Bangkok Gece Hayatı

Öncelikle tüm Asya Rehberi sitesi takipçilerine uzun bir aradan sonra bu Bangkok gece hayatı yazım ile buluştuğum için mutlu olduğumu belirtmek isterim.

Bangkok gece hayatını Bangkok gecelerini hepimiz az çok gidip görmüşüzdür. Tayland gece hayatını bilmeyenlerse yazdığımız yazılarla Bangkoku tanımışlardır diye düşünüyorum. Bildiğiniz üzere ilk yazım da Tayland tatilimdeki Phuket’e gidişimden bahsetmiştim. Yeni yazı yazmak için uzun zaman işlerimden dolayı fırsat bulamamıştım ama telefonumdan sitedeki yorumları okuyordum. Bu hafta sonu eski Tayland anılarımı ve Bangkok gece hayatını arkadaşlarıma anlatırken komik bir o kadar da ders verici olan üçüncü Bangkok gidişimde Tayland gece hayatında karşılaştığım ilginç bir olaya yer vereceğim.

Tayland’a üçüncü gidişimdi. İlk seferimde Tayland Bangkok, Pattaya turu yapmıştım. İkinci seferimde ise Phuket, Pattaya ve Bangkok turu yapıp Türkiye’ye dönmüştüm. Bu gidişimdeki planım ise dört beş günlük Bangkok tatili yapıp sonrasında ise Pattaya’ya gidip bir hafta on gün arası Pataya da kalıp ardından duruma göre hareket etmek vardı. Belki fırsat bulursam Chiang Mai olmadı tekrar Phuket yapabilirdim. Doğal olarak ilk tercihim Chiang Mai idi. Tayland’ın değişik ve görmediğim yerlerini de gezmek istiyordum.

Haziran ayının başında ucuza bulup kaptığım Tayland uçak bileti ile dört günlüğüne oldukça uygun kampanya yapan Bangkok Grand President Otel de yerimi ayırtarak, Tayland gezisi planlarımı uygulamaya başladım. Diğer otelleri ve güzergah işlerini halledip, yolculuk gününe gün saymaya başladım. Bavulumu götüreceğim eşyalarımı defalarca kontrol edip beklenen Tayland yolculuğu günüme gelmiş oldum.

Gün o gündü. 😀

Uçağımız Londra İstanbul Singapur Bangkok aktarmaları yapan bir seferdi. İstanbul’a varışı 2 saat rötarlı gerçekleşti. Hava alanında beklerken yolcular ile sohbet etme ve tanışma ortamı yakalamıştım.

İçlerinde Singapur’a gideceklerde vardı. Pattaya Turu yapacak bir arkadaş gurubu ve Bangkok gezisi için Bangkok’a münferit olarak gidecekler vardı. İçlerinden 3 kişilik genç bir gurup dikkat çekiyordu. Herkes ile sohbet ediyorlar. Bangkok’a daha önce gidip gitmediklerini soruyorlardı. Çoğu kişi heyecandan mıdır yoksa başka bir şeyden mi kaynaklıdır bilemem gençlere fazla yüz vermemişlerdi. Sıra bana geldiğinde gayet iyi bir şekilde karşılayıp sordukları sorulara elimden geldiği kadar cevap verdim. Türlü ikazlar ile dikkat etmeleri gereken konularda kendimce uyarılarda bulundum. Gençlerin aslında kanları kaynıyor fakat çok saygılı ve kibardılar.

Diğer yolcuların neden yardımcı olmadıklarını anlamadım.

Uçağımız Rötarlı bir şekilde gelip Singapur’a geçtik. Singapur’da 2 saatlik bekleme süremizde 4 saat olunca Bangkok’a varışımız ancak akşamı bulacaktı. Düşündüğüm gibi de akşamı Bangkok havaalanına vardık. Singapur’da iken gençlerle bolca sohbet edip eski Tayland maceralarımı anlattım. Gençlerin ilk gidişi olduğu için ağızları açık şekilde anlattıklarımı dinlemişlerdi.

Suvarnabhumi Uluslararası Havaalanı
Suvarnabhumi Uluslararası Havaalanı

Bangkok havaalanında gençlere yardımcı oldum. Gençlere hava alanından telefon kartı almalarını sağlayıp birlikte taksi tuttuk. İlk önce gençleri kaldığı otele bıraktım. Kaldıkları otel Happy İn diye bir yerdi. İyi bir otel değildi de odalar temiz fiyatı ile uygun bir yerdi.

Hızlı bir şekilde otele girişlerinde yardımcı oldum. Ayrılırken telefon numaralarımızı kaydettik. Bende Bangkok’ta ucuza bulduğum ve de kaliteli bir otel olan Grand President otele geçtim. Odama yerleşip az biraz istirahat ettikten sonra duşumu alıp, akşam yemeği için dışarı çıktım.

Yaya olarak Bangkok Sukhumvit Caddesine yürüdüm. Yönümü soi 11 çevirip yine yaya olarak yoluma devam ettim. Niyetim Soi 11 deki birkaç mekanı kolaçan etmekti ilk gece için. Yol kenarındaki sokak restoranından kızarmış tavuk pilav yanına da yeşillik salatası alıp taburelere oturup yemeğimi yemeye başladım. Hasretlik bitmişti artık. Tayland’a vasıl olmuş Bangkok sokaklarında dolaşıyordum.
Yemeğimi yerken orda bulunan birkaç yabancı ile selamlaşıp sohbet etmeye başladığım sırada telefonum çalmaya başladı.

Telefonda bizim gençlerden biri korkmuş bir şekilde abi gel ne olursun yardım et diyordu. Dur ne oldu baştan anlat, nerdesiniz, olay nedir diye sordum. Genç abi gel diyordu. Nereye geleyim diye en az 10 dakika telefonda konuştuk. Gençler benim ayrılmamın arkasına taksi çağırıp taksiciye Bangkok Patpong soi 4 e gitmek istediklerini söylediler Taksicide en yakın noktada bunları bırakıp gidecekleri yönü göstermiş. Buraya kadar anlamıştım ama başlarına ne geldiğini anlayamamıştım.

Az bekleyin olduğunuz yere geliyorum dedim. Yemeğimi de yarım bırakıp restoranın az ilerisinde bulunan tuk tuklardan birine atlayıp gençlerin dediği gibi Patpong Soi 4 dedim. Tuktuk sürücüsü sırıtarak okey dedi. Ama sırıtması da manalı gibi gelmişti bana o anda.Patpong Gece pazarı ile meşhurdur. Bunun yanında gece kulüpleri, barları ve yakın civarındaki diskoları ile de Bangkok gece hayatının canlı ve hareketli geçtiği bir bölgelerden biridir. Patpong bölgesi aslında Bangkok Silom yolunda ve etrafında yer alıyor. Bunlar benim görüp bildiklerim. Yanlışım varsa tur rehberi değilim ki tam olarak anlatabileyim kusura bakmayın. 😀

Anlayacağınız bölgeyi az çok biliyordum. Tuk tuktan inip Soi 4 e doğru yürümeye başladım. Bu arada telefondan gençleri arayıp neredesiniz geldim yola çıkınız diyorum. Telefondaki genç ise abi yola çıkabilsek sorunumuz kalmayacak zaten dedi.

Patpong
Patpong

Mekanın adını söyledi. Geliyorum deyip kapattım. Yolda yürürken dikkatimi çeken sokakta nerdeyse hiç bayan yoktu gidenler bilir bar önlerinde içeri müşteri çağıranlar elinden çekenler sexxxy man diye çığıranlar yoktu. Birde yanıma genç Taylandlı erkekler yanaşıp bara davet ediyorlardı. Sokak meğer Bangkok Patpong’un meşhur Gay Street’i idi. Bizim gençlerde buraya direkt adres vererek geldikleri için gençler hakkında acaba diye düşündüm o anda. Çünkü gençler gayet bakımlı, parlak ve kibarlardı. İlk başta aklıma bile gelmemişti de bu ortama ilk geldikleri gece damlamaları kafamda soru işareti uyandırmıştı resmen.Gençlerin ismini verdikleri yerin önüne gelmiştim. Gençlerden birisi beni görüp yanıma geldi. Gencin üstünden parfüm kokuları geliyordu. Tamam dedim bunlar kesin yumuşaktır. Bende hani yola çıkamazdınız boşuna mı çağırdınız benle maytap mı geçiyorsunuz dedim. Tabi gençleri yumuşaktır diye etiketlemiştim kafamdan. Genç ise Yok abi celallenme hemen ben iyiyim ama arkadaşlarım içerde onlara yardım et deyip içeriyi gösterdi. Diğer gençler köse masada oturmuşlar yanlarında da iki yarma gibi zenci oturuyor. Gençler kıskaca alınmış durumda. Tabi zencileri görünce de zencilerden korktular diye düşündüm.

Demek istediğimi anladınız umarım. Gençle az daha konuşup diğer gençlerin yanına gittim. Seslenip, masalarına oturup, zencilerle konuşmadan İngilizce olarak içkinizi içiniz kalkıyoruz dedim. Tabi bende Yusuf Yusuf ediyordum o anda zenciler bana ters gitse gözümü hastanede açardım. İkisi de azman gibi iri yarı kas yığını. Zenciler gelişimden pek hoşlanmasalar da ses çıkarmadılar. Belki de gay ler arası kuralları vardır bilemeyeceğim. Gençler ise hızla içkilerini içip ayağa kalktılar zencilere de ‘’see you bay bay’’ deyip ayrıldılar. Kalktığımız esnada Bardakilerden biri hesabı uzattı. Hesapları da zenciler gibi kolum kadar resmen. İtiraz etmeden ödediler. Bardan ayrılıp, sokağın çıkışına kadar birlikte yürüyüp, gençlere bana müsaade gençler siz keyfinize bakın ben kaçtım dedim. Baktım yok Abi sen nere biz ora demeye başladılar dayanamayıp yüzlerine ben bayanları tercih ederim sizin ile işim olmaz dedim. Gençler de Yok abi bizi şey zannetme öyle değiliz dur anlatalım yanlış anlaşma var dediler üzülerek. Yüzlerine baktığımda gayet ciddi ve üzgün olduklarını gördüğüm zaman anlatın dinliyorum dedim soğuk bir şekilde. Yolda yürüyüp yolumuzun üzerindeki barın yola bakan kısmına oturduk.

Gençler hep bir ağızdan anlatmaya kalktıkların da biriniz anlatsın bu olayları dedim. Gençlerden biri anlatmaya başladı.Aşağıda yazdıklarım gençlerin kendilerinin bana aktardıkları gibi aktarılmıştır.

 

Abi Şimdi biz üç arkadaş tatil planı yaparken çok sevdiğimiz bir arkadaşımızın Facebook daki Tayland gezisinde çektiği resimleri görüp ilgilendik. Tabi arkadaşımız 6 günlüğüne Tayland turu ile gelmişti. Tayland hakkında fazla bilgisi yoktu o yüzden bize pek yardımcı olamadı. Fakat bize gösterdiği Resimlerden ve kendisinin bize anlattığı Bangkok gece hayatı ile Pattaya gece hayatı anılarından etkilenip araştırmaya girdik. İlk önce tanıtım yazıları derken forumlara baktık. Formlardan birinde yazarın bir Bangkok gece hayatı ile ilgili bilgiler içeren yeni bir yazı yayınlamıştı. Yorumlara da düzenli olarak cevap verip bilgilerini paylaşıyordu. ( Bu esnada cebinden bir kağıt çıkarıp bana yazıyı gösterdi. Gençler adamın yazısını rehber kabul etmişlerdi. Yazıyı okuyup devam etmelerini istedim. Kağıt da yazılanları sonra kısaca aktaracağım.). Okuduğun gibi abi yazara bizde yorum kısmından kafamıza takılan ve merak ettiğimiz konuları danıştık. Yazarda bizlere cevap verip sorularımızı yanıtlamıştı. Aradığımız tüm bilgileri ondan bulmuştuk nerdeyse. Yazıda da gördüğün gibi yazarın Tayland Bangkok gece hayatı açıklamalarında Patpong bölgesindeki Soi 4 ü anlattığını ve en güzel ucuz ve tanınan bölgesi olduğunu yazdı.

pattayabars8

Abi bizler de onun tavsiyesi üzerine taksiciye Patpong soi 4 adresini verdik. Buraları hiç bilmediğimiz için de yoldaki farklılığı algılayamadık. Bara geçip oturduğumuzda yanımıza gelen Amerikalılar ile sohbet etmeye başladık. Belki onlardan yardım alırız diye. Amerikalılarda bize masaya geçip konuşalım diye teklif ettiklerinde masaya geçtik. İlk içkimizi söyledikten sonra ellerini omzumuza atmaya bacaklarımızı ellemeye başladılar.

İlk itiraz eder gibi olduk ama oralı bile değildi Amerikalıların. İşte o sırada tuvalette olan arkadaşımız gelip Türkçe olarak konuyu ona aktardık. Amerikalıların masası yan tarafta idi en az on ile on beş arkadaşları daha vardı. Bu yüzden gözümüz kavga etmeyi kesmediği için çare seni aramak oldu abi. Sende gelmesen kavgaya girecektik en son çare olarak. Belki kurtulurduk fazla dayak yemeden.

Gençlerin anlattıklarını dinledikten sonra kafamdaki soru işaretleri gitmişti fakat bir konuda yine kafam takılı kalmıştı. Bende gençlere madem bu tarz şeylere ilginiz yok yumuşak değilsiniz bu haliniz ne böyle yumuşaklar gibi parfümler sürünüp giyinmişsiniz.

Yani bu sokağa bile girmeseniz sizi görenler doğal olarak sizden kuşkulanır. Her tarafınızdan Parfüm fışkırıyor resmen dedim. Bu sefer diğer genç soruma yanıt olarak:

İşte abi o yazıyı yazan yazar bize Taylandlı kızların bakımlı genç ve parfüm kullanan erkeklerden hoşlandıklarını. Parlak turistlere daha iyi muamele gösterip ilgi duyduklarını yazdı abi deyip bana verdikleri kağıtlardan bakıp yorumlardaki kısmı gösterdi. Gencin dediği gibi yazmıştı adam.

 

Olay bundan ibaretti. Her şey açıklığa kavuştuğu için gençlere otele gidip üstünüzü değişin dışarı çıkacaksanız da zaten sizin kaldığınız yer Soi 4 dedir. Bangkok gecelerinin ve Bangkok eglence hayatının en canlı geçtiği yerlerden birisindesiniz. Oradaki barlara falan takılın.

Bangkok-Eğlence-Hayatı

Yanda ileride Bangkok Nana Plaza vardır oraya geçin artık siz karar verin dedim. Gençler de yok abi senle takılalım beraber bize yardımcı ol ki görelim. Baktım gençler ısrarcı tamam ama önce otel dedim. Böylece Patpong’dan ayrılıp Kaldıkları otele doğru yola çıktık. Vakit de ilerlemişti daha yemek de yemediğim için kaldıkları yerin az ilersinde olan seyyar satıcıdan tavuk şiş alıp yürürken yedim. Gençlerde üstlerini değiştirmişler duş alıp efemine gibi parfüm kokularından kurtulmuşlardı. Otelden Bangkok Sukhumvit Caddesine doğru yürüyüp gördüğümüz yerler hakkında bildiklerimi gençlere anlattım.

Bangkok Nana Plazaya girip dolaşıp çıktık. Gençler sabırsızca abi bir yerlere oturalım demeye başladılar. Bizde yol kenarı bir bara oturduk. İçeceklerimiz söyledik. Gençler yine aceleci bir şekilde ilk gördüğü bacağı açık orasını burasını ilgi çekmek için gösteren kızlara gülmeye başlayınca masaya iki tanesi damlamıştı. Ben olaya müdahale edip durumu açıklayana kadar menzilimin dışında kalan üçüncü genç başka bir Thai li ile kaynaşıp masaya davet etti. Dönüp baktığımda yanına çağırdığının da Lady boy olduğunu görüyorum. Thailand da Travestilere dönmelere Lady boy diyorlar. Durup bunu açıklayıp Lady boyu da rencide etmeden konuşup gönderiyorum usulce. Tabi bizim bu durumumuz barda ilgi konusu olmuş etraftakiler Cem Yılmaz şovu izler gibi bizleri izliyordu. Mecburen gençlere en baştan başlayıp ne şekilde davranmaları gerektiğini ne şekilde hareket edip Tayland gece hayatında istenmeyen durumlardan kurtulmaları gerektiğinde izleyecekleri yola kadar her şeyi sıfırdan anlattım. Bardan ayrılıp başka bir bara geçip oturduk. Ben hiç konuşmayıp gençleri kendi hallerine bıraktım. Olayı kavramışlardı. Fakat gençlerin kusuru çok toy ve saf olmalarıydı. İşi iyi koparmışlardı ama çok içki içtikleri için uyarıp içki de ısmarlamalarına kısıtlama koydum. Gecenin sonunda güzel 4 adet Taylandlı kız ayarladıktan sonra herkes kendi yoluna gitti. Aslında gençlere de kanım ısınmıştı acemi olmalarına rağmen neşeli güler yüzlü saygılı söz dinleyen çocuklardı. Sonraki sabah gençlerin telefonu ile uyandım. Benim otele gelmişler beni aramışlardı. Kurtuluş yoktu ellerinden. Gençler ile 3 gün daha takılıp bu üç gün zarfında onlara ilk gece Bangkok Soi Cowboy’a götürdüm. Gogo barlarda ders verdim.

İkinci gece Bangkok sokaklarında uygulamalı ders verip, güzel bir şekilde eğlendik. Nerdeyse Tayland eglence hayatı ile Bangkok eglence hayatına dair bildiğim ne varsa onlara anlatıp gösterdim. Son gecemizde ise Bangkok’taki Tanınmış Disko ve Tayland Gece Kulüplerini dolaştırdım. Ne de olsa gençtirler o ortamları da görsünler istedim. Bu vesile ile bende oldukça ilginç olan bu deneyimleri onlar sayesinde yaşamış oldum.

Aslında Gençlere yol yordam gösterip kendi edinmiş olduğumuz Tayland tecrübelerimiz ile yol göstermenin de ayrı bir zevki vardı. Tabi gençler de saygılı olmayıp ferdi davransalardı zevkten çok hamallığa girecekti benim Bangkok Tatilim. Gençlerden içim rahat bir şekilde ayrılmıştım çünkü gençler tecrübe sahibi olmuşlardı az çok. Bende kendi yoluma Bangkok gecelerinden Pattaya gecelerine doğru yelken açtım.

Şimdi kağıt da yazılanlara kısaca değineyim. Bunu yazarken aklıma Poul abinin söyleyip yazdıkları geldi.

Adam yazısına 13 seneden beri Tayland’a Bangkok’a gidip geliyorum. Hatta iki kez Tayland Kültürü ve Tayland dilini öğreneceğim bahanesi ile öğrenci vizesi alıp 1 yıldan fazla kaldığı ile yazısına başlamıştı. Bir sürü kendi reklamını yaptıktan sonra Tayland gece hayatı ile Bangkok gece hayatına dair kendi demesine göre tarafından denenip gördüğü yerleri sıralamaya başlamıştı. Tabi Gençlerin belirttiği gibi Patpong Caddesinde Gece pazarı kurulur alış veriş için gezilip görülmesi gerekir. Bangkok Patpong Caddesi boyunca uzanan Soiler de ise Bangkok gece hayatının çok hızlı geçtiği özellikle Patpong Soi 4 ün Bankok gecelerinin en önemli ve canlı geçen bölgesi olduğunu. Kendisinin de Bangkok da devamlı bu bölgeye takıldığını, Soi 4 deki Bangkok Freelancer’dan (bu kelime aklımda kaldı anlamı da serbest çalışan demektir) kız aldığını. Bangkok Freelancer’ın ortamının iyi ve güzel olduğunu bu yüzden Bangkok da Patpong Soi 4 ü tek geçtiğini. Soi 4 deki en iyi mekanın da Bangkok Freelancer olduğunu yazmıştı adam. Diğer yazdıklarının konumuz ile alakası olmadığı için yazmıyorum.

Artık söz sizlerin ve yüce mahkemenindir. 😀

 

Bangkok Gece Hayatı yazısını yazıp bizler ile paylaşan Sn. oxxi ye tüm asyarehberi ekibi ve müdavimleri adına teşekkür ederiz.

 

 

About oxxi 4 Articles
Selam ben oxxi

Toplam 15 Yorum Var

 1. Oxxi kardeş bu hem komik hem de ders verici yazı için teşekkürler.
  Yazmış olduğun yazıdaki gençlerin başına gelenler benim söylemeye çalıştığım ve anlatmaya gayret ettiğim yanlış bilgi verilmesi olayına çok güzel bir örnek. Yazı yazan yazarın yazılımına bakarsak yazar büyük ihtimal ile ingilizce bir metini çeviri programı üstünden çevirip yazıyı öyle yazmıştır. Buna örnek olarak çeviri esnasında Patpong ile soi 4 ü tek adres olarak alıp orayı tavsiye etmiştir. Bir diğer örnek ise Bangkok Freelancer bir mekan adı değildir. Yazar onuda çeviri esnasında oluşan hatalardan kaynaklı olarak mekan ismi olarak algılayıp yazmıştır. Esas kelime anlamı Bangkok freelancer = Bangkok serbest çalışan yada bangkok bağımsız çalışandır. Yani bir bara yada mekana bağlı olarak çalışmayıp serbest şekilde yol kenarlarında barlarda otel önlerinde çalışan kızlara denir esasen. Veya You tube ve ingilizce forumlarda sıkça geçen bir kelime olduğundan video ile ilişkilendirip o yerin adını sanmışta olabilir.
  Kısacası Yazar her zaman dediğim tiplerden bir iki video izleyip bir iki forum ve yazı okuyup Taylanda Pattayaya veya Bangkoka kendini gidip gelmiş ve bilgi sahibi olduğunu sanan kişilerdendir. Okuduğu takip ettiği forumlara da gidip biliyormuş gibi yazı yazanlardandır. Aslında bu gibi yazılardan ne kötülük çıkabilir sorusuna da çok iyi bir örnek teşkil eden bir konuya değindin oxxi kardeş.Sonucu da Hasan kardeşin dediği gibi taraf değiştirmeleri ihtimali pek fazla olmasa bile sonunda kavga çıkarıp hastahanelik olmaları kaçınılmaz gibi görünüp, kendini bilmeyen ve egosunu tatmin etmeye çalışan şerefsizin biri yüzünden Tayland tatilleri rezil olacaktı.

 2. Sayın Oxxi
  Bu yazı büyüklere masal anlatılan değil, benim gibi daha önce oralara hiç gitmemiş gitmeyi arzu eden fakat yol yordam bilmeyen,yaşayarak değil okuyup araştırarak taylant ile alakalı tüm site , forum, blog artık başka ne varsa takip edip okuyan notlar alan ve bu aldığı notlarla taylant yollarına düşmeyi düşünen birine ders niteliğinde bir yazı olmuş, ve aynı zamanda bu yazı ile biraz hüsran yaşadım ne olacak benim halim ben şimdi ne edecem derdine düştüm, peki ben yazında bahsettiğin arkadaşlar kadar şanslımıyım acaba şuanki ruh halimle daha fazla yazamayacağım size bu yazı için teşekkürmü edeyim hayallerim yıkıldı sitemmi edeyim ben en iyisi bu akşam yatağa yatınca hayallerimi bir daha gözden geçireyim sabah ola hayr ola

 3. Artema kardeş moralini bozup hüsran yaşamana gerek yok sadece bilgi alırken dikkatli olup her duyduğuna inanmayıp bilgi veren kişileri sorgulayıp kontrol edip değerlendirirsen zaten yalanlar ile yanlışları görebilirsin.

  Memo yada ilk kullanıcı adınla Mehmetcan kardeş yorumuna yazar ne cevap verir bilemem ama benim kendi görüşüm bir erkeğin bolca koku sürüp gay streete gitmesi durumunda bende ayni şekilde düşünürüm kaldık ki kimsenin ne cinsel eğilimini nede cinsel tercihini yadırgayıp yargılayan biriyim. Tayland özgürlükler ülkesidir orda olan orda kalır diye düşünürüm.

  Ayrıca Bende parfüm kullanan vede kişisel bakımıma oldukça önem veren biri olarak yazıdaki o kadar içeriğin içinden bir tek o noktaya takılıp alınmanızı da şahsen anlayamadığımı da belirtmek isterim.

 4. Sevgili dostlarım olumlu olumsuz her yoruma saygım vardır. Zamanım bol olduğu vakit tum yorumlara cevap vereceğim.

 5. Soi 4 e değil Patpong soi 4 e Oxygen kardeş. Sukhumvit soi 4 diğer adı ile nana street başkadır. Sende ayni hatayı yapma

 6. Sevgili poul abi, yanlisimi duzeltigin icin tesekkurler. oxxi bey daha onceki yazilarimda phuketi tanittigini soyleyince. Yazara ait diger yazilari goruntule diyip. Tekrar goz attim, dolayisiyla sokak cadde isimleri kafami karistirdi.

  • Bangkok Sukhumvit soi 4 denilen yer Bangkok’un Sukhumvit Caddesinin 4. Sokağıdır. Bu sokakda bulunan Nana Hotelden esinlenerek bölgeye Nana bölgesi sokağa da Nana Street yani Nana Sokağı denmeye başlanmıştır. Daha sonraları mağza, dükkan ve alışveriş için açılıp zaman içerisinde bar ile gogo barlara dönüşen Nana Plazada bu sokaktadır.

   Bangkok Silom Road Soi 4 diğer adı ile Bangkok Patpong Soi 4. denilen yer ise Bangkok Silom Yolu 4. Sokağı veya yine Bangkok Patpong 4. Sokağı olarak diyebiliriz. Bu Sokağa genel olarak Patpong Gay Street denmektedir. Herhalde Gay Streetin ne olduğunu bilmeyeniniz yoktur. Bu yüzden açıklama getirmiyorum

   Bir diğer kafa karıştıracak durum ise kelime olarak Patpong ile Patong çok yakın olmasıdır.

   Patpong Bangkok’ta bulunan yazarın da değindiği gibi gece pazarı ile ünlü bür bölgedir. Ayrıca Bangkok gece hayatının tanınmış bölgelerinden biridir.

   Patong ise Phuket adasının Ünlü plajı ve de sahil yoludur. Örneklersek Phuket Patong Beach denen yer Phuket Patong plajı demektir. Phuket Patong Beach Road ise Phuket Patong sahil yolu anlamındadır.

   Bu yüzden yazıları okurken ve yorum yaparken verdiğiniz adresin bölgenin iyi anlaşılması için lütfen cadde yol yada sokak adına dikkat edip kullanalım.

   Bir diğer kullanılan kelime olan Freelancer ise Sn Poul’un dediği gibi serbest olarak hiçbir mekana bara bağlı olmadan işlek caddelerde Hotel önlerinde sokak barlarında ve önemli spotlarda çalışan bağımsız Taylandlı bayanlara ingilizce olarak verilen addır.

   Umarım böylece kimsenin kafası karışmamış olur.

 7. Merhabq herkese, 25 augustos dan 6 eylule kadar gidecegiz iki arkadas 7 gun pattaya 3 gun bangkok da kalacagiz. Surekli takip ediyorum sayfanizi harika bilgiler bulunuyor. Cok faydali benim gibi yeni gideceklere. Tskler herkese

 8. Paylaşımlarınızı büyük bir merak ve heyecan içerisinde okuyorum. Oldukça başarılı ve gidip görmüş bilgiler ile yazıyorsunuz. Başarılarınızın da devamını dilerim..

 9. Sayin poul yazdiklarinizda haklisiniz. Bir kere oralara gidip gelenler. Kendini pattaya fatihi sanıp, yarım bilgilerle anlatmakta.

  Sevgili artemea yorumunuz için teşekkürler, halinize uzulmeyin gerekli bütçe planlamasını yaptıktan sonra. Orta seviyede olsa ingilizceniz varsa sizde uygun zamanınızda gidebilirsiniz.

  Sayın memo bey koku suren erkekler tabiki anormal değildir. Ama o kadar parfüm kokusuyla gay sokağında bulunmak tehlikeli ve şaçmadır. Orada dunyanin her yerinden farkli psikolojilere sahip insanlar var. Dikkatli olup tebbirli olmazsan başına iş gelebilir.

  Sevgili oxygen kafani karıştıran bir durum olursa bana mailde atabilirsin, burdanda sorabilirsin.

  Site admini en doğru ve detayli yerleri yazmış, ben dahi bu kadar açık adres veremem 🙂

  @Jan; 4 aydan fazla Bir süreniz bulunmakt. Burda arkadaşlar gerçekten oralari goren ve arastiran insanlar oldugu için en dogru bilgiye yine buradan ulaşabilir. Sende bizler gibi yazar statusune gelebilirsin. Gidiş tarihiniz yaklaştıgında merak ettigin konulara açıklık getiririz kardeşim

  @Lw6090; yorum yaptiginiz icin tesekkurler.

 10. Değerli yazınız için çok teşekkürler.Bangkok gece hayatında en çok merak ettiğim 2 mekan var birisi Soi Cowboy diğeride KISS bu mekanlarla ilgili bilgisi olan arkadaşlar biraz bilgi verebilirlermi özellikle o iki mekan için gittiğimde 1-2 gün Bangkokta takılmayı düşünüyorum!Birde Pattayada Action Street bölgesini merak ediyorum

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*