Pattaya Geceleri

Pattaya geceleri

Ben Pattaya Gecelerinde diğer Pattaya makaleleri gibi değil kısa bir traji komik olayı aktaracağım sizlere.
Üç sene önce Tayland Pattaya’ya iki arkadaş olarak gittik. İkimizde serseri ruhluyuz. İçkiyi kadını kumarı seven cinsten insanlarız. Kimseye zararımız dokunmaz onu söyleyim. Tabi bize kimse sataşmadık sonra. Hatalı isek özür dileriz haklı isek hakkımız savunuruz.

Anlatacağım olay yanlışım yoksa ya 5. Ya da 6. Gece vuku buldu.
Şimdi arkadaşımla akşama doğru kalkıp hepinizin bildiği yassı şişede Tayland viskilerini yan cebimize koyup hem içip hem de Pattaya sokaklarında dolaşıyoruz. Kafalar gayet güzel. Fakat kendimizdeyiz kimseye sataşma yok. Kimsenin karısına yanındaki kadına laf atma yok kendi kendimize içip eğleniyoruz. Şimdi gidip barlarda içsek bir ton para harcayacağız değimli yani. Ufaktan hesaplı gitmeye çalışıyoruz ikimizde. Bütçe de kısıtlı zaten. Şimdi kalkıp Barda içip alem yapsak Pattaya gece hayatının daha ilk gecesinde zortu çeker iflas ederdik.

Pattaya Beach RoadKonumuza dönelim. Arkadaşımla hepinizin bildiği Pattaya Beach Road denen sahil yolu var orda turluyoruz birlikte. Kadınlar ile üç beş lakırdı yapıp gırgır geçiyoruz ikimizde.  Tekrar yürüyüp yine kümelenmiş kızlara yanaşıp selam selam deyip üç beş kelime. Kaç para ne kadar süre diye sorup yola aynen devam ediyoruz. Arkadaşım ile benim bildiği İngilizce toplasan 100 kelimeyi geçmez zaten. Nasıl hallettiniz konuşma faslını derseniz gayet basit bum bum haw maç. Okey ya da no ekspensiv kadın fiyat düştü düştü yoksa diğer birine. Bu kadar İngilizce ile 15 günde 10 kadın ve 2 bilinmeyen ayarladık.

Arkadaşım ile güzelce eğleniyorduk. Ama o gece aşırı bir nem var akşam yemeğini de yemedik. Mide kazınmaya başladı. İçtiğimiz mazot ise ufaktan çarpmaya başlamıştı ikimizde. Sahile inen merdivenler var aralıklı olarak hepiniz bilirsiniz. O merdivenlere oturup ne yiyelim diye etrafa bakınıyoruz ikimizde. Arkadaşım bana geçtiğimiz yolda yemek satıyorlardı git al diyo ben ona yok sen git al diyorum. Baktık olacak gibi değil yazı tura atıp ben kazandım. Arkadaşım ağzında kelimeleri geveleyerek kalktı. Bahis ve kumarda kaybetmeyi hiç hazmedemez sinir olur üstüne de gidilirse olay bile çıkarır. O kadar kumar konusunda takıntılıdır. Ben hiç oralı bile değilim ufaktan şişemden yudum alıp denizi seyretmeye koyuldum. Benim bu tavrım onu iyice çileden çıkardı ki yeni açtığı şişeyi bir dikişte yarıladı denyo. Dur ne yapıyorsun dedim eli ile de malum işareti çakıp yürüyüp gitti. Arkasından Ne halin varsa gör deyip önüme döndüm.

Pattaya gece hayatıYanıma bir kaç Taylandlı kadın geldi. Kadınlarla yukarıda anlattığım İngilizcem ile konuşup şakalaşıyorum. Bunlarda kahkahayı basıyor. Sohbet esnasında tek tük etraftaki bayanlarda gelmeye başladı yanıma. Ben konuşuyorum onlar bir şey söylüyor anlamıyorum kahkaha basıp gülüyorlar. Keyifleri yerlerinde. Arada Türkçe ne var lan şebek mi var diyorum yine gülüyorlar. Sanki gülmeye hasretlik çekiyorlar. Ben ortamdan gayet menunun yanımdakine sarılıyorum kucağıma oturuyorum. Farkında olmadan benim açılmamış şişeyi kadınların biri elimden kapıyor. Eline geçiren içen diğerine uzatıyor. Durun yapmayın bana da günah diyorum da anlayan kim. Türkçe bilmiyorlar ki anlasınlar değimli?

Nasıl oldu bilemeyeceğim bir anda arkadaşım aklıma geldi. Gideli baya bir zaman olduydu. Cepten aradım geliyorum kanka yoldayım sana süprizim de var diyor. Bende kanka marketten de uğra yakıtım bitti diyorum. Tamam tamam alırım şimdi deyip kapatıyor.

Benim hassas bölgeler taşlı yerde oturmaktan ağrımaya başlamıştı. Kalkıp esnemeye başladım. Kadınlarda kalktılar tabi. Bana seslenip gülerek si yu deyip yavaştan ayrılmaya başladılar. Ya durun daha karpuz keseceğiz diyemeden hepsi yoluna gitti. Onlara da hak veriyorum orda ekmeklerinin peşindeler. Bir yabancı gelip şebeklik yapıyor diye bütün gecelerini orda geçiremezler herhalde.

Bizim arkadaşı ayakta beklemeye başladım bir bakıyorum bir sağına bir soluna Taylandlı kadın çekmiş geliyor. Seslenmeden yoluna devam edince kanka nere diyorum. O daha devam ediyor. Arkasından koşup durdurunca ooo kanka nerdesin bende sana geliyordum diyo. Yuh be kanka diyorum önümden geçip gittin manitaları aldın bizi de tanımadın denyo diyorum buna gülüyor tabi. Yanındaki kadınlarda bakıp olayı anlamaya çalışıyor gariplerim. Beraberce yürüyüp merdivenlerden sahile iniyoruz.

Tayland PattayaKadınları tanıştırıyor, poşetten yemeklikleri ve benim şişeyi veriyor. Bana da sağındakini gösterip bu benim kanki diyor ona göre yazma yengene ha diye uyarıyor. Ya kanka manitaları nasıl ayarladın nerden buldun paralımı nedir bir anlat deyince. Bana merak etme kanki 750 bahta ayarladım hem de bu gece ve yarın akşama kadar full servis diyor. Kadınlara bakıyorum çirkin değil çok güzeller inanamadığım için kadınlara soruyorum bum bum hav maç diye kuma 750 yazıp İngilizce diyor. Yanındaki de kendini gösterip ayni kelimeyi diyor. İçim rahatladığı için yine şakalara başlıyorum. Tabi kankanın uyarısı var yengeye yanaşmıyorum pek.
İçkileri de kafamıza dikip içiyoruz. Bizim kanka ufaktan yengeye dalmaya başlıyor öpüşme faslını görseniz on yıllık sevgili sanırsınız. Arkadaşımın bir eli çaktırmadan kadının budunu kalçasını avuçlayıp okşuyor. Tabi bende hemen harekete geçeceğim yanımdaki kadın ayağa kalktığı için bende kalkıyorum az yürüyüp bizimkilerden on beş adım uzaklaşınca kadına giriyorum bir dudak bir dil derken bacağıma bir şey sürtüyor. İlk anlamadığım için elimle kadının okşamaya başlıyorum ki yine kadın ile aramda bir şey var kalp gibi atıyor. Elimle kontrol etmeye kalktığımda ayıptır söylemesi benim çocuktan da büyük bir manavella elimde. Düşünün halimi artık. Kadını bırakıp Kanka dur ya bunlar dönme AMK nerden buldun derken bizim kanki yenge ile Öpüşürken ne anlamadım demesine kalmadan boşaltmaya başlıyor. Yenge nin alt kısım kusmuk halde. O ana kadar kadın gibi konuşanlar başlıyor erkek gibi bağırmaya. Baktım olacak gibi değil Özür dileyip Dönmelere 1500 bahtlarını veriyorum. Bu hareketimden sonra yatışıp bana sokulmaya çalışıyor yanımdaki de beni kim tutar artık kankayı da alıp hemen yürümeye başlıyorum. Kanka meğer içkiyi de kaçırmış fazla. Her zaman soruyorduk leydiboy laydi diye ve her zaman cevaba göre hareket ediyorduk. Bizim kanka kaysı güzel ya sormayı unutmuş.

Bu bahsettiğim dönme dediklerim Pattaya da leydiboy olarak biliniyor arkadaşlar. İnanın Pattaya tatilimiz boyunca onlardan güzel bir kadın ile karşılaşmadık.
Umarım bizim başımıza gelen ve az daha ırak topraklarda şehit olacağımız hatalara sizlerde düşmezsiniz. Biliyorum Pattaya geceleri insanda garip duygular ve yapmayacağı hareketler yapmasına sebep olur. Dikkatli olmak alkolü ve kontrolünüzü kaybetmemek en iyisidir unutmayın.

 

Pattaya Geceleri adlı makaleyi yazıp bizler ile paylaşan alp34 e asyarehberi ekibi olarak teşekkür ederiz.

Toplam 12 Yorum Var

 1. Sayın Alp 34
  Öncelikle verilmiş sadakanız varmış mazallah bir kazaya kurban gitmemişsiniz, neyse burası espiri keyifli bir anlatım olmuş okuduk ve gülümsedik daha nice devamlarını bekleriz

 2. Buyuk gecmis olsun. Daha once burda oxxi isimli yazarimizin yazdigi makale aklima geldi, gun icerisinde mutlu son planlariniz varsa, alkole erken baslamayin ve miller yani light bira içmeye özen gösterin diyordu. Onada burdan selam gonderip, en son chang mai anlatacakti o yaziyida bekliyorum.

 3. Ya bu sitenin adminleri nerede Allah için.Bu nasıl bir anlatım nasıl bir türkçe.Tamamen boş atmaca tutmaca bir yazı.Anlamadığım admin denen insanlar böylebir yazıyı nasıl yayınlayabiliyor.Bu yazının neresi anlatıcı öğretici bilgilendirici yapmayın ya lütfen buraya girip ciddi ciddi bilgi edinmeye çalışan insanlara biraz saygınız olsun.Hadi buradan otel , bar , club için manipilasyon yapanlara , rehber kakalamaya çalışanlara hepsine eyvallah da bu kadarda olmasın be kardeşim…

 4. Aziz Bey ,

  Sitede çok yazı var Pattaya ile ilgili. Evet argo kullanmış kabul. Beğenmediğiniz gerçekçi bulmadığınız tarafları belirtmelisiniz. Bunları belirtmeden tamamen sallama derseniz sizin salladığınızı ve art niyetli olduğunuzu düşünürüm. Üslup hoşunuza gitmrmiş olabilir. Diğer yazılara bakın düzgün türkçeyle yazılmış yazılarda mevcut. Bu yazıda yazar başına gelmiş bir olayı tiye alarak birazda argo kullanarak anlatmış. Bu sallama olmaz böyle birşey diyorsanız sizin pattayaya gittiğinizden şüphe ederim.

 5. Ne güzel bir ismi var sitenizin “Asya Rehberi”. Google da Asya bilgisi arayan düşünmeden tıklar.Tabii içeriğininde ismi kadar iyi olması,faydalı olması gerekir.Türkçe’nin katledildiği saçma sapan bir metni siz gayet doğal olarak kabul edip yayınlayabiliyorsanız sizin tasarrufunuzdur.Ama yakışmamış,ayrıca incelediğim yabancı forumlarda okuduğum gezgin yazılarının burada Türkçe olarak birebir Yaşanmış hikaye gibi yayınlandığınıda gördüm.Soracaksınız hangi yazı kim Yazmış vs. diye.Admin sizsiniz bunları ayıklamakta sizin sorumluluğunuz kimseye işini öğretmek haddim değil , nacizane tavsiyelerimdir.Ben Thailand’a hiç gitmedim gitmek için araştırma yapıyorum,fakat ne yazıkki yabancı forumlardan elde edebildiğim sağlıklı bilgileri yerli sitelerde gerektiği gibi bulamadım,elbette siteniz gerçekten çok anlatım yapılan birkaç yazı gördüm ama genel olarak maalesef hep kopyalama yapılmış,umarım görüşlerimi yapıcı eleştiri olarak kabul edersiniz.Saygılarımla.

 6. Aziz Bey ,

  Tekrardan merhaba. Öncelikle gördüğünüz üzere hakaret içermeyen eleştiri tarzında her yorumunuzu yayınlarız. Fakat anlamadığım konu şu. Sitede onlarca yazı varken sadece bir makaleyi beğenmeyipte site ismi üzerinden hedef göstererek bu sitenin rehberlik yapamadığı fikrine nereden vardınız ? Yazıyı beğenmemiş olabilirsiniz , basit yada argo bulabilirsiniz bu eleştirilerinizi anlayabiliriz. Ama bir yazı üzerinden tüm site hakkında genelleme yapmanız sağlıklı bir yorum ve düşünce değil. Tayland’a gitmek istediğinizi ve bunun için araştırma yaptığınızı söylemişsiniz. Gitmeyen biri olarak buradaki bilgilerin sağlıksız yabancı forumlardaki bilgilerin sağlıklı olduğu düşüncesine nasıl kapıldınız ? Ancak giden biri kıyaslama yapabilir ve bunu bilebilir. Ayrıca burda yazan hikayeler bizim gitmesinden evvel her konuda yardımcı olduğumuz forumdaş arkadaşlarımızın hikayeleri. Biz ingilizce bir kaynaktan çeviri yaptığımızda burda kaynağını belirtir çeviri olduğunu söyleriz. Bunun dışındaki paylaşımlar tamamen giden arkadaşlarımızın bize gönderdiği başından geçen okaylardır. Bize 1 tane birebir aynı yazı dediğiniz hikayelerden örnek verin link gösterin görelim. Aksi takdirde art niyetli olduğunuzu düşüneceğim. Ayrıca Tayland hakkında neyi merak ediyorsanız sorabilirsiniz. Burada oradaki şehirleri kendi mahallesi gibi bilen tecrübeli arkadaşlar mevcut. Her türlü sorunuza cevap verilir.

 7. sevgili aziz sitede gerçekten taylanda yaşayıp, bize bilgi kaynak sunan yazarlar mevcuttur. Facebook sayfamızdan bunu görebilirsiniz. Kaldı ki tayland üzerine master yapmış 7 kitap yazmış 🙂 Dilini öğrenmeye çalışmış, kültürünü yalamış yutmuş bir cevher mevcuttur. Onun öncülük ettiği bir yerde nasıl yanlış yada kopya yazılardan söz edebilirsiniz, tam aksine ben kendim bizzat bizden alınan makaleleri paylaşan sitelere savaş açmış bulunmaktayım tek tek tespit edip, önce güzellikle sonra anlayacakları dilden uyarıp bir şekilde kaldırtıyorum. Bizim sitemizde ise bir tane konu hariç diğer yazıların hiç biri ne yabancı siteden nede başka siteden alıntı değildir. Tamamen gerçek ve özgün yazılardır.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*