PHUKET’E YOLCULUK

Ben Phuket’te yaşadıklarımı kısaca anlatmak istiyorum.

Burdada sürekli bahsettiğimiz gibi Phuket adası Taylandın, en gözde yerlerindendir. Satın aldığım Tayland turunda 3 günlük kısmı kapsayan Phuket şahsım adına verdiğim tüm paraya ve olumsuzluklara değmesini sağladı.

Tayland’a Bangkok’ta 1 gece kalıp, Ardından Phuket adasına geçmek için sabırsızlanıyordum. Gurup olarak geçtik.

Rehberimizin taylandlı olması çok güzel bir artı. Bizlerle ilgilenip ülkesinin güzelliklerinden bahsediyordu. İnternette gördüğüm yazılarında sözü edilen rehberlerin aksine gurup ile profesyonel bir şekilde ve görevinin bilinci ile hareket eden bir gençti. Bangkok’ta ilk gecemizde bizleri alıp sokak pazarlarına ve önemli noktalata götürüp gezdirdi.

Bangkok İstanbul’dan gelmiş olan benim için boğucu bir yerdi ben tropik tatil yerleri ve plajları hayal ediyordum ama karşımda betondan bir orman vardı. Bangkok’u beğenmedim. İkinci günümüzde Phuket’e doğru yola çıktık.

Phuket’e varıp otelimize yerleştikten sonra. Rehberimiz dinlenmemiz için bizlere 1 saatlik moladan sonra lobide buluşmamızı söyledi. Bir saat sonra lobide tüm gurup buluştuk. Rehberimiz bizlere plaja gidip denize gireceklerin dışarıdaki minibüslere gitmesini, şehri dolaşıp tanımayı isteyenlerin ise kendisi ile 15 dk sonra dışarıda buluşmasını söyledi.
15 dakika sonra ben ve 3 kişi daha dışarıda rehberi beklemekteydik. Sonunda rehber gelip yürüyerek Patong Beach denen sahil yolunda yürüyerek etrafı gezmeye başladık. Rehberimiz bize etrafı tanıtıp önemli yerler hakkında bilgi veriyordu tam geçerken eli ile ortadaki yolu gösterip meşhur Phuket Bangala Road da burası dedi. Gündüz vakti pek bir cezp ediciliği yoktu. Dolaşarak sahilde bulunan kafeterya bar karışımı olan bir yerde konakladık. İlk kez meyve suyunu orda içtim Hindistan cevizi suyu şeker kamışı suyu ile çeşitli adını bile bilmediğim tropikal meyvelerden oluşuyordu. Kendi payıma üç büyük bardağı içip bitirdim daha otursak bir o kadar daha içerdim.

Yine rehberimiz ile yollara koyulduk, aramızdaki samimiyet ilerliyordu. Oldukça düzgün kültürlü biriydi kendisi. Gezerken kendisi ile anlaşıp gece ayni ekip ile dışarı çıkmayı kararlaştırdık.Otele döndüğümüzde plajdakilerde gelmişti onların yıkanmasını ve hazırlanmasını bekleyip topluca yemek için dışarı çıktık. Hiç iştahım yoktu içtiğim meyve suları bana full enerji vermişti. Ama gittiğimiz yerdeki balıkları karidesleri gördüğümde dayanamayıp az biraz da onlardan yedim doğal olarak.

Yemek yiyip topluca önce Patong sahil yoluna ardından da Bangala Road a yöneldik. Gurup kendiliğinden beğendiği yerlere dağıldı sadece gündüz gezen bizler ve 18 yaşlarındaki iki genç bizler ile kalmıştı. Rehber bizlere dönüp gece ile ilgili planınız nedir diye sorduğunda eğlenmek dedik. Yine rehber eğlenmek tamam anladım ama nasıl clüp mü yoksa bar mı bayan mı erkek mi nasıl bir tarz düşünüyorsunuz diye tekrar sorunca aramızda konuşup fazla gürültülü ve sıkışık olmayan güzel bir yer
olsun kızları da güzel olduktan sonra sorun olmaz diye yanıtladık.

Rehber bizleri sağlı sollu yollardan bir yere götürdü Arka arkaya bara gitmesem bir daha bulamayacağım bir yerdi. Ardından iki katlı ve her tarafı açık olan bir binaya giriş yaptık altta 4 adet bağımsız barı vardı üst kısım yani damında ise bir büyük bar ve etrafında bambudan oturma yerleri vardı. Hep birlikte hemen barın yanında boş olan yere oturduk. Benim yüzüm bar ile açıklığa bakıyordu barın üstünde mavi neonların altında dans eden iki kız vardı. Onların dansını seyretmeye başladım. Kızların dansı o kadar güzeldi ki striptiz yapsalar bu kadar etkileneceğimi sanmıyorum.

Herkes bira söyledi bende bira söylemek zorunda kaldım. Masaya hizmet eden kız o kadar güzel görünmemesine rağmen dans sırası ona geldiğinde tüm hünerlerini ve güzelliğini öne çıkarıvermişti. Masadaki herkes etraftaki kızlardan birer tane yanlarına çağırmış masadaki eşsiz bir tek ben kalmıştım, birde rehber tabi. Rehbere sorduğumda kız arkadaşımla gece bulaşacağız gerek yok dedi.

Bende o kadar güzel kız arasından seçim yapamıyordum açıkçası. Oldukça utangaç olan iki genç bile kız çağırmıştı aslında yanlarına ilk gelenlere içki söylemişlerdi. O karasızlıkla etrafa bakınırken işte bizle ilgilenen bayan dans etmeye çıkınca tamam dedim işte aradığım kız bu dans ederken de bana bakıyordu dönüp arada bir. Dansı biter bitmez yanıma çağırdım içki söyleyip sohbet ettik en son kızlar ile pazarlık edip anlaştık. Ben kız ile 2500 bahta anlaştım. Diğerleri kaça anlaştı sormadım içkilerimizi ödeyip oradanayrıldık. Rehber kızlar ile konuşup bize ben ayrılıyorum kızlar sizi gezdirecek merak etmeyin dedi. Ben kendimi otele gitmeye hazırlarken kız koluma girip yürümeye başladık. Bir baktım herkes bir tarafa dağılmış kız ile dolaşıp gezdik beni bir iki yere daha götürdü kız sürekli ya kolumda ya da elimi tutuyordu. Aslında halimden de memnun idim. Zaten odaya gitsek en fazla 2 saat sonra işimiz bitecekti böylece kız ile daha fazla zaman geçirip Phuket gecelerinin ve tatilimin zevkini çıkarıyordum. Dolaşarak kendimizi otelin önünde bulduk. Kız girelim mi diye sorunca odaya çıktık ve tercihimi doğru yaptığı anladığım bir gece geçirdim.

Sabah kahvaltının ardından kıza parasını ödeyip kızı geri yollayıp otele döndüğümde ne göreyim geceki arkadaşların hepsinin yanında gece aldıkları kızlar var ne olduğunu sorduğumda bir gece daha anlaştığımız için kızlar bizlerle beraber takılacak dediler. O an yaptığım hatanın farkına varmıştım ama iş işten geçmişti bir kere. Gündüz yaptığımız Phuket turunun ne tadı ne de tuzu vardı. Resmen tek tabanca takıldım akşamın gelişini zor edip otele dönüp yemek faslından sonra rehber ve diğer arkadaşlar ile geceki iki katlı bara gittik.

Bara girer girmez hemen kızı aramaya başladım rehberde yetkili ile konuşup bana kızı gündüz bir müşterinin beğenip aldığını söyledi. Diğerleri kızlar ile canım gülüm diye cilveleşirken bende gurubun içindeki diken gibi kalakalmıştım. Rehbere başka kız bakacağım dedim. gecekinden sonra diğerleri pek iç açıcı gelmiyordu bana şahsen. Bu durumda tam iki saat sap gibi oturup bira içip etrafı seyrettim. Artık başka yerlere bakayım diye düşünürken yanımdan geçen kızı gördüm uzun siyah saçları ile kuğu misali önümden süzülerek geçmişti. O ana kadar o kızı barda hiç görmemiştim
açıkçası. Kız bara girip içerdekilere seslenirken yüzünü de gördüm. Kızın yüzü çok güzeldi, beyaza kaçan teni ipek gibi ışıkların altında parlıyordu. İşte fırsat deyip hemen yerimden kalkıp bara oturdum.
Kız daha bana dönmeden kızı yanıma çağırdım kız içki söyleyip sohbet ettik. Konuşması ile tavırları ile çok farklı bir kızdı. İsminin Naak idi. Bu sırada Rehber de yanıma gelmiş kız ile konuşmaya başlamıştı.

Ardından rehber bana dönüp kız burada çalışmıyor burayı çalıştıran mamasanın kızıdır diye söyledi. Tam buldum derken yine şans elimden kaçmıştı bir kez ama inat değimli benim sadece otelle işim olmaz dedim sor istersen benle arkadaşça dolaşıp gezsin bu gece ardından eve gitsin seks yok dedim.

Rehberde kız ile annesi olan Mamasan a olayı aktardı. Kızın annesi yanıma gelip gözlerini de iyice açarak beni bir süzdükten sonra rehbere de bir şeyler söyleyip yerine geri döndü. Rehber bana bak kız ile dolaşıp gezme para vermeyeceksin kadın senin dürüstlüğünden etkilendi ama bir yanlış yapmaman için beni kefil istedi dedi. Yani benle beraber dolaştığın müddetçe kız ile de dolaşacaksın tek başına kalmak yok dedi. Zaten sap gibi takılmaktan sıkıldığım için olur dedim. Teklifim de bu yönde idi. Kızı ilerleyen saatlerde ikna edebilirsem ne ala edemezsem ne olacak kızdan sonra ilk girdiğim yerden bir tane alırım Phuket gece hayatının tadına yine varırım diye düşündüm.

İlk kız ile barda oturup sohbet ettik ardından Rehber kız arkadaşı ile buluşacağı için Rehber ile beraber bardan ayrıldık. Kız diğer kızların aksine ne koluma girdi nede elimi tuttu ama benimle iyi anlaşıyordu. Frekanslarımız tutmuştu o da benim gibi babasız büyümüştü sadece annesini tanıyordu benim aksime ben annemi 15 yaşımda kaybetmiştim teyzemgillerde ezilerek 18 yaşına geldiğimde kendi ayaklarım üstünde durmayı başarıp hayata atılmıştım.

O sene üniversiteye gitmeyi planlıyordu. Yaşı ise 18 benimki ise 23 yaş farkı da pek yoktu aramızda. Rehber ise başına iş almış kız arkadaşı ile ilgileneceğine bizleri gözetliyordu. Aklımdaki ikna etmeyi düşünürken bir anda onları unutmuş Naak ile kendimi eğlenirken bulmuştum. Gerçekten eğleniyorduk. O gece zaman nasıl geçi anlayamadım bir anda kendimi kız ile vedelaşırken buldum.

Rehber kızı yollatıp bana da görüşürüz deyip kız arkadaşı ile baş başa kalmak için yanımdan ayrıldı.

Önceden kafamda yaptığım başka bardan alırım planını uygulamaya koyuldum. Otele doğru yürüyüp yolumun üstündeki yerlerden kız bakındım ama Naak ile kıyaslanınca içim almıyordu en son girdiğim yerde güzel sayılan ve oldukça şen şakrak bir kızı alıp odama çıktım. Sabah erkenden kalkıp kız ile kahvaltımızı yapıp ücretini verdim. Otele geri döndüğümde herkesin yanında yine geceden kalan kızlar vardı. Rehber yine gündüz turuna gideceğimizi ve yarım saat içinde hazır olmamızı söyledi.

Bende rehbere yanaşıp ben gelmeyeceğim tek takılacağım dedim. Rehberde gece Naak ile randevulaşırsak kendi ve kız arkadaşı ile sinemaya gideceklerini kızada teklif etmemi söyledi. Rehber amacımı anlamıştı.

İlk kez bara yalnız başıma gidiyordum. En az iki kez yolumu kaybettikten sonra tesadüf eseri yeri bulabildim. Saat erken olduğu için bar daha açılmamıştı. Etrafa sorduğumda Öğleden sonra 2 gibi açıldığını söylediklerinde daha 3 saat im olduğunu fark ettim. Yeri kaybetmemek için o bölgede biraz turladım. Arın çapraz köşesinde bulunan restoranda öğle yemeğimi yiyip saatin gelmesini sabırsızlıkla bekledim. Saat 1 i biraz gece bazı kişiler bara giriş yapmaya başlamışlardı bende onları gözlüyordum. Gelenlerden biri de mamasandı yani Naak ın annesi. Onu görünce seslendim beni fark edip yolun ortasında buluştuk. Yemek isteyip istemediğini sordum. Bana sen restorana git ben işleri halledip geliyorum dedi. İlk kez mamasan ile konuşuyordum. Benden daha iyi ve akıcı bir İngilizce ile konuşuyordu.

Restoranda mamasanı bekledim. 10 dakika sonra yanıma geldi Sohbet edip konuştuk. Kadın dik dik bana bakıyordu. Aslında bakışları korkutucu bile gelmişti bana. Adının Busarakham olduğunu söyledi o zaman telafuz edemediğim için Busa diye hitap ediyordum. Daha sonra telafuzuna aşina oldum.

Kendinden hayatından az biraz konuşup yemeğimizi yedik. Benim ikinci yemeğimdi. Karnım şiştiği için az yiyip geri kalanı bıraktım.
Ardından bara geçtik içerideki kızlar barı açmak için hazırlık yapıyorlardı. Busa bara girip bir kendine birde bana tekila döküp bardağı bana uzattı. Bir dikişte içtikten sonra bana bira açıp önüme koydu ardından işe koyuldu. Daha Naak ı soramamıştım bile. İşlerini yaparlarken ilk gece aldığım kız da gelip bana sarılınca ne yapacağımı şaşırdım. Busa bana çok pis bakıyordu kız ise direkt yanıma oturup kendi kendine içki söyledi tabi benim hesabıma. Kızın kalkacağı yok zorla kendine içki bile söylemişti nede olsa erken gelen müşteriyi kendinin sanıyordu. İkinci içkiyi de içip kızlara yardıma geçti.

Bende fırsat bulup Naak ın annesine Naakı sordum. Evde kardeşleri ile beraber dedi. Nasıl görüşebilirim diye sorunca yine gözlerini açıp beni iyice süzdükten sonra önümdeki telefonu alıp numarayı girip ilk kendi konuştuktan sonra bana verdi. Naak ile telefonda az konuşup buluşalım mı diye sordum. Kabul etti ama anlattığı yeri bilmediğim için annesine verdim telefonu annesi de telefonla konuşup bana geri verdi bir saat te kadar buluşacaktık Naak ile. Annesi bana tarif edeceğine oturmamı işaret etti.
Beklemeye başladım nerdeyse bir saat dolmak üzere idi ha bire Busa ya işaret yapıyordum. Busa ise bekle diyordu ta ki Busanın telefonu çalana kadar. Telefonda konuştuktan sonra benle aşağıya inip karşı yolu göstererek yolun sonundan sola döndüğünde orda seni bekleyecek dedi.

Yürüyüp tarif ettiği yere geldiğimde Naak orda beni bekliyordu ama yalnız değildi kucağında 3 yaşında bir erkek çocuğu yanında ise 7-8 yaşlarında bir kız çocuğu vardı. İl düşündüğüm kendi çocukları olduğu idi ama 18 yaşında nasıl olabilir diye düşündüm. Aklıma internette okuduğum Taylandlı kızların 14 yaşında çocuk sahibi oldukları idi. Çekinerek yanına yaklaştım bana yanındakilerin kardeşleri olduğunu söyledi üvey babasının işte olduğunu o yüzden yanında getirdiğini söyleyince içime su serpildi. Hep birlikte yürüyerek dolaştık. Kendi zevkimiz yerine çocukların zevki üzerine hareket ediyorduk. Şahsen çocukları sevdiğim için beni pek rahatsız etmemişti çocukların varlığı. Çocuklar ise kısa zamanda bana alışmışlardı. Beni tanıyanlarda der çocuk ruhlu olduğumu o yüzden çocuklar ile iyi anlaşmıştım.

Dolaşırken rehberin dediğini şekilde sinemaya davet ettim. Hangi film olduğunu sorduğunda bilmediğim söyleyip rehberi aradım ve kıza verdim. Onalar kendi aralarında anlaştılar. Kız ile barda buluşup öyle gidelim diye anlaşıp ayrıldık.

Otele döndüğümde odaya çıkıp dinlendim. Yemek vaktine doğru rehber ve gurup da gelmişti. rehber gurubu diğer arkadaşına teslim edip ilk bara gittik. Naak barda beni bekliyordu. Tabi ilk gece aldığım kızda orda idi ama ben ayrıldıktan sonra olayı ona aktarmış olacaklar ki yanıma yaklaşıp sadece hoş geldiniz dedi. Olayı sonra öğreniyorum mamasandan fırça da yemişti nasıl müşteriyi bırakıp hemen paranı alıp ayrıldın diye.
Naak ile oturup rehberin kız arkadaşını bekledik. Rehber de gidip kız alıp gelmişti. Hep birlikte önce yemek için restorana geçtik. Ardından yürüyerek alışveriş merkezindeki sinemaya girdik. Yerlerimize geçip oturduğumuzda filmin Tayland yapımı olduğunu ve yeni vizyona girdiğini öğrendim. İşim işti kim anlardı Tayca konuşmalardan. Dediğim gibi de oldu. 2 saat sadece sıkılıp bol bol çerez yiyip zamanın geçmesini bekledim. Filimin belli yerlerinde Naak kulağıma eğilip film ile ilgili açıklama yapıyordu ama sıkıntı verici idi.
Film bitip dışarı çıktık Rehber kız arkadaşı ile ayrıldı. Bende Naak a bara mı gidelim yoksa dolaşalım mı diye sordum. İlk dolaşalım oradan bara gideriz dedi. Yürüyerek dolaştık Naak ilk kez elimi tutuyordu. Bana yakınlaşıyordu. Sohbetlerimiz esnasında yarın ayrılacağımızı ama onun ile görüşmek istediğimi söyledim gülümseyip tutamayacağın söz verme deyip konuyu kapattı. Aslında sıradaki durağımız Bangkok ve ardından Pattaya idi. Benle gel dedim olmaz deyip kabul etmedi. Yürüyerek barın olduğu yere fark etmeden ulaşmıştık. Yukarı çıkıp orda oturduk Her zamanki gibi annesinin gözleri üzerimizde idi.

Gecenin ilerleyen vakitlerinde birbirimize veda edip ayrıldık. Ertesi sabah Bangkok için hazırlığa koyulduk. Otelden çıkış yapmamıza yakın rehber beni bulup dışarıyı işaret ederek misafirin var dedi. Çıktığımda Naak ve kardeşleri beni bekliyordu yolcu etmek için. Çocuklar bana Tayland bayrağı ile kalp işlenip boyanmış bir ahşaptan süs hediye ettiler önceki güne teşekkür olarak. Bende rehbere küçük kıza sor dedim o benden ne hediye istiyor sonraki gelişimde dedim. Naak yine tutamayacağın sözleri verme dedi. Bu sırada Rehber kıza sormuş ve kızda çocuk ya nerden bilecek benim Türkiye’den geleceğimi akvaryum ve balık istediğini söyledi. Naak ise söz verdin unutmazsın gelirken getir deyip dalgasını geçti.

Zaten Türkiye’ye balıklar bu bölgeden gelmekteydi. Çocuklar ile Naak ile vedalaşıp minibüslere dolduk. Bir tek ben değildim yolcu edilen çoğu gurup arkadaşımı da uğurlamaya gelen Taylandlı bayanlar vardı.

Bangkok’a ardından Pattaya ya geçtik. Pattaya yer olarak Phuket’ten daha güzel ve de daha ucuz olmasına rağmen aklım Phukette ve Naak ta idi. O yüzden harcamalarımı minimize edip, Paramı sakladım. Tayland tatilim itip Türkiye’ye geri döndüğümde hemen bir hafta sonrasına Phuket’e bilet aldım. Hazırlıklarımı yapıp 2 saat Bangkok beklemeli direkt Phuket’e uçtum.

Hava alanından inip ucuza bulduğum ve beğendiğim birkaç otele bakıp odaya yerleştim ilk 2 geceyi ödeyip otelden akvaryumcular ile ilgili bilgi alıp ayrıldım. Daha akşam olmamıştı. Taksi ile akvaryumcuya gidip şöyle 80 cm lik bir akvaryum ile çakılını motorunu filtresini ışığını alıp. Birkaç adet de güzel ve tropik balık aldım. Bitkileri de akvaryumcu hediye etmişti. Balıkları dayanması için büyük poşetlere yerleştirip bara doğru yola çıktım.

Taksicinin yardımı ile üst kattaki bara akvaryum ile malzemelerini çıkarıp oturdum. Bardakiler şaşkın bir şekilde kim bu deli diye bana bakıyordu. Bira söyleyip Busaya bakındım ama şansa oda ortada yok. İlk gece aldığım kız beni tanıyıp seslenince ona sordum. Birazdan gelir bir yere gidip gelecek dedi. Sabırsızlıkla Busayı beklemeye koyuldum. Bu esnada beni tanıyan Mamasana telefonu çakmıştı bile kaş göz arasında Busada kızını aramış meğer.5 dakika ara ile Önlü arkalı ikisi de bara girdi. Naak İçeri girdiğinde etrafına bakınıyordu beni görünce sevinç ile yanıma gelip oturdu tabi yerdeki akvaryum malzemelerini de o zaman fark etti. Biranı bitir gidip hediyeni verelim dedi daha hoş geldin demesinin ardından bir şey konuşmadan bu tavrı takınmıştı.

Ben durur muyum bir dikişte birayı içip hesap için kalktığıma, Annesi eli ile gidin işareti yapınca akvaryumu kucaklayıp Naak’ın da geri malzemeleri alması ile yola koyulduk taksi ile evlerine geçtik kaldıkları yer apartmanın 3. Katında idi. Kapıyı Naak’ın üvey babası açtı. Konudan haberdar olduğu belli bir şekilde bana yardım edip içerdeki oturma kısmında hazırladığı yere akvaryumu yerleştirdik. Kız kardeşi de gelmiş hiç konuşmadan bizleri izliyordu. Akvaryumu kurup balıklar ile poşetteki suyu boşaltıp ilaçlarını da damlatıp oturduğumuzda kız kardeşi utanarak yanıma gelip bana sarıldı. Zaten başka bir söze de gerek yoktu.

Üvey babası da Balkona yastıklar ile alçak bir tabure atmış masaya çips meyve birkaç bir şeyler koyup kovaya da buzla biraları yerleştirip beni bekliyordu. Masaya davet edip birayı içmeye ve Naak’ın tercümeleri ile sohbet etmeye başladık. Naak’ın Üvey babasının Üç adet taksiden oluşan Taksi şirketi vardı İkisini erkek kardeşi ile kız kardeşinin kocası kullanıyordu üçüncüyü de ayni apartmanda kalan bir adam sürüyordu.

Adam gece boyunca beni soru yağmuruna tutmuştu. Naak ile tek kelime edememiştik daha tüm kütüğümü sayıp anlattıktan sonra yol yorgunluğu ve bira yüzünden uykum gelmişti kalkmak istediğimde bir bira daha deyip beni geri oturtuyordu. En son anlayışa gelip seni bırakayım deyip beni otele bıraktı. Ertesi sabah kalktığımda lobide Naak beni bekliyordu tabi kardeşleri de öyle hep birlikte dışarı çıkıp dolaştık kahvaltımı yapıp Naak ile sonunda sohbet edebildim. Bana neden geç kaldın madem Türkiye’ye dönmedin diye çıkıştı bende yok dönüp geri geldim dediğimde bana salaksın dedi boşuna ne para ve zaman harcadın ki diye söylendi tabi ben konuyu çakmadığım için seni görmek için değer dyip edebiyat yapmaya çalışınca sinirlenip. Onu demedim biletini erteletip ya da yakabilirdin. Dönüşte de sadece dönüş bileti alıp geri dönerdin zaten 1 aylık vizen vardı dediğinde benim aklım başıma geldi o an. Naak ın dediği doğru idi. Boşuna dünya kadar zaman ve para kaybetmiştim. Salaklığıma doymayayım.

Ardından çocukları eve bırakıp dolaştık. Akşama ben bara Annesinin yanına oda eve geri döndü 2 saat sonra barda buluşacaktık. Annesi yine gözlerini kocaman açıp yanındakine yerini bırakıp benimle barın tenha olan masasına oturup konuşmaya başladı. Anlattıkları gerçeklerdi. Kendinden yaptığı işten yabancıların Taylandlı kızlara ümitler verip ardından terk ettiklerinden bahsediyordu. Doğal olarak bir annenin verdiği tepkiyi veriyordu. Bende fırsatını buldum deyip içimdekileri bir çırpıda sayıverdim karşılık olarak. O haklı ise bende haklı idim Naak a resmen aşık olmuştum elimden gelen bir şey yoktu ama kimse yarının ne getireceğini bilemezdi. Sonuçta bekleyip görecektik. Annesi beni caydırıp vazgeçirmek için her fırsatı değerlendirdi. En son Tayland’dan ayrılacağım günlerde pes edip bana akıl hocalığı yapmaya başladı. Çocukluğumdan beri görmediğim o aile sevgisini onlarda gördüğümden aileye de oldukça ısınmıştım.

O iki hafta nasıl geçti bilemeden geri son günüm gelmişti bile. Ağlamaklı bir ayrılıktan sonra İstanbul’a geri döndüm. İlk haftamı kendime gelip toparlanıp cesaret bulup gerekli adımları atmam için harcadım. Ardından Babaannemin bana bıraktığı iki dairenin kira işlemleri ile ve de aylıklarının kendi hesabıma yatmasını sağlayacak düzenlemeleri yaptım. Daha önceleri kirayı elden alıyordum. Rahmetli babamın bana bıraktığı üç arsadan küçük olanı ve de nalbur dükkanını satıp nakite çevirdim. Geriye kalan iki arsayı da kat karşılığı verip ilerdeki gelirimi garantiye alıp Türkiye’deki işlerimi yoluna koydum. Annemden kalan müstakil evi de teyzemle mahkemelik olduğumuz için avukata vekalet verip davayı takip etmesini sağladım. Dava sonucu zaten belli idi ama teyzem ayak diretiyordu bana ve anneme çektirdiklerini unutup eve yerleşmişti utanmadan.
Tayland elçiliği konsolosluğu ve de Naak’ın ailesi nin yardımı ile gerekli bilgileri toparlayıp ilk iki senemi Tay dili öğrenmeyi bahane edip öğrenci vizesi ile geçirdim ardından gerekli ayarlamaları yapıp Naak ile evlenip oturma ve çalışma izni aldım. Evlenene kadar Türkiye’deki kira gelirlerimden ve de mal varlığımdan ne Naak ın ailesini nede Naak ın haberi vardı Geçimi mi babasının yanında taksicilik yaparak kazanıyordum Aile bana sahip çıkmıştı resmen. Evlendiğimizde banka hesaplarımda iki dairenin iki yıllık kirası ile Arsalardan bana kalan 32 dairenin 4 aylık kirası vardı. O para ile ev satın alıp Nakkın da üniversiteye devam etmesini sağladım şu anda iki oğlum ve de yeni doğmuş bir kızım var ellerinizden öper.

Naak mezun olduğu için ve Türkiye’ye gelip evliliğimizi tescil etmek amacı ile İstanbul’a geldik. Tabi benim askerliği hesaplamadığım için onun ile uğraşıp ertelettim. Yaklaşık üç aydır buradayım ve inanın bir an önce Tayland’a geri dönmek için can atıyorum..

Sizlere Phuket eğlence hayatı ile ilgili detaylar veremediğim için özür dilerim takdir edersiniz ki vereceğim yerlerin detayları ailemi de ilgilendirdiği için yapmadım affınıza sığınıyorum

Sayın crissphuket,

Bizlerle phukette yaşadığınız anıları paylaştığınızdan dolayı asyarehberi adına teşekkür ederim

About Oxygen 60 Articles
Hayaller ile geçen bir yaşam ve bu hayallerin sürüklediği yolculuklar ve maceralar. İnsan hayatında hayallerin bitmemesi gerektiğine inanan biri olarak yaşamımı sürdürüyorum. Son günlerde sıklıkla blog yazıyorum ve bundan keyif alıyorum.

Toplam 10 Yorum Var

 1. Masal tadında bir aşk hikayesi..Kimilerinin hayallerinde bile bu kadar içtenlik ve tutku yoktur inanın..Taylantta gidecek olan tüm dostalarıma şu uyarıyı yapıyorum.Eğer kalbinizde biri varsa ya da sadakat yemininiz büyükse Taylandta gitmeyin ya da sadece turistik gezi yapın.Çünkü bir tai kadının ilgisini sıcaklığını ve samimiyetini asla başka yerde bulamazsınız.Budizm inancının gereği ve Tai erkeklerinin kötü ünü nedeniyle sizi öyle bir ilgi bombardımanına tutarlarki bedenen Türkiye’de ama aklen orada yaşarsınız..Bende 9 nisanda 4 geceliğine phukette olacağım..Oradan da bir haftalığına Pattayaya geçecem. Sizinkine benzer bir durum benim içinde geçerli ve şu an ne yapacağımı inanın bilmiyorum.Telefonla görüşme şansımız olursa çok sevinirim.

 2. Crissphuket kardeş yazını defalarca okumama rağmen tekrar okudum gerçekten romantizm dolu bir yazı bana göre. Umarım Türkiyedeki sorunlarını halledebilirsin ve Phukete geri döndükten sonrada sitemize katkılarını sürdürürsün.

 3. Sayın Oxygen
  Ben yaşanan ve okuduğum yazıda duygu, aşk, sevgi varsa sonu mutlu bitiyorsa ben bu olayı yaşayan arkadaşa hayranlık duyuyor hafiften kıskanıyor ve hayallere dalıyorum rüyalar görüyorum olayı yaşayan arkadaşıma çok güzel şeyler yazmak türlü iltifatlar yazmak istiyorum fakat nutkum tutuldu aklıma birşey gelmiyor fakat şunu bilki tüm iyi dileklerim seninledir bu bakış açısına sahip olan sen daha nice güzellikleri hakediyor ve sözümü bitiriyorum mutluluğun daim olsun….Bu altaki sevdiğim sözü temenni olarak sana yazdım.
  Herkes ” BİRİNİ,, bulur, ama ” BİRBİRİNİ,, bulmak çok az insana nasip olur.

 4. POUL Oxygen arkadaşlara yazıyı yazarken gösterdikleri yardımlardan dolayı teşekkür etmek isterim.
  vartutre ve artema arkadaşlarım yapmış olduğunuz yorumları okuduğumda benim gibi düşünenleri anlamanıza sevindeim. Tayland ı sadece sex turizimi diye görmeyen insanların varlığını bilmek beni ziyadesi ile memnun etti sağolun.
  vartutre arkadaşım veya abi yaşını bilemiyorum. ben şu anda istanbuldayım bazı sorunlarımı halledip phukete gideceğim ama soracak bir şeyin varsa burdan bana ulaşabilirsin.
  artema abi Poul abi senin yaşını söylediği için böyle hitep ediyorum. ilk gidişimin ardına yapmışolduğum sayısız tayland seferlerinde inan bende çok zorluklara göğüs gerdim yakın çevrem beni yadırgadı taylanda nasıl evelenirsin diye. onların gözünde tayland fahişeler ülkesidir ve bu konuda poul abiye katılıyorum. insanlar bilmeden konuşuyor sadece.
  senin içten dileğin beni çok duygulandırdı ve bende senin için ayni temmenniyi besliyorum.
  şimdilik herkese iyi günler dilerim
  crissphuket

 5. Sevgili arkadaşlarım, bu güzel düşünce ve duygularınızı bizimle paylaştığınız için sizlere çok teşekkürler, @criss hocam yazını okurken ibrendim valla :). yazıda emeği geçen oxygen arkadaşımıza teşekkürler

 6. Criss üstad..Yaşım 47.. Epey bir kemale erdi anlayacağın.9 Nisanda 4 geceliğine Phukette olacağım.Babali dostum sağolsun her fırsatta bana yardım ediyor Phuket konusunda..Sadece 4 gün kalacağım için maksimum seviyede Phuketten zevk almak istiyorum.Gece hayatı konusunda Holywood ve Tiger discoların adını duyuyorum sık sık. Başka bir önerin varsa sevinirim.Ayrıca amacım sadece ver parayı yap eğlenceyi değil.Elbette kimsenin ahını almak istemem ama ben birazda aşk ve tutku arıyorum galiba..Ne yaparsın yaşlılık işte.. Şaka bir yana daha ziyade Tai insanın takıldığı ama turistlere de ters davranılmayacak mekanlar her zaman daha çok ilgimi çekmiştir. Bunun yanısıra 4 günlük gündüz aktivetelerde nereyi önerirsin? Mesela hangi ada turları öncelikle tercih edilmeli? Malum zaman az ve bütçe sınırlı..Tüm adaları gezmek istiyorda gönül ama ne yapacaksın tercih yapmak zorundayım.. Ayrıca ada turları veya diğer aktiviteleri ekonomik anlamda nasıl hallederiz? Bunun yanısıra mutlaka görmelisin ya da denemelisin dediğin bir tecrübe var mı? Şimdiden çok teşekkürler.

 7. vartutre abi yaşını bilmiyordum kusura bakma.
  şimdi abi önce Famous Rooftop nightclub ile phuketin daim clıbu Banana Disco Bara bir uğramanı tavsiye ederim.Famous Rooftop night club alışveriş merkezinde üst kattadır. Hem dans edersin hemde havuzda yüzen kızları seyredip sohbetini yaparsın. Yanlız fiyatları phuket standarlarının üdtündedir. Banana Disco Bar ise abi phuketin en eski mekanlarından biridir. içerde çok güzel kızlar olduğu söyleniyor ama şahsen gitmedim. malumun üzere orada evliyim geçim kavgası iş derken böyle disco gibi yerler yerine aile içi ziyaretler doğal ortama çıkıyoruz ailece abi biz. İnan o gürültüden oışıklardan bıkkınlık geldi desem yeridir.
  adalar konusu ise abi pipi adası simlan adası koral adası ile racha adasını söyleyebilirim. Adalara tur yapmayı diliyorsan yürüdüğünde gogolardan göznü ayırıp daha dikkatli bakarsan küçüklü büyüklü bir sürü tour düenleyen yer vardır. yanlız abi sana tavsiyem gerçek bir tur işletmesi ile öıkmandır. Orda Çok çakma tur satanlar var dikkatli ol yada en güzeli tüm otellerin çalıştığı tur acenteleri var onlarla çıkarsın sorup .
  Özellikle git diyebileceğim sadece Fantasea dır abi buaya akşama doğru gidersen daha iyi olur burda filler gösteriler kültürel etkinlikler ile tanıtımları görebilirsin abi oldukça kalabalıktır ve tai kızları ile tanışmanada vesile olur düşüncesindeyim benim kuzen de geçen sene ordan kız arkadaş ayarladı niyetleride ciddidir gibi.
  Abi malesef orda taililerin gittiği özeel olan pek yer yok turistler heryerde o dediğin yeri bulsam ben eşimle takılcağım. malesef her dışarı çıktığımızda laf atanlar yanıma gelip fiyatını sormaya kalkanlar ile kavga ve tartışma yaşıyorum ve muhakkak polislik oluyorum yok böyle bir zihniyet sanki tüm tayland o-pu da onları bekliyor. Sırf o yüzden aile içi takılıyoruz eşimle abi.
  şimdilik diyabileceklerim bunlar.

 8. Çok sağolasın Criss dostum.. Tavsiyelerini mutlaka dikkate alacağım. Gece eğlencesi anlamında dışa açık biriyim ve eğlenceli bir tipimdir.Herhangi bir sorun yaşayacağımı sanmıyorum. Ama seninde önerin doğrultusundaki mekanları test ederim..Ada turlarında ise sadece Riri adasını tercih edeceğim galiba..Çünkü tekne turlarını şöyle bir inceledim de 2000 bathdan başlıyor.Hergün bir ada turu her anlamda bana fazla gelir:)) Ayrıca eşinle yaşadığın sıkıntıları gayet iyi anlıyorum. Başımdan geçen bir şeyi anlatayımda Tai kadınına Türklerin bakış açısı iyice anlaşılsın. Pattaya’da yaşayan ve orada çalışan kız arkadaşıma (gece hayatında değil) bir hediye göndermek istedim. Güvendiğim biriyle onu Pattaya da buluşturdum ve sonra ne oldu biliyormusun? Arkadaşım zannettiğim hödük kız arkadaşıma asılmış..Hatta onu otele götürebilmek için çantasını çalmış ve vermemiş,oradan geçen tailer tarafından biraz da hırpalanarak kızın çantasını geri almışlar.Neden yaptın diye boğazına sarıldığımda abi hepsi o.pu değilmi bunların demezmi. En kültürlü olduğunu düşündüğüm böyle yaparsa gerisi neler düşünmez ve yapmaz…Sağolasın ilgin ve bilgilerin için..Allah bir ömür boyu mutlu etsin..

 9. Güzel yerler kısmet olsada bizde gitsek sadece yazıları okumak ile olmuyor gidip bir Pattayayı bir Phuketi görmek lazım.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*