Tayland’da Mangal Keyfi

Sevgili Asyarehberi Takipçileri ; Değerli Dostlarım ;

2010 da ki Tayland Pattaya’ya  2. Gidişimdi. Daha yeni sınır dışı yapıp 30 günlük Tayland’a ilk giriş hakkımı yenileyerek 30 günlük vize alıp Pattaya’ya geri dönmüştüm. Hava yolu ile Laos Vientiane yapıp 1 gece kalarak geri dönmüştüm.

 

rsz_buakhao2

 

Pattaya’da her zamanki gibi 2. caddenin iç kesiminde bulunan Metro bölgesinde kalıyordum. Beni tanıyanlar hangi otelleri tercih ettiğimi bilir. Pattaya’nın bu bölgesini tercih etmemdeki en büyük faktör sevdiğim tüm bölgelerin merkezinde oluşu, ayni zamanda da daha az kalabalık olması idi.

Her neyse yanlış hatırlamıyorsam sabah 10-11 civarı otelden çıkıp Soi Buakhao’da iç Pattaya’ya doğru gezinmeye başladım. Artık o çok gürültülü yerler beni cezbetmiyordu belki sakin ve de güzel bir yer bulup takılırım düşüncesi ile sağa sola bakınarak dolaşıyordum. Susuzluğumu gidermek için yol kenarında taze meyvelerden shake (taze meyve şekerli su ya da şeker kamışı özü ile buzların mixerden geçirilmesi) yapan seyyar satıcının önünde durup sıramın gelmesini bekliyordum ki İngilizce küfür sesi duyup döndüm. 50’lerinin sonlarında de bir ingiliz(şivesinden öyle tahmin ediyorum) aldığı shake i beğenmemiş olacak ki shake i yere atıp küfür ede ede gidiyordu (sanki kendi evinde çöpü yere atardı ya saygısız herif). Bende gayri ihtiyari yerdeki plastik çöpü almak için adım atmıştım ki pat araba üstünden geçiverdi. Tabi ki içinde bulunan sıvı benim yüzüme üstüme gelmişti yakınımda bulunan birkaç Thailinin de öyle ama en fazla bende vardı (resmen yıkanmıştım) . İngiliz olayı görmüştü ama pekte iplemeyip yoluna gitmişti hayvan. O esnada omzuma biri vurmaya başladı. Dönüp baktığımda gayet güzel (makyajsız olmasına rağmen) sempatik beyaz tenli ve de uzun boylu bir Thaili bayan bana elindeki su şişesini uzatıyordu. Alıp başımdan aşağı boca edip resmen yolun kenarında banyo yapar gibi temizlenmeye çalıştım ama ne fayda giydiğim pantolon ipek gömlek hatta ayakkabılarım batmıştı. Bayana teşekkür etmek için bayana döndüğümde onunda benden kalır yanı olmadığını fark ettim ama eli ile göğüs kısmını kapatıyordu. Hafifçe bakınca iç çamaşırı giymediği için yaptığını fark ettim. Neyse budist selamı verip teşekkür ettim sonra da elinden tutup yanda bulunan (kıyafet satan) tezgâhın önüne getirdim. Bunları yaparken de sanki refleksvari bir şekilde yapıyordum. Üstünde sarı bir bluz olduğu için de tezgahtan sarı benzer bir bluz (Thailand da her güne özel bir renk vardır o an onu düşünüp almıştım) seçip ingilizce bayanın üstünü değişmesini anlatmaya çalışırken elinden tuttuğum bayan tezgah sahibine thaice bir şeyler söyledi. Oda tezgahın altından büyük çarşaf gibi bir kumaş parçası çıkarıp askılıkların üstüne serdi. Bir nevi çadır gibi olmuştu. O an yine omzuma bir vuruyordu döndüğümde yanımdaki bayan elimi işaret ediyordu meğer hala bayanın elini sıkıca tutuyordum bırakıp yana doğru çekildim o da kumaşın altına girdi. Bende tezgahtara bluzun parasını ödedim. (40 ya da 50 baht aldı sanırsam ki bu çok ucuzdu) neyse bayan bluzunu değişirken su ile de üstünü yıkayıp öyle çıkmıştı ama benim kıyafetler kurumuş meyve şeker yüzünden de üstüme yapışmıştı. Her tarafım vıcık vıcık yapış yapış olmuştu.

Bayana tekrar teşekkür edip otele doğru yürümeye çalıştım. Yürüyemiyordum her tarafım yapış yapıştı yine bir el omzuma vuruyordu tahmin ettiğiniz gibi ayni bayandı ilk defa konuştu(daha önce hiç konuşmamıştı). Nereye gideceğimi sordu otele dedim yerini sorunca da orasının uzak olduğunu eli ile kaldığı yeri göstererek istersem kendi kaldığı yerde temizlenebileceğimi söyledi tamam dedim.

Zar zor(yürümek benim için bir işkenceydi) bayanın oturduğu yaklaşık 40 50 m2 olan gayet sade ama oldukça temiz flata girdik. İçeride 4 bayan vardı hepsi de birbirinden güzeldi (ve de çekiciydi). İçeri girip bana banyoyu gösterdi girdim içerisi bir tuvalet ve de yan tarafında kabinsiz bir duştan ibaretti. Duşun suyu yerden tuvaletin yanındaki delikten gidiyordu. Soyunup elbiselerimi dışarı uzattım ve de duş alıp beklemeye başladım. Bir el içeriye kıyafet uzattı çaresiz giyip çıktım. Üstümde yan daireden aldıkları üstü kalplerle dolu bir bayan şortu üstümde de gayet dar yarım tişört vardı. Görünüşüm resmen iğrenç ve de komikti. ( kıyafetleri kıllı bacaklarımı üstüne pembe kalpli şort ve de dar yarım tişört artık hayal gücünüze bırakıyorum).

Neyse 4 bayanda bana bakıyordu resmen yerin dibine geçmiştim. Bayanlardan biri ”hey pinky come here” demez mi( hey pembeli buraya gel) halimden utanmaya başlamıştım. Halimi fark eden bayan(ilk tanıştığım) adımı sordu ve de kendi ile arkadaşlarını tanıttı. Tabi ben duşta iken olayı anlatmıştı arkadaşlarına. İlk tanıştığımın isminin kısaltılışı olan Tina idi. Kızlarla sofraya oturup yemek yedim sohbet ettik bir ara kızlardan biri havlu alıp bacaklarımı örttü (bayan şortu fazlalıkları tutamıyordu malesef ). Gayet şen şakrak kafa dengi idiler bende hafiften kızları incelemeye almıştım. Hepsi o doğal halleri ile çok güzeldi içlerinde en az güzel olan Tina idi ki çoğu bar ve de gogo larda ki kızlardan bu hali ile bile daha güzeldi ve de uzun boylu idi.

 

Touch-Agogo

 

Olayı unutup aklıma şeytanlıklar gelmeye başlamıştı. Resmen plan proje çiziyordum kafamda. Nereden aklıma geldi bilmem belki de arkadaşımın giderken verdiği rakı dan olabilir pat diye canımın Türk kebabı çektiğini söyledim. Bana Türk müsün diye sordular Kıbrıslı Türk olduğumu anlatana kadar canım çıktı en sonunda anlayıp bana bildikleri 1-2 Türk restoranını tarif etmeye başladılar hep bir ağızdan. Tabi oraları denediğimi ama beğenmediği, benim istediğimin kendi etimi alıp malzememi kendim hazırlayıp kendim pişirmek olduğunu ama otelde yapamayacağımı söyledim. Aklımdan da akşama ya da ertesi günü onlarla alem yapmayı planlıyordum nede olsa ortamı yakalamıştım. Fırsatı değerlendirmemek olmazdı. Kendi aralarında konuşup bana tanıdıkları bir seyyar satıcı olduğunu istersem ona sorup kendi etimi pişirebileceğimi söylediler ama hafiften de gülümsemişlerdi beni denediklerini anlamıştım bozmadan olur eğer güzel bir kasap da biliyorlarsa bu akşam hep beraber takılalım dedim. Şaşırmışlardı tahminim içlerinden birine teklif edeceğimi sanmışlardı. Bu arada da bunların namussuz bir kedileri vardı(kedileri çok severim) habire kucağıma çıkıp yuvarlanıyordu. Onun ile oynarken kızlarda kendi aralarında bir müddet konuştular. Bana dönüp kendilerinin de istediğini ama akşam barda çalıştıklarını söylediler istersem mangal için seyyar satıcı arkadaşları ile benim için konuşabileceklerini belirttiler. O ana kadar karşımdakilerin normal barda çalışmayan kız olduğunu sanıyordum. Hızla düşünerek gerek olmadığını onlarla yemedikten sonra zevki olmayacağını ve de bir sürü edebiyat döküp nasıl yapabiliriz diye sorarak cevap verdim. Yüzüme de üzüntülü bir ifade takınmıştım. Bana gülümseyerek kendi aralarında konuştular karara varmışlardı görünen. Bana dönüp çalıştıkları yerde 2 bayan daha olduğunu birde mamasanı ile toplam 7 kişi olduklarını istersem de herkesle beraber mangal yapmak için mamasan ile görüşebileceğini söylediler. Olur dedim kızlardan biri mamasanla telefonda görüştü sonrada seyyar satıcıyı ayarladı. Bana da dönüp cevabın olumlu olduğunu Tina’nın benimle beraber kasap ve de alışverişe yardım edeceğini söyledi. Bende mamasanın ve de tinanın herhangi bir para talebi var mı diye sorunca gerek olmadığını sadece mamasanın sevdiği içkiyi jest olsun diye alırsam daha da iyi olacağını söyledi ama tahminim sparişi vermişti telefonda mamasan. Olur dedim.

Tina arkadaşından motorun anahtarlarını alıp dışarı çıktı bende arkasına çıktım. Diğer kızlar seslenip uyarmasaydı o kıyafetlerle dışarıda olacaktım. Zaten kıyafetlerim kurumuştu sadece ipek gömleğimde gayet belirgin bir leke kalmıştı. Üstümü değişip motora bindik ben Tina’ya önce otele geçip üstümü değiştirmek istediğimi söyleyince omuzundan bana bakıp hafifçe yaramaz çocuklar gibi gülüp olur dedi. Otele gittik odaya çıkacağımızda resepsiyon kimlik sordu müdahale ettim gerek olmadığını üstümü göstererek kıyafetlerimi değişip çıkacağımızı söyledim ısrar edinceler sorumluluğu aldığımı söyleyip 100 baht bahşiş verip odaya çıktık. Zaten değerli olan her şeyim kasadaydı tek değerli olan şey parfümümdü.

Odada buzluğu göstererek içecek bir şeyler almasını söyleyip giyeceğim kıyafetleri seçip duşa yöneldim Tinada yatağın kenarına oturmuş aval aval bakıyordu (herhalde ilk kez bir odaya girip kendisine asılınmıyordu) . Duşa girip biraz bekleyip kapı arasından içeriye göz attım ne yapıyor diye önce etrafına bakınıp başucumdaki kitabı alıp incelemeye başladı sonrada yerine koyup sırt üstü yatağa uzandı. Bende hızla duşumu yapıp kıyafetlerimi giyip çıktım saç ve parfüm işini halledip koltuğa oturdum tabi bu beni kıyafetle görünce şaşırmıştı. Birer meşrubat içip dışarı çıktık. Kasap işini halletmek için 5-6 yer gezdikten sonra 2 adet but, pirzola, dana ve de kuzu döşünden karışık kıyma, kuyruk yağı, kuzu ciğeri ve yürek ayni zamanda şansıma bana (terf bir çeşit zarlı iç yağ Kıbrıs’ta şeftali kebabı nı sarmada kullanılır ) buldum et işi hazırdı. Oradan otelden Rakımı da aldım Tina’nın evine gidip buzluğa malzemelerimizi yerleştirdik Tina duş alma bahanesi ile de bana hem şov yaptı hem de oteldeki olaya nispet yaptı. Önümde soyunup giyindi inanın kendimi zor tutuyordum ama erkekliği de yere vurmadım. Giyinip hafifte makyaj yapınca gözlerim yerinden çıkıyordu dersem yalan olmaz . Saat 5 i biraz geçe yeşillikler için dışarı çıktık salata malzemesi yeşil biber (en erkek yakarından ) vede mamasanın içkisini aldık yanlışım yoksa 750 bahttı.

Evden malzemeleri alıp bara doğru yola çıktık. Bar Pattaya’nın Walking Streete ve de Beach Roada uzak Naklua bölgesinde ara sokakta idi. Yanında münferit barlar vardı daha önce birkaç kez önünden geçmiştim. Bar gayet sade idi sadece 2 müşterileri vardı zaten ortamda kalabalıklaşmamıştı daha.
Tinayla malzemeleri bara bıraktık. Beni diğer arkadaşları ile tanıştırdı. Bir barın tüm çalışanları güzel olabilir mi arkadaşlar buradakiler öyle idi. Tina bile çoğunun yanında sönük kalırdı. Kızların güzelliğini görünce Tinanın yalnız iken tavırları anlam kazanmıştı (eşeği sağlam kazığa bağlamak istiyordu erkenden ). Etrafımı seyrederken Tina mamasana selendi daha adımı söylemeden kadın bana pol diye seslendi. Kızlar ve de ben şaşırmıştık yüzüne bakınca tanımıştım stu nun ( Pattaya ya ilk gittiğimde tanışıp beraber olduğum mamasan) barında stu yerine mamasanlık yapıyordu. Devamlı olarak gittiğimden beni biliyordu ve de stu ile yaşadıklarımı biliyordu. (birde ben daima Pattaya da devamlı gittiğim yerin mamasanları ile yakınlaşmaya özen gösteririm).

 

mangal

 

Biranda beni kucaklamıştı. Beni bıraktığında kızların surat ifadelerini görecektiniz arkadaşlar oda bunu fark edip kızlara ciddi bir bakış attı. Neyse mamasana içkisini verdim sonrada teşekkür ettim mangal ve de diğer konulara izin verdiği için. Biraz sohbet ettik burasını bir yabancının kiraladığını bir olay yüzünden bıraktığını böylelikle de burayı kendi adına çalıştırmaya başladığını falan anlattı bende eski yerine gittiğimde onu sorduğumu söyledim haberi olduğunu söyleyip yan bardaki kızlardan birini çağırdı beni gösterince kafa salladı kız o zaman o barda çalışıyordu.

İzin alıp rakıyı da buzluğa koydum ezme salata ile söğüş hazırladım zeytin yağı bulamadığımdan sarmısaklı zeytinyağlı hazır salata sosu almıştım limonla gayet de güzel olmuştu. Bu arada mangalcı gelmişti etleri dizmeme yardım etti şeftali kebablarını da hazırlayıp elemana mangalı yaktırdım bu arada kızlarda beni izliyordu (övünmek gibi olmasın bıçak kullanmada iyiyim şov yapıyordum resmen).

Karnım zil çalıyordu kızlarında öyle diğer bar çalışanları bile bakıp geri dönüyorlardı aklıma müziplik geldi bir anda. mangala gidip iki parça küçük yağı ve bannayı(terp) yağı közlere attım. Mangalcı elemana da göz kırptım. Otalık duman buram buram mis gibi kokmuştu. Geri dönüp tepsidekileri aldım bir müddet bekleyip malzemeleri mangala serdim. Zaten hayvan çok tazeydi 2 çevirmede hazırdı ardından şeftalileri attım. Yine ortalığı duman ve koku sarmıştı etraftaki herkes bize bakıyordu. Kızlar malzemeleri çoktan masaya sermiş önlerine tabaklarını almış yutkunarak bana bakıyorlardı(şu an aklıma geldiği için ben bile yutkunuyorum). Mamasana gidip bizde adet olduğunu o yüzden diğer barda çalışanlara da yollamamızda sorun olup olmadığını sordum oda bana cevap vermeden kafası ile işaret etti. Tabakları hazırlayıp yollattım koyacağım miktarı mamasan ayarlıyordu. zaten fazlaca et vardı sıkıntıyı şeftalide çektik çünkü azdı, ondanda tadımlık olarak yollanıştım.

Neyse masaya döndüğümde orta yaşlarda bir yabancının oturduğunu fark ettim hem de masanın başköşesine ilk canım sıkılmıştı sonradan öğrendim eleman almanmış 2 seneden beri mamasanla berabermiş ve de ona sponsorluk yapıyormuş.

Bende masaya oturdum başladık sohbet edip yemeye baktım mangalcı eşyalarını toplayıp gidiyor çağırıp onu da masaya oturttum. Bir baktım kızlar benim rakıya bakıyorlar kendime doldurup onlara da yarım bardak döktüm pek beğenmediler sadece kızlardan biri çok beğendi kızlara döktüğümün hepsini içti. Kızlar rakıyı beğenmeyince alman eleman hepsine bira ısmarladı. Yemeği bitirdiğimizde yan barlardan teşekkür mahiyetinde soyulmuş meyveler geldi onları da götürdük.

Kızlar masayı toparlayıp tek tek teşekkür ettiler bende Almanla biraya dönüp sohbet etmeye başladım. Mangalcı da bizlerleydi iyi gençten sempatik biriydi ingilizcesi yok denecek kadar azdı. Kızlarda temizliği halledip masaya geldiler barda bir tek mamasandı zaten hiç müşteride yoktu. Diğer barlarda da 1-2 müşteri vardı bu arada Tina ve arkadaşları beni gösterip Pinky deyip gülüyorlardı. Adımızı diğer kızlarada anlatıyorlardı. Kalkıp çanı çaldım sonrada Tinanın yanına gidip elinden tutup direkt yanıma oturttum. Kızlar alkışlayıp ıslık atmaya başladılar. Tinada cesaret bulup bana yapışmıştı. mamasana hesabı sordum. Bara geçtik bana Tina için 400 baht ver içkileri almandan alırım sen onun ile sohbet edip biraz daha içki söylet yeter dedi.( anlamışsınız Almanı söğüşlüyordu resmen) Bende tamam dedim ama çıkarıp 1000 liği bıraktım üstünü istemedim. Döndüğümde Tina çantasını almış ayakta bekliyordu oturmasını işaret edip biraz daha takılalım dedim.

Alman resmen coşmuştu eli ile işaret edip bize içki söyledi biraz daha oturduk. Mangalcıya da 500 baht ben 500 baht da alman verdi. Alman baya bir içki söyledi. Ama belirteyim diğer bardaki kızlar da beni fena kesiyorlardı bu arada  🙂 onlarda da gözüm kalmadı dersem yalan olur. Oradan ayrıldık saat 11 i geçmişti Tina ile beraber beraber motorla Pattaya da dolaşa dolaşa Metroya geldik orada da biraz yürüyüp dolaştık tekrar acıkmıştı aslında bende öyle. Beni thaililerin gittiği bir restoranda götürdü orada sebze çorbasına benzeyen ama içinde balık ve de deniz ürünü olan bir yemek söyledi. Yemek ocağı ile beraber önümüze geldi gayet güzel ve de lezzetliydi hesabı ödeyeceğim de beni engelleyip kendi ödedi (benden alacaklarının yarı fiyatıydı tahminim tabi sonra ona geri verdim) kalkmaya hazırlanırken diğer kızlar aradı bana verdi gelmelerini vasıtaları da yoksa taksi tutmalarını ödeyeceğimi söyleyip kapattım.

15 dk sonra alman bunları kendi arabası ile getirdi onlarda yemek yediler hesabı yine alman ödedi. Saat daha 1 olmamıştı, sorunca da mamasan kulağıma eğilip yeterli dedi gülerek (demek ki almanı iyice yolmuştu) sonrada alman ile mamasan ayrıldı. Kızlardan 2 si müşteriye gitmişti benim yanımda da 5 thaili güzel vardı. O an ne yapacaklarını sorunca hep bir ağızdan eğlenelim dediler beraber onların kaldığı flata gittik ilk önce. Kızlar içeri girer girmez soyunup duş yapmaya başladı Tina da öyle o küçük flatta 5 kız yarı çıplak şekilde önümde gezinip dolaşıyordu. Tam hamle yapıp ortam yaratayım diye düşünürken Tina fark ederek yanıma geldi üstünü değişmiş yeni kıyafet giymişti bana biz gidelim onlarda arkadan gelir deyip beni dışarı sürükledi. Ayaklarım gitmek istemiyordu ama içim kan ağlayarak dışarı çıktık malesef.

Motorla Walking Street’in önüne gidip bekledik kızlarda 2 motorla geldi birinde 3 diğerinde de 2 kişi vardı. Nereye gidelim diye konuşup benim teklifim üzerine Pattaya Mixx Club da karar kıldık. O zamanlar Mixx kraldı Pattaya da. Motorlarla hep beraber mixe geçtik motorları park edip yürürken farkettim kızların hepsi pembe şort ve de yarım tişört giymişti benimkine dönüp soracağım da onunda ayni olduğunu gördüm yine de sordum cevabı beşi birden pinky pinky deyip zıplayarak yürüdüler çok zıppır ve de hınzırdılar kanımı kaynatmayı beceriyorlardı.

 

mixx-discotheque-pattaya_15-04-16_songkran-special-party_044-1024x683

 

Neyse mixe girdik masa bulup oturduk ne içeceklerini isterlerse masaya şişeyle vodka ya da viski söyleyelim dedim yok dediler bira alıp geldiler (tabi parası bendendi) Tinada uyararak 2. yi içmeyeceğiz dedi. Kızlar pistte döktürüyordu ben oturuyordum. Birkaç elemanda kızlara yanaşmıştı Tina canımın sıkıldığını fark edip bana sorunca da sebebini söyledim (açıkcası kanıma dokunmuştu) kalkalım dedim. Oda arkadaşları ile konuştu onlarda yanıma gelip oturup özür dilediler. Amaçlarının müşteri bulmak olmadığını sadece eğlenmek istediklerini söyleyip bana sarıldılar bunlarla konuşanlardan biri masamıza oturmak isteyince de nazikçe ikaz ettim. Elamanın canı sıkılmıştı, söylenerek hışımla yerinden kalkarken masanın üstünde ne varsa devirdi söylenmeye devam ediyordu ki 2 güvenlikçi bunu koltukaltından tutup direkt olarak kapıdan sepetlediler. Arkasına da arkadaşı güvenlikçilerin nezaretinde dışarı çıktı. Bizim ortam bozulmuştu artık kalktık hatta güvenlikçinin biri bizle park yerine kadar geldi bahşişi de cebine soktum tabi. Oradan motorlarla inanın nerde olduğunu bilmediğim bir bara gittik orada biraz eğlendik. Gerçekten kızlar kafa dengi idiler . Ne düşündüklerini inanın ki anlayamıyordum ama tavırları ve de davranışları gayet içten ve de dürüstçeydi bu kadarını anlamıştım işleri de olayların gidişatına bırakmıştım. Hep beraber kalktık önce kızları bırakıp benim otele Tina ile beraber döndük. Çok yorulmuştum günüm çok hızlı tempoda geçmişti duş alıp rahatladım Tina da da öyle gerisini tahmin edersiniz herhalde. Yatıp uyuduk

Ertesi gün 12 gibi kalktık duşumuzu yapıp kahvaltımızı ettik. Gittiğimiz yeri yine Tina seçmişti bende mamasanı arayıp dolaşmamız içim izin istemesini söyledim. Oda zaten mamasanın tahmin ettiğini saat 7 ye kadar izin verdiğini söyledi. Gezip dolaştık. Saat 7 gibi çalıştığı bara döndük alman yoktu daha ortalıkta oturup enerji içeceği aldım Tina’da tuvalete gitmişti mamasanla sohbet ederken ne vermem gerektiğini (Tina’ya) üstü kapalı sordum. Senle pazarlık yapmadı mı diye sordu niye deyince Tina’nın her zaman alacağını garantileyip anlaşıp öyle müşteriye gittiğini söyledi. Kalkıp tuvaletten dönen Tina’yla konuştu Tina’da canı sıkkın bir şekilde yanıma geldi resmen burnundan soluyordu. Hışımla bana dönüp benimle hoşça vakit geçirdiğini kendini gezdirdiğimi memnun ettiğimi bunun içinde bana ne kadar para vermesi gerektiğini sordu. Dönüp hışımla bara girdi afallamıştım resmen benim fiyatımı sormuştu.

Bizim pinky gurubu da yanına gidip Tina ile konuşuyordu mamasan yanıma gelip sordu anlattım kafasını salladı anladım deyip yanıma oturdu. Ne yapacağımı düşünüyordum nasıl davranmalıydım. Kalkıp gitmeyi düşündüm kalktığımda Tina ile göz göze geldik bakışlarında farklılık vardı bir masumiyet vardı. yanına gidip elinden tuttum ayağa kalkmıştı oturduğum yere geri dönüp tinayıda kucağıma oturttum ve de sıkıca kucakladım. Oda gömleğimi iki eli ile sıkıca tutmuş başını göğsüme dayamıştı aynen kedi yavrusu gibiydi. Bizim pinky gurubu da yanımıza gelmiş şaka yapıp ortamı yumuşatmaya çalıştılar tabi bendeki sert ifadeyi görünce de uzaklaşıp bizi izlemeye başladılar.

Ne kadar o şekilde kaldığımızı bilmiyorum ama ayaklarım ve de kolum uyuşmuştu mamasan gelip Tinaya içeri geçmesini söyledi o da kalkıp tuvalete gitti. Mamasan da yanıma oturup gülerek Tinaya ne yaptığımı da onu bu kadar etkilediğimi sorunca verecek cevap bulamadım sadece bilmem dedim. Oda bana 5 gün sonra barı kapatacaklarını herkesin de geri döneceğini Tinayı kaldığı kasabadan tanıdığını orada çalışan kızlarla nasıl aile gibi olduğunu kızların istemediği hiçbir müşteriye gitmediğini. Seneye de ayni ekiple ve de almanın (yolunacak tavuğun buldu ya) yardımı ile normal bir bar açacaklarını, oradaki kızların paraya çok ihtiyacı olmadığı sürece de müşteriye gitmediğini (bunu 5 kız için söylüyordu) ve bir sürü şey anlattı duygularım gidip geliyordu bende dönüp ne yapabilirim dedim yaşadığım olaylardan bahsettim. Bana sadece anın tadını çıkar geçmişi geçmişte bırak şu anı değerlendir fazla bir şey yapmana gerek yok dedi. Ayağa kalkıp bana dönüp bu 5 gece benden bar fine istemediğini ama mümkünse 8-12 arası orada olmamızı söyledi en azından Tinayı istedi. Bara döndü ortam kalabalıklaşmıştı bir gün öncesine göre müşterilerle ilgilenmeye başladı. Tina da tuvaletten bara doğru yürüyordu kalkıp bara girmeden önünü kesip elimi beline dolayıp konuşalım dedim geçip oturduk sohbet ettik.

Tabi benim ilk işim her zamanki gibi özür dilemekti. Tinayı anlamaya çalıştım inanın şu an bile anlamış değilim. Benden bir şey istemiyordu bu belliydi demek ki yaklaşımıma bozulmuştu Daha nazik ve de poletik bir şekilde kendisinin zamanını çaldığımı bununda karşılığını vermek istediğimi söyledim başka türlü rahatsız olacağımı belirttim. (aklımdan da sonrasına daha yüklü fatura ödemeyim diye geçiyordu). Bana bakıp eliyle daha fazla konuşmamam için ağzımı kapattı ve de sen nasıl uygun görüyorsan öyle olsun dedi. O esnada da mamasan tinayı yanına çağırdı onunla konuşup müşterilerle ilgilenmeye başladı bende uzaktan barı izliyordum bizim almanda yanında arkadaşları ile (7-8 kişi) gelmişti bana seslenip bara oturdular. Bende etrafımı izleyip arada birde bara bakıyordum. Önceki geceden beni tanıyan diğer barlardaki kızlarda bana ufaktan işaret yapıp duruyordu. Bunu fark eden baş belalarım pinky lerden üçü yanımda bitti hemen beni kaldırıp koltuğumun yönünü direk bara (tinaya) çevirdiler sonrada sıra ile sırtıma vurdular mesajı almıştım. bende bir duble viski dedim gidip getirene de 7 bayan içkisi dedim (tüm kızlara) parasını da peşin verdim. Oda bara girip herkesin duyucağı bir şekilde beni göstererek tüm bayanlara içki ısmarladığımı söyledi (tabi amacı yan bardaki bana işaret yapanları gıcık etmeydi dönüp baktığımda da başarılı olduğunu gördüm yani 1 dk geçmeden de bizim alman çana asıldı ateş olmuşlardı.

Neyse hafiften çakır keyif olmuştum Tinanın barda dans edişini seyrediyordum ki almanın arkadaşlarından biri Tinanın poposunu elledi canım sıkılmıştı kalkıp bara gittim yanıma çağırıp Tinaya içki söyledim. Oda geldi bizim pinkyler de mamasana birşeyler söyledi o da gelip istersem Tina ile gideceğimi söyledi. Bende masada oturacağız deyip pinkylerede dönüp sizi bekleyip hep beraber çıkarız kızlara birer içki daha dedim gülüştüler sonrada işlerine devam ettiler. Bizde tina ile masada oturup müşteri gibi içkilerimizi içip sohbet ettik davranışım Tinanın da diğer kızlarında çok hoşuna gitmişti. Benim Tinayı oradan almam ve toplu içki söylemem diğer müşterileri coşturmuş ha bire çana asılıyorlardı ki ben ilk içkim ve de bayanlara ısmarladığım dışında içkiye para vermedim çoğunu da almış gibi yaptım sonuçta müessese kazanıyordu.

Saat 1i biraz geçe herkes dağılmıştı. Diğer 2 kız yine müşterideydi bizim pinkylere çok ısrar etmelerine rağmen beni gösterip paralarını verdiğimi bahane ettiler. mamasanda bozmadı. almanda arkadaşları ile gitti. Tinada kızlara temizlik için yardım etmeye gitti.

Mamasanda yanıma gelip oturdu yüzü gülüyordu ağzı kulaklarında elimi tutup teşekkür etti anlamayıp sorduğumda da benim kızlara ilk içkiyi ısmarlamamın almanı ve de arkadaşlarını teşvik ettiğini (altında kalmamak için), daha önce sadece sıra ile kendi guruplarının içkilerini ödediğini belirtti. Anlayıp gülümsedim kızlarda ortalığı temizlemişlerdi oradan kalkıp direk kızların flata gittik yine bunlar duş için hep birden önümde soyunmaya başlayınca artık dayanamayıp yeter dedim ve dışarı çıktım içeriden gülüşmeler geliyordu pinkylerden biri dışarı yarı çıplak çıkıp beni içeri soktu. Ben de bakmamak için mecburen kafamı aşağı indirip ayakkabılarıma bakmaya başladım. inanın dayanılacak gibi değildi resmen gavur işkencesiydi çektiğim arkadaşlar. 74 de ruslar bile böyle işkence yapmadılar Türklere.

Neyse kızlar giyinince dışarı çıktık hep beraber önce yemek yedik dolaşıp gezdik sabaha yakında Tina ile beraber benim otele döndük ve de bunun gibi 4 muhteşem dolu dolu, hızlı ve de çılgın gün yaşadım Tina ve de 4 pinky ile beraber. Sadece pinkylerden biri 1 gece müşteriye gitti o kadar. 1 günde (son gün )24 saat hep beraber gezdik mamasanda bizimleydi tabi yolunacak tavuk almanda. (orada yaşananları da yazmaya kalksam bu yazı gibi 2 tane yazı daha yazmam gerekir)

Ayrılık vakti gelmişti pinkylerin 3 ayrılmıştı kalanlarda ayni kasabada kaldıkları için bizim alman alıp götürecekti… Tina bana sıkıca sarılmış bırakmak istemiyordu. Bende usulca konuyu yine paraya getirdim itiraz etti bir süre. mamasan dayanamayıp 5000 baht ver dedi. mamasana uzattım oda tinanın çantasını açıp içine koydu tina başını öne eğmişti bu esnada alman da gelmiş çağırıyordu. arabaya gittik herkes yerleşmişti Tinada da öyle ama eli ile gömleğimin ucunu sıkıca tutuyordu başı öndeydi bana bakmıyordu o an kal desem hemen arabadan inerdi buna eminim ama yapabileceğim bir şey yoktu yavaşça gömleğimi bırakıp bana sıkıca sarıldı nefessiz kalmıştım o kadar sıkı sarılmıştı beni uzun uzadıya öpüp arabaya bindi araba hareket ederken başını çıkarıp bana baktı, ta ki görünmeyene kadar da bakmaya devam etti. O zamana kadar hep kızlar bizi yolcu ediyordu ilk kez ben kızları yolcu etmiştim garip bir duyguydu aslında.

 

YpTopg

 

Kıbrıs’a geldikten sonra telefon ve de internet üzerinden görüştük benim bazı olaylarım yüzünden (şahsi sorunlar) biraz kopukluk olsa da Tina ile halen irtibat halindeyim. Kıbrısa davet ettim ama benim gelmemi istediğini söyleyip kabul etmedi 2014 yılındaki yaptığım dönüşte de kızlar ile tekrar buluşup görüştüm. Zaten o yazılarımı bilenler pinkyleri ve de Tina’yı biliyorlardır 😀

 

Saygılarımla Poul ;

 

Toplam 11 Yorum Var

 1. Poul ustad saygılarımı sunarım oncelıkle
  uzakdogu planı yapmamın mimarlarındansınız oncelıkle ve aslına bakarsanız benımde benımsedıgım ve yapmaya calıstıgım seyı spontene bır sekılde yapmıssınız.on planda olan yerler mekanlar yada kızlar yerıne kıyıda kosede duran guzellıklerle gecen bır sure olmus . ve tezımıde dogrulamıs oldunuz pattaya nın arka planında o kadar cok guzellık varkı bızler turkler ozellıkle sadece en ondekılere takılıp kalmısız(walkıng,soı ve ınsomnıa yı kastedıyorum).ve bu sayedede 4 / 4luk eglenmissiniz imrendim dogrusu.sadece bahsettıgım o duygusallıgı hıssettıgım an ben oradan ayrılıyorum buda benım gorusum ama bılıyorumkı en guzel bırlıktelık onunla cıkıyor.
  bu arada kıbrıs lı oldugunuzu takıp edıyorum ve ufak bır anım la belkıde bılmeden kesısmıs olabılecegımızı belırtecegım ekım 2015 pattaya zıyaretımden bır hafta sonra kıbrısta otelın casınosunda ınsomnıa nın danscı kızlarından bırıyle karsılastım o an tesadufe gulme krızıne gırmıstık su anda ise sizinle alakalımıydı dıye dusunmeden edemıyorum.saygılarımla

 2. Poul üstad ;

  O güzel anlatımınla yine sürükledin aldın götürdün bizi. Bir an gözlerimi kapatıp kendimi hikayenin kahramanı gibi hissettim. Senden bu ve bunun gibi anıları dinlemek gerçekten çok güzel. Böyle güzel anılarınızı biz forum dostlarıyla paylaştığınız için teşekkür ederiz.

 3. Dostum..Gene can evimden vurdun benim. Tayland anılarını başucu kitabım yapacam yakında:)) Zaten son turumdan bu yana 4 ay geçti..Tam Eylül 15 tarihine bilet alıyordum ki malum olaylar gelişdi ve memurların izinleri durduruldu. Umarım Eylül 15 e kadar yasak kalkarda programı iptal etmek zorunda kalmam.. Bu arada seni yeniden buralarda görmek ve sağlığının yerinde olduğunu bilmek bana çok iyi geldi. Bir daha böyle uzun ayrılıklar olmasın lütfen:))

 4. Vay vay vay.. :)) poul üstat sahalara döndüü.. :))) ömrüne bereket abi, yine çok güzel yazmışsın.. Sağlığın iyidir inşallah..
  Valla ben de bir türlü zaman ayıramıyorum işlerden, benim 1.5 sene oldu son gittiğimden beri.. İnşallah ağustos’un sonu gibi ayarlarım.. Gitmek lazım arayı fazla açmamak lazım.. 🙂 selamlar herkese..

 5. Kos koca polat abiyi pinky yaptılar 😀 Bizde burada makaleleri okurken sanki ünlü bir kitabın serisini merakla heyecanla okuyormuş gibi
  takip edelim. 🙂 Birde bu rakı götürme olayı havalaanında geçerken problem oluyor mu? Tina ismini hatırladım ama mamasan anasının gözüymüş. Poul abi her zaman gönülleri feth ediyor ama ben duygusallığa aşka karşıyım 🙂 İnşallah yaşamayız.

 6. @Raistlinmjr;
  Raistlinmjr krdş yorumun için teşekkür ederim. Casinoda gördüğün bayanın benle ilgisi yoktur belki tesadüf olmuştur. Seninde dediğin gibi Pattaya sadece 1 yerden ibaret değildir. Ben şahsen walking street e çok uğramam ama Soi leri severim değişik atmosferleri vardır. Lakin Soi 6 yı birçok kişi sevmesine rağmen o sokağa ısınamadım belkide eski halini bildiğimen dolayıdır bilemiyorum. Pattayada daha gidilecek bir çok yerler vardır. İçkesimlerde dolaşırken birçok küçük barlara rastlayabilirsiniz. Tabi bu yerlere gidenler genellikle ya yanlarında tecrübeli yada kendisinin daha önce Pattaya ya gitmişliği vardır diye olabilir. Yoksa ilk gidenler için ön plana çıkan Walking Street Beach Road olmazsa olmazlardandır. Sebebi ise hemen hemen herkesin bilmesi ve de dolaşması öğrenilmesi en kolay olan bölge olduğundandır. Zaten bu bölgeleri dolaşarak gezip görmek 10 günlük 15 günlük tatilinize eşdeğer gelmektedir.

  @nightmare45;
  nightmare45 krdş yorumun için teşekkür ederim. Umarım hayal ettiğin şortlu halimde olmak değildir. 😀

  @vartutre;
  vartutre krdş yorumun için teşekkür ederim. Seninde bizden geri kalır yanın yoktur. Bol bol gidip geliyorsun. İzninin iptal edilmesi büyük şanssızlık bence. TC de yaşanan olayları hiçbirimiz beklemiyorduk. Dolayısı ile elden gelen bir şey de yok krdş ama izinler iptal olsa bile bayram tatilinden faydalanıp gidebilirsin diye düşünmekteyim sonuçta resmi tatiller iptal edilemez.

  @Serdar;
  Serdar krdş yorumun için teşekkür ederim. Sağlığım çok şükür yerindedir sağolasın. İnşallah düşündüğün gibi Ağustos ayında gider hasret giderirsin. Emin ol ne kadar erken gidersen faydadır. Çünkü Pattaya sürekli değişmektedir. Ara uzun olunca karşılaştığın değişiklikler rahatsız edici seviyede olabilir diye düşünüyorum.

  @Oxygen;
  Oxygen krdş yorumun için teşekkür ederim. Valla öyle oldu krdş adımızı Pinky diye koydulardı. İyi dalgalarını geçmişti zıppırlar benle. Ama beşide çok iyi kızlardı 😉
  Rskı götürmede sorun yoktur hatta istediğin içkiyi 1 litreyi geçmemek koşulu ile götürebiliyorsun. Evet mamasan gerçekten anasının gözüydü daha sonra almana Jomtiende bar açtırttı . Bir müddet işlettikten sonra Almanın kıçına tekmeyi basıp mekanı hava parasına satıp gitti Almanda bir bardak su içmek zorunda kaldı. Krdş duygusallığa karşıyım diyorsun da face de yazıştığın Thaili hatunlara bile bağlanıyorsun bu nasıl iştir anlayamadım. 😀

 7. paul abicim öncelikle geçmiş olsun.bayadan beri siteye girmiyodum yazılardan okuduğum kadarıyla bişey olmuş.inş sağlığına kavuşmuşundur.
  bu sene kasımda tekrardan gidiyorum abi bileti aldım bi arkadaşımla beraber.aklımda senin söylediğin bi laf var. oraya bi kere gidersen daha bırakamassın demiştin bana öylede oldu yine gidiyorum 😀

 8. @ali can;
  ali can kardeş teşekkürler sağlık sorunum yok. Anlayacağın iş ve bazı şahsi sebeplerden dolayı siteden bir müddet uzak kalmak zorunda kaldım. Takip ettiğim iş için devamlı olarak yurt dışı yapma zorunluluğumdu 10-15 günde bir Kıbrıs’a 1-2 günlüğüne gelip geri dönüyordum. Takdir edersin ki bu kısıtlı zamanı da ailemle değerlendirdim. Siteye ayıracak zamanım yoktu.

 9. gercekten cok tesekur ederim poul gardas cok guzel hayat yasamişsin tebrik ederım ins gittigim de tına gıbı bır kızla tatilim bitirim. ekim 8 de ilk gidisim ama sizlerin yazısını okuduktan sonra ikici gibi oluyor her sey için tesekürler angaralı

 10. poul ustad ayrıldı bıraktı herşeyi, sağolsun anılarını bıraktı. sizin teşekkürünüzüde muhtemelen görmeyecektir. Sevdiğimiz bir büyüğümüzdü ama şahsi işleri normal hayatı, işi nedeniyle aramızda bulunamayıp ilgilenemiyecek.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*