Tayland-Kamboçya Tatilim

Sevgili Asyarehberi Takipçileri ; Değerli Dostlarım ;

Öncelikle bol Taylandlı günler herkese. Yolculuk  günü yaklaşanlara hayırlı şafaklar uzun zaman veya bir daha hiç gidemeyecek onlara sabır , henüz yeni dönmüş olanlara da çarçabuk adaptasyon dilerim. Evet başlayalım beşinci Tayland ve Kamboçya turumuzu dillendirmeye. Sitenin de tanınmış katılımcılarından Pluse kardeşim ve Babaali dostumla birlikte tamamladığımız gezimiz her zamanki Pattaya tadında ve muhabbetinde geçti. Tabi mekanlar aynı olsa da oteller ve kızlar yeni olunca insan tekrara düşmekten kurtuluyor. Beraber tamamladığımız diyorum çünkü ben ve Pluse kardeşim beraber giderken Babaali dostum bizden 3-5 gun önce gitti ve Phuketin altını üstüne getirdikten sonra Pattaya’da bize katıldı. Pluse kardeşimde havalanından direk Pattaya’ya geçiş yaparken ben daha önceden planladığım Bangkok’da 2 gece ve Siem Reap (Kamboçya) da 2 gece üzerinden tatilime başladım. Her seferinde Bangkok’u aktarmada kullandığımdan bir türlü gezememiştim. Ayrıca Pattaya’ ya bir gitsem tatil sonuna kadar Pattaya’dan ayrılamayacağımı biliyordum ve bu kez Bangkok’u ıskalamak istemedim. Bunun yanı sıra Siem Reap’e de geçeceğimden Bangkok’da iki gece benim için ideal oldu. Pluse kardeşimi otobüsle yolculadıktan sonra taksiyle otelimin de bulunduğu bölgeye geçtim. Otelimin adı Marvin Suite idi.

Marvin-Suites-Bangkok

 

Küçük ama yeni bir otel. Gecelik fiyatı 90 tl civarında idi.  Nana plaza bölgesine mesafe olarak uzak olsak ta ulaşım yönünden hiç sıkıntı çekmedim.100 bahta taksiyle yada 60-70 bahta tuktukla gidip geldim. Otele yerleştikten sonra daha önce gidemediğim Çin mahallesi ile altın budha heykelinin olduğu bölgeyi gezdim.

 

bangkok-cin-mahallesi

 

Çin mahallesinde bir numara yok ama Çin yemeklerini test açısından faydalı bir gezi oldu. Bu arada dönüş yolunda onlara ait bir bayram ve konvoyuna denk geldim. Çok gürültülü ama eğlenceli anlar yaşadım. Altın budha heykelinin olduğu tapınak ise tam anlamıyla muhteşemdi. Bangkok’a gidenler vakitleri varsa mutlaka görmeli. Gerek yolun yorgunluğu gerekse sıkıntıdan otele döndüm.  Daha önce birlikte olduğum Bangkok’lu manken kız arkadaşım ile odamda buluşacaktık ama kendisine belki alırım deyip de fiyatını görünce almaktan vazgeçtiğim güzellik seti yüzünden tartıştık ve programı iptal ettik. O gelmeyince bana da gece için bağımsız eğlenme fırsatı çıktı.

 

Nana_Plaza-Bangkok

Artık Nana Plaza bölgesini ziyaret etme vaktidir diyerek güzel bir uyku ve duş sonrası otelden ayrıldım . Tuk tuka verdiğim 70 baht ile Bangkok gece hayatının kalbine gelmiştim. Bir barda yoldan geçenleri izleyebileceğim bir noktada bira içmeye başlamıştım ki barda güzelliği ile hemen dikkat çeken kız geliverdi yanıma. Yok demek olmazdı ve başladık sohbete ve oynaşmaya..O malum soru sonrası 4000 baht deyince şu ana kimseye 2000 üzeri vermediğimi ona da bu rakamı ödemeyeceğimi söyledim. Biraz daha oynaştıktan sonra canlı müzik olan başka bir bara geçtim. Hillard 2 miydi adı neydi tam hatırlamıyorum. Bir köşeye geçip sahnedeki grubu izlemeye başladım. Bu arada birkaç masa ötede çok güzel bir kız gözüme çarptı. Önceleri kaçamak bakışlar sonrası kesişmelere başladık. Ama yanlarında bir grup erkek vardı ve ben bakışmayı kestim. Bir süre sonra tekrar baktığımda adamların masada olmadığını farkettim ve masalarına yanaştım. Meğerse onlar benim bakıştığım kızla alakalı değilmiş. Güzel ve kısa bir sohbetin ardından direk mevzuya geçtik ve 5000 bahta açılan ağzı 2000 bahtla kapandı. Arkadaşını barda bırakarak taksiyle otele geçtik. Çok yorgun olmasam arkadaşını da yalnız bırakmazdım ama yaşlılık işte ne yapacan 🙂 Taksiye 200 baht verdim diye çok kızdı fazla harcama diye de sıkı sıkı tembihleyerek. Geceyle ilgili olarak sadece şu aklımda içine hiçbir şey giymemişti. Kendinden çok emin ve ateşli bir hatundu. Güzel bir gecenin sabahında beraberce yapılan kahvaltının ardından yolcu ettim ve tek başıma Bangkok’u keşfe devam ettim. Siam Plaza isimli alışveriş merkezini tavaf ettikten sonra otele dönüş ve dinlenme sonrası tekrar Nana Plaza bölgesine geçtim. Bir kaç tane go go bar gezdikten sonra aynı bara oturup bira içtim. Bu arada içki fiyatları Pattaya’ya göre daha fazla. Sabah erken kalkıp Don Mueng hava alanına gideceğimden erken yatmalıydım ve kimseyi almadan yalnız uyumayı tercih ettim. Sabah erkenden taksiyle havaalanı ve oradan Air Asia ile Siem Reap’e yolculuk başladı. Kısa ve rahat bir yolculuktan sonra pasaport işlemleri de kısaca bitti. Taksiyle kalacağım otele Art Reflection ulaşır ulaşmaz açlık sorunumu çözmeye çabaladım. Otelin restaurantı varmış ve fiyatlarda makul olunca öğle yemeğini orada yedim. Bu arada fiyat 4 dolar tuttu ve tatlıyla içecekte ikramları oldu. Kamboçyalılar hayatla barışık ve çok yardımseverler. Yemekten sonra çarşıyı gezmek ve akşam için keşif yapmak istediğimde ise tam bir hayal kırıklığı yaşadım. Siem Reap bizim 1980 döneminde kalan bir kasaba gibi. Çok küçük ve yolları , işletmeleri rezalet. Sadece Pub Street bölgesi kayda değer.

 

Pub-Street-1

 

Akşam için takılacağım mekanları seçtikten sonra otele geri dönüş uyku ve gece için hazırlıktan sonra Pub Street bölgesine yürüdüm. Orada Temple restaurantta dans gösterisi eşliğinde akşam yemeğimi yiyip dolaşmaya çıktım. Bu arada tamamen tesadüf olarak oraya yerleşmiş ve hayat mücadelesi veren Türklerle tanıştım. Hepsi harika insanlardı çok güzel bir gece geçirdim sayelerinde. Kimseyi almayarak otele döndüm ve sabah çok erken kalkıp Angkor Wat tapınak bölgesi turuna 15 dolara otel tarafından bulunan tuktukçuyla 20 dolarlık günlük tur bileti alarak başladım.

 

Cambodia-angkor-wat-1500x850__3_

 

Okuduklarımı abartı sanıyordum ama az bile yazmış gezginler. Öyle bir günde 2 günde gezilecek yer değil burası. Ben sadece birkaç tane tanınmış tapınağı gezip döndüğümde akşam saat 6 idi. Yani yaklaşık 12 saatte hemen hemen hiç durmadan gezdiğim halde ancak 5 de birini gezmişimdir. Ama zaten Siem Reap geliş amacım buydu. Çok çok yorgundum ve beni anca Khmer masajı rahatlatır diyerek kendimi Kamboçyalı kıza teslim ettim.

 

spa-menu-image-3

 

Tayland masajına benzer ama daha sert bir masajdı. Ama gittiğim yer elit bir yer olduğundan fazlaca laubali olamadım. Fiyat 12 dolar.. Türk dostlarımla vedalaşmak ve hediyelik eşya almak için tekrar Pub Street bölgesine gittim. Sohbet ve alışverişten sonra otelde çalışan bir personelin bir gece öncesi bahsettiği kızı almak için onların KTV dedikleri randevu evi benzeri bir yere gittik tuktukla. Bu yer şehrin kenar mahallerinde bir yerdi. Tuktukla nerdeyse 1 saat sürdü yolculuk. Biraz korkuyla karışık heyecanla vardığımızda son derece modern bir yerle karşılaştım. Kiev deki evlerdeki işlem gibi bütün salonlarda 20 ye yakın kızı karşıma dizdiler ve seç dediler. Kamboçyalı kızlar genelde ufak tefek kızlar. Ben en heybetlisini seçtim. Fiyatı 60 dolar diye tüm gecelik konuşmuştuk ancak oraya varınca tüm gece 80 dolar diye artırıma gidince ben hayır istemiyorum dedim ve oradan ayrıldık. Zaten çok yorgundum ve asla prensiplerimi bozmayı sevmem. Pub Street civarında beni bıraktılar ve Temple Club’ de aldım soluğu. Bara oturdum ve etrafı gözlemleye başladım. Abartısız ben bu kadar erkeği bir arada en son askerde görmüştüm. Pattaya’daki clublerden sonra tam bir hayal kırıklığı. İçeride 20 kız varsa en az 150 erkek var. Pattaya’dan farkı Kamboçyalı genç erkeklerde avda 🙂  İşin özü Siem Reap’e sadece Angkor Wat için gelinir. Bende şeytan tüyü varmış öyle der çevremdekiler. Ben kalkmaya niyetlenirken 2 ingiliz kız takıldı bana. Onlarla çok hoş bir geceden sonra Pattaya’ya gitmek üzere Thai smile havayolları ile Bangkok’a uçuşumuzu tamamladım . Bu arada sitede Pluse niki ile yazan İsmail kardeşim sonunda hayalini gerçekleştirerek Kamboçya Siem Reap şehrine yerleşti. Burada 3 adet odayı konaklama amacıyla pazarlamak için kiraladı. Siem Reap şehrini ziyaret edecekler için ideal bir konaklama olanağı oldu artık. Hem bizler için dilinden anlayacağımız bir ev sahibi onun içinde  Türk müşteri portföyü açısından güzel bir seçenek oldu. Bangkok tan Pattaya’ya derken otelimize taksiyle ulaştım. Ama taksi şöförü manyak çıktı. Kazasız belasız otele ulaştığımda yeri öpecektim neredeyse . Arkadaş arabayı emanet almış ve geri vereceği saat yaklaşmış. Ayrıca Pattaya yı da bilmiyor. Bende sinir olduğumdan herife birazda ben dolaştırdım şehir içinde. Beni otele getirdi parayı alıp bavulu koydu bir topuklayışı vardı görmelisiniz. Bu arada otel March hotel.

 

marchhotel

 

Gecelik 85 tl civarı idi. Yeni bir otel. Personel mükemmel ve lokasyonda süper olunca zevk aldım. Bir daha gidersem kalacağım tek yer bu otel olur. Daha önceden tanıdığım ve aramızdaki tutku hiç sönmeyen kız arkadaşım benden yarım saat sonra otelime geldi. Onunla bir hoş geldin maçından ve onu yolcu ettikten sonra Pluse dostumla buluşmak üzere Central Festivale gittim. En son turdan tanıdığımız mekanlara uğrayarak gecesi de insomniadan birer kız alarak otele ulaştım. Ertesi günde Babaali dostumunda katılımıyla üç tabanca gündüzleri dolaşarak geceleri de İnsomnia vip de feneri söndürerek her akşamda birilerini alarak tatilimizi tamamladık. Gelelim mekan ve fiyat ayrıntılarına.. Biz genelde Central festivalde ve türk dönercilerde yemek konusunu hallettik. King Döner (Pattaya Klang da Tops market yakınında) Ali abinin yerini şiddetle öneririm.. Hem lezzet hem de fiyat olarak on numaradır.

 

dscf0242

 

Ancak Central Festival içindeki Alaturka restauranta da uğramayın derim. Pattaya’da hiçbir yerde görmedim ama adamlar garsoniye aldılar bizden. Fiyatlarda hatırı sayılır derece de yüksek. Şiddetle uzak durun derim. Gece kulübü olarak hala İnsomnia’nın tahtına oynayabilen mekan yok. Artık güvenlik ve garsonlarda tanıdık olunca bir tatsızlık yaşamadık. İçki fiyatlarına gelince 70 lik jack gold kartla 2360 baht idi. Kızlarda viskiden içerse ve ekstra istemezlerse son derece ekonomik halledilir 3 kişiyle. Gecelik en fazla 1200-1300 baht gidiyordu. Kızlar ise genelde 2000 baht ideal olmuş.Çok güzel kızlarda vardı onlarda 2500-3000 gibi istediler. Hoş ben bir çok gece kız arkadaşımla kaldığım için herhangi bir ücret ödemedim. Clup de kedi gibi uysal ve sessiz ama odada kaplan gibi yırtıcı bir kızdı. Son gecede beraberdik beni o uğurladı. Tatlı kızdı yolu açık olsun.Ondan fırsat bulabildiğim her fırsatta paralı askerlere takıldım. Yalnız uyuyamıyorum da 🙂 Bu arada tüm tatilimizi beraber geçirdiğim dostlarım Pluse ve Babaali’ye ayrı bir parantez açmak işitiyorum. Her ikisine de sonsuz teşekkürler. Son derece uyumlu tatil arkadaşları oldu benim için. Umarım onlarda zevk almıştır benimle takılmaktan. Şimdilik bu kadar.. Bir sonraki tur 15-25 eylül arası Filipinler+Vietnam yada Vietnam+Kamboçya olacak.. Bakalım zaman neyi gösterecek.

 

Tayland-Kamboçya Tatilim  adlı yazıyı yazan Sn. Vartutre  nickli üyemize tüm asyarehberi ekibi ve müdavimleri adına teşekkür ederiz.

Toplam 18 Yorum Var

 1. Sevgili Vartutre ,

  Vazgeçilmeziniz olan Taylandın yanında kültürel bir tur olarak Kamboçyayıda ekleyerek dostlarınızla beraber güzel bir tatil geçirmişsiniz. Orada geçen her an dostların gülümsemesiyle daha güzel geçiyor. Bu sebeple gerek Pluse ve gerekse Babaali ile tatilinizin daha renkli geçtiği düşüncesindeyim

 2. Öncelikle yazıyı bizlerle hazırlayan dostumuza teşekkürler. Eline sağlık. Daha sonra uzun zamandır görmediğimiz sn vartutre’ye güzel anılarını, biz asyarehberi severleri ve okuyucularıyla paylaştığı için teşekkürler.

  Büyük bir keyifle okudum uzun zamandır böyle bir yazı görmedim. Babaaliye zaten şapka çıkartıryorum. Vartutrenin Prensip meselesi çok hoşuma gitti, fiyat ve otel konusunda detay vermen keza çok faydalı oldu. Pulse neden tayland değilde kamboçya merak ettim. Benimde imkanım olsa seninki gibi bir çılgınlık yapardım

 3. Pulse kardeşimizde bu kararı verirken zor oldumu yalnızmı tam bilemiyorum ama yapabileceğimiz birşey varsa şahsım adıma destek olmayı isterim.

 4. Oncelikle tüm değerli forum ustadlarina ve dostlarına selam ederim iyi dileklerini benim için çok kıymetli eksik olmayin.Neden tayland değilde kambocya derseniz düşünmedim değil taylandi ancak artık tayland çok pahalı ve doymuş bir pazar yapacağınız her iş bir nevi tekrar oluyor ya finansal açıdan güçlü olup en iyisini yapacaksiniz alternatifsiz olacaksınız yada yapmayacaksiniz kamboçya ise henüz herseyde çok yeni yabancı küçük büyük her tür yatırımcıya daha açık ve köşeler henüz kapılı değil ayrıca kullanılan paranın dolar olmasi ülke ekonomisine istikrar getiriyor is gücü ve diğer argumanlar taylandla kıyaslanamayacak kadar ucuz bu yüzden daha mantıklı geldi.Saygilarimla

 5. Arkadaşlar gidip gördüğünüze sevindim. Gerçekten tapınaklar çok güzel Taylanda gitmişken orayada geçmek çok mantıklı. Herkese güzel hoş seyahatler dilerim

 6. @Nightmare,@oxygen,@Tiger üstadlar. Güzel yorumlarınız için çok teşekkürler. Ayrıca Nightmare dostum fotolar harika olmuş..Teşekkürler. Yazım uzun zamandır hazırdı ancak Pluse dostumun Kamboçya’ya yerleşme fikrinin gerçekleşmesini bekledim. Zira yazımda bu konuya değinmeye büyük önem veriyordum. Pluse kardeşime buradan elimden geldiğince destek olacağım.Çünkü gerçek anlamda delikanlı bir kardeşim kendisi. Umarım her şey gönlünce olur dostum Kamboçya’da..

 7. Mrb arkadaşlar, böyle güzel bir yazı görmek beni memnun etti.Pluse beyfendi oraya yerleşmekle çok doğru bir karar vermiş, şuanda takip ettiğim kadarıyla kamboçya bir kayma var. Geleceğin eski taylandı olacak. Merakımı maruz görsün, tam olarak ne iş yapıyorsunuz, oraya yerleşirken ne düşündünüz.

 8. @engsimşir üstad…İmrenmene gerek yok..Bir dahaki tura senide bekleriz:))
  @serdar ve @nightmare dostlarım.. Sizin özelinizde tüm islam aleminin ramazan ayı hayırlara vesile olur umarım.
  @Pala üstad..Sadece yaşadıklarımı abartmadan ve sallamadan güncel bilgilerle anlatmaya çalışıyorum. Umarım seyahat severlere faydam oluyordur.
  @Oxxi üstad. Güzel sözlerin için teşekkürler.

 9. Güzel bir tatil olmuş kamboçya vizesi giriş çıkış 60 $ kadar tutuyor yazıyor. Bazı sitelerde siz ne kadar ödediniz acaba vize için. Ve neler gerekli vize için teşekkürler.

 10. @KingKong üstad..Benim yeşil pasaportum var. Bu yüzden herhangi bir ücret ödememedim. Dolayısıyla bu konuda kesin bilgi veremeyeceğim.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*