Tayland Bangkok Pattaya

Öncelikle Tayland Bangkok Pattaya gezim öncesi yardımlarını esirgemeyen Asyarehberi ne teşekkür ederim. Tayland hakkında merak ettiğim ve bilmek istediğim tüm bilgileri doğru olarak sitenizde bulduğumu belirtmeliyim. Bangkok ve Pattaya da bulunduğum sırada sitedeki bilgilerden çok yararlandım ve yapmış olduğunuz uyarılara harfiyen uydum. Gece hayatı konusunda ister Pattaya gece hayatı olsun ister Bangkok gece hayatı olsun verdiğiniz doğru bilgiler sayesinde hiç zorluk yaşamadım. Zaten asyarehberinin de amacı bu değil mi? Doğru bilgiler ile ilk kez Tayland a gidecek olanlara yol göstermek değil mi? Bence son başarılı oldunuz. En azından benim için.

Bangkok gece hayatı

Siteye daha önce yazmak istiyordum lakin bazı sebepler nedeni ile geç yazdım bu esnada sitede bir durgunluk oluştuğunu görüyorum. Sitenin eskisi gibi faal ve aktif olmasını canı gönülden diliyorum.

Şu ana kadar asyarehberinden bilgi alıp, sorular sorup, ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra nasılsa oraları öğrendim deyip kendilerine yapılan iyilikleri unutarak siteye yazıları ve bilgileri ile katkı sağlamadıkları için eleştirdiğim çoğu kimse gibi olmak istemiyorum. Doğrudur bende siteye yaşadıklarım ile ilgili bir hafta geç yazıyorum lakin yazımda da belirteceğim üzere tatilimi yarım kesip Türkiye’ye döndüm ve uzun bir süre siteye uğrayamadım. Bu sebep ile geç yazıyorum. Site takipçisi olup siteden faydalanan arkadaşlara ise; nasıl sizler yardım alıp tatiliniz için bilgiler aldınız sizlere de gidecek olanlara yardım etmeli ve orada edindiğiniz tecrübeleri paylaşmalısınız.

Son olarak da OXYGEN Bey’e yapmış olduğu tüm yardımlardan dolayı teşekkür ederim.

Tayland gezimi 12-26 Temmuz tarihlerine planlamıştım. İlk durak olan Bangkok da 2-3 gün kalıp, ardından Pattaya da 5 gece ve Phuket te 5 gece son günümü yine Bangkok ta geçirmeyi planlayarak Pazar gecesini Pazartesine bağlayan gece yarısı THY nın direkt Tayland Bangkok uçağında yerimi aldım.

Uçağın havalanması ile bitmek bilmeyen 10 saat sonunda Bangkok a ulaşmıştım. Bangkok ta kalacağım otel için taksi ile Nana bölgesine geçtim. Taksiden iner inmez Telefon kartı işini halledip, Telefondan booking e girip çevredeki otellere baktım. Tayland a gelmeden önce o bölgedeki otelleri fiyatlarını defalarca gözden geçirdiğim için aşinalığı vardı ilk Majestik otelden başlayıp sırası ile Grand İnn, Sky inn (ikisinede), Lucky Palace, Parkway İnn, Royal Otel, Double One, Stüdyo Nana ve İcheck İnn Otellerini görüp gezdikten sonra Stüdyo Nana da kalmaya karar verdim. İki gecelik Ücreti peşin ödeyip, eşyalarımı odaya yerleştirdikten sonra pasaportumu, uçak biletimi nakit paramı küçük el çantasına koyup otelin emanet kasasına bırakıp Bangkok sokakların da dolaşmak için dışarı çıktım.

Bangkok

İster inanın ister inanmayın saatlerce Bangkok da etrafı seyrederek dolaştım. Aklımda Asyarehberin de okuduğum ve imrendiğim sayısız maceraların geçtiği bu şehirde beni ne gibi maceralar ve eğlenceler beklediği idi. Bende Bangkok eğlence hayatında benzer olaylar yaşayacakmıyım diye düşünüyordum.

Dolaşırken yol üstündeki Pizzacıdan yemek işini hallettim. Yolumu şaşırdığım da telefondan Google map a girip yerimi tespit ettim. Sanki kırk yıllık Bangkokluymuşum gibi sokaklarda dolaşıp etrafı seyrettim. Lakin hiç bir zaman tenha ve şüpheli yerlere sokaklara girmedim.

Saat 4 e doğru aşırı sıcak ve nemden dolayı üstüm çamur gibi olmuştu. Uçakta da heyecandan uyumamıştım. Yorgunluktan otele taksi ile geri döndüm. Odama çıkıp duşumu alıp saat 9 a kadar uyudum. Uyanıp hazırlanmam 15 dk sürdü ardından caddeyi geçip yönümü adını Bangkok Nana Plaza ve Nana Hotelden alan Nana bölgesi denilen Soi 4 e çevirdim. Sukhumvit Caddesinden Soi 4 e dönüp yürümeye başladım Nana oteli ve Nana Plazayı geçip yavaşça yürümeye devam ettim. Yol üstünde; yemek satıcıları, Dönerciler, Kaldırım üstünde sayısız küçük masa ve sandalyelerden kurulu sokak barları ile orada müşteri bekleyen Taylandlı kızlar, arada bekleyen zenci kızlar, Taylandlı kızlar ne ararsanız var.

Seyrede seyrede yürürken gördüğüm bu manzara aklımı başımdan alıyordu sanki cennetteymişim gibi geliyordu. Yol üstünde satılan meyvelerden mango ve gueva alıp yedikten sonra yürümeye devam ettim. Tam yolun karşısına geçip geri dönüş yoluna geçeceğim esnada kulağıma Türkçe kelimeler (hafif küfür içerikli) çalındığından dolaya durup nerden geldiğini anlamaya çalıştım. Sesler üç beş metre ilerimde bulunan dönerci tezgahından geliyordu. O tarafa doğru yürüyüp tipinden de anlaşılacağı üzere Türk olduğu belli olan Emin Abi ile karşılaştım. Emin Abi ile sohbete başladım inanın beni çok sıcak karşıladı tezgahın yanında bulunan masaya davet edip oturup sohbete başladık. Döner tezgahı ile yan tarafındaki sokak barı emin abininmiş. Döner tezgahını eşi, barı ise baldızı çalıştırıyormuş. Kendi de malzemeleri hazırlayıp işleri idare ediyormuş. Bana bira söyleyip sohbete başlıyoruz Emin Abi ile Bana ilk Tayland tan, Ardından Bangkok tan bahsedip kendinin buraya nasıl geldiğini, sonrasında nasıl yerleştiğini anlatıyor. Hikayesinin özeti şöyle:

Emin Abi 54 yaşında aslen Balıkesir li. 15 yaşında Eskişehir e ailesi ile taşınmış ardından iş için İzmir e yerleşmişti. 20 sene İzmir de kaldıktan sonra, 15 senelik eşinden ayrılınca işinden de istifa edip, memleketi olan Balıkesir e dönmek kararı vermiş. Apartman dairesini satılığa koymuş. 2 hafta boyunca alıcılara daireyi gösterdiği sıra da son gelen alıcı ile sohbeti esnasında Tayland hakkında konuşmaya başlamış müşteri. Adam Emin abiye keşke senin yerinde olsaydım her şeyi bırakıp bende Tayland a yerleşebilseydim diye telkinlerde bulununca Bizim Emin Abi bu Tayland ın sadece adını duydum neyi bu kadar özel ki diye sorunca adam hepimizin de bildiği Tayland halkından, doğal güzelliklerinden ve diğer güzelliklerinden bahsetmiş. Netice itibarı ile Adam Daireyi almamış ama Emin Abiye giderken ‘’ Daireyi satma, İlk önce Tayland a git bir gör hayatını yaşa’’ diye tavsiyede bulunmuş.

Emin Abi bu konuşmadan sonra kafam karıştı diyor ve ekliyor, Daireyi satmaktan vazgeçip 1 hafta boyunca adamın bahsettiği Taylandı araştırdım diyor. Netice itibarı ile kaybedecek neyim var değişiklik olur hem daha önce de fazla yurt dışı yapmadım evliliğimin son 5-6 senesi de işkence gibiydi Ruhen yorgundum taze bir soluk için tatile çıkmaya karar verip Tayland a geldim diyor Emin Abi. Tayland da ilk önce Pattaya ya gittiğini ardından Phuket, Bangkok, Ao Nang Krabi yi gezdiğini söylüyor. Türkiye ye geldiğinde tahmin edeceğiniz üzere Taylanda aşık olduğunu fark edip 1 ay sonra tekrar gidiyor. Kaldığı otelin ilerisinde meyve satan Siri ile tanışıyor her gün 2 3 kez meyve almak için uğruyor tezgaha. Bu ziyaretler esnasında Siri ile yakınlaşıyor Emin Abimiz. Tabi işin özeti ne Pattaya düşündüm ne başka bir şey diyor sadece aklımda Siri vardı diyor gülümseyerek.

Bangkok sokak barı

Ardından Türkiye ye dönüp kızla Konuşmaya mesajlaşmaya başlayınca duyduğu özlem dayanılmaz olunca 3. gidişini yapıyor Tayland a Emin Abimiz Sadece Siri ile buluşmak için Ailesi ile tanışıyor kaynaşıyor ve iş ciddiye binince Türkiye ye dönüp hazırlıklarını tamamlıyor. Tayland Hükümetinin yabancı ile evlilik şartlarını yerine getirip şartlardan biri olan belli bir parayı da Tayland bankasına yatırıyor kendine ait tüm nakit parasını da başka bir hesaba yollayıp Tayland a dönüyor. Evlilik derken kızın memleketi olan Roi Et (yerini bana googledan gösterdiği için hatırlıyorum) yerleşip ilk iş olarak kızın evini tamir ediyor ardından güzel sessiz sakin bir hayat yaşıyor Emin Abimiz ama sıkılıp Bangkok da iş yapmak istiyor. Siri tabi karşı çıkıyor da dinlemeyip gidiyor parasının büyük bir kısmını batırınca geri Sirinin yardımı ile bu işe başlıyor. Ardından baldızına da sokak barı açıyor ve ne kadar zor da olsa mutluluğu devam ediyor.

Bu çıkarımımı Emin abinin söylediği kelimeler ile anlatayım; ‘’Bak ben hayatımın çoğunu aileme eşime ve işe adadım ama maalesef kendim için hiç bir şey yapmadım. Önemseyip değer verdiğim ailem ve eşim ise sadece istemeyi bildi karşılığında hiçbir şey sunmadılar. Meğer 15 yıllık evliliğim, aileme yaptığım katkılar boşuna imiş. Kazandıkça fazla istediler istedikçe vermeye çalıştım ama sonu gelmedi. Lakin burada gerçekten yaşadığımı hissediyorum sadece çevrem ve hayat değil eşim ve ailesi de bana destek. Ben daha vermeden onlar bana vermeye başladı. Olmayınca istemek yerine avuttular Mutlu etmeye çalıştılar. İşin doğrusu Türkiye de para kazandığım ve verdiğim sürece adam ve insan yerine kondum. Burada ise aksine burada olduğum ve onlar ile beraber yaşadığım için el üstünde tutuldum bu paramı batırınca daha da kendini belli etti. Ben Tayland tan önce yaşamıyormuşum da haberim yokmuş.’’

İşte Bangkok gece hayatın da ilk gecemde tesadüfi olarak karşılaştığım Türk kardeşim Emin Abinin hayatı böyle, Asyarehberin de okuduğum ve Tayland halkının içtenliği ve sıcaklığına dair örnek ile karşı karşıya gelmiştim. Emin Abi ile daha fazla sohbet etmek istememe rağmen Bangkok daki zamanım kısıtlı olduğundan dolayı, Bangkok gece hayatını kendim yaşamak için oradan ayrılıp geldiğim yolu yürüyerek ve etrafı seyrederek Nana otelin olduğu noktaya gelip otelin karşı çaprazın da bulunan bara geçip oturdum.

Karşımda Nana otelin girişi duruyor. Oradaki iş bekleyen kızları seyrederek biramı içmeye başladım. Aklımda bir Nightmare kardeşim gibi, bir Vartutre arkadaşım gibi, bir Poul üstad ve diğer arkadaşlarım gibi güzel ve de unutulmaz maceralar yaşayacak mıyım diye düşünceler vardı. Yanıma gelen üç dört bayanı nazikçe reddedip Nana Plazaya doğru harekete geçtim.

Bangkok gece hayatı

Nana Plazayı açık söyleyeyim beğenmedim. Çok katlı sıkışık bir ortamı vardı. Tam dolaşmadan çıktım. Yürüyerek Sukhumvit caddesine çıkıp yürümeye devam ettim cadde üzerindeki yürüyen Taylandlı bayanları süzüyordum. Yanından geçerken az bir duraksayarak baktığım tüm kızlar hemen yanaşıp gece birlikteliğini teklif ediyorlardı. Bende yoluma devam ediyordum. Niyetim Bangkok Soi Cowboy a gitmekti. Tabi o gece için kısmet olmadı. Dinlenmek için girdiğim barda masama gelen ve çok güzel bir vücudu olan Taylandlı bayanla 3000 baht fiyata anlaşarak gecemi o barda geçirdim. Gece 2 gibi otelime yürüyerek dönüp kızla odaya çıktık.

Kız erkenden uyanıp beni de uyandırdı. Bana kalmamı ister misin diye sorduğunda kızla bir gece daha anlaşıp kızla birlikte gezip dolaştık. Birkaç tapınak, alış veriş merkezinde dolaşıp gezdik. Otele dönüp gecenin yorgunluğunu atıp birkaç saat istirahat edip hava kararınca dışarı çıktık.

Kaldığım otelin az ilerisinde bulunan lüks bir restorana yemek yemeye giderken kız kabul etmeyip çok pahalı dedi. Israr edince onu takip ettim gece bulunduğumuz barın ilerisinde bulunan yol kenarındaki bir seyyar restorana beni götürdü. Kendi balıklı erişteli Tayland yemeği söyledi bende oradaki karideslerden kendime karides yaptırttım. İki kişilik yemek benimki çift porsiyon 230 baht nerdeyse sudan ucuz.

Yemek faslından sonra Tuk Tuk denilen arkası açık ulaşım aracı ile Patpong gece pazarına gittik. Pazarda ne ararsanız var arada gece kulüplerinin yani Go Go Barların bulunduğu pazarda dolaştıktan sonra yine acıkıp bu sefer Soi 4 e yürüdük. Orda Emin abinin çalıştırdığı yerde oturup dönerimizi yiyip içkilerimizi içtik Emin abi kızla olduğum için sadece seslenip uzak durmuştu bizden. Böyle güzel bir gece yaşamamıştım. İçimden boşu boşuna o kadar Disko Night club ı araştırdın oğlum dedim. Onlar Türkiye’de de var ama bu sokakları bu insanları bulamazsın. Bangkok a gelip de sokakları dolaşmadan Night clublara takılanları anlayamamıştım açıkçası.

Hesabı ödeyip kalktım. Hesap yuvarlak 600 baht buna 4 döner 7 bira da dahil bu hesaba. Türkiye de ancak üç bira içebilirsin dışarda bu paraya.

Saat daha gece 11 kıza nereye gidelim diye sorduğumda. Otele gidelim yarın erkenden Pattaya ya gideceksin daha iyi olur dedi. Birlikte önce markete uğrayıp içecek ve mezelik alıp otele döndük. Odada içkimizi içip sohbet edip güzel bir gece geçirdikten sonra uyuduk.

Sabah saat sekiz buçukta kız beni uyandırdığında daha vaktimiz var uyuyalım dedim. Niyetim saat 12 1 gibi Bangkok tan ayrılıp Pattaya ya geçmekti. Daha çok zamanımız vardı işin doğrusu ama kız ısrar ederek beni uyandırdı. Kalkıp giyinmeye çalıştığımda bana dur daha veda etmedik önce vedalaşalım sonra hazırlanıp Pattaya ya gidersin dedi. Sabah sabah veda faslını yapıp on buçukta kahvaltı edip kızın yardımı ile de 800 bahta taksi ayarlayıp Bangkok tan ayrılmadan önce kıza son gecenin ücreti ile 200 baht da bahşiş verdim. Kız telefon numarasını yazdırıp Pattaya da sıkışırsan beni ara deyip beni yolcu etti. Taksinin arkasında sabah vedasının yorgunluğu ile de yarı uykulu bir vaziyette Pattaya ya doğru hareket ettim.

Bangkok da iki gün iki gece kalmıştım çoğu yerini dolaşma ve gezme imkanım olmasına rağmen Soi Cowboya, Yüzen Çarşıya ve daha bir sürü yere gidememiştim onu da dönüşümde 2 gece daha kalırım o zaman oraları dolaşırım diye hesap ediyordum. Bangkok’taki 2 gece ve 2 günlük harcamam ise otele 1900 baht verdim. Kıza gecelik 3000 baht hesaplarsak 6000 baht. Diğer masraflarım toplamda 2800 baht tuttu. Bu kabaca bir hesapla Dolar baht 32-33 arasında seyrediyordu. 32 den hesaplarsak 10,700 baht buda 330 dolar tuttu. Yani günlüğü 165 dolar. Buna otel bayan içki yemek ulaşım kısaca her şey dahil.

Saat 1 i biraz geçe Pattaya ya vasıl olmuştum taksiciye beni Soi Buakhao daki LK Royal otele bırakmasını söyledim. Poul üstadın bahsettiği otellere bakacaktım zaten geneli ayni yol üstünde idi.

Pattaya Walking Street

İlk LK Royal Süit otele girdim. Küçük odalar (ki Bangkok da kaldığım otelden iki kat büyüktü) 1300 baht, Büyük odalar ise 2750 baht fiyat vermişlerdi yine de odaları çıkıp gördüm. Klass bir otel girişinden zaten belli ama diğer yerleri de görüp karar vermek istediğim için sırası ile Katesiree House geçtim boş odaları olmadığını ama az ilerde Katesiree Residence diye kardeş otellerinin olduğunu söyleyip oraya bakmamı hatta Resepsiyondan arayıp boş odaları olduğunu teyit ettiler. Oradan ayrılıp LK Metropole otele geçtim. Orada da farklı türdeki odaları gördüm küçük olanlara 1800 bahtBüyük odalara 3100 baht ve en büyük olana (ki 2 yatak odalı devasa bir yerdi) gecelik 7000 baht fiyat çektiler. Yoluma devam edip bir diğer LK guruba ait olan LK Renaissance otele baktım buradaki fiyatlarda ayni şekilde küçük 1600 baht, orta 1950 baht, büyük 3300 baht fiyat verdiler. Şu ana kadarki gezdiklerim Poul üstadın kendi kaldıkları otellerdi ama fiyatları tuzlu idi birde siteden duyduğum yerlere bakayım dedim. Ve yakınımda bulunan Areca Lodge otele baktım burada da fiyatlar ayni ama odalar o kadar içime sinmedi tekrar yürüyerek Katesiree Residance otele bakayım dedim. Otel tam Soi buakhao yolunda. Diğer otele yakın Girdim odaların fiyatı 600 baht dediklerinde odaya baktım odaları küçük ama gayet güzel. Düşünüp gelirim dediğimde 500 baht fiyat verdiklerinde iki geceliğine anlaşıp odayı tuttum. Gerekirse uzatırım olmadı bu iki gün zarfında diğer otellere de bakarım dedim. Nihayetinde 5 gece 6 gün Pattaya da kalacaktım. ( Not Katesiree Oteli de Poul üstad demişti ucuz Pattaya tatili soran bir arkadaşa cevaben fiyat ve seçenekler sunmuştu ama soruyu soran arkadaş daha cevap yazılmadan sitem ve eleştiri yazdığı için Poul üstad kendi yorumunu ve bilgilendirici yazısını silmişti. Fakat yorumu ben kopyaladığım için bende mevcuttu.)

Yine ayni şekilde iki saat kestirip dinlendikten sonra Pattaya da dolaşmaya etrafı keşfetmeye çıktım. Güzergahımı LK Metropol denilen yerin ters istikametine verip yürümeye başladım. Etrafa bakınırken Sağımda Jakes bar ve içeride Action Street yazını görüp içeri geçtim. Oradaki barlar yeni yeni açılmaya başlanmıştı ki Pat karşımda Sensetion bar belirdi. Girip bir bira söyledim ama pişman oldum Poul üstadında belirttiği gibi Çalışanlar hep erkekten bozma görür görmez anlıyorsunuz zaten. Tüm Tayland gezim esnasında bir tek burada erkek ile bayanı ayırt edebildim rahatlıkla. Biramı üç seferde bitirip kalktım. Zaten ufak bir yer olduğu için 5 dk da etrafı görüp ana yola yani Soi Buakhao ya çıktım içerde ne güzel bir Taylandlı kız gördüm nede kız gördüm tamamı dönme maalesef. Belki de kızlar ilerleyen saatlerde işbaşı yapıyorlardı. Güzergahıma devam edip ana caddeden tekrar sağ yapıp yürüdüm. Böylelikle 2. Road dört yoluna gelip tekrar sağa dönüp 2. Road boyunca yürümeye başladım.

Pattaya gece hayatı

Yine etrafımı seyrediyor Pattaya nın nasıl bir yer olduğunu çözmeye çalışıyordum. Soi 6 Levhasını görünce oraya yönelip Beach road a kadar yürüyüp, bu seferde Soi 7 ye girdim. Resmen Pattaya kazan ben kepçe misali dolaşıyordum. 2. Roada çıkıp Soi 8 e dönüp Beach Road da vardığımda Beach Road da yürümeye devam ettim. Yürürken karşılaştığım bisikletli bir teyzeden meşrubat alıp orda bulunan meyve satıcısından türlü meyveler ile açlığımı bastırdım. Havada ise ağır bir nem vardı. Bunaldığım için geri dönmeye karar verip yoldan geçen Tuk Tuk a atlayıp. 2 Road da inip otelime 5 dk da yürüyüp ulaştım. Hemen duşa alıp dinlendikten sonra tekrar dışarı çıktım bu sefer Pattaya LK Metropol bölgesine yöneldim. Metropol bölgesini dolaşıp oradaki dönerciden de 2 döner alıp yedikten sonra köşe başındaki Motor taksici ile Pattaya Walking Streete geçtim.

Bangkok da Soi Cowboy a gidememiştim ama Pattaya da Walking Streeti ilk geceden göreyim dedim. Pattaya gece hayatının kalbi denilen bu uzun ışıklar ile dolu kalabalık yol boyunca yürümeye başladım. Etrafımda her türlü ırktan milletten insan geçiyordu en az 9-10 adet konuşmalarından Türk olduğunu anladığım gurup yanımdan geçti bir o kadar da tiplerinden türküm diyen ile karşılaştım ki yanlarından geçerken türce konuşuyorlardı. Sonra sağımda Pepermint Go Go barını görüp denemek için içeri geçtim. İşin gerçeği Kızların üniformaları beni etkilemişti. İçeride 10 dk bile kalmadım girer girmez yanıma gelen ve çok güzel bir Taylandlı kıza içki söyledim daha isim sorma faslında içkiyi içip bana sormadan ikinciyi çağırınca direkt fiyat sordum 5000 baht dediğinde teşekkür edip hemen oradan ayrıldım. Az ilerde bulunan İnsomnia yı ve İ barı görünce Nightmare kardeşimin ve diğer arkadaşların tavsiyeleri aklıma geldi. İlk önce İ bara giriyorum bilardoyu nargilecileri geçip teras kısmına çıkıyorum. Bir müddet orada takıldıktan sonra üst kata İnsomnia ya geçip güvenliğe 200 baht verdiğimde Vip bölümüne çıkıyorum. Vip bölümü daha sakin ve rahat içkimi yudumlayıp piste yöneliyorum. O kadar kalabalık ve gürültü vardı ki nerdeyse başım patlayacak gibi hissediyorum. Pistte bana yanaşıp sohbet eden 2 Taylandlı kıza içki söyleyip sohbet ettikten sonra fiyat konusuna geliyoruz 2500 baht çok der demez 2000 e düşüp orada sabitliyorlar. Kızlar o kadar süper olmasa da orta şekerli deyip tek gecelik anlaşıp İnsomnia dan çıkıp az dolaşıp yine İnsomnia nın karşısında bulunan bir bara oturup içki söylüyoruz kızlar aşırı bir şekilde içki içip erkenden sarhoş olup birbirleri ile atışınca hesabı ödeyip oradan ayrılıyoruz. Walking Streetden çıkana kadar aralarında ne varsa bilemeyeceğim tartışma büyüyor. Sonuç olarak da saç saça baş başa geliyorlar. Kavgayı gören etrafımızda toplanınca kalabalığa karışıp oradan uzuyorum. Bana da ödediğim yanıma kar kalıyor. Yürürken o meşhur dönmeyi görüyorum. Çoğu You Tube videolarında da görünür renkli lensli esmer koca popolu. Yolumu kesince kısa bir sohbet ediyoruz. Fazla ısrar etmediği için kolayca sıyrılıp, Pattaya Beach Road a çıkıyorum tekrardan. Geçmekte olan tuk tuk u durdurup 2. Road da inip orada yürüyüp bir Beer bara giriyorum. Fazla bir kalabalık yok alkol limitimi de doldurduğum için alkolsüz meşrubat söyleyip oturuyorum. Barın içinde çalışan kızı gözüme kestirip içki ısmarlayıp sohbet ediyoruz. Uzun bir sohbetin ardından fiyatta 1300 bahta anlaşıp bardan ayrılıyoruz.

Kızla bir müddet dolaşıyoruz da kız resmen koluma girmiş sanki yeni nişanlıymışız sevgiliymişiz gibi gözlerimin içine içine bakıp duruyor. İnanılmaz duygular yaşıyorum. Kendi kız arkadaşlarım bile bana bu kadar mutluluk vermedi diyebilirim. Kıza açsan yemek yiyelim diye sorduğumda evet deyip beni ara sokaktaki bizim çorbacılar gibi bir yere sokuyor. Kız orada bir şeyler sipariş ediyor ama ben gözüme göre bir şey bulamadığım için geçiştiriyorum. Önümüzü toprak bir ufak tencere altında da ocağı ile masaya getiriyorlar. İçeriğini bilmediğim için salata falan yemeye çalışırken kız kendi açıklıyor balık ve kalamar ile yapılan sebzeli baharatlı bir yemekmiş bende denemek için ağzıma götürüyorum. Gerçekten güzel ve lezzetli fakat acısı çok o yüzden fazla yemeyip yeşilliklere ve pilava dalıyorum. Yemek faslını da halledip otele doğru yürüyerek gidiyoruz. Odada da az sohbet edip gecenin tadına varıyoruz.

Pattaya eglence hayatı

Gerçekten kız çok ilgili sevecen ve de güzel olduğu için sabah ben soruyorum benle takılır mısın diye olur diyor. O gün içerisinde bana Pattaya yı gezdiriyor ücretsiz rehberlik yapıyor. Öğlen yemeğinde balık yiyoruz akşam yemeği öncesi otele geçip istirahat ve duş edip gece dışarı çıkıyoruz birlikte, inanılmaz keyif alıyorum kız sanki beni memnun etmek için yaratılmış. Birlikte Kfc ye gidip yemek yiyip ardından dolaşmaya devam ediyoruz. Yolumuza Yunuslu çembere kadar devam edip geri dönüp yol üstündeki bir bara girip içki söylüyoruz. İçki içip müzik dinleyip eğlenirken benim gözüme barda çalışan iki kız ilişiyor süper bir vücut, manken gibi yüz, güzelliği ise inanılmaz boyutta. Kızlar bir masadan bir diğerine geçip duruyor. O kadar taleplileri var anlayacağınız. Kızları kestiğimi gören diğer kız kalkalım deyip beni oradan kaldırıyor. Yürüyerek otele geliyoruz. Kız önceki geceden de fazla ilgi alaka gösteriyor bana. Sabah 11 gibi odanın günü doldu diyorlar. Mecburen oteli boşaltıp kızın ücretini de verip otel arayışına başlıyorum.

Yol üstünde bir iki yere bakıp beğenmediğim için yol üstündeki bara geçip telefondan Asyarehberi notlarıma bakınırken Poul üstad ın bir yazısını tekrar okuyorum. Yazısında geniş oda ve ferahlığından bahsediyordu. Aklıma düşüyor buralara kadar gelmişiz bizde öyle bir alem yapalım bir daha ne zaman Taylanda ve Pattaya ya geliriz diye.

Baya bir düşünüp ikilemde kalıp en son bir gece olsun denerim deyip. İlk gün bakınıp beğendiğim fakat pahalı bulduğum otellerden LK Renaissance otele yönelip oradaki 80 metre karelik odayı bir geceliğine tutuyorum beğenirsem uzatırım diye söyleyip gecelik fiyatını 2950 bahttan 2500 bahta indiriyorum. Odanın ayrı yatak odası geniş salonu mini mutfağı var son derece konforlu ve refah. Odaya yerleşip duş alıp odada dolaşıyorum çok geniş ve refah bir oda. Demek ki iyi yaşamak böyle hissettiriyormuş. 😀

Otelden saat 5 gibi ayrılıp önceki gece kızları gördüğüm bara motor taksi ile gidiyorum. Kızların ikisi de orada, iyi diyorum ikisinden biri mutlaka boştur bara geldiklerine göre. Masa yerine bara geçip sohbet edip ikisine de içki söylüyorum. Kızların isimleri Paty (Pathty) ve Non (Nontiya) daha 15 dk geçmeden bara 5 kişilik gurup geliyor kızları yanlarına çağırdıklarında cinlerim tepeme çıkıyor. Öyle güzel kızları hemen kaparlar düşüncesi ile kızlara tekrar içki söylüyorum diğer masada işleri bitince ikisi de yanıma geliyorlar. 5-6 kelime sohbetten sonra kızlara diğer masa ile anlaştınız mı diye sorduğumda yok diye cevap verip yüzüme bakıyor ikisi birden. O an kırdığım potun farkına varıyorum. Kızların güzelliğinden o kadar etkilenmişim ki ikisi ile de ilgilenip ikisi ile de sohbet etmiştim ve soruyu da ikisine genel olarak sormuştum. Kızlarda merakla hangisine sorduğumu anlamak için yüzüme bakıyorken heyecandan yine başka bir pot kırmak denecek hareketi yapıp ikisine yine ayni anda içkileri bitmeden içki söyledim. Kızlar gülümseyerek ve kıkırdayarak kendi aralarında konuşmaya başlayınca hemen oradan kaçmak istedim. Kızların konuşması bitene kadar sanki bir ömür tükettim diyebilirim.

Non gayet nazik ve yumuşak bir şekilde olur 2000 baht kişi başı diye cevap verince o yaşamış olduğum kabus bir anda fırsata dönüşüyor. Öyle güzellikteki iki kızı aynı anda götürme şansım oluşuyor üstelik hava daha yeni yeni kararıyor. İki gece öncede iki kızla anlaşıp fantazi yapacaktım ama o kızlar güzellikte Non ile Paty nin tırnağına bile gelemezdi ve ayrıca nerdeyse o gecemi rezil edeceklerdi. Üstüne üstün kocaman otel odası da tutmuştum. 😀

Pattaya

Pazarlık dahi etmeden kızların bar ücretlerini ödeyip, içkilerimizi içip bardan ayrılmak için hareketlendiğimiz de kızlar içeri geçip üstlerine düzgün kıyafetler giyip yanıma geldi. Biri sağ koluma diğeri sol koluma girip bardan ayrıldık.

İlk dolaşıp sokak pazarlarına baktıktan sonra otele geçip duşa alıp hazırlandık. Akşam yemeği için Resepsiyondan yardım istediğimde ilk verdikleri restoran adı olan Ruen Thai restoranda yer ayırtıp kızlar ile harekete geçtim.

Restoranı herkese tavsiye ederim mükemmel Tayland yemekleri yapıyorlar. Restoranda Tayland dansları ve Tayland müziği yapıp canlı gösteri sunuyorlar müthiş bir deneyim. Yalnız uyarayım fiyatlar biraz tuzlu ama değer bence. Atmosferi her şeyi ile mükemmel diyebilirim.

Restoran otele de yakın olduğu için yürüyerek gidiyoruz kızlar ile. Güzelce yiyip canlı gösterileri izleyip keyifli zaman geçirdikten sonra restorandan ayrılıp yol üstündeki marketten meşrubat içki ve çerez türü alıp kızlar ile odaya çıkıyoruz.

Odada ferah ferah yayılıp serilip salondaki masaya da içki ve mezeliklerimizi koyup sohbet içki şarkı aklınıza ne geliyorsa, fantazim neyse hepsini gerçekleştiriyorum. İnanılmaz bir akşam ve inanılmaz bir gece yaşıyorum. Artık yorgunluktan sonra duş yapıp uyuyacağım sırada telefonum çalıyor. Arayan Türkiye den eniştem. Ablam gece uyurken fenalaşıp hastaneye kaldırıldığını söylüyor eniştem. O an şaka gibi geliyor bana Tüm algımı yitiriyorum. Olayın aslı nedir öğrenmeye çalışıyorum Kalp yetmezliğine bağlı kalp krizi gibi bir şeyler geveliyor eniştem tamam deyip telefonu kapadığım gibi asılıyorum telefona ilk internetten Bangkok İstanbul biletlerine bakıyorum şans yüzüme gülüyor 4 saat sonra THY da boş yer mevcut. Düşünmeden bileti satın alıyorum. Ne biletimi değiştirmeyi ne de bir şeyi düşünüyorum o esnada. Hemen toparlanıp kızlara da iki cümle ile durumu izah ediyorum. Zaten kızlar hareketlerimden yüz ifadelerimden ters bir şeyler olduğunu anladıkları için hazırlanmışlardı bile kızlara 100 er dolar verip isterseniz odayı saat 12 ye kadar kullanın. Ben aşağı inip taksi çağıracağım dediğim de Non benim araba ile seni götürürüz dediğinde kabul edip odadan ayrılıp Resepsiyondan hesap kesip kızların kimliklerini alıp dışarı çıktık. 10 dk sonra genç bir kız araba ile gelip arabayı Non a bıraktı. Non ve Paty ile birlikte Bangkok hava alanına doğru yola çıktık.

Erkenden Hava alanına ulaşıp türlü zorluklar ile bilet işlerimi halledip kızlardan ayrılırken Non a taksi ücretini ödemeyi teklif ettiğimde sert bir şekilde kabul etmeyip bizleri arayıp durumu bilgilendirirsen ödeşmiş oluruz dedi. Hemen telefon numaraları ve mail whats app adreslerini telefonuma yazıp kızlara veda edip uçağa geçtim.

Tayland geceleri

Tayland a heyecanla geldiğim ve bitmek bilmeyen uçuşun yerine kabus gibi uykusuz 11 saatlik yolculuk sonrası İstanbul’daydım. Hava alanından taksiye atladığım gibi Hastaneye gittim Korkudan elim ayağım titriyordu.  Eniştemi aramama rağmen telefonuna cevap vermediği için bir o kadar daha heyecan yapmıştım. Babamı aradığımda cevap verdi ve ablamın yanına gittim. O adar korkulaak bir şey değildi. Eniştem olayı abartmış tabi bilgisizlikten ve de hastanenin bilgi vermeyişinden kaynaklanıyordu. Meğer Ablam akşam yemeğinde ağır yemekler yediğinden dolayı mide rahatsızlığı geçirip oluşan gazlar ve sancılar kalp krizine benzer durum yarattığı için de kalp krizi sanmış. Hastane de Tüm kontroller ve neticeleri sonuçlanmadan açıklama yapmayınca bu durum meydana geldi.

O an ağlayım mı güleyim mi üzüleyim mi sevineyim mi bilemedim. Tek aklımda kalan enişteme sağlam bir yumruk attığımdı.

Sonuçta Tayland tatilim istediğim gibi 14 gün yerine 5 gün sürmüş, Phuket e hiç gidememiş, Bangkokta ki Soi Cowboyu gezememiştim. Lakin Bangkok daki 2 gecem ve Pattayadaki üç buçuk günüm muhteşemdi. Bir sonraki Tayland ziyaretimi iple çekiyorum şu anda. 😀

Pattaya daki üç gün üç gecelik harcamalarım ise ilk iki gece için 1000 baht sonraki gece için 2500 baht toplam otel masrafım 3500 baht. İlk gün  Pepermint de 800 baht ardından İnsomnia da 2200 baht artı 200 baht bahşiş verdim. Kızlar ile diğer barda içtiklerim 1600 baht. O  gece aldığım kızın barında kendim ve kızın içkileri 260 baht. Gün içinde yediklerim döner meyve ve kızla olan yemeğin toplamı 600 baht.  Beach Road da ki meşrubat motor taksi tuktuk ve market işleri 300 baht. Kıza ilk gece 1300 baht. Bar payı 300 baht ilk gün ve gecenin maliyeti 7560 baht. İkinci gün ve gece ki maliyetler. Kıza 1500 baht. gündüz dolaşma yemek tuk tuk masrafı 1100 baht. Kıza aldığım hediyelikler 400 baht. Gece masraflar 900 baht market alışverişi 450 baht. Toplamda 4350 baht. son günkü gündüz ve geceki masraflarım. Gün içi dolaşma kahvaltı ve yemek 600 baht. Kızların barında yaptığım harcama 550 baht. Kızlar ile dolaşma meşrubat 300 baht. Akşam yemeği 3200 baht. Market hesabı 600 baht. kızlara 200 dolar. toplamda 3. gün ve gece masrafım 5250 bahtartı 200 dolar. Genel toplamda ise 20,660 baht bu da 650 dolar kızların 200 bahtı ile 850 dolar. Günlük 283 dolar harcama yapmışım ortalama. tabi içinde bir gecelik lüks oda, iki kız alma, Walking Street ve İnsomnia daki yapılmış fuzuli harcamalar otel konaklaması dahil bir fiyat..

Tayland Bangkok Pattaya adlı makaleyi yazıp bizler ile paylaşan Sn. Çerkez e tüm asyarehberi ekibi ve müdavimleri adına teşekkür ederiz.

 

Toplam 10 Yorum Var

 1. Tüm asyarehberi takipçilerinin ve ailelerinin kurban bayramı kutlu olsun.
  sitemizde uzun bir süre gecikme oluşmuştur bu durum yolladığınız yazılarında yayınlanmasını geciktirmiştir.
  Yazı yollayan müdavimlerimizden ricamız Email adresinizi kontrol edip bizlere dönüş yapmanız yönündedir. Şayet Email adresiniz yanlış yazılmışsa sizlre ulaşamadığımız için yazınız beklemeye alınacaktır. Bu yüzden yazı yazanların bizlerden email almadıkları takdirde iletişim adreslerimize bizlerden ulaşılmasıdır.
  Yaşanan bu gecikmelerden ve durgunluktan dolayı tüm site takipçisi vede makale yazarlarından çok çok özür dileriz.

 2. Sevgili kardeşim öncelikle yazıda adımdan çok bahsetmişsin bunun için sana teşekkür ederim. Yararlı olabilmişsek ne mutlu bize. Yazını ara vermeden tek solukta okudum. Çok samimi sıcak düzgün bir anlatımın var. Arada Emin abimizin hikayeside güzel bir hayat dersi olmuş. Ne yazık ki bir çoğumuz istediğimiz gibi yaşayamıyoruz. Sadece hayatın bize sunduğu sınırlar içinde sıkışıp kalıyoruz. Bu bağlamda Emin abinin söyledikleri hayatın nasıl değişebilirliğine dair güzel bir örnek olmuş. Sevgili kardeşim attığın yumruk inan az olmuş 🙂 böylesine eğlenirken bu talihsiz olayı yaşaman okurken beni çok üzdü kimbilir sende nasıl bir etkisi olmuştur. Ama şunu diyebilirim ki orda bulunduğun süre içinde hem çevreyi hem tayland insanını tanımak adına hemde eğlence adına dolu dolu yaşamışsın. Daha da yok gösterici olması adına site yönetimi ne der bilemem tamamen kendi düşüncemdir girdiğin beer barların isimlerinden bahsedermisin. Çünkü ilk defa giden bir çok arkadaşta şöyle bir önyargı var. Mekanı görür acaba nasıl bir yer burda beni kazıklarlarmı başıma birşey gelirmi gibi düşünceler oluşur. Güvenilir denenen mekan isimleri verilirse bu konuda da yardımcı olunmuş olur diye düşünüyorum. Sana samimi anlatımın için bir kez daha teşekkür ediyorum

 3. paylaşım için çok teşekkürler nightmare45 ye katılıyorum attığın yumruk az bence 😛 ve bar isimlerini paylaşmanı bende çok isterim!benim planım mayıs ayında gitmek ve ozamana kadar gidilecek yerler listesi yapıyorum ve bir kaç mekanda sen tavsiye edersen çok sevinirim 🙂 tüm Asyarehberi müdavimlerine teşekkürler sayenizde gerçekten Tayland hakkında bilgi sahibi oluyoruz!

 4. Çerkez Bey yazın güzel ve hoş olmuş. Emin Beyin hikayesi de ayrı bir albenisi olmuş yazınızın. Gördüğüm kadarı ile sizinde yazınız benimki gibi gecikmeli yayınlanmış. 😀 Ama olsun sizinde dediğiniz gibi yardım görüp yazmamaktansa yazıp geç yayınlanması iyidir.

 5. Sevgili Çerkez dostum..Öncelikle tarafıma söylenmiş güzel sözlerin için teşekkürler..Kısa ama dolu dolu bir tatil yapmışsın. Hikaye tadında beni benden alan bir üslubun var.Yazını zevkle okudum..Babaali,Poul ve Nightmare dostlarımın yazıları kadar güzel ve aydınlatıcı idi.Özellikle son paragrafta üşenmeden tek tek masrafları yazmışsın ki eminim çok kişi bundan yararlanacaktır. Ben bile gelecek hafta yapacağım Pattaya turu için gerekli notları aldım.

 6. Değerli arkadaşlarım nightmare, ender vural, sessiz ve vartutre yazımı beğenmenize ve yaptığınız yorumlara teşekkür ederim.
  Nightmare kardeşim ve ender vural kardeşim enişteme attığım yumruk tatilimin yarıda kesilmesinden kaynaklı değildi. İyice öğrenmeden ve araştırma yapmadan kendisinin yorumu ile sanki doktorun teşhisi imiş gibi konuşarak bana haber vermesinden vede durumun aslı anlaşıldığı halde bana haber vermemesinden dolayı idi. Olayın iç yüzünü öğrenene kadar ki zaman zarfında yaşadıklarımı bir ben bilirim. Zaten ablamın kalp sorunu mevcut devamlı kontrol altında birde böyle velveleye vererek haber vermesini düşünün.

  Beer barlar konusuna gelince Bangkok Nana otelin karşısında oturduğum barın adı Big dog Adlı bardır onu iyi hatırlıyorum. Nana plazanın girişinde yer alır. Pattaya da ilk gece iki kızla gittiğim bar tam insomnia nın karşısındadır zaten. Yürürken de bir çok beer bara girdim ama adlarını hatırlamıyorum. Diğer iki kızında bulunduğu bar Soi 5 in 2. Road köşesinde olması lazım yanlışım yoksa. Gelelim dediğiniz gibi kazıklanırmıyız sorusuna genelde beer barlarda kazıklanma olmaz içtiğinizin ısmarladığınız içkilerin alisyonunu önünüze getirirler. Barda sağa sola içki ısmarlamazsanız, alkolü fazla kaçırmazsanız, hesabınızı bilirseniz kazıklanma olmaz. Ama yanınıza gelen bayanın içkileri hızla içtiğini görürseniz hemen yollatın hesap size kalacaktır. Benim gördüğüm bu tatsızlıklar daha çok Walking street ve Go Go barlarda oluyor. Tabi o kadar bilgim yok malesef.

  Sessiz kardeşim evet baya bir gecikmeli oldu ama ilgililer ile görüştüğümde sebepleri dolayısı ile anlayış göstermemiz gerektiğini düşünüyorum.

  Vartutre kardeşim şimdiden size hayırlı tatiller dilerim. Yaşadığınız maceraları dört gözle bekliyorum

 7. Merhaba arkadaşlar thailand aşığı biriyim geçen sene 10 gün thailand bulundum mükemmel biryer 2016 şubat mart aylarında tekrar 15 günlük bir planim var gitmek isteyen arkadaşlarla iletişime geçebiliriz

  • Sn. Oğuz Aydil, ayni yorumu kopyala yapıştır yaparak farklı yazılara yorum olarak gönderdiniz. Yorumlarınızdan biri onaylanıp diğerleri silinmiştir. Anlayışınızdan dolayı teşekkür ederiz.

 8. Beyler sukhumvit 4 da otelim ve emin abinin yeri birturlu tespit edemedim. Cerkez kardesten ricam yadw bilen varsa yerini tam tarif edebilir mi ? Bangkoktan ayrilmadan onu ziyaret etmek istiyorum

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*