviriyi açıyor. İngilizceye çevirip bana uzatıyor. Bende Türkçeyi bulup İngilizceye sonrada Thaiceye çeviriyor da derdimizi anlatabiliyoruz. Etrafımdakiler horg hor deyip gülüp oik oik diyorlar. Yanlış şekilde domuzca kullanmışım. Keşke bu kadar uğraşmayıp gıtgıdak desem tavuk eti istediğimi rahat anlarlardı. 😀

Bangkok sokak yemekleri

Sonuçta o kadar yemek içinden yarım kızarmış tavuk ile yanına sebze püresi gibi bir şey yedim. Açlıktan mıdır yediğim yemek çok lezzetli gelmişti. Yemeklerimizi yol kenarındaki satıcıya ait masalardan birine oturup yemiştik. İkinci porsiyonu da yedikten sonra açlığım gitmiş bir halde tatlı niyetine kızı gözlerimle yemeye başladım. Kız da kuş gibi yemeğini yemeye çalışıyordu. Bana bakıp gülümseyerek konuşuyordu. Allahım ne tatlılıktır ne şirinliktir görmeniz lazım. Kızın yanında o kadar rahatım ki sanki kız ile o gece değil de uzun zamandır tanışıyoruz. Kızın konuşmasına hareketlerine zevkle bakıyordum. Anlatacağım çok şeyler vardır ama o kelimeleri bulamıyorum. O kızda daha doğrusu O kız ve diğer Taylandlı kızlarda gördüklerimi hissettiklerimi anlatacak kelime bulamıyorum.

Yemek faslından sonra kız beni telefon kartı almaya götürdü. Kart işini de hallettikten sonra tekrar dolaşmaya başladık. Kızla yürürken bile kendimi rahat ve mutlu hissediyordum. Tuktuk adındaki motosiklet ile bir bölgeye geçtik. Her yerde tezgâhlar, satıcılar var. Dolaşıp etrafı seyrettim. Kıza sadece saç tokası ve de dandik bir zincir ile kolye aldım. Öyle bir mutlu oldu ki teşekkürünü öpücükler ile yaptı.

Bangkok Soi NanaGezme tozma âleminden sonra otele doğru yola koyulduk. Kız o kadar sempatik, cana yakın ve sıcakkanlıydı ama odaya girdiğimizde kızı bir utangaçlık tuttu sormayın dostlarım. Kızın halinden belli çekingen tavırları bile şirinliklerle, güzelliklerle doluydu. Sohbet etmeye başlayıp ortamı yumuşattıktan sonra, evet sonrası malumunuz dostlarım.

Kız sabah erkenden uyandı. Kız uyandığı için bende uyandım. Birlikte otelin karşısına gelen restoranda kahvaltı yaptık ama benim gözlerim kapanıyor kaç gecedir uykusuz ve yorgunum. Uçakta da uyuyamadım. Geceki durumumuz da belli zaten. Kız halimi görünce sen uyu dedi. Bende tamam deyip uykulu bir şekilde kıza parasını verdim. Kız az daha oturdu ama ben uyudum uyuyacağım kız görüşürüz deyip ayrıldı bende odaya çıkıp uyudum. Tayland tatilimde yaptığım en büyük eşekliği yaptım dostlarım. Bangkok gece hayatındaki karşılaştığım bu güzelliği salıverdim.

Uyandığımda saat gece yarısını buluyordu nerdeyse. Hızla giyinip kızın çalıştığı yere hızla yürüdüm. Nana Plazaya geçip Spanky den içeri girdim. İçeri girdiğim de yine dayak ile karşılandım. Gözlerim kızı arıyor ama kızı göremedim. Masaya bakan kıza sorduğumda gösterdi. Kız başka müşteri ile oturuyordu. Bende kızın kalkmasını bekledim. Yarım saten fazla geçtikten sonra kız kalktı. Adam da hesabı ödemeye gitti. Kız beni görünce benim yanıma gelip seslenince olayı öğrendim. Kız daha 2 dakika önce adam ile anlaşmıştı. Geldiğim saat kıza seslensem kız benle çıkacaktı. Şansıma küfrettim o an fakat kabahat bendeydi. Gündüz kızı yollatmasam bunlar olmayacaktı. Bu anlattıklarımı kulağınıza küpe yapın dostlarım.

Tayland geceleriKız gitmişti artık. Üstatların da dediği ayni mekândan iki farklı kız olmaz laflarını hatırlayıp bardan ayrıldım. Bangkok Nana Otelin karşısındaki bara geçip oturdum. Daha içkimi söylemeden Nana Otelin girişindeki yerde bekleyen kızların içindeki beyaz uzun elbiseli kız gözüme çarptı. Kız diğer kızdan da güzeldi. İçkinin parasını peşin ödeyip geliyorum dedim. Şimdi bu kızı da kaparlar. Güzel bir kız bulmuşken boş bırakmayalım hesabı kızın yanına gittim. Kibar bir şekilde kız benle konuşmaya başladı. Şanssızlığıma kız travesti çıkıyor dostlarım. Bangkok’ta bütün kızlar travestimiydi ya. Ya da bana mı denk geliyorlardı şaşırıp kaldım. Ama görseniz kontrol etmek istersiniz yalan söylüyor Travesti olamaz inanamazsınız o derce güzel biri ama hemcinsim çıkıyor.

Heyecanım saman alevi gibi sönüverdi diyeceğim de yanındaki kız gözüme ilişiyor bu sefer. Buda travestidir diye düşünüyorum, bir de kızın elinde cep telefonu ha bire mesajlaşıyor. Sohbeti uzatmadan kesip kibar bir şekilde biramı içmeye gitmeyi düşünürken yanındaki kız beni fark edip bana o ladboydur yani travesti ama ben değilim demez mi dostlarım. O esnada yüzüm gülmeye başladı diyebilirim. Sohbete devam edip kızla pazarlığa giriştim kız fiyatı 4000 bahttan açmasına karşılık ben 2500 baht dediğimde hemen kabul etti. Birlikte birayı söylediğim yere geçip oturduk. Kızın elinden telefon düşmüyor tabi. Kızın parmakları G3 gibi saydırıyor. Mesajlaşma işi uzayacak kıza soru sorup sohbet etmeye çalıştım. Yarım ağız ile konuşuyor benle, 5 dakika deyip yine Mesajlara geçiyor. İçimden böyle devam ederse bırakır kaçarım diye aklımdan geçiriyordum o esnada. Kız 5 dakika sonra telefonunu sessize alıp benle konuşmaya başladı. Hoş sohbet kız güzel ve tatlı birşey de hatta önceki geceki kızdan daha da güzel ama tavırları hareketleri diğer kız gibi değildi. O kız gibi gülümsemesi ile içime bir huzur gelmiyordu üzerime rahatlık çökmüyordu. Artık o kız ilk Taylandlı göz ağrımıdır diye mi bilmem ondakileri bunda bulmamıştım.

TaylandBirer içki daha içip otele geçelim dedi. Otelimin adını sorup öğrendiğinde, bana olan ilgisi de iki misli artmıştı ama notumu çoktan vermiştim. Kızla odaya çıktık. Duş falan derken diğeri gibi utangaç değil tam bir panter gibi saldırdı. Yatak konusunda çok çok iyi de diğer kızdaki gibi ne bileyim kelimeyi bulamıyorum anlayın işte kız diğeri gibi gelmemişti bana. Tekrar duş faslı sohbet derken kendi eli ile sormadan mini bardan viski açıp hem bana hem kendine doldurup yanıma geliyor. Sohbet esnasında o kendi telefonundan ben kendi telefonumdan takıldığımız yerleri yazıp göstererek konuşuyoruz. Kızın telefon sessizde ama devamlı mesaj geliyor oda kapatıyor. Bende telefona bak sonra konuşuruz diyorum.

Tuvalete girip kızın yanına geldiğimde G3 parmaklar tam mesai çalışıyordu. Yanına uzanıp fark ettirmeden göz ucu ile yazdıklarına bakıyorum. Aslında bir kişi değil ayni anda 5 6 belki de fazla kişi ile mesajlaşıyor isimler Mark, Jonah, Bob hep yabancı erkekler. Yazılardan da çıkarttığım birkaç kelime. Paraya ihtiyacım var bir diğerine sağlık sorunum var. İşlemiyorum ya da işi bıraktım da olabilir cümleyi tam göremedim. Gelen cevaplardan ise 300 Euro göndereceğim. Bir diğeri 500 Bucks yolladım gibi Bucks da bizdeki karşılığı papelmiş dostlarım. Yani papel, artık 500 dolar mı Avro mu o kadarını bilemem.

tayland sokak kızlarıKız tam bir çakal para avcısı. Eski müşterilerine yalanlar ile işi bıraktım ya da işe gitmezsem para yolla diyor fakat kendi zaten işte adamları inek gibi sağıp kekliyor. Enayilerde yolluyor tabi inanıp zaten yollamayanı da eminim kız hemen sepetliyordur. Bizim enayilerde ülkelerinde benim Taylandlı kız arkadaşım var beni devamlı arayıp konuşup görüşüyoruz havalarında. Kız da telefon işine sıkıldığımı ve kıllandığımı fark edince, bana bunlar eski tanıdıklarım görüşmek istemediğim için kendimden uzaklaştırmaya çalışıyorum diye yalan atıyor. Sanki yazılanları görmedim. Konuya uyandığım için kızın niyetini de anlamıştım. Aklında beni keklemek vardı diğer enayiler gibi. Bende ona ayak uydurup, İltifatlar düzüp, Adamları eleştirip, sonunda da senin gibi kız arkadaşım olsa ben ona ev açarım aylığını veririm bu gibi işlerde çalıştırmam diye papel açınca çakal oltaya vuruyor. Elindeki tek silahı olan dişiliğini kullanmaya başlıyor. Artık aklınıza gelebilecek ne varsa uygulamaya başlıyor. Bu konuda tecrübeli biri olduğu belli yani kızın. Gecem yatakla sınırlı kalmayıp koltuk, balkon, banyo, yer derken ileri ve geri vitesleri de kullanıyoruz. Aklınıza ne gelirse sabaha kadar bana yaranmak için uyguladı çakal.

Allahtan gündüz iyi uyumuşum bütün gece uykusuz kaldıktan sonra giyinip kızla aşağıya iniyoruz. Resepsiyondan kimliğini aldığı sırada kıza 2500 bahtını veriyorum. Kız paraya gerek yok diyor fakat itiraz etmeden çantasına koyuyor. Kıza 300 baht uzatıp kahvaltı yapıp taksi tutarsın ben yatmaya gidiyorum diyorum. Kız beraber çıkalım bende uyuyacağım diyor. Gerek yok deyip yürüdüğümde telefon numaran kaç akşam mesajlaşıp buluşalım işe gitmeyeceğim, senden para da istemem senden çok hoşlandım demez mi bu sefer. Beni diğer enayiler ile karıştırdı herhalde. İçimden kabul et bedava bir güzel gece daha yaşa diye geçirmedim değil ama gerek görmedim çünkü onun yaptığı gibi insanları kullanan karakterde biri değilim. Teşekkür ederim gerek yok diye cevap verdiğimde İngilizce bana o. çocuğu basıp dışarı çıktı.

bangkok tatiliBenim içim rahattı nasıl olsa. Ben anlaştığımız parayı verdim. Üstüne de 300 baht daha verdim. Ben orada iken 80 bahtlık yemek almaktan kaçan ve söylenen insanlara şahit oldum. Kızın hayali başka bir enayi buldum sağayım hesabı ama ava giderken avlandığını fark etmedi. Başkası olsa kız para istemem dediğinde para da vermez ikinci gecede kullanır bunu. Ama ben yapamadım onu işte. Tekrar aynini diyeceğim nerde ilk günkü kız yanında huzur buluyordum gülümsemesi bile rahatlamama kendimi mutlu hissetmeme yetiyordu. Nerede bu para avcısı dostlarım.

Odama çıkıp 3 4 saat uykumu aldıktan sonra dışarı çıkıp Bangkok’ta ilk kez gündüz vakti dolaşmaya çıktım. Bangkok caddeleri gündüzleri de kalabalık ana baba günü gibi her yer. İstediğim Bangkok’ta bir iki tapınağa gidip gezmek Bangkok turu yapmaktı ama saat öğleni geçtiği için zamanım yok deyip bir iki alış veriş merkezine girip dolaştım. Alışveriş merkezinde Taylandlı kızlar ile tanışıp sohbet ettim ikisi ile sinemaya gittim. Ama gece dışarı çıkamayacakları konusunda çok ısrarcı idiler. Bende kızların üstlerine gitmeyip Akşam yemeğine davet ettim. Zaten akşam da olmuştu beraberce çıkıp yakındaki bir restorana gidelim dedik. Oturup yemek yiyip çok güzel keyifli sohbet ettik. Kızlar 18 19 yaşlarında yani benden 3 yaş küçükler. Genç parlak hanım hanımcık kızlar ikisi de yemekte de sohbette de birbirimizi tanıdık. Tanıdıkça üstatların kulaklarını çınlattım. Tayland insanı dedikleri kadar içten ve sıcaktı. Benim Tayland’a geliş amacımı biliyorlardı ama benim ile dostça sohbet edip konuşuyorlardı. Samimiyeti ilerletip iletişim bilgilerimizi alıp dostça ayrıldık. Kızlara Ertesi günü Pattaya’ya gideceğimi söylemiştim. Kızlara isterseniz sizde gelin diye davet de ettim dostlarım ama kızlar yok Bangkok’a döndüğünde ara gündüz buluşur dolaşırız sana Bangkok’u tanıtırız diye sözleşip ayrıldık.

Bangkok Sukhumvit RoadKızlar ile hiç duygusala bağlamadım nede olsa yaş 22 dostlar akan kan damarda durmaz o derece. Kızlardan ayrıldıktan sonra Bangkok gece âlemine geri dönüş yaptım. İlk olarak Spanky’e girip oradaki kıza baktım. Kız meydanda yok. Sorduğumda dünkü müşteri tekrar geldi az önce de birlikte ayrıldılar dediler mekândakiler. Kızın gitmesine ve yine az bir farkla kaçırmama içerlemedim diyemeyeceğim. İçime taş gibi oturdu ama kızla dolaşacağıma yalnız dolaşırım hem Bangkok’taki son gecemde diğer sitelerden aldığım tavsiyeleri ve Bangkok gece hayatı mekânlarını yoklarım diye düşündüm. Daha sonra Bangkok’a geri geldiğimde bu yerleri görmüş olurum düşüncesi ile farklı sitelerden not aldığım yer ve mekânlara sırası ile uğramaya ve verdikleri tavsiyelere yazdıkları sorulara verdikleri cevaplardan edindiğim bilgilere göre hareket ettim.

Karşılaştıklarım tam bir saçmalık rezalet. Kendilerini biliyormuş gibi gösteren, üdüğü belirsiz şahısların yazdıkları yazılara yorumlara güvenip yola çıkan bende idi kabahat. O yazıları yazanlara şimdi bile küfür ediyorum bunu yapmalarındaki amaçlarını da anlamış değilim. Hiç biri vartutre abi gibi sorduğum soruya ‘’ sevgili dostum özür dilerim Bangkok ile ilgili pek bir bilgim yok’’ deme cesaretini göstermediler. Gittiğim yerlerin isimlerini ve yazıp çizdikleri kurgusal olaylara değinip sizlerin başını ağrıtmayacağım.

Bangkok Nana PlazaVerdikleri o iğrenç bazen de olmayan adreslerin sonuncusundan çıktığımda saat 2 ye gelmek üzere idi. Otelimden de çok fazla uzağa gitmiştim onlara inanıp. Geri döneyim deyip telefondan Facebook hesabıma girdim. Türkiye ile aramızda 4 sat fark var orada daha saat 10 civarıdır belki birilerini bulurum düşüncesi ile baktığımda oxxi arkadaşın online olduğunu fark edip hemen mesaj attım. Bana 10 dakika içinde geri döndü. Konuyu anlatıp, Abi Bangkok’tayım kılavuzumuz karga bizimde burnumuz bokta, elimdeki bilgilerin hepsi yalan yanlış bir tek Nana Bölgesinde dolaştım diye yeni bir mesaj yolladım. Yerinden ayrılma 5 dakikaya dönüş yapacağım diye mesaj attı oxxi. Ama bana dönüşü 15 dakikayı bulmuştu. Oxxi de aile ziyaretinde o yüzden dönememiş. Ama helal olsun oxxi arkadaşıma bir saat benle ilgilenip bulduğum yeri anlayıp beni en yakın güzel Bangkok eglence hayatının canlı olduğu yere geri yönlendirip, alternatif yerleri de saydı. Tavsiyeleri üzerine gittiğim ilk bölgeden memnun kaldığımı söyleyeyim.

Bangkok sokak barZaten tüm Sukhumvit Caddesi canlı ama özellikle dediği yer cadde kenarlarında bulunan sokak barları var. Bakınarak tavsiye ettiği turunculu van barı buldum. Orada az takılır diğer adrese giderim diye düşünüp bardakilerden içki alıp, oturdum. Dostlarım sanki ortam benim ben diyor herkes birbiri ile şakalaşıyor konuşup sohbet ediyor. Bu ortamı gördükten sonra oxxi nin Bangkok ile ilgili verdiği diğer yerleri aklımdan çıkarıp orda eğlenmeye devam ettim.

Vanın az ilerisinde direğin yanında duran bayan gözüme ilişmişti. Ona bakmaya başladım. Kızda baktığımı fark edip yanıma gelip benim ile sohbet etmeye başladı. Kıza içki söyledim. Ortamda bulunan tüm kızlardan daha güzeldi. Kız belli yorgun hemen fiyat konusuna girdik sonuçta ise 3500 bahta anlaştık. Bir saat daha oturup taksi ile kaldığım otele doğru yola çıktık. Benim keyfim düzeldi ya oxxi ye mesaj atmayı unutmuşum. Oxxi arkadaşımızda benden haber beklediği için dayanamayıp mesaj atınca unuttuğumu söyleyip özür diledim. Hayırsız, insan bir haber verir ama iyi olmana sevindim eğlencen bol olsun deyip çıkış yaptı. Helal olsun oxxi arkadaşım yardımlarını untmak ne mümkün gerçi orda seni biraz unutmuştum ama olsun toyluğuma ver emi.

O gece bayanla otele gidip sabahladık. Öğlen vakti olmadan uyandık kız kahvaltı istemediği için ücretini halledip kız ile bir de sabah veda faslı yaptık. Ardından kız kendi yoluna bende kendi yoluma. Otelden çıkış yapıp, Bangkok tatilimin ilk bölümüne veda edip, taksi ile Pattaya’ya doğru yola çıktım.

Kullandığım kelimeler ve anlatım bozukluğum olduysa peşinen özür diliyorum dostlarım.

 

Tayland gece hayatı 2015 Bangkok yazısını hazırlayıp bizler ile paylaşan Sn. Candanali ye tüm asyarehberi ekibi ve müdavimleri adına teşekkür ederiz.

 

 

About Oxygen 60 Articles
Hayaller ile geçen bir yaşam ve bu hayallerin sürüklediği yolculuklar ve maceralar. İnsan hayatında hayallerin bitmemesi gerektiğine inanan biri olarak yaşamımı sürdürüyorum. Son günlerde sıklıkla blog yazıyorum ve bundan keyif alıyorum.

Toplam 26 Yorum Var

 1. Candanali kardeş güzel bir paylaşım olmuş. Bizlere yazında değinip yer verdiğin için teşekkürler. Seninde yazdığın gibi Tayland’da gideceklere ve sana yardımcı olabilmişsek ne mutlu bizlere kardeş. Demek ki amacımıza bir nebze olsun ulaşmış olduk. Umarım Tayland’a ilk gisişinin ardına başka seferlerde yaparsın ve senden sonra gidecek olanlara yardımcı olursun. Ne güzel dedin bilgisizler yerine sen yazıp yol göster artık kardeş.

 2. Yazı harika bir anlatım ve açıklayıcı bilgiler içermekte. Keyifli zamanlarınızı bizimle paylaştığınız için teşekkürler

 3. Candanali kardes yazinda ismin gibi candan olmus oldugu gibi acik net ve dogalligiyla anlatmissin o yuzden cok tesekkur ediyorum imrendim gercekten ama bide bu yaziyi yazmana vesile olan gercek mimarlarimiz olan POUL BABAALI VE VARTUTRE abimizede cok tesekkur ederim bu kadar guzel bir tatil icin yapmamiz gerekenleri, davranis hal ve hareketlerimizi, nerde ne yapilmasini ve uzaktan verdikleri mukemmel rehberlikle orneklerle insanlik derslerini, ne olursa olsun arkamizda temsil ettigimiz bir milletimiz oldugu ve bunun bilincinde olmamiz konusunda verdikleri tavsiyeler icin sana ve bizim gibi daha yurt disina gitmemis ilk gidecekler icin yaptiklari hocalik abilik rehberlik ve Gercek yardimseverlik herkesin yaptigi birsey degil bazi insanlar varki kendisinden baska kesfettikleri yasadiklari gordukleri yerleri baskasiyla paylasmaz kendilerine kalir sanirlar bencillik ederler bence 7 aydir takip edip rehberliklerini tavsiyelerini okudugum bu ve bu gibi deneyimli abilerimiz bu kadar ovguyu fazlasiyla hak ediyo. Herkese saygilar selamlar..

 4. Kardes her zaman bu sitedeki arkadaslarima yardimci olmaya calisirim. Seninlede daha fazla ilgilenmek isterdim, zaman sıkıntım olmasaydi.

  Siteden ne zaman çiksam taylanda gitmemek icin kendime zor tutuyorum. tekrar gorusuruz yakin zamanda herkese selam.

 5. Candanali kardeşim..Öncelikle güzel makalen ve içten anlatımın için teşekkürler..Yazını zevkle okudum.Keşke döner dönmez yazsaydın makaleni..Bizde senin Bangkok tecrübenden faydalanırdık.Ama yine de bir sonraki seyahatim için gerekli notları aldım..
  Ayrıca benim ve dostlarım hakkındaki güzel sözlerin için sonsuz teşekkürler.Demekki doğru yoldayım ki böyle güzel sözler söyleniyor hakkımda.Gerek Babaali kardeşim olsun gerek Polat dostum olsun gerekse ben sadece yaşadıklarımızı yazmamız gerektiğini bilen insanlarız.Yaşımız ve gerçek hayattaki iş ahlakımız bunu gerektirir.Kimseye masal anlatacak ya da kendimizi kanıtlayacak bir ihtiyacımız yok.Bir büyük aile olma yönünde ileriliyoruz sitemiz sayesinde.Şimdiden gerek telefonla gerekse şahsi mailim aracılığıyla bir çok arkadaşla tanıştım onlara yardımcı olmaya gayret ettim.Umarım yaralı olabiliyorumdur..

 6. Hafta sonu yoğunluktan girip yorumlara cevap veremediğim için özür dilerim. Poul abi yorumuna ve yaşadıklarımı beğendiğine sevindim. Emin olabilirsin abi Tayland’a tekrar ve tekrar gidip geleceğim. Ayağımız alıştı nasıl oolsa.
  ilk kez gideceğim için araya zaman koyup araştırıp bilgi sahibi olup öyle gitmek istedim. Asyarehberi sitesini keşke daha önce kursalarmış o zaman şimdye ikinci ziyaretimi gerçekleştirirdim. Boşuna yalanlarla dolu bir çok sitede araştırma yapacağıma o zamanı Tayland Tatilimde değerlendirirdim.
  Engin Şimşir arkadaşım bu yazdığım sadece Tayland tatilimin Bangkok’ta ki ilk kısmını içeriyor. İkinci yazım da Pattaya’da yaşadıklarımı gördüklerim ile Yılbaşı gecesindeki anılarıma yer verdim. Üçüncü yazımda ise Phuket’te yaşadıklaıma ve anılarıma yer verdim dördüncü ve son olan yazımda ise yine Bangkok’ta yaşadıklarıma yer vereceğim. Bugün yazımın üçüncü bölümünü hazırlamaya başlıyorum ikinci bölümü yazıp Oxygen’e yolladım.
  son kaptan arkadaşım yazdığım gibi o değerli abilerimizin yazılarından edindiğim bilgiler çok işime yaradı verdikleri mesajlardan kendimce çıkardığım sonuçlara göre hareket ettim. Aslında tavır ve hareketlerim de pek bir değişiklik olmadı kendim nasılsam öyle davrandım fakatdaha dikkatli ve özenli oldum. Yaptıkları uyarılar yerinde ve uyulması dikkat edilmesi gereken uyarılardır. Bizzat denedim ve rahat bir Tayland tatili yaptım.
  Oxygen bey yazımı yayınlanma döneminde yapmış olduğunuz çalışmlara ve yardımlara teşekkür ederim diğer yazılarımda inşallah sizleri bu kadar yormam.
  Oxxi arkadaşım gerçekten çok yardımın dokundu. Hiç bir mecburiyetin yokken saatlerce benle yazışıp bana yardımcı olmaya çalışman takdire şayandır. üstelikte hiç tanımadığın birine bu kadar özenle davranıp yardımcı olman senin kişiliğini ve insanlığını göstermektedir.
  vartutre abi sizler hakkında gerçek düşüncelerimi yazdım eksiği var ama fazlası yok. Amaç bilgi edinmekse artık asyarehberi var amaç yrdımcı olmaksa yine asyarehberi var artık benim için. Gitmeden önce diğer sitede yazılar özellikle Poul abinin yazıları ip gibi kesilmişti. Tayland’a gidip geldikten sonra ise diğer sitede baktım ama sitenin Tayland kısmı bomboş ve tam anlamı ile içi boş yazılar ve yorumlar ile dolu. Silerden de bir yorum görmediğim için orda yazmak istemedim. Oxxi arkadaşımın tavsiyesi üzerine asyarehberine geldim fakat ilk takip etmek istedim. Yüz yüze tanışmadığımız için sitede sizlerin adlarını kullanıp yine yalan bilgiler yazılmış olabilir dedim. Diğer sitede isim kullanmadan Poul abiyi taklit eden bile vardı o yüzden dikkatli olmak istedim. İlk yazımı hazırlayıp yollamam 15 gün önce idi. Oxygen bey ile 5 gün bayunca aralıklar ile görüşüp yazımı düzeltip bu noktaya getirebildik. Bu sebeb ile yaazım geç yayınlandı vartutre abi. Sitedeki yöneticiler işi çok sıkı tutuyorlar özellikle de yalan bilgiverilmemesi için. Bencede haklılar. Yazının hikaye kısmı hoş olabilir ilginç olabilir bunu herkes yazar fakat yazıda verilen ve önerilen bir adress bir fiyat bir davranış şekli benimde yazımda yazdığım gibi o gecenizi daha kötüsü verilen bilgiye göre de tüm tatilinizi zehir edebilir. Bunu bilakis yaşadım abi o yüzden asyarehberi site yöneticilerine hak veriyorum bu konuda.
  Siteye girdiğimde yeniliği de görünce şaştım Live görüntü vermeye başlamışsınız sitemize ve ziyaretçilerine hayırlı olsun. Eminim yazıları okuduktan sonra canlı canlı sokak görüntülerine bakıp az biraz fikir sahibi olabilirsiniz. Gidenlerde hasret giderir ordan 😀

 7. Candanali kardeşim benim adaşım kardeşim, selamını aldım ve Son kaptan kardeşimizin de yazdığı gibi yazın gerçekten ismin gibi çok candan ve içten olmuş ellerine sağlık. yazında da belirttiğin gibi bizim (Vartutre ve Poul abi ve birçok üstad dahil) amacımız her zaman söylediğim gibi hiç tanımasak bile senin gibi iyi niyetli, oralarda nasıl davranmasını bilen ve orada sadce kendisini değil arkasındaki milleti de temsil ettiğinin bilincinde olan kardeşlerimize ve oraya en azından ilk defa gidecek olanlara bir nebzede olsa da gittiğimiz gördüğümüz yerleri yalan dolan olmadan (çünkü bana göre vebali çoktur) elimden geldiğince anlatmaktır bir yararımız olduysa ne mutlu. Sen nasıl naçizane bizim yazılarımız ve yorumlarımızdan bir çok şey öğrendiğini açık yüreklilikle söyleyebiliyorsan. Bizim gibi defalarca gitmesine rağmen veya oraya senin gibi ilk defa gidecek bir çok dostumuza da yol gösterici çok gerçekçi ve öğretici bir yazı yazmışsın. Devam yazılarını da sabırsızlıkla bekliyorum.

 8. yazi gayet guzel ve akici olmus. buraya ilk gelen herkesin kazik yemesi normal. bende pek tabiiki yedim. bu arada taylanda basiniza bir dert sikinti gelir, soracaginiz birsey olur cekinmeden sorabilirsiniz. telefon numarami veya mail adresimide verebilirim. sitede yasak mi degil mi bilemiyorum o yuzden simdilik yazmiyorum

 9. İçten ve güzel bir makale olduğunu düşünüyorum. Yazının devamını merakla bekliyorum. Umarım fazla bekletilmeden yayımlanır.

 10. Site on numara bir site yazılar makalelerde on numara ama yazılar daha sık yayınlansa bizleride bu kadar bekletmeseniz çok daha iyi olurdu. Ama yinede hiç olmamasından iyidir.

 11. Tayland gece hayatı sanırım dünyanın en vazgeçilmez yeri Bangkok da öyle. teşekkürler güzel yazınız için yazının devamı erken gelsin.

 12. gerçekten çok güzel bir yazı olmuş Tayland gece hayatı beklediğimden daha aksiyonlu çıktı. Darısı başımıza artık. Aklımda Tayland tatili yokken bir haftadan beri site yazılarını okuduktan sonra aklıma girdi.

 13. BABAALİ abim güzel yorumuna geç cevap verdiğim için mazur gör siteye girdiğimde bazı haddini bilmez kişilerin yaptığı yorumlardan canım sıkılıp siteye kaç gün girmedim ve sanada yazamadım. Ayni şekilde diğer yorum yapan arkadaşlarada teşekkür ederim.
  Atalay gündüz bey site yönetimine danışırsanız cevap verebilirler ama bildiğim kadarı ile özel bilgiler yasak sitede
  Caner, Turistömer, Royal ve berber arkadaşlarım yazımı beğenmenize sevindim yazımın 2. bölümünü 2 hafta önce yollamaıştım araya vartutre abinin yazıları ve Ebru hanımın yazısı girdiği için benim yazımın düzenlenmesi gecikti. bugün de yazının 3 bölümünü yollayacaktım ki yine ayni şahısların konuyu başka platforuma taşıdığını görünce yazının devamını yollamaktan vaz geçip site yönetiminede benimde yazarlığımın iptalini istedim.

 14. phuketlover ile nightmare45 e cevap olarak kendi yazımın altına yorum yapmayı uygun gördüm. Vartutre abinin yazısını mundar edip tartışma platforumuna ve abimin yazısı ile alakası dahi olmayan bir konuyu açmaya hakkım olmadığını düşünüyorum.
  Phuketlover efendi haladaha kendini haklı görmeye ve yazar ile alay etmeyi meşrulaştırmaya çalışıyorsun. topu topu 500-600 kelimelik bir yorum onay için incelemeye alındığı zaman ortalığı velveleye verip siteyi sansür uygulamakla suçlayıp ben gidiyorum dedikten sonra özür dilemeyi mazzaret saymak ne kadar doğrudur. Sizin ne hakkınız var ki saatlerini hatta günlerini harcayıp yazıyı oluşturmaya yazmaya okuyuculara yol gösterip bilgi vermeye çalışan bir yazarı aşağılayıp dalga geçer gibi yorum yapmaya ve hatta yazrın bayan olmasına bile dikkat etmeden yorum yazmaya sence bu ne kadar doğrudur. Birde kalkıp küçük bir yorum deyip olayı tekrar açmaya ne hakkınız vardır. Makalede yalan olur yalandır dersin beğenmezsin beğenmedim dersin ama dalga geçmek ve aşağılamaya kalkmak sizin kişiliğinizin bir belirtisi olarak görülmektedir.
  Site yöneticileri ile siteyi eleştirip tekrar yaptığınız yorum ilk yorumunuzdan beter bir şekilde sanki sizin ile site yönetiminin görüş ayrılıkları varda sizi engelliyor izlenimi vermeye çalışıyorsun. Yazar hanım son yorumunda kalkıp senin için bilgiler bile yazmasına ve yardımcı olmaya çalışmasına nazaran kendi haklılığını savunmak için kırdığın potların inan haddi hesabı yoktur. Sana yazılacak ve verilcek o kadar cevap var ki fakat anlayacağından kendi penceren dışından olaylara bakıp söylenmek istenenlerin gerçekliklerini göreceğinden kuşkum vardır.
  Gelelim Nightmare45 efendiye sanırım senin yorumun engellendi yada yazı yorumlara kapandığı için yayınlanmadı. Bu sebepten ortalığı karıştırıp kendini haklı çıkarmaya çalışıyorsun. ya arkadaşım alenen sen phuket loverin avukatlığını yapmaya çalışıp ucuda sana dokununca yaygara koparıyor insanları ise kendi düşüncelerini kabullendirmek için başkasının yazısını kullanıyorsun. Sana cevabım yapılan yoruma katılıyorsan o yorumu yapana ve o yoruma verilen her türlü tepki ve cevap aynen senin içinde geçerlidir.
  Yazar Bayan siteyi sizin yüzünüzden terketti haladaha bayan ile uğraşmaya olay çıkarmaya çalışıyorsunuz. Yazar ile alay etmeyi ve edilen o alaya katılmayı marifet olarak göstermeye çalışmanız ile ne elde etmek istediğinizi de anlamış değilim. Fakat bu tavırlarınız ile bende yolladığım Pattaya’da yılbaşı adlı 2 makalem ile bugün yollayacağım son makalei yayınlamaktan vaz geçiyorum. Çünkü sizin gibi Dalga geçmeyi düşünenler ile paylaşacak birşeyim yoktur ve olamaz.
  Site üstadlarına da özellikle Babaali Vartutre ve Poul abilerde sitemimi dile getirip neden sesiz kalıp cevap vermediklerini sormak istiyorum. Sizler değilmisiniz yapılan yanlışları eleştiren ve sitede herkesin karşılıklı sevgi saygı ile birbirine davranması gerektiğini söyleyenler yoksa bu yorumları yapanlar sizin tanıdıklarınız ve sizin yazılarınız ile alay etmedikleri için sessiz kalıp susuyorsunuz. Benim tanıdığım yazılarından okuyup kendime rehber ettiğim abilerim bunlarsa özür dilerim hata bende ben sizleri yanlış tanımışım.

 15. Sayın candanali yazınızı daha önce okumuştum güzel ve samimi bir yazı olmuş. Benim yazımda olan olaylar yüzünden yorum yapmak istemiyordum ama senin yazının altına yapmış olduğun ve tamamen yazmış olduğun makale gibi içten duygular ile yazılmış yorumunu görünce yorum yapıp kendi görüşlerimi aktarmak istedim.
  *
  Sayın candanali yorumunun her kelimesine her noktasına vürgülüne kadar katıldığımı belirtmek isterim. Emek harcanıp yazılmış bir yazıyı eleştirirken doğru noktalardan eleştirilmeli. Yorumunda belirttiğin gibi bilgi verici bulmadım beğenmedim yanlış yazdın yalan bilgi içeriyor diye yazarsan konuyu da netleştirmiş olursun. Alay edip aşağılamaya kalkmak ve bu yorumu eleştiri diye adlandırmaya çalışmak da diğer yapılan hatadır.
  Şimdi tartışma konusu olan yorumun yerine **Sayın ebru hanım yazının başlangıcında belirttiğiniz yaşamış olduğunuz zorluklardan sonra bu yazının içeriği tam olarak beklentimi karşılamamış ve beklediğim gibi alışveriş konusun da tek cümle etmemişsiniz** diye yapılsa ne olurdu. Kaldı ki Sayın ebru yazısında alışveriş kısmına daha sonraki yazılarında değineceğini açık ve net bir şekilde belirtmiştir.
  *
  Yapılan yoruma tepkisinin yerinde ve doğru orantılı olduğunu düşünüyorum. Birde o yoruma katılıp sonrada sitem eden arkadaş için benim gibi katılıyorsan nereye hangi görüşe katıldığını belirtmezsen diğer yorumcu için söylenen ve eleştirilen her konu seni de bağlar. Son yorumunda da yine ayni şahsa katıldığını belirterek sitenin sansür uyguladığına, karşıt görüşü olanları yollattığına ve daha doğrusu yaptığı yorumda yazı anlamı dışında çekilebilecek her türlü anlama da katıldığınızın farkındasınız sanırım.
  Site yönetimi sizlere cevap vermedi belki müsait değiller belkide uğraşmak istemiyorlardır. Fakat site sansür yapmış ve karşıt görüşleri susturmaya çalışmış olsa, acaba son yaptığınız yorumlar neden yayınlanıyor ve varsa site hesablarınız neden silinip İP adresleriniz engellenmiyor. Daha sizler kendi önünüzdeki gerçekleri görmeden kendinizi savunup yapmış olduklarınızı haklı çıkarmakla ve yazarı aşağılayıp alay etmekle yorum yaptığınızı sanıp bu konuda da diretmeniz olayın iç yüzünün bir ayna gibi yansıttığı düşüncesindeyim.
  *
  Ve sitenin kayıtlı olmasa da bir makale yazarı olarak bende Sayın candanaliye katılıp onun gibi tepkimi ortaya koyup yollamış olduğum yazımın yayınlanmamasını site yönetiminden talep ediyorum.

 16. Sevgili dostum Candanali…Öncelikle ben ve Babaali site yönetiminde olmadığımız gibi senden farklı bir konumda da değiliz.Makale yollayan ve siteye katkı vermeye ve paylaştıkça mutlu olmaya gayret eden kişileriz.Yanlış gördüğüm her konuda çekinmeden yorum yaptığımı diğer konuları inceleseydin görürdün.Kimseden çekinecek veya onları koruyacak durumda da değilim ve hiç bir zaman da olmadım.Beni tanıyan bir çok kişi yazdıklarını okuyunca eminim şaşkınlık yaşamıştır.Hepimizin bu site dışında yoğun bir iş temposu var.Bu tempo içerisinde ancak kendi yazdığım makaleler hakkında yazılan olumlu olumsuz yorumlara cevap yazabiliyorum.Birde şahsen tanıdığım dostlarımın yazılarını ve yorumlarını takip edebiliyorum.Dikkat etseydin Ebru hanımın yazısına yorum yazmadığımı(olumlu yada olumsuz) görürdün.Çünkü alışveriş konusu benim ilgi alanıma girmeyen bir konu.Dolayısıyla altına yazılan yorumlarıda kaçırmışım.Taki Ebru hanım yazarlığını sona erdirdiğine dair bilgi yazısının site yönetimince yayınlanmasına kadar..Bu bağlamda ucu bana dokunmayan yılan bin yaşasın tarzı bir düşünce içinde asla olmadım. Söylediğin gibi Nightmare45 çok iyi bir dostumdur.Ama bu onu eleştirmeyeceğim anlamına gelmez.Bunu da ne şekilde yapacağımda müsaade ette bana kalsın.Elbette Pattayalover ve Nightmare45 in yorumlarına katılmıyorum ama bu onları aramızdan uzaklaştırmak için yeterli bir neden olamaz.Tıpkı şu an da seni kaybetmek istemediğim gibi onları da kaybetmek istemem. Ama yapacağım eleştireden de geri kalmam.Sın söz olarak ismim geçtiği için kendi adıma yazmış olayım.Makeleni geri çekmene çok üzüldüm.Pattayalover da yazarlığının iptalini istemiş senin gibi..Ne kadar ilginç eleştiren ve eleştirilen de aynı tepkiyi vererek aynı talepde bulunuyor.Bir kez daha kararınızı gözden geçirmenizi rica ediyorum bir abiniz olarak.Ve bu konunun da kapanmasının herkes için özellikle sitenin selamati açısından yararlı olacağına inanıyorum.

 17. Candanali kardeş yazın bende ama bu aralar başım telaşta biliyorsun oxyen kardeşim en az senin kadar uğraşıp zaman harcayıp yazını senin ile birlikte düzenledi. Bir yazar olarak bir yazara yapılan bu davranışları benimde ebru hanım kardeşimin yazısına yorum olarak bıraktığımı görebilirsin. PattayaRocker ve candanali kardeşlerim düşüncenize saygı duyduğumu tepkinizi desteklediğimi bilmenizi isterim ama sizlerin de zamanında bilgiyi ararken yaşadığınız zorlukları gözden geçirip tekrar düşünmenizi rica ediyorum.

 18. Varture kardeşim ufak bir yanlışlık yapmışsın düzelteyim pukhetlover ile pattayarocker farklı kişilerdir. isimler yakın karıştırmış olmalısın pattayarocker sitenin yazarları arasında ve düzenlenmeyi bekleyen 2 adet yazısı mevcuttur. Birinci yazısı yine olaylı bir yazı olmuştu ikinci yazısı kontrollerden geçmiş ufak düzenlemeler ve onayı bekliyor. üçüncü yazısınıda 3 gün önce yollamış fakat herhangi bir düzenlenme yapılmamıştır.
  phuketlover ise konuda eleştirilen taraftır.

 19. şimdide konusu geçen ve eleştirilen iki müdavimimiz içn kısa yazacağım. Kimse alınmasın
  Phuketlover kardeş tarzın yorumun ve üslubun yanlış kardeşim. Özür dilerken bile bırak içtenliği yine ayni tarzda yapıyorsun. Kısaca özürün kabahatinden büyük. Birde siteyi eleştirmek senin haddine değil kusura bakma.

  Nightmare kardeş senin ile özelden çok şeyler yazışıp paylaştık senin görüşlerine inan son bu olaya kadar çok değer ve önemveriyordum. PattayaRocker kardeşim iyi bir noktaya değindi. İlk önce otur neye ne şekilde katıldığını anla ve ardından katıldığını beyan et. Son yorumlara katılmak ile siteyi eleştiren ve ayni zamanda bizleri eleştiren bir uslup sergilediğini bildiğiniz umarım Kardeş sana özelden de dediğim gibi ben doğru ya doğru yanlışa yanlış derim bunu da kimse değiştiremez.
  Not: asyarehber sitesi ne sansürcü nede karşıt fikirleri bastıran bir yönetime sahiptir. İlgili şahıslar yazarımıza hakaret etmeyi karşıt görüş olarak değerlendiriyorlarsa da bu onların yanlışı ve onların ayıbıdır.

  Saytgılarımla
  POUL

 20. Haklısın dostum Poul..Sen söylemesen halen hatamı anlamayacaktım.Pattayarocker üstadtan özür diliyorum yanlışlık için. Ve aynen Poul üstad gibi kararınızı bir kez daha gözden geçirmenizi rica ediyorum naçizane..Çünkü yazınızı çok beğenmiş ve görüşlerinize önem vermiş biri olarak sitede yazmaya devam etmenizin çok yararlı olacağını düşünüyorum bir çok arkadaş için.Aynı sözlerim sizin içinde geçerli Candanali kardeşim..

 21. arkadaşlar aynı konuları ısıtıp ısıtıp açmayalım lütfen. bayan arkadaşımızın kararına saygı duyuyorum. ebru hanım olmaz, başka bir hanım olur. önemli olan karşılıklı saygı gösterebilmek.

  dipnot: bu aralar yoğun olduğum için çok fazla katılım gösteremiyorum.

 22. can kardeş kendisine saygısı olmayanın başkasına saygısı hiç olmaz, engelliyeceksin ip adresini forumdan, siteye giripte başkalarının huzurunu bozamasın.

 23. Vay vay siteye bir gün bakamadım yorumlar, site her şey yıkılmış, çokta güzel olmuş. Güzel olmuş dememin nedeni herkes kendi düşüncesini gayet medeni, birbirine saldırmadan uygar bir şekilde anlatmış. Buda bizim sitenin olduğuna, piştiğine delalettir abiler, kardeşler. Adaşım Candanali kardeşimin sitemine gelince, sen bizi yanlış değil ya hiç tanıyamamışsın ya da hiç anlayamamışsın. Ben en azından açıklayımda sen anlamadığın noktalara bu açıklamaları yerleştir ondan sonra bak hala tanıyamamış mısın. Ali belki bilmiyordun veya en azından ben bilmemene veriyorum diyeyim. Bende burada , bir Poul ve Vartutre abilerin sayesinde başladığım bu güzel sitede yorumcu ve yazar olarak bulunuyorum, moderator veya sitenin kurucularından biri değilim yani uzun lafın kısası burada onay alıp yayınlanan yorumlardan başkalarını, diğer bir deyişle yapılmış ama burada yayınlanmayan yorumları görme şansım yok. Burada yayınlanıpta okuduğum ve bana ters gelen bir yorum olduğunda, herkesin bildiği kendime has üslubumla efendiliği kaybetmeden cevabımı veririm ama tabii ki de her zamanki gibi anlayana. O yazının altında da yapmış olduğum yorumu okumadığını farz ediyorum çünkü dikkat ettiysen ben o yorumumda sadece Ebru Hanıma değil onun nezdinde tüm bayan yazarlara ve dolayısıyla tüm bayanlara güzel bir farklılık katacaklarına inanarak destek verdim ve her zamanda destek vereceğim bir Angaralı abiniz olarak. Son cümlemi de Atamızın unutulmaz bir sözü ile tamamlayım da anlayanlar anlasın, ‘ Türk kadını, bütün Türk tarihinde olduğu gibi bugün de en muhterem mevkide, her şeyin üstünde yüksek ve şerefli bir yerdedir.’ BABAALİ kaçar…

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*