Geç Kalmışım Pattaya

Poul Thailand kardeş keşke lafını dinleyip te daha önceden Tayland’a gitseydim. Ne biçim gece hayatı bu her taraf bar club eğlence hayatı dolu. Mübarek sanki öldüm de cennete gittim. Kardeş ya inan gitmeden boşandığıma içerliyordum sayende Pattaya’ya gidip geldim ya artık kafama takmıyorum Boşanmışım boşanmamışım önemli değil. Tek sorun çocuklar zaten onlarda İstanbul’da  okuyor. Evden çıktılar. Zaman hayatımızı yaşama zamanı. Ne kadar ömrümüz kaldı bilemeyeceğim  ama bu güne kadar ot gibi yaşayıp eşek gibi çalıştığımızı sonunda anladım. Bunu senin tavsiyen ile Tayland Pattaya’da anladım kardeş.

Tayland’a biliyorsun boşanmamdan 10 gün sonra gittim. Boşanma fırtınası içinde karım olacak zilliye elimde ne varsa verdim hemen hemen. Arabayı evi neredeyse canımı da isteyecekti. O stresli bunalımlı günlerimde yanımda olamasan bile telefon ile verdiğin destek ile Kıbrıs’a geldiğin kısa süreli günlerinde de benle dertleşerek akıl  vererek derdime ortak olarak yaptıklarından dolayı çok teşekkür ederim. En fazlada bana Tayland’ı Pattaya’yı  Pattaya gece hayatını eğlence yerlerini anlatıp da beni Pattaya tatiline ikna ettiğin için çok çok teşekkür ederim kardeş.

Pattaya Gece Hayatı

12 Haziran’da Tayland Bangkok a biletimi alıp gittim. Tüm yol boyunca  41 senelik hayatım ve 22 senelik evliliğimi düşünüp durdum. Bu benim yurt dışına ilk çıkışım değildi. Daha önce araba ve araba parçaları almak için Londra’ya 10-15 kez gidip gelmişliğim oldu. Hep iş için gittim karımı ve çocuklarımı ise her  sene Türkiye’ye tatile yolladım ama ben Kıbrıs’ta kalıp çalışmaya devam ettim hep. Anladığın üzere ilk yurt dışı çıkışım değildi ama ilk kez kendim için gezmek ve tatil yapmak için gidiyordum. İşte koskoca 41 sene boşuna geçip gitmiş farkına bile varmamışız .

Sanırsam 2-3 saat da uyumuşum kendimden geçip anons sesine uyandım. Kemerimi bağlayıp alana inişten sonra hızlı bir şekilde el çantam ile çıkıp gümrükten ayrı ayrı yerlerden 1 karton sigara bir şişe viski alıp elimdeki parayı da baht a çevirmiş oldum. Çıkıp ilk gördüğüm taksiye Pattaya dedim.

Trafik çok yoğundu kardeş inanılmaz da bir sıcaklık ama biz eşek gibi çalışırken daha sıcak ve boğucu havalarda çalıştık. Bağışıklığımız var anlayacağın. Beni kısa süreli etkiledi havanın sıcaklığı. Pattaya da tavsiye üzerine ilk LK Renaissance otele gittim yer vardı odayı görerek tutup yerleştim. İlk bir güzel duş iki duble viski ardından sokaktayım.

lkrenaissance

Aklım yine boşanma olaylarında kafam karışık dolaşıp etrafı inceliyorum. İlk başta pek sevdiğimi söyleyemem Pattaya’yı.  Alışkın değiliz böyle yerlere. Dolaşırken de birkaç tezgah görüp iç çamaşırı  çorap tişört falan aldım kendime. Sen demiştin ya kardeş az eşya götür diye bende tavsiyene uydum. Hem dolaştım hem alışveriş yaptım. Çeşit çeşit meyve satan bir tezgahta durup her meyveden yedim karnım şişti o kadar yemişim az birazda mideyi bozduk. Otele dönerek 3 saatten fazla uyuyup dinlendim. Kalktığımda neskafe ve kolayı karıştırıp yavaşça içtim az sonra tuvalet koşturmalarım azalıp bitti. Kalktığımda saat 10 oluyordu saat 11 gibi tekrar duş yaparak dışarı çıktım.

Poul Thailand kardeş bana Pattaya’yı o kadar anlattın ki sanki her sokağın yerini biliyordum ne nerde kafamda canlanıyordu bu yüzden çok zorlanmadım. Sanki daha önce Pattaya tatili yapmış birisiydim de rahatlıkla dolaşıyordum.

Pattaya-Beach-Road

 

Pattaya Beach Road denen sahil yürüyüş yoluna çıktım . Yürüyerek etrafımdaki kızlara bakarak meşhur Pattaya Walking Street’e girdim. Walking sttreet’i bir baştan sona kadar yürüyüp geri döndüm.Yolumun üstündeki türk dönerciden döner aldım. Aç olmasam hepsini çöpe atardım yarısını yedim diğer yarısınıda yolun kenarında gördüğüm köpeğe verdim. O bile koklayıp arkasını döndü. Poul Thailand kardeş tavsiyen üzerine İbar’a girdim. Aslında ilk yanlışlıkla yanındaki kuaförü sanıp oraya girmişim onunda adında İ harfi vardı sen de demiştim ikisi bağlantılı hepsi bitişik sanıp girdim bende değişmiş. Dışarı çıkıp gerçek İbar’a girdim. İlk etrafa bakınıp üst kata çıktım ne vip kart aldım ne bir şey discoda etrafa bakındım. Piste oynayanları inceleyip önümde duran görevliye yardım edermisin diye sordum.Elinde 200 baht verip 1 şişe Jonny black ve iyi bir masa ayarlarmısın dedim Hemen başkasına seslenip beni bir üst kata çıkarttı. Ordaki boş masayı gösterdi ardından da jonny geldi başladım içmeye. Ne yalan deyim cennete geldiğimin hala daha farkında değilim hala daha karımı boşanma olaylarını düşünüp içiyorum.

Pattaya insomnia

Bir baktım biri sesleniyor. Rat adında bir kız çok güzel değil çok da çirkin değil oturabilir miyim dedi bende olur dedim ne içeceğini sordum vodka redbull dedi garsona 1 şişe vodka ve redbul getir dedim kız afalladı şişe dediğime yüzüme bakıyor. Gülümseyince soru sormadı az sohbet edip demlendik dans falan edelim dedi sen et ben etmeyim dedim. Zaten biz kim disco pavyon olayları kim tamamen yabancıyız bu gece hayatı ortamlara. Ama meyhanelere giderdim.

Kız kalkıp tuvalete gidip geldi sanırsam bana ne oldu eğlenmiyor musun dedi. Tam da adamına sordu soruyu zaten doluyum içkiliyimde başladım anlatmaya. Kız dinleyip arada sorular sorup kendi fikirlerini söyledi kızın da tespitleri yerden göğe kadar doğruydu. Biz körmüşüz zamanında görememişiz. Saat kaçtı bilmem kızla çıkıp otele gittik ne fiyat ne başka bir şey de anlaştık. Odada da az biraz içerek geceye son noktayı koyduk

Sabah başım ağrıyor her tarafım tutulmuş vaziyette uyandım. Kız daha uyuyordu odaya kahvaltı söyledim iki kişilik kalkıp kendime viski dökeceğim odadaki şişe de bitmiş dün gece onu da temizlemişiz farkında olmadan tekrar arayıp viski istedim kız hemen müdahale ederek içme deyip telefonu alarak siparişi iptal etti. Kahvaltımız gelip yedikten sonra kız farketmiş olacak ki beni yatağa yatırıp bana bir güzelde masaj yaptı. Rahatladım.  Kıza para soracağım da işin acemisiyiz nasıl sorarım diye düşünmeye başladım. Ben düşünürken kızda giyinmişti nereye gidiyorsun kalsana dedim kızda kalırsam tam gün kalırım o zamana 2 günlük ücret vermen gerek dedi bende olur ne kadar diye sordum kızda 3000 baht 2 gece ise 5000 baht bende tamam dedim gidip pantolunun cebine baktım. O anda yaptığım hatayı fark ettim paramı cebimde bırakmıştım Allahtan kız aşırmadı. Çıkarıp 5 bini verdim duşa girerek birlikte dışarı çıktık.

Kız nere gidelim diye sordu bende beni dolaştır Pattaya da dedim Pattaya’da gezilecek yerleri göster dedim kızda yürüyerek hepsini yapamayız dedi motor kiralayalım bende olur kiralayalım dedim. Gidip 1 günlüğüne kızın adına kiraladık pattaya yı bir baştan bir başa dolaştık desem yalan demiş olmam. O gece İbar yerine The Pier Disco’ya gittik

The_Pier_Pattaya-2

Walking Street de gittiğimizde saat daha 12 olmamıştı 1 şişe viski 1 şişe vodka dedik. Dediğin gibi fiyatları Ibar’a göre yarı yarıya idi. Gece orda eğlenerek dönüşte de birşeyler atıştırarak otele geri döndük. Güzel bir gecenin ardından sabah kıza veda ederek kızı yolladım. Uykuya devam ettim farkında bile değilim saat 9 olmuş uyurken kalkıp hazırlandım ama üstümde bir kesiklik bir halsizlik sorma kardeş. Hiç yolu uzatmadan otelin yanında bulunan Soi Diana da ki bir komplekse girdim. İlk etrafa bakınıp en az müşterisi olan bara geçtim. Sadece 1 müşterileri vardı o gece viski yerine bira içeyim dedim. Kızlar ile şamata şakalaşmalar derken saat 1 i buldu barda da kız kalmadı zaten hepsi müşteride patroniçe bana bakıyor ben patroniçeye. O kadar da düşmedik valla kalkıp yürüyerek yine Soi Diana’da bulunan başka bara geçtim güzel kızları vardı beğendiğimi çağırdım ilk içki derken fiyat sordum kafadan 2500 baht dedi yorum yapmayıp içkimi içmeye devam ettim kız bu sefer 2000 olur dedi. Bende tamam dedim anlaştık. Oturup bir iki içki içip kıza da ısmarladım kalkıp hesabı ödeyeceğim hesap biraz şişik çok değil ama bakayım dedim kız anlamış olacak ki bar fine dedi.Senden duyduğum için hemen olayı anladım üstüne de 100 baht bahşiş bırakarak bardan ayrılıp otele geçtik. Kızın performansı çok zayıftı da konuşması benle şakalaşması iyiydi. Rat her ikisinde de iyiydi.

Ertesi günüde dolaşıp gezerek günü tamamladım gece ise İbar’a gittim amacım kız falan almak değildi tek başıma takılıp otele geçmekti. Bir önceki geceden kalma yarım şişeden az olan viskiyi getirdiler bu sefer hafiften gidiyordum. İlk Rat beni görüp seslendi gel içki içelim dedim bana müşterim var keşke anlaşsaydık dedi zaten amacım kız almak olmadığı için çok da üstelemedim. Bir 10-15 dk sonra baktım Rat başka kıza beni gösteriyor kız da yanıma gelip seslendi kız orta şeker bir şey ama güleç bir yüzü var bende masama davet ettim kıza da içkisini söyleyip sohbet etmeye başladık. İlk kendini tanıttı Lisa diye 30 dk sonra da kız kendi sordu çıkalım mı diye

bBende kabul ettim direkt fiyat 2500 baht dedi. Vay çakal rat vay iki geceyi garantilemek için bana 3000 ve 5000 demiş. Olsun çok da önemli değildi benim için. Kızla sohbete devam ediyoruz o esnada fark ediyorum karımı boşanma olaylarımı hiç aklıma getirmemişim son iki gün meğer tamamen aklımdan çıkmış aklıma gelmesine rağmen kafaya takmıyordum eskisi gibi. İçkilerimizi içip ardından lisanın beni götürdüğü bir yerde yemek yiyerek otele geçtik kız Ratdan da iyiydi güzel bir gecenin ardından sabah uyanır uyanmaz gece kaldığımız yerden devam ettik. Bu  sefer ben kıza bir gün daha takılalım mı diye sordum o da kabul etti.

O gün kızla alışveriş merkezine gittik hani şu  Central denilen yere. Kız bana telefon kart satılan yere gidelim dedi. Gittiğimizde al sen almamışsın böylesi daha iyi dedi. Farkında değildim hala daha Kıbrıs hattındaymışım meğer. Nerden biliyorsun diye sordum kızda açıkladı. Buna da Rat demiş Rat a numaramı istediğinde vermiştim oda bir sonraki gün beni aramak istemiş ama numarayı görünce fark etmiş. Alıp taktık bizde ne yapalım. Fakat nerdeyse hiç kullanmadım diye bilirim Tayland hattını hep Kıbrıs hattını kullandım.

Lisa ile azıcık dolaştıktan sonra yemek yemek için restoranlara bakındık. Türk restoranı var oraya oturalım dedim oturup yedik. Birer buçuk şiş kebap yedik. Dışarı çıkarak dolaşıp otele döndük. Dinlenip sohbet ettik gece ne yapalım nereye gidelim diye sohbet ettik. Lisa İbar diyor başka bir şey demiyor bende balık yiyeceğimiz bir restorana gidelim hem yemeğimiz yer hem de hoşça vakit geçiririz dedim. Kız bu sefer king yada marine restoranlarına gidelim walking Street de İbar a da yakındırlar yemekten sonra oraya geçeriz diyor. Kızın hissesi var ibarın ortağı sanırsınız o derecede ısrar ediyor. İşte orda seni aradım hatırlarsan kardeş. Sen bana iyi uygun fiyatlı kafama göre 2 balık restoranı dedin gece olduğu için tavsiye ettiğin yere gittim.

rim-talay-seafood

Rim Talay dediğinden de güzel bir yer. Adamlar kumsala masaları kurmuşlar denize nazır şekilde yemek yiyorsunuz çok da pahalı bir yer de değil buradan da orayı beğendiğimi belirteyim. Lisa ile oturup yemeklerimizi söyledik yanına da şarap tabi. Kız İbarı falan unutmuş keyifle yemeğini yeyip sohbet ediyor bende değişik bir ortamda olmanın hazzını yaşıyorum. O gece 3 şişe şarabı deviriyoruz ikimiz gelmeden de 2 duble viski içmiştim odada kafam bir güzel sormayınız ama sarhoş değilim. Keyifliyim hayatımda yaşamadığım hazları yaşıyor boşa geçen senelerimi lanetler okuyorum o gece içimden bu halime. Lisa soruyor beğenmedin mi diye bende beğendiğimi ve nedenlerini anlatıp taaaa bilmem neyime artık hayat bundan sonra güzel diyorum kız anlamıyor tabi ne dediğimi. Sadece gülümsetip eğlenmemize devam ediyoruz. Ve de gece en mutlu gecemi yaşıyorum sabahın ilk ışıklarında uyuya kalıyoruz. Kalktığımızda akşam 8 oluyor. Mecburen kızla bir gün daha uzatarak o gece kızı kırmayarak İbar’a takılıyoruz.

Biletimin de günü gelmiş son 1 günüm kalmış durumda dönmek istemiyorum otelden ayrılmadan seni arıyorum kardeş senin dediğin gibi benim küçük oğlana biletimi uzatmasını söylüyorum oda internetten bakıyor benim kredi kartı bilgilerim ile biletimi bir hafta daha uzatıyor. Bana geri dönüş yaparak baba işlem tamam 1 hafta daha uzattık ama çok fark vereceksin beni suçlama dedi. Bende ne suçlayım oğlum sen işine bak deyip kapattım.

drinkin street

Lisa ile İbarda takılarak otele gelip ertesi sabah da kızı yollattım artık değişiklik zamanı diye düşündüm içimde rahat daha önümde 8 günüm vardı iyice de ortamlara alışmıştım. O gece ilk soi’lere girip dolaştım erken vakitlerde. Sonra Pattaya 2. Road yolu üstündeki Drinking Street denilen yerde soluğu aldım. İlk sadece merak edip bakmak için girmiştim ama soldan 2. Bardaki dans eden kızı görünce o geceki dolaşmama son noktayı koydum. Barda oturarak viski söyleyip kızın yılan gibi kıvırmalarını dans edişini seyrettim. Kız bitirir bitirmez de yanıma çağırıp içki söyledim hemen. Kızla hoş sohbet edip ardından 1500 baht fiyata anlaşıp kızı erkenden aldım erken dediğimde saat 11 gibi. Kıza ne yapalım ilk yemek yiyelim dedi. Nereye gidelim falan derken önden tuktuku alıp walking streete doğru yola koyulduk walking streetin önünde indik. Kıza ne yemek yiyelim kings var balık yada başka derken kız eli ile Walking streeten sonra 2. Road’a doğru olan bir yeri işaret ederek oraya dedi gittik birer steak söyleyip yedik. Mekan orta kalite servis orta kalite ama steak leri mükemmel fiyatları da orta çok pahalı değil. Şu anda ismini hatırlamıyorum o kadar da internetten baktım bulamadım bilen varsa adını yazarsa arkadaşlar için iyi olur. Yada gidenler Walking street’e girmeyerek 2. Road’a doğru döndüklerinde sağda kalan yere baksınlar zaten görürler.

Ordan da çıkıp ilk yediklerimizi hazmetmek için Beach Road’da yürüyerek geri İbar’a geçtik. Bir bakıyorum Lisa’da Rat da orada ikisi de boşta seslendim uzaktan seslenip müşteri bakınmaya devam ettiler. Bende yeni kız ile içkilerimizi içip eğlenmeme baktım saat 3 gibi oradan ayrılarak otele geçip  geceyi sonlandırdım.

Poul Thailand kardeş şimdilik bu kadar. Yazı yazacağım diye anam ağladı birde yazarken oraları özlemeye başladım bana düşmanmısın sen kardeş şimdi tekrar gideceğim aklıma soktun yine yazı yaz ayaklarına Pattaya’yı kardeş.

 

Geç Kalmışım Pattaya  adlı yazıyı yazan Sn. Erhan ‘a tüm asyarehberi ekibi ve müdavimleri adına teşekkür ederiz.

 

 

 

Toplam 22 Yorum Var

 1. Otel bar otel arada bir yemek temel ihtiyaçlar dışında hiç bir şey yapmamışsınız. Alkolu azaltıp daha farklı yerleri gezmeliydiniz, onun dışında bir kaç acentedan günü birlik turda alabilirdiniz. Toplam kaç gün kaldınız ve ne kadar harcama oldu bunu merak ettim. Yazı için teşekkürler

 2. Özellikle yeme içme konusunda verdiğiniz tüyolara dikkat edeceğim. Rim Talay’ı aklımın bir kenarına yazdım. Poul abinin size nasıl anlattığını kafamda canlandırabiliyorum. Beğendiğinize sevindim. Öğrendiğim kadarıyla bir daha gitmeyi düşünüyormuşsunuz. Bence artık geç kalmadan geçmişi telafi etmenin zamanı. Yaşadıklarınızın devamını duymaktan mutluluk duyacağız

 3. Birisinin dedigi gibi tatil yapmak sıkıcıdır ve tek başınıza nasıl zevk aldınız ? Yaşıtınız birisini bulup bilinmeyen yemekler deneyip birisinin size söylemedigi klüplere giderseniz daha cok zevk alırsınız bence

 4. Ben tek başına tatil yapılmaz olayına katılmıyorm aksine tek başına çok daha iyi tatil yapılabilir.. Ama tabii diğer bir kısmında bilmediğim yerlere gitmek görmek, başka insanlarla diyalog kurmak önemli.. 🙂

 5. nightmare45 üstadım deneyimlerinizi çok güzel kaleme almışsınız bilgi açısından çok zengin teşekkür ederim

  yazınızda dikkatimi çeken bir şey oldu affınıza sığınarak bilmediğimden soruyorum
  insomnia da vip card aldığınızda kalan içki sizin adınıza saklanıyor mu ? kartı gösterdiğinizde de kalan içkiyi mi getiriyorlar eğer böyle bir sistem varsa hakikatten takdire şayan bir şey

 6. Sevgili Arkugu ;

  Yazı bana ait değil.Sadece düzenlemesini ben yaptım. Ama sorunuz için şişe açtırdığınızda bitiremediğiniz takdirde ertesi gün devam etmek adına şişe adınıza saklanır.

 7. Merhaba Arkadaşlar Gogo ve Agogo barlar hakkında bilgi verebilirmisiniz? örnegin içecek fiyatları, gecelik bayan fiyatları ve bar komisyonları gibi .

 8. Sevgili Kutay ;

  Gogo’lar direk dansı yapan kızların olduğu kapalı mekanlardır. İçerideki bayanlar o mekanın çalışanlarıdır. Fizik olarak üst düzeyde elit bayanlardır. İçki ücretleri değişkenlik gösterebilir ama makul fiyatlardır. Bazen erken saatler Happy Hours gibi zamanlarda içki fiyatları daha ucuza olabilmektedir. Örneğin 100-150 baht civarı bira içebilirsiniz. Burda ladydrink olayı vardır. Dansçılara ısmarlayacağınız içkiler normal fiyat*2 olarak değerlendirilmektedir. Barfine ( komisyon ) denen olayda yine gogo dan gogo ya farklılık gösterir. Ama 500-1000 baht arası değişkenlik göstermektedir. Bayan ücretlerine gelince bu sizinle bayan arasındaki anlaşmaya bağlı olarak değişir. Ancak elit kızlar olduğu için yüksek rakamlar çekerler. Bunu da 4000-5000-6000-7000 baht gibi rakamlar duyabilirsiniz

 9. 13 eylül gidiş 21eylül dönüş thy ile uçuyorum bu ilk gidişim olacak yas 31 beraber gıtmek isteyen varsa buradan ulaşabilirler

 10. Hastaa kardes anlat ya neler yasiyosun meraklandik. Bizde gitmek icin bekliyoruz sabirsizlikla yerimizde duramiyoruz. Ilk giden biri olarak nasil durum orda senin gozunle?

 11. Merhaba arkadaşlar 3 kez gitmiş biri olarak isteyen herkeze bilgi verebilirim pattayada 22 gece kaldım son gidişimde sıkıldım biraz ama unutamadım yineden ocak şubat mart gibi düşünüyorum gelecek arkadaşlar ile birlikte bir plan yapabiliriz mail adresimden ulaşabilirsiniz

 12. Arkadaşlar önümüzdeki ay Doha aktarmalı taylanda gidiyorum bir kaç sorum olacaktı
  1. Doha Hava limanında daha önce alış veriş yapanlar var mı? fiyat ve giriş çıkışta problem oluyormu dikkat etmemiz gereken bir şey varmı?
  2. Taylan da çok güzel deri aksesuarlar var bunlardan baya hediye almak istiyorum. hava limanlarında bu tür ürünler rahatlıkla geçiyormu birde sayı limiti varmıdır.

 13. Daha once attigim yorumu geri aliyorum kusura bakmayin kimseyi kandirmis olmuyum harbiden yok boyle pis bi yer ne kokusu bitti ne sokaklarin Caddelerin pisligi. Korkudan yemek yiyemiyorum ya sokaktan geciyom otele gitcem nerdeyse kadinlar parmak aticak hersey bu kadar acik bu kadar kolay olunca inanin zevki kalmiyo 8 gunluk aldihim tatili 4 gunde bitirdim biletin tarihini deistirdim bir kac saat daha kalmamak icin pattayada 10 saattir bangook havaalanindayim birazdan ucaga binicem ben yandim siz yanmayin tabiki karar sizin gelirsenizde bari tek gelmeyin o kadar diyim kimse kusura bakmasin

 14. Zevkler ve renkler tartışılmaz diye bir söz vardır. Beğeni yada tatmin olma beklentilerle paralel birşeydir. Herkes aynı konu için aynı düşünmeyebilir. Bu bağlamda söylediklerinize saygı duyuyorum. Koku olayına gelince bu Taylanda has birşey ve insanlar bunu bilerek geliyor. Pattayada bu konu birwz daha sıkıntılı. Ama eski haliyle kıyasladığımda o bahsettiğiniz tacizler yok artık. Yemek konusuna gelince siz tecrübeli olmadığınız için nerede ne yiyebileceğinizi bilemiyor olabilirsiniz. Ancak bilen insanlar Pattayada lahmacunundan adana kebabına kadar neyin nerede yeneceğini bilirler. Yazınızın sonhnda bir nokta dikkatimi çekti en azından yalnız gelmeyin demişsiniz. Buna sonuna kadar katılıyorum. Yalnız gerçekten zevki çıkmaz . Ben herkese yalnız gitmemelerini tavsiye ediyorum

 15. selam arkadaşlar hastaa nickli arkadaşın dediklerine katılmıyorum öncelikle kokunun olduhu dogrudur ama ikinci gün o koku ya aldırmıyorsunuz bile . thy yolları hergün iki uçak kalkıyor inanın ki dönüş yolunda 100/98 geri nasıl ve ne zaman dönerim diye düşünür 13 kere gittim pattaya bu yolculukların 8 inde tek başımaydım ve hiç sıkılmadım

 16. arkadaslar pattaya second road hakkinda bilgisi olan varmi sabai resort diye bi otel buldum guzel gozukuyor ama waliking streeta ve gece hayatina ne uzaklikta nasil bi yer bilmiyorum gitmemede 2 gun kaldi yardimci olurmusunuz lutfen

 17. Sevgili Azad ,

  Second Road yani ikinci cadde Beach Road yani sahil yolunun bir üst caddesidir. Trafik waşking streetten uzaklaşacak şekilde akar tek yönlüdür. Walking streette ise trafik yine tek yönlü olup walkinge doğru akmaktadır. Bahsettiğiniz otel Soi 3 ile Soi 4 arasında kalmış bir otel olup walking street epey uzaktır. Eğer amacınız Walkinge yakın olmaksa Soi 9 ile walking street arasında kalan bölgede bir otel seçimi yapabilirsiniz. Başka bir deyişle Central festival ile walking Street arası kalan bölgeyi seçebilirsiniz. Sabai Resort otelin fiyatına bakaraktan

  The Scenery Hotel
  The Privi Hotel
  Lido Beach Hotel ( Beach Road)
  Serenotel Pattaya ( Beach Road)
  The Golden Ville Boutique Hotel

  Aşağı yukarı sizin diğer otele vermeyi düşündüğünüz rakamlarda olup Walking Street yakın otellerdir

 18. verdigin bilgiler icin cok tesekkurler hocam yarin sabah ucuyorum ilk gidisim sizden aldigim bilgilerle pek yabancilik cekmiycem tek sikintim aksam 8 de incem bangkok yani gece olcam pattayada umarim o saatte otel bulmam zor olmaz the golden ville boutique oteline gidecem sizin tavsiyenizlei umarim yer olur dolasmam o saatte tekrar cok tesekkurler

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*