Moldova Gece Hayatı

Moldova gece hayatı

Moldova tatilimizde Moldova eglence hayatı Moldova gece hayatı Kişinev gece hayatı Kişinev eglence hayatı ve Kişinev gecelerinde yaşadıklarımı anlatacağım. Geçtiğimiz yıl arkadaşım ile dört beş günlüğüne Moldova Kişinev e gitmemizi ve orada dolu dolu yaşayıp gördüklerimizi sizlere paylaşmayı istiyorum.

Kişinev eglence hayatiBu arada ismim Melih İstanbulluyum. Mart ayında çocukluk arkadaşım Ali ve ben cumartesi günü mahalle kahvesinde çıkardığımız kavga yüzünden mahalleden bir müddet uzak durmaya çalışıyorduk. Ali ile birlikte tekel bayisinden biralarımızı alıp içerken Ali’nin teklifi üstüne at yarışı oynamaya karar verdik. O gün şanslı günümüz olacak ki güzel bir ganyan tutturduk. Bu para ile hafta başı güzel bir eğlence için gece hayatının canlı olduğu Taksim Aksaray Laleliye gidip ardından ise kendimize Rus hatun aldık. Güzel bir gece alemi yapıp, gecenin sonunda da hatunlar ile tanıdık bir motelde konaklayıp ertesi günü mahallemize geri döndük. Ali de ben de Rus hatun hastayız. İkimiz de Ruscayı sırf Rus hatunlarla konuşabilmek için kendi kendimize öğrendik. Böyle arada bir Rusca pratiği için Rus hatunlar ile takılıyoruz.

Kişinev gece hayatiCebimizdeki para kaşıntı yapıyordu. Ali ile buluştuğumuzda Ali ye tekrar Rus takılalım mı diye sordum. Ali ise oğlum ne Rus takılması direk Rusya’ya gidelim derenin kaynağından içelim diye cevaplayıp, İstanbul da vereceğimiz para ile iki hatta üç Rus hatun alır alem yaparız. Üstelikte gezip görmüş oluruz dedi. Kafama iyice yatmıştı Ali’nin dediklerine. Nasıl yapacağız diye düşünüyorduk. Eskiden bizim mahallede kalan ve şimdilerde vize işlemleri ile uğraşan İbrahim Dayı aklımıza geldi. Yanına varıp konuştuk. Bize şöyle güzel bir haftalık Rusya gezisi ayarla dedik. İbrahim dayı ise Rusya’ya bilmem ama isterseniz sizleri Moldova’ya yollayım dedi. Gidin bir Moldova gezisi yapın eğlenip geri dönün dedi. Sonuçta oradaki hatunlarda Rus olduğu için kabul ettik. Perşembe günü bizleri de gidecek kızların listesine alıp toplu bilet kesti.

Kısaca Moldova Kişinev e gidiyorduk Ali ile birlikte. İlk önce İbrahim dayının ofisinin önünde buluştuk ardından kızlarda geldi. Etrafımız bir anda Rus hatunlar sarmıştı. Onlar ile Minibüse binip Uçak alanına geçtik. Hava alanında beklerken Ali ile iki Rus hatunla samimiyet kurduk. Hatunların ismi İrina ve Ludmila idi. Ludmila’yı kendime ayarlamıştım. Yapılı dolgun ve parça taş gibi hatundu Ludmila tam benlik.

Moldova Kişinev’e vardığımızda birlikte uçak alanından çıktık. Hatunlar ile birlikte taksi tutup kalacağımız otel olan Kişinev Codru otele geçtik. Hatunlar başka şehirde yaşadıkları için onlara da ayrıca bir oda tutup odalarımıza yerleştik. Akşam yemeğini otelde yiyelim dememize rağmen hatunlar bize otelde yemekler pahalıdır dışarıya çıkalım dediler. Hatunların ısrarı ile dışlarda yemek yedik. Yemekten sonra hatunlar bizi bir diskoya götürdüler.

Kişinev tatiliDisko çok gürültülü ve hiç haz etmedim. Oldum olası gürültülü ortamlardan hoşlaşmam. İçeride ki Rus hatunları gördüğümde Türkiye’de olan hatunlar ya Rus değil ya da buradaki hatunlar başka ülkeden geldi dedim. Çünkü bu kadar güzel hatunu bir arada görmemiştim. Nerde bizdeki kendini Rus diye kakalamaya çalışan kıçı kırık Ruslar. Bizler Türkiye’ye gelen Rusları gördüğümüzde Rus hatunları bir numara sanır çok güzeller derdik de buradaki hatunları gördükten sonra Türkiye’dekilerin Moldova gecehayatında efsanesi bile olmadığını anladık. Neydi O güzellikler of anam offf anlatamam.

Ali’nin de benden kalır yanı yoktu valla ağzı açık hatunların danslarını izliyordu tüm gece boyunca. İkimizde Hatunları nasıl sepetleyip bu Rus güzellerine yanaşırız diye düşünüyorduk.

moldova eglece hayatiGecenin sonunda aklımızı Diskodaki hatunlar da bırakıp otele geri döndük. Birimiz bir odaya diğerimiz diğer odaya çıktık. Duş falan derken geceyi güzel bir şekilde tamamladık. Ertesi günü hatunlar kendi şehirlerine gidecekleri için ayrıldık. Bize telefon numaralarını verip iki gün sonra isterseniz geliriz dediler. Geceki muamele ücretlerini de verip hatunlar ile vedalaştık.

Hatunlardan kurtulup Ali ile dolaşmaya başladık. Otelin yakınında olan parkta dolaştık. Parktaki bir iki hatuna sokulmaya çalışmamıza rağmen tüm girişimlerimiz sonuçsuz kaldı. Öğleden evel otele dönüp diğer odanın hesabını kapatıp odada istirahata geçip kendimizi Moldova gece hayatına hazırladık.

Kişinev geceleriAkşama doğru kızların dediğini otelde yemeğin hesabını ödediğimiz de anladık da olan olmuştu artık. Ardından otele bağlı bir taksiciyi çağırtıp bizi Kişinev gece hayatının en popüler yerine getirmesini istedik. Taksici bizleri fazla uzak olmayan bir disko ya bizi bıraktı. Disko yine gürültülü ama hatunları da bir o kadar güzeldi. Ali ile başladık hatunlara yanaşmaya dans etmeye. Türk olduğumuzu duyan bize soğuk davranıyordu ilk başlarda. Takibinde özel masa ve şişe açtığımızda imajımız sanki 180 derce değişmiş gibi bize yüz vermeyen hatunlar kendileri bize yanaşmaya başladı. Bir anda bolluğa düştük. Hatunlara içki söyleyip sohbet esnasında ağızlarını yokladığımızda Fiyatları 300 dolardan açıp en az 200 e kadar düşüyorlardı. Türkiye’deki fiyatların iki misli sayılırdı o fiyatlar. İlerleyen saatlerde hatunlar fiyatlarda düşüş yapmaya başladılar. En son Ali ile 150 dolara 2 hatun ile anlaşıp mekandan çıkıp Diskodan ayrılıp otele geldik. Hatunları içeri sokmakta zorlandığımız için tekrar oda tuttuk.

Moldova turuHatunlar güzel olmasına güzeldi de muamele sıfır derce. Ambalajı ile içeriği farklı. Olan olmuştu buda bizlere ders olmuş oldu.

Ertesi sabah hatunları gönderip Ali ile konuşmaya fikir yürütmeye başladık. Ali’nin Rusçası benden daha iyi olduğu için para ödeme işleri ile o ilgileniyordu. Hatunlara verdiğimizin iki katını da Diskoda içki parası olarak ödemiştik. Moldova eglence hayatı tahmin ettiğimiz gibi gitmiyordu ve ucuz değildi. Kişinev eglence hayatından ilk kazıklarımızı yemiştik bol kepçe olarak.

Tekrar odalarımızda dinlenip akşam olmadan otelden çıkıp dolaşmaya başladık. Yine ayni parkta dolaşıyorduk. Birbirinden çekici Moldovalı kızları seyredip hazır olarak aldıklarımızı atıştırıyorduk. Yanımızdan Türk bir gurup geçiyordu o sırada. Türkçe konuşmaları duyup onlara seslendik. Beş kişiydiler onlarda Moldova ya 3 günlüğüne Kişinev turu için gelmişlerdi. Başlarında da rehberleri etrafı anlatıyordu. Gurup ile sohbet edip konuştuk rehbere de Moldova Kişinev tatilimizden ne beklediğimizi ve neler ile karşılaştığımızı anlattık. Kaldığımız oteli söylediğimizde bize baştan hata yaptınız dedi. İlk kazığı fark etmeden yemişsiniz. Otelinize yakın iki mekan sizin istediğinize yeter dedi. İsimlerini sorduğumuz da ise adlarını halen unutmadığım City Club ve Studio Club diye cevap verdi. Arkasına da bize bir sürü tiyo yapmamız gerekenler ile yapmamamız gerekenleri sıraladı. Söylediklerinden aklımda kalan bir kaçını yazayım.

Moldova Gece HayatiAlmaya niyetiniz olmadığı kıza içki sipariş etmeyin. Almaya niyetli olup da fiyatta anlaşamadıysanız hemen içki söylemeyi kesin.

Alacağınız hatun ile doğrudan fiyat pazarlığı yapın işi uzatmayın. Pazarlığın olumlu olması halinde otele gidin Hatunun yerine kesinlikle gitmeyin.

Alacağınız hatuna parayı işinizi gördükten sonra ödeyin. Peşinen ödeme isteyen ile anlaşmayın.

Gittiğiniz disko ve barda tek içki için turistlere yüksek fiyattan ödeme talep ederler. Özellikle de bayanlar için sipariş ettiğiniz içkiler için yüksek fiyat isterler.

Gündüz yolda dolaşan Kafe de bulunan hatunlara fazla askıntılık yapmayın çoğu düzgün aile kızıdır. Hatun size yüz verirse ilgilenin fazla ısrar edip iş almayın.

Moldova geceleri pek tekin değildir dikkatli olun. Aldığınız hatun size şurada güzel mekan var şu diskoya gidelim tanıdığımın taksisi var onu çağıralım derse de kanmayın.

 

moldova tatiliRehberin dediklerini düşünüp otele doğru yürürken parktan çıkıp 100 metre yürüdüğümüz esnada önümüzde iki polis belirdi. Pasaportlarımızı sorup Moldova’ya geliş sebebiniz ne gibi sorular sorduklarında Ali Pasaportlarımızın yanımızda olmadığını geliş sebebimiz ise Moldova turu yapmak olduğunu dedi. Polisler Moldova ye geliş sebebimizden çok pasaportlarımıza takmışlardı. İlla Pasaport isteriz yoksa karakola bizle geleceksiniz diye tutturdular. Ardından Ali ile konuşan polis Ali ye benle geleceksin dedi. Ali olayı yatıştırmaya çalışırken diğer polis ise benim arkama geçmiş beni iteklemeye başladı. Çıngar koptu kopacak nerdeyse. Ali eli ile yolun ilerisinde çok yakın ve gözle görülen kaldığımız oteli işaret edip orada kalıyoruz isterseniz bizle gelin gösterelim diyordu. İte kalka gitmekte direniyorduk artık.

Moldova geceleriYanımızdan işe gitmek için geçen otel görevlisi de otelin adını duymuş olacak ki bize doğru yanaşıp bizleri tanıyınca olaya dahil olup bizleri tanıdığını söyleyince polisler biraz yatışıp otel görevlisi ile konuştular. Sonrada bizler dönüp otelde kalmanız ve pasaportunuzun orda olması anlam ifade etmez. Moldova da pasaportunuzu yanınızda taşımamak suçtur ve polise de direnme var nereden baksanız 5000 ley cezası var bu işin o yüzden bizle geleceksiniz dedi. Başımıza iş almıştık artık. Ali de Otel görevlisi ile konuşup yanıma geldi. Hafif sesle bunlara bir yüzlük tokuşturalım amaçları o rüşvet peşindeler dediğinde olayın iç yüzü anlaşılmıştı. Ali ye de otel görevlisi üstü kapalı bir şekilde olayı anlatmıştı. Ali ye verelim başka çaremiz mi var dedim. Ali de cebinden tam para çıkarmaya çalışırken pat iki poliste Ali’nin iki elinden tutup sürükleyerek köşeye götürdü. O an şıçtık dedim şimdi polise rüşvet vermeden de bizi alırlar bunlar. Ama korktuğum gibi olmadı orta yerde para alamayacakları için öyle yapmışlardı. Ali’den 100 doları aldıktan sonra bir sürü de ikaz da bulunup yanımızdan ayrıldılar.

Olayı tatlıya daha doğrusu dolara bağlayıp görevli ile otele döndük. Görevliye teşekkür edip ayrılacakken adam dik dik yüzümüze bakıp manalı imalı konuşmaya başlayınca ona da bir şeyler verip odaya çıktık. Buradan da gidecek olanlara da tavsiye olsun sakın Moldova da pasaportsuz sokağa çıkmayın. Biz şanslıydık ki gündüz vakti ve otelin yanında bu alay başımıza geldi. Gece vakti olsaydı Moldova geceleri yerine Moldova hapislerinde tatil yapacaktık.

Moldova gezisiGece Ali ile birlikte gündüz tanıştığımız Türk rehberin tavsiye ettiği mekanlardan olan Kişinev City Club a geçtik. Türk rehberin dediği gibi otelimizin hemen yanı başında bir mekan. İçeri girişte kapı kontrolü yapıldı. Ücretimizi ödeyip içeri geçtik. Güzel bir ortam. Yine bir sürü güzel Rus hatun ile dolu. Bardan adını bile bilmediğimiz birer kokteyl alıp ilk önce keyfimize bakıp bir güzel etrafı dikizledik. Saat ilerleyince ufaktan hatunlar yanaşmaya başladı. Yine fiyatlar yüksek söyleniyordu. En son fiyat 150 dolarlara geldiğinde iki tana hatun ile anlaşıp rehberinde uyardığı gibi doğruca otele geçtik. Yine saman tadında ve hiç tadına bile varamadığım bir gece yaşayıp hatunları geceden yollattık.

Öğle vakti kalkıp Ali ile buluşup Ludmila ile İrinayı arayacak mıyız dedim. Ali de bu geceyi de deneyelim baktık bize göre değil son iki gecemiz de onları çağırırız dedi. Ali ye Hatunlar bu gün telefon bekliyorlar bizden karar verelim ne yapacağımıza diye söylediğimde Ali ısrar ile yarın demesine rağmen Ali yi araması için ikna ettim. Hatunlar ile görüşüp ertesi günü öğlen için randevulaştık.

Kişinev gezisiO gece ise Türk rehberin bahsettiği Kişinev Studio Club a geçtik. İçerisi hep hatun dolu nerdeyse ve piyasada iş tutanların yeri olan bir mekan. Daha biz konuşmadan hatunlar bize yanaşıp konuyu kendileri açıp fiyat vermeye başlamışlardı. Daha içki istemeden sormadan hemen konuya kendileri giriyordu. O gecede orda eğlenip iki adet süper güzellikte hatunu 100 dolara alıp otelin yolunu tuttuk. Gece otelde yaşadıklarımız hatunların güzelliği gibi süperdi. Muamele dersen inanılmaz. Tecrübeli ve işi biliyorlardı. İlk gecelerde aldıklarımız gibi sönük bir performans yoktu hatunlarda.

Sabah hatunları yollattıktan sonra Ali bana İrina ile Ludmilayı aramakta çok acele ettik dedi. Bak bu yer tam bize göreymiş. Şimdi hatunlar gelir nerdeyse nasıl yapacağız düşün dedi. Ali dediklerinde yerden göğe kadar haklıydı bu konuda.
İrina ve Ludmila biraz geç gelmişlerdi. Akşam yemeği ne geç çıktığımız için fazla bir yere takılmayıp o gece otele geri döndük odalarımıza çekilip oda da İçki içip alem yaptık.

Ertesi sabah İrina ve Ludmila ya bir gün sonra Türkiye’ye döneceğimizi o yüzden gece dinlenmemiz gerektiğiniz söyledik. Hatunlar ile gündüz bir iki müze falan baktık. Öğleden sonra da Hatunları yollattık. Son gecemizi yine Stüdyo Club da geçirmeyi planlıyorduk.

Kişinev turuGece erkenden Cluba gittik. Yine içerisi hatun dolu, yine ayni şekilde süper bir ortam var. Tam bir hatunla anlaştım hatun benim yanımda başka arkadaşım var isterseniz onları da görün beğenirseniz birlikte çıkarız diye teklif edince Ali çağır gelsinler dedi. Birde ne görelim Bizim hatunlar İrina ve Ludmila karşımızda. İlk bizi gördüklerinde trip yapıp hani Türkiye’ye dönecektiniz diye söylenmeye kalktıklarında Ali ağızlarının payını verdi. Asıl siz hani bizim için geldiydiniz. Bizden otobüs bilet parasını bile alıp ardından dönüş içinde para alıp burada müşteri kovalıyorsunuz diye bir güzel cevap verdi.

Tabi olan benim ayarladığım ve o güne kadar görmüş olduğum en çekici ve güzel Moldovalı kız ile işim bozuldu. O moral bozukluğu ile yanıma yanaşan hatunları ince eleyip sık dokuyup o güzellikte bulamayacağımı anladığımda Ali’nin bulduğu hatunun arkadaşlarından birini seçip otele geri döndük.

Gece HayatiGece otelde hatunun ilgisi ile kaçırdığımı düşündüğüm o güzellikten beklemeyeceğim bir şekilde servis ile karşılaşınca yaşanmış olumsuzluklardan kurtulup kendimi hatunun kollarına teslim ettim. O gece bekli de hayatım boyunca yaşamayacağım bir gece idi. Sabah hatun ile tekrar iş tutup Moldova Kişinev deki son anlarımın zevkini çıkarıp. Hayatımda ilk kez bir hatuna ücreti dışında kendi içimden gelerek bahşiş verdim.

Uçakta ve Türkiye’ye vardığımız da aklımız Moldova’da ve Kişinev’de yaşadıklarımız da idi. Bir hafta sonra yine Taksim Laleli yapıp Rus hatun baktık Ali ile ama Moldova da gördüğümüz hatunların yanından geçmeyi bırak bulunduğu yerde bile olamazlardı o gece gördüklerimiz.

Moldova Kişinev gezisi ilk planladığımız gibi menbağından ucuza getiririz hayali tamamen fos çıktı. Moldova Kişinev o kadar da ucuza gelmemişti o para ile bir ay istanbulda güzel bir alem yapar zevkimize bakardık. Fakat Moldova’yı görme fırsatımız olmaz ve de Türkiye’deki Rus Moldov kızlarını En güzelleri sanmazdık. Bana göre verdiğimiz paraya değdi. Nede olsa haydan gelen huya gitmişti. Ali ile bana da geriye sadece o güzel anılar kaldı.

 

Moldova Gece Hayatı anılarını yazıp bizler ile paylaşan Sn. Melih e tüm asyarehberi ekibi ile müdavimleri adına teşekkür ederiz.

 

 

Toplam 19 Yorum Var

 1. Melih kardeş Kişinevde yaşadıkların çok güzeldi. Başına gelenleri detaylı olarak anlatman güzel oldu. Teşekkür edrim

 2. Sevgili arkadaşlar gece hayatı için moldova seyahati düşünenlere yönelik artı ve eksi yönlerini anlatan bir yazı olmuş, ve arkadaş ortamlarında anlatılan 100 dolarla gittim 1 hafta krallar gibi yaşadım türü masalların gerçek olmadığını anlatan bir yazı olmuş, gitmek isteyenlerin bu yazıdan çıkaracağı çok ders var diyorum.

 3. Ustam ya gece vakti bizi şevke getirdin de o nasıl fiyattır anlamadım. En ucuz manita fiyatı 100 dolar vermişsiniz bunun içkisi var yemeği var otel odası var da var dediğin gibi kumaşı astarından pahalı mübarek.
  Yaşadıklarınızı kıskanarak okuduğumu belirteyim. Yani her kula nasip olmaz ustam yani hem galyanı bulacaksın üstünede böyle güzellikler yaşayacaksın. İnan imremdim. Daha başka gece alemi hikayeleriniz varsa okumaktan zevk alacağımı bilmenizi isterim. bu yurt dışı olmazda sözünü ettiğiniz laleli taksim olur artık size kalmış. 😀
  Hatta bende İstanbulluyum sizlrle bir gece ruslar dahi olmasa bir alem yapmak isterim.

 4. Moldolva gece hayatı anılarınız oldukça güzel merak içerisinde diğer paylaşımlarınızı da bekliyorum.

 5. Yapilacak cok yorum var aslinda ama paylasiminiz ayrintili olmasi nedeniyle cok guzeldi. Eski SSSR ulkelerinin degismez kurallari hepsinde ayni. Sadece para birimleri farkli. Taksinin goturdugu yer sehrin en hareketli guzel mekani degil, soforun kendisine sehirde en yuksek musteri getirme parasini odeyen (bahsis veren) mekan.

 6. güzel yazınız için teşekküler. Rus ülkelerine de biraz ağırlık verirseniz çok memnun olurum. Örneğin Gürcistan Belarus hakkında yazılarınızı bekliyoruz.

 7. Rusya ukrayna Belarus. Kisaca eski sovyet ülkeleri hepsi ayni polis türk oldugunuzu anlarsa hemen ne koparirim pesinde bunu almanlara ingilizlere fransizlara yapamaz…

 8. arkadaşlar bütünyorumları okuma zamanım olmadı kusura bakmayın. Şu anMoldovadayım. 2, 3sene önceki yorumlara bakıp buraya gelmenizi önermem. yazılan club ve barların nerdeyse yüzde 80 ine gittim. Arkadaşlar aklı olan buraya gelmesin zaman para ve iştah kaybına yol açar. tabi başka amaçlar evlilik kültürgezisi falan yorum yapmıyorum. gece hayatı ve arkadaşlık 0 ın altında. kızlarınyüzde 96.48 i dolandırıcı)). 2016 haziran yorumum budur. belkide ben talihsizbi 2 hafta geçirdim. aksini söyleyenler tabi ki olabilir.iyi gezilerrrr

 9. salladığınız yanlarda var doğru anlattığınız da,, 300 dolar ne yok öyle bir ücretleme artı rus hatun diye moldovadan bahsediyorsun tamamen apayrı bir ırk gagavuz ve moldov bir kısmıda romen çingenesi rus kızlarının(st petersburg Moskova ve dier şehirlerle mukayese dahi edilemez.

 10. 2015 ten sonra moldova vatandaslari avrupaya vizesiz gitme hakki kazandi . o tarihten beri ulke nufusu ciddi azaliyor . drive gibi ulkenin en iyi clubu bile kapandi . hafta ici gece hayati sadece parali askerlerin oldugu barlarda . duzgun clublar kapali oluyor . moldova ukraynadanda pahali ve ne ukrayna kadar guzel nede ukrayna gibi hatun kaldirma kapasitesi yok .

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*